Reklama

Brusinka - 31. týden

Těhotenství

Ahoj těhulky, snažilky a ostatní, a je tu zase další týden. Tentokráte se dokonce část z nás pozná i in natura :))) Už se těším až setkáme. Večer budeme mít hlavu asi jako včelí úl :)) A dojmy budem přímo nabity :) Jak jsme to minulý týden upekly, sejdeme se ve středu, v průběhu celého dne. Začneme v Novém Smíchově ( kavárna Chantal v 2. patře na konci) od 10. hod. a dále program přizpůsobíme :))

Tak mě o víkendu napadlo přirovnání Kuklínkových kopanečků. Po dvacátém týdnu jsem přirovnávala ?čutance?ke křeččímu rejdění. Teď bych to připodobnila ke králíkovi. A když se do toho kopání Kuklín opře, tak si úplně toho vykopávajícího králíka představím :-))
Myslíte, že je třeba strakatej, nebo je to angorák? :-)). Jasně angorák to bude, když je pokrytý lanugem :-)
Tak nevím, jestli mi to nedá Kuklín pěkně sežrat hned po narození, když si z něj dělám takové srandičky. Jednou je to marmot, pak netopýr a teď jsem přišla s angorákem. A ještě ke všemu je průběžně nazýván vobludou či vobludkou. Ale to je absolutní lichotka :-))) Vobluda je u mě takové univerzální pojmenování. Třeba Verunu tak častuji běžně. Manžel si už také zvykl :-)

Teď jsem si vzpomněla. O víkendu jsme s manželem lehce Verunu (želvu) zkoušeli, nakolik je inteligentní a pudovo-sebezáchovná:-))) Dali jsme ji na postel a sledovali, zda se vrhne střemhlav dolů. Samozřejmě jsem ji bedlivě střežila a byla připravena ihned ?zasáhnout? :-)))
No ? není blbá. Čučela, rekognoskovala terén a ..... nehópla :-))) Za odměnu (že ji tak škádlíme) jsem jí hned uplatila několika piškoty namočenými v mléce. To je její oblíbená pochoutka. Doporučil nám to želvolog ? občas nabídnout.

Víkend byl také ve znamení oslav a setkání. V sobotu jsme oslavili manželovy kulatiny (35) u tchánovců v kruhu rodinném z jejich strany a v neděli jsme pokračovali u našich, kde jsme oslavili i mamčin svátek a návrat ?ztraceného? otce. Přijel nám po téměř 3 měsících z velkého vandru po Americe. Tak to bylo zážitků. Vrátil se opálený, zhublý o 6 kilo a samozřejmě nadšený a zážitků na vyprávění po několik dní :-)) Za tu dobu co byl pryč, jsme si ta kila pěkně vyměnili :-)) Brali to od San Diega až po Aljašku. Už se těším na fotky. Medvědi je nenapadli a při sjíždění Yukonu se také neutopili :-))

Zítra jdu na kontrolu, takže se dozvím aktuální stav, ale taťku počtem kil trumfnu. Před 3. týdny to bylo + 6 kg, teď jsme zase s Kuklínkem poskočily (i) :-) Doufám, že bude všechno v pořádku. Stejně jsem většinou před každou kontrolu malinko ?nervozní? a napjatá. Ne, že bych z toho nespala, ale přeci jen......

Mějte se moc krásně a ať vám ?pěkně dupou králíci?. Tentokráte myšleno zcela nedvojsmyslně -)))

Pa,
Martina
30tt+5 (UZV 29+0)


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Andulka1
Stálice 82 příspěvků 16.09.03 08:00

Ahoj holky s bříšky i bez :o)
Tak jsme tu zase - po dovolené…
Ve středu jsme byli se Sluníčkem na velkém UTZ, koťátko se krásně předvádělo, viděli jsme všechno, i obličej, nádhera. Má to jedno ale :o( Prostor mezi mozkem a lebkou je o trošku větší než normál, tak nás pozvali za tři týdny znova… prý se nemusíme bát, že se to určitě srovná, ale přece jen mám bobky. Zakázala jsem si na to myslet a prvního října se uvidí. Velikost Aňulky odpovídá, takže nám termín neposunuli.
Ve středu i ve čtvrtek jsme intenzívně balili a ve čtvrtek jsme se definitivně odstěhovali od mých dětí a jejich táty. Poslední zavření dveří spustilo vodopád z očiček, dokonce i mladší syn byl na měkko. Přece jen byl to náš společný domov 18 let… Ale to zvládneme… :o) Jsme silné holky!
V pátek jsme jeli na festival, už nás netrpělivě očekávali, vybalili jsme notebook i tiskárnu a byli jsme v jednom zápřahu až do sobotního večera. Hodně lidí nám přišlo popřát ke změně a k miminku, bylo to krásné :o)
V neděli jsme jeli domů do domečku a v pondělí přímo od vlaku k právničce. Ta mne překvapila, že potřebuji doklady od nákupů těhu oblečení a výbavičky, tak jsem Vás chtěla moc poprosit - nemohly by jste mi půjčit doklady od svých nákupů? Já totiž jsem zvyklá vyžít s málem, tak nakupuji na tržnici a v sekáči (pro sebe) a pro Aňulku mám výbavičku po synech a slíbenou kompletní od kamarádky. Nebudu kupovat ani postýlku, kočárek, vaničku, prostě nic… a teď potřebuji doklady… co říkáte, holky, nenašly by jste doma nějaké paragony? Třeba, že by jste je donesly zítra na srazík a jedna z Vás mi je poslala?? Prosím, pokud pro mne něco máte, napište mi osobní zprávu…

Brusinko: jak já Ti závidím Verunu… máme psa, jezevčíka, má 8 let, už má zdravotní problémy, tak jsem si říkala že se mu lépe bude žít u nás v domečku, než v paneláku, jenže exmanžel nesouhlasí a nechce mi ho dát. A přitom já budu už od října doma, nebyl by sám on ani já. A v paneláku je sám doma celé dopoledne. Ach jo…

Kopanečky jsou nádherné, někdy jemnější, jindy pořádné vlny a víte, co jsem vypozorovala? Když si chce sáhnout tatínek, tak se Aňulka většinou ani nehne a začne se hýbat okamžitě, jak sundá ruku :o)

To by zatím po ránu bylo vše, určitě se ještě ozvu!

Krásný den všem, pohlaďte bříška a myslete pozitivně :o)

Andulka+Aňulka
20tt+2

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 16.09.03 08:16

Ahojky těhulky!

Příjde mi to nedávno, co jsem se poprvé hlásila do snažilkovského deníčku k Brusince, no a vy jste tu už pěěěěkně daleko.

BRUSINKA - tak ať ti pěkně „dupou králíci“ a hodně krásných zážitků s Kuklínem(novou) v bříšku, ale hlavně až vykoukne na svět.

ANDULKA - držím palce, aby malá Aňulka byla v pořádku.

Mějte se tu krásně a opatrujte se!

Snažilka Jitka od Montičky

 
mysinka1
Povídálka 22 příspěvků 16.09.03 09:00

Ahoj holky bříškatky,
zdravím vás v novém týdnu. Zjišťuju, jak ten čas letí - za chvíli (necelý měsíc) mám nástup na MD, tak se teď nestačím divit, co všechno musím do té doby v práci doklepnout - spíš se stačím jen divit:o)))
Zítra si beru dovolenou, takže na srazík dorazím kolem 10h (když nezaspím). Na Novém Smíchově jsem ještě nebyla tak uvidím, jestli mám orientační smysl nebo spíš nesmysl.
Víkend byl zas trošku odpočinkový, trošku pracovní. Šily jsme s mámou závěsy do pokojíku (no, máma šila, já přicmrndávala), jsou pěkně strakatý, snad se budou naší holčince líbit.
Na kontrolu jdu až 30.9., ale už teď se nemůžu dočkat. Jo a asi vás všechny trumfnu - už mám +11 kg (sice nevím, kde jsem to nahrábla, ale je to tam), takže jestli to takhle půjde dál, tak za chvíli budu padat na úsměv (ještě že nosím baťoh na zádech).
Brusinko: Všechno nej ke kulatinám Tvé drahé polovičky.
Andulko: Držím Aňulce všechny palce. Zrovna včera jsem v POMADu koupila sypky a povlaky a prostěradla, paragon pořád ještě mám, takže jestli to nezapomenu, tak to zítra na srazík vezmu. A ve čtvrtek snad budu mít i vaničku, takže to je další paragon a možná vyhrábnu i nějaký od dupaček (doufám, já jsem v tomhle děsnej bordelář).

Mějte se moc fajn, letím se zapojit do pracovního procesu
 Ahoj

Míša 29tt (dle posledního UTZ)

 
Andulka1
Stálice 82 příspěvků 16.09.03 09:37

Děkuji moc, za každý kousek účtu!

A+A

 
Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 16.09.03 09:43

Ahojky!

Posílám spoustu pozdravů! Včera jsem si užívala dovolenky - prodloužila jsem si o jeden (poslední dovolenkový den) víkend. Byli jsme s kamarádama na Vltavě … Měla jsem přidělenou roli doprovodného vozidla, takže jsem vždycky zastavila a proti proudu řeky šla ostatním naproti - těšila jsem se, že se vždycky nalodím a malý kousek se popovezu - jenže partner proděravěl loď hned na prvním jezíku, takže tam teklo takovým způsobem, že bych i za tu chvilku byla promočená - škoda … ale jinak to bylo moc pěkný! Včera dokonce partner už na vodu nejel a místo toho se mnou vyrazil na prohlídku Českého Krumlova - byla jsem moc ráda, a příjemně jsme si historického města užili - moc zajímavá byla výstava fotek National Geographic spojená s divošskou výstavou ke knížce Tamtamy času.

Jen mám dneska trošinku problém - nějak jsem nastydla (myslím, že za to může noční záchodové vstávání - ve spacáku bylo vedro, ale když jsem odskakovala za keříček, tak se do mě zima vždycky pěkně zakousla - takže teď mám v hlavě tisíc kovaříčků a na teploměřu 37 stupňů - to tedy není žádná tragédie - dneska zalehnu a snad to bude v pohodě - pokud bych to do zítřka nezažehnala, tak asi vyměním postýlku za srazík - je mi moc líto - určitě dám vědět …

Jinak jsem si pořídila ten maliníkový čaj - no zdá se mi celkem divný - myslím, že budu muset doplnit pořádnou lžící medu, aby byl aspoň trochu stravitelný - ještě, že se nepije moc dlouho …

Dneska mi prišla z rodina.cz zpráva, že bych ode dneška měla nárok na rizikovou mateřskou (8 týdnů před porodem) tak si tak říkám, že když je standardní 6 týdnů předem, tak mě konec práce čeká za 14 dní - paráda - to už abych začala uklízet stůl a připravovat krabice na odvoz domů! To to letí! Taky tušim budu muset vymyslet nějakou rozlučkovou akci pro kolegy - že bych jim uvařila konvici maliníkového čaje? Jak už jsem hrneček vyprázdnila skoro ke dnu, tak se mi zdá čím dál tím ošklivější … brrr

Andulko: Holčička bude určitě v pořádku - uvidíš, že na dalším UTZ bude vše O.K. - Jinak - určitě bych nějaký paragon vyhrabala - mám doma krabici, kam vše házím pro jistotu - nebude vadit, když budeš mít doklady z Plzně? jestli ne, tak bych asi nakenovala, a když to vytiskneš, tak to bude vypadat jako okopírované - doufám, že právnička nepotřebuje originály - ty ti snad musí nechat pro případnou reklamaci, ne?

Marty1: gratuluju k Patrikovi - kluků zdá se bude přesila! to jsem zvědavá jak to nakokonec dopadne u nás!!!

Mějte se moc hezky
zdraví Sýkorka 31tt+1

 
Andulka1
Stálice 82 příspěvků 16.09.03 10:14

paragony: myslím, že by nemělo vadit, že je budu mít z celé republiky. Dělám totiž ve firmě, která má pobočky po celé ČR. A jak může soudce vědět, že jsem nejezdila na služebky po pobočkách? :o) Takže proto jsem se na Vás obrátila, že by tohle neměl být problém…
Děkuji moc za všechny doklady - i na těhu věci…

A jinak - Aňulka si od prvopočátku dělá co chce, vždyť se dokázala uchytit v bříšku, kde byla dana… pak jsem ještě nevěděla, že tam je, ale už mi spousta věcí nechutnala, jen jsem nevěděla proč. Jakmile mi to pan doktor oznámil, bylo vše jasné. To naše koťátko má víc rozumu, než já :o) Třeba mi přišel mail z rodiny o tom, že light výrobky nejsou pro těhulky vhodné a přitom já už dávno zjistila, že je nemůžu…
takže věřím, že nakonec bude naše Aňulka v pořádku.

A+A

 
kairo
Kecalka 115 příspěvků 16.09.03 10:16

Hojky děvčata a pupíci,
tak je tu konečně úterý a zítra velká pražská středa ;-) Moc se s kuklínkem těšíme. Aaaaa komentář z bříška, tak to určitě souhlasí. Taky mne hezky okopává, cvičí se mnou při těhucvičení a vůbec komentuje, co může. Někdy trochu au jindy jen ťuk, ťuk ;-)
Holčiny mám Vám poslat tel.č. os. zprávou? Myslím, na pozdější příchozí, protože zatím není jasné v kolik kde později? Asi by to bylo nejlepší. Taky jsme se tak minule s Brusinkou sešli a klaplo to. ;-)

Andulko: Něco paragonů snad taky najdu a možná má Sýkorka pravdu s tím posláním per email. Jen od postýlky mám takový nepopsaný, tak ten bych mohla nechat dát rozepsat, ale je z Mělníka?? Pak mám z Prahy málo a něco z Nymburka. Co ty na to? Hlavně ale držíme palečky Aňulce. Je to malá berunka a určitě jí je u tebe moc dobře. Taky pejsvídkovi, aby tam nebyl sám, když může být s tebou, tedy váma ;-)

Sýkorko: Teplotka nízká, ale i tak opatrně. Má být sice zítra hezky, ale pořádně to rozvaž, zda budeš fit.

Jinak víkend byl pracovní. Vypráno dětské povlečení, hlavně jsem konečně přebrala tu spoustu starých a vybrala slušné. Pokojík pokračuje. Mužík dva dny odtraňoval lep z lišty od linolea. Hnus fialovej. Taky u nás byl truhlář a vypadá to na vestavěnou skříň v komoře, tak taky plus. ;-) Jo a vytírání ve stylu plazení my už začíná jít. ;-)
Pa kairo 28tt+0

 
kairo
Kecalka 115 příspěvků 16.09.03 12:18

Já jsem si zatí vyprala jen ložní prádlo a uložila ho do skříňky, kterou máme jen pro mimi. (teď začínám 7. měsíc) Jinak ostatní budu prát později tak za měsíc nebo měsíc a půl. Používám Titan pro děti, ale dle zkušeností známých maminek stačí, pokud není mimi citlivé, začít pak prát v normálním prášku. Taková Lovela je sice super, ale hlavně pro děti, které už mají kožní problémy. Je to podobné jako s kosmetikou. Nesmí se to přehánět.
Vše jsem vyžehlila a do igelitu to dávat nebudu. Je to hodně o tom, zda mimi bude nebo nebude mít problematickou kůži. Teď tedy používám dětský prášek, ale pokud to půjde, tak brzy přejdu na náš šetrný ;-)

Jinak tel. posílám.

Pa Kairo 28tt+0

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 16.09.03 13:29

Cauky… teda kdyby blbost kvetla tak sem samy poupe. :) Tak sem vam napsala sve poznatky a napsala sem to do staryho denicku… :)) Ale vse napraveno a okopirovano. :)

Cau holky!!!!
Teda vy ste toho napovidaly za tech 14 dni co jsem se lecila ze soku amniocentezy. :)
Jinak musim oznamit, ze ten vecer pred amnio se miminko ozvalo lehkym pokopavanim. Asi se mu nelibilo jak sem smutna anevedela sem co me ceka. :) Jinak to bylo 17tt + 2. Ted uz do me cuta jak o zivot. Je to normalni? Kdy zacali ty prckove mlatit do vas? :) Vcera uz koplo i do tatinka. :))
Jen doufam, ze az v pondeli 22 budu volat na vysledky tak to bude vse v poradku a bude kopat dal. Jinak k samotnymu zakroku odebirani vody. Neboli to, ale po chvilicce je ta jehla dost neprijemna, kor kdyz jim ta voda nejde nacucnout. :-/ BRRRRRR..... jen si na to vzpomenu, tak mam husi kuzi. :)
Pak az do vecera sem se nemohla ani pohnout jak me bolelo bricho, ale pak uz vpohode. Ale setrila sem se, to zas jo. :) Jinak zitra uz snad budem mit doma internet, tak uz o vas budu vedet a ne ze 1 za 14 dni si vytisknu hromadu papiru a pak ctu a ctu…
No, koukam sem se nejak rozjela tak uz budu koncit.
Tak se mejte fain a optrujte se!!!!
Papa Darka + Pida 19tt+3

 
kairo
Kecalka 115 příspěvků 16.09.03 14:16

Ahojky,

Darko: Vítej po nucené přestávce. Je dobře, že to máte za sebou.

U nás začaly kopanečky oficiálně (pro doktora) v 18tt+5, ale ty pocity jsem měla již od 17tt. Jenže to mi došlo až zpětně.

Doma to hodnotíme jak ťuky ťuk jsem tady a taky se těším ;-) Někdy mi přijde, že moc dobře kuklínek ví, jak se na něj těšíme.

Pa Kairo

 
Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 16.09.03 14:21

Ahojky Kairo!

Prosím pošli mi na sebe telefonní číslo - holky budou zítra od rána na srazíku a já si vůbec neuvědomila, že se po internetu nedomluvíme …
(poslala jsem ti osobní zprávu …)

děkuji Sýkorka

 
kairo
Kecalka 115 příspěvků 16.09.03 15:15

Hojky, tak jsem ti poslala tel. č., tak snad ;-)

Už se těšíme

Pa Kairo

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.03 15:51

jsem to ale zvíře - píšu sice 29, ale je to už 30tt (že by skleróza…?)
nepřihlášená Myšinka

 
Misul
Kecalka 120 příspěvků 16.09.03 17:47

Ahoj Holciny,

reknu vam, ta prace me nekdy fakt dostava, kolegynka se mi odjela rekreovat a ja mam pocit, ze bych tu mohla spat. Az mi z toho bylo spatne - jelikoz jsem nemela cas se najist a zacala jsem se klepat, tak jsem si rekla dost, ted uz je to docela v pohode.

Dneska jsem byla na velikem UTZ, miminko kopalo jak o zivot, pani doktorka byla moc hodna a poradne mimi zmerila, mame vsechno co mame mit, jen se zastavila u hlavicky, ptala se me na tyden tehotenstvi a pak rikala, ze to nechame byt, budu doufat, ze je to v poradku, s tim se mnou taky rozloucila, musim ji verit. Zeptala se jestli chci znat pohlavi, samozrejme jsem chtela, takze Holky a Pupici budeme mit KLUKA, ptala jsems e dvakrat a je to tak, Davidek nebo Kubik je tam, na zaver mi zamaval, kulisek muj malinkaty :)))

Andulko, pani doktorce se taky neco nezdalo na hlavicce, ale jak uz jsem psala pry to nechame byt, tak snad to bude O.K. Uvidis ze Anicka (mimochodem to jmeno miluju) bude v poradku na 100%. Drzim palce

Marty1, gratuluju, taky klouck boucek

Sykorko, poradne to vylez, at se te nemoc brzo pusti

Darko, me miminko taky kopalo brzo urcite kolem 18 tt, ale ja vim, ze to bylo i driv, 18 tt je oficialni u doktora. Dej vedet az budes mit vysledky.

Brusinko, ty tak krasne pises, mela by si to nejak dal rozvijet, denick se taaaaak krasne cte a Vobluda a kralici mee fakt pobavily

Ja jdu zase pracovat, to je porad neco, dneska jsem tu do 20.00 tak jsem jeste nakouknu.

Mejte se pohadkove

Pa Misa (Misul) 20tt+3

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.03 17:52

Ahojte bříškandy,

moc vás všechny zdravím v novém deníčku. Zítra na vás budu myslet, jak se srážíte:-)) tak pozor na srážky:-))))

A co u nás nového? Bambulka už má doma nastěhovanou skříňku a já začínám propadat náladě, že jí ji hezky napěchuju všema těma miminkovskejma serepetičkama:-)) Když bude ve čtvrtek hezky, natřeme jí postýlku - bude mít takovou tu kovovou po manželovi. Není to sice žádný modní hit, ale účel to splní. Jen do ní musíme pořídit novou matraci. Vaničku už máme ve sklepě, ta je pro změnu ještě po mně:-))

Taky se mi o tom našem zlatíčkovi zase zdálo a byl to mooooc pohodový sen. My vám měli tak hodňoučké miminko! Bambulinka spokojeně spinkala, pak se probudila v kočárku a valila očiska, co to všechno kolem sebe vidí:-))

Taky jsem se včera přeměřovala, takže v pase už jsem to vytáhla na +19cm!, přes břicho mám 92, váha +7kg. Schody do druhého patra mi dělají po ránu problémy, tak nevím, co si počnu za měsíc, ale třeba to natrénuju. Cvíčo posledně nebylo nic moc co do nových poznatků, ale zítra jedu znova, tak třeba budu mít co připsat.

Andulko - o Aňulku se nestrachuj, všechno zvládne, uvidíš!

Marty - to je fajn, že nám přibyl i nějaký klučina, vždyť by to byl úplný babinec. Pokud se nepletu, tak kromě tebe a Hanulky to vypadá na samé holčičky, když teda pominu (omlouvám se) stydlíny a překvapení:-)

Darko - ať jsou výsledky z amnio v pohodě, držíme palečky!

Sýkorko - odkdy se má pít ten maliníkovej čaj? A na co že to vlastně působí? Pěkně se vykurýruj, ať mimískovi moc netopíš:-)

Určitě jsem na něco zapomněla… Tak zase příště, zatím se mějte odpočinkově a pohodově,

Lajka (25tt + 3)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.03 17:56

Tak sotva jsem dopsala svůj elaborát, koukám, že tu máme dalšího kluka jako buka! Míšo, moc gratuluju ke „Kubídkovi“ :-)) (doufám, že se na mě za to pojmenování nebudeš zlobit). Moc to s prací nepřeháněj a doma rovnou do hajan!

„mamka“ Lajka

 
Jirina
Extra třída :D 14797 příspěvků 16.09.03 18:06

Ahoj Pupenda,

další týden je pryč, takže vás zdravím!

Co u nás nového? Šíleně mě bolí kostrč, kdykoliv někam jdu (nejčastěji s Jírou na procházku, jinam nechodím) a pak i ta kost vepředu (stydká se jí říká?). To bylo loni taky a až do porodu už to nepřestalo. Kolikrát vůbec nemůžu vstát a rozchodit to. Má to někdo taky?
Jinak už taky těžko hledám pohodlnou polohu. Mimčo mi tlačí čím dál výš, někdy ho cítím už pod žebrama a dokonce mě kope do prsou! Sezení na židli se pro mě stává utrpením, nejradši bych se pořád válela na gauči v takovém tom polosedu pololehu a nejlépe ještě svalená na bok. I když pupek pořád velký nemám, na 28.t. mě nikdo netipuje, dokonce kámoška, která je o 4 týdny pozadu, má pupek podstatně větší, takže když spolu někam jdeme, všichni si myslí, že ona je ode mne tak o 2 měsíce napřed. No mně to nevadí, aspoň mi to tolik nepřekáží.
Nehty na nohou si pořád stříhám bez problémů, hehe tuhle jsem pozorovala manžela při stříhání nehtů, má totiž hrozně dlouhý nohy (měří 190) a jak se tak u toho kroutil a nemohl dosáhnout, no k popukání. Já naopak nemám problém nohy jakkoliv zkroutit, takže to je v pohodě. Na zádech se taky pořád spát dá, ale musím nejdřív počkat, než se bobíček v bříšku uvelebí. Jinak mi vyleze na pravé straně ohromná boule (ale fakt jen napravo - s Jírou to bylo taky tak, asi se tam líp leží, nebo něco překáží a do levé části nemůže? nevím) a chvíli trvá, než se zase upeleší. Takže usínám na boku a probouzím se na zádech.

Moje čůrání je kapitola sama pro sebe. Dnes jsem si začala dělat čárky, už teď jich mám 15 (a to celý den skoro nic nepiju a do večera jich určitě ještě takových 10 zvládnu). Drobeček si asi usmyslel, že můj močák je dobrá trampolína. Takže mi tam hopsá a já se můžu učůrat, zároveň mi vždycky na druhý straně žďuchne do žeber. No slast, ale aspoň ho mám pod dohledem :o) Taky moji intenzitu návštěv oné místnosti zvyšuje zima, jakmile je mi chvilku chladno na stehna tak okamžitě letím. Nejradši se zahřívám Jírou, přitulím si ho k sobě a je to lepší než kamínka (jen se nesmí moc vrtět :o)

Závidím vám váš srazík, ale já se dostavit nemůžu, neboť nejsem mobilní. Navíc máme teď v sobotu sraz vrabčího hejna, doufám, že aspoň tam se dostanu, i když to bude záhul malého neposedu celé odpoledne honit. Ale ještě nevím na tuty, jestli nás bude mět kdo odvézt. Tak si na mě aspoň vzpomeňte a dejte si za mě panáka (džusu :o)

Taky jsem měla sen o porodu. I když to vlastně nebylo úplně o porodu, protože v tom snu jsem byla v porodnici na monitoru a najednou mi mimčo vypadlo břichem ven (jako když kucháte zvíře a vyvalí se ven střeva, úplně tak to vypadalo - pardon, že jsem tak nechutná, ale výstižněji to popsat nejde). Bylo to takový celý zabalený v blánách (a byla to holka), ale pořád mi to bylo k tomu břichu připevněný, až pak to sestra prostě narvala zpátky a říkala, že je ještě brzo, zalepila mi břicho náplastí a řekla, ať přijdu znovu zítra. No ohromný sen.

Tak se loučím, jdu přečíst vaše příspěvky a možná ještě napíšu ve čtvrtek po návštěvě Dr.
Zatím se mějte fajn
Jiřina 28t

 
Gabina2 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.03 19:34

Ahoj spolubříšulky!!
Nejdřív začnu s omluvou, ale zítřejší srazík nestíhám :o(((. Příjde nám odpoledne technik z telecomu měnit kablíky a nevím jak to bude dlouho trvat a manžel doma zůstat nemůže…musí na pojišťovnu kvůli té nehodě…a dopoledne musím chystat dortík k Adámkovým druhým narozkám. On se totiž dělá dřív, aby se správně uležel. A ve čtvrtek slavíme!
Je mi to moc líto, budu na vás myslet. Každopádně Brusinko děkuji za telefon a kdyby to všechno šlo jak po másle, tak brnknu.

No a co je u nás nového??? Celkem nic ;o). Mimí se pohybuje, ale jinak než sebou mrskal Adam. Adam pěkně kopal, občas jsem mohla nahmatat nožičku. Tohle mimí je mnohem klidnější, řekla bych, že se spíš jen tak převaluje, občas kopne, ale není to taková „síla“. Třeba bude takové i po narození a bude hezky spinkat.

Příští týden mě čeká poslední UTZ, manžel jít bohužel nemůže, tak sebou potáhnu Adama. Určitě ho bude zajímat všechno možný, jenom sourozenec ne.

Jinak jsem mimískovi vytáhla oblečení po Adámkovi…to jsem byla zase naměkko. Strašně rychle ty dva roky uběhly. Až bude čas a nálada, tak to musím vyprat. A musím dokoupit pár kousků oblečení( přece jenom Adam měl v prosinci tři měsíce) tak dva tři kousky menšího s dlouhým rukávem.

Tak to je snad všechno ;o)
Mějte se
Gábi 28tt

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.03 23:57

Andulko,
asi 10% všech miminek má nějakou drobnou nesrovnalost na ultrazvuku. Pokud Dr. najde nesrovnalosti DVĚ, považuje se to za indikátor některých vývojových vad. U valné většiny dětiček se to srovná do porodu, a vlastně se nic nestalo. Osobně si myslím, že sami doktoři nevědí, jestli to k něčemu je nebo není, a že se jedná o zbytečné strašení maminek. Možná bychom měly jednodušší život bez všelikých vyšetření a stresů…

 
Andulka1
Stálice 82 příspěvků 17.09.03 08:21

Ahoj holky s bříšky i bez :o)
Tak dneska je sraz pupíkatých v Praze, kdyby to nebylo tak daleko, ráda bych se taky zúčastnila. Vždyť jsme tu taková skvělá parta. Každá máme jiné zkušenosti, jiné zážitky z kurzů a poraden a když to tu dáme dohromady, tak máme přehled o všem. Trápí nás stejné věci, tak aspoň víme, že v tom nejsme samy, prostě paráda. A ta psychická pomoc tady, tak ta je k nezaplacení… Moc Vám všem děkuji za držení palečků Aňulce, i poslednímu anonymovi… opravdu doufám, že bude vše OK a prvního Vám to tu zahlásím oficiálně :o)
Když jsem čekala kluky, tak UTZ byl jen pro prominenty…

Martina: velké gratulace k Patrikovi!!!!

Sýkorka: nezapomeň na hrubé ponožky na nožky! Nachlazení v tomhle stavu je hrozně nepříjemné, tak ať to máš brzo za sebou. Zkus bylinkové čajíčky - lípu a bez…

Darka: držím palečky, uvidíš, že amnio dopadne dobře. Taky jsem měla nervy jak špagáty… nakonec jsem se dočkala dobrých výsledků. Taky jsi byla tak příšerně ze všeho utahaná? Já si v tom prvním týdnu občas myslela, že postel opustím jen, když si zajdu na záchod…

Mišul: veliká gratulace ke klukovi!!
A jídlo - kašli na práci, jídlo je důležitější… když má klučina hlad, nedá Ti pokoj a Ty se na práci stejně nesoustředíš…

Jiřina: bolesti zad, to je moje… kostrč jsem si asi před třemi lety pořádně narazila, byla jsem s tím i na chirurgii, naštěstí byla jen pohmožděná, ale doteď mne občas potrápí.
Teď už asi dva měsíce trpím jinak… bolí mne na levé straně, ne v křížích, ještě níže, taková ta oblast, kde se páteř rozšiřuje a jde do pánve. Nevím, jestli se pánev roztahuje (to by ale nemělo bolet jen na jednom místě) prostě si užívám, pomáhá na to jen na chvíli zalehnout do postele…

Minulý týden jste se bavily o rodičích… mám své rodiče strašně ráda, dokonce otec byl jeden z prvních, kterému jsem řekla, že se rozvedu, sám říkal - konečně, já čekal posledních pět let, kdy s tím příjdeš. K nim jsem se od manžela odstěhovala, snažila jsem se jim co nejméně překážet a zavazet, ale nepomohlo to. Jednoho krásného dne jsem si dávala sprchu v okamžiku, kdy on usínal (nebyla půlnoc, ale 20:30) a výsledek? Na druhý den mi řekl jasně - buď se odstěhuješ dobrovolně anebo tě nechám soudně vystěhovat. Byl to šok. Věděl, že čekám miminko, věděl, že tam jsem jen na pár měsíců… Neurazila jsem se, jen mne to moc mrzí. Je těžce nemocný, už několik let, ale odjakživa byl strašný sobec a teď své nemoci ještě spíše zneužívá a všechno s ní omlouvá… věta: „ale já jsem nemocný“ je tou nejčastější… neřeším to… odstěhovala jsem se ještě ten den na firemní ubytovnu (není to běžný případ, že by tu někdo bydlel nastálo, ale vyšli mi vstříc). Přesto ho mám hodně ráda a moc mne mrzí, že tu s náma už dlouho nebude. Ale jsou věci, které neovlivním… Tolik k rodičům…

Mějte se krásně, pohlaďte bříška a užívejte si kopanečků :o)

A+A

 
VVerca
Stálice 75 příspěvků 17.09.03 10:56

Ahoj holky,

tak jsem zase konečně mezi váma. Koncem minulého týdne mi zhavaroval počítač a donesli mi ho spravený až dnes. Ještě tam nefunguje tiskárna, ale to mi snad doinstalují v kanceláři. Už jsem se nemohla dočkat, až si otevřu emimino.

Včera jsem byla u paní doktorky. Od začátku těhotenství jsem přibrala +5 kg. Když jsem jí řekla, že mi začínají vadit i mírné kopečky, že strašně funím, tak mi doporučila ať chodím do nějakého cvičení, ale prý jen pro riziková těhotenství. Tak nevím, kde co budu hledat.
Přes víkend jsem si byla prohlídnout věcičky, co mám po neteři. Na doma to bude určitě stačit a něco pěkného ještě přikoupím. Nejraději už bych to všechno vyprala a nachystala, ale protože nás možná čeká stěhování, tak to odkládám.

Brusinko - s tím králíkem je to přesný. Já jsem si to neuvědomovala, až Ty jsi to tady tak pěkně přirovnala. Moje miminko většinou tak lehce kopne nebo se přetočí, ale párkrát to byl fakt ten králík. Kopalo to nepřetržitě aspoň půl hodiny a poměrně dost citelně.

Marty 1 a Misul - gratulace ke klukovi, myslím že taťkové jsou náležitě pyšní!

Darko - já jsem začala kopanečky pociťovat ve 20. týdnu. Dřív mě vůbec nenapadlo, že už bych něco mohla cítit, takže jsem ani nic nesledovala. Jinak držím pěsti, ať výsledky z amnia jsou v pořádku. Šetři se, já to mám taky za sebou a vím, že klid fakt pomůže.

Sýkorko - kolem mě to taky začíná smrkat. Doufám, že se mi bacil vyhne. Nachlazená teď rozhodně nechci být. Takže nohy hezky zabalit do ponožek, teplý čaj s citronem a medem a odpočívat!

Andulko - miminko bude určitě úplně v pořádku. Když překonalo danu i amnio, tak to je určitě odolné.

Přeji všem krásný den plný miminkovských kopanečků

Verča 25tt+5

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.03 10:12

krásný čtvrteček všem s bříšky i bez :o)

Tak se dívám, že včerejší srazík byl asi hodně náročný, když tu od včerejška nepřibyl ani řádek :o) To Vás to tak zmohlo?? Přepily jste se džusů?? Asi to tak bude :o)

Hezky si užívejte krásného dne :o)

A+A

 
kairo
Kecalka 115 příspěvků 18.09.03 10:30

Ahojky Berunky a kuklínci,
tak se hlásím po včerejším srazíku. Nakonec jsem odcházela jako první kolem 15:00, tak nevím jak dalece se to pak ještě protáhlo. Sešli jsme se nakonec mám maličkost, Brusinka, Mysinka a Kostka. Bylo to plné povídání a povídáni. Nějak ten čas letěl a letěl. Já osobně jsem moc ráda a pokud budeme sto, pokusíme se ještě sejít před nebo až po dni D. ;-) Jen kolemjdoucí obbčas netušili 4 bříška vedle sebe ;-)

Cesta domu mi ale neudělala dobře a do večera mi mimísek dával zabrat. Kopal a šťouchal a prostě do zhruba 23:00 králík se vším všudy. No a když přestal králík, tak začal střítek signalista. Jsem z toho pěkně utahaná.

Teď si tu sedím v práci trochu našikmo a ruku z boku na bříšku a kop do ní a šťouch a zase. Je to rošťák nebo rošťanda. ;-)

Verčo je dobře, že jsi zase s námi. ;-).

Andulko: S tím tatínkem je to škoda, ale je to, jak já říkám, tvůj jedinej táta a máš ho ráda i s jeho muškama a mouchama viď?

Marty1 a Misul: Taky se připojuji ke gratulaci k chlapečkům!

Pa Kairo

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 18.09.03 13:30

Cau Holciny!
Tak sem to jen tak zbezne procetla (ale jeste nemam docteny 30tt takze nic moc nevim, ale musim vam rict ze ste stebetaly jak divy… :) Vcera jsem 29tt a 1/5 30tt snad hodinku (misto spanku). :)
Ted sem si na pocitaci jen tak pokoukala aktualni tyden. Jinak diky za podporu. Ja si rikam, ze to dobry bude (amnio) protoze pokud by to miminko nebylo zdravy tak me tam nebude „utiskovat“ az doted. Jinak si myslim, ze z tech vysledku nijak na nervy nejsem, ale asi si to spis nechci pripustit. :)
No, ja sem prvni tyden po amnio byla u rodicu, protoze to vyslo zrovna tak, ze manzilek musel byt v praci a me by nemel ani kdo donyst napit a dojit vyvencit pejska. Takze to vse odnesla mamka a jeste k tomu hlidala 1,5 letyho „certa“ v podobe vnucky. (jeji mamka musela za me do prace - mame to ale pracovni vztahy, co. :)) )
No, utahana sem byla to jo. Porad sem spala, hlavne prvni 3 dny. A taky sem i zhubla asi 2-3kg, ale nebojte uz je mam zase zpet a i neco navic. :)))
Jak se tady bavite o kopaneckach tak me taky pripada ze miminko je stydlin a kdyz nahodou kope a manzel je po „ruce“ a polozi si ruku na bricho tak je klid. :))) Asi se jich bojej nebo co. :)))
Jinak se mi to blizi a jen doufam, ze ani dnes a zitra nebudou volat z nemocnice spatnou zpravu a v pondeli az tam budu volat ja tak mi daji darek k svatku - ZDRAVY MIMINKO!!
Muzu vam rict ze si ted nic jinyho nepreju, ale to asi nektery zvas znate, ze Andulko. :)
Jinak blahopreju k holcicce!!!! A neboj hlavicka bude dobra, pokud nebylo nic ve vode, tak proc najednou by se melo neco vyskytnout.
Jinak sem postrehla ze ma nekdo podle UZV kluka - taky blahopreju!! Az budu mit internet doma budu uz v obraze. :)
On by mohl byt uz dnes, ale nevim, jestli to v HK uz stacili pripojit, tak me bracha rek, ze ho prijede sprovoznit az zitra az tu bude na 100% aby nemusel jezdit 2×. :))
Jezis uz koncim, kdo to pak ma cist. :))
Tak se mejte krasne a uzivejte si toho „neprijemnyho“ slunicka. Taky vam je takovy teplo? :)
Ted mimi koplo na pozdrav, takze vas vsechny asi zdravy a nebo uz mam prestat datlovat a jit domu. :))))
Tak papa a zase zitra Darka a Pida 20tt

 
Misul
Kecalka 120 příspěvků 18.09.03 13:52

Ahoj Tehulinky a Briska,

koukam, koukam jestli se objevi zpravicky o vcerejsim sraziku, aspon jedna, to je prima, ze jste si tak krasne popovidaly.

Ani jsem se vam nepochlubila, uz jsme koupili kocarek, je to trochu brzo, porad jsem premyslela jestli jo nebo ne, ale ta cenova nabidka ta se nedala prehlednout. Koupili jsme trikolku Quinny Fashion, hl.koc.+sportak+au­tosedacka+vsechny ty blbosticky k tomu - ruzne fusaky a plastenky, to vsechno za 15 tis. Je uplne novy. No i tak je hodne penez, jenze nam se tak libil Je to model 2002 coz nam rozhodne nevadi a kdyz jsem se koukala kolik by stal novy v obchudku se vsim vsudy dosla k cene 27.000,– desny. Tak jsem si to krasne pochvalila :)))

Andulko, jak si psala o tatkovi, mrzi me ze takhle reagoval.Oni nekdy nemocni lide zapominaji na ostatni a zacnou si zit ve vlastnim svete, kde jenom jejich nemoc a jejich potreby. nejhorsi je, ze si brzo prestanou uvedomovat jak moc ostatni timhletim trapi. Ale jak uz Darka psala, je to tvuj tatinek a vzdycky bude a i ja jsem z tveho psani pochopila, ze za zle mu to nemas. Ja jsem sveho tatku videla vseho vsudy trikrat v zivote (nasi se rozvedli hodne brzo) ,ale i presto to byl muj tata, udelal hodne spatneho, nechoval se vzdycky hezky, ale je zvlastni ze kdyz se objevil ja byla stestim bez sebe. Ted kdyz se nam ma narodit detatko moc bych si prala, aby tu byl a chlapecka videl. Bohuzel uz to neni mozne, ale i tak aspon trosku vim co citis, i kdyz to u nas byl zase jiny pribeh.

Nas chlapecek je stejny jako mimisek Andulky a Darky, kdyz si tatka da ruku na bricho je zticha jak myska a sotva i odenda muze mi ten kralicek rozkopat brisko.

Dneska mam opet „sluzbu“ do 20.00, myslim, ze bych tu mohla zacit spat :)))

Mejte se krasne
Misa (Misul) 20tt

 
Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 18.09.03 15:26

Ahojky!

Moc se omlouvám, že jsem včera nedorazila na srazík - musím přiznat, že mě rýma tak nějak utlumila, že se cítím jak tělo bez duše - v práci si to „odsedím“ a pak hurá domů do postýlky a odtud jen na záchod a pro čajík - dnes se mi zdá, že už se to obrací k lepšímu - naštěstí …
Moc Vám všem děkuji za podporu!

Je prima, že jste si srazík užili - pokud naplánujete další, tak nebude-li zrovna v termínu porodu, tak už budu na mateřské, tudíž se spoustou volného času a přijela bych ráda …

Jinak jsem si zamluvila u našich na víkend šicí stroj, že si udělám povlečení do postýlky. Za tím účelem jsem vyrazila dnes při polední pauze do krámku pro vyhlídnutou látku - a oni mi ji prodali - drzouni drzí! Tak jsem zvědavá jestli vůbec něco líbivého seženu - zjistila jsem, že jsem děsně vybíravá.

Darko: to je prima, že už jsi zase zpátky - doufám, že výsledky budou v pohodě! a jinak čtení několika deníčků najednou musí být fakt náročné! ještě, že už budeš mít internet doma …

Misul: gratuluju k potvrzenému chlapečkovi! a kočárek jste fakt pořídili za super cenu … když si spočítám všechny ty přídavky k tomu základu tak se mi vždycky protočí panenky …
jinak nechápu, jak můžeš v práci vydržet tak dlouho - je divné, že ti kvůli těhotenství nějak neupravili pracovní dobu - tak ať ti to rychle ubíhá

Jiřino: potěšila jsi mě s čůráním - já si taky připadám, že běhám pořád, ale zase tolik často snad ne - takže na tom nejsem až tak špatně - jinak v noci to mám přesně spočtené - po dvou hodinkách se probouzím jako podle budíku ..

VVerčo: k tomu těhucvičení - já chodím na normální, ale chodí tam i holky na rizikovém - těm vždycky PA řekne, že nějaký cvik mají vynechat, nebo nahradit jiným - takže možná budeš mít hledání jednodušší

Kairo: díky za popis srazíku i za vyřízení zprávičky - teda jsi si večer pěkně s mimčem užila!

Téma kopání do tatínkovi ruky - lepší se to - mám vyhlídnutý chvilky (před spaním nebo hned ráno po probuzení) kdy mimi kope fakt hodně a dlouho - takže když si partner sahne na břicho tak pár kopanců vždycky inkasuje, ale přijde mi, že to mimi musí cítit, že ta ruka není moje a vždycky se za chvilku uklidní - je to zvláštní, jak ti mrňousové mají už svůj rozoumek …

Mějte se moc a moc hezky
zdraví Sýkorka 31tt+3

 
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 18.09.03 18:37

Ahojte,

víkend se nám blíží, sluníčko nám svítí, tak jen aby nám to chvilku vydrželo…

Chtěla jsem se dneska s váma podělit o jeden postřeh, když je tady ta řeč o nočním čůrání. Mně to samozřejmě postihuje taky, ale poslední dobou to beru tak nějak míň tragicky:-) Kolegyně mi totiž vysvětlila, že to má příroda takhle vlastně strašně dobře vymyšlené. Tím chozením na záchod si vpodstatě zvykáme na noční vstávání. Takže za pár měsíců nebo týdnů, až budeme muset několikrát za noc vstávat k tomu našemu hladovému mláděti, budeme mít aspoň trošku to vstávání natrénované. Takže si v noci cestou na onu místnost říkám, že je to v rámci tréninku na naše prtě, na který se přece toooolik těším. Je to možná divný, ale celkem to pomáhá:-))

Jo a ještě jednu teorii - naše bambulka taky přestane v bříšku divočit, když si na něj taťka položí ruku. Já si ale myslím, že je to tím, že ji to uklidňuje a je jí to příjemný, prostě už teď je to tatínkova holčička, co do něj prostě kopat nebude. To mamku si klidně očutává…:-))

Tolik moje teorie a postřehy, mějte se fajn, přeju pohodový víkend,

Lajka (25tt+5)

 
Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 19.09.03 07:47

Ahojky!

Lajko: nějak jsem včera zapomněla zareagovat na dotaz ohledně maliníkového čaje - na internetu jsem vyčetla tohle: Čaj na poslední týden (7 dní) před porodem
Měl by pomáhat na nervy, průchodnost porodních cest, krvácení, hojení, tvorbu mléka. Stačí 1 čajová lžička - zalít vroucí vodou a nechat 15 min. vyluhovat.

  • 1 díl pampeliška list + kořen
  • 1 díl řebříček květ nebo nať
  • 1 díl mochna husí nať
  • 1/2 dílu hluchavka květ
  • 1/2 dílu jestřabina nať.

Měsíc před porodem se má vařit čajík z malinového listí (nebo klidně i celé těhotenství) - uvolňuje porodní cesty, připravuje dělohu na porod.

Nevím, jestli si ten čaj na poslední týden pořídím, ale ten maliníkový jsem si teda koupila a už s ním začala - mám chuť spíš na teplé … no a je teda dost divnej …

Jinak ta teorie, že tatínkova ruka na břiše uklidňuje - to myslím bude pravda, taky mám takový pocit, že mimi nepřestává kopat na truc, ale protože se uklidní k spánku - jsem zvědavá jestli tohle bude fungovat i po narození - jako bezproblémové usínání u tatínka v náruči …

No a čůrací trénink na noční vstávání - mě s tím spousta lidí straší jak se nevyspím v kuse kvůli kojení - jen si z nich dělám srandu - prostě víc jak nějaké 3-4 hoďky vcelku jsem nespala už moooc dlouho - a je to úplně v pohodě …

Marty1: normálně žádný UTZ mezi 20 a 30 týdnem není - jedině snad při nějakých problémech - je to pěkně dlouhá doba - ale zase potom je člověk tak báječně natěšenej na to miminko …

Mějte se moc hezky
zdraví Sýkorka 31tt+4

 
kairo
Kecalka 115 příspěvků 19.09.03 07:48

Dobré ranko,
tak je to u nás beze změn. Náš králík se změnil ve slůně a společně s mrouskající kočkou mi připravují nádherné spaní. Nemám žádnou pravidelnost jako Sýkorka. Prostě kope skoro pořád a dost intenzivně. Jsem moc ráda, ale někdy mi přijde, že už tam mám velkou modřinu. Bude to divoch nebo divoška, ale po kom, to se ještě ukáže. Jinak večer jsem koukala na detektivku. Nohy na stolku a hezky uvelebená. Bříšulínek se taky konečně uvelebil ;-) Hlavička vedle pupíku, nožičky vpravo u žeber a pohodička. Když jsem ho začala hladit po hlavince, tak začalo mávat rukama okolo pupíku. Je to tak krásný ;-)

Pa musím Kairo
PS Ještě se ozvu ;-)

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 19.09.03 09:16

Ahoj holky,

srazík byl moc prima,i když jsme se sešly „jen“ čtyři,stálo to za to,poznat se naživo. Popovídaly jsme,dobře se najedly i napily (měli tam výborné nealko koktejly), pak se rozloučily Kairo i Myšinka a my s Brusinkou ještě oběhly pár obchůdků s mimi-věcmi. Brusinka mě potom doprovodila až na vlak (ještě jednou dík,Marti) a já dorazila dmů před 9. Včera jsem ještě měla nějaké běhání a dnes na mě nějak dolehla únava,že budu hlavně odpočívat.

Ke kopanečkům-naše mimi bude asi sůvička,protože ráno se skoro nehne,přes den kope spíš symbolicky a přijde 8.-9. večer a bříško se vlní jako lochneska.

Darko - v pondělí držím všechny palce,at' je amnio OK.

Všem moc hezký víkend a ahoj.

Hana 32+5

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 19.09.03 09:17

Ahoj holky,

srazík byl moc prima,i když jsme se sešly „jen“ čtyři,stálo to za to,poznat se naživo. Popovídaly jsme,dobře se najedly i napily (měli tam výborné nealko koktejly), pak se rozloučily Kairo i Myšinka a my s Brusinkou ještě oběhly pár obchůdků s mimi-věcmi. Brusinka mě potom doprovodila až na vlak (ještě jednou dík,Marti) a já dorazila dmů před 9. Včera jsem ještě měla nějaké běhání a dnes na mě nějak dolehla únava,že budu hlavně odpočívat.

Ke kopanečkům-naše mimi bude asi sůvička,protože ráno se skoro nehne,přes den kope spíš symbolicky a přijde 8.-9. večer a bříško se vlní jako lochneska.

Darko - v pondělí držím všechny palce,at' je amnio OK.

Všem moc hezký víkend a ahoj.

Hana 32+5

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 19.09.03 09:20

No tak to se mi povedlo,odeslat to 2×.Omlouvám se,já šikulka. Ahoj

 
kairo
Kecalka 115 příspěvků 19.09.03 10:19

Hojky,
tak zas na chvilku. Moc Děkuji Kostce Hance, za bližší rozepsání srazíku. ;-) Má pravdu, že koktejly byly super. Doma jsem taky dostaqla pochvalu, že jsem nic nekoupila ;-)) (nebylo kdy).

Dneska jdu už po obědě. Je tu u nás vinobraní a ještě chci v porodnici navšívit dvě čerstvé maminky. ;-)

Lajko: S tím nočním čůráním je to fakt dobrý trénik jen chudák Jiřina si to vychutnává, to asi proto, že teď bude mít dvojí zápřeh a potěšení zároveň.

Jiřino: ohledně těch bolestí zad, tak to chápu. Někdy ta moje kostrč pěkně zlobí, ale stačí se pravidelněji protáhnout a je mi líp. Hodně procházky mi taky dělají dobře, ale tobě to jen možná zhoršují. Možná nějaká speciální masáž nebo cílená horká sprcha by ti pomohla.

Sýkorko fakt bychom to mohli ještě zopáknout ;-) Vždyť je ještě čas ať už teď nebo po.

Celkově je fajn, že si takhle píšeme. Hodně si tím uvědomím, že spousta těch mých problémečků je zcela normální a že budeme mít s kuklínkem všude spoustu kamarádek a kamarádů na hraní a povídání. ;-) (Slzička v oku jéje). Prostě jsem ráda, že jste a píšete a rostete ;-)

Pa Kairo 28tt+3

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.03 11:19

Od: Misul (lina a neprihlasena)

Ahoj Holky,

dneska me pracovni moralka opustila pri vstupu do kancelare, nastesti v tom nejsem sama, kolegynka ma stejny KOPR, takze se navzajem podporujem a odpocitavame hodiny do konce pracovni doby. Pred chvili jsme mely vazne diskuzni tema, a to co si dat k obedu, zaver zni, ze opravdu uz nevime, v pondeli to jeste jde, ale jak se blizi konec tydne, je to boj.

V sobotu jedeme na oslavu narozenin, doufam, ze me unava neodrovna moc brzo, nekdy je to fakt sranda pozorovat podkrousene zname, i ten muj manzilek, kdyz se nekdy „picne“ a snazi se mluvit srozumitelne a hlavne pomalu, to pak ucuravam smichy.

Holky, taky jste tak „precitlivele“, ja mam nejake plactive obdobi, teda staci kdyz se na me zmeni ton hlasu a ja zacinam nabirat a celkove jsem takova litostiva, jsem zvedava jak dlouho mi to vydrzi.

Vsem tehulkam bolezadovym - holky at to brzo prejde, dokazu si predstavit tu bolest, zvlast kdyz jste psaly o te kostrci, jenom parkrat jsem si ji zdarne narazila, brr. No moje mamca si ji dokonce zlomila, spadla ze schodu a jak rika zlomila si ocasek - ale vsechno zle pro neco dobre, protoze diky tomu prisli na to, ze ma v brise kousek jehly, pry asi jak chodila na obstriky, tak se sestre asi zlomila jehla :(

Krasny vikend vsem, ma byt nadherne, uzivejte si volna a v pondeli ahoooooj.

Misa (Misul) 20tt a malinkatej chlapecek

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 19.09.03 16:34

Zdravím všechny při pátku a přeji hezký a odpočinkový víkend.
Včera jsem si ještě dovolovala, a dnes jsem si vytiskla vaše příspěvky, abych měla pěkné počteníčko před spaním.

Srazík byl super!! Doufám, že se nám podaří zase zrealizovat někdy další a i ve větším počtu :-)))

Kostko, Kairo: ptala jsem se na Knorr a ABC a tyto značky v Generaci nevedou.

zatím papáá a příští týden ahojky
Martina

 
Gabina2 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.03 20:36

Ahoj spolutěhulky!
Mám za sebou absťákové období, protože nám počítač vypověděl službu :o(. I tohle připojení je zatím provizorní, protože se už na mě manžel nemohl dívat :D

Tak srazík se vydařil, je mi líto, že jsem to nezvládla, ale byl to opravdu náročná týden. Ve čtvrtek jsme slavili Adamovi narozeniny. Moc hezká oslava s dortíkem, dárečkama a tak.

Dneska jsme se byli podívat ZOO, konečně se po povodních vrátili /kromě jiných/ sloni, tak jsme si to nemohli nechat ujít :o)

Hlásím, že začínám mít občas problémy s dodechnutím. Záleží jak se mimi uvelebí…odčas mi trochu „přišlápne“ všechny orgány směrem nahoru a já mám pak pocit, že se mi špatně dýchá. Tak ho/jí přemlouvám, ať se trochu šoupne dolu :o). A taky jsem zjistila, že tohle bříško mám víc nahoře /i proto ty obtíže/, minulé jsem měla spíš dole.
Ve čtvrtek jdu na UTZ. už se moc těším. Je to poslední možnost jak zkouknout mimíska. Pak už jen v prosinci „in natura“

Mějte se a hezkou neděli
Gábi 29tt

 
Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 22.09.03 08:22

Ahojky!

Dneska jsem přišla do práce obzvlášť brzy - potřebuji nadělat na zítřejší upírské orgie (ráno musím být nalačno na gyndě a nechat si odsát spoustu krve).

Jinak víkend byl u mě pohodový - odpočinkový a uklízecí. Při úklidu jsem si uvědomila, že už to bříško teda jako trochu cítit je - tolik odpočívání jsem už dlouho nepotřebovala - takže bych řekla, že se vše protahlo tak na dvojnásobně dlouhou dobu - pomaleji chodím, ohýbám se a sem tam si prostě na deset minutek musím sednout nebo lehnout - ale jinak pohodička - těším se na mateřskou, to bude tolik času, že si na každý den určím nějaký obzvláště zábavný program typu utírání prachu či leštění dlaždiček a pěkně pomalu budu postupovat vpřed …

V sobotu v noci se nám podařila veselá akcička - po klasickém čůracím vstávání jsem zjistila, že jsem probudila partnera - takže jsem se přitulila k němu pod peřinu - ležmo na boku jsem se zezadu svým bříškem dotýkala (lehce) jeho zadečku. No a mimi je zvyklé se vždycky poté co si lehnu trochu protáhnout a v bříšku se co nejlépe uvelebit - takže nezklamalo ani při této příležitosti a pěkně tatínka načutalo rovnou do „zadku“ - musela jsem se tomu smát - partner najednou povídá - no to jsou čutance - docela jsem byla překvapená, že je to tak moc cítit - no řekněte - nemáme pěkného raubíře? ještě se mimi ani nenarodilo a už se tatínkovi takhle „odměnilo“.

Četla jsem si deníček Ed - teda, tam je to tak napínavý - vůbec si nedovedu představit, že už se něco podobného bude týkat i nás … zatím si nějak nedokážu připustit, že by bříško mělo skončit a měla jsem v rukou držet miminko - no bude to moc zajímavý pocit - těším se!

Mějte se moc fajn
zdraví Sýkorka 32 tt

 
Andulka1
Stálice 82 příspěvků 22.09.03 09:36

Ahoj všem s bříšky i bez :o)
V pátek jsem se neozvala, protože jsem vůbec nestíhala a nakonec jsem si vzala raději dovolenou, protože jsem se v práci objevila asi na půl hodiny :o)
O víkendu jsem pokračovala ve vybalování - a jak psala Sýkorka - pomalu a po troškách… a to mám menší a mladší pupík!
V sobotu večer jsme zprovoznili televizi! :o)
Včera jsme se stavovali ke známým, slavili narozeniny dětí - 3 a 7 let. A od téhle kamarádky mám slíbené zapůjčení kompletní výbavičky. Minulý týden byla v sekáči a měli výprodej - mimi věci kus za korunu, tak mi nakoupila, co to nevím, zrovna to prala :o)
Aňulka se tentokrát předvedla, asi se jí nelíbilo, jak si stěžujeme, že jakmile taťkové položí ruku na bříško, tak se mimískové zklidní. No tak nám ukázala, co dokáže a skoro celou noc ze soboty na neděli sebou mlela, až taťka nevěřil :o)

Zítra nás čeká zubařka, ještě před ní se zastavím u firmy, co prodává víceúčelový vak (v nabídkách více internetových obchodů) a koupím si ho bez poštovného.
Ve středu jdeme do poradny, tak potom nahlásím aktuální stav.

Mějte se krásně a užívejte babího léta
Andulka + Aňulka
 21tt+1

 
Andulka1
Stálice 82 příspěvků 22.09.03 10:24

Holky, nakoukněte k Ed!
Tam se to přes víkend rozjelo!!!
Podle všeho se i Ed už dočkala a má to za sebou!

Moc na ně, na všechny myslím a držím všechny palečky, co mám!

A+A

 
kairo
Kecalka 115 příspěvků 22.09.03 12:39

Hojky při pondělku,
jen na skok. Za chvilku odcházím na kontrolu s UTZ, tak jsem celá nedočkavá. Luba jde s námi, tak uvidím, zda to vydržíme a překvapení zůstane až do konce. Mužík je celý netrpělivý ;-).

Taky jsem dneska přidala jednu fotečku bříška. Je to z práce, tak tam toho víc neukazuju ;-))

Pa Kairo 28tt+6

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 22.09.03 12:45

VYDRŽAŤ, VYDRŽAŤ!!!!!!

ať máte překvapení :-)))))

Kuklínek se taky přimlouvá :-))))) a vzkazuje, že když to náhodou nevydržíte, tak to úplně chápe.
Už taky chybělo málo a byl vyzrazen :-)))

Užijte si to pořádně!!!!

Pa Martina

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.03 13:54

Nepřihlášená Hanulka

Ahojky berušky,
tak jsem po dovolené opět s vámi. Koukám, že se vám srazík vydařil. To je fajn.
Jinak u mě nic nového. Na poslední ultrazvuk jdu příští pondělí. Už se nemůžu dočkat. pak půjdu tu příští středu kouknout na porodní sál a hned další den do poradny, takže náročný týden.

Koukám, že už nejsem sama co bude mít kluka to jsem ráda.

Brusinko: Stálo by za to to sepsat, ne? Myslím tím ta odhalená pohlaví, abychom měli dobrý přehled.

Zatím se mějte a až přelouskám deníček podrobně, tak se ozvu
Hanka 32 tt

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama