Brusinka - 33. týden

Těhotenství

Ahoj těhulky, snažilky a ostatní, Utíká to utíká a pomalu budeme nastupovat na MD :)) Lucus už je doma a s termínem 22.10 je v čele naší ?devítiměsíční? cesty za miminkem :)

Ale sleduje nás a třeba i to připojení vyjde a bude mít častější přístup.

Ohledně situace s internetem na MD. Počítač budeme pořizovat během října. V práci bych měla skončit zhruba 10.10. Zítra jdu do poradnya předpokládám, že dostanu doklady pro naší účetní a přesný datum nástupu na MD :-)) Těch případných pár týdnů bez počítače vyřeším knihovnou, netovou kavárnou či nějak zaimprovizuji u kamarádky. Určitě deníček každý týden dodám :-)))) a budu v těhu-deníčku pokračovat. V listopadu už předpokládám bude počítač nainstalovaný a abstinenční příznaky pomalu zmizí.
Jen jsem přemýšlela ( a prosím popřemýšlejte i vy :-)), že až se drobek narodí, ráda bych se v příspívání s některou (rými) z vás podělila dělila. Co vy na to holky?

Rozhodně nenecháme naší partu vyšumět doztracena.
A také můžete přemýšlet o nějakém vhodném názvu :-)) Tak jestli máte nápady, sem s nima :-)

V pátek jsem měla dovču a navšívila Amálku v nemocnici. Všechny vás moc pozdravuje. Bylo to napínavé. Během dopoledne to vypadalo, že jí pustí na víkend domů. Nakonec z toho sešlo. Bříško jí často tvrde, čípek se zkrátil, ale neotevírá se, takže věřím, že bude v pořádku. Soudím i dle toho, že v neděli mi přišla zprávička, že jí propouštějí. Jeden je z těch lékařských verdiktů srna. No hlavně ať ještě mimís pár týdnů vydrží!!

Víkend byl ve znamení částečného gaučingu a v neděli jsme byli s Kuklínkem opět trochu aktivní. S manželem jsme vyrazili na procházku. Vezla jsem se poprvé novým autem a když mi ho manžel předváděl (super zavazadlový prostor apod.) tak jsem se smála, že teď chybí ještě psisko. Samozřejmě v žertu. Zvířata mám ráda, ale na psa bych se opravdu necítila. Nehledě na skromnější bytové prostory. Veruna se svým docela rozměrným terárkem bohatě stačí :-)))

No a jak si tak vykračujeme proti nám si to štráduje pán s menším psem na vodítku a okolo něj pobíhá bílý vlčák. Přihnala se k nám (mimochodem fena, jejíž jméno jsme zapomněli) a manžel se ptá, zda se mít, či nemít na pozoru. Pán nás ujistil, že se nemusíme bát, že je to taková tulačka přítulná. Zmínil i jméno, ale to jsme v mžiku zapomněli. Pán pokračoval a my zjistili, že psice se nás stále drží. A držela se nás po zbytek výletu. Zhruba 7 km s námi šla a ?hlídala si nás? :-)) Byla jsem z toho trochu nervózní, aby se snad neztratila či co. Ale je to podceňování zvířat, vím :-))) Vraceli jsme se na stejné místo a jak se k nám přidala, tak zase zmizela s další skupinkou výletníků, které jsme při ?odskakovací? pauze nechali před sebou.

Doma, když jsem manžela zlobila vzdycháním, co asi dělá naše průvodkyně a jestlipak není někde ztracená, mě manžel chlácholil, že určitě je doma a po večeři. Je fakt, že nepůsobila jako bezdomovkyně. Měla pěknou srst, působila čistě :-))) a nikterak zanedbaně. Příliš tuku sice neměla, ale to při její ?turistické? nátuře a zřejmé průvodcovské praxi není nic divného :-)) Byla očividně veselá a hravá. Ale raději jsme ji s manželem nijak fyzicky nekontaktovali :-)) Jeden nikdy neví .-)

Svetřík už bude pomalu dokončený. Chybí pár centimetrů rukávu :-))
A už se těším na výrobu dalšího. Pěkně jste mě vyhecovaly. Myslela jsem, že se do toho vůbec nedám a jak mě to baví :-) Každopádně všem našeptávačkám děkuji.

Bříško se párkrát za den srandovně zavlní. Hlavně v leže na zádech, či pohodlné ?televizní -zhroucené? poloze. Prostě vetřelec hadr :-)) Bolestivých kopanečků jsem zatím stále ještě ušetřena. Někdy jsou výraznější kopance (soudím, že je to patička) namířeny lehce pod žebra, ale je vždy spíše lechtivého rázu.
No, třeba ještě přitvrdí :-))

A tělo si ve spánku opravdu řekne, jak ležet. Častěji se budím a musím se převalit na jeden z boků. Už to zkrátka na zádech není to pravé ořechové :-)

Ještě něco z chytré knihy:
Od 26.týdne pozor na ?perníkové? koření jako je skořice, hřebíček, zázvor, muškátový oříšek. Nemělo by se používat. Může způsobovat časté tvrdnutí dělohy.

Přeji hezký týden a opečovávejte svá bříška

Pa,
Martina
32tt+5 (UZV 31+0)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Andulka1
Stálice 82 příspěvků 01.10.03 06:42

Ahoj holky s bříšky i bez :o)
Tak jak se Vám vede??? Mimísci nezlobí? Asi ne… jsou to naše zlatíčka, že?
O víkendu jsem se nezastavila, v sobotu se mi konečně podařilo dovybalit krabice od stěhování. V neděli jsme byli na narozeninách mého otce. Je to vždycky pořádný záhul, protože je nás „pár“ a proto se nás sejde kolem 20. Jsem nejmladší ze 4 sourozenců a všichni jsou zvyklí, že se o vše v kuchyni postarám. Vzala jsem si na povel dvě neteře a svoje kluky, tak jsme to zvládli :o) Musela jsem maminku vyhnat z kuchyně, aby poseděla s hosty a taky si trošku odpočinula. Taťka se dobře bavil a snažil se hodně přemáhat, ale bohužel už jde na něm hodně vidět, jak ho ta hnusná nemoc vysává… ale jak už jsem napsala dříve - jsou věci, které neovlivníme :o(
Tento týden si vybírám dovolenou, ale stejně jsem denně alespoň na pár hodin v práci. Má nástupkyně je už zaučená, ale nepřebírá po mně vše. Něco jsem předala šéfovi (ten si zrovna včera uvědomil, že má ode mne málo informací, tak jsme to museli dohnat) něco další kolegyni, to musím zvládnout dnes dopoledne. Před obědem to zabalím a jedu do Poruby na kontrolní UTZ, snad dopadne dobře, odpoledne Vám napíšu výsledek. Ještě se zastavím u své kadeřnice, ať mi trošku zformuje účes. No a zítra odpoledne si jdu vypsat nemocenskou a už se s Váma rozloučím… Jasně, budu se snažit chodit do kavárny, protože bez netu a bez Vás dlouho nevydržím, je tu skvělá parta, která mi bude hodně chybět.
Kopanečky jsou nádherné, krásně si je vychutnávám…

Mějte se krásně a hýčkejte si bříška, uvidíte, že se Vám časem po nich bude stýskat.

Andulka+Aňulka
22tt+3

kairo
Kecalka 115 příspěvků 01.10.03 08:55

Hojky bříšulínci a bříškalky i nebříškalky,
tak jsem minulý týden vůbec nestíhala a dnes ráno jsem dočetla poslední vaše zprávičky.

Darko: Gratuluji k holčince. S tím jménem to bude záludné, ale moc jsem se nasmála, že je to všude stejné. My se nemůžeme shodnou na jménu pro případného chlapce.

Sýkorko: Moc děkuji za tvé stránky!! Jinak užívej volníčka a kompletní výbavičku mohu jen tiše závidět. Teď ale není kdy chodit po krámcích.

Brusinko: Je super, že bude deníček pokračovat. Možná bychom se mohli střídat v psaní ve vícero, ale musím říct, že tvé pozitivně laděné úvody jsou super!!

S kopančeky Vám mohu tiše závidět. Malý raubíř kuklínek náš milovaný mne nad ránem budí už třeba ve tři s komentářem, že už prostě spinkat nee, a tak to pak jde až do odpoledne, kdy už snad s mozolem pomalu ale jistě odpadám. Někdy to jde, ale občas se bojím si udělat i černý čaj, aby byl alespoň chvilku v klidu. ;-) Je to moc milé jak se peleší, ale při některých zásazích do „černého“ … Taky už horečně uvažuji o dřívějším odstupu na MD. Prostě už po příchodu z práce nejsem sto cokoliv. Lajka má štěstí, pokud po odpoledním odpočinku může v noci v pohodě spinkat. U nás to už pak nejde, tak raději jen sem tam na chvilku natáhnout a nožky nahoru.

Akce pokojík je ve finiši. Po problémech s panelem, kdy jsme asi 4× škrábali a myli, tak se to konečně chytlo a už se to začíná rýsovat. Tento týden jdeme vybrat koberec. (doufám).

Má zástupkyně přijde buď v pondělí nebo až za 14 dní, tak to ji už možná nestihnu. Nástup 6 týdnů před máme 29.10. a pokud půjdu 8 týdnů, tak už jen necelé 2 týdny. Tak to tu nechám, a pak mi bude otravovat doma na telefonu. Nebo to tu obrátí vzhůru nohama. Toho jsem se vždy bála a je mi to dost líto. Trvalo mi to skoro 3 roky než jsem to dala do té podoby jak to funguje dnes a každý je na to zvyklý. Tak uvidíme.

Ale dost jsem teď už tak natěšená na mimi, že už je vidím všude a každá holčina mi přijde těhulinda.
Taky chodím plavat a to je jak balzám na tělo. ;-) Všem vřele doporučuji.

Pa Kairo 30tt+1 (už taky poslední desítka. To to letí.)

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 01.10.03 09:08

Ahojky těhulinky,
přeju vám moc štěstíčka a moc ode mě pozdravujte Amálku a ať vše dobře dopadne.
Ještě mám prosbičku od Maky:
Taky šla na neschopenku, s mimískem jsou v pořádku měla jen vyšší tlak a nšli jí bílkovinu v moči. tak moc prosí, jestli něko o tomhle problému něco neví.
Děkuju za případné informace i za ní.
Mějte se moc krásně ahojky Maru

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.03 09:35

Ahoj všichni,

píšu narychlo,proto nepřihlášená(kos­tka), abych se podělila o zážitky z včerejšího UZV. Konečně jsem mohla i já vidět naše mimi, moje doktorka si udělala čas, i když měla plnou ordinaci lidí.Ukázala mi, kde má miminko očičko, nosánek i pusinku, že už je pěkně hlavičkou dolů („psí“cviky od Lajky pomohly,dík) a míry odpovídají skutečnosti. A když jsme se chtěly podívat, co mimi je,strčilo tam nožičku tak šikovně, že dr. říkala - kousíček „něčeho“ je vidět, ale může to být zrovna tak holčička jako kluk. Takže to bude opravdové překvapení až do porodu. Měla jsem z toho ze všeho včera celý den moc fajn náladu.
I já mám dnes nástup na MD,ale protože jsem na PN už 2 měsíce, mění se jen papíry.
A výsledky z včerejší poradny - váha 60,5 (+10,5 oproti běžné) ,CS už 4,vše prý OK, další poradna už za 2 týdny.
Ke spánku-usínám vždy na boku (po čůrací přestávce je měním),budím se na zádech,ale dávám si pod ně polštář,je to tak pohodlnější.

Darko: velká gratulace k výsledkům z amnia a hlavně k holčičce,už jste se na jménu dohodli? PP nezní zas tak hrozně,a jak říká moje tchynka:každé jméno je hezké,když se hezky říká.

Brusinko: dík za seznámek, je přehledný. Bábovka chutnala všem (což je u nás div),dnes proto bude repríza. To jsem ráda,že budete hnedle mít PC,byla by velká škoda skončit. V psaní po narození miminek klidně vypomůžu,jen to asi nebudu umět v takovém hezkém a veselém tonu jako ty.

Sýkorko: tvé stránky jsou super, něco jsem si s dovolením stáhla.
Mějte se moc hezky a užívejte bříšek,než se nám přestěhují do kočárků. Ahoj

Hana 34+4

mysinka1
Povídálka 22 příspěvků 01.10.03 09:43

Ahoj holky bříškatý,
tak Brusinka má pravdu - utíká to utíká.......
Včera jsem byla v poradně, žabka předvedla pravého netopýra (mohla by v té poloze zůstat, zkouším jí přemlouvat :o)))) a nechala jsem si už napsat papír na MD. Nástup mám 13.10., tak snad do té doby stihnu všechno v práci doklepnout do zdárného konce.
Víkend byl částečně pracovní, částečně chodicí. V sobotu jsme montovali - teda manžel a jeho táta - nábytek v pokojíčku (Asko dodalo 3 kusy z 5ti, ty další dva budou bůhví kdy, tak jsem opravdu zvědavá, jestli to stihnou dodat před dnem D - už jim nevěřím ani nos mezi očima, když tvrdí, že do 3 týdnů to tu bude jak na koni (proti smlouvě to je „jen“ měsíční zpoždění)). V neděli jsme byli v ZOO vítat nové slony a trošku se cournout. Legrace byla, že žabka celou dobu odpočívala, jen u žiraf začala provádět prostocviky :o))))
Brusinko: S tím psím doprovodem jsi mi připomněla náš výstup na Olymp - už na parkovišti se k nám přidal chundelatej psék a držel se nás do dobrých 2000 m (pravý horský vůdce). Pak si vyhlídnul skupinku vyčerpanců jdoucích opačným směrem a zodpovědně je zas navigoval dolů. Když jsme se vrátili zpátky k autu, tak už na nás čekal, s ještě větším pocitem zodpovědnosti nás ožebral o poslední sušenku a nechal se podrbat. Když jsme odjížděli, tak nám div nemával tlapkou :o)))
Kairo: Přeju Ti, aby kopanečky byly přiměřené (tj. co nejméně tref do černého). A moc gratuluju k akci pokojík (hlavně si nekupujte nábytek od Aska :o)))))

Přeju všem hezký týden
Opatrujte se
Míša (31tt+5) nebo taky 32, jak tvrdil včera pan doktor :o))))

Januska
Stálice 77 příspěvků 01.10.03 09:47

Ahoj spolutěhulky,
tak se hlásím jen na skok ? už tu totiž vlastně nejsem, přinesla jsem si jen nemocenský lístek a ode dneška jsem oficiálně doma.
Nebudu už tedy moci pravidelně přispívat (béééé), ale manžel mi bude deníček tisknout a občas se určitě dostanu i k počítači, tak se ozvu. Všechny mi budete strašně chybět a poprvé mě fakt hodně mrzí, že nemáme doma počítač :-(
Nemám bohužel moc času, takže je můj dnešní ?příspěvek? opravdu jen informativní, ale já se budu snažit co nejdříve se zase ozvat ?normálně?. Teď píšu jen abyste si nemyslely, že jsem se na vás vykašlala, nebo se neobávaly, že se něco stalo. Je mi fajn až na malé problémy se zádama (au, au), ale doma se všechno určitě spraví ? už se docela těším :-))))
Takže se mějte krásně a zase někdy? (doufám, že co nejdříve :-))
Janka (29tt)

Misul
Kecalka 120 příspěvků 01.10.03 10:46

Ahoj Holciny,

moc si me, Brusinko potesila, porizeni pocitadla domu, to se nada jinak nez schvalit. Uz o tom taky uvazujeme, dokonce uz vybirame, chceme ale notebook, vzhledm k malo mista v bytecku a za nejaky dobry peniz, bude to potreba, abych byla on-line. Ja vim, ze uz jsem to psala, ale tvoje denicky to je super, vzdycky uplne pookreju.

Koukam, jak postupne mizite domu, opravdu to strasne rychle utika.

Asi bych tomu neverila, ale zacinam se taky tesit, nejak me to zmaha (to brzo co).
Dneska nam tu nastoupila nova slecna, to zaucovani a vysvetlovani - to jeste jde, ale te prace okolo, nic se nestiha, do toho sem chodi klienti, litam jak hadr na holi sem a tam, do toho zvoni telefony a ja zjistuju, ze takovehle situace zvladam cim dal tim hur, ach jo - jsem si zase postezovala.

Jo a navic jsem zase nejaka citlivka.

Vsem nastupujicim tehulkam na MD, preju krasnou „dovolenou“, at vas nic netrapi.

Miminko je ciloucke hned od rano, rikam si, ze vstava se mnou, kope hned od rana a prestava tak kolem jedenacte vecer, divoch jeden.

Holky chtela jsem se zeptat, jak vasi manzele a partneri, sahaji si radi na brisko a tak? Ja jsem byla prekvapena, ze manzel uz si na brisko ani sahat nechce a me to moc mrzi, vcera me to dokonce rozbrecelo, tak krasne malinkaty kopal. On ze je to teda moc hezky, ale ze by z toho byl „na vetvi“ to teda ne - snad to bylo jen naladou, ale i tak,ach jo.

No dost bylo smutneni.
Mejte se moc krasne pa

Misa 22tt

Jirina
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 01.10.03 10:47

Ahoj holčiny,
já jsem opět v týdenním skluzu - reaguji na příspěvky minulého týdne. Číst stíhám včas, ale reagovat už ne, tak se prosím nezlobte.

Gaučing: provozuji velmi ráda a téměř neustále (naštěstí nemusím do práce). Ráno se nasnídáme, já se svalím, Jíra se batolí okolo, občas po mně leze, občas ho od někud vytáhnu, odběhnu na WC a opět se svalím. Takže celkem pohoda, musím říct, že gauč je jedíné místo, kde se mi pohodlně sedí. I loni jsem na něm strávila poslední dva měsíce, ještě to bylo umocněno tím, že byl nový. Je to takový ten do L, kde si polosednu - pololehnu a natáhnu si nohy dopředu, děkuji tomu, kdo toto zařízení vymyslel :o)))

Porodu jako takového se nebojím, koneckonců, ven to prostě musí a nezbyde nám, než tu bolest vydržet, že? Taky už mám přece jen zkušenosti, jednou už jsem to vydržela, tak hrozné to nebylo a mám relativně velkou naději, že podruhé to bude rychlejší a i to otvírání méně bolestivé. Nejkrásnější na tom je, že hned jak vyleze miminko, tak to všechno přestane. Na rozdíl třeba od bolení zubů, které bolí a bolí a nevíte, kdy to skončí.
Ale víte čeho se já bojím? KDY to bude. Po zkušenostech s Jírou, když se narodil o 5 týdnů dřív … Tenkrát mě ani nenapadlo uvažovat o jiném datu než co jsem měla termín a najednou šup a byl tu. No a teď už to vím, že to může přijít každým dnem a začínám z toho být nervózní. Zvlášť když už začínám taky trojkou, jen si říkám, ať to aspoň do toho 35. týdne vydrží. Abych pak nebyla překvapená, když ještě ve 42.budu dva v jednom …

Ale mám docela strach, jak to tady táta s Jírou zvládne. Pro klid duše jsem sepsala pokyny kdy a jak se Jíra krmí - pořád říkám manželovi, ať si jde třeba zkusit připravit sunar, protože to nikdy nedělal, ale nechce. Tak si to živě představuju, co tu budou vyvádět, protože Jíru není schopen ani oblíknout, aniž by se zeptal do čeho. Tak mám strach, že zatímco budu v porodnici, tak budu mít každých pět minut telefon co mají dělat a po návratu místo harmonické domácnosti najdu jen chaos a binec a místo abych se věnovala miminku, tak budu celý den uklízet a prát a žehlit, abych to dostala aspoň z nejhoršího :o) No naštěstí mám vedle v baráku mámu a ségru, tak doufám, že tomu našemu taťkovi pomůžou, ale stejně se budu nervovat.

Už máme od známých půjčenou druhou postýlku, akorát jsme ještě zapomněli přivézt matraci. Oblečky jsou v krabici a ani nevím, jestli je mám prát, když jsem je ani ne před rokem odložila vyprané a vyžehlené. Tak asi počkám do toho 35.t. a pokud bych náhodou rodila ještě dřív, tak to prostě udělám až po návratu. Stejně tak kočár je potřeba vyprat, ale zatím to dělat nechci (abych tím ten porod zase nepřivolala, hehe).

K masáži hráze: já jsem se nástřihu chtěla za každou cenu vyhnout, takže jsem zakoupila olejíček od Welledy a poctivě začala ve 34.týdnu masírovat (nejdřív to zkoušel manžel, ale to mě bolelo, tak jsem to dělala sama). Jenže po týdnu se Jíra narodil, takže to bylo naprd. Navíc mi před porodem říkali, že při předčasném nastříhávají preventivě každého, protože není jisté, nakolik je uzavřená miminčí hlavička a že je nutno ji co nejvíce šetřit, aby se nepoškodila. Na to nebylo co odpovědět a tak jsem s nástřihem souhlasila, protože riskovat mozeček miminka mi za to nestálo. Všichni říkali, že to nebolí, ale ten nástřih (a opíchávání injekcí) mě osobně bolel dost i následné šití (to spíš tahalo a pálilo) a bylo z toho spousta krve (to tvrdí manžel). Je pravda, že ve srovnání s kontrakcema je to prd bolest, ale bolest to je. Pak jsem týden nemohla pořádně sedět (což nás byla v porodnici většina), ale pak se to zahojilo a od té doby s tím problém nemám, ani tu jizvu nijak extra necítím. Naštěstí normálně sedám s různě zkroucenýma nohama, takže jsem si prostě dala nohu pod půlku zadku a seděla na ní nebo klečela, takže to docela šlo (v porodnici to bylo markantní při jídle v jídelničce, kde jsme se tak různě kroutily všechny). A jak to dopadne tentokrát? Začnu mazat v 32.t. a víc pro to udělat nemůžu. Třeba to mám ještě po Jírově porodu pružnější, prostě uvidíme.

Jestli má masáž vliv na nástřih tedy potvrdit nemůžu. Je fakt, že spolubydlící na pokoji v Motole nastřižená nebyla, ale jestli masírovala, to nevím (taky hodinu po porodu běhala po pokoji a dokonce si zpívala v koupelně!). A druhá spolubydlící taky nastřižená nebyla, ale prý se hrozně potrhala, takže jí první dva dny bylo pořád na omdlení, jak ztratila hodně krve. Takže je to na každém, osobně si myslím, že to stojí za to zkusit, protože se tím rozhodně nic nezkazí.

Ještě k tomu připojení z domova - můžete se ohlásit, kdo má PC i doma a bude psát dál? Nerada bych, aby Brusinčin deníček zanikl, protože je moc prima, jsem ráda, že jsem vás takto na dálku poznala a bylo by mi moc líto o vaše psaní přijít. Já teď píšu Novinky z vrabčího hnízda (1× měsíčně), kde píše Jíra a po narození chci psát i za Drobečka. Takže případně se můžeme setkávat tam, jestli budete chtít (i když by to byla míchanice dvou různých skupin dětí), ale 1× za měsíc asi bude málo …

Takže pozdravujte své lochnesky, kuklínky, koťátka, píďátka a ostatní drobečky a ahoj!
Jiřina, 30t.

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 01.10.03 11:14

Ahoj těhulky,
trošku Vám závidím, že se všechny chystáte z práce a já mám zatím konec nějak v nedohlednu. Můj šéf nějak pomalu hleda za mě nahradu (ježíši, to se rýmuje), tak nevim, jestli si myslí, že tu zůstanu až do porodu. Přitom už teď se dostávám do poměrně komických situací, když potřebuju něco přes stůl, tak si tam přes břicho už nedosáhnu a tak jsem si všechno, včetně počítače musela nastrkat doprostřed stolu a musím sedět od stolu asi tak 20 centimetrů.
Co se týká kopanečků, tak Julinka se velmi činí, neboť kope v podstatě nonstop a protože je hlavičkou dolů, tak její nejoblíbenější orgán na kopání je žaludek. V noci, pokud spím a převrátím se na pravý bok, tak mě hned vzbudí, protože to teda nemá ráda.
Naproti tomu je Ondřej zlatíčko. Ten kope jenom když ho něco opravdu rozčiluje a jenom tak decentně, aby mě to nebolelo.
Je to legrace, jak už teď jsou oba tak strašně rozdílní.
Jinak nevím, jak Vy, ale já se začínám dostávát do období, kdy se němůžu dočkat, až se oba narodí a připadám si už strašně dlouho těhotná. Nedovedu si představit, jak budu vypadat v 9 měsíci, když už teď mam tak velke břicho a jsem neskutečně neohrabaná. Kolikrát v noci, když se chci zvednou z postele, tak si připadám jak brouček, kterého někdo převrátil na zadíčka a on jen kope nožičkama a nemůže se obrátit.
Moc Vám děkuju, že se tu můžu vykecat.
Natálka + dvojčátka (26tt+3)

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 01.10.03 11:44

Zdravím všechny,

Jééé holky, děkuju za komplimenty ohledně optim.příspěvků, ale měly jste mě vidět včera. Totálně hnusnej mračoun zlounskej jsem byla. Měla jsem nějak celodenní špatnou-smutníškovo-naštvanou náladu. V pondělí večer jsme se s manželem lehce chytli, no hádka to vůbec nebyla, ale něco mi vysvětloval, hned mi nespínalo a on začal zvyšovat hlas , až jsem si připadala jak idiot ve škole, co na něj řvou (občas má lehce cholericko-netrpělivé reakce:-))) No a nějak jsem to neustála a pěkně si večer pobulela a byla si tak líto a samozřejmě se ohradila, že se na mě křičet nebude a ať si dá pozor, až pak budu v šestinedělí tak abych se nesbalila a neutekla k mamince ? to jsem řikala samozřejmě v žertu pak ráno. Ale stejně mě to nakrklo a ten večer jsem už moc nekomunikovala a házela nevraživé pohledy.
A jaksi mi ta prudivá nálada zůstala i včera během dne. Doma už samozřejmě zase pohoda. Ale jestli budou nálady v šestinedělí fakt účinkovat, tak se tedy moc netěším :-((( To asi bude slziček.
Tak jsem tu manžela pěkně zdrbla :-))) Taky aby nevypadal jako ztělesnění boha, že? Když je takový pilný malíř a uklízeč a i po sobě nedělá čubinec :-)) A nepije a ani mě nebije :-)))

Jak přesněKairo píšeš, kdo by se rád střídal v deníčkování, bude mít prostor. Pojaly bychom to jaksi ?štafetově?, jak která bude chtít se ujmout žezla :-)))
A všechny píšete moc hezky, takže žádné pochybnosti jooooo????? :-)))

Januško : užívej si vegetění doma a záda ať moc nezlobí. Manžel ať se pilně zhostí úlohy ?donašeče? aby jsi nás mohla sledovat :-))

Kostko : za tu super tabulkovou úpravu vděčíme Lajce. Tímto předávám chválu dále :-)))
Gratulace k netopýrovi. Už by se přetočit neměl :-))) Je príma, že jsi se tentokráte mohla pokochat pohledem na to vaše překvapení :-))) A náhodou taky dobrý ne? Jestli mi něco neuniklo tak překvapení má ještě Sýkorka nebo se pletu?

Sýkorko : Je to stále ještě překvapení?????

Myšinko : Také gratulace k netopýrovi!!! :-) Tak nastupuješ MD jen o 1 den déle než já :-))) Původně jsi myslela až o pár dní později co? Už se těším. Hlavně na takové to chvilkové vymizení ?musení? Jako muset vstát v určitou dobu a dokocit se do pr.procesu. Taková najednou ?volnost? :-))) ještě k tomu rovnost a bratrství chybí co? :-))

Mišul : to mě mrzí, že máš smutníškovou. Určitě to brzo přejde. Taky jsem byla truchloň včera. A s tím saháním na bříško, holt chlapi jsou ruzný a manžel zrovínka patří k těm neošmatávačům. Zkus taktiku ?ztažení se? myslím jako nenabízet příliš bříško k ošahání a on třeba otočí. Hlavně se snaž netrápítkovat. A když už uroníš slzičku, tak se brzy oklep :-))) joooo? taky se o to vždy takhle snažím. Pěkně slzné kanálky občas propláchnout, ale zase aby nám moc ?nezahnívali? :-)))

Jiřko : ať to všechno manžel zvládá a nenervuješ se staráním o zbytek rodiny :-)) Tuhle bylo v Betynce (tuším nějaké starší číslo) jak se musí člověk obrnit trpělivostí, když se manželé staví k opečovávání a starání se o potomky jaksi nemotorně a nešťastnicky. Zkusit fakt vydržať a nechopit se toho zase sama, ale nechat je se v tom ?vymáchat? a že se naučí. No radí se to lehce, je mi to jasný. Snad to nebude tak divoký u vás:-))

Natálko : to je príma vědět, kde Tě ten který mimouš kope :-)) Zvláštní. A nastupuješ vlastně v kolikátém týdnu. Dřív než v tom 34. že?

Zatím ahojky
Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.03 12:15

Brusinko já původně chtěla vydržet až do 16.10., ale pak mi to datum 13.10. přišlo jako docela dobrej nápad (třináctýho jsem se i vdávala, dokonce v pátek :o))))), tak jsem si to změnila.
anonymní Myšinka

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.03 12:27

Ahoj spolubříšulky!
hlásím se po poradně. Všechno v pořádku, váha +4,5kg. Dokonce jsem stihla i EKG.
Další kontrola za 3 týdny a pak už každých 14 dní.
Jo a včera mi přišela objednaná zimní kombinéza pro mimčo. Je úžasná :o)
K vidění zde http://www.otto-zasilatelstvi.cz/detail.php?…

Natálko: moc tě mezi námi vítám i ten tvůj „páreček“ :o). Máte vybraný moc hezký jména. A víš jak miminka leží??? Tak to je pěkný záhul všechno pořizovat dvakrát, co??

Těm co odcházejí už na mateřskou přeju ať si jí hezky užívají a v pohodě chystají na mimi. Doufám, že si i najdete čas a přijdete mezi nás najuknout.

Zatím papa
Gábi 30tt

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 01.10.03 12:42

Ahojky bříškandy,

nakukuju k vám od Montičky.

Ráda bych vás pozvala na pražský srazík 8.10.2003 od 16.ti hodin v „koblížkárně“ dole na Václaváku, v prvním patře Koruny.
Rády od vás pochytáme těhu bacílky :-)

Brusinko - moc ode mě, prosím, pozdravuj Martinu (Amálku), moc jí držim palce, aby ještě dlooooooooouho vydržela Amálka tam kde má a hezky se „dopekla“.

Opatrujte se!
Kaitlin (snažilka od Montičky)

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 01.10.03 12:47

Brusinko,
do práce budu chodit asi do konce října, maximálně do půlky listopadu.Teda to si myslím já. Obávám se, že později by tu museli brobourat nějaký dveře, abych mohla docházet. Navíc bych potřebovala trochu času na zařizování někaých miminkovských věcí. Vzhledem k tomu, že jsem tu každý den do večera a manžel taky (děláme ve stejné firmě, takže se občas vidíme i dřív než v noci), tak nezbývá moc prostoru na nakupování. Máme krásný dětský pokojíček vymalovaný do zelena, ale jinak je prázdný. Navíc manžel se k tomu staví, jako že je na všechno čas.

Co se týká šahání na bříško, tak manžela taky zrovna nemám na sebe nalepeného. Ze začátku se mu to líbilo, ale už mu to asi přijde málo vzrušující, takže teď jsme se dostali do fáze, kdy se mi pořád směje. Když nemůžu vstát, když nemůžu vylézt z vany, když chodím jako E.T.....a mě to dost rozčiluje.
ještě k těm kopanečkům: každé miminko už je teď na své straně dělohy, takže poznám, který mě kdy kope. Naposledy, když jsem byla na ultrazvuku, tak Julinka kopala svého bratříka do hlavičky téměř celou dobu, až manžel vznesl dotaz na pana doktora, jestli nebude Ondřej blbý.
Natálka+šklebounci

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 01.10.03 12:55

Ještě na dotaz Gábinky, tak Julinka leží hlavou dolů a Ondřej hlavičkou nahoru.
Co se týče pořizování věcí, tak je to finančně opravdu dost náročné. Kdyby to bylo jedno miminko, tak by asi mělo víc nových věcí, takhle jsme byli nuceni kupovat i věci starší.
Hlavně jsem byla nešťastná z výběru kočárků, to bylo fakt strašný. Strašně malá nabídka a úplně příšerný barvy. Např. černo-šedá. Hrůůůza. jedinej, který se mi líbil stál 22 tis. a to nám přišlo neskutečný, takže jsme ten samý koupili jetý za 11tis.a předpokládám, že budeme kupovat ještě nový teréní.
 N+O+J

VVerca
Stálice 75 příspěvků 01.10.03 13:10

Ahoj holky,

Brusinko - to to jsem se uklidnila, že budeš moct psát dál deníček. Jsou tady holky, co taky krásně píšou, ale například já rozhodně nejsem žádná spisovatelka.

Andulko - určitě se občas ozvi, ať víme, jak se s Aňulkou máte.

Darko - gratuluji k holčičce. Tak teď už to určitě bude všechno v pohodě a hlavně v klidu.

Kairo - plavání musí být příjemné, ale mně moje paní doktorka říkala, abych plavat nechodila, že čistota v bazénech (mluvila o Brně) není pro těhotné nejvhodnější. Tím Tě samozřejmě nechci nijak plašit ani odrazovat!!!!!

Misul - manžel na bříško sahá rád (aspoň se tak vždycky tváří). Mně to taky dělá dobře, někdy bych u toho vrněla jak kočka.

Jiřino - hlásím se k těm, co internet doma nemají, ale manžel mi slíbil, že mi deníček bude pravidelně tisknout. Když pak doma připravím na disketu komentář, tak taky zařídí, aby se tu zobrazil. Nebude to sice například každý den, ale jednou týdně to určitě zvládneme.

Natálko - vítám Tě mezi náma. Nechat se okopávat čtyřma nožičkama - to musí být paráda.

Všem, co odcházíte na MD přeji, ať si ještě pěkně zalenošíte, ať jsou všechna vyšetření v pořádku a určitě se ozývejte, ať víme, jak se vám daří. Já bych měla vydržet v práci až do půlky listopadu.

Verča 27tt+3

Slunnicko
Povídálka 44 příspěvků 01.10.03 13:45

Zdravím všechny tlačilky
(dle místního ?časování? třetí stupeň: snažilky-těhulky-tlačilky :-))) ),

já teda zase lezu někam, kde nemám co pohledávat, ale už od minule, kdy jste tady naťukly téma masáže hráze, mám nutkání sem napsat. Pro mnohé z vás to nebude žádná převratná novina a omlouvám se, jestli to tady už někdy zaznělo. Chtěla bych jen poradit, že při sezení po nástřihu hráze hodně pomáhá nafukovací plavací kruh. Praktikují to prý už i v některých porodnicích. Tak si ho určitě připište k výbavičce. A když se nevyužije k tomuhle účelu, určitě se bude hodit za pár let u vody :-)

Mějte se krásně, opatrujte sebe i bříška a nabírejte síly na příchod miminka.

Jana (zatím jen předsnažilka :-( )

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.03 13:56

Natálko,
tak s kočárkem to musí být opravdu žůžo. Nevím odkud jsi, ale já jsem v MHD měla problémy s jedním kočárkem, a když si představím dvojitý :-O To je fakt lepší mít auto a být pojízdný.

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 01.10.03 14:05

Gábi,
jsem z Prahy, teda vlastně už to není Praha, loni jsme se odstěhovali kousek za Prahu, ale vůbec si nedovedu představit, že budu se šklebounkama někam cestovat. Ale kočárky pro dvojčata, bohužel (tedy bohužel pro dětičky) jsou docela maličký. Velká legrace bude taky nosit dvě autosedačky. To budu brzo vypadat jako Rambo. Mě připadají těžký i bez dětiček.
Auto taky musíme koupit jiný, pětidvéřový. Protože teď máme sedat a do toho když se složí kočárek, tak už se tam nevejde nic jinýho.
Hezky jsem se politovala, jaký to mám složitý, ale beru to tak, že když to zvládli přede mnou, musím to nějak přežít i já.
Natalka

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 01.10.03 15:28

Teda holky, jen se clovek 12h nepodiva, tak hned zas ma co cist. :))
Vy ste toho tzeda nastebetaly. :))
Prispevky musim precist az pozdeji, protoze ted razim ven aby se psice ai ja probehla. .)

Misul: Nic si z toho nedelej, chlapi to jeste nejak v tom nasem stavu 22tt nechapou a nejak jim to nepride. :))
Taky musim manzilka nutit, aby si sahnul, ale uz se aspon kazdy rano louci s holcickou a vecer ji dava dobrou noc. No, ale to jeho davani DN je takovy ze mi posmrdla bricho, neco zamumla a otoci se a spi. :))
Proste chlapi. :))
Ono je to prejde az se miminko narodi a pak budou slintat blahem nad nim. :)))

No, az poctu zbytek, tak se zas ozvu, ted uz musim vyrazit Kessinka otravuje a chce jit.
Tak papa a cauky a uzivejte slunicka. :))
Darka + Pidalka 22tt

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 01.10.03 15:45

Natálko : jestlipak bude Julinka i takhle průbojná i až se narodí. To bude zajímavé sledovat. Určitě pak referuj. A manželova hláška, jestli nebude Ondra blbý..... mě tedy dostala :-)))) a s tím zvětšeným dveřním otvorem jsem se taky nasmála. Jo a ještě šlebounci jsou taky super název. A s ET jsi to trefila. Ale náhodou ET byl úžasnej. Nevím jak vy, ale byl to můj oblíbenec. Ještě nedávno, když ho opakovali, tak jsem u toho slzela :-))) Jak mu svítil prstíček a jak legračně mručel :-)))

Jestli máš zájem (a určitě máš :-)))) o poslání seznámku, pošli mi prosím nějaké údaje do os. zprávy. Uvedli jsme věk, bydliště, pohlaví, jména (tak to už vím :-)) dále porodnici. Jo a ještě prosím E-mail. adresu.
Lajka nám to krásně hodila do tabulky a já se zase ujala rozesílání.

Werčo : manžel Tě taky předpokládám nenechá ve štychu a bude pilným bonzákem -)))

Sluníčko : jen lez, lez, rády Tě vidíme. A nápady jsou vítány. O kruhu také vím a vidíš, ani si nepamatuje, jestli jsem ho tu zmiňovala. Lepší z více stran, než pak kvičet a nemoci si sednout že? :-))

Kaithlin : děkujeme za pozvánku. Ráda na koblížek skočím a vyřídím Amálce. Jestli stále ještě platí její ?propuštění? a něco málo pochození ji neuškodí, určitě se také ráda zúčastní :-))

Maru : ta bílkovina v moči a tlak můžou předznamenávat preklampsii. Něco jsem o tom četla, ale teď si přesně nevybavuji jak to ohrožuje. CO si pamatuji, že sami doktoři nevědí, proč vzniká. Jestli doma posbírám něco plnohodnotnějšího, v pondělí napíšu.

Mějte se pěkně, odpočívejte a příští týden pááá.
Beru si ještě poslední dva dny dovolené a už jen příští týden do čtvrtka budu v práci. Uteklo to fakt jak voda. Pořád mi to připadalo hrozně vzdálené a už je to tu :-)))

Tak ať to uteče i vám všem, které mají ještě nějaký ten pátek v práci před sebou

Pa Martina

splechtule
Povídálka 30 příspěvků 01.10.03 16:09

Ahoj Brusinko,
tak jsem ráda,že jste v pohodě. My jsme byli včera na UZV srdíčka.No nic moc tam opět neviděli. Ale v rámci „možností“ jsme prý v pořádku. Máme „celých“ 2kg, no vzhledem k tomu že jsme v 35+5 to není moc :o(. Ptala jsem se kohože to tam mám :o), ale opět to nebylo vidět. V okolí (včetně manžela) si myslí, že si dělám legraci, že to vím ale asi jsme jediný pod sluncem, kteří to nebudou vědět protože „to“ nebylo vidět :o). No ale hlavně že už tam nějaké to srdíčko bylo.
Jinak jsme v pohodě akorát bych furt a pořád spala :o). Šplechťule 35+6

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.03 16:12

Zvýšený krevní tlak spolu bílkovinou v moči znamenají riziko vzniku těhotenské nemoci, která nutí zlé lékaře zavírat maminky na oddělení pro těhtné. Základem léčby je klid a časté sledování, a taky léčba vyššího tlaku. Většina maminek to zvládne dobře a bez komplikací, někdy je při zhoršujícím se stavu potřeba porod vyvolat o pár dnů dříve. A taky je nutné hlídat, aby miminko pěkně rostlo.
Přeji Vám pěkné těhotenství a porody,
lékařka

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 01.10.03 16:20

Ahojky ahojky,

jsem Tě normálně uplně zapomněla přivítat. Vítej v našem spolku a doufám, že nás budeš navštěvovat :-)))

To je mi záhada, že jsi takhle neprůhledná. Jak Ty to děláš?. Oni Tě takhle trápí. To jsou hnusoni.

A váhu ještě to vaše překvapení dožene.
Pochopila jsem, že máte připojení doma, nebo píšeš z kaváren?

Martina

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 01.10.03 18:55

Jé, já jsem se taky vdávala v pátek 13. a všichni si ťukali na čelo, ale nám se to datum tak líbilo - a aspoň si to ti chlapi pamatujou, co?:-))
 Lajka

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 01.10.03 19:29

Ahojte bříškandy,

v prvé řadě chci pogratulovat všem, co už si lebedí doma, že nemusí ráno vstávat do práce:-)) Taky přeju, ať si tu MD ještě před miminkem vychutnáte, hezky odpočívejte do zásoby - nezapomeňte si do mražáku uskladnit chvilky klidu a taky napytlujte hromadu spánku do sklepa nebo na půdu:-)) Určitě se to pak bude hodit:-)

Dneska jsme byli v poradně, máme +8kg, tlak nižší, ale dá se, CS0. Protože mě ale poslední dny pobolívalo břicho, nafasovala jsem magnézium. Další kontrola za 3-4 týdny a to už bude i s UTZ.

Brusinko - je to moc fajn, že deníček bude dál pokračovat. Když bude potřeba, snad budu schopná se do psaní taky zapojit - i když kdoví, jak nám pak drobci dají zabrat, co? Taky bych měla jeden návrh na název. Není to z mojí hlavy, tuším, že to tady někdy použila Jiřina a mně se to moc líbilo - „Brusinčata“. Ale ještě to má chvíli čas, no ne? Ačkoli - utíká to fakt neuvěřitelně!

Kairo - teda ten váš kuklouš bude asi fotbalista, když tě tak okopává. My máme akorát před spaním lochnesku, ale v noci o ní skoro nevím. Teda ne že bych si připadala netěhotně - když vstávám na záchod a všelijak se hrabu z postele, nemůžu si nemyslet, že jsem břichatka.

Kostko - to je fajn, že ty cviky fungujou. Mimčo už by se teď nemělo odnetopýrovat) Ještě je ale dobrý myslet i na to polohování zádíčkama k břichu - to je to sezení spíš v předklonu nebo obráceně na židli.

Myšinko - teda to jsou firmy. Já měla s nábytkem před dvěma rokama taky šílený problémy, vydalo by to snad na román. Nejdřív mě to rozčilovalo, pak jsem něco i obrečela a když mi dovezli konečně poslední kousek a byly tam úplně jiné úchytky než u ostatního nábytku, seděla jsem na zemi a musela se strašně smát. Tak držím palce, ať těch zážitků nemáš tolik jako já tenkrát:-)

Januško - hezky odpočívej, ať tě záda moc nezlobí. Pěkně si je vykurýruj a zkus si třeba zjistit i nějaký cviky, ať je trochu protáhneš a posilníš na zvedání miminka.

Mišul - co zkusit zapojit manžela do paplání bříška? Když mu řekneš, že by ti to pomohlo, kdyby tě nakrémoval on, třeba se zrovna přitrefí k pořádnýmu čutanci a najde si k tomu tak líp vztah.

No a končím. Jestli jste dočetly až sem, gratuluju:-)

Lajka (27tt+4)

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 01.10.03 20:14

Tak jsem tady s výsledkama.
Aňulka je v pořádku!! Ten mozkomíšní mok se vstřebal… normální je vzdálenost mezi mozkem a lebkou do 6mm, my před třemi týdny měli 6,7mm, ale dnes 4,7! Jupíííí :o)
Cestou z UTZ jsem navštívila kamarádku kadeřnici, tak mám „novou“ hlavu, kecám jako vždycky, jen zastřižené konečky! :o) Taky jsem honem navštívila dvě kamarádky a teď si v klidu početla, co jste tu od rána napsaly.

Natálka: vítej mezi náma! Jůlinka a Ondřej se skvěle doplňují, představ si, jaké by to bylo, kdyby oba kopali stejně intenzívně. Dávej na sebe pozor a dveře nebourej!!
Januska: hezky si odpočiň a zkus si dát záda do pořádku. Mrzí mne, že nám to rande nevyšlo, ale co naděláme…
Mišul: z reakcí manžela si nic nedělej, každý je jiný. Můj bývalý si za obě celé těhotenství sáhnul snad 3×… a tvrdil, že stejně nic necítí… ani si s bříškem nepovídal… To moje sluníčko, to je jiné kafe… nejen, že si povídá, taky si pořád s Aňulkou hraje, pořád do ní šprtá a je naprosto skvělý. Je nadšením bez sebe, když se mu koťátko předvádí a kope ho :o) Mazání bříška jsem mu ráda přenechala.
Jiřina: neboj, Tvůj manžel to s Jírou zvládne! Jen ho v tom nechej, ať si to hezky užije. Tomu nejhoršímu zabrání rodina a on aspoň pozná, co to obnáší se starat o syna :o)
Brusinka: tak to asi byly včera erupce na Slunci, protože i já byla ubručená a protivná. Nikdo nebyl po ruce, tak to nakonec vyšumělo do ztracena :o)
Vverča: neboj, deníček nám bude tisknout tatínek a občas i něco napíše. Šplechťule: vítej mezi náma! A neboj, nejsi sama, kdo by pořád jen spal a spal :o)
Lajka: k tomu pytlování - ještě bych doporučila nabalit kopec ticha! :o)

a BRUSINČATA jsou parádní! Doufám, že bude pořád jen jeden deníček, i když máme rozptyl přes deset týdnů.

A+A

kairo
Kecalka 115 příspěvků 01.10.03 21:07

Hojky Berunky s broučky ;-),
tak dneska píši z domova. Prostě jsem neměla čas číst, tak jsem si to vytiskla a reaguji až teď. ;-)

Nejdřív informuji, že zítra mám taky dovču a jedeme se s mužikem mrknout do Neratovic do porodnice. Uvidíme jak se nám tam bude líbit. Taky jdeme vybrat ten koberec. Luboš je zlatej. Dneska se mnou zůstal doma, protože jsem byla taky rozhozená a to mi pomáhá ze všeho nejvíc.

Vítám Natálku s Ondrou a Julinkou i tebe Šplechťule. Je super když je víc kamarádů do BRUSINČAT !! Ten název je super!! Lajko máš pochvalu a Jiřina taky ;-)

Marty1: Teda svetřík to je super. Já plést neumím, tak je to vyřešené. Ani jsem ještě nezačala s tím vyšívání, ale látku už mám doma :-/

Mišul: s bříškem je to u nás taky občas tak. Někdy Luba přijde a mile překvapí a jindy je to taky na brek, ale fakt je, že když o něm mluví před lidmi, tak je moc šťastný, a to je důležité.

Andulko: gratuluji k výsledkům!!! Ta rána byla slyšet až tady!! S těmi účty, taky pro tebe něco mám, tak stačí kontakt a je to ;-) Není toho moc, ale i trocha stačí.

VVerčo: ohledně plavání je to u nás v pořádku, tak se nemám čeho bát. naopak se těším až tam budu chodit s prdíkem. Od 1/2 roka, a to bude za chvilku. Prostě to letí.

Kostko: super poloha!! a vyjímečný UZV pro tentokrát, to je příjemná změna viď?

Brusinko: taky jsem zatím u překvapení, ale moc nás tu takových není. ;-) To ale neva.

Jiřino: S mužíkem si nedělej starosti. Jednou jsem se na msíc odstěhovala a on zvládl i věci o kterých jsem netušila, že by to dokázal. I žehlil!! Ono je to u nich něco o hrdosti a potřebnosti. Fakt je ten, že u hodně věcí ělají, že je neumí, ale potají je mají ošmírované ;-))

Natálko: Nestačím se smát tvým příspěvkům ;-) S tím broučkem na zádech je to 100% výraz, a to jsme jen 2v1 a ne 3v1 jako vy.

Pa hezky se na zítřek vyspinkejte a opatrujte ty své poklady.

Lenka 30tt+1

kostka
Kecalka 405 příspěvků 02.10.03 06:59

Ahoj holky,

K plavání: ptala jsem se dr. už v létě,nakolik je koupání pro nás nebezpečné, a říkala,že chlor v bazénech spolehlivě vše spálí, horší jsou přírodní koupaliště se sinicemi apod., to už ted' asi nehrozí :-).Pro lepší pocit je možno použít tampon,ale hned po vykoupání vyhodit. Já chodím plavat skoro každý týden a dělá mi to moc dobře na záda,jen jsem pak vždy zralá na spaní (a to uplavu tak 3 bazény :-)).

Mišul: nic si z toho nedělej,že se manžel nestaví k bříšku jak by sis představovala. Ten můj podle nálady: někdy poslouchá srdíčko a nechá se okopat,ale je to spíš vyjímka. Spíš se mi směje,jak se neohrabaně valím, jak píše myslím Natálka. A to se mi zase ženské na cvičení pro těhulky včera smály, že tomu říkám bříško měsíc před termínem!

Jiřko: neboj,chlapi to zvládnou v poho,oni se někdy nezdají.

Marty1: dík za nový recept,určitě vyzkouším a poreferuju. Nic si ze své citlivosti nedělej,je to normální a zvlášt' po takové události. Nic není napořád, i když smutky se vracejí.

Kairo:jsem zvědavá,jestli se vám bude líbit v porodnici v Neratovicích nebo se rozhodnete pro jinou.To je od vás nejblíž nebo má dobrou pověst?

Tak zatím pa

Hana 34+4(asi)

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 02.10.03 06:59

Ahoj holčiny :o)
tak a je to tady, dneska poslední den v práci…

Kairo a Marty1
děkuji, poslala jsem Vám do mailu svou adresu domů.

Pokud ještě někdo z Vás má volné paragony, prosím, ozvěte se. Děkuji moc

A+A

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 02.10.03 09:35

Ahoj Andulko,
jsem moc ráda, že Ti to s malou dobře dopadlo. Trošku Ti závidím, že Ti manžel maže bříško, když jsem to po něm chtěla, tak se hrozně šklebil, že je to mastný…
Paragony mám taky. Dokonce i na poměrně vysoké částky. Ono se to při dvou šklebouncích celkem nastřádá. Tak pokud je budeš chtít, tak Ti je pošlu.
Dávejte na sebe pozor
Natálka + šklebounci

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 02.10.03 10:18

Ahoj holky,
já jsem si teda měla dát přezdívku kecalka, asi tu budu zabírat dost místa…
Chtěla jsem Vám všem říct, jak jste úžasný, že je skvělé číst, jak je někdo šikovný, nebo jak bere to těhotenství zodpovědně.
Co se týká ručních prací, tak jsem za celý svůj život uháčkovala akorát řetěz (ale dlouhý), takže Marty máš můj obdiv.
Co se týká sportu, tak jsem zakoupila v 1.měsíci velký balón a už jsem na něm cvičila dvakrát, jó a v bazénu jsem byla už jednou (to není hezký průměr za 6 měsíců).
Tak já jdu zase pracovat, když mě za to platěj.
Dávejte všechny na sebe a svý zlatíčka pozor.
natalka+šklebounci

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 02.10.03 10:18

děkuji moc. Poslala jsem Ti sobní zprávu, tak si ji vyzvedni.

A+A

Hanulka1
Závislačka 3186 příspěvků 02.10.03 11:20

Ahoj berušky,

Omlouvám se, že se ozývám až teď, ale v úterý jsem nenašla deníček a včera jsem měla dovču.
V pondělí jsem byla na UTZ a podle něj žádného drobečka mít nebudeme. Podle paní doktorky je buď o týden starší (34 tt), nebo je prostě jenom větší, a nebo se to ještě srovná. Tak si vyberte. Máme už kolem 2200 g. Dobrý co? Jinak je prý všechno v pořádku. Hlavička je dole, páteř je stočená k mému pravému boku a nožičky na levo. Zadkem mě žduchá do žaludku. Zkontrolovala ledviny a srdíčko a taky žaludek. Vše je OK. Akorát nám opět neukázal obličejíček, za to už potřetí roztahoval nožky, takže jsem opět viděly přes celou obrazovku, že ho tam má. Termín porodu mi posunula už na 19.10. Tak jsem zvědavá.

Včera jsem měla tu dovču a byla jsem se podívat v porodnici na porodní sály. Byli moc příjemné. Vrchní sestra byla taky příjemná i když to musela vzít hopem, protože tam měli zrovna tři porody. Ale rodit tam nepůjdu. Teda jenom z důvodu, že je tam velký frmol, protože přijímají porody i z kraje a přijíždějí sem rodit i slovenky. Vrchní sestra říkala, že všechny tři porodnice v Brně jsou tak na stejné úrovni. Oni jsou akorát speciálně zařízený na patologické porody. No takže při výběru mi taky moc nepomohla. Ach jo.

No a dneska jsem byla v poradně. Celkový váhový přírůstek je 11kg, což je prý v normě. CS 3 tudíž stav nezměněn a to je taky OK. Pan doktor povídal, že se té váhy já opravdu bát nemusím když půjdu na toho císaře. Jinak hlavičku nahmatal vysoko, takže mi prý předčasný porod nehrozí ťuk ťuk ťuk. Dokonce ji nahmatal prsty, což se malému moc nelíbilo a ustědřil panu doktorovi pěkný kopanec. Brali mi krev na protilátky kvůli mému RH faktoru. Vypsal mi mateřskou. Nastupuji 14.10. což je za chviličku. Tak jsem si ji hnedka vyřídila u naší účetní a mám pokoj.

Tak jsem se vykecala a zatím papa Hanka 33tt (podle UTZ 34tt)

Jo chtěla jsem se zeptat jestli některá z vás nemá bolesti v oblasti stydké kosti. Mě to bolí dost. Je to jako otlačené z kola. Pan doktor říkal, že se mi rozvolňují vazy v přípravě na porod..Tak pa pa

VVerca
Stálice 75 příspěvků 02.10.03 13:16

Ahojky Hanulko,

kterou porodnici jsi byla okouknout? Já jsem byla rozhodnutá pro Bohunice, ale při poslední návštěvě v poradně mi paní doktorka řekla, ať se jdu mrknout na Obilňák, prý je to tam „pohodové“. Tak jsem si říkala, že navštívím obě dvě a pak se rozhodnu. Jak dlouho dopředu jsi jim dala vědět, že přijdeš? Mají tam asi nějaké vymezené dny a hodiny, kdy sály ukazují, nebo se mýlím?
Předem díky za informace.

Verča

gabriella
Povídálka 48 příspěvků 02.10.03 13:47

zdravím všechny spolutěhulinky,

doufám holčinky, že se máte všechny krásně a dobře!

Nemám teď zrovinka moc čas, tak snad jen ve zkratce. Mám na vás opět otázečku.
Byla jsem dneska na prohlídce u paní doktorky a našli mi v moči cukr. Paní doktorka mi říkala, že je to z mlsání ale mě se to dvakrát nelíbí. Půjdu ještě zítra ráno na krev, na protilátky - protože jsem B- a taťka A+, myslím na krevní obraz a na cukry, výsledky mám mít v pondělí.

Jinak je prý miminko - holčička v pořádku a už vážíme 1850g a termín porodu máme 24.11. a nastoupila jsem ode dneška mateřskou.
Jestli jste se některá taky setkala s cukrem v moči, povzbuďte mě a uklidněte prosím, jsem z toho docela nervózní :0(
Moc prosím a předem děkuji za rady!

Jinak přípravy na miminko už začaly, máme vyprané a vyžehlené věcičky. Půjdeme ještě koupit postýlku, vaničku a peřiny do postýlky.
Musíme zajít na matriku, protože nejsme svoji :0) a taťka se musí přiznat jako že je taťka :0), musí se to udělat před porodem aby mělo mimčo jeho příjmení.

Pokud je chudáček Amálka pořád v nemocnici, tak ji hrozně moc pozdravujte!
Ještě i Bdanča myslím musí být doma, takže držím palečky ať je všechno v pořádku a to samé Amálce!!!

Mějte se hrozně moc krásně, opatrujte bříška a zatím ahojky
gabriella 32+1tt

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 02.10.03 13:55

Cau holciny!
Vcera vecer sem si prelouskala vase zpravicky a uz sem nejak nezvladla zareagovat, ale vypsala sem si poznamky (sice je mam doma na stole, ale urcite si to pamatuju, jen doufam, ze budou sedet jmena. :) )

Hanulko: Ty uz budes za 17 dni rodit? :o
Nebo si se prepsala? Ale spis prepsala, protoze pochybuju ze by te doktorka nechala 4 dny pred porodem odejit na MD. :)

Koukam, ze chvili se tu strhne miminkovska lavina a zustanem si tu jen 3-4. Chtela jsem se zeptat, az budete zakladat novej denicek Brusincata (mimochodem bezva nazev) tak doufam, ze nas vezmete k sobe aby sme si na tech 10tydnu nemusely zakladat novej denicek. :(

Mysinko a Lajko " Hlasim se k vam do klubu svateb 13. v patek. :) To uz sem tusim 3 (doufam, ze sem nekoho neprehledla. :)
No, jak je videt mame toho spolecnyho vice nez dost. :)))

Mysinko: ASKO koukam to je kapitola sama pro sebe. :))
Mame otamtud stul do kuchyne takovej peknej. Dovezli jsme si ho domu 18.7. a druhy sen sem ho reklamovala ze mu chybel jeden dil. Kdyby sme byli z Prahy tak jim ho tam pudu za ty prachy placnout na hlavu, ale ze to mame 150 km (Pardubice) tak to resime po telefonu ale tech penez co jsem uz provolala by me vysla ta cesta. :-/
takze porad cekame, stul je rozlozenej oprenej o zed a mi jime na kempink stolku.
Uz jim ten dil mel prijit minulej tyden, ale nic. Aspon, ze nam ten dil dorucej na jejich naklady. To by me teda rozcilili do bela.
No, dost „reklamy“ :)

Vsichni se dovolujete! To se nekdo ma, ale holky mate na to uz narok si odpocnout. :))
Jinak odedneska mam povolino cvicit, ale jeste to odlozim po vystave. A pak zacnu i chodit plavat, kdyz to tak chvalite. :)
Jinak jsem si taky dotahla od nasich velikej skakaci balon, jak jiz nekdo zminoval.:) Hopsla jsem si na nem 2× a uz se na nej vesele prasi. :))
Ale budu optimistka a jeste ho pouziju. :))

No, du makat, at me nekdo nenacape pri pisani, :)))

Tak papa Darka + Pidalka

Veja
Nováček 3 příspěvky 02.10.03 14:03

Ahoj Gabi, som 28 tt a vysoký cukor v moči mám od začiatku tehotenstva. Sestrička ma strašila, že ak budem mať vysoký cukor aj v krvi tak ma pošle na diabetológiu. Testy som nakoniec mala v poriadku. Takisto mi radila obmedziť sladké (z ovocia najmä nie hrozno, najlepšie sú jablká) a aj 100% džúsy riediť minerálkou. Skonštatovala však, že v tehotenstve sa to stáva často a po pôrode sa to upraví.

Maj sa pekne,
Veja 28 tt

Hanulka1
Závislačka 3186 příspěvků 02.10.03 14:14

Byli jsme se mrknout na Obilňák. Je to tam hezký, ale sama vrchní sestra doporučuje jít jinam. Kvůli těm častým stop stavům. Bohunice u mě asi vyhrajou. Ale ještě se tam půjdu juknout. Hanka

Hanulka1
Závislačka 3186 příspěvků 02.10.03 14:15

Jo a k těm hodinám. Mají to tam vymezené. Já chodím cvičit do té agentury Větrník a od nich jsme to měli domluvené. Byla jsem tam ve středu ve dvě hodiny, ale nevím jak to mívají běžně.

Hanulka1
Závislačka 3186 příspěvků 02.10.03 14:28

Jo jo. přepsala. Už jsem ze všech těch termínů zmatená. Mělo tam být 19.11.
 Hanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.03 15:37

Ahoj Hanulko,

ještě mám jeden dotaz. Mám doma taky ten letáček na cvičení od Větrníku. Chtěla jsem se zeptat, jak jsi se cvičením spokojená, jestli to není náročné, protože mi doktorka říkala, že si mám najít cvičení pro riziková těhotenství. Zatím si lehce cvičím doma podle knížek, ale faktem je, že když čas nemám, tak se na to vykašlu.
 Díky

Nepřihlášená Verča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.03 17:14

tak v tomto týdnu opravdu naposledy:
Ahoj všem s bříšky i bez!
Byla jsem u pana doktora, od zítřka mám nemocenskou, za půl hodinky fičím na vlak…

k bolesti stydké kosti - taky mívám - jak bylo řečeno - jako otlačené od kola, ale bolí to víc vepředu… a k tomu kostrč na střídačku, to abychom věděly, co nás čeká :o)

Už jsem Vám říkala, že tento můj porod asi bude muset být císařem? Mám totiž dost silné astma a tak si i já laik, myslím, že bych porod neudýchala. Mám problémy při sebemenší námaze, stačí mi schody do prvního patra a už nemůžu popadnout dech. V pondělí jdu na alergologii, tak to tam zkusím prodiskutovat.

Mějte se krásně, já sem občas nakouknu!

A+A

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.03 17:20

Darko, to máš docela kliku s tím stolkem - my se do ASKA snažili dovolat asi tak 2 dny, pak jsme to vzdali (nikdo to preventivně nebral) a šli jsme to vyřizovat „ručně“. Ale ten vedoucí, se kterým jsme mluvili, měl mírně řečeno chování řeznickýho pejska, takže jsem vážně zvědavá, jak to všechno dopadne :o)))
Taky nám po chvilce váhání nabízeli dopravu zdarma (samozřejmě až to přijde) a „dokonce“ že by eventuelně napsali i omluvný dopis, ale asi tušíš, kam si ten dopis můžou odložit :o)))))
Držím palec, ať máte brzy stolek kompletní
Ahoj
anonymní Myšinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.03 18:35

Od nepřihlášené Amálky

Ahojky Břichuláci (to je prosím u nás doma moje nová přezdívka),

jdu k vám na chviličku, abych vás všechny pozdravila a moc poděkovala za vzkazy a držení palečků.
Jak psala Brusinka už jsem doma a mám ležet, teda moc mi to nejde, ale snažim se. Amálka je snad v pohodě, jen mám pocit, že nosím obříka, dle UTZ ve 30. týdnu už vážila 1,950 kg!!! Takže jestli ji donosim do konce bude holčina pěkně vypasená:o)
Moc ráda bych reagovala na vaše příspěvky, tak doufám, že se sem nějak dostanu příští týden a napíšu víc. Hlavně postřehy z porodnice. Z mého pobytu v nemocnici plyne hlavně to, že opravdu není čeho se bát. Všechny maminky to zvládly na jedničku!
Brusinčata je super!!! Já teda net nemám, ale k ségře se mi určitě minimálně jednou v týdnu podaří skočit.
Zítra jdu k paní doktorce tak uvidíme co můj čípek, snad ještě aspoň trochu drží.

Mějte se moc krásně a opatrujte se.

Martina a cvalík Amálka 32+4

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.03 18:40

Ahojky Bříškajdy,

to je krása, tolik příspěvečků, krásně se to čte. Holky, Vy jste mě tak krásně povzbudily, Všechny, já jsem tak moc ráda, že vás tu mám:)
Dneska je podle mě nějaký divný den, nevím jestli tlak či co, ale opět se mi poslední dva dny dělá špatně, je mi na omdlívání a dneska se mi podařilo opět „pokřít“ záchudek, takže červená jablíčka na nějakou dobu vynechám:(

Brusinko, díky, s těma slznejma kanálkama, fakt mě to pobavilo :))
Jestli půjdeš za Amálkou nebo tedy v lepším případě ji pustili domů, moc jí pozdravuj.

Natálko, úplně jsem vypustila alespoň malé přivítání, takže tohle je malé napravení. A háčkování - přesně jako Ty, řeetízek, jednou jedna bačkorka, já nikdy nevím jak to zakončit:)

Lajko, díky za nápad, zkusím maštění bříška, třeba se to zlepší. Ono to navíc bylo spojené s tou mojí plačtivou náladou, mrchou jednou. A BRUSINČATA, naprostý souhlas, pochvala i Jiřině, super název

Marty1, receptík určitě vyzkouším, ten můj je sladkožrout a tyhlety dobrůtky zbožňuje, navíc jako svatební dar jsme dostali multifunkční (co jsem to použila za slovo) robot, tak ho prubnu a je to bez vážení, takže další výhoda

Andulko, jsem moc ráda, že je všechno jak má být, kebulka je v pořádku. Doufám, že se sem sem tam jukneš, abychom věděli jak se VÁM hokám daří.

Kostka, taky zvažuju plavání, jenže mě nějak nedělá dobře ta chlorovaná voda, vždycky jsem potom měla nějaký ten problémeček, myslíš, že tampón „pomůže“?

Hanulko, koukala jsem a říkala si, že by už tak brzo, a že by ti napsali mateřskou tak pozdě - no už jsem se dočetla - hlavně že miminko je v pořádku a vše je jak má být :)

Ach jo, to je román :)) Pardón
Berušky jdu ještě pracovat a zítra se na vás juknu.

pa Misa 22tt + vetřeleček

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.03 18:41

Ach jo nepřihlášená MIŠUL.

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 02.10.03 21:52

No, nam nekdo poradil (tusim ze nejaka pani na ustredne) ze je tam nejlepsi volat po 19h, tak kdyz sem neuspela v 9h rano tak sem volala az pak.
Pak jeste nastaly problemy s faxem, ze ho nekdo nepredal na spravny misto a tak. Proste pristup k zakaznikum hroznej. Asi jich maji strasne moc, ze si to muzou dovolit.
Tak at se vam to urychli a mate vse pokupe. :)

Darka

kairo
Kecalka 115 příspěvků 03.10.03 09:53

Hojky při pátku ;-)
tak jsme včera vybrali koberec, lišty. Koupili lustr a lampu a pak jsme zabrousili do dětského a nechali tam 1600,– kč. Musela jsem se tomu pak smát. To jsme chtěli jen něco na spaní a čepičku. Nakonec jsme koupili i zimní kombinézu ve tvaru pytle s rukávy a kapuckou. (Něco jako máš ty Brusinko, ale flaušové). Mám z toho radost a doma jsem se s tím ještě poňuchala. Zkusila jsem to plyšákovi Myšákovi a moooc mu to slušelo. ;-)

Jukli jsme se do té porodnice v Neratovicích a moc se mi tam líbilo. Hezké prostředí, milý personál a mají i vanu i sprchu pro přípravu, nenastřihávají rutinně, po porodu je tam maminka 4-5dní, tatínek může na jednolůžáku přespat s maminkou a je možné mu zajistit i jídlo, ale to mi asi nebudeme potřebovat. Technické vybavení je taky dobré. Jakožto bývala zdr. sestra jsem v tomhle taky hrozná. Furt se na něco ptám ;-)) A taky plenky a vložky jsou v ceně v libovolném množství, což taky není všude jak jsem zjistila.

Kostko: Taky mu říkáme bříško, ale i jinak. Kuklínek, Lochneska, míšulínek, fotbalista,… Bříško je fajn.

Andulko: Užijte si odpočinku ;-) Adresa došla, tak po neděli pošlu i s tím včerejším přírůstkem. Moc toho není, ale lepší i troška ;-)

Hanulko: Teda macík to jo. ;-) V pondělí jdeme na UZV, tak taky zahlásím. Abych se sama nedivila.

Gabrielo: Vypráno to je paráda. Taky máme něco, tak to je hned o starost a radost hotovou. Přeji snadné a rychlé pořízení na Matrice!

Darko: Určitě jeden deníček. Budeme do něj postupně dorůstat ;-) Tedy postupně se budeme rozšiřovat z balení 2v1 do 2 ;-) Už se moc těším!!!

Amálko: Moc zdravím obě ;-) Opatrně a určitě to bude v poho. Díky za povzbuzení ohledně porodnice. To se hodí ;-) Užijte si milého domova.

Marty1: Chřipulajzna jedna. Doufám, že to jde. Dej si čajík a nasaj od nás trochu energie ;-)

Pa Kairo 30tt+3 dneska velice radostná a přeji pohodový víkend

Hanulka1
Závislačka 3186 příspěvků 03.10.03 10:19

Tam můžeš klidně chodit. Vedou to porodní asistentky a při každém cvičení se ptají co je nového, jestli jsou nějaká omezení a po návštěvě lékaře kontrolujou průkazky jestli se nemáš něčeho vyvarovat. Taky se jich můžeš ptát na věci co jsi se zapomněla zeptat v ordinaci. Já jsem tam moc spokojená a našla jsem si tam i kamarádku. Doporučuju.
 Hanka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »