Brusinka - 30. týden

Těhotenství

Ahoj těhulky, snažilky a ostatní, Jsme již ve třetí třetině (od 28. týdne) a tato bude zřejmě ve znamení silných a citelných úderů a nájezdů na branku. Tedy vlastně na močák, žebra atak :))

Kuklínek musí dohnat, co v 1.třetině zmeškal. Letí to fakt závratně. Když se na testíku objevily dvě čárky, připadalo mi, že těhulky které si psaly u jména 30 týden a výš jsou tak straaaašně moc přede mnou a jak to bude ještě dlouho trvat, než mi ta trojka taky naskočí. No a už je to tady.
Proto všechny čerstvé těhulky mohu uchlácholit, že to opravdu uteče jako voda :-))

Ed se už pomalu chystá na porod, tak doufám, že se jí vyplní přání, aby nepřenášela.
Držíme s Kuklínkem pěstičky!!!

Co se týče Kuklínka si tak osobně předpovídám, že tu budu strašit do 42.týdne. Vzhledem ke stáří dle UZV (-12dní) a vezmu-li v úvahu, že mamka také zhruba 14 dní přenášela. Ale to asi nebude nijak směrodatné :-)))
Nakonec to může dopadnou zcela jinak. Budu si usínat na vavřínech, jak mám ještě času a dopadnu třeba jako Jiřka :-))) Hlásím se též do klubu k Amálce a Hanulce. Ještě není zdaleka vše nachystané a převládá pocit, že stále času dost :-)))

V neděli večer se Kuklínek poprvé projevil jako zlobidlo. Aneb mě docela nepříjemně okopával. No to je zase přehnaný výraz. Pravda, pořádně kopnul asi 3×, ale až jsem se lekla :-)) Je to ještě asi slabý odvar toho, co zřejmě ještě přijde. Jak jsem minule psala, že mě sice bříško příliš neomezuje, tak spánek je přeci jen už docela nepohodlný. Dělá mi problém spaní na boku a stále mám nejoblíbenější polohu...........no na břiše už nééééé:-))))), ale na zádech. Setkala jsem se na netu porůznu z informacema, že je to poloha nezdravá a ?v žádném případě by se nemělo takto spát?. Byla jsem ujištěna zdravotníky, že zas tak divoký to není. Pokud by mi to mělo příliš stlačovat cévy, tak se beztak v noci probudím. Zkrátka většinou usínám na zádech anebo napůl zádo-boko ležmo :-)) Trochu si pod sebe nachmoustám na jedné straně peřinu a jsem alespoň zčásti stočená na bok.

Taky se přistihnu, že mimčo už dělohu patřičně vytlačilo hore háj a mnohem více funím :-)))
O víkendu jsme byli s manželem na chatě a prošli jsme posázavskou stezku. Šlo se pěkně, bylo teplo, ale nijak dusno. Zato v neděli jsem se s manželem lehce prošla po lese a po dlouhé době se mi podařilo si přivodit momentální změnu tlaku, či jak bych to nazvala. Příliš prudce jsem zřejmě vstala z jedné ze svých čury-pauz, následoval dokopec a musela jsem se na chvíli u:,–(it a rozdýchat to. Nesložila jsem se naštěstí, ale šlo se mi v tu neděli mnohem hůř než předešlý den. No jo, si pořád myslím, že můžu lítat jak lańka :-))) Už je prostě potřeba přeřadit na styl ?babiččina chůze?, v kopci pěkně přestávky, ruce v bok a odfrkávat :-)))
A ještě po kapsách hooodně papírových kapesníků:-)) Nééé, že by mě ty veverky a ptáčci až tak dojímaly:-)))

Ještě ke srazíku . S Myšinkou jsme se shodly, že Pražandy se spíše přizpůsobí, takže Lenko, Hanko, Sýkorko… zkuste navrhnout nějaký termín na příští týden (prosím kromě čtvrtka 18.9) a domluvíme se nějak.

Ještě jedna adresa. Asi znáte, ale kdyby ne tak tady je........ http://www.porodnice.com/new/

Mějte se moc krásně,

Pa,
Martina

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
BDanca
Kecalka 198 příspěvků 09.09.03 08:04

Ahoj Brusinko a ostatní těhulinky,

Brusinko mám pocit jako bych ten tvůj článek psala já. Mám totiž stejné pocity. Pořád je na všechno času dost, ikdyž já mám termín až měsíc po tobě, tak na to mám opravdu víc času, ale co když to příjde dřív. Spaní na boku je pro mě asi 10 den problém. Dřív jsem jinak neusla a teď musím spát na zádech. Když si totiž lehnu na bok, tak mě začne malá strašně kopat a dokonce mě to v noci i probudí. Prostě to říkám stále, že když malá zlobí, tak je to celý tatínek:-))))) Další problém rychlá chůze, já jsem zvyklá chodit poměrně rychle, pořád někam spěchám a neumím relaxovat. Teď mi stačí, když jsu ráno na zastávku (mám to do kopce) a než tam dojdu, tak funím jako astmatik. Jo, jo a nebude to lepší. Včera jsem si stříhala nehty na nohách a musím říct, že jsem nevěděla jak se mám natočit. Prostě skrčit nohu k pupíku už nějak nezvládám. No a to mám na zimu šněrovací boty, kdo mi je ale bude zavazovat to vážně netuším:-)))
Musela jsem si obnovit šatník a ušila jsem si kalhoty do pasu a na bříšku mám vsazenou pleteninu. Je to moooc příjemné, doporučuji. Taky jsem byla včera u kadeřnice a nechala jsem si do blonďatých vlasů dát melír v podobě tmavých pramínků. Prostě jsem celá nová a musím říct, že se cítím moc dobře.
Těhotenství si vážně moc vychutnávám a cítím se skvěle. Je to vážně krásné období. Jak jste na tom holky vy?

Ahoj Daniela 26tt+3

 
Andulka1
Stálice 82 příspěvků 09.09.03 08:08

Ahoj všem, s bříšky i bez :o)
Dneska je pro mne útereček. Protože jsem tento týden poslední den v práci :o)
Dneska odpoledne přijede Sluníčko, zítra jdeme na genetický ultrazvuk, ve čtvrtek balím poslední věci od manžela a odvážím do domečku a od pátku do neděle budeme na Festivalu trampské písně ve Skaličce u Hranic na Moravě.
Od pátku si hezky užívám mladšího syna (16,5) (manžel se starším (20) jeli na vandr s partou) a jen na to vzpomenu, už se mi tlačí slzičky do očí… Vždyť já s ním pořádně nebyla už od ledna… když nepočítám mé návštěvy u nich. Snad už to teď bude lepší a manžel mu nebude bránit za mnou jezdit.

Dneska jsem si poprvé na sebe vzala džínové těhu zahradníky. Ta pohoda…

Spaní - nejradši si beru jednu peřinu navíc - tou se podložím, kde zrovna potřebuji a pak se mi spí lépe, nikde nic netlačí.

Mějte se všechny krásně, pohlaďte bříška a v pondělí zase něco napíšu.

Andulka+Anička
19tt+2

 
Andulka1
Stálice 82 příspěvků 09.09.03 08:20

Taky si to těhotenství nádherně vychutnávám, v práci mi každý říká, že jsem omládla aspoň o deset let. Nikdy mi nikdo nehádal mé roky, vždycky mi říkali min. o pět let méně.
Prostě moje životní změna mi hodně svědčí (už se nemusím denně stresovat a moje Sluníčko mi dává krásně najevo jak moc si mě váží a co ke mně cítí) a těhulkovství mi svědčí ještě více. Jsem v klidu, v pohodě, spokojená a šťastná. Už nejsem ta utrápená chodící troska. Nádherně si to užívám a vychutnám

A+A

 
VVerca
Stálice 75 příspěvků 09.09.03 08:43

Ahoj holky,

i já mám poslední dobou problémy s funěním. Stačí delší kopeček nebo pár poschodí a funím jak lokomotiva. Nedávno jsem šla z obchodu a přidal se ke mě soused, který šel svižnou chůzí. Bylo mi hloupé říkat mu, ať jde pomaleji, ale můžu vám říct, že jsem byla ráda, když už jsem byla doma. A to jsem nesla jen nějaké rohlíky a sýry. Jinak se spaním zatím žádné problémy nemám. Spím na boku i na zádech a zatím mi vyhovují obě polohy. V noci se budím, jen když si musím odskočit. Miminko nekope tak silně a nebo spím tvrdě, takže kopanečky mě nebudí.

Ještě se vám musím svěřit, že jsem ráno narazila na článek „Jak přežít porod“ a dostala jsem trochu strach. Ale pořád si říkám, že je to daleko a snažím se na to nemyslet. Hlavně ať je mimi v pořádku, ostatní snad zvládneme.

Verča 24tt+4

 
Gabina2  09.09.03 08:47

Ahoj spolubříšulky!!
Je hezký, že máme všechny stejné „problémy“. U mě taky záleží, kde se zrovne mimi usídlí. Když víc nahoře tak funím, jak mašina a když dolejš, tak pro změnu běhám na WC. Jen ať si užívá pohybů, zachvíli bude mít útrum, bude muset být hlavou dole (doufám, že tak nakonec skončí).

O víkendu jsme měli pro Adámka hlídání…zlatá babička (ještě, že ty babička jsou) a byli jsme s manželem v kině. Zřejmě delší dobu zase nepůjdeme:o(. A byli jsme na filmu Hodiny. Viděla jste to některá??? Úžasný film, moc se mi líbil. Doufám, že vyšetřím čas, abych si mohla přečíst i knížku.

K srazíku…moc moc prosím ne v pátek 19.9. To mám totiž sraz se třídou ze střední školy. Máme 10 let po maturitě! Je divný, že až v září, ale hlavní organizátorka našich srazíků měla důvod to posunout…má malé mimí. Takže moc prosím, příští pátek nee, jinak kdykoliv. Co třeba středa. To je takový sympatický den??

Zatí ahoj
Gábi 27tt

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 09.09.03 09:56

Ahoj holky!

NAKUKUJU K VÁM CELKEM PRAVIDELNĚ, TEĎ UŽ MŮŽU OFICIÁLNĚ, I KDYŽ MÉ ČÍSLO JE JEŠTĚ PŘÍLIŠ NÍZKÉ… :O)

Děkuji všem z tohoto deníčku, co mi gratulovali a těším se na další povídání s vámi!

Alice 4tt

 
Gabina2  09.09.03 09:59

Jé Alice, moc blahopřeji. To je pro mě novinka!!! Přiznávám, že sledovat další deníčky je nad moje síly.
To je úžasná zpráva!!! Tak ať jde všechno hladce a ať jste v pořádku!!!
Gábi 27tt

 
BDanca
Kecalka 198 příspěvků 09.09.03 10:01

Ahoj Gabčo,
na Hodinách jsem zatím nebyla, ale chystáme se . Prý je to skvělí. Jinak musím doporučit film Želary, je to sice z doby okupace, ale je výborný a se skvělím obsazením.

Daniela

 
BDanca
Kecalka 198 příspěvků 09.09.03 10:03

Ahoj Alice,
mooooc ti gratuluji, ať jsi i s mimčem v pořádku.
Daniela

 
Anonymní  09.09.03 11:16

Ahojky Aliiceeeee, zase spolubojovnice,

MOC MOC GRATULUJIIIIIIIII k miminečku, to je překvapení !!!! Přeji oběma moc zdravíčka.

Evula (nevím jestli jsem přihlášená, kdyby ne tak Jarnička)

 
kairo
Kecalka 115 příspěvků 09.09.03 11:45

Hojky těhulinky a kuklínci,
nejdříve gratuluji Alici!!!!!!! To je super, že je o jednu těhulinku a o jednoho bříškokuklínka kamaráda víc ;-)

Srazík: Ta středa by nemusela být marná. Jen v kolik. Pojedu do Prahy už ráno na odběry, tak bych tam byla celý den sama s kuklínkem. Mně se zas nehodí pondělí a úterý. ;-) (pro změnu)

Co se dýchání týče, tak dech docela ujde, ale jakmile se někam rozeběhnu trochu rychleji, tak mi občas bolí bříšulínek, a to není nic příjemného. Dřív jsem nemohla vyjít kopec a teď jsem s dechem v pohodě. Horší je cvičení. To jsem zjistila, že jsem pěkně zlenivěla :-/. No on mne pak mimísek určitě vycvičí ;-)

Andulko: Užijte si volníčko a přeji úspěšnou a příjemnou kontrolu.

Ohledně nakupování a připravenosti jsem už dost nedočkavá. Sice se ještě do krámků moc nehrnu, ale už cítím, jak bych to ráda měla z většiny pohromadě, aby pak byl klid. Luba se mne ptal, co budu pak ty zbývající dny dělat. Odpověděla jsem mu, že přerovnávat ;-))

Pa Kairo 27tt+0

 
mysinka1
Povídálka 22 příspěvků 09.09.03 12:06

Ahoj holky,
jak to tak pročítám, jako bych si četla o sobě. Co se funění týče, tak mám navíc ještě jednu specialitu - když jdu do práce, tak je všechno v pohodě až do té doby, dokud se nepřiblížím k pracovní budově - pak funím a funím - že by alergie na práci? :o)
Se spaním jsem na tom podobně jak Brusinka - na zádech je mi fajn (na břiše to už taky nejde…) a když ležím na boku, tak si vždycky nachruju pod sebe alespoň kus deky, aby bříšku bylo pohodlně.
Shánění potřebných věcí u nás vypadá tak, že něco už máme, ale kromě toho zatím máme i spoustu času :o)
Alice: Mooooooc gratuluju!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!
Srazík: podle toho, co jsem četla, to asi vypadá na středu ....... jsem pro všema deseti

Letím zas něco popracovat
Mějte se fajn
Míša

 
Hanulka1
Kecalka 184 příspěvků 09.09.03 12:15

Ahojky všem,

Alice: Obrovská gratulace !!!
Brusinko: S tím spaním jsem na to naprosto stejně a co se dechu týče, tak parní lokomotiva je proti mě hadra.

Včera jsem byla na kontrole v poradně tlak mám super 100/70 ( sestřička mi ho měřila po té co jsem si s obtížemi zavázala
tkaničky u bot, takže vlastně po námaze), Pan doktor mě prohlídl a říkal, že je miminko hlavou dolů a hodně vysoko, což je samozřejmě dobře. I když mě ta poloha vlastně trápit nemusí. Akorát jsem si až doma přečetla v průkazce, že CS je 3. Vzhledem k tomu, že jsem měla do teď 0 jsem se kapku lekla. Ale pak jsem si řekla, že by mi pan doktor řekl, že se mám nějak víc šetřit, nebo tak, ale pro jistotu se radši ještě dneska zeptám PA ve cvičení. 3 by byla kritická v 28 tt a v 31 tt je kritická 4, takže asi o nic moc nejde. Ještě jsem dostala žádanku na UTZ a mám se objednat ke konci září. Na kontrolu jdu za tři týdny.

BDanco: Teď nevím jestli jsi to psala ty, že máš problém se stříháním nehtů na nohou, tak já se přidávám. Onehdá mě ten můj při tom sledoval a moch se přetrhat smíchy, pak mu to nedalo a radši mi ty nehtíky ostříhal sám. Ale jak já jsem trpěla strachy, že mě střihne. Já jsem na nohách děsně lechtivá, takže to opravdu bylo utrpení.

Tak to je zatím vše.
Pa pa Hanka 30tt

Jo dotaz. Taky je vám pořád teplo? Všichni kolem mě mají dlouhý rukávy a svetry a mě je furt horko. Děs běs.

 
Anonymní  09.09.03 13:29

zrovna před chviličkou, když jsem vycházela z restauračky po obědě, tak jsem se zhrozila, jaké je mi vedro! Mám džínové zahradníky a tričko s krátkým rukávem a je mi vedro parádní. Ale možná to bude tím, že se tu začínají kupit mraky a že ještě dneska možná sprchne.

A+A

 
BDanca
Kecalka 198 příspěvků 09.09.03 13:39

Jestli je nám vedro? V práci jsem jediná, která stále otevírá okno a pořád si stěžuje na vedro. Nosím stále krátký rukáv a to musím říct, že za normálních okolností je mi pořád zima. Právě teď si utírám pot z čela.
Takže neboj, nejsi sama.
Daniela

 
kairo
Kecalka 115 příspěvků 09.09.03 14:15

Přidávám se k teplomilkám. Sedím tu v letních šatech, mám otevřená dvě okna a okolo jsou skoro všichni v teplých rukávech. Normálně bývám namrzlá já, hlavně večer, ale dneska to rozhodně neplatí. Jo ale mám ponožky. To abych náhodou nenastydla. Sice to vypadá srandovně, ale mimi je přednější.

Taky jsem se dneska vážila ve skaldu na velké váze a pořád nejsme na +5kg. Máme asi +4,75. Je to zvláštní. Vždycky jsem si myslela, že budu mít hrozné problémy. Fakt je ten, že jsem nikdy nebyla moc hubená, spíš krev a mlíko ;-)) Kulatá jsem ale tak akorát. Dneska jsem se jukla ráno nahatá do zrcadla a byla jsem spokojená jak nám to sluší (teda viděla jsem se jen k bokům).

Srazík: V kolik hodin se Vám to bude hodit? Teda jestli v tu středu 17.09.? U mne čas nerozhoduje, protože budu v Praze od rána, jak jsem už psala.

Pa Kairo 27tt+0

 
Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 09.09.03 14:36

Ahojky!

Před chvíli jsem se vrátila od doktorky s balíčkama antibiotik. Ureoplazma je nějaká bakterie běžně žijící v močovém ústojí - ovšem v těhotenství vyvolává předčasný porod - takže se teď musíme oba s partnerem zároveň ládovat pilulkama a po dobu lečby (10 dnů) nesexovat - přemýšlím, že odložím léčení až na příští týden - o víkednu jedeme na vodu (Vltavu) já jedu po břehu autem a mám v úmyslu nakouknout do lesa, zda náhodou nenarazím na hříbka … No a mám obavu, že by partner vodu bez podpory ohnivé vody nepřežil, a kombinace antibiotik a alkoholu - tak to by nepřežil zaručeně …

Co se srazu týče - středa se mi hodí báječně - hnedka začnu doma s výčtem výhod mé účasti - dám vědět jak dopadnu.

Spaní je u mě v pohodě - vyspím se dobře na obou bocích - občas se v noci přetočím na záda a nijak to nevadí - jen se teda pravidelně budím na čůrání …

Funění je také moje specialita - včera nám v práci nejezdili výtahy (3. patro) a vyloženě jsem byla nadšená, když volali z přízemí, že nutně potřebují mou odbornou radu - funěla jsem jak blázen a ještě jsem cestou musela odpočívat … jinak chůze po městě je celkem v pohodě - mám své tempo a prostě rychleji nechodím. Onehdá jsem se chtěla rozběhnout na tramvaj - no zůstalo u chtění po pár poskocích jsem zjistila, že jsou důležitější priority než chytit tramvaj … prostě to běžení nešlo

Jinak výbavička - musím se přiznat, že už skoro všechno mám - ukazovala jsem maminkám a ty si taky myslí, že by to jako mělo do začátku stačit - takže mi už zbývá jen pár maličkostí (no je jich ještě trochu víc, ale chci to zvládnout do konce září).

Kairo: Moc mě pobavila hláška - že pak už budeš jen přerovnávat - to je přesné!!

Hanulko: vedro je mi taky …

Andulko: užij si všechny naplánované akce!

BDančo: Těhotenství si užívám báječně - teda na miminko se těším moc, ale občas si říkám, že je to vlastně hrozně krátký a že by klidně pupíkatý čas mohl být i delší dobu …

Mějte se moc a moc hezky a pohlaďte miminka!

Zdraví Sýkorka 30tt+1

 
kairo
Kecalka 115 příspěvků 09.09.03 15:30

Tu léčbu asi fakt odložte. Ten víkend se to už nezblázní a pak už to bude v pohodě. Jen je to taková nepříjemnost a lepší nepokoušet štěstěnu že?

Taky si myslím, že mi ten pupík bude chybět, ale to si řekneme až to bude tak 36 týden až budeme opravdu roztomile velké ;-)

Pa Kairo

 
gabriella
Povídálka 48 příspěvků 09.09.03 17:42

Zdravím po dlouhé nepřítomnosti všechny spolutěhulinky

Ikdyž jsem se vám dlouho neozývala, mám pořád přehled co se děje nového. Neměla jsem o prázdninách moc čas, se dostat na internet, nebyla jsem skoro vůbec doma, trávila jsem celé prázdniny u našich. Mají baráček na vesnici, takže na léto ideální, čerstvý vzdoušek a hlavně klídeček.

Musím vám hned na začátek napsat váhový přírůstek aby jste měly přehled, podle průkazky mám 8 kg nahoře. Na kontrolu jdeme ve čtvrtek 11.9. tak až si zase hupnu na váhu, tak se leknu, už teď si připadám, jako medvídek PÚ.

Taky se přidávám k Brusince, Hanulce, Bdanči, protože zatím mě nějak nákupní horečka nezachvátila :0) Mám i hodně pěkných věcí po Zdenečkovi, jen se musím juknout do krabice, v jakém stavu to asi po 7 letech bude.
Budu samozřejmě nakupovat i nové věcičky, protože když čekáme tu holčičku, tak aby nenosila chlapské věci :0)

Pustila jsem se o víkendu do drhnutí kočárku, autosedačky a ještě stolečku na baštění pro prcka. Musela jsem využít posledních teplých dnů a sluníčka aby to všechno uschlo. V zimě v paneláku, už bych si s tím neporadila. Starý kočárek zůstane u našich respektive babičky a dědy. A pořídíme si nový, ještě jsem se pořádně ani po kočárkách nedívala, pořád si myslím, že je čas.

Alice: Krásná novina, že čekáte miminko, hrozně moc vám gratuluju a ať je hlavně všechno v pořádku !!!

Hanulka: Přes svůj krásný velký pupík už se taktéž neohnu a s velkou dřinou si nasazuju ponošky :0) A pokud jde o teplo. tak jak jsem pořád jen zmrzlá, tak teď je to pravý opak, je mi pořád horko i v noci a stále větrám, to se nelíbí dalším členům rodiny, když se teď trochu ochladilo, balí se do deky a hledají po skříních mikiny :0)

Budu pomalu končit, držte nám ve čtvrtek pěstičky, jdeme na prohlídku, tak snad bude všechno pokračovat tak jak má!

Mějte se moc krásně, opatrujte sebe i bříška a zatím pa
gabriella 29tt

 
Jirina
Extra třída :D 13544 příspěvků 09.09.03 18:05

Ahoj maminky a bříška,

tak se nám překulila třicítka (teda nám zatím ne, Brusince :o)) U Ed v deníčku už se rodí, ještě chvíli a bude se u nás rodit taky! Kdopak je vlastně první na řadě? Sýkorka?

Mně teď pupík taky trošku povyrostl. Teda na centimetry ne, ale bříško vylezlo dopředu, takže už je vidět (i když co jsem viděla vaše fotky, tak jsem žabař :o)). Musím konstatovat, že začíná mít docela jiný tvar než s Jírou. Tak že by přece klučičí a holčičí bylo jiné? A taky se bříško pěkně mele, hotový indiánský tance :o)) Do oblečení se zatím celkem vejdu, stále mám loňské kalhoty od Vietnamců, které mi stačily až do porodu. Jen se obávám, že ke konci už mi v nich bude zima, ale nic nového se mi na tu chvíli pořizovat nechce. Pupík jako takový mám stále jako dolík, i když hezky vyhlazený. Moje zlatíčko se naučilo na otázku „kde má máma pupík“ mi do něj rejpat prstíčkem, tak to je docela sranda :o) Intenzita běhání na záchod se zvyšuje, mám pocit, že se mi čůrat chce pořád. Sotva vyjdu ze záchoda, už se mi chce zase. Už jsem si říkala, že si budu dělat čárky, kolikrát za den jdu. No ještě je nedělám, ale snad dvacetkrát!
Do poradny jdu až příští čtvrtek, takže váhu nevím, jen míry a ty jsou +5,+8,+8,+1 (změny oproti výchozímu stavu v pořadí prsa, pas, břicho, boky).

Ještě chci reagovat na minulý deníček a kojení. Já jsem žádnou teoretickou přípravu neměla, jen snad to, co mi radily kamarádky, a musím říct, že se na to stejně připravit nedá. Každá měla problémy úplně jiné než já. Myslím, že polohy se taky moc natrénovat nedají, u mě to připadalo v úvahu jen v leže, protože jinak mě bolely záda. Ze začátku se mi nedostávalo rukou, potřebovala bych jich na to pět :o) Snad jen jak radila Gábina, klídek, nenervovat se, to je důležité, budete-li si věřit, půjde to. Vůbec si nepřipustit úvahy, jestli mám málo mlíka nebo je slabé atd atd., dle nějakých názorů nedostatek mlíka neexistuje a vše to je jen v sebevědomí matky. Půjdete-li do toho s tím, že budete kojit do 6 (8, 10, 12, 18 …) měsíců - každý má nějakou výchozí představu - tak to tak s největší pravděpodobností dopadne a kojit prostě BUDETE. Já jsem si předem určila těch 8 měsíců (z čehož 6 plně) a tak to taky skutečně dopadlo.
Co se týče kloboučků na kojení, já jsem mám tu zkušenost, že jsou naprosto na h… (na nic). Měla jsem rozhryzané bradavky, když byl Jíra nemocný a pil neustále. Tak jsem poslala manžela do lékárny pro kloboučky. Přinesl od firmy NUK za asi 150 Kč, ovšem já jsem je prostě nedokázala na:,–(it, bradavky se mi do nich nevešly (a to je nemám nijak ohromné). Nakonec jsem je zahodila, za pár kaček koupila genciánku a za tři dny bylo po problému. Proto radím zbytečně předem nevyhazovat peníze za kloboučky, odsávačky … protože v případě potřeby to ihned koupíte v každé lékárně.

Jinak Jíru kakajda včas přešla a oslavu narozenin si užil, tak děkujeme za držení palečků. Ještě chci dodat zkušenosti s těmi žlutými plenami Rossman (i ostatní levné - igelitové na tom asi budou stejně, např. v porodnici jsme měli Helen Harper a ty jim byly dost podobné): zase tak strašně špatné nejsou, lepítka fungujou docela dobře, opruzeniny žádné, jen nepojmou tolik čůrání jako kvalitnější pleny. Takže se mi teď párkrát stalo, že se Jíra pročůral až na oblečení, a to už se mi dlouho nestalo. Tam kde jinde použiju jednu plenu jsem tyto potřebovala dvě (samozřejmě pokud Jíra každou chvíli kakal, tak se hodily, protože jsem je stejně musela měnit). No a jelikož jsou sice levnější, ale zdaleka ne o polovinu, tak se rozhodně nevyplatí.

No tak myslím, že by to stačilo, tak se mějte fajn a ať bříška pěkně pučí!
Jiřina, skoro 27 t.

 
Gabina2  09.09.03 19:01

Ahoj spolubříšulky!
Tak si musím trochu vylít srdíčko…před chvílí mi volal manžel (on je teď na týden pryč), že do něj naboural kamion :o((. Manželovi se nic naštěstí nestalo, ale odneslo to autíčko. Byla nějaká náhlá zácpa na silnici, manžel dal blikačky, ale řidič kamionu to už nestačil ubrzdit :o(((. A jak on sám řekl, spěchal domů na fotbálek!!! Věřili by jste tomu??? Takže autíčko je nabořený zepředu i zezadu…ještě, že máme kombíka.
Takže ke všemu starosti s pojišťovnou, s opravou atd. No věděla bych kam jinam investovat penízky!
Ale hlavní je, že mužíček je celej :o)
 Gábi

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 10.09.03 08:36

Ahoj holky,

taky musím říct,že to utíká rychleji,než bych očekávala. Výbavičku mám skoro pohromadě,už i vypráno,zbývá vyžehlit,ted' ještě ten kočárek,babyvak a autosedačku a taky nějakou mimi-kosmetiku dokoupit.

Funím čím dál víc,včera jsem šla 4 patra do schodů,pořád odpočívala a stejně byla docela vyřízená.Holt těch 10 kg nahoře už je znát :-))

Na to spaní jsem se zrovna včera ptala doktorky,protože jsem o poloze na zádech taky nečetla nic moc dobrého. Říkala,že to asi 40% nedělá dobře, může se stlačovat dolní dutá žíla,samozřejmě je to jako se vším-záleží,jak se cítíme. Takže v klidu spím na zádech a hlavně na levém boku. Na pravém moc ne,mimi mě kope do žlučníku :-))

Budu muset ještě na jeden UZV,protože je mimíček zatím napříč. Ale má ještě čas se správně stočit.

Lajko - dík za popis těch cviků,uvědomila jsem si,že taky nejčastěji sedávám v záklonu.

Srazík - i mně by se nejvíc příští týden hodila středa, čas-nejdřív se dostanu asi kolem 11. a poslední bus mi odjíždí ve 20. Nejraději kolem centra nebo dosažitelné metrem. Těším se.

Mějte se všechny moc hezky,snažilkám brzy 2 čárky a spolutěhulkám vše bez problémů. Ahoj

Hana 31.tt

 
Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 10.09.03 08:59

Ahojky!

Včera jsem se zúčastnila dalšího těhucvičení - takže jsem opět nabitá informacema (tuším, že se zase něčemu zasmějete) ale nedá mi abych se nepodělila - včera jsme se učili koupat …

Tak nejdřív nás PA vyděsila tím, že prý maminky (jako babičky) netouží po ničem jiném, než nám asistovat u prního koupání a dávat dobré rady „abychom to zvládli“ - tak já teda myslím, že to mamina chtít nebude - ale asi je to nějaká tradice nebo co - tak PA říkala - hlavně se vymluvit - nejlépe, že první den je mimi umyté z porodnice a natrénovat o samotě bez rodičů - vyhneme se trapasům a druhý den povzbuzeni úspěchy nebudeme nervozní…

Koupat doporučovala PA ob den - ten den, kdy se nekoupe je však třeba umýt miminu zadeček pod tekoucí vodou - mimi se přitom drží jakoby nabříšku - dlaň pod hrudníčkem mezi palcem a ukazovákem držíme ramínko vzdálenější ruky - prý nevyklouzne … druhou rukou omýváme

Z kosmetický prostředků doporučovala PA - mýdlo obyčejné dětské co nejméně parfémované, tělíčko mazat buď přesně tím co mají v porodnici (bude-li to vyhovovat) a nebo nejlépe obyčejným olivovým olejem (dále poté možno využít v kuchyni) - ten je prý zaručeně nealergický - to budeme mít pěkné „topinky“, co?? Na zadeček je prý nejlepší infadolan, také je dobrá rybí mast.

Co mě zaujalo a přijde mi to jako obzvlášť dobrá informace - když se čistí zadeček - při přebalování, tak nezapomenout při zdvihání nožiček dát mezi kotníky prst - aby se kotníky vzájemně nedotýkali a byla mezi nimi mezera - jinak se kotníky o sebe drtí a mimi to bolí - to by mě asi samotnou nenapadlo - strčit tam ten prst - ale teď už jsem chytrá …

Jo a nesmí se prý zapomenout na česání vlásků i když je třeba jen chmýříčko - aby se promasírovala kůže. A měli bychom se snažit, aby mimču neprochladlo bříško - potom prý víc bolí a jsou větší problémy s prdíkama - takže co nejdřív po koupání bříško zateplit.

A jinak už si moc nevzpomínám - učili jsme se toho spoustu - čistit nos, uši - trénovali jsme s panenkou, ale stejně mám pocit, že budu mít ze začátku s mimi trochu složitější nácvik, než přijdu jak „na to“ nejlépe …

Gabino: teda - to je dobře, že je manžel v pořádku - a auto vám snad zacvakne pojišťovna - takže jen spousta papírování, ale i tak je to hodně nepříjemné!

Jiřino: myslím, že první nebudu - Lucus má termín už v říjnu a myslím, že ještě pár holek je o chvilku napřed - navíc v naší rodině je zvykem přenášet, takže předpokládám, že budu „žhavá soupeřka“ pro ostatní holky s termínem pár dní po mě … ale blíží se to, blíží - pomalu přemýšlím, že vyrazím do bylinkárny objednat maliníkový čajík …
Jinak je prima, že si Jíra užil narozky! Už je to pořádný „kus chlapa“

Kairo: hmm, taky nevím, jak se s obr břichem na konci vypořádám, ale zatím se mi fakt líbí - a partnerovi taky - tak doufám, že to vydrží …

Kostko: taky mám občas pocit, že mimi leží napříč - aspoň si jinak nedovedu vysvětlit, když cítím žďuchance na obou bocích zároveň - takovou roznožku by asi mimís nezvládl - jsem zvědavá na UTZ - jak tam bude zavrtanej …

Srazík - zatím to vypadá pozitivně se středou předběžně počítám - sice dělám do 15,30 ale snad se mi povede nadělat a odejít dřív - takže kolem třetí bych mohla odjíždět busem - vystupuji na Zličíně a pak se přesouvám metrem kamkoli - jiné prostředky MHD v Praze ignoruji (jsem typ tradičního vesničana ve velkoměstě) - tuším že před 17. hod. bych mohla být téměř kdekoli v dosahu metra - tak navrhněte kde by se srazík uskutečnil a jestli se to vůbec všem v tu středu hodí …

Mějte se moc fajn
Zdraví Sýkorka

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 10.09.03 11:18

Ahojky všechny,

Tak to vypadá, že dnes už píchající bolesti hlavy ustupují. V pondělí a v úterý to bylo chvílema pěkně nepříjemné. Vystřelovací píchance do pravé části hlavy :-((( Zřejmě jsem si něco skřípla.
Včera měl Kuklínek kulturní zářitek. Šla jsem s tchánovci do Vinohradskýho. Mají tam vždycky každoročně koupenou lóži ještě napůl se příbuzenstvem a čas od času nejde plný počet, takže se nabízí rodině :-))
Bylo to představení ?Cesta Karla IV?. Měla jsem trochu obavy aby moc Kuklín nečutal a nevyrušoval :-)) Ale sedělo se mi docela dobře. Jen jsem zjistila, že za měsíc bych už na takový kult.zážitek jít asi nemohla, neboť šaty, které jsem ještě oblékla (a příliš slavnostní také nebyly :-)) už mi jsou tak tak, skoro přímo jen tak tak :-))) A jít do divadla v krtkáčích (značně volných a ležérních) by nebylo to pravé ořechové. Ale divadlo a podobné slavnostnější události se již konat nebudou, takže žádný stres :-))

Také jsem si po delší době stříhala nehty na nohou a vzpomínla na vás. Zaujmula jsem ještě docela příjemnou pozici. Jednu nohu opřenou o vanu a vybočenou do strany, takže břicho naléha do mezery. Doporučuji -)))

Gábi: UUUUF, ještěže to takhle dopadlo. Je to hodně nepříjemná věc, ale ta představa větší rychlosti kamionu a tak. Fuj. Pojišťovna a vyřizování je nepříjemné, ale hlavně, že je manžel celý. Zažili jsme s manželem a kamarádem bouračku na dovolené ve Španělsku loňské léto. Byli jsme tam u známých, ti nám půjčili na výlety jeden z vozů . A při přesunu do Toleda najednou rána a čelně to do nás narval nějakej předjíždějící kretén. Naštěstí jsme jeli lehce do kopce a on taky teprve nabíral na předjíždění rychlost. Od té doby se i na zadním sedadle poutám (naštěstí to odnesl jen rejpanec u nosu), instinkty zachycení se přední sedačky nezklamaly. Kluci měli vepředu airbagy a vyvázli též bez šrámu. Ale nějak se ne a ne odhodlat k řízení. Nebyla jsem ani do té doby vyježděný řidič, měla jsem řidičák tak 2 roky a moc toho nenajezdila. No na kole mám odježděno podstatně víc :-))). A od té doby jsem v autě (i coby spolujezdec) docela plašmuška.

Kostko : přeji úspěšné přetočení mimča. Můžeš trénovat, co nám tuším Bdanča nebo Sýkorka??? radila. Vystrkovat zadek, dělat stojky, lézt po čtyřech. Možná , když u toho vyzkoušíš i štěkat a slintat, bude to mít dvojnásobný účinek :-))

Jiřino : koukám, že bychom si mohly zazávodit: kdo půjde za den víckrát :-)))) Počet 20 také odhaduji. Někdy doma, když se hodně ?proliji? tak je to snad 4× do hodiny :-))) Někdy si řikám, kdy mi manžel vyčte tu spotřebu toaleťáku a vody :-)))) To by si snad nedovolil :-))
K tomu kojení s Tebou souhlasím, že může mít člověk nastudováno a realita je jiná. Ale nějak mi to nedá a po informacích se prostě musím pídit. Ale kdybych si z POMADU měla odnést jen to, na co tu s Gabčou také upozorňujete ? klid, pohoda, nestresovat se, žádné ?chudé, nedobré mléko? tak mi to za to stojí :-)
Jsem tak zvědavá, jak se bude Kuklínkovi dařit nasávání :-)) Doufám, že vám pak za pár měsíců nebudu psát, jak jsem po pár týdnech kojení skončila :-))) Ale jak píšeš, budu-li mít kojo-závazek..... (8 měsíců toť dle mého vkusu rozumná míra) zajisté se podaří splnit :-)))) Ha vzhůru do další pětiletky :-))))

Ještě k těm plenkám. PA nám doporučovaly na první dny dávat tyto levnější, že právě mimča ještě jen tak ?ucmrndávají? a není potřeba používat ty dražší ?vysokonasávací? typy :-)) Ale zase nevybrat nějaké igelťáky.
Zdá se, že ty Helen Harper by tedy také mohly být ?krátkodobá? volba. K tomu, ale máte vy zkušené maminy určitě zkušenosti z praxe.

pokračuji v dalším příspěvku :-)))

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 10.09.03 11:19

SRAZÍÍÍÍÍÍK: Takže středa ju????

Vezmu si ten den dovolenou, takže jsem k dispozici již od brzkého dopoledne. Takže Kostko a Kairo a další zájemkyně o celodenní ?srážení? - pokud budete v Praze už jak píšete někdy dopo, ještě upřesníme kdy a kde a můžem to rozjet :-)))) Začneme aperitivem., pak nějakým long drinkem......­.....z kefíru .-)))) Podotýkám, že v Novým Sm. mají úúúúúžasnou horkou kočkoládu. Husťoučkou mňaaaaam. Byla mi doporučena též jednou těhulkou a byl to super tip :-)))

A pro ty, kterým bude vyhovovat nějaká odpolední hodina se dohodneme na dalším záchytném bodu a čase.
Vyhovuje???
Můžem třeba i nějaké to kino zkusit. Viď Kairo, něco pořádně ?bafajícího?. Třeba můžem zahájit tu středu ochomýtáním na Novém Smíchově (a hned na začátku dne se obložit nákupy z mimčích krámků :-)))) a třeba se pak přesunout někam jinam do blízkosti metra, kde to třeba bude mít lepší na spojení Gabča se svým chlapem :-)) a ostatní.
To ještě doladíme. Na Smíchově vůbec netrvám, máte-li jiné typy ? nahoďte :-))

Mějte se pěkně a zatím ahojky,

Martina

 
BDanca
Kecalka 198 příspěvků 10.09.03 12:11

Holčiny,
právě jsem se vrátila z obchodu pro mimča na Lidické ulici 30. Mají tam slevněné věcičky na mimča, jako teplé overaly, dupačky…vše je od fa LOANA, takže kvalita. Mají toho dost na chlapečky, ale i na holčičky. Musíte, ale říct, že chcete věcičky od této fa, které jsou ve slevě. Mají je tam v krabicích. Já jsem zakoupila např.sametový overal vel.62, z 425 Kč slevněný na 120 Kč.
Kdo můžete, tak se určitě běžte podívat!!!

Pa Daniela

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 10.09.03 12:59

Jéje, tak koukám, alespoň nějaká náplast na špatný žaludek viď?

To potěší, takovéhle prima nákupky. To se musí :-)))) Moc ty věcičky nevyňuchej, ať je nemá mimís děravý :-)))

Pa Martina

 
VVerca
Stálice 75 příspěvků 10.09.03 13:27

Ahoj holky,

tak budu asi pravidelnou návštěvnicí u své zubařky, protože jak už jsem psala, že mi praskl zub a že mi ho paní doktorka jen čímsi zapatlala a spraví mi ho až po rentgenu, tak mi ta hmota samozřejmě vypadla. Musíme to prý vydržet do porodu. Dnes mi to opět čímsi zalepila a když to vypadne, tak mám zas přijít. No hlavně, že to nebolí.

BDančo - díky za tip. Dnes to nestihnu, ale zítra bych se tam vypravila. Byl by to můj první kup. Ještě jsem na mimčo nic nekoupila, pořád mi připadá, že je dost času.

Sýkorko - Tvé rady mám zase vytištěné a schované. Myslím, že až vše zvládneš i prakticky, budeš moct konkurovat těm nejlepším PA.

Kostko - no Ty jsi jednička. Už máš výbavičku i vypranou? Tak to já jsem fakt hodně pozadu, ale když jsem se podívala, že už jsi překročila 30. týden, tak to chápu.

Gábino - s tím autem je to fakt smůla, ale hlavně, že se nikomu nic nestalo! Plechy se opraví vždycky, ale se zdravím už je to horší.

Brusinko - já teď za kulturou moc nechodím. Jednak nemám v čem, protože taky teď pořád nosím krtkáče a jednak večer strašně brzy usínám. Není už to tak hrozný jak na začátku těhotenství, ale kolem deváté odpadám.

Holky mějte se krásně a ať miminka rostou a kopou.

Verča 24tt+5

 
Trinitron
Stálice 61 příspěvků 10.09.03 18:03

Ahojky
tak Te vitam mezi tricatnice:)
To ti ani nezavicim,ze mas vzhed na to ze budes prenaset…Me dneska pani doktorka rekla,ze jelikoz je nas drobek vetsi(asi o tyden tak je mozne ze vykukne driv a ze rozhodne prenaset nebudu..Tak ti drzim pesticky at to vydrzis:)Ted uz ten cas straaasne rychle poleti..
Mej se krasne…
Trinitron(32tt)

 
BDanca
Kecalka 198 příspěvků 11.09.03 07:53

Ahoj holky,

tak jsem v úterý psala o tom, že si užívám těhotenství a ejhle je tu problém. Včera odpoledne jsem byla v poradně a pan doktor zjistil, že se mi zkracuje čípek. Mám ho 21 mm a když to půjde dál, tak půjdu na rizikové těhotenství. Nařídil mi klid, mám spíš polehávat a za 14 dní si mě znovu pozval. Pokud to půjde dál, tak mě čeká poslední trimestr dost krušnej. Ach jo!

Jinak mám po třetí potvrzenou holčičku a prý je to jistota. Má už 700 gramů a roste, tak jak má, akorát bude drobnější. No, já jsem měla 2,80kg a manžel 2,60kg, takže dispozice má po nás.

Brusinko, na ten žaludek mi pan doktor řekl, že pokud nezvracím, tak je to jen neduh těhotenství, ale už mám pocit, že je to lepší.

Mějte se krásně a opatrujte se Daniela 26tt+5

 
Januska
Stálice 77 příspěvků 11.09.03 09:35

Ahoj spolutěhulky,
je to se mnou stále stejné, času málo a tak jen v rychlosti píšu svůj - tento týden první (to je teda ostuda) - příspěvek.
Byla jsem včera ráno na plánované kontrole a vše je O.K., měla jsem z toho jako vždycky velkou radost. Vím, že vlastně nemám důvod se něčeho obávat, když mě nic netrápí, cítím se fajn a miminko pravidelně kope, ale stejně to, že je vše tak jak má, slyším z těch povolaných doktorských úst moc ráda.
Tentokrát byla kontrola bez UTZ, poslouchali jsme jen srdíčko miminka a tlouklo ukázkově, jako o závod :-). Tlak byl taky celkem v pohodě, trošku nižší, ale ne zase moc. No a váhový přírustek? +4 kg! Takže už opravdu začínám kvalitně kulatět, jsem zvědavá, kolik to hodí do příští kontroly, p. doktor si mě pozval až za 4 týdny, to bude přesně 30tt a budem dělat nějaký kontrolní UTZ. Už teď se těším :-)))

Jinak k aktuálním tématům: já se budu trošku vymykat co se teplot týče, jsem klasická ?zimomřivka?, je mi zima snad i v létě a vždycky jsem se těšila, jak se to v těhotenství změní a bude mi naopak horko. Jenže ouha, na mě to jaksi zapomnělo působit a zima je mi pořád. Možná později? :-)
Co se týká pupíku, zatím to jde, ale už to asi nebude dlouho trvat a taky začnu mít problém se zavazováním tkaniček, stříháním nehtů, apod. ? zkusím pak Brusinčinu metodu s vanou :-)))
A co se výbavičky týká, oblečení už mám téměř všechno (pomohla ta plná taška od kamarádky), ale i já jsem už dost věcí nakoupila ? prostě mi to nedá, strašně moc si teď ty nákupy užívám a mám strach, že pak v horším počasí a s větším bříškem už bych z toho třeba neměla ten správný požitek. Samo sebou mi ještě chybí spousta věcí, jako např. lahvičky, savičky, povlečení, prostěradla, kosmetika, apod. Je toho ještě hromada, co můžu nakupovat, takže myslím, že mi to chození po obchodech ještě nějakou dobu vydrží :-))) No a až pak budu doma, tak budu ? jak už tady někdo psal ? přerovnávat :-))) A taky se pak chystám plést (dala jsem si závazek) a ještě chci taky něco ušít, takže se na MD před narozením mimi určitě nudit nebudu.
Se spaním mám taky už trošku problémy, na zádech bych za normálních okolností vůbec neusla a teď se na nich pravidelně probouzím. Taky jsem četla o tom, že to na zádech miminku moc nesvědčí, tak se snažím usínat na boku a mezi kolena si dávám druhý polštář (tak si alespoň netlačím na bříško).

Srazík: jelikož jsem opravdu až z druhého konce republiky (Ostrava), nevím, jestli mám vůbec o srazíku uvažovat :-((( Ne že bych vás nechtěla poznat - to bych strašně ráda, ale strávila bych pět hodin ve vlaku cestou tam a pět hodin cestou zpátky a to nemluvím o ceně jízdenky :-( Takže na vás asi budu příští středu jen myslet a přát vám aby se to vyvedlo :-).

Pro Alici: obrovská gratulace a ať je všechno v pořádku a máš pohodové těhulkovství :-)

Už musím končit, (omlouvám se, že nestíhám reagovat na jednotlivé příspěvky konkrétně), opatrujte sebe i bříška a přeji co nejhezčí blížící se víkend. Všechny moc zdravím,
Janka, 26tt (25+3)

 
Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 11.09.03 11:22

Flákam, to flákam, čestne priznávam…ale niekedy naozaj nestíham. A hlavne - všetky píšete tak krásne veselo a optimisticky, že vám to nechcem kaziť… :-/
Necítim sa posledný týždeň vôbec dobre, neviem si poradiť s bolesťami chrbta a opäť sa pridružili aj bolesti bruška, navyše bublinka veľmi málo kope, z čoho mám s pribúdajúcimi dňami stále väčší strach. Našťastie zajtra idem do poradne, tak na ten deň čakám ako na spasenie, pevne verím, že sa nič zlé nedozviem :-(
A keď sa k tomu pridá moja precitlivelos­ť…nebudem to rozmazávať, aj normálne som citlivejšia, ako by sa mi páčilo, veľa vecí si príliš beriem, ale čo som tehulka, je to ešte horšie. A obzvlášť citlivá som na svojho otca…zraňuje ma, keď nad všetkým, čo si myslím a cítim len mávne rukou a sfúkne ma, že všetko robím zle a všetkému som na vine a určite mi nič nie je, len si vymýšľam. Bolí to a ja v takých chvíľach absolútne nedokážem ovládať slzičky, čo sa mi tisnú do očí. Najmä keď mi potom vytkne, ako je možné, že malé už mesiac kope a jemu som o tom nič nepovedala. A ja mám hneď výčitky svedomia, že som naňho protivná a je mi to ľúto…začarovaný kruh. Prepáčte že si tu vylievam dušičku, ono je to aj tak celé oveľa zložitejšie, ale chcela som, aby ste vedeli, že som na vás nezabudla, že som relatívne v poriadku a že vás poctivo stále čítam a kradnem si takto zo zákopu tú obrovskú dávku pozitívnej energie, čo mi dávate. Ďakujem.

K téme spanie poviem len toľko, že tiež som nikdy nespávala na chrbte a teraz sa tak budím skoro stále. Trápi ma chrbát, takže sme si s mužíčkom povedali, že investícia do zdravia je vždy dobrá investícia, a kúpili sme včera ten šialene drahý vankúš na kojenie. Je to úžasná vec, aj mamina bola z neho úplne hotová a hneď by mi ho ukradla na svoju chrbticu, takže zatiaľ korunky neľutujem. Akurát že na to spanie s ním si ešte predsa len chvíľku počkám, lebo hoci mi bruško už dosť vytŕča, aby som ho naň mohla vyložiť, musí byť trošku väčšie. Ale inak sa dá použiť naozaj v akejkoľvek polohe, úžasné je už len to, že si ním môžete podložiť kríže, keď sedíte a on sa vám prispôsobí.
Ohľadne funenia - škoda reči, dychčím od prvých dní ako parný valec už po jednom poschodí, mávam strašne silný tep, takmer ho počuť. Je to zrejme aj tým, že som aj predtým mávala nízky tlak a veľmi rýchly tep.
Výbavičku kupujem postupne, keď ideme okolo, pozriem a niekedy kúpim, niekedy nie, robím si tak radosť a peňaženku to tak veľmi nebolí. A ja môžem byť kľudná, že to snáď stihnem, aj keby sa niečo malo skomplikovať a musela by som ostať v nemocnici. Len kočík sme objednali naozaj veľmi skoro, ale hlavný dôvod bol ten, že mali len jediný a vystavený v predajni a takto nám ho hneď stiahli a odložili, inak by ho tam ľudia ďalej chodili ohmatávať, čo sa mi veľmi nepáčilo. A včera sme konečne kúpili žehličku, pred mesiacom práčku, takže už to budem mať aj v čom vyprať a ako ožehliť :-) Akurát mám obrovský problém s tým fusakom, čo som raz písala, to by ste neverili, ale u nás sa predávajú len modré! Mám pocit, že snáď žijem na inej planéte alebo čo, lebo predavačky na mňa tak divno pozerajú, čo mám proti modrej farbe, akoby sa všetky kočíky vyrábali v modrých tónoch.

Zrazík vám dúfam vyjde, užite si ho aj za nás, čo sme zďaleka :-)

Lulu 22tt+1

 
Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 11.09.03 11:24

A ešte dodatok na tému zima-teplo. Tak ja som na tom presne ako Januška, totálna zmrzlina a tiež som dúfala, že mi bude bývať teplejšie, až budem tehotná, už len preto, že si neviem predstaviť, kde budem brať tie tri vrstvy oblečenia a hrubé svetre na zimu. Ale zatiaľ to teda neprišlo, zimomrivá som rovnako, takže do klubu horkokrvných ešte vstupenku nemám…

Lulu 22tt+1

 
Anonymní  11.09.03 11:55

Ahojky Berunky a bříšulínci,
je mi líto ale už od středy nestíhám číst. Tak tisknu a pak doma v klidu doženu.
Dneska jsme byli na kontrolním odběru ohledně Rh faktoru. Já jsem neg. a Luba poz., tak to musíme hlídat. Jinak na kontrolu jdu s UTZ jdu až 22. 9. a už teď jsem hrozně nedočkavá na prdelku malou.

Nákupy: Už nám přivezli postýlku!!! Koupili jsme rovnou i deku, povlečení, mantinel a nebesa. Původně jsme je vůbec nechtěli, ale měli takový slušný motiv béžová s medvídky, tak to je docela fajn. Jen nemůžeme přijít na to, jak na to ten hadr patří ;-)))))))))) Proto tomu zatím říkám hadr.

Srazík: Tak ještě to potvrdím se šéfem, ale jinak mohu už klidně v 10:00 a v pohodě beru Nový Smíchov. Třeba nahoře v 2. patře jak je na konci ta cukrárna Chantal. To je místo přesně na koktejl. ;-) Teď je ještě důležité jak jsou na tom ostatní a v kolik hodin by mohli. Jinak mužík mi řekl, že mi sebou dá 200,– Kč a kartu musím nechat doma!! Mučeníčko, to je jeho potěšeníčko. Srandista.

Pa Kairo 27tt+2

Jinak

 
Misul
Kecalka 120 příspěvků 11.09.03 13:10

Ahoj Berusky,

ani nevite jak moc jste mi chybely. Hned jsem letela na internet a hltam novinky, jen jsem jeste nestihla precist minule denicky, no dneska jsem tu do vecera, tak mam o zabavu postarano.

Dovolena byla skvela, byli jsme na Sumave a chodili, jenze ja jsem tam strasne nastydla, takze od soboty jsme se presunuli na chalupu k rodicum a ja lezela a lezela, ted uz se z toho pomalu dostavam.

Miminko krasne kope, doktor se divil a podle prvnich pohybu jsme se dostali k 19.1.2003 - je to orientacni, hold je nase detacko „cilatko“.

Jdu dohnat co jsem zameskala.

Mejte se krasne a zatim pa

Misa (Misul) 19tt

 
Amalie
Kecalka 153 příspěvků 11.09.03 15:49

Ahojky těhulky a ostatní,

hlásím se v novém a to už 30. týdnu, teda!!! Mám stejný pocit jako Brusinka, když měli u Ed v deníčku 30. týden zdálo se mi to jako něco čeho se nikdy nedočkám a už je to tady.

Alice: stáááááááááááášně moc gratuluji k těhotenství. Teda to je rychlost! Tak hlavně se opatruj.

Danielo: s čípkem jsem na tom úplně stejně, když mne poušteli z nemocnice měla jsem ho 2 cm a to v ukončeném 26. týdnu, což není žádná tragedie, spíš hraniční hodnota. Vzhledem k mojí práci už mě doktorka dala na rizikové. Tím klidem se to hodně zlepšilo a zkracování se zastavilo. Neměj strach je to poměrně častý jev, obzvlášť jestli si hubená. Snad se hodně odpočívat a hlavně nic netahej.

Jinak já už výbavičku z velké části taky mám, jen kromě drobností. Holky kdo jste z Prahy zajeďte na Černý Most do Babyparku, mají tam všechny oblečky zlevněné o 50% a navíc jestě vždycky dostanete další kousek v té samé ceně zdarma! Na miminka už takový výběr nemají, ale třeba věciček na jaro mají spoustu.

Téma horko zima je u mne tak napůl, buďto jsem totálně zmrzlá a nebo je mi vedro.

Sýkorko ureoplasmu jsem kdysi měla taky, antibiotika to vyřeší rychle. Hlavně, že na to přišli, protože jinak to opravdu v neléčeném stavu může zapříčinit předčasný porod.

Spaní je u mě dost problém, je třeba půl třetí ráno a já nic. Mám plnou hlavu té naší kočičky, pořád přemýšlím jaké to bude být mamka a jak to zvládneme a pořád dokola! Taky chodím hodně čůrat.

Na srazík dorazím určitě. Brusinko ještě ti pošlu zprávičku, kde teda přesně se sejdete.

Tak se mějte krásně a opatrujte drobečky.

Ahojky Martina a Amálka 29+4

 
Anonymní  11.09.03 19:17

Ahojte těhulíci,

koukám, že je nás víc, kdo stíhá psát přísěvky jen tak tak. Holt, prázdniny skončily, škola zavolala a té práce je najednou nějak víc:-)) Ale vyhlídka, že tento školní rok se mi podstatně zkrátí, mě udržuje v naprosté pohodě. Nedám se ničím a nikým nervovat, zneklidňovat ani vytáčet, prostě si to poslední dobou moc užívám (ťuk, ťuk, ťuk).

K té horkokrevnosti se můžu přidat. Vždycky jsem byla zimomřivka, ale teď bych pořád někde větrala, i když počasí teda fakt nic moc. Normálně bych touto dobou nosila teplý ponožky a balila se do svetrů. Teď mi stačí lacláče a košile a i v tom je mi celkem dost teplo.

V pondělí jsem se v těch krtečkovskej gaťatech vypravila do práce a manžel mi je moc chválil se slovy, že vypadám jako klokan. Když si k nim vezmu kostičkovanou košili, připadám si jako farmář - nutno poznamenat, že je to fajn pocit. Už kdysi před léty jsem viděla někde za výlohou podobný kalhoty i s vycpaným bříškem a i když jsem v té době rozhodně neplánovala miminko, začala jsem se strašně moc těšit, až jednou v něčem podobným budu chodit a to bříško tam bude opravdický.

Když jsem začala sledovat emimčo, blížila se Ed k 20.tt a mě i to v té době přišlo stráááášně daleko, o 30.tt ani nemluvím. No a dvacku už mám kus za sebou a když vás sleduju, je mi jasný, že ta trojka na začátku bude taky co nevidět.

Mějte se pohodově, odpočívejte a vůbec…

Lajka (24tt+5)

 
Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 12.09.03 08:48

Ahojky!

Musím Vám popsat náš včerejší úžasný zážitek! Byli jsme s partnerem na promítání - UTZ po 30. týdnu! Moooc krásný!
Nejdřív to nejdůležitější - máme naprosto učebnicově ukázkový miminko - leželo si hlavičkou dolu, nožičky pokrčené a překřížené, zádíčkama natočené k levé straně bříška - prostě přesně jak je to kresleno v chytrých knížkách…placenta je pěkně nahoře, takže nebude překážet při porodu, vše co se mělo mimi zkontrolovat bylo v pořádku - takže to vypadá, že všechno bude O.K. - i pan doktor se tak tvářil, povídal že postavení mimču nejspíš vydrží, a porod že si mám užít … No vycházela jsem potom z ordinace jako zářící sluníčko …

Obrovská sranda byla, když došlo na měření - tak mimi je už teď dlouhán - takže je zaručeně naše (já mám 182, partner 193 cm) - takže jak jsem si celou dobu myslela, že budeme mít velké mimčo a nakupovala jsem oblečky větších velikostí, tak to vypadá, že tomu tak opravdu bude …
Měřili jsme nožičku (chodidlo) tak místo 6,5 cm má už 7 cm - takže ploutvičky budou nemalé … naopak nás potěšil nosík (já mám spíš větší) a mimi má krásně malinkatý konflíčkovitý. Mimi už váží cca 1,8 kg - to je prý v pohodě a jestli bude mít při porodu mírně víc než průměrně tak to prý nebude od tloušťky, ale kvůli té větší délce - takže typ hubeňour - dlouhán …

No moc jsme si s partnerem užili! Je výborné, že nám to zdravotnictví během těhotenství pořádá takováhle představení - jinak je mi upřímě líto všech, které při UTZ neměli štěstí na doktora a nemohli si vychutnat promítání - takoví doktoři by si měli uvědomit, co to pro nás těhulky znamená - vidět ty svoje broučky jak si užívají v bříšku …

Lajko: s tou rychlostí - úplně mi mluvíš z duše - taky nakukuji k Ed - co mě jako bude čekat a přesně, když psala 30. týden, tak jsem si říkala - hmm, to já než se tam dostanu - a teď už se u nich v deníčku rodí a já má třicítku za sebou - utíká to šíleně rychle!

Amálko: děkuji za povzbuzení s nemocí - taky jsem ráda, že se včas zaléčí - bříško si chci vychutnat do poslední chvíle a inkubátory (pro předčasně narozená mimča) se mi zdají děsně nesympatický …

Misul: vítej zpátky z dovči - nachlazení je nepříjemné - pořádně se kurýruj! a gratuluju ke kopanečkům - další fotbalista do týmu!!

Lulu: přeji to co nejvíc pohody! vůbec to nemáš lehké! a s těma modrýma fusakama jsi mě rozesmála - u nás tuším mají všechny možné barvy - nedalo by se třeba objednat po internetu?? zkoušela jsi to?

VVerco: lapálie se zubama - brrr - tak snad najde zubařka nějakou „hmotu“ co v zubu vydrží až do porodu …

Brusinko: metodu stříhání nehtů praktikuji stále - i teď je to docela v pohodě - takže opravdu můžu všem doporučit! jinak jsem zvědavá, zda se s postupujícím časem a zvětšujícím se břichem dostane k této zajímavé činnosti i partner, nebo jestli to zvládnu až do konce sama .....

Mějte se moc a moc krásně
přeji hezký víkend Sýkorka 30ttt+4

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 12.09.03 10:47

Zdravím při pátku,

taky se už tak těšíte na víkend až se vyspíme do růžova ?? :-)))
Je vidět, že už je konec týdne a spánkový deficit se projevuje. Včera jsem se snažila usnout docela brzy, už v deset jsem hoopla do pelechu, ale ndějak jsem byla plna dojmů ze snažilkovského srazíku, že jsem nemohla zabrat a Kuklín se nějak hodně hemžil a zesílil své ?útoky? takže to nějakou dobu trvalo, než jsem usnula.
Tradičně noční návštěva záchodu (je zvláštní, že často mám pocit, že se vzbudím až brzy k ránu a ono je třeba jen 1-2 hodiny po usnutí). Máte to taky tak?
Ještě k tomu ?odbíhání? jak říkala Jiřka , že uvažovala o sčítání -))) Dnes jsem si dala ?závazek?, že si to spočítám :-))
V práci si to odčárkovávám :-)))) No jo, je vidět, že nemám nic pořádnýho na práci, zdá se, už aby mě Kuklínek zaměstnal :-)))

Lulu: to je mi moc líto, s tím otcovým přístupem. Mám s tatínkem taky lehce ?zvláštní? vztah. Píšu taky a samozřejmě nevím, jaká je ve vaší rodině situace. Ale z příspěvku mi připadalo, že se možná jedná o podobné ?drsnější?, nepříliš vcítivými typy otců. Pokud jsem ještě bydlela s rodiči ( a byla to opravdu dlouhá doba :-))) , odstěhovala jsem se až ve svých 28 letech) sváděla jsem s taťkou občas docela ?tiché? boje. Vážím si ho a v důsledku jsem ráda, že mám takové rodiče jaké mám a neměnila bych :-) (ostatně nikdy není chyba jen u jedné strany), ale přesto jsem někdy po nocích bulela do peřin a cítila se nepochopená, či ublížená a absolutně vykolejená z některých reakcí a přístupů. Taťka je tak trochu - hodně pedant na pořádek a někdy i ?ředitel vesmíru? a dirigent (je fakt, že který chlap takový není) okolo této ?pořádkové? úchylky bylo v rodině dost dusno. Docela ?komický? (teď s odstupem času opravdu komický) žátitek si vzpomínám, že mě nutil na STŘEDNÍ!!! škole (ale ve čtvrťáku to už nebylo, tuším první ročním, max. druhý) psát krasopisně na řádky jednotlivá písmena, neboť jsem byla děsný škrabal :-)))) Co je snad ještě horší, že jsem neodmítla a mám pocit, že jsem opravdu poslechla. Byla jsem to, ale ovce :-))))
Teď co jsem ?z domu? jsou vztahy s taťkou samozřejmě v pohodě. Neruším jim kruhy svojí ?myslím mírnou? formou nepořádností takže tyto střety odpadly :-))
Je fakt, že všude je něco. Asi je potřeba si z toho vzít spíš ponaučení a brát to jako formu ?školy života?. Ono kdybychom byly třeba jen ty ?tatínkovi princezničky? tak by nás to do života příliš nevybavilo a byly bychom moc zhýčkané :-)))
Jéje to jsem si tu postěžovala :-))
Jen jsem chtěla abysLULU věděla, že Tě chápu a plně se vžívám do Tvých ?přecitlivělých? rozpoložení a stavů. Je to trochu schizoidní co? V jednu chvíli má třeba člověk na rodiče ?pekelný? vztek a pak si zase třeba řiká, co jsem to za nezvedenou dceru apod.??? Óóó těžký život ?vše si příliš beroucích a pitvajících? osůbek :-)))

Ale hlavu vzhůru a zaplaš smutko-můru !!! :-)
To mě ani nenapadlo, ten polštář využívat ještě v těhotenství. Musím ho rychle pořídit. Mám zatím objednaný ložní povlečení, mantinel + povlečení a peřinu s polštářem. Povlečení s medvědím vzorem ve stylu patch work.. A zvažuji, až příští týden dorazí, jestli objednat od stejné firmy i polštář a rychlozavinovačku s tímto vzorem, nebo objednat u Dity (Gábina upozorňovala na jejich nabídku: www.dita.cz). Ale zase abych neměla všechno v jednom vzoru. No toť zase oříšek :-))
Cenově to myslím vychází hodně podobně. U Dity trochu levněji. No ještě promyslím :-))

Kairo : Klidně kolem té 10. hoďky můžu na Smíchově být. Chantal snad najdu, kdyžtak máme na sebe spojení :-)) Myslím i Myšince bude čas vyhovovat, a na ostatní (Kostce vyhovuje tuším pojedenáctá) rády počkáme :-))
To ještě doladíme :-)

Sýkorko : gratulace k ukázkovému netopýru :-))) Myslím tu pozici hlavou dolů . Možná, že nemáš takovou slabost pro netopýry, tak si toho netopýra kdyžtak odmysli :-)))
Jen ať pěkně vydrží a žádné kotrmelce. Ale jak říká doktor, měl by už tak vydržet. Ta hlavička je nejtěžší, takže by se mu veletočovalo již dost ztuha, zvlášť je-li to takový dlouhán samá ruka samá noha :-)
A pěkně se vykurýruj!! (až tedy za ten týden :-)))

Jééé kéž bude Kuklínek taky netopýr :-))) Na UZV jdu až cca za 14 dní. Že bych preventivně doma vystrkovala zadek :-))) Abych nebyla nakopnutá co? :-))

Zatím pa,

Martina

 
Hanulka1
Kecalka 184 příspěvků 12.09.03 13:12

Ahojky holky,
teda tento týden jsem opravdu neměla moc času vám něco napsat.
Tak aspoň stručně. Příští týden mám dovolenou, tak se neplašte když mě tu neuvidíte. Jsem v pohodě, jenom vyrazím v klidu na nějaké ty nákupy, abych pak nemusela chvátat, že to nestíhám. Mám v plánu mrknout na tu Lidickou, jak říkala BDanca a do Babytexu na Starobrněnské. Utratím mužskýmu nějaký ten peníz.

Na ultrazvuk jdu až 29.9. Což je až skoro za tři týdny. No od pondělka jenom 14dnů. Už se nemůžu dočkat až toho drobka zase uvidím.

No nic mám moc práce, tak se mějte krásně.
Hanka 30 tt (29+6)

 
Misul
Kecalka 120 příspěvků 12.09.03 13:52

Krasny patek Holciny,

tento tyden byl tak krasne kratky, pracovni dny od CT do PA vrele doporucuju. Manzilek mi opet odjel, ted jenom na tri dny, jak jinak nez surfovat, hold vitr vola.

Vcera jsem se chtela mrknout na srazik Snazilek, ale vyfasla jsem vecerni sluzbu v kancelari, tak snad priste.

Narazila jsem na docela dobry inzerat, kocarek Quinny Fashion 4XL i 3, kolekce 2002 za 10.490,– (hluboke luzko + sportak) + autosedacka 2.390,–, byl i na Rodine.cz, to jen tak pro rozsireni, treba se nekomu taky libi :))

Sykorko, to je nadhera, ukazkova poloha miminka, koukam, ale ze opravdu budete mit Dlouhanka a jak Brusinka psala Netopyrek, fakt jsem se zasmala, hlavne aby ta nemocicka byla ta tam

Hanulko, krasnou dovolenou.

VVerca, jeje zuby, vzdycky se uplne opupinkuju, ja jdu k zubari v pondeli, doufam, ze na me budou hodni, a tobe, at uz tam ta hmota konecne vydrzi.

Kdyz jsem tak sledovala, jak pisete, ze to neuveritelne leti, musim se jenom pridat, mam v zive pameti, jak jsem videla Brusincin jeden z prvnich denicku, jak jsem Amalku a Brusinku videla jeste bez brisek a ted to je rychlost. I ja jsem si rikala, ze to pomalu utika, no a uz pristi tyden to bude 20tt, neuveritelny. Stale mam ten pocit uzasneho zazraku, ze je to mozny a my budeme mit miminko - budeme rodina.

Uzijte si vikend, v pondeli na me myslete, zubare fakt nesnasim, teda fakt se bojim.

Misa (Misul) 19tt

 
Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 12.09.03 15:11

Tak kočky, konečne som schopná zvoliť trochu veselší tón :-)
Ráno som bola v poradni a doktorka ma privítala: Jéj, to sme ale pekne nakynuli! :-))) Tak ja vravím, že veru hej, veď posledný mesiac mi ani jesť nechutilo a napriek tomu mám už 7 kíl hore. (Áno, dobre vidíte, sedem!!!) A ona na mňa pozrela, že no a čo? Tak ja že dobre, keď je to v pohode :-) Zatiaľ to vyzerá, že mám všetko v brušku, tak snáď to tak aj ostane.
Potom ma vyšetrila, pomerala, počúvala srdiečko a skonštatovala, že nález je úplne ukážkový, miminko nie je vôbec nízko a nenalieha, všetko je výborné. Ako mne sa uľavilo! Ale kvôli tým utlmeným pohybom mám prísť v stredu k nej na oddelenie na ultrazvuk, čo som veeeeľmi rada a samozrejme, že tajne dúfam, že sa nám bubli predvedie :-)
Bruško už netvrdne, hoci neberiem lieky, povedala mi, že sa to môže stať, že mi spôsobujú nepríjemnosti, takže ich brať nemusím. Jediným problémom je moja chrbtica, ktorá sa rozhodla už asi definitívne vypovedať službu :-/ Ale keď viem, že mimi je v poriadku, tak ochotne si budem na seba dávať pozor a sedávať aj spávať s tým vankúšom, ak to má ostať jedinou komplikáciou. Takže som odtiaľ odchádzala s fantastickou náladou, povzbudená, doktorka je naozaj úžasná baba :-)

Sýkorka: ďakujem za povzbudenie, veľmi to pomáha.
A fusak cez internet, to mi síce napadlo, ale keďže je to cez hranice, nie je to asi najšťastnejšie riešenie. Ale možno mi nakoniec nič iné neostane…hold, asi žijem v krajine modrých fusakov :-)))

Brusinka: čo sa týka toho vankúša, podľa mňa by ho mohli predávať všeobecne ľuďom, čo majú nejaké problémy s chrbticou, naozaj je to fantastická vec. Môj mangel vyhlásil, že napíše do poradne: Milé Bravo, odkedy je moja manželka tehotná, spáva s veľkým modrým rohlíkom, čo mám robiť? :-))))))))))))
K téme otec - tvoje slová ma pohladili po dušičke, aj keď sa to možno nezdá, už len vedomie, že ma niekto chápe, mi dodáva silu. Je to presne ako vravíš, len u nás je to zase v iných veciach ako zrovna v poriadku. Ale aj sestra mi povedala, že keď sa odsťahujeme, všetko sa vyrieši, že potom bude ako med. Nie že by sme mu prekážali, ale proste mu budeme takí vzácni, že nebude mať kedy vyrypovať. Môj otec je napríklad zaťažený na hranie sa na hrdinu a nikdy som nemala povolené žiadne choroby ani bolenia, okrem tých menštruačných, tam ma chápal, asi preto, že to nemohol zažiť, tak mal rešpekt. Ale inak neexistuje nič, na čo by som sa mohla posťažovať, všetko je moje preháňanie, keď sa poriadne najem a pôjdem na prechádzku, nemôže mi predsa nič byť, ani keby to sedem lekárov napísalo do správy, nič to neznamená, lebo všetci doktori sú šarlatáni a len si naháňajú kšefty, povedať, že niečo nemôžem jesť, lebo mi je po tom zle, to neprichádza do úvahy, proste - toto je len jedna z vecí, ale je to z toho istého súdka ako vravíš ty. Ten pocit, že nie som dosť dobrá a že všetko robím podľa neho nesprávne, ma vždy hrozne ubíjal. Ale zároveň je tam tá schizka, že je to môj otec a mám ho rada a veľmi by som chcela, aby boli vzťahy lepšie, obzvášť keď chytí „záchvat“ dobrosrdečnosti a prispieva nám na bývanie a podobne. To sa hneď cítim previnilo a mácham sa v tom stále dokola…
Ach jo, život nie je v ružových farbách a ľudia majú predsa oveľa väčšie problémy, tak to nejako prežijeme, no nie? :-)

To hlavné som vlastne ešte nepovedala - beriem si tri týždne dovolenky, od utorka (my máme v pondelok štátny sviatok), takže sa asi budem do denníčka dostávať len nárazovo, ale ja to nejak vymyslím! :-) A potom mám nástup na materskú 21. novembra, takže mi tam ostane asi mesiac a pol medzera, ešte sa rozhodnem, podľa toho, ako sa budem cítiť, a buď pôjdem do práce na tú chvíľu, alebo už ostanem doma.

Majte sa teda nádherne, užívajte si víkendu a do skorého čítania! :-)

Lulu 22tt+3

 
Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 12.09.03 15:15

Drž sa, kočka, máš aspoň tú výhodu, že to nebolí. Ale ja mám koprivku vždy, keď mám ísť k zubárovi, aj keď stopercentne viem, že mi nebude robiť nič hrozné. Zato teraz ma čaká riadny záhul :-/ V lete mi nemohol spraviť začínajúci kaz, lebo som mala desnú alergiu a furt som soplila a huhňala, no a on sa beštia medzitým stihol zväčšiť tak, že ho vidím voľným okom. Nuž, miminko si začalo vehementne brať svoju dávku vápnika a veru to už poriadne cítim. Ešte k tomu mi teraz vypadla plomba, čo ma fakt nesmierne „potešilo“ a pri mojej nekvalite zubov musím už dopredu počítať s tým, že minimálne ďalšie dva problémy, o ktorých ešte netuším, zubár nájde. Nuž, čo narobíme, miminku treba aj niečo obetovať. Hlavne aby sme boli šťastné maminky, mali zdravé detičky a spokojné úplné rodinky :-)

Lulu 22tt+3

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 16.09.03 13:07

Cau holky!!!!
Teda vy ste toho napovidaly za tech 14 dni co jsem se lecila ze soku amniocentezy. :)
Jinak musim oznamit, ze ten vecer pred amnio se miminko ozvalo lehkym pokopavanim. Asi se mu nelibilo jak sem smutna anevedela sem co me ceka. :) Jinak to bylo 17tt + 2. Ted uz do me cuta jak o zivot. Je to normalni? Kdy zacali ty prckove mlatit do vas? :) Vcera uz koplo i do tatinka. :))
Jen doufam, ze az v pondeli 22 budu volat na vysledky tak to bude vse v poradku a bude kopat dal. Jinak k samotnymu zakroku odebirani vody. Neboli to, ale po chvilicce je ta jehla dost neprijemna, kor kdyz jim ta voda nejde nacucnout. :-/ BRRRRRR..... jen si na to vzpomenu, tak mam husi kuzi. :)
Pak az do vecera sem se nemohla ani pohnout jak me bolelo bricho, ale pak uz vpohode. Ale setrila sem se, to zas jo. :) Jinak zitra uz snad budem mit doma internet, tak uz o vas budu vedet a ne ze 1 za 14 dni si vytisknu hromadu papiru a pak ctu a ctu…
No, koukam sem se nejak rozjela tak uz budu koncit.
Tak se mejte fain a optrujte se!!!!
Papa Darka + Pida 19tt+3

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama