Brusinka - 36. týden

Těhotenství

Ahoj všechny , tak 1. týden na MD je za námi a musím říct, že to utíká jako voda. Na dlouhou chvíli není ani pomyšlení. Dokonce jsem ještě nezačala s pořádnou mimipřípravou. Tzn. není nic vypráno, vyžehleno apod.

Ale tento týden se pustím do debordelizace a vyklízení, abych připravila Kuklínkovi úložný prostor na ty jeho „obří“ oblečky :)
Takže by to měl být týden ve znamení praní, žehlení a částečného nachystání Kuklínčích propriet. Postýlka je ještě u švagříků a tak během 1-2 týdnů ji i s pultíkem přivezeme a dokončíme přípravy. Tašku do porodnice taky samozřejmě nachystanou ještě nemám, se svým přístupem by krásně mohlo hrozit, že budu balit s prvními kontrakcemi.
Ba ne, odhaduji, že začátkem listopadu už by mohla být někde připavena v koutě 

Ale docela pilně pletu. Dva svetříky jsou již hotovi a třetí je rozpleten. Ale s čepičkama a rukavičkama nevim nevim. To bude asi práce pro tetičku. To je taková titěrnost, že se mi do toho moc nechce.

Kočárek jsme již objednali.
Bublino: nakonec jsme se rozhodli pro Hauck. Tříkolka , barva oliva-béžová. V obchodě vozítko působilo ovladatelným dojmem, uvidíme jak se osvědčí v terénu . Tchýni, která se mnou byla se moc líbil, jen bylo legrační sledovat, jak je generace našich maminek „vykulená“ z těch „obřích“ rozměrů korbiček. No miniaturizace holt vládne světem 

Dnes ráno (v pondělí) měl Kuklínek snad rekordně nejdelší škytku. I manžel stačil zaznamenat a kupodivu pod jehou rukou nezmlkl a škytal si vesele dál. Hltoun, lemtal lemtal a pak to takhle dopadá.

Pobavilo mě, když jsem se zase dívala do knížky „Zdravé těhotenství, přirozený porod“, kde v kapitole popisující poslední dny před porodem autorka píše, že pokud žena zaznamená „horečnatý“ nával uklízecí mánie, může se očekávat, že se porod během 1-2 dnů rozběhne. A nemají se prý tyto „stavy“ podceňovat  Tak to jsem zvědavá. Se svým odporem k úklidu to mohu experimentálně sledovat. Neboť obvykle mě žádné uklízecí záchvaty nepostihují, tudíž bych mohla případnou gruntovací potřebu odhadnout jako jakýsi „instinkt“. Také mě moc pobavila pasáž, kde autorka píše o obavách nastávajících maminek, když se bojí, jestli vůbec poznají začátek porodu a jestli ho snad nezaspí. V tomhle mají lední medvědice výhodu. Pěkně ve spánku si porodí  Obávám se, že zaspat vlastní porod se nám nepodaří 

S Myšinkou jsme se shodly, že by fakt nemělo chybu, kdybychom měly přesné datum, se kterým bychom mohli počítat. Už to vidím, jak budu za pár týdnů jako na trní a řešit kdy to přijde či nepřijde 

Další kontrola mě čeká tento pátek. Již v Krči. Tak jsem zvědavá, jestli nedopadnu jako Šplechťule, když popisovala poněkud „hrubší“ vyšetřovací metodu.

V sobotu jsme byli s manželem v ZOO. S bříškem už naposledy, pak už bude pídě koukat samo. Již od vchodu jsem se ptala, kdy už budem u želv. Vzali jsme to tudíž napřed odzdola. Škoda, že jsme prošvihli krmení a povídání o želvách. Je vždy v sobotu od 14. hod. Ale ještě tam byly děti a kolem obrů se ochomýtaly a podávaly jim listy zelí a drbaly želvy pod krkem. Strašný vobludy to jsou. Hlavu mají jako celá Veruna 
Dobrý zážitek byl i u slonů. Natahovali choboty pro listy, které jim lidi podávali a pěkně slintali. Byl u nich taky patřičný nával  Komická podívaná.

V neděli manžel s tchánem montovali do rohu pokoje stojan na televizi a přeorganizovali jsme lehce pokoj. Budeme to mít jak v hospodě (nebo kině  ) Ale vypadá to dobře a hlavně je to jediné řešení, jak vytvořit Kuklínkovi „dětský koutek“, když už pokojím mít nebude.

Jsem zvědavá jak to vypadá s Evičkou a Sůvičkou. A taky Šplechťule se možná již rozdvojuje .Tento týden budeme mít třeba první mimčo v deníku co?

Taky vítám nové příchozí. Mám ve vást trochu, hodně hokej, ale jen co bude počítač, tak si deníčky pořádně pročtu.
Zatím to mám jen tak letem světem.

Mějte se moc krásně a vy, které jste v pracovním procesu vy vy vy ( to jako hrozím prstem ) neblázněte a nenechte se zchvátit. Šetřete se a dávejte na sebe pozor !!!!!!!

Teď když jsem vložila deníček z Wordu mi to ukazuje místo :-)) čtverečky. Tak ty čtverečky berte jako smajlíky :-))))

Pa Martina
35+5 (34+3- dle posl.UZV)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 21.10.03 09:14

Ahojky těhulinky,
holčinky jsem mod ráda,že jste v pořádku.
Brusinko tak teď už jen hezky všechno přichystat pro Kuklínka a doplést krásné svetýrečky. Taky se na jeden trošku větší chystám pro klučíka mojí kamarádky.

Marty1 teda hoka ty jsi mě vyděsila když to tu čtu. Krásnšě tě doktůrci proklepli a jsem ráda, že je všechnov pořádku. Přeju hodně štěstíčka

Mějte se moc krásně a ať vám to čekání an vaše zlatíčka rychle utíká ahojky Maru

 
Anonymní  21.10.03 09:34

Ahoj Brusinko, Marty a VŠECHNY ostatní,

Marty, normálně si mě vyděsila, já když četla, že jsi byla v neděli v Podolí, uf, buch, to mi spadl kámen ze srdce. Nic se nemá podceňovat, takže tě chválím, žádný hypochondr nejsi, důvěřuj ale prověřuj :D
já jak jsem byla v poradně, tak jsem taky bonzla nejem s tvrdnutím a tlaky, ale taky jsem měla pocit, že to „sekretu“ je nějak moc, mě připadal úplně normální, jen ho bylo povícero, no tak mi udělali výtěr a mám tam nějaký zánětek, jak říkal pan doktor. Včera jsem si byla pro globule, Holky je to děs, prý je to v těhotenství normální, ale mě to nebaví - žádný svědění, pálení, no prostě nic a ono ejhle. Takže osm dní budu žlutit, snad mi zase nespadne do záchodu :) a pak snad už budu mít na nějakou dobu pokoj. Prý se doslova - pochva hůře brání,než v normálním stavu. - jsem to vzala nějak obsáhleji, pardon :D

Je a Patrísek má kilíčko, no to je nádhera, pěkně ho mamko dál vykrmuj, aby byl silný jako LEV.
Co mě teda taky překvapuje je názor jiného doktora, jeden ti řekne lež, druhý že nemusíš, to mi hlava nebere.

Brusinko, přeji úspěšnou debordelizaci :D To jste si krásně vyrazili do ZOO parádička.

Brusinko i vy ostatní mé „radilky“, co máte ve výbavičce pro mimíska na zimu, svetříky, bundičky? přepadá mě šílenství, že nevím do čeho toho našeho únoráčka obleču, jo a co do kočárku, peřinky???, larisa????

Jsem se nějak rozjela, mějte se fajn a já budu nakukovat.

