Brusinka - 34. týden

Těhotenství

Ahoj všichni, Taaaak a je tu poslední týden v práci. Ve čtvrtek to tu balím a v pátek se už budu mateřsky dovolovat. Vy, které ještě máte nějaký ten týden v rachotě před sebou, ať vám to také taky rychle uteče.

Evičko se Sůvičkou ? pěkně v klidu a pohodě, žádné spěchání z bazénku !!! A ještě ke všemu tak úžasně starající se manžel. No to je třeba využít :-)) Porod on-line bude príma :-)))

Minulý týden jsem byla na kontrole. Žádnou závadu doktorka nezjistila. CS stále na 1, výška fundu 34. To mě vždycky pobaví, když bere do ruky metr a přeměřuje. Jako u krejčího :-))
Váha + 10 kg (byla minulý týden :-)))). Mykózu jsme úspěšně přeléčily. Ale nedivila bych se, kdyby se do porodu ještě něco vyskytlo :-((. Ono těm houbám taky moc nesvědčí to mé mlsání, ale jsem takový sladkožrout, že abstinence nehrozí.

V období raného raného těhotenství jsem si malovala, jak budu v pozdním stadiu chodit plavat, ale raději to riskovat, vzhledem k mým mykotickým recidivám, nebudu. Jak jste tu zmiňovaly ten tampon, tak v chytré knížce ještě radí tampon namočit do olivového oleje. Přijde mi to docela logický, skrze ten olej by se žádná voda tamponem prosáknout neměla. Teď ještě jestli by se za těhulkou nešířila ?ropná? skvrna :-))

Také jsem poprvé minulý týden zaznamenala Kuklínkovo škytání. Určitě to musela být škytka, protože nevěřím, že by se dobrých 5 minut rytmicky pěstičkou strefoval do podbřišku. Předpokládám, že je v netopýří poloze, protože největší vybouleniny se tvoří na pravé horní podžeberní části a nárazy do močáku jsou decentní (usuzuji na ruce).
No v pátek se to již snad dozvím. Doktorka mě poslala na UZV až tento týden. Půjdu již do zvolené porodnice. Nakonec jsem si vybrala Krč. To si se mnou Myšinka na kurzech užila, když jsem řešila dilema. Napřed Podolí, pak Apolinář a nakonec Krč :-))
Mohly bychom se strefit i do stejného data. Máme termíny docela blízko tak třeba se trefíme :-))) Ale byla by to asi dost velká náhoda :-)))
Na UZV půjdu v pátek. Před tím bych měla ještě skočit na plicní. To je ještě jeden z restů.

Ještě mě čeká zubař. Nějak se mi odchlípla plomba, tak bude zřejmě povrtáníčko :-)) Co je to však proti bolestem co nás čekají že. Dám si tedy takový decentní trénink :-))
Stejně si to nedovedu představit. Ty bolesti. Myslím, že práh bolesti mám docela úměrně vysoko a nemuselo by to být zase až takový drámo. Jen si nedovedu představit, že to bude trvat těch xx hodin. Napadají mě takový hověziny, jako že to bude nuda, než se Kuklínek narodí, že mi bude dlouhá chvíle atak :-). To jsou nápady co? Ráda bych, kdyby se mi podařilo co nejdelší dobu setrvat doma a v nemocnici si pak odhekat jen už co nejkratší dobu. Jojo, nejlepší je si to pěkně naplánovat a ono je to pak všechno totálně jinak :-)

Občas mi teče při prudším frkošení trochu krve z nosu. Konkrétně z levé dirky. Ale jen decentně, maximálně na intimku :-))
Stydká kost se ještě neozývá a neohrabanost je dosud v mezích. Bříško občas ztvrdne, ale nijak bolestivě. Dr. mě ujišťovala, že čípek je v pohodě, tak nemusím plašit. Již se mi, ale opravdu špatně leží na zádech. Musela jsem začít využívat polohu lehce sedoležo. Pod polštář jsem vzala na milost dva tuhý ?macíky? ze sedací soupravy.A někdy je to dýchání opravdu náročnější. Zvláště, když se vrátím do pelíšku z čurypauzy a zaujmu polohu lehce skrčenou a tudíž zmáčknu lehce hrudník. Když jsem o tom (ještě s malým bříškem) četla v Betynkách apod., tak mi to připadalo vzdálené a že snad se mě to ani týkat nebude. A už je to tady :-)))

Ještě hlásím o víkendu první dokončený svetřík ? bílo, světle-tmavo modrý proučkáček.
Pustila jsem se do dalšího, tentokráte z příze. Motiv opět proužek (myslím, že modely budou pouze zebří :-)) Tentokráte to bude tenčí svetřík, přízový. Barva bílo-světle-tmavo zelenkavá. Klubek mám doma spoustu, tak můžu plést do aleluja :-)) Taky jsem si řikala, že se pustím i do svetříku pro holčičku.Mám pěknou tmavě a světle lila, kterou pro změnu zkombinuji s bílou do proužků :-))) Ať mám i něco typicky holčičího. On to i kluk unosí. Abych se pořád alibisticky nedržela neutrálních odstínů a když se pak třeba narodí holčička, abych nebyla frustrovaná, že na ní nemysleli se svetříkem. Stačí, že jí stále říkali Kuklínku že?

Tak holčiny čutanečkům zdar (mimochodem již je to chvílema opravdu podobné vetřelci, když se ty patičky, či jiné části těla boulí :-))) a špatné nálady pryč od nás!!!

Pa,
Martina
33tt+5 (UZV 32+0)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 07.10.03 07:27

Ahojky Brusinko a ostatní,
teda vám už se to pěkně přehouplo a už budete užívat MD. Tak vám přeju hodně štěstíčka a üž se moc těším až na vás ty vaše štěstíčka vkyouknou ahojky Maru

kostka
Kecalka 405 příspěvků 07.10.03 09:21

Ahoj spolutěhulky i nakukující,

to je fajn,že minulý týden přibyly nové tváře,nebude se nám snad tolik stýskat po těch,co šly na MD a nemají už takovou možnost připojení.
Pobavila jsem se,jak jste popisovaly to holení,jenže včera jsem se před plaváním taky pokoušela oholit, bylo to naslepo,naštěstí bez úrazu,ale jak to vypadalo…:-). Na mykozy jsem trpívala dost často,co jsem těhotná, mám pokoj,takže se koupu už i bez tamponu. Poslední dobou taky v noci nějak blbě spím,každou chvilku jsem vzhůru,ráno pak se mi nechce z postele…
A nálada - nic moc,zřejmě trochu i tím podzimem a ubrečeným počasím.

Evičko: taky ti pečujícího manžílka tak trochu závidím,takových moc není. Jsme na tom podobně,já mám termín o týden později a ráda bych taky rodila v CAPu,sice ne ve Vrchlabí,to je z ruky,ale u nás. A i naše mimi se tak na UZV tak šikovně natočilo,že nebylo vidět vůbec nic.

Mišul: myslím,že mateřská trvá 26 týdnů ode dnekdy na ni nastoupíš,takže je jedno,jestli jdeš 8 nebo 6 týdnů před termínem.

Marty:držím palce,at' je vše OK,to víš,že nejsi sama,kdo má o mimi obavy,taky mám občas trochu strachu,aby bylo zdravé,ale snažím se na to horší nemyslet,spíš,jak se říká, myslet pozitivně.Udělat vše proto,aby to bylo OK,a co nejde,nechat na přírodě (či Bohu nebo osudu,jak to komu vyhovuje).

Lajko: to jsi opravdu šikulka,když se chystáš na kombinézku. A tu rychlozavinovačku budeš šít jak? Jako čtverec a na to nějaké suché zipy?

Gabriello:měla jsem vyšší cukr v krvi,tak mi dr. doporučila omezit sladké,ale příští vyšetření už bylo v pořádku.

Mějte se všechny krásně,hlídejte bříška a pište. Ahoj

Hana 35+3

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 07.10.03 09:29

Ahoj holky,
teda já Vám snad začnu závidět ty Vaše mateřský dovolený, já tu asi i porodím. Včera jsem hrozně pracovala (teda pracovala jsem hezky, ale hodně a dlouho). Trochu mě to zmáhá, za chvilku budu muset mít klávesnici na břiše, abych mohla prcovat.
V pátek jsem zakoupila pěkný zimní kožíšek a v práci se mi všichni smáli, že je mi malej… asi si myslí, že takhle budu vypadat pořád. Já tedy doufám, že ne. To bych pak mohla jít pracovat do ZOO do hrošího výběhu, protože to je zvíře, kterému jsem momentálně asi nejvíc podobná (no, v obličeji jsem trošku hezčí).
Asi si řekete,že kupovat kabát v těhotenství je blbost, ale je mi jasný, že až se šklebounci narodí, tak nebudu mít čas někde lítat po kabátech.
Příští týden jdu u UZV, tak jsem zvědavá, jak zase po měsíci vypadají.
jinka můj manžel „na všechno máme čas“ se strašně divil, že na dětský nábytek mají lhůtu 10 týdnů. Trošku mě děsí, že možná děti půjdou do puberty, než nám dorazí nábytek.
Brusinko-ty taky pleteš svetříky. To je úžasný, jak jste všechny šikovný. Kromě toho řetězu, který už jsem zmiňovala v minulém děníčku, umím ještě přišít knoflík, ale zase tak, že ho nikdo, nikdy neodpáře.
Holky nebudete mít nějaký sraz? Že bych Vás vyděsila svým břichem…
Opatrujte svoje krásný bříška, já zase přijdu.
Natálka + šklebounci (27tt+3)

mysinka1
Povídálka 22 příspěvků 07.10.03 10:13

Ahoj holky,
taky se hlásím do klubu „problémového holení“ - ještě že máme v koupelně to velké zrcadlo, jinak nevim, nevim jak by to dopadlo.....
V pondělí jsem načala prakticky poslední týden v práci, na MD nastupuju příští pondělí - na jednu stranu mi práce bude chybět, na druhou stranu jsem zjistila, že mě ranní cestování začíná už dost lézt na mozkovnu, takže si ráda odpočinu.
Původně jsem si myslela, že budu chodit plavat, ale nakonec jsem si to, ze stejných důvodů jako Brusinka, rozmyslela. Na další kontrolu k doktorce jdu až za 14 dní a to už bych snad pomalu měla přemýšlet o navštěvování poradny v nemocnici - jo jo, utíká to utíká :o)))))
Brusinko - sice by to byla „extra“ náhoda, kdybychom se sešly rodící v Krči, ale náhody jsou od toho, aby se stávaly, takže kdo ví..... Jo a nevíš náhodou, jestli POMAD dneska funguje ještě na starém místě?
Natálko - nějaký srazík se určitě ještě vyvrbí, ať v podobě kindervajec nebo jako Brusinčata

Nejčerstvější informace o nábytku: pořád nic!!! (to mě trošku nas…, ale nedám se, přece nebudu kazit náladu žabce, když jsme tak propojený)

Pěkný den
ahojte
Míša (32tt+5)

Jirina
Neúnavná pisatelka 15069 příspěvků 07.10.03 10:32

Ahoj Brusinčata, (fakt jsem to vymyslela já? No asi jo :o)))
Je tu další deníček, ale já jsem opět pozadu a tak nejdřív reaguji na týden minulý, neva?
Ad tatínek a bříško: musím konstatovat, že první bříško ho zajímalo poněkud víc. Mazání se ani tenkrát neúčastnil, neboť nesnáší krémy a cokoliv mastného (vytrpí to pouze když je nejhůř a potřebuju namasírovat záda a pak dva dny heká, že má mastný ruce :o) No chlap. Je pravda že Jíra byl trošku vstřícnější miminko, protože jakmile táta přiložil ruku, hned kopal. Teď to ani já nejsem schopná do ruky zachytit, takže většinu kopanců si užívám sama. Taky je Drobeček zdá se mi divočejší, tančí mi tam indiánský tance (že by holky byly čilejší, co Natálko?).
Nevíte někdo, jak bolí tvrdnutí břicha? Mně se něco takovýho děje a nevím, jestli je to ono. Když prudce změním polohu, například vstanu nebo si náhle lehnu, tak se úplně vykulí ven a jaksi zpevní, nevím jestli je to to tvrdnutí. Někdy to i bolí, ale ne v podbřišku, ale nahoře nad pupíkem, a spíš jako tlačí než bolí. Vzhledem k tomu, že vím, jak bolí kontrakce a tohle bolí jinak, tak se tím moc nenervuju, ale MUDr. se zítra zeptám, uvidím, jestli mi dá magnezium nebo konstatuje, že je to normální.

Ad bolest stydké kosti: jak už jsem psala, bolí mě hrozně. Kolikrát vůbec nemůžu vůbec vstát, stoj na jedný noze je skoro nemožný (třeba když si oblíkám kalhoty). K tomu mě ještě bolí totéž vzadu (kostrč nebo spíš SI skloubení). Můžu vás ujistit, že to do porodu nepřestane. Prý se ta kost rozjíždí jak se chystají porodní cesty. Musíme to vydržet, jsme silný holky, ne?
No a mě ještě k bolesti kosti a tuhnutý pupku ukrutně bolí žáha (úmyslně nepíšu pálí, protože slovo pálí to dostatečně nevystihuje) a večer jsem servaná jak pes. S tou žáhou je to nejhorší večer, přes den jsem zjistila, že stačí něco málo sníst, ale večer mě okolo půlnoci (naposled jím tak v 19,30 když Jíru uložím) budí taková šílená bolest, tuhle jsem tak hekala, že se manžel lekl, že mám snad infarkt. Jo a mimochodem si teď mužíček na víkend odjel nahrávat do studia s kapelou a já byla od rána do večera s Jírou sama. Sice odpoledne mě chodila na chvíli psychicky podpořit ségra, ale jak byl Jíra ukňouranej tak už jsem mlela z posledního a celý den se těšila, až půjdeme večer spát. Taky mi párkrát pěkně ujely nervy. Není to těhotenství nádhera? Občas se těším, až už bude drobík venku a všechny ty neduhy pominou, ale pak si říkám, že až mi tu budou kňourat dva, tak se asi zblázním.

Ad nafukovací kruh pod zadek: taky jsem o tom slyšela, ovšem v porodnici je třeba sedu na židli hlavně v jídelně a neviděla jsem, že by si ho tam někdo nosil. Já bych si taky připadala jak šašk nést tác s jídlem a k tomu kruh. Spíš trénujte jiné alternativní polohy na židli - klek, sed s nohou pod zadek a tak. Doma už nic pod zadek nebylo třeba, po týdnu to nejhorší přešlo.

Kairo a porodnice v Neratovicích: rodila tam známá a byla ohromně spokojená. Jenže pozor. Setkala jsem se s holčinou, která celou dobu chodila do Neratovic, měla tam i známého, jenže když jí v 35.t. odtekla plodovka a dostavila se tam, tak jí řekli, že na předčasný porody nejsou zařízený a ať jede do Motola nebo do Krče. Ne že bych Ti chtěla předvídat něco nehezkýho, ale je lépe s tím počítat, že v případě komplikací je lépe jít jinam.

Ještě mám jeden dost intimní dotaz. Z minulé diskuse vyplynulo, že dost z vás se holí na intimních partiích. Tak se chci zeptat (nikdy bych si netroufla se ptát přímo, ale klávesnice toho snese :o) to jako úplně úplně dohola?!? Já jsem nikdy dospělou ženskou vyholenou neviděla (pravda, už asi 2 roky jsem nebyla ve veřejném bazénu, abych si ve sprchách všimla - nebojte, nejsem úchylák :o). Můžete mi prozradit, kdy jste s tím začaly a co vás k tomu vedlo? Není to nějaký „nový trend“?
Já jsem byla jednou částečně vyholena nedobrovolně před operací slepáku a pak jsem tak strašně trpěla, že bych si netroufla to sama zopakovat. Krom toho, že jsem se sama před sebou styděla a cítila se dvojnásobně nahá (měla jsem podobný pocit, jako když mi kdysi chloupky růst začaly, tenkrát jsme se školou chodili na plavání a to byly psychický muka se v šatně svlíct), tak mi naskákal jeden pupínek vedle druhýho a bolelo to asi měsíc, než mi to pořádně dorostlo. Párkrát jsem zkusila si vyholit slabiny (krémem, břitvou …) a bylo to totéž, samý bolák, takže jsem usoudila, že se míň stydím za chlupy koukající z plavek než za boláky. Na podpaží jsem si dodnes netroufla. Tak jen mi přijde nepochopitelný, že to někdo podstupuje dobrovolně.
Při porodu jsem to vyřešila tak, že jsem řekla PA, že nechci holit vůbec. Vzhledem k předčasnému porodu a očekávanému nástřihu mi řekla, že tedy vezme jen nezbytných pár milimetrů okolo a že mě ujišťuje, že s tím problémy mít nebudu, protože je tam jiný typ kůže, a měla pravdu.
Jinak nijak zvlášť citlivou kůži nemám, to spíš asi ty chlupy mám moc ostrý a tvrdý, že mám s tímhle takový problémy. Tak jen doufám, že se někdo neurazil nebo jsem se ho nedotkla :o)

Tak já budu končit, ať zase nejsem Přečíst zbytek … Zítra se ozvu znovu, jdu k MUDr., Jiřina, 31t

Jirina
Neúnavná pisatelka 15069 příspěvků 07.10.03 10:33

Ahojky,
ještě jsem si vzpomněla, že tu minule někdo sháněl recept na perník. Jeden prima mám, tak se podělím :o)

Není to přímo perník, ale koláč koláč chutnající jako perník a jmenuje se CUKETOVÝ. Nelekejte se, ta cuketa v tom vůbec není znát, takže když to předložíte někomu, kdo tvrdí, že cukety nejí, zaručeně nic nepozná. Je to hrozně rychlý a jednoduchý a tak dooobrý. Snad ještě někde seženete cukety :o))

Utřít 3 vejce, 2 hrnky cukru a 1 vanilkový cukr, přidat 1 hrnek oleje, 2 hrnky nastrouhané cukety, 3 hrnky polohrubé mouky, 1 lžička sody, 1/4 prášku do pečiva, 1 lžička skořice a 2 lžíce kakaa. Já tam přidávám ještě rozinky nebo nahrubo nasekané vlašské ořechy.
Peču to v el. troubě asi 20 min na 170stupňů. Pak to posypu cukrem.

Abych se nechlubila cizím peřím, je to recept od Martiny-frndulky, která ho kdysi psala do deníčku Naivního kačátka.
Jinak na bublaninu se moc těším, jen nejdřív musím koupit kokos, aby to bylo dokonalé :o))

Ahoj Jiřina

Misul
Kecalka 120 příspěvků 07.10.03 10:46

Ahoj Spolutěhulky,

dnešní deníček by opět zvedl náladu, BRUSINKO nad čurypauzama jsem se fakt chechtala, až se ten mrňous začal obracet:) Dneska mi ráno manžílek říká, že jsme nebyli v noci čůrat (ono to totiž přešlo i nějak na něj a za noc jde taky minimálně jednou :)) a já, že teda byli, ale jenom já a prcek, tak to šel hned napravit.

Dneska se mi spalo naprosto strašně, pořád jsem se převalovala, čumákovala do tmy, poslouchala jak vítr duje a jak pršákuje. Moji osvědčenou metodou vždycky bylo přetočit se na břicho to už jaksi nejde, tak jsem zvolila polohu břichobok, jenže ouha, už ani tohle není dvakrát pohodlné a nějak mě tam cosi tlačí :))). No válela jsem se tam jak nudle v bandě, funěla a v tom zazvonil budík - jsem tedy čilá jak rybička.

Kostka, říkáš nálada nic moc, špatně spaní…že by to bylo počasím, taky to na něj svádím:))) Když jsem se koukla a viděla 35+3 za chviličku budeš mít svého broučka u sebe, to to letí.

Natálko, jsi šprýmař,přijď vyděsit břichem (cha cha) ve středu 8.10. holky snažilky (mezi ně jsme taky patřily) mají srázek na Václaváku v Koblížkárně tak od 16.00,ale trousit se tam budeme postupně, myslím, že jde i Brusinka a možná Amálka (holky se scházejí skoro každý druhý měsíc, tak nějak myslím). Já se chystám taky dorazit, sice později tak po 18.00 - jdu se kouknout na hýbání břicha do POMADU :))), tak že by si nás krapítek vyděsila:)))) Je to v bývalém Donut Dankin, ted nějaký Twice něco, úplně dole na Václaváku na Můstku nad Bontonlandem.

Holky vy jste tak činorodý, já se úplně stydím, svetříčky, kombinézky, rychlozavinovačky, já už tři měsíce zašívám manželovy trenýrky pardon boxerkoslipy, ale už to mám skoro hotový :))) možná k Vánocům.

Včera jsem ještě polila tu úžasnou BUBLANINU čokoládou, teprve teď je to něco :)

Pohlazení bříškům ahoj

Míša 23tt

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 07.10.03 11:32

Teda holky já skoro nic neudělám, když jsem pořád na emiminu.
Mysinka a Misul-pokud to budu stíhat, tak ráda přijdu. Já pracuju kousek od Václaváku, ale mám od 17.30 nějakou pracovní schůzku, tak nevím, jak to stíhám. Určitě dám vědět. Ještě co se týče spaní, tak dvojčata to je rozkoš. Každý má svoji stranu dělohy a žádný nechce abych spala na tý jeho a když si lehnu na záda, tak mám pocit, že dostanu infarkt, jak mi buší srdce. Takže já budu mít výbornou průpravu na noční vstávání s miminkama, neb jsem vzůru asi tak 20× za noc.
Kairo-já to mám se svojí porodnicí podobně. Budu rodit na Bulovce, ale tam nemají dětskou Jipku, takže pokud budou chtít vidět maminku dřív, tak mě odvezou do Podolí, k Apolináři, nebo do Motola. Jinak jsem taky uvažovala o Neratovicích, protože bydlím kousek a taky jsem slyšela chválu. Původně jsem si taky chvilku myslela na nějaké nestandartní metody porodu, ale s dvojčaty to bohužel nejde.
Jiřino-stydká kost mě bolí úplně strašně, ale pan doktor říkal, že se s tím bohužel nedá nic dělat, že to musím vydržet. Údajně na to existují nějaké speciální cviky, ale to by si musela na ortopedii. Co se týká holení, tak si holím třísla, právě proto, že mi vadí, že to leze ze spodního prádla. Já bych se na to teď i vyprdla, když si tam nevidím, ale jakmile to nechám růst, tak to hrozně svědí.
Jinak Julinka nekope, ale s manželem říkáme, že tančí, protože to co v bříšku předvádí jsou tedy kreace.
Ani se neloučím, zase se brzo vrátím…
Natálka+šklebounci

Norreen
Kecalka 175 příspěvků 07.10.03 11:39

Ahoj těhulinky :)
Přináším vám všem pozdrav od Jarních miminek. Váš deníček čtu pravidelně, jenom nepřispívám. Když jsem byla ještě u Montičky, tak jsem se těšila jak se zařadím do tohohle deníčku, jenže když se mi konečně zadařilo tak jsem zjistila že až já se dostanu do půlky tak vy už budete ty svoje uzlíčky držet v náručí. A protože zrovna Alex a Maky založili nové těhulkovské deníčky, tak jsem začla přispívat do nich :)

Vidím že už to máte za pár, tak ať brzo držíte ta svoje zlatíčka v náručí :))

Četla jsem, že někdo hledal recept na perník. Jeden bych tu měla :)
2 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek cukru
1 vejce
1 kypřicí prášek do perníku
1 hrnek mléka
1 hrnek oleje
2 lžíce kakaa
Všechny smíchat nalít do pekáčku a upéct. Je to jednoduchý recept a dobrý.
Kamarádka ho zkoušela a manžel jí ho zblajzl celý pekáček a musela péct nový :)

Jiřino - co se týká holení tak úplné bylo u mě naposledy před 4 lety, když jsem byla na operaci se žlučníkem. Ale pak to tak kouše, brrr. Tak jenom rozumně udržuju :)

Kairo sestřičko zlatá ;-) prosím tě, když jsme spolu naposled mluvily o kočárkách. Ty jsi říkala že se ti líbí Deltim. Můžeš mi říct který?

Mohu se u vás zkušenějších těhulek optat na to jaké jste vybrali kočárky :)

Díky
Martina + Píďalka (14+3tt)

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 07.10.03 11:55

Ahoj Marti,
s tím kočárkem to bude těžké, protože každý asi od něj očekává něco jiného. Já jsem skoro zešílela než jsem sehnala kočárek pro dvojčata, který jsem si představovala. Myslím, že pro jedno miminko je obrovský výběr, až mi to bylo někdy skoro líto. Vím jen, od svých kamarádek s jedním miminkem, že u kočáru jsou důležité tyhle věci:

 • šířka. To je obecně celkem problém, protože většina kočárků je spíš pro panenky, takže pokud nemám malé miminko na zimu, tak je lepší brát v úvahu případnou velikost miminka v zimě, tedy pokud ho budeš ještě chtít vozit v hlubokém kočárku.
 • určitě dobrá je přehazovací rukojeť, abys na miminko pořád viděla.
 • výborné jsou točící kola (ono se to nějak odborně nazývá).
 • pro akční maminky jsou asi nejlepší tříkolky.
  Ber ty rady s rezervou, neb nejsem odborník, co vím, tak obecně jsou chváleny kočárky Quinny, Hartan, Maxi cosi. Jsou to ale dost drahé kočárky.
  Ostatní holky Ti taky poradí, takže si uděláš celkový obrázek.
  Opatruj Píďalku
  Natálka+šklebounci
kairo
Kecalka 115 příspěvků 07.10.03 11:57

Hojky holky a bříška,
dneska jen ve zkratce, ani jsem nestihla přečíst holjné příspěvky. Nějak fofr v práci a nechce se mi tu tvrdbout do večera.

Takže UZV o.k. Máme 1539g já +7kg (ale z letního na zimní oblečení). Překvapení je prdelkou dolů a otočené na bok. Tj. z mého pohledu vlevo dole má nožičky, které mi rádo strká všude možně na levém boku ;-), prdelku vpravo dole a rádo s ní navštěvuje pupík ;-) To je sranda hlazení. No a hlavička je vlevo pod mým srdíčkem ;-). Začneme doma z chytré Sýkorčiny brožurky nacvičovat různé zajímavé polohy, aby se nám kuklínek otočil.
Jinak CS 2-3 a na další kontrolu za 14 dní. Na MD ještě uvidím, asi se rozhodnu až při příští návštěvě jinak už od 15.10. můžeme být doma.

Pa a snad zítra bude trochu času na reakce na vaše psaníčka. ;-)

Pa Kairo 31tt+0

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 07.10.03 11:58

Zdravím všechny,

tak nevím nevím, možná mě přepadne zákeřná - pro muže téměř smrtelná choroba - RÝMIČKA :-)))

Vyskočil zase dnes ráno další opar a cítím se nic moc. Z práce půjdu dnes brzy (ta klouzavka je dobrá věc :-)) a vidím to na ležing v peřing a čajing.

Pokud se to nějak do zítřka to frkání rozběhne, tak zítřejší srazík si raději odpustím. Protože roznášet bacily nechci.

Ale než se rozdvojíme tak by se ještě určitě nějaký srazík dal dohromady ne? JEště to nějak upečem. Budeme mít teď tu praxi s těmi recepty :-))

Jo ještě se přiznám, než skočím do postele tak zhotovím korpus dortu. Zkusím recept Naivního Káčátka - a najdu a překopíruji vám ho taky. Autorka by jistě nebyla proti :-)))
Je to samá mletá mandle a vajíčko + nějaký ten podrcený piškůtek. Jak to Káče vychvalovalo, určitě to bude bomba.

Ve čtvrtek se budu s ženskýma loučit, tak připravuji nějaké pohoštění :-)))

Noreen: opatruj bříško a měj se moc krásně. Utíká to fakt tak rychle, že za chvíli budeš také třicátnice :)))

Zatím ahojky a zítra páááá

Martina

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 07.10.03 11:59

Jo, ještě jsem zapomněla, že pokud budeš mít možnost, tak si ho kup v Německu. Kamarádky si pro ně byly kousek za hranicema a sleva je fakt slušná. Němci mají kočárky levnější.
Natálka

Norreen
Kecalka 175 příspěvků 07.10.03 12:28

Ještě jednou zdravím :)
Asi sem přece jenom zabloudím častěji.

Natálko díky za tip. Všimla jsem si že na dvojčátka tak velký výběr kočárku bohužel není. Koukala jsem po nich už dřív už proto že v naší rodině dvojčátka jsou. Mámy sestra je z dvojčat :-)
Brusinko mi dvě se asi potkáme zítra v koblížkárně, když jsem byla snažilka tak jsem se tam pořád nemohla dostat, buď mi do toho vlezla odpolední směna nebo něco jiného. Tak splnit u děvčat prskací povinnost :-))
Kairo - děvče vy teda rostete jak z vody. Pozdrav kuklínkovi od tety se strejdou a „bratránka či sestřenky“ ;-)))

Děvčata pokud máte zájem o nějaké recepty na moučníky - tak na http://rodina.cz/jarosovi jsou veřejně přístupné deníčky s recepty :)

Dám sem dva jen tak pro inspiraci
Rumové řezy (spíš pro miláčky)
40dkg hl. mouky, 15dkg tuku (Hera apod), 20dkg cukru, 1 vejce, 1 prášek do pečiva, 1-2 lžíce mléka, 1 piškoty na prokládání, rum
krém:
20dkg másla, 1 žloutek, 10dkg moučkového cukru, 3 lžíce rumu
Postup:
Vypracovat těsto a rozdělit na dva díly. Do jednoho dát trochu kakaa a péct. Tmavou placku pokapat rumem a dát krém. Na to vyskládat piškoty namočené do rumu. Přiložíme světlou placku. Pokapeme kávou a rumem. Po vychladnutí zalijeme čokoládovou polevou a posypeme oříšky nebo kokosem. Krájíme na malé řezy.

Metrový dort
26dkg moučkového cukru, 4 vejce, 3/4dcl vlaž. Vody, 3/4 dcl oleje, 26 dkg polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, 2 lžíce kakaa,
postup
Cukr a žloutky třeme do pěny, postupně přidáváme vodu a olej. Potom přidáme mouku, pečivový prášek a sníh ze 4 bílků.
Těsto rozdělíme na dva díly a polovinu obarvíme kakaem. Pečeme ve formě na srnčí hřbet nebo biskupský chlebíček. Upečené a vychladlé nakrájíme na stejně silné plátky a střídavě skládáme k sobě tmavé a světlé plátky a slepujeme je krémem. Navrch polijeme čokoládou a posypeme oříšky nebo rozetřeme krém (kombinace obojího se nevylučuje).

Hotový dort krájíme šikmo jako veku na chlebíčky, aby vynikla mozaika.

Krém: 1/4 l mléka, 1/2 pudinkového prášku (podle požadavku na krém, vanilkový, čokoládový - k čokoládovému přidat trochu kakaa), 25 dkg másla, 15dkg cukru
Postup
Ze 1/4 l mléka uvaříme pudink a dáme vychladnout. Máslo a cukr třeme, do utřeného postupně vmícháváme uvařený pudink. (Všechny části musí mít stejnou teplotu)

Můžeme přidat kakao nebo použít kakaový pudink.

My ho od babičky vyžadovali ke každým narozeninám :)

Hanulka1
Závislačka 3181 příspěvků 07.10.03 12:46

Ahojky,

to jsi mě moc nepotěšila s tou stydkou kostí. Taky s ní dost trpím. Moc to bolí a nejvíc v noci když se snažím překulit na druhou stranu. To mi až hrknou slzy do očí.

A k tomu holení. Já se nevyholuju úplně, jenom po stranách a z vršku, aby mi to nekoukalo z kalhotek. Jinak si holím i nohy i podpaží. Je to jak z estetických důvodů, tak z hygienických. Teda teď myslím to podpaží. Protože se pot nemá kde zachytávat a rozkládat a tudíž tím předcházím nepříjemnému zápachu a případným infekcím způsobeným rozkladem potu.Tak to jsou moje důvody.
Pa pa Hanka

Hanulka1
Závislačka 3181 příspěvků 07.10.03 13:13

Ahojky všem,

BRUSINKO: Ropná skvrna mě velice pobavila. Jinak tě budu hned následovat. Nastupuji v úterý. Takže v pondělí jdu naposledy do práce. Taky budu dělat nějaké to pohoštění, ale ještě si nejsem jistá jaký. Ale že by rychlé špunty? Čurypauzy jsou u nás taky aktuální.

Noreen: Díky za receptíky. Dovolím si k vám nahlédnout a přihlásit se jako přítel rodiny. My máme už taky stránky (Grafovi).

Jinak u mě nic nového. Akorát mě začaly kapku bolet i kyčle. Už si připadám jako stará baba.
Tak se mějte krásně a odpočívejte.
Hanka 34 tt

VVerca
Stálice 75 příspěvků 07.10.03 13:14

Ahoj holky,

dnes se hlásím zase jen krátce, protože opět pracuji jako pilná včelička. Číst příspěvky stíhám, ale reagovat už nee.

Dnes jsem byla u své paní doktorky. Cestou tam i zpátky se mi chtělo šíleně na WC a to si jdu vždycky odskočit než odcházím z domu. Nebýt WC u paní doktorky, asi bych cestou musela navštívit nějaký keřík. Už mě chtěla nechat doma, že by prý mně i miminku prospěl klid. Tak jsem ji přemluvila, že 14 dní to ještě vydržíme, že musím nachystat věci na předání. Na MD mám jít až v polovině listopadu. Kromě zadýchávání se cítím dobře. Taky mě pálí žáha, hlavně večer, ale není to tak strašné. Od minulé kontroly jsem přibrala jen půl kg, tak to se paní doktorce moc nelíbilo, měla bych prý víc odpočívat. Kopání poslední dobou cítím dole a i dnes u paní doktorky to vypadalo, že miminko je nožičkama dole. Má prý ale ještě spoustu místa i času na přetočení, takže s tím si hlavu nelámu.

Přeji vám i miminkům krásný den
Verča 28tt+4

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.03 15:09

Cauky Holčiny,

já toho taky moc neudělám, jenže mi to nedá, sem tam se sem juknout a jak jsem jukla, musím taky napsat.

Mám pro vás čerstvé info, jak jsem psala ohledně té MATEŘSKÉ. Ptala jsem naší paní účetní. Ona mi opravdu potvrdila, že v podstatě musím na mateřskou nastoupit 6 - 8 týdnů před datumem porodu. Když tak neučiním ani 6 týdnů předem, tak mi bude proplácena klasická nemocenská, a to jen po dobu pobytu v nemocnici po porodu a pak po dobu „neschopnosti“ tj. tak asi šestinedělí. Před tím by to byla klasická nemocenská. Po skončení „nemocenské“ by mi byl vyplácen pouze příspěvěk v mateřství (nebo tak nějak se to jmenuje). No koukala jsem jak puk, protože jsem si plánovala, že když bude všechno v pohodě, zůstanu tu do konce roku - vychází to sice, baj oko, na ten týden před Vánoci. Ale i tak, kdybych se nezeptala, to by byly následky. Jsem vás trošku zahltila.

Jinak moc děkuji za receptíky, no jo, to já jsem se pídila po nějakem tom perníčku, hned to zkusím, no teda hned jak zbaštíme tu bublošku - Jiřino a Norreen - jedno velké DÍKY

Jiřino, s holením jsem měla přesně ten samej problém co ty, ale ona si ta kůže už zvykla. Já jsem docela trpěla, takové ty hnusný červený boláky, pak to svědilo, brrr. Kamarádky mi poradily dětský zásyp a ten fakt asi zabral, i když i teď se mi sem tam něco udělá. Jenže já patřím mezi takovéty skoroopičky :D - ne že by mi chlupaci lezly nohavicema, ale jak jsem tmavovlasá, tak prostě bez holení (vytrhávání) se prostě neobejdu.

Norreen, připojuju se k tématu kočárky. My jsme pořídili trojkolku Quinny Fashion, za velmi přijatelný peníz, a to 10.490,– hl.lužko+sporťák a 2.890,– autosedačka Maxi Cosi City, k tomu fusaky, pláštěnky, taška na miminkovské věci, no určitě jsem teď na něco zapomněla, ale komplet to bylo za 15 tis., nic moc levného, ale tenhle se nám tak líbil, je to model 2002, což nám vůbec nevadí a barva khaki nebo olivová, něco takového. Normálně tenhle kočárek stojí kolem 27 tis, a to my šly kukadla kolem.

VVerco, ty jsi ale pracant, za chvíli k tobě budeme chodit pro mědíček :)

Kairo, no vy ale krásně rostete, jen tak dál, jen tak dál.

Co se plavání týče (ROPNÁ SKVRNA super) raději se vyhýbám, moc bych chtěla, ale mrcha mykotická se mi sem tam objeví, snažím se nejíst moc sladké, ale někdy se jí neubráním, dost jsem na to trpěla i pře otěhotněním, to mi prováděla HA no a teď ty hormóny. Že bych zkusila ten tampon, jeee, jít se ponořit do vody a nechat se nadnášet - jen tý ropný skvrny bych se bála :D

Brusinko, pořádně to vylež, radši zalehnout dřív.

Jsem se zase rozkecala, děs běs.

Mějte se fajn Pupíci

Míša (Mišul) 23tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.03 15:10

Je je, no samořejmě DATEM porodu, radši se nekoukám dál, jak to tam mastím, nekoukám na chyby.

Stydím se :)

Mišul

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 07.10.03 19:39

Ahojdá holky!

Toto letí. Tak vy už nám pomalu odcházíte na mateřskou a za chvilku z vás budou maminy. Je mi kapku ouvej, že vy už budete maminkama. Člověk u vás vidí, jak moc to letí a uvědomí si, že i nám zatím marným snažilkám utekl další dlouhý čas našeho snažení…
Ale nevzdáváme se a bojujeme:D
Holky, krásně si užijte ty mateřské dovolené a hodně štěstíčka! A doufám, že nás o všem novém budete včas informovat:)

Pá pá sousedka snažilka Montička:)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.03 19:58

Jiřko, tak to jsem se pobavila… ale jsem ráda, že nejsem sama, kdo má tento problém. Pořád si nedokážu představit, jak kromě šití bojuju ještě navíc s pupenci a zarůstajícíma chloupkama.
V podpaží se holím pravidelně ale třísla a spol řeším krátkým sestřihem. Naštěstí nejsem moc zarostlá, takže když to zkrátím nůžkami, tak to docela jde.

No ale pár typů, které mě fungují. V podpaží se holím (jak už tu někdo psal) hlavně z hygienických důvodů. Dost se potím, a přijde mi praktické, když se můžu i během dne otřít vlhkým ubrouskem nebo alespoň papírovým kapesníčkem.
Na holení používám co nejobyčejnější pěnu - všechny ty dámské, jemné, voňavé atd. mi způsobují vyrážky. Takže lovím v pánském oddělení, obvykle něco co je co nejobyčejnější, nejlevnější nejméně voňavé, s nejméně zázračnými pří:,–(ami.
Trik číslo dvě - po oholení použiju vodu po holení. Nekupuju nic extra, používám zase takovou obyčejnou, kterou má můj muž.

Jo a ještě jedna věc - pokud holím zarostlejší partie, tak se samozřejmě napřed ostříhám úplně nakrátko nůžkami.
 Sally

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.03 20:07

Ještě jsem si vzpoměla na ty bolesti kostrče a takové té ehm.. sedací partie, co střílí přes kloub až do nohy. Na těhotenské józe jsme na to dělaly různá cvičení a protahování, fakt to pomáhá. Prý tyhle bolesti vznikají hlavně tím, že se utlačují různé nervy, takže protažení by mělo bolesti zmírnit.

Stoupnout si čelem ke zdi, předklonit se do pravého úhlu a zapřít o natažené ruce za stěnu. Partner masíruje oblast kostrče tenisákem. Také může zkusit položit ruce na boky (na pánev) a tlačit silou k sobě. Tohle prý pomáhá i proti bolestem zad při porodu (trochu to rozevírá pánev směrem kupředu).

Stoupneme si s partnerem na délku paže, rozkročíme nohy (aby se nám vešlo v dřepu mezi ně bříško), uchopíme se za zápěstí (úchop musí být pevný) a uděláme zvolna dřep. V dřepu tlačíme zadeček co nejvíc k zemi - vlastně nás partner drží za ruce, abychom se nepřeklopily dozadu. Vydržíme tak dlouho, jak je to pohodlné, pomalu vstaneme.

Klek na všechny čtyři. Pravou nohu provlékneme zepředu kolem levého kolena doleva (překřížené nohy) a pomalu si zkusíme sednout mezi chodidla.
 Sally

kostka
Kecalka 405 příspěvků 08.10.03 06:28

Ahoj holčiny,

to se sešlo receptů,bude co zkoušet a mlsat :-)

Jiřko-mně tvrdne bříško poměrně dost často,ted' ke konci asi i víckrát než 10× denně. Stávalo se mi to i v předchozích dvou těhotenstvích,ptala jsem se nedávno PA i dr,nakolik je to normální,a dozvěděla jsem se,že pokud to není nějak bolestivé a vyšetření CS je v normě,je to citlivostí dělohy.A tu mívají citlivější hubenější,což je asi můj případ.I když moje sestra je taky hubená a nestávalo se jí to vůbec. Mně stačí někdy kopaneček,ohnout se či „rychleji“ jít a bříško je skoro jak kámen.

Holení-já si holím jen třísla,aby chlupy nelezly příliš ven,a občas nohy. V podpaží ne,tam mi to bylo nepříjemné.

Kairo-nepíšeš,jestli se Kuklínek na UZV neukázal nebo jsi vydržela a nebyla zvědavá?

Pro Montičku a další snažilky:i když se neznáme,občas k vám nakouknu a mám taky radost,když se někomu zadaří. Přeju vám dosud neúspěšným hodně trpělivosti a síly,jednou se i vy dočkáte svého miminka,i když se to snažení a čekání někdy zdá neúnosné.

Ahoj všem.
Hana 35+5tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.03 07:19

Zdravím všechny skoro mamče!
Sice sem k V8m vůbec nepatřím,ale tento úžasný deníček si nenechám nikdy ujít.CHtěla jsem se jen JIřce svěřit,jak to je u jiných holek s holením.Takže: v podpaží se holím snad už od 15ti a nikdy jsem neměla problémy (pěnu na holení nepoužívám,ale nejdřív to samozřejmě namočím).A dole jsem se oholila s přítelem společně (prostě jsme to chtěli vyzkoušet, v jednu krásnou noc, a takto šlo dolů celé).Ty 3 dny po byly hrozné- svědění apod.Musím se přiznat, že jsem se styděla ukázat na gynekologii a holkám taky.Ale pak to tak nějak vyplynulo a začala jsem se holit.Nechávám jen malinkatý proužek a už to nesvědí.Takhle to praktikuji už asi přes 3 roky.Nedovedu si teď představit, že bych byla dole zarostlá, cítila bych se tak nějak „špinavá“.A co vím od kamarádek, tak se jich holí spousta- některé úplně.Jen tak pro zajímavost, je mi 24 let.
Doufám, že se nebudete na mě zlobit, že jsem Vám sem tak vtrhla,ale myslím, že každá zkušenost je dobrá.Běžně se totiž takové věci v rozhovorech neříkají.
JInak přeji krásnou mateřskou dovolenou a co nejkrásnější zážitek,až to mrně vykoukne.
pá Drosera

Misul
Kecalka 120 příspěvků 08.10.03 08:37

Nazdáreček Berundy,

reknu vám, včerejší den a večer, jsem měla ve znamení návštěvy WC, nevím co jsem snědla, ale dobře mi tot edy rozhodně neudělalo - není nad klasické střevní potíže. Jen doufám, že už to trošku přešlo, mám jít odpoledne něco vyřídit na soud, to abych si tam nejdřív omrkla záchody a pak večer na koncert Mullera - to už by bylo horší.

Marty1, já jsem z Modřan, jestli víš kde je tam Delvita a Hotel Dům, tak tam hnízdím. Rodit bych chtělav Podolí, romýšlela jsem se mezi Bulovko, Podolím a Apolinářem, tohle je nejblíž a jak jsem tam byla na UTZ docela se mi tam libilo. Kočárek doma nemáme, přece jenom ty pověry, tak je u manželových rodičů v jednom pokoji ve skříni, máme tam i pár miminkovských věcí, co mi půjčila kamarádka. Postýlku zatím okukuju, některý ceny jsou fakt šílený, docela pěkný mají na www.detskyruzek.cz, navíc máme docela malý byt, takže pokud nebudou objednací lhůty nějaký děsný, ještě počkáme, ale pak taky nevím, jestli jí koupit až v lednu nebo kdy jí nastěhovat, stejně tak komoda a na ní přebalovák, ha, už to začíná. Navíc mě hodně lákají obchůdky s pidi věcma, jen mi kukadla přecházejí.

Dneska se jdu poprvé podívat do POMADU, chtěla bych tam chodit cvičit a koulala jsem, že snad některé z vás tam chodí, jste spokojené a kolikrát týdně chodíte, 1× nebo 2×…?
A večer pak Muller, my to máme skoro jako nostalgii :)), protože na minulém koncertu (skoro dva roky nazpátek) jsem poznala svého manžela - o světě teda moc nevěděl:))) ale jak vidíte, výsledek je :D

Letím zase něco dělat, ale myslím, cítím to v kostech, že sem ještě určitě juknu :D

Ahoj
Míša (Mišul) 23tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.03 09:35

Ahoj Míšo,
Brusinka a já chodíme do POMADU docela pravidelně, jednak na ty přednášky, jednak cvičit (cvičíme jednou týdně, ale můžeš chodit kolikrát chceš). Co můžu říct za sebe, tak je to fajn, PA jsou příjemný a člověk si alespoň trošku protáhne tělo. Jo a málem jsem zapomněla - mají tam krámek s pidi věcma, takže lákadlo veliké… :o)
Třeba se tam ještě stačíme potkat :o)))
Ahoj
Míša (Myšinka)

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 08.10.03 09:39

Jako další špion nakukující se tedy taky přidám k tomu holení. Souhlasím s Droserou , vidět v létě ženskou v triku bez rukávů, kterak jí po potem slepených chuchvalcích černých chlupů podpaží stéká pot smísený se zbytky deodorantu, to je síla i pro mě, natož -říkám si- pro nějakého chlapa. Takže podpaží od 15ti taky ÚPLNĚ a zbytek- tedy dole: na proužek, ale široký, aby to nekoukalo z kalhotek a to, co vidí jen partner úplně do hladka a dohola a jak jsem si zvykla,taky si přijdu nečistá, když už je to hodně dorostlý.
Jinak se připojuju k Hanky (myslím) názoru: tu nejlevnější pánskou pěnu nenavoněnou, nejobyčejnější a nepohrdnu ani přítelovo el. strojkem, je šetrný.
Jo, ale jak to budu zvládat v těhotenství, to jsem teda zvědavá … :-)))
Holky, doufám, že to nečte ňákej úchyl a neukájí se u toho :-)))
Ahoj
Claudie

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 08.10.03 09:46

Ahoj holky,
tak poslední špionská výprava, ale ještě jednu radu (o bříškách a mimi už nemá smysl vám radit, protože už toho víte asi tisíckrát víc než já). Když jste tu tak pekly a vařily, tak do PERNÍKU (jakýhokoliv, bez ohledu na recept a i do toho z prášku) je výborný nastrouhat (nahladko) tak 3 jablíčka - je to fakt výborný, perník se zjemní, je táhlejší, ne tak drobivý, měkčí, ale na chuti není po jablkách ani stopa. Zkuste to.
Vaše čísla tt jsou tedy závratná!!!! To je fofr, to jsou pupíci!! Vždyť je to chvilku co byla Brusinka na horách s baťůžkem…
Ahoj
Claudie

kairo
Kecalka 115 příspěvků 08.10.03 09:49

Hojky holčiny a kuklínci,
tak dneska to zatím vypadá na trochu volnější pracovní tempo ;-) . To je silně pozitivní.

Co se týče spaní, tak jsem si už musela nechat dát do ložnice křeslo, abych ho mohla v případě potřeby využívat. Broučínkovi se to holt občas vůbec nelíbí, jak s ním hajám. Naštěstí jsme vynalézaví.

Posílám speciální pozdravy Norreen, jak jste si již asi všimly, tak mne oslovuje tetičkou a v bříšku má sestřenku nebo bratránka našeho mimíska ;-)) Tak posílám pozdravy do těch vašich končin a pořádně se nám opatrujte, ať máme doma veselo ;-) O tom Deltim jsem sice nemluvila, ale ten Skippy se dá použít i s jejich autosedačkou nebo spíš ten Sport.

Brusinko: Ta ropná skvrna je fakt dost dobrý výraz. Jinak já to mám naštěstí v poho, tak nemusím žádné tyto „zásahy“ podstupovat. S chorobou „rýmičkou“ radím zacpat nos kapesníkem ;-) Né teď vážně. Trochu teplých ponožek a trochu peřinky a bude líp ;-)

Míšo: Super kočárek, to jsme ti už pochválili při jeho koupi. To je moc dobře, že se to tak poštěstilo. S těma střev. obtížema opatrně, to už by nebyla žádná ropná skvrna, ale pořádná medaile. Dík za super tip na obchod. Naše postýlka je taky v jejich nabídce. Koupili jsme tu Alenku se stahováním a je moc krásná a i šikovná.

Jiřino: S těmi bolestmi by to protažení možná trochu ulevilo, ale jinak je to hrůza nepříjemná. Ohledně holení ;-) Tak úplně se mi to nelíbí, to je jak malá holčička (ikdyž taky takové maminy v bazénu potkávám) Já holím vše až na chocholku ;-) Takový ten rádoby proužek, jenže teď jak tam hůř vidím, tak do je taková měchuřinka ;-) Pupínky byly, ale teď už to je dobté, ale musí se to pravidelně udržovat, jinak je hned problém. Stejné je to s podpaždím. Jakmile to nechám tak dva dny, tak ten třetí už je to dost nepříjemné. Naštěstí já nemám to tuhé houští, to by pak bylo asi lepší jen zastříhávat.

Marty1: Teda nepříjemná holící nehoda!! taky držím palečky ohledně kuchyně!!

Kostka: S tím tvrdnutím máš asi pravdu. Holčina z kurzu je taky hodně štíhlá a má stejný problém. Zatím je ale prý vše v normě i přes to časté tvrdnutí. Je hodně štíhloučká.
Ohledně mého UZV já zvědavá nejsem a mužík tam opět nebyl. (služebně mimo :-/). Jeho první slova byla, tak co to bude, ale raději je, žejsem o.k. Jen už men chce mít doma.

Pa Lenka 31tt+1 PS: Jiřině se to opět nepovedlo nepřetáhnout, ale my to snad zvládli) ;-))))))))

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 08.10.03 11:11

Ahojky všechny,
tak dnes bych mohla začít Ivánkovým popěvkem:

Když se kouknu na korpus, tak se musíííím pochválit. Včera jsem vyzkoušela ten mandlový dortík a měla jsem radost. Krásně vyběhl a odrolené drobky které jsem ochutnala byly mňamózní :-))
Ještě jsem ho tedy nerozřízla, ale měl by být v pohodě. Ještě jsem si připravila pařížskou šlehačku, tak doufám, že ji dneska zdárně našehám :-)) Oni sice prodávají už pařížskou připravenou, ale tu domácí jsem si pěkně na dupala kakaem a je řádě kočkoládová :-))
To asi znáte. Na jednu šlehačku recept praví : dvě lžíce kakaa a 1 lžíce cukru. Přivést k varu, lehce přitom rozmíchávát, ale pozor ? nenašlehávat , pak zchladit a poté do druhého dne v lednici před ušleháním zanechati svému osudu :-))

Jo a tady receptík okopírovaný z deníčku Naivního Káčátka: .............
Taaaaaaaaaaak maminy, je to tady, velkolepa chvile, pripravte si tuzticky, blocky a piseme:
5 vajec, 180 g cukru, 200 g neloupanych nastrouhanych mandli, 50 g piskotovych drobecku, kapitek vanilky nebo vanilkovy tresti.
Z bilku uslehame tuhy snih a lehce zamichame cukr, zloutky a vanilku, pridame nastrouhane mandle smichane s rozemletými piškoty. Peceme zvolna 3/4 hodiny, plnime slehanou smetanou nebo cokoladovym kremem, sypeme oprazenymi mandlemi.
Presne opsano z kucharky :)) Doufam teda ze presne haha :o) Jinak je to docela nizkej dortik (kdyz je v ty kulaty dortovy forme), jen tak ho v pulce dycky rozriznu, naperu tam jednu slehacku a navrchu poleju coko-polevou a pak je to skvely uzasny senzacni a ve ctyrech lidech ho na posezeni zbastime :) Nekdy ty mandle davam napul s liskovejma oriskama, je to taky moc dobry. Akorat jsem to nepekla cely ty 3/4 hodiny, mam el. troubu a bylo to nejak rychlejc.. jestli to budete zkouset tak preju dobrou chut :)) ................. konec citátu :-))

Postupovala jsem malinko odlišně. Polovinu cukru jsem vyšlehala se žloutky. Pak jsem vyšlehala sníh a do mísy se sněhem jsem asi nadvakrát opatrně vmíchala žloutkovou pěnu a ořechy. Zůstalo to bezva načechrané a korpus hodně vyběhl. A výborná hmota i v syrovém stavu :-))) Misky byly před umytím téměř čisté :-)))

Jiřko: bříško mi taky docela často tvrdne. Některé dny i dobře 20× za den. Ale jak psala Hanka (Kostka) doktorka mě ujistila, že je vše OK. Pokud je čípek (?držák?) v pohodě tak není důvod se prý obávat
Včera se zrovna pupík vytvrdil a vyboulil do šíleného tvaru :-))) Normální šišoň.

Dnes slavíme šéfky svátek tak už se chystá dobrota.

Werčo : všechno nejlepší a pěkně to oslav!!!!

Zatím ahojky, jdu se cpát :-))
Martina

kairo
Kecalka 115 příspěvků 08.10.03 12:19

Marty, hlavu vzhůru nebo teď spíš bohužel pozadíčko vzhůru. Prostě si vem knížk nebo něco a mysli na to, že Patríska se to vyplatí i trochu víc toho polehávání. Tak nebreč. Hlavní je, že je doktor pečlivka než naopak a že lepší tomu sešití předejít a něco pro to udělat než muset hned a bez možnosti úniku do nemocnice. Já s kuklínkem na tebe budeme určitě moc myslet jako na ostatní, které jsou teď už doma.
Držte se nadzdvihnutí ať to je dobré.
Pa Kairo 31tt+1

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 08.10.03 13:00

Marty: to je nepříjemný :-((
Držím pěsti ať se čípek umoudří a zatni zuby a drž se v klidu!!! :-))

Amálka se musí držet stále v klidu - ležmo, prý je bříško téměř permanentně tvrdé a dost to i bolí. Obává se, zda pak rozpozná začátek porodu - díky těm bolestem. Je teď 34. týden.
Všechny moc pozdravuje.

Marty zkus se udržovat v klidu co se jen dá. Práce počká, neuteče, nemá nožičky -)))
A chmurné myšlenky házej za hlavu!!!!!

Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.03 13:07

Marty, Beruško,

to je mi líto, ale uvidíš, že to přístě bude „stabilizované“, to abych použila ten správný výraz, hlavně pěkně odpočívej, nech se obskakovat, jak řekla Kairo, nějakou knížečku si ven a čti a čti, pak nějakou dobrůtku pobašti, něco sem napiš - juuu to je návod, viď. Ne opravdu, nedokážu si to představit, polehávat nebo rovnou ležet, sice jsem krapet lenózní, ale na druhou stranu, když si člověk může zaskočit a přiskočit.

Určitě dej o sobě co nejdříve vědět, co a jak, ať mám čerstvé zprávy.

Pohlaď bříško a krásné ležení
Míša 23tt (Mišul)

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 08.10.03 13:46

Ahoj Marty,
já vím, že to je hrozné, ale vždycky se dá i v tom špatném najít něco dobrého. Hezky se válej v postýlce, představ si, že dalších dvacet let si tohle povalování nebudeš moct dovolit a budeš hezky odpočatá na miminko.
Já jsem sama zašitá, můj pan doktor to dělá u dvojčat preventivně. Taky se mi po tom nechtělo ležet, takže mi dal na výběr, buď ležet doma, nebo v nemocnici. Je Ti asi jasný, co jsem si vybrala.
Držíme Ti se šklebounkama palečky, ať Tě to příliš nestresuje a buď na sebe moc, moc opatrná.
Natálka+šklebounci

Norreen
Kecalka 175 příspěvků 08.10.03 13:52

Marty - nemysli na to, pořád lepší být doma, než v nemocnici i když vím že je to nepříjemné. Na další kontrolu ti budu držet palce. Já jsem doma od 9tt - pro jistotu, abych se vyhla stresům. Mozna jeste do prace nastoupim, ale nevim jak se bude tvarit doktor …

Tak hlavu vzhuru a úsměv ať má Patrísek milou usměvavou maminku. Na kontrolu ti držím palce ať se vše stabilizuje.

Martina

gabriella
Povídálka 48 příspěvků 08.10.03 14:07

ahojky spolubřišulky,

ještě jsem si nestačila přečíst vaše příspěvečky, takže nebudu konkrétnější ale večer k tomu usednu a napravím to :0)

Volala jsem na výsledky velmi očekávaných krevních testů, takže cukr v krvi ani v moči žádný, protilátky negativni, takže v pořádku a krevní obraz až na krvinky taky v pořádku, takže opět něco na víc. Setřička říkala, že na přístí kontrole dostanu železo.
A taky říkala, že je to v těhotenství normální. Jenže já jsem z každé neočekávané zprávy vydřená :0)
Už, už rodit a mít to za sebou :0)

Taky vám děkuji za rady a podporu!

Zatím se mějte krásně, užívejte posledních pracovních dnů před nástupem na mateřskou dovolenou, opatrujte sebe i bříška!

zatím pá gabriella 33tt

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 08.10.03 14:12

Ahoj bříškandy,

přeju vám pohodovou MD!! Čtu si vás pravidelně a je pro mě až neuvěřitelné jak ten čas letí :-) Moc se těšim na fotečky vašich miminek a doufám, že i některá poznám osobně.

Brusinko - nevíš jak je na tom Amálka? Vlastně hezky tě vyzpovídám na dnešním srazíku :-)

Jiřino - nedalo mi, abych nereagovala na tvé téma vyholování (pravděpodobně jsi nečekala tolik reakcí, co? :-DD). Protože jsi narazila na otázku, zda je to teď móda - mno, já jsem se nepřesvědčila, že bych se měla holit, do momentu, než mi to bylo doporučeno gynekologem, na můj dotaz, co mám dělat, aby se mi neopakovaly stále vracející se záněty v pochvě. Musim to hezky zaklepat na dřevo, ale skutečně mám od doby, co si holím „podvozek“ (jak říká moje babička - manžela jsem tímto výrazem dostala do kolen) pokoj. Taky musím poznamenat, že první asi tři vyholovací akce byly příšerné, ale teď o tom vůbec nevím. Na překonání toho prvního jsem použila krém tuším batole, který obsahuje přídavek dětského pudru. Bylo to příjemné.

Tak to jsem se vám tu hezky „vykecala“, tak už zase mažu do našeho snažilkovského deníčku :-)

Držim vám palce, aby všechno bylo tak jak má!
Kaitlin (snažilka od Montičky)

VVerca
Stálice 75 příspěvků 08.10.03 15:22

Ahoj holky,

tak si představte, že mě dnes poprvé v šalině jedna paní pustila sednout. Nejezdím často, protože do práce to mám kousíček pěšky, ale občas MHD použiju a dnes jsem z toho byla dost mimo. Tak už je to na mě asi vidět i přes bundu.

Brusinko - děkuji za přání k svátku. Místo abych si ho užívala, tak jsem ráno šla „darovat“ trochu své krve. Výsledky budou zítra. I když žádné problémy necítím, stejně se budu trochu klepat, až tam budu volat.

Marty1 - podle toho, co už Tě v životě potkalo, jsi statečná holka, takže nějaké to lenošení v posteli musíš brát jako pohodičku. Vím, že je to nepříjemné, já jsem taky ten typ, který v posteli vůbec nevydrží, ale když to děláme pro naše miminka, tak to vydržet musíme. Držím pěsti, ať se zabavíš a hlavně ať se mimi drží v bříšku až do konce.

Zítra jdu na první cvičení pro těhotné, tak jsem strašně zvědavá, jaké to bude. Měla by to být dvouhodinovka. První hodina cvičení a pak povídání a předávání rad a zkušeností od PA. Včera jsem si zkoušela cvičit z knížky, ale musím se přiznat, že jsem si připadala jako největší nemehlo, protože například u cviku - ležím a šlapu nohama, jako kdybych jela na kole - mi bříško strašně zavazelo. A nejen u tohoto cviku. Doufám, že tam nebudu největší ostuda.

Holky mějte se krásně a pohlaďte bříška.

Verča

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 08.10.03 15:38

No holka, přesně nevím, kdy začalo bříško Martinu (Amálku) zlobit. Ale když jsme měly ten srazík na Smíchově, tak byla tou dobou poprvé hospitalizovaná na týden - myslím na Bulovce. A to je tuším přibližně měsíc???? Asi zhruba od 28.týdne mám dojem.
Ale přesně Ti to neřeknu :-(((

Martina

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 08.10.03 15:46

Ahoj Marty,
vypadá to tak, že Ti na děložním hrdle udělají jeden steh. Dělá se to v celkové narkóze a trvá to asi 15 minut. Bříško po tom asi dva dny bolí, ale pak už bylo všechno v pořádku. Doktor mi nakázal, abych se šetřila, což já teda moc neumím, takže dělám samé vylomeniny. Naposledy mi zakázal cvičit, což já lenoch stejně neměla v úmyslu.....Ten steh mi vyndají v 38. týdnu, snad to bude do té doby v pohodě. Vzhledem k tomu, jak vypadám teď, tak v 38. týdnu mě tam budou muset dohrnout bagrem.
Fakt si z toho nic nedělej, uvidíš, že to ležení uteče jak voda.
Natálka+2

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 08.10.03 15:49

jó, a zašitá jsem od 5.měsíce. Teda já jsem fakt hrozná, pokaždý na něco zapomenu. Už jsem se ptala doktora, jestli mi to zapomínání zůstane a on říkal, že jo. Tak to mám velkou radost.
 N.

Jirina
Neúnavná pisatelka 15069 příspěvků 08.10.03 16:09

Ahojda,
tak jsem se vrátila od MUDr. a hlásím se s novinkama.
Hned jak jsem si lehla, Divoška předvedla vyboulení břicha a doktorka konstatovala, že to opravdu tvrdnutí je. Ovšem hned to kontrolovala a prý bez vlivu na čípek, doslova „je to dobrý, tam to drží pevně“. Prý u druhých dětí je to běžné, protože děloha už je použitá a vytahaná (takový náš malý second hand :o)) a hlavně když prý to nebolí. Takže na to mi nic nedala. Divoška je opravdu divoška, protože oproti minulému vzornému uložení je pro změnu hlavou nahoru, takže mám v průkazce zapsáno pozor, konec pánevní. Tak se jdu u:,–(it na všechny čtyři se zadkem nahoru a snad se nechá přesvědčit, že netopýří poloha je přece jen pohodlnější.

To byl jeden UZ. Když jsem se ptala na míry, tak si to zapomněla změřit, takže znovu na lehátko a znovu ultrazvuk. Takže přestože před 3 týdny jsme byli o 5 dní pozadu, tak dnes jsme o 2 dny napřed (zvláštní) a vážíme už 1,3 kg. Já mám necelých +5kg (váha těsně pod 70 kg), míry všude okolo +10 cm. Břicho nijak závratně neroste, takže pořád vypadám zhruba jako na fotce ve 28.týdnu v našem albu. Teď jsem na:,–(ila nový film do foťáku a fotím dál, ovšem nedělám si iluze, že to do porodu dofotím, takže dalších foteček už se asi nedočkáte. Přežijete to, ne? :o))))

Ovšem jinak ten prevít Sulivanův test na mě prozradil zvýšenou hladinu cukru po hodině od vypití sajrajtu (mezní hodnota je max. 5,6 a já měla 7), takže mám nasazenu dietu. Žádné ovoce, přílohy, moučná jídla (a já se zrovna chystala na tu bublaninu, ale tu ještě udělám!). Když jsem se tedy ptala co budu jíst a vysvětlila sestře že to, co mi doporučuje, mi dělá blbě, tak říkala, že stačí množství co jím doposud snížit na polovinu. Ach jo. Takže už asi nepřiberu ani deko :o) Prý by to mohlo Divošce způsobit sklony k cukrovce a to si tedy nevezmu na svědomí. A taky mám lehce horší krevní obraz (mně to nepřijde tak tragický, třeba hemoglobin 119, přičemž min. hodnota je 120) nicméně jsem dostala tablety železa.

Příště jdu za 3 týdny, nastoupím na MD a za dalších 14 dní (tedy ve 36.t) naposledy - pokud se do té doby nerozdvojím. Takže do Motola to vidím až tak okolo 20.listopadu. Gábi, jak jsi na tom Ty?

Jinak posílám speciální pozdrav Natálce, která mě zaručeně rozesměje každou větou. Fakt dobrá posila do naší kecárny :o))) Ještě Ti chci říct, že jedna moje kámoška má taky dvojčata - dnes jsou jim dva roky a taky má kluka a holku a taky byla holka čilejší, i měla vyšší váhu, chlapeček byl takový nedochůdčátko a i teď je prostě ženská zdravější a silnější. Ale odbočuju, když je čekala, tak jsem ji viděla asi ve 34.týdnu a musím říct, že větší břicho jsem v životě neviděla. Je fakt, že je docela malá - 150 cm, typ postavy vosí pas, velký zadek. Díky své postavě předem věděla, že roztrojování proběhne císařem (nakonec v 35.týdnu, protože chlapeček přestal růst). Ale neboj, není to standard u dvojčat.

Ještě námět do diskuse - už máte rozmyšleno, jak dlouho budete s bobíkama doma a kdy si chcete pořídit dalšího? Myslím, že každý má jakous takous představu kolik by chtěl dětí a průběh porodu na tom zase tak moc nezmění. Já jsem chtěla dvě děti brzy za sebou a dodržela to :o)) Jinak budu doma podle toho, jak se bude manželovi dařit nás uživit. Chtěla bych minimálně do roku mladšího, ideálně do dvou let a pokud by finanční situace dovolila, tak klidně i do tří. A pak se vrátím do práce a budu makat a makat ještě minimálně čtvrt století až do důchodu :o)
Tak pro tentokrát se to snad zobrazí naráz, mějte se fajn a zase ahoj.
Jiřina 31t.

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 08.10.03 16:50

Ahoj Jiřinko,
moc děkuju za lichotky. Nějak mi to vtipkování jde samo, když jste všechny takové pohodové.
Ještě k tomu břichu: Když jsem byla ve čtvrtým měsíci, tak jsem si přišla, že mám velký břicho a říkala jsem u doktora: „to je hrozný, já už mám tak velký břicho“ a pan doktor se na mě tak hezky usmál a říkal mi:
„vy vůbec nevíte, co to je velký břicho“.
A měl, bohužel pravdu. Teď vím o čem mluvil. S tou velikostí miminek to mám stejný. Julinka je větší a živější (taky pokud budu rodit normálně, tak půjde první).
S prací si to vůbec nedokážu představit, přotože jsem tady každý den do večera a to si prostě nemůžu s dětma dovolit. Takže zatím budu dělat maminku na plný úvazek.
S dalšíma dětma si teda holky dám pauzu.
Nedávno jsem se bavila s jednou maminkou s dvojčátkama a ta mi říkala, že to je dost náročný. Na to jsem jí odpověděla, že si to radší představuju horší, abych pak byla příjemně překvapená a ona mi povídá, že si taky myslela, že to bude hrozný, ale že realita je mnohem horší. Tak bojim, bojim. Jestli budou miminka tak hodný, jako jsem byla já, tak Vám budu psát z Bohnic.
Omlouvám se taky ze srazíku. Měla jsem mít pracovní schůzku dřív, ale posunuli jí a po ní budu úplně hotová, ale nebojte, vyděsím Vás někdy jindy.
Natálka+šklebounci

splechtule
Povídálka 30 příspěvků 08.10.03 17:17

Ahojky Brusinko,

předem se chci omluvit, že jsem nepřišla na sraz a ani se neomluvila. Bohužel jsem bez kreditu a shodou okolností jsme až do pátku bez peněz :o(. Takže se moc omlouvám, ale neměla jsem to jak dát vědět. V pátek jsem byla poprvé v poradně v Krči. No a pan doktor mě tak hezky prohlížel, až jsem z toho krvácela,což jsem zjistila až doma a byla jsem z toho vyjukaná. No ale řekla jsem si že to zapadá do scénáře mého těhulkkovství :o)). takže jsem žhavila dráty a zjistila že je to prýnormální. No nevím, prokrvácela jsem (s prominutím) tři vložky než se to uklidnilo. Tak jen pro ostatní těhulky, pokud budete po prohlídce krvácet tmavou krví a nebudete u toho mít větší bolesti tak si lehnout a počkat cca 2 hodiny. Pokud to přestane a přejde jen ve výtok je to O.K.
Jo a připojení máme doma. Teď to zlobilo, takže jsem byla týden „mimo“. Ale už je to opravené :o). Ahoj Šplechťule

splechtule
Povídálka 30 příspěvků 08.10.03 20:10

Marty,

jsem v 36+6. Nechtěla jsem strašit, jen si spíš povzdechnout, že pokud u něčeho existuje možnost že se to zkomplikuje, tak se to u nás na 100% projeví. Ale jinak jsme O.K. a jak tvrdí můj „starý“ gynekolog. Pokud budem věřit že mimi je v pohodě, tak fakt bude :o).

Jirina
Neúnavná pisatelka 15069 příspěvků 08.10.03 20:30

Tak ještě jednou :o))

Hanulko: ještě k té stydké kosti. Souhlasím, že nejhorší je to v noci, když se mám převalit z boku na bok. Jelikož to už nejde přes břicho, kulím se přes záda a bolí to jak čert. Vždycky si na zádech připadám jak brouk když leží krovkama nahoru a nemůže na nožičky :o)))

Brusinko: dort naivního kačátka je super, už ho dělám asi rok při každé příležitosti. Teď jsem zkusila místo mandlí ořechy a je snad ještě lepší. Jen jsem netušila, že už loni jsi „šmírovala“ v kačátkovském deníčku :o)
Jinak bublaninu kvůli dietě přece jen odložím na dobu po porodu, to jsem byla tak žravá, že jsem pekla 2× týdně. Takže jen aby mě drobečci nechali, už se těším, jak budu mít konečně chuť a budu žrát!

Natálko: pobavilo mě že kočár musí mít točící se kolečka. Jasně že to není myšleno tak jak jsem to pochopila já, nicméně je hezká představa šoupat kočár, kterému se netočí kolečka :o))
Jinak nepočítejte s tím, že příští zimu udržíte bobíky v hlubokém kočáru. Jakmile sedí (tak okolo 8 měs.) tak nezbyde než vaničku vyndat a použít další variantu kombinace kočárku, případně používat sporťák. Takže není nutno přemýšlet nad tím, jestli se vám příští zimu vejde do kočárku děcko i s fusakem.

Noční čurypauzy se mi taky líbí. Taky už jsem párkrát načapala manžela, že chodí taky. Tak držím basu a když jde on, jdu taky. Pro mě žádnej problém 5× za noc.

Kdo ještě nemáte postýlku, v letáku Intersparu jsem koukala že mají dřevěnou zlevněnou z asi 1500 na cca 800 Kč. Vypadá pěkně, tak to zkuste …

Díky za vaše zpovědi ohledně holení. Tolik reakcí jsem fakt nečekala. Já bohužel patřím k těm tmavovlasým opicím chlupatým, ale jen „tam“, ve slabinách a v podpaždí, nohy mám jak po depilaci (naštěstí, každý si myslí, že si je holím, tak jim to nevyvracím). Na výšku mi z kalhotek nic nekouká, ale na šířku … Takže se v plavkách neukazuju, ale zkusím vaše rady „krátký sestřih“ a třeba se časem odhodlám na ty slabiny znova … Jinak si neumím představit, že bych si jakýmkoliv nástrojem kromě nůžtiček sahala na „podvozek“. To bych asi byla pořezaná hned. Takže tam si asi netroufnu nikdy :o))

Snad se zase vejdu do limitu (už jsem zjistila, že když píšu ve Wordu, tak do Přečíst zbytek … se vejde 55 řádků).

Takže ahoj Jiřina

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 08.10.03 21:17

Ahojte těhulindy,

koukám, že jste se do toho psaní zase pořádně obuly. To samozřejmě chválím:-))

Mišul - na MD bys měla nastoupit 6-8 týdnů před plánovaným termínem porodu. Celkem MD trvá 28 týdnů (tedy včetně těch 6-8 „před“). Pokud nastoupíš na MD později, třeba čtyři týdny před porodem, budeš mít MD o trochu kratší (v tomto případě o ty 2 týdny, takže celkem 26 týdnů). Kdybys ale nastoupila 6 týdnů předem a porodila dřív, normálně se ti to dopočítává do 28 týdnů. Teda to se blbě vysvětluje! Doufám, že je to aspoň trochu srozumitelný.
Jo a ty rodinné čurypauzy už máme taky. Dřív mi manžel přál jen šťastnou cestu a teď už chodí taky, asi je to nakažlivý:-) I když on chodí fakt akorát jednu za noc, já někdy i třikrát.

Kostko - ta rychlozavinovačka je strašně jednoduchá a když si ji ušiješ, vyjde míň než na polovinu, záleží na látce. Prostě sešiješ dva čtverce (cca 70×70 cm), dovnitř dáš vatelín (rouno) a na dva protilehlé rohy našiješ suchý zip. Za chvilku to musí být hotový.
S tou kombinézkou to bude horší, ale myslím, že mimčo se nebude ofrňovat, když to nebude 100% akurátní. Jenom teď sehnat ten střih:-( a pak už se to nějak zvládne.

Jiřino - na nedostatek železa nám ve cvičení radili melasu. Je to přírodní a oproti tabletkám od doktora to má tu obrovskou výhodu, že to nezpůsobuje zácpu, dokonce to pomáhá proti ní. Dá se to koupit v prodejně se zdravou výživou. Pravda, žádná pochoutka to teda není, ale dá se na to zvyknout. Samotný bych to do sebe asi nedostala, ale dávám si vždycky lžičku do kafe a tam se to celkem ztratí. V čaji se to dá vypít taky. Je v tom spousta vitamínů a nevím čeho všeho ještě, možná by Ti to pomohlo i na tu žáhu. Ale jedno varování - napoprvé si toho dej opravdu jen trošku, třeba půl lžičky, pak postupně přidávej. Já jsem hrozná frfňa a hned tak něco nesním, ale na tohle jsem si už zvykla, takže se to fakt dá zvládnout.

No a novinky od nás - včera mi poprvé otekly nohy, tak doufám, že se to nebude moc často opakovat, protože to vážně nebylo nic moc. Asi mi to „běhání“ (teda teď už spíš valení se) po schodech nedělá zrovna nejlíp, ve škole jsem zvyklá spíš chodit než sedět, tak se budu muset víc hlídat. Škoda, že si nemůžu hodit nohy aspoň na židličku… A pak se řekne, jak to mají učitelé jednoduchý. No zkuste si to představit, jak sedím před tabulí, nohy na stole a zkouším…:-)

Lajka (28tt + 4)

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 09.10.03 08:53

Ahojky,

Tak jsem se včera lehce přechválila. Dort je nakonec výborný, ale v rámci sebekritičnosti svého cukr. umění jsem nebyla až tak spokojená. No taky abych byla, vnučka cukráře :-)))
Když jsem korpus rozřezávala, tak jsem byla líná a nepřenášela pomocí papíru, nebo nějakou jinou ?podpírající? technikou a vrchní část dortu nabrala podobu rozpraskané půdy a pěkně se rozlámala. Stopy jsem zahladila čoko-polevou, ale jedničku z uměleckého dojmu bych tedy nezískala :-))

Jiřko : Objevila jsem emimčo loni v období po povodni. To jsem akorát začala být čerstvá snažilka, ale vůbec sem se neodhodlala nějak přispět. Až pak do deníčku k Ed.
Kačátkem jsem pak listovala zpět a některé díly si i pečlivě doma pročítala (už pak čerstvě těhotná a představovala si, jak budu za pár měsíců jako vy téměř před rokem :-))

Jo a s tím holením se přidávám do klubu podpozkových?med­vědů?. Zvláště v zimním období jsem téměř permanentní ?huňáč? a i nohy flákám. Do plavek to tedy servu (paradoxně dávám přednost vosku, po tom se mi nedělají kupodivu pupence). Ale zkusím radu od Kaithlin ? krém od Nela Batole s pudrem :-))

Natálčiny výroky mě taky dostávají.

Natálko : hele kápni božskou, která firma vyrábí tu vtipnou kaši??????

Lajko : zkusím se dokopat k té konzumaci Melasy. Koupila jsem si ji zkraje těhu a dodnes je celá :-)))) Taky mi radili ve zdravé výživě třeba rozmíchat v mléce, ale pozoooooor, mléko je totální železo-hubič. Takže to nebude to pravé ořecové :-(( Sice je to chuťově přijatelné (taková bílá káva), ale k naším účelům naprosto nevhodné. Když chceme být ty ?železné? ženy :-))

Zatím paaaa, ještě se dnes ozvu, než odejdu do domácích lovišť :-))

Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.03 09:49

Ahoj holky,
uz tady krapet nervozne procitam co pisete a zavidim tu energii. Peceni, siti, pleteni… Jste fakt jednicky. Ja mam posledni tyden opravdu flakací a vcera jsem se byla predvest pani dokotorce. Loucila se se mnou tak, ze uz asi pristi tyden ani neprijdu a ze mimco je na startu. Ta mi teda dava. Vzdyt ma mrnousek jeste skoro tri tydny casu. Jenze on to lumpik vcera asi slysel, ze uz by mohl a tak jsem si prozila „poslicky“ i s mirnym zpanikarenim, ze uz je to tady. Asi za hodinku ho to ale prestalo bavit a sli jsme delat neco, co ma byt podle Suvicky spinkani. Mne se to moc nezda, ale kdyz to rika:-) Jen se u mne jeste vyskytl nejaky previtek v pochve, ktereho musim co nejrychleji prelecit. Cipky mam brat do soboty, tak musi Suvatko jeste vydrzet. Jinak riskuje, ze poleze ven a bude od toho leku cele zlute:-)
Marty: Drž se. Ja vim ze to lezeni moc nejde. Ale driv jsem si rikala, kdybych se tak mohla par dni jen flakat v posteli. Nerikala sis to nekdy??? No vidis, tak ted muzes. Pohoda, ne?
Vite co Vam, holky, zavidim? Ty Vaše sraziky. Fakt se mate, ze se mate:-)
Evicka a Suvicka (37+4)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.03 11:20

Ahoj holky,

musím se vám tu vypovídat. Volala jsem si o výsledky krve a nedopadly dobře. Prý mám všeho strašně málo, tak se odpoledne mám zastavit u paní doktorky pro nějaké prášky a mám se s ní domluvit, jestli mě ještě nepožene na nějaké vyšetření. Ach jo, jsem z toho dost špatná. Doufám, že mimi si vezme všechno co potřebuje a nestrádá, já už to nějak vydržím. Po obědě vyrážím, tak mi držte pěsti, ať to není tak hrozné, jak mi to teď připadá.

Mějte se krásně a zítra se ozvu.
Nepřihlášená Verča

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »