Brusinka - 6.dil

Rodičovství
  • 20.01.04

Ahoj holčiny, V pátek mi volala Brusinka a poprosila mě, jestli bych deníček nevedla dnes já. Samozřejmě nenechám kamarádku na holičkách, alespoň se můžu literárně vyřádit :o))) Nebojte se, Brusinka se zase ozve, je v pořádku i s Janičkou, jen si potřebuje najít ten správný rytmus.

Vítáme Marty zpět doma.
Tak jak se pereš s domácím prostředím, Marti?
Patrísek je určitě šťastný, že má tak úžasnou maminku. A co pejsek, jak se s maličkým skamarádil? Neudělal si pelíšek vedle postýlky? :o))

Lajka se ptala se režim miminek.
Ha ha ? podle mě žádný režim nemají. Jediný režim je ? jíst, spát, kadit a čůrat na všechno co je čisté a suché. A pokud možno, ať je toho co nejvíc na mamince. J
A co se týče přibývání na váze ? mě doktorka řekla, že miminka naberou průměrně 150 ? 200g za týden. To že ten můj cvrček nabral za 4 dny 400g ji nijak nerozhodilo. Prý další týden nemusí nabrat ani deko. Takže se ani v nejmenším neznepokojuji, vidím, že malý baští jak na závodech, prospívá, a to je hlavní.
Má už asi tři brady :o))))

Je zvláštní, jak se tváří pořád spokojeně dokud nedostane hlad. Ten vám tak vyvádí. Sousedi si musí myslet, že ho napichuji na špejli. :o)
Jakmile ho začnu přebalovat, spustí tu svou sprostonárodní odrhovačku a ječí a ječí.
Tak se ho snažím nějak ošálit ? vždycky na chvíli zabere, když mu do papulky strčím kloub ukazováčku. To si ho tak zuřivě chytí a začne sát až celý zrudne. Po chvíli zjistí, že jsem ho napálila, škaredě se na mě podívá a jede druhou sloku.
Ale po každé se nechá nachytat :o))

Ale jinak je to hrozný spáč. Někdy si myslím, že je podle kňouráni vzhůru, tak ho vezmu z postýlky, že ho přebalím, ale za tu chvíli, než ho přenesu asi 2 metry k přebalovacímu pultu, tak vytuhne. Tak si ho nechám chvíli na rukou - z chvíle je někdy i hodina a půl - to budou bicepsy :o)
No a on se jako rozhoduje - probudit nebo neprobudit. Je to fakt síla. To se co chvíli protáhne, hodí na mě očko, zaksychtí se a spí dál. Vedle by mohl zpívat Mick Jagger a s nim by to vůbec nehlo.

Evula se ptala, co oblékáme mimískům na procházky.
Tak v téhle oblasti si připadám jako matka ? ledová královna.
S oblékáním toho moc nedám. Martínek je běžně doma v dupačkách a nejaké košilce. Když jdu ven , přihodím jen svetřík, pletené bačkůrky a čepici ? to je všechno!
Rukavice jsem vzdala, stejně si ručky vždy zachumlá do svetříku a ještě nikdy je venku neměl studené.
V kočárku mám speciální jehněčí kůži, aby mu nebylo chladno zespoda. Malého šoupnu do teplé rychlozavinovačky, fusáku a ještě přes něj přehodím deku.
Aspoň mám jistotu, že když někam jdu a vlezu do vytopeného prostředí, odhážu z něho ty vrstvy a je normálně oblečený, aby se mi nepřehřál.

U doktorky byla se mnou paní, jejíž holčička byla příšerně navlečená.
Dupačky, košilka, lehký svetřík, pletený svetr, těžká kombinéza, rukavičky, čepička, fusák, deka. Upozorňuji, že venku bylo 6 st nad nulou. Co jí obléká když je ?6 ???
Ta chudinka malá byla celá rudá.
Jenže po téhle zkušenosti si říkám ? co když toho malého JÁ tak špatně oblékám? :o((
Takže se prosím pochlubte, jak to děláte vy.

Na opruzeniny jsem vyzkoušela vše, co jste mi poradily, takže ve finále nevím, co zabralo. Ale je to o hodně lepší.
Paní doktorka mi ještě doporučila po každém kaku umýt prcku pod tekoucí vodou. Hlavně nemám používat vlhčené ubrousky. Jsou parfemované a na rozbitý zadeček zbytečně dráždivé. A navíc malému se to co-dvou-hodinové sprchování líbí :o))

Kojení probíhá během dně v sedě a v noci v leže. Jen si dávám pozor, abych s ním neusnula v posteli.
Po každém kojení si ho hodím na břicho. Za nějakých 5-10 min si odříhne a jsme oba spokojení.

S Brusinkou jsme se bavily o tom, jak je důležité cvičit prsní svaly.
Je pravda, že jsme při tom kojení neustále ohnuté , shrbené ? a po pravdě řečeno, která z vás myslí na to, že by měla cvičit???

Nemusíte drasticky cvičit. Stačí 3krát za den dát ruce před prsa, pokrčené, dlaněmi k sobě ? a tlačit dlaně proti sobě. Tuto pozici můžete obměňovat, a to tak, že jednu sérii tlačíte před prsama, jednu před pupíkem a jednu před očima. Podle toho, kde se ruce nachází zapojujete jinou část prsního svalu.
Další podstatná věc je protahování.
Na to opravdu dbejte. Komu se nechce cvičit, může to nahradit správným protahováním.

A už opravdu poslední zkrášlující věc je správné držení těla.
Určitě každou z vás aspoň jednou napadlo, že se při držení miminka v náručí prohýbáte v zádech, že jste pokřivené, máte pupíky vystrčení.
Tak tomu musí být od nyní konec! Úplně jednoduše budete myslet na tři zá:,–(y:

  • pokaždé stáhněte břicho, tím docílíte, že se nebudete prohýbat v zádech
  • pokaždé stáhněte půlky, tím docílíte pevnějšího zadečku a mírného podsazení pánve
  • pokaždé tlačte ramena dozadu a dolů, tím vám prsa nebudou tahat dolů, ulevíte krční páteři, trapézům a posílíte mezilopatkové svaly

Tak se mějte krásně a ať nemáte jen krásná miminka, ale ať i miminka mají krásné maminky.


Míša a Martínek (měsíc a týden)

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.04 09:06

Ahoj Míšo!
K tomu oblékání. Holčičku jsem měla v únoru a chlapečka loni v srpnu, takže s oběma jsem coby s miminy zimu absolvovala. Oba jsem je oblékala stejně jako ty a nevíme, co je to rýma ani chřipka, paní doktorka tvrdí, že kromě kojení je to právě tím, že je nevytáhnu z kočárku zpocené, protože potom je jakýkoli průvan nebezpečný. Taky jsem viděla pár dětí ustrojených tak, jak poisuješ, že byla ta holčička a i mně by zajímalo, do čeho je potom strojí když je pod nulou nebo když jsou na horách. Takže buď klidná, alespoň moje zkušenost (podpořená naší moc fajn paní doktorkou) je ta, že i v oblékání všeho moc škodí a pokud je malému teplo, tak proč bys ho navlékala víc. Ahoj,
Jindra od Ed

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.04 15:11

Ahoj Brusínci a Brusinečky!!

Nejdřív chválím Míšu za prima deníček. Brusinka má schopnou pomocnici :o)

Oblékání: Míšo, dělám to stejně jako ty. Pro miminka je přehřátí nebezpečné. Já se někdy nestačím divit kolik toho mají některá miminka na sobě, a dokonce i v létě!!

Opruzeniny: se nám naštěstí vyhýbají…jak už jsem psala používám Rybilku a při přebalování dost často místo vlh. kapesníčků strčím Davídkovi prdelku pod vodu. Ono je to leckdy rychlejší a účinnější než to šmrdlat kapesníčkama :o)

Cvičení: no přiznávám se, že nic moc…teda spíš nic. Jsem hrozná nedokážu se přinutit, ale potřebovala bych to!!! Budu si muset dát nějaký závazek. Co ostatní cvičíte doma nebo někam chodíte cvičit?? A když někam chodíte a jste z Prahy, tak kam??

A něco o Davídkovi: Tak se nejdřív pochlubím, že už náznak nějakého režimu má!!! Už asi 14 dní se večer kolem 20.00 hod. nají, spinká do 0,30-1,00, další jídlo, potom následuje kojení po 3 hodinách, takže ve 4.00 a v 7. 00- to je i budíček. Chvilku kouká, usne a spí do 10.00, celé se to opakuje -pozorovámí, spánek jídlo v 13,00 a znovu dokola, jídlo v 16.00-16.30. Večerní koupání je kolem 19.00-19.30, večerě ve 20.00 a vše znovu. Je to prima, obzvlášť, když má člověk ještě jedno dítko.

Právě dnes se ze mě zřejmě stala indiánská babička. Přes net jsem si objednala šátek na nošení dětí, šije ho jedno mateř. centrum-mají na něj i certifikát a stojí 550 Kč, což je super cena oproti šátkům Vatanai. Vyzkoušela jsem uvázal kapsu, šoupla tam Dáďu a on okamžitě usnul. Takže další úvazy vyzkouším až se probudí (mám ho teď na břiše), ale zatím veliká spokojenost.
Máme sice Baby vak, ale tohle vypadá, ýe se osvědčí líp.

Ve čtvrtek nás čeká poradna. Schvílně jestli překonáme 5kg hranici :o)

Mějte se krásně a všem Brusinčatům (i těm zakukleným) posílám pohlazeníčko.
Gábi+David 5týden

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 20.01.04 16:06

Ahojte!

Zrovna jsem si říkala, jak to může Brusinka všechno zvládat i s psaním deníčků a teď můžu trochu škodolibě uznat, že mě lehce potěšilo, že nejsem jediná, kdo nestíhá. Teda ne že bych to někomu přála a už vůbec né ctěné šéfové, ale nepřipadám si tak neschopná. Přišlo mi, že to všechny zvládáte skoro levou zadní, zatímco já si leckdy čistím zuby až po poledni a když už stačím uvařit, nemám to kdy sníst atd. Tím odpovídám i na dotaz ohledně cvičení - není kdy. Když malá usne, buď frčím do koupelny, nebo honem klohním něco k jídlu. Pokud náhodou nepotřebuju nic z výše jmenovaného, ukládám se do postele, abych taky něco naspala. Takže na cvičení mi nějak nezbývá čas. Zatím jsem se o nějaké ty cviky na břicho pokusila jen jednou, někdy trošku posiluju aspoň pánevní dno, u toho se může i kojit.

Opruzeniny se u nás vyskytly zatím jednou a jenom trošku, tak jsem to napaptlala Bepanthenem a opravdu, při dalším přebalování to bylo fuč.

Na procházky nechám Aničce dupačky a košilku, co má na doma, přidám vlněný svetřík, ponožky, rukavičky a bavlněnou + pletenou čepici. Takhle ji šupnu do kombinézky a pak ještě do fusaku. Pokud je hodně mrazivo, balím ji navíc ještě do deky, případně ještě přehodím plínku přes obličej, aby jí neomrzl nos a tvářičky.

Dnes jsme byly opět v poradně kvůli váze. Oproti minulému týdnu jsme se zlepšily. Nepřibrala sice moc, ale aspoň že přibrala něco, takže nás doktorka celkem pochválila. Za týden se zas jedeme převážit (teda jenom Anička, mě nekontrolují), tak snad to bude zase o něco víc. Protože měla vyšší porodní váhu, není to žádná tragédie, na pohled prý vypadá jako spokojené a dobře živené miminko, takže kdyby se nevážilo, jsme bez problémů úplně.

Kojení nám pořád trvá strašně dlouho, protože naše sirénka u něj po chvíli spokojeně usíná. Jakmile jí ale to prso seberu, probere se a domáhá se přídavku. Nejhorší je odříhnutí, to se nám pořád nedaří. Na rameni se mi začne mlít a přicucne se buď na plínku nebo na krk, nebo usne a já z ní tak ani tak to říhnutí nemůžu vypáčit. Protože ani neublinkává, tak ji moc nenutím a nechám ji spinkat.

Hanko, Evo - holky děkuju za uklidnění a povzbuzení :-))

Míšo - moc hezky jsi ten deníček napsala, chválím. Možná zkusím i nějaký ten cvik na prsní svaly.

Jiřino, Gábi - nechápu, jak to můžete zvládat se dvěma dětma. K tomu bych už asi fakt potřebovala najmout chůvu.

Andulko s Aňulkou - my vám Aničkám s naší Aničkou přejeme rychlé a hladké rozdvojování. Dejte pak hned vědět. Koukala jsem na termíny porodu a jste na řadě, tak se předveďte.

Jinak by už měla být rozdvojená i Werča, Januška a Lulu. Nemáte někdo zprávy?
No a ještě se čeká na Mišul, Adrianu a Darku (od ní jsem tuším taky dlouho nic nečetla) a pak už bychom měly být všechny rozdvojené.

Momentálně máme dobrý den, tj. trošku se spinká. Tak jen doufám, že si nechá i nějaký spaní na noc.
Mějte se fajn, přeju všem hlavně dostatek spánku i mlíčka, nerozdvojeným co nejméně bolestivé rozdvojování, ahoj zase někdy příště,

Lajka s třítýdenní Aničkou

adrianat
Povídálka 13 příspěvků 20.01.04 16:54

Ahojte mamicky, drobcekovia a tehulky s pokladmi este schovanymi,
ja vam holky tak zavidim, ze mate drobcekov uz pri sebe. Nas 3 to este len caka. Ja mam nepravidelne kontrakcie sprevadzane s bolestami krizov a zvlastnym pocitom v brusku od vcera vecera. No kontrakcie su stale nepravidelne, a boli ma hlavne chrbat, co ma prekvapuje, myslela som , ze to bude brusko.
Dnes sa mi podarilo doupratovat, tasky su zbalene a ja som pripravena na odchod. Uz aby so bolo za nami.
Prajem vam krasny zbytok dna a uzijte si vasich zlaticok.
Majte sa krasne, ak sa nieco udeje, dam vediet.
Adriana

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 20.01.04 18:57

Poslušne hlásim, že len v nedeľu sme sa vrátili z pôrodnice, podrobnejší popis snáď dodám, ale ešte som absolútne grogy.
Naša princeznička je vzorné dítko a keď sa povedalo, že ideme 12.1., tak to dodržala na slovo. Najprv ma primár chcel poslať domov, ale po natočení monitoru mi bolo oznámené, že „sú tam také kopce“, že môžem ísť rovno na prípravu. Bola som trochu v šoku, lebo som nič necítila, ale už sa to fakt rozbiehalo. Brnkačka to teda nebola, pekných 8 a pol hodiny, ale ten pocit, keď nám ju ukázali a manžel len zašepkal „my máme dievčatko“ a rozplakal sa, ten sa nedá s ničím porovnávať…
Naša Bublinka sa teda narodila v pondelok - 12.1. o 21:10 hod., mala 3200g a 51cm, kopec čiernych vláskov a čierne okále a volá sa Noemi Emília. Celé dve hodiny na pôrodnej sále po nás gúľala očami a krásne si žvatlala…
Zatiaľ toľko, aj keď by som mala o čom, ale ledva klipkám očami, takže zase niekedy nabudúce. Všetky vás pozdravujem.

šťastná maminka Lulu + Noemi 8 dní

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.04 18:57

Ahoj holky,
zdravím vás i vaše špuntíky a požádám vás o radu.Vy jako zběhlé maminy budete určitě vědět.
Naskytla se mi koupě kočárku QUINNY FASHION, je to prý sporták, ale dá se to použít už od narození.Nemáte s ním někdo zkušenosti? Já jelikož jsem teprve v 10.týdnu,tak v tomhle se absolutně neorientuju,ale začínám o tom uvažovat, protože cena je víc než slibná.Kdyby mi někdo krátce osvětlil co je sporťák budu moc ráda.Předem dík Rea z letních miminek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.04 19:40

Milá Lulu,
moc gratuluju k princezne.Jmeno Noemi je moc hezke a Tvoje slovenstina jako vzdy primo kouzelna. Preji rychle zotaveni, malo unavy a princezne hodne zdravi a spokojeneho zvatlani :-)
Ahoj Claudie
předsnažilka

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 20.01.04 20:33

Mooooc gratuluji!!!!! A přeji ať Vám princeznička dělá jen a jen radost

snažilka Montička

Jirina
Neúnavná pisatelka 15096 příspěvků 20.01.04 21:35

Ahoj Brusinčátka,

vrabčátka spinkají, tak mám čas vám napsat (místo abych cvičila :o))

Když jsem nakousla to cvičení - snažím se, protože mě uuukrutně bolí záda (jediné kdy mě nebolely tak v těhotenství, jinak jsem na to zvyklá), hlavně z nošení Haňulky. Z porodnice mám brožurku na posílení břišních, zádových a svalů pánevního dna (na prsní většinou už nedojde). Snažím se si trošku zacvičit tak obden, max. ob dva dny cca 15 minut. Moc to sice nepomáhá, ale aspoň mám dobrý pocit. Nejhůř mě bolí mezi lopatkama - zhruba v místech kde je vzadu podprsenka. Loni jsem kvůli tomu chodila na rehabilitaci a dostala spec. cviky - problém je, že se musí ležet na břiše, což mě bolí prsa, takže dělám jen jeden cvik.Víc se nedokopu, přes den není kdy a večer když prťata konečně spí se mi už většinou nechce.

Haninku můžu chovat jen v sedě opřena o gauč, jinak mě ty záda tak strašně bolí že to nejde vydržet. Jinak ji přenáším většinou přehozenou přes rameno, ale říkám, na žádné velké chození to není. Šátek se mi pořizovat nechce, obávám se, že by to stejně nevyřešil.

Ještě k prdelkám - já vlhčené ubrousky vůbec nepoužívám, protože mi to příšerně smrdí. To co jde utírám papírovými kapesníčky (oproti vlhčeným jsou asi 5× levnější, ty normální v krabici) a co se nesmyje tak namočenou plínkou nastříhanou na kousky. S opruzeninama problém nemáme.

Chci se zeptat, už máte za sebou někdo 6-nedělní kontrolu u gynekologa? Já už jsem byla a nechala jsem si předepsat antikoncepci pro kojící matky - Exluton. Moc se mi do něj nechtělo, konec konců při naší frekvenci s dvěma malýma dětma a oddělenýma ložnicema by se počet „dostaveníček“ za měsíc dal spočítat na prstech jedné ruky a ještě jich pět zbyde :o)) No ale začala jsem to teda brát a uvidím, dá se s tím kdykoliv přestat.

Ještě vám zkopíruju seznam miminek - dopisuju si to tak jak to tu hlásíte a doufám, že tam nemám chyby (kdyžtak mě opravte). Je to sranda, nejdřív jsou samí chlapečci, pak samé holčičky až do Natálčiných dvojčat. Tím se to opět mění na chlapečky a pak je to střídačka kluk - holka :o)

AHoj Jiřina a spinkající vrabčáci

Jirina
Neúnavná pisatelka 15096 příspěvků 20.01.04 21:36

Evička 25.10. 1:35 Pavlík
Lucus 25:10. 20:55 Vilém 3,56 kg a 50 cm
Kostka 9.11. Pavlík 3,56 kg a 52 cm
Sýkorka 18.11. 15:20 Janek 3,77 kg a 51 cm
Hanulka 21.11.12:45 Jakub 4,25 kg, 49 cm
Amálka 21.11. 11:38 Amálka 3,45 kg, 52 cm
Jiřina 23.11. 6:00 Hanka 2,78 kg a 47 cm
Barban 26.11. Kristýnka 2,87 kg, 49 cm
Gabriella 30.11. 18:10 Vendulka 3,6 kg, 50 cm
Brusinka 2.12. 9:28 Janička 3,48 kg, 50 cm
BDanca 2.12. Sabinka, 2,85 kg 45 cm
Kairo 5.12. Nela 3,22 kg
Vajo 5.12. Melika 2,1 kg a 46 cm
Myšinka 8.12. 16:16 Terezie, 3 kg 51 cm
Natálka 8.12. Ondřej + Julie 2,2 kg + 2,4 kg
Míša_L 12.12. Martin 3,1 kg, 49 cm
Gábina 18.12.5:00 David 4,488 kg a 54 cm
Milča 19.12. 6:09 Terezka 3,44 kg a 52 cm
Brendy 25.12. Filip 3,49 kg a 51 cm
Evula 26.12. Matyáš Andrew 3,58 kg a 51 cm
Lajka 30.12. Anička 4 kg 52 cm
Marty1 10.1. 4:38 Patrik 3,52 kg a 51 cm
Lulu 12.1. 21:10 Noemi 3,2 kg a 51 cm
Mišul 19.1. 4:05 Michal 2,980 kg a 48 cm

22.12. ? Januška
26.12. ?Werča
27.1. - Andulka
6.2. ? Adriana
7.2. - Darka

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.04 23:05

Lulu, pbrovitánská gratulace k Noemi!! Ať je zdravoučká a dělá vám jen samou radost.

Gábi

Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 21.01.04 07:39

Lulu!
Moc Ti gratuluji k holčičce Noemi!!
Lentilka

milca1
Povídálka 16 příspěvků 21.01.04 10:22

ahojte děvčata,
Tak je to právě měsíc co se nám narodila naše prdelka a já mohu konstatovat že jsme jaksi taksi našli nějaký řád jak zvládnout mimčo,naší velkou čertici a domáctnost.Všechno u nás probíhá v poklusu ,protože žárlivost Michalky se projevuje tak že kdykoliv musím kojit nebo dělat něco kolem Terezky,okamžitě chce jít čůrat nebo jíst no prostě bych se potřebovala rozdvojit.Jinak je u nás vše v pohodě Terezka má 4380g a 54cm takže už je to kus ženské.Baští co tři hodiny a v noci má občas snahu mne nechat prospat a budí se asi dvykrát-ale pravidelný rytmus to tedy určitě jště není.
Holčiny mám dotaz -naší Trezce se ve druhém týdnu objevila pupeční kýla a tak jsme absolovovali prohlídky u doktora a prý je dost velká (asi jako velká třešně)a tak je možné že se z operací nebude čekat-nemáte nějaká zkušenost co taková operace obnáší?
Gabi-obdivuji tvou sehranost s prckama při oblékání-Já šílím mezi oblékáním Terinky a honěním Michalky protože ta si zrovna nedá domluvit že musíme rychle.Taky bych chtěla aby jsme měli už ustálený režim ale to si asi počkám.
Na opruzeniny a někdy i preventivně používám pityol a je to v pohodě jen to nejde vyprat zhadrových plen ale ty už stejně nepoužívám
LULU-velké gratulace k Noemi-krásné jméno-a samozřejmě pohodové zžití s miminkem a hodně pohody
Reo-já mám taky sporták už od narození miminka a jen je potřeby ted v zimě-V anglii moc zima není -pořádně utěsnit otvory v kočárku dekou aby na mimčo nefoukalo jinak nevidím problém ale přímo tuto značku kočárku neznám
Jiřino-doufám že tě bolesti v zádech nebudou moc trápit-uvažovala jsi o masážích?-mně to po prvním dítku moc pomohlo ale samozřejmě neznám tvůj problém takže nevím jestli by u tebe pomohly.
kontrolu šestinedělí ještě za sebou nemám ale antikoncepci mám už z porodnice-a zatím žádný problém.
Moc se na kontrolu netěším protože mne asi budou honit všude možně mám po porodu asi hemeroidy-no řeknu vám nic příjemnýho.

Ještě mám otázku ohledně spinkání miminek .Od kdy se chystáte ty naše zlatíčka strčit do jejich vlastních pokojíčků a jejich postýlek?Já potřebuji aby si na sebe ta naše princezny zvykly a tak nevím kdy začít a dát je spát společně do dětského pokoje.
Mějte se všechny moc hezky a užívejte miminek a samozřejmě i nevykulených bříšek.
Ahojte MIlča a Trezka 1 měsíc a Michalka 2,5roku

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.04 14:44

Ahoj Brusinčátka!

Tak se hlásíme po návratu z poradny. Davídek má 5400g, délku nevím, protože jí sestřička neměřila. Jinak je OK, jdeme na kyčle, ale až někdy příští týden.

Jinak musím říct, že je to docela fuška uživit takového otesánka. Už 14 dní kojím z obou prsů a docela mě to „vysává“, kdežto Davídkovi to stačí jen tak tak na tři hodiny, někdy i míň. Snad ze mě něco zbyde :D:D

Mějte se krásně a pište co je u vás nového
Gábi+ David 5týdnů

Katcha
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 22.01.04 15:13

Ahoj Milčo,
mám dvouletou Michalku a v sedmi týdnech byla na operaci kýly. Trápily jí moc prdíky a nic na ně moc nezabíralo takže si vyřvala tu kýlu :-( Když jsem ji objevila, šíleně jsem se vyděsila, kýla mě vůbec nenapadla. Hned jsem volala doktorce, která na 90% řekla, že je to kýla a ať už malou nekojím a jedeme do Motola, že jí hned odoperují. Můj děs se znásobil a manžel nás tam odvezl. Asi za dvě hodiny šla na sál, ještě před tím jí dali kapačku na zavodnění. Když ji přivezli ještě v narkoze, vypadala hrozně, to tělíčko nebylo takové schoulené, ale natažené, ale spala klidně a dlouho, když se probrala a plakala, dali jí Paralenový čípek a zase usnula. Pořád mi vnucovali, že musí pít nejdřív čaj, ale na to nebyla zvyklá takže ho odmítala. Tak jsem jí nakojila, ale tak půlku než obvykle a krásně usnula. Pak zase trochu nakojit, to už byla i počůraná a za pár hodin i kakala a druhý den ráno jsme šly domů.
Když to shrnu - nejvíc vyděšená jsem byla já, malá plakala spíš hlady, ten Paralen myslím bolest tlumil dostatečně. U vás to bude plánovaná operace, takže vás asi jeden den přijmou, druhý den odoperují a třetí půjdete domů (to nejspíš hned ráno po vizitě, pokud malá nebude mít teplotu, nebude blinkat a bude čůrat a kakat. Proto je důležité, abys jí kojila míň, aby pak po té narkoze neblinkala. Jinak v Motole na chirurgii je pokoj pro maminky zvlášť od dětské JIP, v noci mě chodila budit sestra když se malá vzbudila, je to dost blbé, byla jsem hrozně neklidná, jestli malá nepláče.
Jizvička se krásně zahojila, najdu ji jen já a to musím chvilku hledat :-)
Není to nic příjemného, ale když jsem tam viděla a mluvila s maminkami nedonošených dětí, jaké operace musí podstupovat - kýla je proti tomu nic.
 Katka

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 22.01.04 17:07

Ahooj holky,

tak jsme byli včera v poradně a musím říct, že mám doma Otesánka.

Gábi - nejsi v tom sama

Můj cvrček měří 54cm a váží 4800g - holky, on nabírá 400 g týdně!!!
Normální děti přibývají 150-200 g týdně, ale Martínek musí být něco extra :o)))
Ale svědčí mu to, vypadá nádherně spokojeně a vlastně pořád spinká. Vždycky se tím sáním tak unaví, že vytuhne do tříhodinového komatu :o) A to s ním ani nemusím na šerstvý vzduch.

Jinak jsme poprvé absolvovali delší cestu autem - taková cesta z města.
Malý to celé - jak jinak - prospal. Jen na zpáteční cestě jsem neodhadla jeho spací koma, probral se a ječel hlady. Zastavili jsme na benzině, já sedíce v kožichu vystrčila prso a kojila. Lidi na mě tak blbě čuměli, proč jako netankuji auto, ale dítě, no ale co, motoristum to nevysvětlíš :o)
Poté ihned vytuhnul a spal - jak jinak - dalčí 4 hodiny. Spící princátko.

Lulu - gratuluji k Noemi - krásné jméno, takové jsem ještě neslyšela. Nezdá se ti, že jména Martin a Noemi jdou perfektně k sobě? :o))))

Adriano - držím palečky, ať všechno dobře dopadne.

Holčinky mějte se pěkně a nezapomínejte i v sedě zatínat bříška a zadečky.

Pa

Míša a Otesánek

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 22.01.04 19:36

Ahojte maminky a skoro maminky:)

Nejdřív gratuluji Mišul a přeji Míšovi do života spoustu štěstíčka!

Téda holky, takový seznam nových maminek, to je krása. Jen mě trošku zabolelo u srdíčka, že se spoustou z vás jsem začínala ve snažilkovském deníčku u Ed, pak Brusinky a teď … Vy už jste maminky a já a Maru a všechny ostatní spolubojobnice pořád nich. Ach jo. Ale my se nevzdáváme a jednou i my se přidáme do řad unavených, ale šťastných maminek

Pá Montička

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.04 10:31

Ahojky!

Posílám spoustu pozdravů! Tento týden byl ve znamení zdravotních návštěv. V pondělí jsme byli na gyndě - tak hlášení o mě - vše v pořádku, děloha je prý pěkně připravena na další miminko (na to však pomýšlíme tak za 2-3 roky). Janek měl premiéru v tramvaji - zjistila jsem si v jízdním řádu, kdy jezdí ty nízkopodlažní pro invalidy, takže nástup a výstup naprosto v pohodě (méně náročné než leckterý obrubník) no a Janek drncání spokojeně prospal. V úterý jsme byli u dětské lékařky na převážení v 9 týdnech - takže naše váha 5,940 g - Janek už je pěknej cvalík. Navíc byl v ordinaci naprosto vzorný a nejenže se na doktorku smál, ale předvedl jí ukázkovou otočku z bříška na záda, takže už má tuto svou schopnost zaznamenanou v kartě (ale uměl už to před více jak měsícem …) Doktorka povídala, že až přijdeme na tříměsíční prohlídku, tak už proběhne očkování a ptala se, jestli nechci tu injekci co nevyvolává reakci a stojí 1000 Kč - tak si spíš myslím, že budeme s Jankem trpět - jak to vidíte vy, zaplatíte si nebo necháte naočkovat klasiku??
Ve středu jsem byla u zubařky - taky pohoda, jen mě trochu zarazila tím, že prý mám sklony k paradentoze, pak mě začla uklidňovat, že to rozhodně neznamená, že ve třiceti nebudu mít zuby - nechtěla jsem její nadšení kazit poznámkou, že mi třicet bude za chvilinku, takže opravdu do té doby vypadat nestihnou … no doufám, že nebudu stará bezzubá babizna …
Zbytek týdne už naštěstí doktoři nebyli, takže jsme si užívali příjemných procházek kolem řeky.

Opruzeniny: občas má Janek lehce zarudlou prdelku - používám Aviril Baby či Bepanthen - dle stupně zarudnutí, je-li možno snažím se každé přebalování lehce větrat okolo 10 minut - kamarádka mi doporučovala udělat velmi silný černý čaj a přikládat obkládky v něm namočené - též při každém přebalení - že prý během jednoho dne svou holčičku takto vyléčila - já nezkoušela, nidky mi zarudnutí nepřišlo tak silné

Plenky: používám Pampers a Huggies - oboje jsou nastejno - řekla bych, že žádná značka není lepší než druhá - jen mám strach z těch lehce igelitových, co jsme dostali k vánocům - raději je chci dávat teď v zimě a na léto schovat ty větrací neigelitové - tak uvidím, jak bude Jankovo zadeček přežívat - snad ty plenky nebudu muset vyhodit … jinak už spotřebovávám poslední balík velikosti 3-6 kg a vrhám se na velikost další …

Kojení: v jednu dobu (okolo vánoc) jsem taky musela skoro každé kojení přikládat k oboum prsům, pak najednou začalo stačit jen jedno - vypozorovala jsem, že je důležité abych hodně jedla a pila - když jsme měla honičku a v přísunu stravy se odbývala, tak mléko lehce ubylo a právě jsem musela kojit z obou prsů - tak teď pořádně baštím a piju a je to v pohodě - jinak Janek přibírá skoro hodně - průměrem přes 200 g týdně, jinak baštím vitamíny pro kojící matky (Prenavit), aby měl Janek všechny potřebné živiny a piju čaj na podporu laktace (čaj pro kojící matky fa Leros) - jinak z doslechu: pokud miminko kaká žlutě je vše O.K., pokud začne nadílka zelenat, tak to prý znamená, že mléko i když je ho třeba hodně, nemá dostatečnou vyživovací hodnotu - nevím jak u vás, ale my občas lehce nazelenalo zaznamenáme, ale další kakání už je zas správně žluťoučké, takže si s tím hlavu nedělám - kamarádka se po čtyřech dnech pouze zelené stolice rozhodla vyrazit k doktorce a než se odhodlala též se barva upravila a její holčička přibírá až moc - takže radila nepanikařit ani při této příležitosti

Režim: v podstatě žádný není - někdy Janek celý den prospí, jindy ho probdí - zatím je pravidelná okolopolední vycházka - když jsem ji zkusila šoupnout na odpoledne, tak doma pořádně nezabral abyl silně přetažený, no a potom noční spánek - neusíná sice v pravidelnou dobu, ale hlavní je, že když spím já, tak spí i on (samozřejmě se budí na kojení)

Říhání: Janek říhá naprosto ukázkově, akorát mám teď dilema s nočním říháním - kamarádka mi říkala, že když se v noci její mimčo přestalo pokakávat, tak přestala přebalovat - no tak Janek už se většinou tedy nepokakává a zjistila jsem, že ty plenky (papírové) jsou fakt v pohodě, na omak jsou suché a teplé, i když jsou totálně promočené, takže jsem též začala noční nepřebalování praktikovat - no a teď k tomu krkání - dřív jsem Janka tím přebalovacím kolotočem vzbudila, ale teď baští v takovém jako polospánku a na závěr u prsa v noci usne a když ho dám říhnout, tak se samozřejmě vzbudí, zatímco, když ho opatrně položím do postýlky, tak v klidu spí dál a ani neblinká - to mám ověřené, neb mám vždy strach a „bachuju“ - ale fakt nevím, jestli z toho udělat pravidlo - no snad se to nějak vyvrbí, jestli můžete, napište vaše zkušenosti

Fotogalerie: moc bych se přimlouvala za samostanou galerii pro Brusinčata - v té hromadné se nedá pořádně nic najít - tak jestli je to možné, hlasuji pro

Oblékání: podle porovnání s ostatními miminky na vycházkách oblékám asi málo: Janek má na sobě body či tričko s dlouhým rukávem, dupačky, ponožky, fleesové tričko, fleesovou bundičku (ty mám dvě slabší a silnější s podšívkou - tu dávám při mrazech), rukavičky a čepičku - toť vše - takto oblečeného dávám do zateplené tašky z kočárku - jsou-li mrazy ještě zabalím do deky (zatím jsem deku použila na 2 nebo 3 vycházky), na kurzu říkali, že prý máme šahnout miminku na nos - je-li teplý je vše v pořádku - zezačátku jsem praktikovala a nikdy studený nebyl

Na závěr bych se všem chtěla moc omluvit, že se nepřihlašuji, ale k počítačům se většinou dostávám náhodou, a jsem tam vetřelcem (tzn. návštěvám prosurfovávám jejich peníze apod.) takže se snažím omezit připojení na minimum - tzn. zkopíruji si rychle deníček na disketu a z diskety nakopíruji to, co mám napsáno z dřívějška z domova - takže reakce jsou minimálně s týdenním zpožděním

Mějte se moc a moc fajn
Zdraví Sýkorka a Janek 9 týdnů

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 23.01.04 20:50

Ahoj holky,
teda mě je skoro trapně, když čtu ty Vaše váhové přírůstky. My máme už 3,2 (Julinka) a 2,95 (Ondrášek). Už teda nejsme jen kostričky potažené kůží, začínáme vypadat trochu oplácaně.
Na prdíky hezky trpí oba a každý z nich se s tím vypořádává po svém. Julinka pláče, takže fénujeme, masírujeme, dáváme na bříško, dáváme kapky (no a všechno na prd). Holka prdí tak,že se bojím, že se mi páře a navíc dost zapáchá, takže manžel tvrdí, že nám hnije zaživa. Když jdeme mezi lidi, tak si o mě každý myslí, že jsem pěkný prase, protože nikoho samozřejmě nenapadane, že by takhle hlasitě a smrdutě mohlo prdět to malé, roztomilé miminko.
V úterý jsme byli na kyčlích a podle doktorky máme exklusivní děti, takže je vše ok. Akorát můj muž procitnul a zjistil, že sama s dětma se nemůžu nikde pohybovat, protože by to nejspíš jeden z nás tří nepřežil.
Cestování je taky velká sranda. Nejdřív děti 40 minut oblíkám, pak je dalších dvacet minut rvu do auta a za dalších 20 minut je slíkám, protože je jim vedro. Tak jsem vždycky celá šťastná, když někam dojedeme a děti mi cestou neumřou hlady. Většinou už vystupuju z auta a obnažuju se, abych uspokojila svého ječícího synka.
taky jsem procitla ze snahy mít ještě třetí dítě.
Ne kvůli těhotenství, ani kvůli porodu, ale další šestinedělí bych už nepřežila. Holky, já toho naplakala, jak za celý život ne. Manžel si myslel, že jsem se zbláznila, přibuzný si mysleli, že jsem se zbláznila a já už jsem si pak taky myslela že jsem se zbláznila. Při křiku dětí v noci, jsem byla totálně dezorientovaná a nevěděla jsem jestli už jsem krmila a který jsem krmila, abych nekrmila pořád jen to jedno a taky když jedno dítě plakalo, tak jsem třásla s tím druhým, které spalo a tak. No, prostě žůžo. Taky jsem v průběhu šestinedělí chtěla svojí ukřičenou holčičku někomu dát (komukoli, kdo půjde okolo). takže manžel mi druhý den, pořád volal, jestli jsem jí už někomu dala. myslím, že se dost bál. no, naštěstí jsme to přežili všichni tři, děti jsou nerozdaný doma a ze mě už je zase normální člověk. tak jsem si pro sychr dala píchnout antikoncepci. vydrží to 3 měsíce a bez starostí.
pro marty - pošli mi prosím tvůj meil.
to je zatím všechno.
natalka + julinka + ondrášek skoro 7. týdnů

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 24.01.04 09:41

Ahojky,

Měli jsme skoro dva týdny počítač v opravě a pěkně se mi po vás stýskalo.
Míšo - pobavila jsi mě. Nejsem sama, kdo je popleta:-))

Ale každopádně platí to co jsem ještě v těhotenství vyhlašovala - velice ráda se s vámi o deníčkaření podělím.
Tak pokud je mezi vámi zájemkyně, jen do toho.

Tento týden byl „plodný“ na poznávání Brusinčat.
Dnes (pokud do toho nic nepřijde - a myslím že ne :-)))
se uvidím se třetím Brusinčetem tohoto týdne - Martínkem od Míšy L.
Jdeme na kurz o vázání šátku.

Jéjé už se mi zvíře probouzí a trdičně vzteklý pláč.
Tak letím.
Podrobněji v příštím deníčku.

Páááááá Martina a Janinka.
Jsme OK.

splechtule
Povídálka 30 příspěvků 24.01.04 21:23

Ahojky Sýkorko,

my budem trpět .o), podle mé dr. je u zdravého dítěte dobré vyzkoušet první dávku obyč. a v případě velkých problémů pak ty dvě dokoupit lepší.

Šplechťule a Marek 13týdnů :o)

splechtule
Povídálka 30 příspěvků 24.01.04 21:29

Ahojky,

u nás se už spí :o). My už máme 60cm a 5,45kg, to je na naše „startovní“ rozměry docela dobrej úspěch (46cm a 2,71). Ale pravda je ta, že kojím kdy Marek chce, nejedeme direktivně podle hodin.
Oblékání: tak mi máme body s dlouhým rukávem, ponožky, sametový overal a kombinézku (ale ta není až tak moc teplá, je spíš podzimní ajarní). No a dvě čepičky, rukavice. Šoupnu ho do fusaku a v případě velkých mrazů máme teplý pléd. Ten je sice umění vměstnat do korbičky Quinny ale dá se.
Nám se osvědčila na zadeček Rybilka, nebo Seba med Ochranný dětský krém. Ten používám i na faldíky na krčku, čas od času Markovi zrudnou.
Jinak plenky používáme teď ty od vánoc takže Huggies, Fixies a HHarper. Ty Harper nejsou špatný na den, ale musí být modré, ty červené mají igelit.

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 24.01.04 21:55

Ahoj Holky,,
tak jsem se vrátila z kurzu vázání šátku. Byly jsme tam společně s Brusinkou a s její krásnou Janičkou. Brusinka pořád tvrdila, jak její Kuklinka pláče a kde nic tu nic. Vzornější miminko jsem ještě neviděla. A to s ní Brusinka házela ze strany na stranu, vyzkoušela všechny možné úvazy a Janička se tvářila, jako andílek. :o)

Kurz pořádala paní (byl zdarma), co zároveň prodává šátky Vatanai. Já jsem si neustále říkala, že si tak drahý šátek nikdy nekoupím - k čemu - a že si jej raději nechám ušít z kanafasu. No a jak to dopadlo - už ho mám doma.
Něco na tom šátku přece jen je - nepouští barvu, dítě může žužlat a nedostane se mu do pusiny žádná chemie. Uzly drží pefektně, nesmýkají se (jeden pár tam měl šátek z jiné látky a vypadalo to tak nějak nekvalitně, malé uzle, no nevím). A navíc jsou důmyslně barevně sladěny tak, že to ocení až ten, kdo šátek opravdu používá.

Tak jej prostě s Brusinkou máme a nejvíc se nám líbil úvoz Kapsa. Mimča v něm vytuhli a spali by snad do teď :o))

Marty - kojím stále co tři hodiny. Někdy večer má malý takové zvláští žravo - blinkaco - plakací hodiny, takže se stane, že chce co hodinu jíst, kadit, blít, poplakávat. To ho třeba po třech hodinách přejde, a pak spinká 4 - 5 hodin. V noci se mi budí co 3-3,5hod. Ráno si ho nechám v posteli na břiše, kde si po dvou hodinách všimnu, že je na mém břiše. On si pěkně spinká, ani nedutá.

Tak to jsou zatím čerstvé informace.

Všem přeji krásnou neděli.

Míša a Martínek

P.S. koukáte někdo na ten film A.I. - pěkně hnusný film. Já mít doma takové dítě-robota, tak hrůzou ani nezavřu oči. Brekeke :o((

Jirina
Neúnavná pisatelka 15096 příspěvků 24.01.04 22:30

Ahojky,

tak Haničce už jsou dva měsíce! Já jsem to teda „oslavila“ trošku po svém, protože ten den mi zrovna ruply nervy, až jsem nechala obě děti manželovi a na hodinu jsem musela utéct z baráku. Jak bylo šestinedělí úplně v pohodě, tak teď se to na mě sesypalo - začalo to tím, že Jíra po obědě vůbec neusnul, takže jsem si ani nevydechla a už jsem cítila nervy napjaté jak špagáty. Navíc oba měli rýmu a Jíra byl ukňouranej a Haní uřvaná a týden jsem s nima proto (a taky kvůli počasí) nebyla venku a už jsem měla ponorkovou nemoc a tak jsem se střídavě vztekala a střídavě propadala beznaději a sebelítosti že jsem s nima pořád sama a ječela jsem na ně a nejradši bych tloukla hlavou do zdi. Naštěstí manžel přišel z práce brzy, tak jsem mu řekla, ať se na nic neptá, nebo budu řvát a vypadla jsem pryč. Za tu hoďku jsem se samozřejmě uklidnila a už to zase bylo v pohodě. Ale stejně si připadám že na Jíru hrozně řvu, je to těžký, když jsem přivázaná k Hance tak ho můžu ovládat jedině hlasivkama.
Jo a zajímavý postřeh - Jíra taky potřebuje na nočník ZÁSADNĚ při kojení, takže sotva se Haní přisaje, už jí musím utrhnout a dát ho na nočník. Na jeho obranu musím říct, že většinou něco udělá, takže s Haní ležím na gauči a na dosah ruky na zemi trůní Jíra na nočníku a smrdí chudince pod nos :o)
Haňulka teď nějak trpí na bříško, už 3 dny nekakala, ale nechci jí zase dávat do zadečku rektální rourku, protože tu jsem dávala před těmi 3 dny. Naposledy přirozeně kakala minulou neděli! Doktorka mi radila,ať piju fenyklový čaj. Zkoušela jsem ho dát i jí, ale jak Jíra, prostě se z lahve nenapije a nenapije. Nabryndala jsem do ní asi tři lžičky čaje, ale to má efekt asi jako bych jí ho nalila na hlavu. Dávám jí kapičky sabsimplex, ale pořád nekaká, jen víc prdí. Jo a mimochodem, dámy promiňte, ale taky po těch fenyklových čajích tak strašně prdíte? Já teda úplně hrozně! Tak nevím jestli je to vážně po těch čajích (logicky bych řekla, že to prdění spíš utlumí, ne?) nebo tím jak nemám čas v klidu jíst a vždycky do sebe jídlo rychle naházím.

DARKO: Gratuluji k Michalce! Vidíš, že se Ti podařilo vyhnout Patrícii :o)))

Tak ahoj v příštím deníčku, letím k Haňulce.
Jiřina

barban
Kecalka 102 příspěvků 25.01.04 15:17

Ahoj maminky, miminka a event.bříška,

píši po dlouhé odmlce, pokooušela jsem překopírovat komentář z diskety ale bohužel se nezdařilo a tak jsem jej zaslala brusince,aby jej otiskla ,, týkali se našeho porodu,, ale ta jak se zdá má nějaké problémy. doufám, že nejsou vážné.

Naší Kristýnce budou zítra 2 měsíce- váží 3950gr a měří 53cm.
Je poměrně hodná, spává celou noc - jen se dvakrát probudí na pití a spí dál, kojíme vleže a odříhnout ji nechám jen, když se vrtí - jinak ji uložím do postýlky bez brknutí. Máme už své rituály kterých se dožaduje - pravidelné večerní koupání v 19.00, potom nakojení a nejpozději kolem 21-té hodiny usíná. Jen teď dva dny jsme měli obtíže - velké kolikovité bolení bříška a to plakala skoro dva dny v kuse,, zklidnila se pouze ve vaně,, ale musím zaklepat snad už je to za námi.
Ve čtvrtek jsme začali chodit plavat do baby clubu Kenny a jsem zvědavá jestli to malé prospěje jako jejímu staršímu bráškovi před 11-ti lety.

Přeji Všem nově narozených miminkům hodně zdaru do života, ať rodičům rostou pro radost a dělají jim jen samé radosti.

Ohledně oblečení malé na ven to dělám podobně jak píšete, praktikovala jsem to takhle i u Honzíka a taky vyrostl a neumrzl, jen Kristýnce doma dávám pod tričko nebo košilku body s dlouhým rukávem, protože nám přestali nějak víc vytápět.

opruzeniny - musím zaklepat, jsme zatím žádné neměli a to mívá stoličku 3-4× denně, preventivně občas máznu Rybilku nebo Bepanten, z plen jsem nejspokojenější s Pampers, Huggies ty modré se jí podařilo několikrát do dvou hodin pročůrat a když se pokakala - měla to až na zádech, pleny z Delvity nejsou taky nejhorší

kojíme taky podle potřeby jak si malá řekne 10-15 minut a z toho u prsu vydrží až třičtvrtě hodiny, když usíná a při odtržení se budí a dožaduje se přídavku, kojí se někdy po hodince, někdy po čtyřech ,, v noci vydrží i 6-7 hodin v kuse spát - že ji chodím pozorovat jestli stále dýchá,, zatím spává s námi v ložnici a k Honzíkovi ji chceme přesunout do dvou let ,, malý také začal spávat sám asi ve dvou letech a šlo to bez obtíží ani se moc nevracel do naší postele,,

já poslušně hlásím mám za sebou taktéž kontrolu u gynekologa a jelikož neuvažujeme o dalším přírůstku do vlčího klanu tak jsem si nechal zavést Mirenu a jsem zvědavá na její účinky ..?má s ní někdo nějaké zkušenosti - napište?,, Na hemeroidy taky strašně trpím a podařilo se mi je vyléčit přikládáním ledových kostek v kombinaci s gelem z dubové kůry - musím říct, že po čtrnácti dnech od porodu jsem měla pokoj

To je zatím vše z vlčího doupěte, kuřátko se mi začíná budit, snad se sem dostanu častěji. Moc pozdravů zasílá
barban + Kristýnka ,, zítra 2měsíce,,

P.S. omlovám se blbne nám klávesnice a nejdou nám závorky ani uvozovky
P.S.2 - pro Jiřinu - Kristýnka se narodila 26.11.2003 ve 12.08

barban
Kecalka 102 příspěvků 25.01.04 15:33

ještě jedna připomínka - jestli bych se mohla přimluvit za fotogalerii brusinčat ,, mám obtíže se orientovat v té směsici miminek - ztrácím přehled,,

ahoj Bára ,,barban,,

gabriella
Povídálka 48 příspěvků 26.01.04 11:51

Ahojky holčinky

Omlouvám se, dlouho jsem nepřispívala do deníčku ale než jsme si s malou Vendulkou na sebe zvykly a na nějaký režim, uteklo to jako voda a Vendulce už je 8 týdnů. Navíc mám doma ještě školáčka, takže všechno zkloubit do hromady je dost slušná fuška.

Taky jsem si myslela v šestinedělí že se zblázním, obzvlášť když nastali vánoční svátky, zjistila jsem že nemám dárky, Vendulka neuměla nic jiného než řvát a Zdenucha se stačil dost dobře pohoršit ve škole. Chlap celé dny v práci, ještě že mám hodnou mamču, která mi hodně pomohla a pomáhá. Nejspiš jsem tím stresem a vším dokola přišla o mlíčko, málá neustále plakala a nakonec to bylo tím, že měla hlad. Kojím pořád, přes den žádná sláva, ikdyž piju čaje pro kojící matky, jablíčkové džusy, najím se, má pořád málo, musíme dokrmovat ale v noci jí stačí jen prsa, tak do rána tak po dvou hodinách vstáváme a kojíme. Tak jak píše Natálka, v noci nevím, která bije. Ikdyž Natálka na to má větší nárok ze šklebounkama.
Ráno vstáváme do školy a já jsem zmlácená, záda neuvěřitelně bolí, nemůžu vylézt ráno z postele. Už jsme 2× do školy zaspali. Naštětí má Zdeneček úplně super paní učitelku, která se na nás soucitně dívá a říká, že to chápe.

Jinak Vendulka vážila 6 týdnech 4700g a měřila 61 cm. Kakáme tak jednou za tři i čtyři dny a hovínko máme nazelenalé i žluté. Myslím, že je to tím dokrmem.
To by byla otázka pro Natálku jakou barvičku kakánek má Julinka?

Moje kontrola po 6 týdnech byla taky v pořádku, dostala jsem antikoncepci pro kojící maminy exluton. Ale žádná sláva, protože jsem začala po nich špinit a pak dost slušně krvácet, trvá to už 8 dnů, ještě dneska počkám co bude a zavolám doktorce co dál. Jestli užívat nebo ne. Holky berete ho některá, četla jsem, že jo ale teď nevím která. Poraďte jestli vám to taky dělá nedobrotu, nebo jestli jste o.k

Jinak všem nově narozeným miminkám a jejich maminkám přeju hlavně hodně zdravíčka a kopu štěstíčka, zkrátka jen to nej…

Jiřina: Pokud jde o záda mám stejný problém jako ty. Na bolest za ty roky jsem si zvykla ale po porodu je to extrém, dělá mi problém vzit malou z postýlky, večer koupání a ohnutí nad vanou a další srandy. Jestli máš nějaké cviky na bolavé záda, sem s nima :0)

Pokud jde o oblékání na vycházku, tak oblékám Vendulce bodyčko, dupačky s rukávkem a máme flaušový pytel, fusak deka a to je vše. Taky si myslím, že malou nepřehřívám. Ale upřímně řečeno at už je jaro, léto sluníčko.

Budu končit, malá uhulákanka spinká, tak mažu uklízet a něco dělat :0)

Ještě jsem taky pro založení fotoalba!

Mějte se moc krásně, opatrujte miminka, jestli ještě zbývají bříškandy, tak opatrujte pupíky a zatím se s váma loučím a doufám, že se zase ozvu ale ne po takové dlouhé době, stydím se :0(

tak zatím pá gabriella a Vendulka 8 týdnů

Hanulka1
Závislačka 3197 příspěvků 26.01.04 14:51

Ahojky berušky,
konečně jsem se dostala k počítači a můžu vám napsat pár řádků. Jak se všechny máte. Teda jak mě chybí to žvatlání s vámi.
Deníček čtu pravidelně takže jsem v obraze.
Něco málo k mému zlatíčku. Minulý pátek jsme byli v poradně a vážil 6300g a měřil 58cm. Na další prohldku jdeme příští týden, tak pak dám vědět buď po Brusince, nebo po Marty. Tím to vám holky moc děkuju.
Jinak je malej super. Jde spinkat v osm hodin a budí se až ve 2:15. Pak po čtyřech hodinách. Z postele se vyhrabeme v deset. To jsme lenoši, co? Jinak malej často vrčí. Vydává zvuky: mcháá, gg, eja eja. Když spinká tak chrápe (aspoň vím, že dýchá)

K porodu: Jak víte rodila jsem císařem.
Takže: Nejvíc jsem se děsila cévkování. No a mé obavy se skoro vyplnili, protože mě přišla cévkovat žákyňka, která se to potřebovala naučit. Sice to chápu, ale proč na mě, že? Děs, připadala jsem si děsně trapně, jak se i tam rejpe s tou hadíčkou, naštěstí jí to nešlo a hned jí to vzalala sestřička a než jsem řekla raz tak to bylo hotovo. Takže to není žádná hrůza. Pak jsme jeli na sál kde mi měli píchnout epidurál. Paní doktorka moc mila, ale nemohla mi to napíchnout. Po šesté se jí to povedlo. Ale nebolí to vážně, jen musíte ležet stočený do klubíčka a to s tím pupkem je fakt těžký. Pak mě začalo brnět od pasu dolů až jsem nic necítila a mohli začít. Měla jsem to v přímém přenosu. Né že bych se chtěla dívat, ale jak mají na stropě ta světla a naleštěný nerez tak se v to v tom oodráží jako v zrcadle. Ale snažila jsem se nekoukat. Když malého vytáhli a tak hnedka kříčel na celý kolo néé néé, asi chtěl aby ho vrátili. Jakmile mi ho ukázali, ta asi vlivem hormonů jsem spustila jako želva. Nádhera byla jsem šťastná a v euforii, která mě přešla v okamžiku kdy mě nutili vstát z postele. To si člověk uvědomí na co všechno potřebuje břišní svaly. No nic Asi budu mít přečíst zbytek, ale musela jsem to ze sebe vychrlit. Jen co se dostanu ke scaneru, tak dám fotky na net, aby jste mohli kouknout.

Zatím pa pa Hanka+Kubík 9týdnů. V pátek to bude 10

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 26.01.04 16:13

Ahoj holky,
tak jsem dnes absolvovala první cestu ven s malým v šátku.
Jako na potvoru mi ráno došly pleny, a tak než bych malého navlíkla, vystrojila kočár a dojela do obchodu, tak jak byl jsme ho strčila do šátku do úvazu Kapsa, zapla pod flísovou mikinu a kabát a vyrazila. Byla to pohodička. Malý okamžitě usnul.
Parádně jsem nakoupila, zašla do lékárny i na tu přiblblou poštu, kterou nesnáším, protože je tam vždy moc lidí, všichni nervní a navíc se tam díky důmyslným schodům nedá vjet s kočárkem.

Včera měl malý šílený večer. Od 7 do 11 vyl jak na lesy. Nejhorší je, že nikdy nepoznám, jestli vyje hlady nebo ho trápí prdík. Takže jsem co hodinu kojila, nosila, prohmatávala bříško - a nic. Zkusila jsem fénovat a hurá - zabral a usnul. Takže jsem si říkala - jo, to jsou asi prdíky a bolí ho pupíček.
Jenže když jsme fén vypla, malý se probral a spustil znova. Tak jsem opět nakojila a on usnul jak dřevo.
No a zase nejsem o nic víc chytřejší, protože nevím, jestli to byl prdík nebo hlad. Ach jo. Hold se to musí vypozorovat.

Celou noc pak pěkně spal, budil se co 3 hodinky, rychlovka kojení, odříhnutí a do 20 minut byl zpět v postýlce.

Hanulko - můj drobeček taky vydává ty příšerné zvuky přesně jak popisuješ. Někdy si říkám, že tak zuřivě tlačí do gaťat a někdy, že se protahuje. Ani můj děda ze sebe nedokázal vyloudit takové pazvuky :o))

Jiřino - s těma prdíkama je to sranda, co? On si ten fenyklový čaj vybírá svou daň i na nás. To si pak s malým pěkně konkurujeme kdo z koho :o))

Marty - na jaké rehabilitace jezdíš? A řídíš ty nebo manžílek. Já jsem poprvé s malým řídila sama tuto sobotu a první minuty jsem měla dost zvláštní pocity, jako bych byla čerstvý absolvent řidičáku. Ale hned mě to přešlo. Jen jsem jela opatrněji, brzdila mírněji a zatáčky brala pomaleji než předtím.

Tak se mějte krásně.

Míša a Otesánek Martínek 6 týdnů a 3 dny

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.04 16:44

Ahoj holciny!
Tak uz jsme od vcera doma. Konecne. Ty tydny ve spitale uz byly dlouhy. Doufam, ze uz se tam podivam jen za nekym na navstevu - svagrova ma za 3 mesice rodit.
Jinak 12. jsem se dobrovolne nechala prijmout do nemocnice ohledne zase vysokyho tlaku. Takze me delali 2× denne monitor na kterym sem mela pravidelny podle nich silny kontrakce a porad zamnou chodili jestli neco necitim atd. Po srazeni tlaku se kontrakce uklidnili. Mela sem tam byt tyden a za tyden sem sla na kontrolni UZV kde doktor zjistil ze (uz to byla podepsana Michaela) ma Misa nepravidelnej tep a tak si me tam jeste nechali a ten den sem ztravila dohromady 5h na monitoru. Na nem se samozdrejme nic neukazalo. Zacala mi odtykat hlenova zatka uz nekdy v nedeli, tak sem doufala, ze me ani domu neposlou. V utery zas na monitoru a to uz se ukazaly i bolestivy kontrakce, tak me doktorka vysetrila a rekla ze pudu rovnou na sal at si me v klidu pripravi. Jeste ze mi dali aspon jidlo. :))) Ve 14h me prijali na sal pripravili a udelali po 15h monitor. Asi po 5-10 min se zas holka zacala ztracet a ze 170 mela najednou tep okolo 50. Tak kdyz to zjistila porodni asistentka tak zavolala doktory, servala zakynky, ze me maji hlidat a ne si nekde kecat, dokapaly mi antibiotika a rychle na sal. Tam mi dali glukozu, doktor me zas napojil na monitor a pak sme to zkouseli i lezet na boku a bylo to jeste horsi. Tep asi 20. Takze voda, pak jeste jednou, pichli mi neco na otvirani a uz sem se kroutila v bolestech. Manzel :,-(ista natacel. :)
To mohlo trvat tak do 16:30 a pak prisel doktor co me mel rodit. Egyptan pred kterym me kazdy varoval ze je tupej a nic neumi. Jeste ze tam byly ty asistentky. Pak sme zacali rodit. No, ja absolutne neznala, nepripravena, nevedela jsem co po mne chteji, ale nakonec sem to s nastrihem zvladla a 20.1.2004 ve 16:55 byla Misa na svete. Pak ji odnesli a manzel sel s nima a me sil. No, nevim jestli se na me zaucoval, ale to co sem zazila pri siti sem snad v zivote nezazila. I sem se neudrzela a stenala sem u toho. Ten se v tom uplne vyzival. Utahoval to, pak tim tamponem do toho mlatil jako blazen a musel mi dat 3 davky umrtvovadla, ktery stejne zacalo pusobit az potom. Pak mi ji jeste prinesli ukazat a ze ji nesou na nejakou vyhrejvaci desku pri svych 49cm a 3050g. Po asi 2 hodinach me prevezli na pokoj a mama (ta se vystridala s manzele kterej musel zas do prace) se sla zeptat jestli je vse v poradku, tak nam rekli, ze pride primar a vse nam povi. Prisel asi ve 20h a nevim jestli uz rikal, ze je na podpore dychani v inkubatoru nebo jestli mi to prisel rict az o pulnoci. Pak prisel jeste v 6h. Celou noc sem nespala jak me silene bolely nohy. Pak sem se na ni kolem 9h byla podivat. Chude malinky bezbrany v inkubatoru, ale uz snad dychala sama. Navecer sem si k ni sla pobrecet a pohladit si ji. Druhy den ji skusili daat do postylky a zkousela jsem prikladat a malinko se daerilo. Ale nakonec jsem zjistila ze musi mitna kojeni absolutni klid a zadny ochotny sestricky ktery ji rvou dvorec do pusi.
Treti den sem ji mela prez den u sebe a pak uz i na noc. Pila jako by ji sklo o zivot a spala taky obstojne. Ted vydrzi az 8h prez noc, ale to zas nevydrzim ja, protoze mam mlika jak pro celou armadu a tak ji tak po 4-5h kdyz me to boli budim. Jinak mame tak hodnoucky mimi. Nebreci, porad spi, obcas kouka a tak. No, to uz by stacilo, uz sem zas nejaka pretazena, bude zachvili vstavat a pak pudeme spat obe. :)))
Tak papa mejte se krasne a uzivejte si miminek. A andulka at uz to ma brzo za sebou.
Jinak prdiky spis trapi maminku nez Michalku. :)))

Darka a 8 denni Misak zachvili..... uz se hlasi. :)

Vložit nový komentář