Míša (Mišul) 25tt

 
milca1
Povídálka 16 příspěvků 21.10.03 10:02

ahojte holky,
Nejprve chci poblahopřát Marty k pohodovému neležení ale dávej na sebe pozor.je ale příjemný když ti doktoři potvrdí že je vše v pořádku a nemusíš se bát komplikací.
Brusinko taky bych šla do ZOO ale oni by si mne mohli splést s hrochem a dát do výběhu tak to radši neriskuji.Obdivuji tvoje pletení, já bych si asi zašmodrchala ruce ale každý umí něco tak já vám kdo umíte plést mohu jen tiše závidět.Z uklízecí mánii bych musela porodit už několikrát protože už si připadám jako cvok někdy mne to chytí a já lítám z hadrem i několik hodin.
Míšo nakousla jsi docela dobré téma o oblékání zimních miminek -já sice čekám už své druhé mimčo ale první je narozená v srpnu tak je to trochu rozdíl.
Právě jsem se prohrabávala v pidi věcičkách a zjistila že jich mám sice dost ale na co mi budou mini kratasy a body s krátkým rukávem skutečně nevím.Jsem rozhodnutá koupit nějakou kombinézu a pod ní už mimčo navleču do čehokoli .Ale vůbec nemám představu kolik takových mini svetříků a mini zamních věciček můžu potřebovat mám pocit že mimčo tak rychle roste že asi koupím radši zrovna větší.Pokud máte někdo zkušenosti tak poradte.
Stím tvrdnutím já mám pocit že mám břicho pořád jako šutr ale prý je vše OK tak důvěřuji doktorům a dělam jako že nic.
A co vánoce už se těšíte?
Mějte se fajn a opatrujte se.Milča

 
Jirina
Extra třída :D 13532 příspěvků 21.10.03 10:02

Ahoj maminky nastávající i stávající,

hlásím se zase v novém týdnu. Co nového? S pupíkem nic moc, Divoška se pořád točí dokola, to usuzuji dle toho, že mám bouličku občas pod pravým žebrem, jindy zase vlevo dole. Taktéž ohnisko škytání cítím někdy nahoře a někdy dole. Že by náznak, že se žádný předčasný porod nechystá? Chtěla jsem zkusit ty cviky na otočení, ale nenašla jsem, ve kterém deníčku to bylo. Bohužel Sýkorčiny skvělé stránky mi házely chybu, tak jsem se tam taky nedostala. Zkoušela jsem posez co si pamatuju - na předloktí a vystrčit zadek nahoru, ale překvapilo mě, že mě to docela bolí. Cítím tlak v břiše a jakoby na konečníku (nazvala bych to jako zaražený prdy, pardon, slušnější výraz neznám). Myslíte, že je to normální? A nepamatuje si někdo, ve kterém dílu se to probíralo?

Porovnávala jsem pupík s kámoškou, která ho má o měsíc mladší - ač to vypadá, že spíš ho má o měsíc starší. Ona má ten vrchol v pase, takže když měří břicho, měří vlastně pas, ale já mám to největší mnohem níž, dole pod pupíkem, takže pořád mám dvě míry - v pase cca o 12 cm míň než přes břicho.

Začala jsem mít pocit nateklých nohou. Ale opravdu jen pocit, nic není vidět ani cítit na omak (s Jírou jsem to cítila taky a dokonce dřív). Tak se snažím občas dát nohy nahoru, což s Jírou není moc proveditelné, protože jakmile si lehnu, hned na mě vyleze a valchuje mě, takže musím zaujmout obrannou pozici na boku, aby mi místo břicha valchoval zadek, a nohy snížit.
Loni vím že mi v noci natékaly ruce - měla jsem je úplně ztuhlý a nešel mi sundat prstýnek. Ptala jsem se Dr. a bylo to normální, tentokrát to zatím nepociťuju.

Ta dieta už mě štve, vy tu pořád o štrůdlíčkách a já bych si tak dala! No co nadělám, musím ještě pár týdnů vydržet.

Tentokrát budu kratší, ale nebojte, určitě ještě inspiraci chytnu, až si přečtu vaše komentáře!
Zatím ahoj Jiřina, bez pár dnů 33t.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 21.10.03 10:06

ahoj Marti
jak se říká všechno zlé je k něčemu dobré.
Jsem ráda,že to takhle dopadlo a ty si i viděla prďolku. Tedy ten je ale velký:-)))
za chvíli z tebe bude profík co se týče doktorů
měj se krásně a pa
Magráta + překvapeníčko 19 + 3 t.t

 
Natalka2
Stálice 100 příspěvků 21.10.03 10:48

Ahoj holky,
tak jsem se sem konečně dostala s nějakým příspěvkem. Už jsem měla absťák, ale bohužel poslední dny měla moje pracovní morálka mrznoucí teplotu, tak jsem to musela vylepšit. O víkendu jsem vzpomínala na Sýkorku, protože i já zavítala do hor. Problém nastal akorát když jsem potřebovala něco teplého na sebe. Po manželově ségře jsem vyfasovala lacláče v kterých jsem odmítla jet, protože jsem v nich vypadala jak „Michal Tučný“. Takže taková malá scénka…nakonec jsem se jako obvykle nechala překecat.
Výlet jsem si zato báječně užila. V sobotu bylo nádherné počasí a i miláčkům se to asi líbilo, byli hodňoučký.
Včera už to bylo o dost horší, byli jsme s mámou nakupovat poslední věci na miminko a Ondřej se projevil, jako pravý chlap a dával najevo, že ho to dost nebaví.
Večer jsem pak chtěla sledovat „Nemocnici na kraji města“, ale miláčci ne a tak se celou hodinu prali. To je fakt holky docela legrace… přála bych Vám vidět, co se děje s břichem, když si projevují trochu té sourozenecké lásky.

Brusinko - to je velmi zajímavá knížka, podle uklízení bych musela rodit každým dnem, už od začátku těhotenství. Tak já to asi nepoznám, až to přijde.
Když nebudeš vědět, kam s pletacíma jehlicema, tak šklebounci by taky uvítali nějaký pěkný světříček. Bohužel od maminky jim to moc (teda vůbec) nehrozí.
S internetem to u nás vypadá tak, že zvolíme Eurotel data nonstop a budu se z domova připojovat přes mobilní telefon. Alespoň se nebudu muset starat, kdy a na jak dlouho se připojím.

Marty - mám hróóóóznou radost za Tebe. Celou dobu jsme Ti se šklebounkama drželi palečky. Tak vidíš, že ty slzičky byly zbytečný, že miminku se v bříšku moc líbí.
S tvým manželem souhlasím. Já jsem chytrý knížky a články, v rámci zachování zdravého rozumu, začala ignorovat.

Jinak jsme se s manželem rozhodli, že si zaplatíme svýho doktora u porodu. Je to tedy šíleně drahý, ale doufáme, že se to vyplatí. Máte s tím někdo zkušenosti?
Bohužel musím být zase užitečná jinak. Takže se na chvilku loučím.
Natálka+ šklebounci (29tt)

 
Gabina2  21.10.03 11:03

Ahoj spolutěhulky!
Zdravím vás v novém deníčku.
Zítra jdu do poradny, tak jsem zvěděva jestli jsme pořád za netopýrka. Včera se, ale mimi šíleněmlele, až mě z toho bolela část břicha…jako když je namožený sval.
Taky jsem zvědavá na váhu, jestli se pořád držíme jako při prvním těhu.

Marty: to je dobře, že vás důkladně proklepli a že jste v pořádku!!!

Jiřino: ty cviky jsem ti poslala na email, tak hezky můžeš špulit zadeček ;o)

Gábi 33tt

 
Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 21.10.03 14:28

Ahojky!

Posílám spoustu pozdravů!! Dovolená na horách byla naprosto úžasná!! Počasí nám vyšlo na 100% - tak nádherné slunečné dny jsem ani nečekala - no a dokonce jsem zvladla i chození - takže pozor - sobota 13 km, neděle 18 km (z toho posledních 7 km v kuse bez zastavky) pondělí 12 km - to všechno v partnerově oblečení (s tím Natálko problémy naštěstí nemám) a s 18 kg navíc - no kolena teda nevěřily - ty bolely pekelně, ale dneska jsem šla pochroumané svalíky rozhýbat do bazénu a plavání a bublinkací lázeň opravdu pomohlo.
Jinak doporučuji v takto pokročilém stadiu těhotenství chodit trošku méně - já jsem měla pocit, že jsem dost na hranici se svými silami - ale byla jsem překvapená, že jsem to vůbec zvládla - byla to paráda!!

Jinak mimísek je naprosto vzornej - teda aspoň myslím - mele se tak akorát, že o něm vím a naštěstí už ne tolik, aby to bolelo, sem tam si škytne - ale v podstatě hned jak změním polohu/pozici tak vzorně utichne, takže pohoda.

Co se týče praní a žehlení - trochu jsem se zastyděla - Brusinka píše jak se do toho vrhne - já ještě pořádně nezačala - taky jsem si říkala, že bych tenhle týden mohla vyprat oblečky, ale to počasí zatím moc nevypadá, že by plné pračky sušilo … no uvidíme - snad to zvládnu než se mimi narodí!!

Jak jste na tom s kojícíma podprsenkama? jsem si říkala, že už skoro bude čas se po nějaké poohlédnout … tak jestli máte nějaký prima typ na kvalitní značku za rozumnou cenu poraďte. Já jsem zatím dostala jedinou dobrou radu - nekupovat podprsenky z takového toho lesklého materiálu (něco jako satén) - tenhle materiál je prý děsně klouzavý a když se tam potom dávají ty vložky, tak se pohybují a je prý třeba je stále upravovat a vracet na správné místo - podprdy např. bavlněné mají hrubší látku, po které vložky nekloužou … tak jsem zvědavá, jak vyberu.
Jeje - zrovna jsem se prokousala minulým deníčkem a všimla jsem si poznámky ohledně podprsenek od Alice - tímto za rady děkuji - hlava zase o trochu povyrostla - to bude vybírání - ach jo …

Natálko: chtěla jsem poprosit jak píšeš ohledně připojování přes eurotel - nemohla bys mi napsat podrobnosti - zatím jsme vymysleli, že telemobilní spojení pro nás bude asi zatím jediné dostupné - máme mobilní telefon jak s modemem pomalým tak i s rychlým a službou GPRS - tak jen jak to nejlépe zařídit s tím připojením - předem děkuji za chytrosti …

Jiřino: moc mě mrzí, že jsi se nedostala na stránky - bohužel již nedokážu opravovat - jestli nezapomenu přinesu si zálohu z domova a pošlu poštou, jenže to bude nejdřív příští týden - snad se mimčo otočí do netopýří polohy samo - držím palečky
též děkuji za tip na podprdu … jo a ještě k dotazu ohledně holení rukou - já neholím ale moje potencionální švagrová holí pořád - vůbec jí nezávidím a popravě to moc nechápu …

Marty1: skvělé zprávy z nemocnice!! gratuluji!!! je prima, že se už nemusiš strachovat!!!

Brusinko: díky za podporu ohledně občasných chmurů (studuji deníček z minulého týdne) jsem ráda, že v tom nejsem sama … jinak obdivuji tvé dva svetříky - já už jsem s pletením skončila a vrhám se na šití - teď jsem objevila v staré Praktické ženě střih na kabátek s kapucí - boží, jen sehnat hezkou látku …

Mějte se moc a moc hezky jen co zase půjdu kolem internetu tak do deníčku nakouknu!!

Zdraví Sýkorka 36tt+1

 
Jirina
Extra třída :D 13532 příspěvků 21.10.03 14:48

Ahojky,

tak jsem samosebou na něco zapomněla a na něco chci reagovat, takže se hlásím podruhé :o)

Ještě jsem chtěla, že jak beru železo (Feronat retard - dobrý název, že?) tak na něm píšou, že se má brát 2 hod. po a 1 před jídlem a že se taky 2 h před a po nemá pít kafe, čaj a mlíko a brát antacida, protože brání vstřebávání železa ze střeva. Takže to taktak zvládám brát mezi snídaní a obědem (pokud mě pálí žáha, mám smůlu), jinak jediná vhodná doba za celý den by byla ve 3 h. v noci. Ale což, nějak to doklepu, když už ho mám tak se mi žádná náhrada shánět nechce.

Brusinko, budeš po narození pokračovat v deníčku řečí svou nebo miminčí? Já jen kdyby přece jen některé vaše mimi bylo tak ukecané jako moje, tak si může s Divoškou přijít pokecat do Vrabčího hnízda. A já zase budu chodit psát za sebe do Brusinky, jo?

Oblečky na zimu: já jsem od podzimu do jara (tj. po dobu topné sezony) dávala podoma zhruba stejné oblečení: tričko nebo body + mikinku nebo bavl. kabátek + dupačky + ponožky a/nebo bačkůrky, prostě zhruba tak, aby mělo mimi dvě vrstvy nahoře (2× dl. rukáv nebo 1 dl. a 1 kr.), jednu na nožičkách a dvě na chodidlech. Záleží to na tom, jak hodně doma topíte - my si topíme vlastním el. kotlem, takže tu máme přes den 19-20 stupňů. Pro panelákových 25 to bude samozřejmě jinak. Já na první asi 4 týdny dávala podoma i lehkou čepičku, aby ten přechod z porodnicových 25 stupňů nebyl tak hrozný. Zabalit do zavinovačky nebo larisky podle toho, jak se samy cítíte a jak je miminko studené či spocené. Na ven jsem v zimě na domácí oblečení přidávala pletený svetříček (bohatě mi stačily 2, pokud se nosí jen na ven, nijak se nezamaže) + kombinézu (nebo bundičku a kaťata) + čepici a rukavice, dále celé mimi šoupla do fusaku a případně ještě přikryla larisou. Zase se orientujete podle toho, jak je mimi studené či spocené po návratu z procházky. Kombinézu mám jen jednu, fusak taky (no jo, musím ho dát do čistírny!).

Jiřina, 33t.

 
Natalka2
Stálice 100 příspěvků 21.10.03 15:51

Tož se zase hlásím,
byla jsem na výborném služebním obědě. Měla jsem speciálně naložený pečený hovězí, salát a horké maliny s vanilkovým krémem. Ještě teď se oblizuju.

Sýkorko - ty informace Ti určitě pošlu, ale přesnější budu mít až někdy ve čtvrtek, kdy jdu do Eurotelu, protože si musím koupit telefon. Mám totiž služební, který budu vracet. Jediný co teď vím je, že musíš mít silný signál, jinak přenos trvá dost dlouho a měsíčně to stojí 999,– bez ohledu na délku a dobu připojení. Takže Ti dám určitě vědět.
Co se týká toho oblečení, tak mě bohužel není přes břicho ani to manželovo.
Ach, jo.
No, nic. Jdu zase trošku pracovat.
Pa
Natálka+šklebounci

 
mysinka1
Povídálka 22 příspěvků 21.10.03 15:54

Ahoj všechny,
zdravím vás po prvním týdnu MD. Musím se přiznat, že jsem vyměkla a včera jsem se byla kouknout v práci, no zkrátka závislák na chemii a stýskák po kolegách (nebo kolezích :o)))))) - Brusinko, ještě jednou se omlouvám, že jsem tě tam nechala tak dlouho tvrdnout.
Jinak jsem si malovala, že budu na síti pečená vařená (kdo zná Cimrmanovu Afriku, tak může namítnout, že toto slovní spojení není ideální :o)))), ale nic moc z toho není, takže si teď připadám lehce zmateně, nějak nestíhám vstřebávat emiminí novinky. Budu se muset polepšit. :o)
Marty1 - je to fakt dobrá zpráva, že s nutností ležet se to upravilo!!!! člověku je hned líp, viď.

Co se týká oblečení na mimčo, tak něco už vypráno mám, ale zas mám problém s místem, neboť akce Asko se stále vleče.
Holky mějte se fajn a šetřete se.
Ahoj zas někdy
Míša kolem 35tt

 
Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 21.10.03 16:57

Ahoj těhulky, tak k Vám opět nakukuju a nestačím se divit jak to letí, vždyť vy se nám holky pomalu ale jistě začnete rozdvojovat. nedávno pozitivní testíky a teď už těsně před porodem. Musím říct, že Vám i závidím. Já to mám vše před sebou, ale na to se vlastně taky těším. Tak se holky opatrujte a pohlaďte pupíky.
Pusinka a pasažérek (7+6) 7+3

 
Anonymní  21.10.03 19:33

Ahojky Marti
Zrovna jsem si přečetla že už je to v pořádku a nemusíš ležet.Tak jsem ráda že to tak dopadlo a můžeš si užít zbytek těhotenství.Mej se hezky Zlata

 
Anonymní  21.10.03 23:04

Cau holciny!
Jen v rychlosti.
Marty: to je dobre ze uz nemusis lezet. Ale neco malo na tom urcite bylo, kdyz ti doktor nakazal lezet. Tak se hlavne setri, at zase nezkoncis kopitkama trochu hore. :)

Lajko: Diky za seznamek. :)

Jo, holky, koukala jsem ze ted bude v Makru v akci kojici polstaro rohlik za 425,– na kolik vas to vyslo kdyz jste si ho nechaly posilat? Pocitano i s postovnym. :)

No, jdu do postylky. Mejte se krasne a dobrou noc.

papa Darka 24+3

 
splechtule
Povídálka 30 příspěvků 22.10.03 09:18

Ahojík Brusinko,

tak jsme celý .o)) pořád ještě. No, jak někdo psal o velikosti bříška, tak já byla na sociálce vyzvednout si tiskopisy (poznatek - i když je to všechno úřad pro mateřskou, přídavky RD atd. samej schod a nikde místo pro kočárek, typickej panelák), tak paní říkala a kdy se to narodilo?? No, dostala mě, říkám ještě né až kolem 30. Tak koukala jak trubka .o)). Kdy jdeš v pátek do Krče? Já se tam budu vyskytovat po 9:00 tak se tam možná potkáme .o). Ale mimčo je už větší, jsem si stěžovala panu doktorovi že mám malý bříško, dítě atd. tak mě poslal na geometrii a máme 2,60 a cca 47cm, takže se v klidu můžem narodit .o)). S tou boudičkou máš pravdu, Já mám Quinny Fashion a první co tchýňka komentovala, tak ta boudička je tak na 2měsíce. No, pravda fusak se tam vejde dobře jen ten z autosedačky, ale co, to zvládnem :o)). Jinak u nás vše při starém. Zdravím maminy :o)

Šplechťule 39+1

 
Natalka2
Stálice 100 příspěvků 22.10.03 09:41

Ahoj holky,
tak se dneska nějak nemůžu rozkoukat. Připadá mi, že je venku pořád taková polotma a nemám z toho nějak veselou náladu. Navíc mi jí ještě zhoršil můj drahý, který na mě ráno zapomněl s kakaem (normálně mi ho každý den vaří, než jedeme do práce), takže jsem celou cestu do práce byla o hladu.
Miláčci byli v noci úžasní, dokonce mě tentokrát nechali i spát. Jenom Julinka měla v noci škytavku, ale to mi jí bylo spíš líto.

Marty - myslím, že každý doktor to má nastavené jinak. Nás to bude stát cca. 15.000,–ale je v tom nadstandartní pokoj, možnost, aby tu Tebe byl manžel celou dobu a samozřejmě 24 hodinová pohotovost Tvého doktora. A k porodu přijede odkudkoli. Mě to nejdřív připadalo zbytečný, ale čím víc se blížím k porodu, tím nám to přijde rozumnější. Já k němu chodím vlastně skoro celé těhotenství, takže k němu mám velkou důvěru a budu alespoň v tomhle směru v klidu. Jenom bohužel nevím, jak je to v případě, že chceš doktora, který nepracuje v porodnici ve které chceš rodit.
A vůbec se neomlouvej za to, že něco nevíš, pro mě jsou to taky první miminka, takže sice dělám chytrou, ale vím prd.
Dávej nám na ženicha pozor
Pa
Natálka

 
Anonymní  22.10.03 10:03

Ahoj Holky,

ani jsem si nepřečetla vaše příspěvky a zase pádím pryč. Dneska ránojsem se vzbudila a děsně mě bolela celé pravá strana břicha, tak jsem hupsla k doktorovi aprý by to mohlo být závěsným systémem u dělohy nebo slepák nebo močák. Slepák to doufám nebude, prý by to vypadalo hrozivěji, ale vystrašená jsem stejně, takže teď jsem ještě v práci, ale za chvíli mizím a jdu si lehoout.

Myslete na mě, snad to není to střevo, ach jo, ale bolí to dost, ale když jsem v klidu je to o 100% lepší.

jak to půjde ozvu se

pa Míša (Mišul) 25tt

 
Gabina2  22.10.03 11:25

Ahoj spolubříšulky!!
Tak se hlásíme po poradně, všechno OK, váha +6kg a hlavně jsme stále v netopýří poloze! To jsem ráda, alespoň doma nemusím vystrkovat pozadí :D Jo a od 30.10 oficiálně nastupuji na MD, takže tímto dnem hážu nožky na stůl a chlapi starejte se, jak umíte…já vím, trochu jsem se zasnila ;o).

Jiřino teď jdu ještě dvakrát do poradny ke svý doktorce, takže ten Motol mi vychází nějak po 12.11. Jak si na tom ty??

Zdravím vás i vaše bříška
Mějte se
Gábi 33tt

 
Amalie
Kecalka 153 příspěvků 22.10.03 16:34

Ahojky těhulky,

hlásím se v novém týdnu. U nás nic moc nového, pořád se držíme! Na kontrolu jdu příští středu a to už by mi paní doktorka měla vy:,–(it magnesium, tak uvidíme, jak Amálka zareaguje. Jinak už jsem pěkný tlouštík, váha + 10,5 kg, už se do ničeho nevejdu. Chytrá kniha píše, že se už po 36. týdnu moc nepřibírá, ale obávám se, že to nebude můj případ.

Márty:
Mám velikou radost! To je naprosto skvělý. Mě taky názory různých doktorů překvapují, když jsem byla v nemocnici pokaždé mně vyšetřoval někdo jiný a málokdy se shodli. Každopádně se snaž hodně odpočívat, to není nikdy na škodu. Osobního doktora jsme původně plánovali taky, stálo to 10.000 korun, jenže teď už u Apolináře skoro všechny znám, tak to ponechám náhodě. Jinak kamarádky, které to měly takhle domluvené mi potvrdily, že ten doktor je opravdu k dispozici kdykoliv, prostě nonstop na telefonu, kdyby to přišlo.

Sýkorko:
Smekám před tvojí vytrvalostí! Já jen dojdu k ségře na internet (10 minut chůze) a už mě bolí bříško. No už se tak strašně těším, až budu moct lítat jako dřív!

Natálko:
Nedovedu si představit, že by s mojí Amálkou ještě v břiše rajtoval další vetřelec. Obzvlášť večer mi dává takový kapky, že mi až občas tečou slzy.

Mišul:
Ty bolesti v bříše mám už od začátku těhotenství. Doktoři neví co to je, asi možná jak se roztahuje děloha nebo co. Každopádně je to prý normální. Baktérie se me zmocňují taky dost často, teda hlavně v první půlce těhotenství. Ale já jsem na tohle trpěla vždycky, takže mě to teď moc nepřekvapuje.

Brusinko:
O tom gruntování jsem taky slyšela, moje mamka mi to dokonce potvrdila v praxi, tak uvidíme, jestli to na nás taky přijde.

Holky jinak hlásím vyžehleno, vypráno a sbalená taška do porodnice, teda skoro.Jen mám pocit, že je nějaká poloprázdná. Jo nechala jsem si napsala Yal (místo klystýru), prý je to o hodně menší nepříjemnost. Podprsenku jsem si taky koupila, je naprosto šílená, ale to je normální, no přítel měl záchvat smíchu, takovou prý nosí jeho babička.

Taky jsem přemýšlela o našem deníčku. Nemyslíte, že by ho měl po Brusince někdo převzít? Myslím, že by byla škoda aby zanikl, když my první várka porodíme. Pořád vás tu bude dost štěbetalek a některé až do února. Co myslíte? No nevím Brusinko jak to plánuješ, ale myslím, že to pár dní taky potrvá než začneme psát Brusinčata, ne?

No už jsem toho nakecala dost.

Mějte se krásně.

Ahojky Martina a Amalie 35+3

 
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 22.10.03 20:05

Ahojte bříškandy,

tak jsem včera napsala příspěvěk a ještě asi před deseti minutami jsem měla za to, že jsem ho i odeslala. Ale ať koukám, jak koukám, nikde ho nevidím, tak nevím…

Takže ještě jednou…
v pondělí jsme navštívili pana doktora v poradně - všechno OK, CS stále 0. Dostala jsem už taky papíry na MD a formulář na jméno miminka. Taky ze mě vycucli dvě zkumavky krve, tak doufám, že i krevní obraz bude v pořádku.
Pak jsme šupajdili i s taťkou na UTZ. Už potřetí nám řekli, že čekáme holčičku, tak je taťka spokojenej jak želvák. Pan doktor ji změřil a prý váží 1780g! Není to obřík? Včera mi v bříškomailu z rodiny psali, že mimčo váží asi 1200g a my máme víc než půl kila navrch.

Dnes jsme v rámci těhucvíča s kursem byli omrknout porodnici. Mají to tam pěkné, takové celkem domácké prostředí, PA byla taky sympatická. Ale musím se přiznat, že tam na mě trochu padla úzkost. Nejspíš mi nějak došlo, co mě čeká. Ale teď už jsem zase v pohodě. I když očekávám, že ty pravé prředporodní strachy teprve přijdou. Zatím mi ještě ty dva měsíce připadají jako dlouhá doba.

Marty - mooooooc gratuluju! Teda Tobě musel spadnout pořádnej šutrák ze srdce! Uvidíš, že teď už bude všechno v nejlepším pořádku. Třeba nakonec budeš ještě Patrýska přemlouvat, aby vykouknul.

Ještě k seznámku - posílala jsem ho tuším v pondělí. Pokud vám nedorazil, dejte mi vědět, někde mi chyběl mail, tak abych to mohla napravit.

Mějte se fajn, ať už si dovolujete nebo chodíte ještě do práce,

Lajka s Lochneskou (30tt+4)

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 23.10.03 06:07

Ahoj všichni,

opět v dalším týdnu,po další poradně(už tam běhám každý týden),byla tam jiná dr.,tak si dělala starosti s mým tvrdým bříškem,i když jsem jí přesvědčovala,že je to u mě normální. Taky mi po kontrolním stěru našli nějakého streptokoka :-(,dostala jsem tablety a během porodu snad preventivně dostanu antibiotika. Hned jsem se vyptávala,jestli to nemůže být z bazénu,ale prý ne. Na monitoru mi sestra musela miminko budit,spokojeně spinkalo.

Lajko,dík za seznámek,koukám,že je převaha holčiček.

Márty,blahopřání k neležení,ale určitě se šetři! Je vidět,co dr.,to názor.

Mišul,na ty bolesti trpívám taky,je to takové někdy až nesnesitelné píchání v boku. Dr. říkala,že to je jak se natahuje vazivo dělohy. Pomáhá mi na to podkládat při ležení na boku bříško polštářkem,jinak ted' už nespím.

Sýkorko,musím obdivovat tvoji aktivitu,nepovažuju se na lenocha,ale tohle bych už neušla. Už se mi ani nechce do bazénu,tak se aspon snažím o jakési cviky.

K oblečení miminka: koupila jsem si takový flaušový zimní pytel s rukávky a kapucí,ten je docela malý, a na později vyteplené kalhotky s bundičkou a ještě jednu flaušovou bundičku,snad to bude stačit.

Nevíte někdo,jak se na šátku váže kolíbka3,kdy je ten uzel na boku?

Mějte se a pište.

Hana 37+5(přibl.)

 
VVerca
Stálice 75 příspěvků 23.10.03 10:35

Ahoj holky,

tak už začínám pomalu zaučovat svoji nástupkyni. Ještě jsem tu příští týden, pak si beru dovolenou a z té plynule přecházím na MD. Manžel mi slíbil pravidelné tisknutí deníčku, takže kontakt s váma určitě neztratím.

Jinak miminko se přes veškeré mé úsilí zatím drží nožičkama dolů. Asi si z mých cviků dělá spíš legraci. Zkouším ho i přemlouvat, ale zatím marně. No ještě má čas, tak si to snad rozmyslí.

Mějte se krásně, já jdu zase likvidovat různé staré papíry, ať tu po mě nezůstane nepořádek. Úplně zírám, co jsem tu všechno za pár let nakřečkovala.

Verča 30tt+6

 
Jirina
Extra třída :D 13532 příspěvků 23.10.03 10:49

Ahoj holky,

tak Sýkorko, na stránečky jsem se nakonec dostala, takže nic posílat nemusíš, díky. Chyba byla asi na seznam.cz, tam to hlásilo chybu, druhý den už to šlo normálně.

Poslední dobou jsem měla několik snů, které se týkaly miminka, tak se s vámi chci podělit.

Ten první byl takový zmatený, šla jsem si v něm do své bývalé práce (už jsme se odtamtud asi před 4 lety odstěhovali) pro vysvědčení (!), jenže jsem nemohla trefit, protože to tam bylo celé rozbagrované a všude hromady hlíny. Tak jsem po těch hromadách lezla a lezla, až jsem byla hrozně vysoko a najednou se něco utrhlo a já jsem padala … v tu chvíli mi blesklo hlavou, že žádné mimi nebude, protože to je konec… a vzbudila jsem se. Tak tenhle sen bych prosila, aby nic neznamenal.

V dalším snu jsem opět řešila KDY se mimi narodí - tak tentokrát to bylo na babiččin svátek (Blanka) 2.11. Jenže ona ho nemá druhého listopadu, ale prosince … tak vím zase prd.

No a dnes se mi zdálo, že mi mimi přinesli, tak jsem si říkala, ach jo, zase kluk, a to byl tedy Jíra hezčí. Jenže na bříšku mimi mělo cedulku Hana Vrabcová, narozena 6.12. (další termín do sbírky), tak jsem se honem dívala do plínky, jestli je to fakt holka, a představte si, ona ji měla chlupatou :o) No a ještě na té cedulce měla míry - podržte se 1,8 kg a 200 cm. Fakt byla hrozně dlouhá, tak jsem si říkala, tak jo, tak bude hrát volejbal … No a pak jsem ji kojila v práci u počítače, na kterém jsem si četla emimino …

Nemyslíte si, že jsem blázen, že ne :o))) Akorát pořád nějak čekám na signál, jako mi dal před narozením Jíra (že mám vyprat oblečky a když jsem to udělala, tak se druhý den narodil). Tak zatím by to podle snů vypadalo, že vydržím až do prosince …

Ahoj Jiřina - dnes 33tt (tohle číslo mi připomíná, kolikátý budu mít za dva měsíce narozeniny - jak zpívají Chinaski: i já jsem ročník sedmdesát … Husákovy děti dospěly do kristových let … :o)

 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 23.10.03 11:15

Ahoj všichni,

i když sem tam datluji svůj deníček, tak samozřejmě pravidelně pročítám brusinčin. A jelikož jsme na tom tak asi podobně a i můj termín s narůstajícími týdny se nezadržitelně blíží, tak se taky přidávám do seznámku O:)))).

Musím se pochlubit s naší uvědomělou holčičkou. Včera jsme ji s manžílkem byli okouknout na UTZ a byla již připravena hlavičkou dolů. Já to samozřejmě taky už nějakej ten týden cítím, že mě kope do žeber, ale když to vidí člověk v reálu, tak to somozřejmě uklidní. Náš drobek má už 1500g a vše odpovídá přesně současnému týdnu. Taky na nás naše babulka vyplázla jazyk a pak si zívla - asi jsme jí tím okukováním dost nudili. No, bude si muset zvyknout až tady bude s náma tak už se toho okukování nezbaví O:)))).

Jinak jsem začala taky chodit na přípravný kurz 4 lekce (porod, kojení, péče o novorozence a videoprojekce) tady v Brně. Absolvovala jsem první přednášku a bylo to zajímavé, hlavně věcné a zaměřené jen na nejdůležitější informace. Taky pomalu dokupuji vše potřebné a sepisuju seznámek, co ještě v listopadu pořídit.

Všechny Vás moc a moc pozdravujeme a přejeme klidné a spokojené miminka v bříškách.

Eva + Melika (30 + 2)

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 23.10.03 12:49

Cau Holky!
tak jak je? Ja sem byla vcera cvicit - no cvicit… :) asi tomu tak rikaj, ale me to stacilo. Pak jsem prisla domu, oskrabala jsem brambory a manzilek udelal pstruha - no spis mi pripominal velrybu. :) Ale byla jsem statecna a v do 21h jsem ji zvladla. :) Spat jsem sla asi okolo 23h, ale tak jak mi bylo zle a nevedela jsem jak si lehnout, to mi tak dlouho nebylo. :) Tlacil me zaludek - asi se Pidalka snazila dostat taky k rybicce :) a jak me bolely kycle - jestli po tom cviceni - no, neni se cemu divit, kdyz uz 0,5 roku nic nedelam. :) AA tak jsem usla az nekdy okolo 3h a po 8h zacal knourat pes a kdyz se po 0,5h manzel k nicemu nemel, tak jsem s ni sla ven ja. malem sem usla ve vytahu. :) Pak jsem si sla jeste lehnout, ale uz jsem neusla. Ted jsem vyluxla, uklidila - u me asi predporodni gruntovani nepoznam, leda ze bych zacla malovat. :))) a ted do me Pidalka kope jak o zavod. :) Asi si chce prokopat cestu ven hlenovou zatkou. :) No, pujdu se radsi natahnout.
Na neco jsem chtela reagovat, ale zacina to byt semnou horsi a horsi, protoze kdyz chci neco rict, tak hned zapomenu co a uz si pripadam jako idiot. :))

Jste taky nektera tak zapomnetliva?

PApa Darka + Pidalka 25tt

 
Gabina2  23.10.03 16:23

Darko- buď v klidu…mám těhotenskou sklerozu spojenou s maminkovskou sklerozou.
Kolikrát chci manželovi něco říct a v ten moment už nevím, jestli jsem mu to řekla nebo teprve chystala říct.

Vajo-ahojky!!! Tak když na kurzu získáš nějakou informaci, tak šup sem s ní!!!

Dneska se podařilo, že mimís načutnul Adama!! Ten chvíli koukal, bylo vidět, že mu to v mozečku šrotuje, ale zřejmě si s tím neuměl poradit. Pak si šáhnul na svoje bříško, uklidnil se, že jemu se nic takového v břiše neděje a pádil pryč. Toliko první kontakt se sourozencem :o)
Gábi 33tt

 
Natalka2
Stálice 100 příspěvků 23.10.03 17:27

Ahoj holky,
jsem nějak zmatená, jak jsou ty Vaše zprávičky časově přeházené. Chtěla jsem něco napsat, ale tak mě to rozhodilo, že jsem to zapomněla. To se mi stává často…
Včera jsem měla rozlučku s lidma z kanceláře (raději jsem to udělala dřív, člověk nikdy neví…) a byla docela sranda. Akorát jsem už po dvou hodinách nevěděla co mám pít. To už jsem v sobě měla asi 6 matonek a 3 čaje. Nakonec jako vrchol večera přišel můj manžel, takže jsem opět dělala řidiče.
Musím se přiznat, že se docela těším až si budu moct dát vínečko, teď bych měla takový divný pocit, že jim zabíjím mozkové buňky.
Neuděláme nějakou vínečkovou party až dokojíme? Nabízím pěkné posezení na naší terásce.
Konec snění, ještě musím jít něco dělat
Opatrujte se
Natálka

 
Anonymní  23.10.03 19:45

Hojky,
hlásím se jen na chvilku, teď jsem přijela od babičky a musím říct, že MD nám svědčí ;-)).
Už jsem si stáhla příspěvky a zítra snad už konečně bude čas.

Jinak nevím, zda jste již byly informovány, ale moje šagrová Norreen je v Motole v nemocnici. V pondělí začala krvácet, tak jí brácha odvezl. Po UZV se ukázalo, že má vcestné lůžko, ale vše odeznívá a mimi je v pořádku. Bubu jí zítra volat, tak vám pak povím bližší info.

Dneska jsem si (nám) udělala radost a koupila jsem originál šátek Vatanai. No dostala jsem peněžitý dar v práci, tak jsem to využila na tohle, protože jsme to hodně rozmýšleli, tak bylo jasné, na co to padne ;-).

Zatím pa a přibírejte jako já. v pondělí to bylo +9 kg. (tj. za poslední měsíc +4kg) Taky je to pěkně vidět.
Pa Kairo 33tt

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 23.10.03 21:13

Cau holky!
Je to hruza, nevim co mamcist a co ne. :( Kurnik, na co jsem to chtela zas reagovat… :-/
Tak dnes po uklizecim maratonu misto lezeni me manzilek vitahnul na kolo. Tam to slo - jeli jsme asi tak 5km k babicce podel reky, porad se na me otacel a tlemil se jak jedu. :) Nevim co na tom bylo smesnyho. Zpet jsem jela uz po silnici a myslela jsem ze nedojedu jaky sem mela krece. Ale ustala jsem to. Udelali jsme si bramboraky a jeli jsme do HK na nakup takze jsem si jeste vubec nelehla. :)

Jo, uz vim (ale priznam se, musela jsem se podivat, co jste psaly) taky jsem chtela rict ze si teda tehotenstvi vubec neuzivam. :( Nechapu jak muzou v knizkach psat ze po 24tt se bude skoromamina citit skvele. Ja se citim porad jak spraskanej pes. Nevim jak to budu delat az budu nekdy cekat druhy - to se asi zcvoknu a to prvni ditko nekde jeste ke vsemu necham. :)
Jinak me boli uplne vsechno, neni mi nikdy nejlip, sem otravena a ubrecena a tak… ale nejsem urcite sama. Jo, a strasne mi chybi spanek na brise a popobihani a skakani..... a taky bych si klido dala vinko. Uz asi zacinam mit nejakej abstak. :)
Tak papa a doufam, ze se citite aspon o trosku lepe. :)
Darka + Pidalka 25tt

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 23.10.03 21:14

Uz sem prisla na to, jak dat komentar na konec. :) Okoukala jsem to od Natalky. Dat odpoved na komentar VVerci.

Darka

 
Gabina2  23.10.03 21:39

…hezky švagřinku pozdravuj!!! Moc přeju, aby byli/y v pořádku.
Gábi 33tt

 
Natalka2
Stálice 100 příspěvků 24.10.03 09:50

Moc, moc pozdravů a ať je všechno v pořádku. Držíme palečky. A takovejch 12 palečků, to už je něco.
Natálka+šklebounci

 
Jarnicka
Stálice 70 příspěvků 24.10.03 10:07

Ahojky holky a malý úzlíčci v bříšku

chtěla bych se Vám nejdříve představit Jmenuji se Eva a kolem 10ledna čekáme chlapečka Matyáška Nyní jsem ve 29 týdnu Matýsek je spokojené a vcelku klidné miminko nijak moc mě kopanečky netrápí spíše pocituji že jen tak krouží jako lochneska - možná bude hůř teď to zatím vidím velice růžove
Moc jsem se na své těhotenství těšila (dříve jsem „chodila“ pravidelně do deníčku Montičky - odtud si na mě možná některá z Vás vzpomene ) jenže v práci jsem pořád doháněla a doháněla a doháním pořád ale už jsem si řekla tak dost - miminko je přednější doba k porodu se rapidně krátí a na emimču je tolik rad názorů a informací od každé těhulky a maminky které také já s Matýskem potřebujeme A co je nejdůležitější - že s Vámi si můžu popovídat a probrat miminkovské radosti a starosti Můj mužíček je moc hodný a snaží se nám věnovat jenže je podnikatel má málo času v hlavě má ve dne v noci firmu a na nic jiného prostě nemyslí A já když ho vidím neustále unaveného nechci ho zatěžovat ještě mými někdy prdlými úvahami
Proto s Matýskem budeme moc rádi když nás vezmete mezi sebe

Pozdravujte od nás svoje mimísky
Evula + Matýsek 29t

PS omlouvám se za bezznakový text- nějak mě zlobí počítač

 
Gabina2  24.10.03 11:07

Ahoj holky!

Teda venku je zima jak v ruským filmu…ještě jsem se nestačila aklimatizovat z toho přetopeného léta a hned takováhle zima :o((

Evulo: vítám tě tu mezi námi!!! S Matýskem rozšíříte počet chlapečků :o)

Marty: buď špatně vidím nebo nevidím nic…:D:D
Gábi 34tt

 
Gabina2  24.10.03 11:13

Tak závada nebyla na mém přijímači :o)

Jinak s manželem je to u nás stejné: práce má hodně a mě je občas líto, že to neprožívá tak jako já /a vlastně je mi líto, že to ani nemůže prožívat jako já…pohyby, škatavku, rostoucí pupík/, ale zase na druhou stranu, na něm teď leží zabezpečení rodiny, ktará se rozroste o dalšího člena… No nikdo to nemá lehké!!!

 
Anonymní  24.10.03 11:35

Nepřihlášená hanulka

Ahojte berušky, jak se máte? Moc se mi po vás stýská. Poctivě si tisknu deníček abych o vás věděla.
Dneska jsem byla u pana doktora. Tak byl docela spokojený. CS 4, povídal, že už se mi zkracuje a změkčuje čípek a že je to v této fázi vpořádku. Mimčo už pomalu sestupuje. Příští týden jdu opět na kontrolu a pak hurá do porodnice.
Jediné co mi kazí pohodu je, že jsem se kompletněcelá osipala, teda skoro celá. Děsně to svědí a nikdo neví z čeho to mám. No paráda. No tak já si jdu číst. Mějte se nádherně a ležícím hodně zdaru.
Pááááá Hanka 36tt (35+6)

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 24.10.03 12:59

Ahoj všechny štěbetalky,

jsem zase na skok v knihovně, tak honem honem přelouskat vaše povídání a něco reakcí :-)))

Marty: supeeer, že máš povolen „výběh“ :-))) A řádné proklepnutí v nemocnici nemůže uškodit. Teď jsi nejspíš na chatě, tak pozor na namrzlá ouška. :-))

Sýkorko: téééda máš jasného chodicího Hujera :-)))) Jsi dobrá. To mi s Kuklínkem už jsme v aktivitách značně polevili(y) :-)))
Poslední capkání bylo jen po té ZOO a jinak toho už moc nenachodím.

Jo a vůbec se s tím úklidem nehanbi. Holedbala jsem se¨a zatím jsme zvládla jen vyklidit jednu velkou polici ve skříni a zakoupit Lovelu. Vypráno a vyžehleno k dnešnímu dni stále 0 :-)))

Natálko: to musí být fakt vlnobitý v tom bříšku. Myslím, že působíš jako skutečná hostitelka Vetřelce co? :-))) Nedívala jsi se náhodou na Vetřelčí trilogii, co zase teĎ dávali v telce? Šklebounci si vzali mustr a nechtějí se nechat zahanbit :-
Jo a scénka a la Michal Tučný musela být taky dobrá :-)) Ale chápu Tě. Přece jen jsme ženský a přiznejme si, kdo z nás nechce vypadat „ucházejícně“ :-))))
Ale je to v pohodě, jedná se jen o přechodný stav :-)))

Jiřino: taky jsem o tom uvažovala, jakou řeč zvolit, ale zatím to vidím, že bych mluvila za sebe. Uvidíme, jak se to pak celkově v deníčku vyvrbí. Nebo to budu tak porůznu střídat :-)) A třeba se to bude taky střídat autorkou od autorky. Jak jsme se s holkama dohodly, pojmeme to tak nějak „střídačkově“ tak abych nemluvila za jiné.

Ty sny jsou doooost divoký. Ale termínově to vypadá nadějně. Horší je to, jak budeš rodit tu dvoumetrovou lovosici :-)))

Jarničko: vítej mezi námi a ať se Ti tu s námi líbí :-))

Amálko: no nevím, jak se to nakonec vyvrbí s deníčkem. S holkama jsme se domlouvaly, že až se Kuklín vykuklí tak budu pokračovat zřejmě pod názvem Brusinčata (pěkně to holky vymyslely) splečně s některými ochotnými přispěvovatelkami. Prostě bych to viděla tak zhruba co tři neděle - měsíc, že bych psala deníček. Myslím, že se najde dost zájemkyň, které by chtěly úvodník vyplodit :-))
No a buď budou holky, které to ještě mají „za pár“ s námi společně a nebo se trhnou, pokud budou chtít. Nějak se to vyvrbí :-)) Uvidíme

Holky už nás zase další netrpělivý zájemci o internet vyhánějí, tak budu muset končit.

Mějte se moc pěkně a zase v úterý se „pochlubím“ jestli jsem něco vyžehlila :-)))

Páááá Martina

 
Jarnicka
Stálice 70 příspěvků 24.10.03 13:46

Ahojky holky

moc díky za přivítání

Marty - s manžílkem jak říkáš - sklapne mi taky když si chci koupit co se mi líbí (a ted se mi pro Matýska toho líbí opravdu moc) a on bez problémů vytahuje peneženku - všechno má své PRO a PROTI

A ještě jsem si všimla že Patrísek váží úplně stejně jako Matýsek - ve 27 týdnu 1000 g - to jsou macíčci!!

Brusinčata - deníček miminek - byla bych pro- bude super si psát o tom co ta naše děťátka vyvádí

Natálko - musí to být velký zážitek takhle současně nosit 2 miminka Ať Ti pěkně rostou

PS Klávesnice se pořád neumoudřila
Mějte se

Evula + Matýsek 29t

 
Natalka2
Stálice 100 příspěvků 24.10.03 15:07

Ahoj holky,
teda se nám tu ty chlapí množej.

Jarničko - taky Tě tu vítám. Mít dvě miminka je někdy úžasný, jindy na umření. Teď se právě zase perou. Obzvlášť zábavný to je, když jim něco kupuju a pak to platím. Dneska jsem zrovna kupovala dvě hrazdičky, dva kolotoče nad postýlku a chtěla jsem jim koupit nějakou speciální podložku pod prostěradlo, která zachytí čůrání, že si broučci nepročůrají tu drahou matraci. Víte kolik stála jedna? 450,– Kč. Tak jsem se ptala prodavačky co to ještě umí a koukala na mě divně, tak asi už nic.

Hanulko - mě trápila vyrážka někdy kolem třetího měsíce a pomohla mi (ježíš, to je skleróza), jó už vím, šalvějová mast.

Brusinko - já teda jsem vzorňák, já mám všechno vypráno a vyžehleno. všude naklizeno. Prostě pošuk. Já už nemám co uklízet, tak asi přijdu k tobě.

Márty + Gábi - jo, jo, manžílci co vydělávají penízky, to znám. Včera jsem zrovna říkala manželovi, že to bude žůžo, až šklebounci budou řvát, že se nechtějí chovat od toho cizího pána, co k nám domů chodí přespávat (samozřejmě myslím manžela).

Darko - buď v klidu, taková úžasná nálada padá občas asi na každou z nás. Já jsem právě o víkendu, když jsem si zkoušela ty lacláče, alá Michal Tučný, jsem strááášně plakala, že jsem tlustá a že už mi to obrovský břicho asi zůstane a taky pokládám manželovy otázky typu, jestli by si mě znovu vzal, kdyby si mě teda nevzal už loni. Tak prej jo, ale že prý jsem bývala trošku normálnější. Tak nevím.
Mám teď pracovní schůzku, tak se musím zase hodit do „vážna“, ale nebojte ještě se tu ukážu
Natálka + šklebounci

 
Jarnicka
Stálice 70 příspěvků 24.10.03 16:20

Ahojky ještě jednou,

Natálko - ja tu podložku koupila za pětistovku, také jsem kulila oči. Ale kupovat všechno dvakrát musí být pěkný nářez!!

Ještě se chci zeptat jakou jsi kupovala hrazdičku a kolotoč (myslím výrobce nebo značku) ? - já jsem pořád ještě nenarazila na tu pravou, která by se mi líbila, tak že bych ji koupila. A když jsem se s tímto "velkým problémem " svěřila manžílkovi, řekl, že si nemám dělat starosti, že ji radši doveze z jedné ze služebních cest do Německa. Ale znáte to - nechat něco na chlapovi. I když teď ho musím pochváli - dovezl ze služebky tm. modrou kombinézku a k ní fleesové botičky, spací pytel a medvídka na spaní s hudbou a tlukotem srdíčka - no fakt k zulíbání.

Holčinky opatrujte bříška ahojkyyy

Evula + Matýsek 29t

 
Natalka2
Stálice 100 příspěvků 24.10.03 16:44

Jarničko - kolotoč se jmenuje Music mobile od firmy Fehn a hrazdička je od Chicca. Ale jsou si všechny dost podobný. Mě se taky ze začátku žádný nelíbil, ale to bude tím, že mám jiný vkus než děti.
Natálka

 
Anonymní  24.10.03 18:41

Tak vás zase tak na skok zdravím! :-)
V prvom rade blahoželám Marty k povoleniu neležať, viem, aký je to pocit, pretože mne už to teda pekne lezie na mozog. Nemám to síce príkazom, ale chrbtica mi proste už nič iné nedovolí, sú dni, keď môžem naozaj len ležať a prechádzať sa, ale s mierou. Sedenie ma úplne zabíja a státie tiež nič moc. Ale inak sa máme dobre, bohužiaľ s tými bolesťami nič nenarobím, musím len vydržať.

Pôrodnicu už mám asi vybranú, ale teda len vylučovacou metódou, hovorí sa tomu teória menšieho zla. Uvažovala som, samozrejme, o pôrode mimo mesta, ale bojím sa dopravnej situácie v januári, môže byť kalamita, môže nám vypovedať službu baterka, máme staré autíčko a cestovať niekam dve hodiny je ozaj trúfalosť. Takže som tak nejak rezignovala a snažím sa to veľmi neriešiť, leby som sa scvokla. Ako vraví moja doktorka, vyrobili nám z toho tri obrovské kravíny…

A mám jednu novinu! V utorok sme boli na ultrazvuku a tentoraz sme mali šťastie a natrafili na veľmi milého doktora, ktorý nám trpezlivo všetko poukazoval, tak sme sa nesmelo spýtali, či sa nám náhodou to naše mrňa nechce konečne ukázať. Keď to už vyzeralo, že odídeme opäť s dlhým nosom, odrazu sa mimi nad nami zľutovalo, prestalo kopať nožičkami a zdvihlo ich dovysoka. Ale bolo to fakt len pár sekúnd, ešte sťastie, že manžel tak usilovne sledoval, lebo zrazu vykríkol na doktora, či to náhodou nie je ono :-))) A ono bolo! Ale máme to tak na 80%, hoci sme to videli všetci traja, bolo to príliš krátke na nejaké závery, ale aj tak sme odchádzali celí vytešení a objímali sme sa ako šibnutí :-))) Vyzerá to totiž na PRINCEZNIČKU! :-) V rodime sme spôsobili absolútny poprask, všetci boli vytešení ako blchy, až sme ich museli brzdiť, že z toho prípadný chlapček bude mať mindráky :-)

Dnes som dostala papier na materskú, vraj nech už to mám z krku, ešte mesiac budem PN a potom sa pridám k vám do klubu.

Inak pozdravujem Natálku, pri jej „výplodoch“ mi fakt tečú slzy od smiechu :-)))

Akurát teda neviem, či sú tie pohyby u mňa v poriadku, keď všetky píšete, ako sa vám drobčekovia v bruškách melú a to naše sa ozve tak dva-trikrát za deň, párkrát ďobne a dosť.

Bruško už mám riadne, 103cm, rovnako tak cez prsia, váha +10,5kg, no hrúza…

A ešte sa musím pochváliť - mám béžový fusak! :-)))) Našli sme predajňu s vlastnou výrobou a poviem vám, taký výber tovaru, farieb a vzorov, som ešte nevidela. Paráda! Len fusaky mali asi v x farbách a predavačka nám povedala, že dodávajú tovar skoro do všetkých detských predajní, ale že keď im ponúkajú rôzne farby, vždy ich stopnú, že nie, že chcú len modré. Vraj sú univerzálne. No dobrá hovadina, čo nám potvrdila aj ona, lebo odhliadnuc od toho, že farba ako taká je len kozmetický detail, rovnako sa vám zašpiní svetlý aj tmavý fusak, pretože špina je na jednom biela a na druhom čierna. Ale hlavne že mám a ešte k tomu o pár sto korún lacnejšie. A ešte sme kúpili rýchlozavinovačku, prebaľovaciu podložku a kozmetický kufrík, paplónik s vankúšikom, obliečky, hniezdo, baldachýn aj s konštrukciou a plachtu, všetko perfektne zladené, do vanilkovo-žlta a s neuveriteľne sladkými medvedíkmi :-)

No som sa zase vykecala, ale viete, čo mi to dalo práce prečítať posledné dva denníčky? Strávila som s tým celý deň! Som to ja ale hrdinka, čo? :-))) Strašne rada by som reagovala na vás všetky jednotlivo, ale mám v tom hrozný zmätok. Hlavne, že ste v poriadku a trošku ma mrazí z toho, že sa tu už ide rodiť…júúúúj, sa to blíži!

Takže ja už zase budem „Přečíst zbytek…“, to je jasné, tak sa teda majte krásne, niekedy sa zase ukážem.

Lulu + Bublinka :-) 28tt+2

 
kairo
Kecalka 115 příspěvků 24.10.03 19:26

Tak se hlásím s novými informacemi o Norreen. Děvčata je mi to moc líto, ale píďalce se u maminky nepodařilo vydržet a včera o kuklínka přišla. Je nám to všem moc líto, protože před 11 měsíci to bylo to samé.
Norreen si zatím v nemocnici nechají a podstupuje všechny možné a nemožné testy a odběry. Už si jí nechají v Motole v evidenci a pod specializovaným dohledem.
Zatím to bere holka statečně a prý bude rozmazlovat to naše, ale je mi jasné, že krušné chvilky ještě nastanou. Zítra se za ní chystám, tak ji budu moc pozdravovat a ozvu se co a jak.

Pa Kairo 33tt

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 24.10.03 19:58

Tohle to je tak strašně nespravedlivé!
Když jsem si přečetla, že Noreen o píďalku přišla, tak se mi zavalily oči slzami a musela jsem si dát na chvíli pauzu, než se mi přestaly třást ruce a já byla schopna psát :o(

Absolutně nejsmutnější zpráva, kterou jsem se mohla dozvědět a přitom to vypadalo, že tentokrát bude vše v pořádku.

Moc prosím Kairo od nás Noreen pozdravuj. Nevím, jak to vůbec může zvládnout. Snad se příjde na to, proč píďalka odešla do nebíčka a další miminečko už v bříšku zůstane celých 9 měsíců.

Je mi to všechno hrozně moc líto.
Ed s Polinkou a Daisy xx

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 24.10.03 21:21

Kairo, moooooc od nás Norreen pozdravuj a vzkaž ji, že na ni myslíme! Musí to být hrozně těžké. Posílám obrovské pohlazení po dušičce a obejmutí!
Montička

 
TailorTailor
Stálice 52 příspěvků 24.10.03 22:04

Ahojky,nejsme tu často ani dlouho a přesto je nám s vámi vždycky fajn.A teď je tu tak smutno,bolí nás u srdíčka a myslíme na někoho,koho pořádně neznáme.Ale snad můžeme taky pofoukat bolístko,pohladit po duši a doufat,že to nějak vydržíte.Určitě to není jednoduché,myslíme na vás a snad ty slzičky odplaví aspoň trochu toho smutku.Je mi to moc líto.papa Tailor a Koblížek pusu

 
Jarnicka
Stálice 70 příspěvků 25.10.03 15:53

Ahojky Norren,

skoro na monitor ani nevidím, je mi to moc , moc líto. Neznám tě, ale i tak jsem s tebou. Opatruj se.

Evula 29t

 
Lea
Kecalka 207 příspěvků 25.10.03 16:12

Mila Noreen,

je mi to strasne moc lito, ze se neco takoveho vubec stalo. Posilam pohlazeni, at tohle tezke obdobi prekonas.

Lea

 
Gabina2  25.10.03 18:04

Kairo,
ach jooooo…je mo to moc líto. Takový věci by se neměly dít. Moc Noreen pozdravuj, že jí přeju spoustu sil, aby to překonala /i když to bude hodně těžké/
 Gábi

 
Anonymní  25.10.03 19:52

Je mi to tak veľmi ľúto........ :-((((
Kairo, pozdrav Norreen, aj keď je teraz ťažké ju povzbudiť, ale snáď doktori prídu na to, kde je problém…

Lulu

PS: Pre Marty - ďakujem za blahoželanie. Len som chcela napísať, že úplne chápem, ako nemotorne sa asi cítiš, posledné dni som zo seba príšerne nervózna, začínam sa cítiť ako tanko, pretože všetko oblečenie (aj to tehotenské) mi už je nepohodlné, neznesiem nič, čo mi tesnejšie prilieha na telo, idem sa z toho zblázniť, ale jednoducho už si nemôžem dovoliť kupovať ďalšie veci a ešte k tomu sú mi tesné čižmy a musím si kúpiť nové zimné topánky, z čoho ma ide šľak trafiť :-/ Neviem sa zmestiť do vane, nemôžem sa zohýbať, ledva vstanem z kresla, no v tomto ohľade des…a to ešte nič nie je, len začínam siedmy mesiac. Ach jo, som si posťažovala, no ale čo narobíme. Tehotenstvo nie je prechádzka ružovým :,-(om, ale odmena bude sladká…

Papa
Lulu 28tt+3

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama