Červenčátka - šestý deníček

Těhotenství
 • Stefinka
 • 20.11.04

MÁMA ŠKOLA ŽIVOTA To není nadsázka, to je pravda. Ale začněme od základů. HMAT Děloha je pro člověka optimálním, stimulujím a interaktivním prostředím. Plod není nikdy izolován, děloha funguje bez přestání. Hmat, smysl pro dotek, je prvním a v děloze tím nejdůležitějším smyslem.

První projevy přicházejí už v 8.týdnu sérií ochranných pohybů. V 10.týdnu začne být citlivá i oblast genitálií, v 11.týdnu ruce a ve 12.týdnu chodidla. Právě tyto oblasti jsou nejcitlivější i v dospělosti. V průběhu 17.týdne jsou citlivé oblasti břicha a zadečku. Kůže těla je zázračně komplexní systém různých buněk s odlišnou citlivostí na teplo, chlad, tlak a bolest. Kolem 32.týdne je prakticky každá část těla citlivá na pouhý dotek vlasu.

POHYB PLODU
Prvním dramatickým pohybem, symbolizujícím život sám o sobě, je první tlukot srdce v době asi tří týdnů od početí. Tato rytmická aktivita pak pokračuje, i když všechny ostatní části srdce se teprve vyvíjí - ilustruje to důležitý fakt každého vývoje: různé části, jakmile jsou k mání, jsou okamžitě funkční. Nebo jinak, sama potřeba je důležitá pro vývoj. Vestibulární systém vyvinutý k registraci pohybů hlavy a těla, stejně jako ke zvládání gravitace, se objevuje okolo 8.týdne.
Mezi 6. a 10.týdnem se plod začíná různě pohybovat, natahuje se, krouží hlavou, pažemi a nohama. Ruce se dotknou hlavy, obličeje, úst, ústa se sama otvírají a zavírají, a to vše již v 10.týdnu. Okolo 14.týdne je možno zaznamenat prakticky kompletní repertoár pohybových možností plodu. Pohyby jsou spontánní, vrozené a projevují se v typických cyklech, rozdělených na aktivitu a odpočinek. Už se začínají objevovat i pohyby jako reakce na prostředí, např. zakašlání matky.

CHUŤ A ČICH
Tělesné struktury pro rozeznávání chutě se začínají vyvíjet okolo 14.týdne těhotenství a vědci věří, že už tehdy je plod schopen vnímat chuť. testy ukazují, že polykání se zintenzivňuje sladkou chutí a zeslabuje hořkou nebo kyselou. V tekutém světě dělohy je velký výběr chutí, včetně aminokyselin, proteinů a solí. Testy provedené při porodu odhalily již velmi vyvinutý smysl pro chuťové rozeznání nejrůznějších látek.
Donedávna téměř nikdo nepovažoval za možné, že plod může čichat, protože se předpokládalo, že čich závisí na vzduchu a dýchání. Poslední výzkumy však odhalily nový svět možností. Nos se začíná vyvíjet mezi 11. a 15.týdnem. Stěnami placenty procházejí nejrůznější chemické složeniny, poskytující tak plodu nejrůznější chutě a vůně. Děložní tekutina omývá ušní, nosní a krční dutiny, dítě ji vdechuje a polyká, což umožňuje přímý přístup k receptorům několika smyslových systémů.

SLUCH
Ačkoli je plod oddělen od vnějšího světa několika bariérami - děložní tekutinou, embryonickými membránami, dělohou a břichem matky - žije ve velmi stimulujícím světě zvuků, vibrací a pohybu. Stačí si uvědomit, že voda vede zvuk třikrát rychleji než vzduch. Dnes již nesčetné studie prokazují, že přes všechny možné hluky, vytvářené matkou a placentou, plod velmi zřetelně slyší matčin hlas. Právě tak je bez významných zkreslení schopný rozeznávat intonační vzory a výšky tónů, rytmus řeči, stres, a dokonce i hudbu. Protože se hlas matky do dělohy přenáší přímo, je silnější než všechny ostatní zvuky. Reakce na zvukové podněty začínají už v 16.týdnu, tedy téměř dva měsíce před dokončením struktury ucha (okolo 24.týdne).

ZRAK
Po narození pravděpodobně náš nejdůležitější smysl, se vyvíjí pomaleji a je velmi obtížné jeho rozvoj studovat. Přesto je v okamžiku narození dítě schopno dokonale zaostřit na vzdálenost odpovídající vzdálenosti matčina obličeje při kojení. technické studie odhalily, jak výjimečně dobře dítě v prvních měsících života vidí.

Z knihy „Nová doba porodní“ Vlastimila Marka

Na Martinu mělo velký vliv to, že jsem si velmi brzy povídala s bříškem, do sedmého měsíce jsem aktivně zpívala i vystupovala, dokud se to dalo udýchat. Zuzka bohužel byla navíc svědkem rodinných scén a mého permanentního stresu. To jsem ještě netušila, že by jí to mohlo velmi vadit. Pepča byl poměrně v klidu, v té době jsem se intenzivně věnovala meditaci a této oblasti lidské činnosti, méně však muzice a zpívání. Adélka byla ochuzená o moje zpívání a hraní, protože Pepča to nesnášel, teprve v poslední době mi dovoluje občas zpívat :-). Autisté mají zvláštní vývoj mozku, někdo z nich napsal, že mu přijde jako by byl jinak zdrátovaný.
Co malé dítě nejlépe zklidní a možná nejen malé dítě, je přivinutí na hruď. Cítí teplo, vůni a slyší tlukot srdce. Teprve Adélka si plně užila, protože místo kočárku se nosila v šátku.
Vaše mímátka už v bříšku budou špatně snášet hluk, křik (zvlášť od maminky) a příliš hlučnou hudbu. Rádi hrajete na bicí? Zapomeňte kam jste schovali paličky.
Co tedy? Je to jednoduché - číst mu nahlas pohádky, povídat mu, poslouchat příjemnou hudbu, denně se věnovat relaxaci s bříškem. Nedoporučuje se navštěvovat rockové koncerty. Když už dojde k nějaké nepříjemnosti a hádce, hnedlinko se obrátit k bříšku a vysvětlit - „Promiň miláčku, že křičím, tatínek mě naštval. To nepatřilo tobě.“
Tento deníček by byl moooc dlouhý a tak to vidím, že asi za tři dny sem šoupnu pokračování.

BLÍŽENCO-RÁČKOVÝ PELETONEK
Stefinka…patronka - 42 let - Měřín
Vita
Eliška
Nikkol -
Simona…TP 04.06.
Sisi..........TP 05.06.
Veronika..TP 05.06. -
Mirri.........TP 06.06. - 23 let - Havlíčkův Brod
Lois.........TP 08.06. - Havířov
Iruša.......TP 08.06. -
KajaR......TP 10.06. -
Ellen........TP 13.06. - 27 let - Sereď/Bratislava
Nikina......TP 14.06. - 26 let
Elina........TP 15.06.
Sissi........TP 16.06. - 27 let - Vsetín
Adel........TP 17.06.
Mirka.......TP 17.06. - 36 let - Mirka
Milli.........TP 18.06. -
Lesina.....TP 19.06. - Bohumín
Jana........TP 19.06. - 26 let - Praha
Alča.........TP 20.06. -
Anazuz.....TP 21.06.
Katkaa.....TP 22.06. - 22 let - Praha
Jerrýsek…TP 27.06. -
Slanka*…TP 27.06. - 25 let - Praha
Sedma......TP 27.06. - 26 let
Makovka…TP 05.07. - 24 let - Washington D.C./Olomouc

Co nemají pomlčku se dlouho neozývají nebo se skrývají pod jiným nickem nebo v
tom mám hokej :-).

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
NiKina
Závislačka 4035 příspěvků 20.11.04 08:01

Stefinko, skvělý deníček.
Páni, zírám co ten mrňousek v nás už všechno umí… :-))))))
U nás hezky malinko nasněžilo, je to kráááása…!!!!

Tak zdravím členky pelotonu a jejich nezbytný doprovod…!
 NiKIna

KajaR
Povídálka 15 příspěvků 20.11.04 09:16

Stefinko, díky za úžasný a poučný deníček. Neuvěřitelné, co už ti naši mrňouskové umí. Už se nemůžu dočkat dalšího ultrazvuku. Jdu na něj 29. 11., to už budu v 13 tt, tak už by mohlo být dost vidět. Musím se přiznat, že se i trochu bojím, ale snad bude všechno OK, nezbývá mi než doufat.

Jinak u nás dneska nasněžilo docela dost, je to krása, když je všude bílý snížek a žádná špína není vidět. Kuba (synek - 12 let) jel na trénink na Božák - dělá závodně běžecké lyžování, tak doufám, že tam někde nezapadnou a v pohodě se mi odpoledne vrátí.

Pro doplnění - je mi 32 let a jsem z Karlových Varů.

Mějte se krásně, užijte si té sněhové nádhery a pohlaďte svá rostoucí bříška.
Pa
 Kája

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 20.11.04 13:19

Elí - napsala v minulém deníčku rozloučení. Odloučila se placenta. Stefinka

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 20.11.04 14:18

Zevní užití extraktu z grapefruitových jadérek:

 • ústa a rty: ničení škodlivých bakterií a choroboplodných zárodků, plísňových infekcí ústní dutiny, odstranění aftů na ústní sliznici, na popraskané rty, opary, spálené rty od slunečního záření..
 • zuby a dásně: plak, zubní kazy, bolesti zubů, záněty, krvácivost dásní způsobená zánětem
 • nos a vedlejší nosní dutiny: rýma, záněty vedlejších nosních dutin, vřídky v nosní dutině
 • krk a hltan: bolesti v krku, záněty v krku a hltanu, kašel, chrapot
 • uši: bolesti uší, zánět sředního ucha, ušní parazité
 • obličej: akné, nečistá pleť, trudovitost pleti
 • vlasy a pokožka hlavy: lupy, svědění pokožky hlavy
 • pokožka: menší řezné rány, odřeniny, popáleniny, štípnutí hmyzem a kožní onemocnění (mykózy, vyrážky, ekzémy, bradavice, pásový opar, lupénka)
 • nohy: pocení nohou, plísně, zrohovatělá kůže, puchýře, kuří oka
 • nehty: plísňová onemocnění nehtů, zánět nehtového lůžka, hnisavý zánět prstů
 • genitálie: záněty, mykózy a parazitální onemocnění pochvy; plísňová a parazitální onemocnění mužských genitálií

Vnitřní užití extraktu z grapefruitových jadérek:

 • nemoci z nachlazení: chřipkové infekce např. angína , pravá chřipka
 • žaludeční a střevní potíže: trávicí potíže a nevolnost (průjmy, zvracení, pálení žáhy, atd.), vředy a záněty žaludeční sliznice
 • parazitární onemocnění: trávicí a lymfatický systém, cevní soustava
 • mykotická a kvasinková onemocnění

Experti označují různé druhy plísní a kvasinek za spolupůvodce tak rozdílných onemocnění, jako jsou: kardiovaskulární poruchy, revma, artritida, dna, astma, alergie, gastritida, tuberkulóza, nádorová onemocnění a mnoho dalších nemocí.
Podle mikrobiologů je zasažena až třetina veškerého obyvatelstva v západních průmyslových zemích kvasinkou Candida albicans. Šíření Candidy ve střevech a vnitřních orgánech může vyvolat celou řadu onemocnění. Patří sem mimo jiné nadýmání, průjem, kolitida, vředy v trávicím ústrojí, ženské nemoci, mužské onemocnění, alergie, srdeční potíže, astma, ledvinové potíže kolísání krevního cukru, meningitida. Plísňová onemocnění, především kandidóza, dosud platila za obtížně léčitelná. Zkušenosti s extraktem z grapefruitových jadérek poskytly mnoha nemocným velkou naději i vtěchto situacích. Lékaři a kliniky referují o mimořádných úspěších s léčbou pomocí extraktu. Dr. Leo Galland, newyorský lékař, který léčil mnoho lidí s chronickou kandidózou, zaznamenal z 297 případů pouze dva nezdary. Extrakt považuje za „obrovský průlom v léčení chronických infekcí způsobených kvasinkami a parazity“. Dalším plusem extraktu z grapefruitových jadérek ja, že na základě své rozsáhlé účinnosti zároveň hubí i ostatní plísně a bakterie, které kvasinku Candida často provázejí.

 • gastritida: žaludeční a dvanácterníkové vředy.
  Během výzkumů bakterie Helicobacter pylori se ukázalo, že nejméně 95% pacientů s dvanácterníkovými vředy je hostitely Helicobacteru. V časopise „Journal of the National Cancer Institut“ informují vědci z americké „Stanford University“, že pacienti s nejčastějším typem rakoviny žaludku byli infikováni Helicobacterem. Jak uvádějí vědci ze „Stanford University“, přítomností Helicobacteru se riziko rakoviny šestinásobně zvyšuje.
 • extrakt z grapefruitových jadérek jako prevence. Domníváme se, že v případě dobře fungujícího imunitního systému žádná prevence není nutná. Je-li však imunitní systém oslaben nebo trpí-li pacient chronickým onemocněním, může mu každodenní podávání extraktu z grapefruitových jadérek velmi prospět. Kromě léčebného působení může náš imunitní systém uchránit od akutních infekcí.
  CITROGREP Tablety
  Citrogrep tablety obsahují hlavně bioflavonoidy, které vykazují velmi silné účinky a zabraňují množení bakterií, virů a plísní. Ulehčují trávení, očišťují organismus, posilují odolnost, předcházejí nachlazení, infekcím a zápalům. Citrogrep Tablety nepoškozují užitečnou bakteriální flóru, neoslabují obranyschopnost organizmu, velmi dobře se snášejí a rychle se biologicky odbourávají.
  Použití: 2× denně 1 tabletu půl hodiny před nebo těsně po jídle

CITROGREP Kapky
Citrogrep kapky obsahuje bioflavonoidy, které vykazují velmi silné účinky a zabraňují množení bakterií, virů a plísní. Ulehčují trávení, očišťují organismus, posilují odolnost, předcházejí nachlazení, infekcím a zápalům. Citrogrep Kapky nepoškozují užitečnou bakteriální flóru, neoslabují obranyschopnost organizmu, velmi dobře se snášejí a rychle se biologicky odbourávají.
Použití: Pro dospělé 2× denně 5 - 15 kapek

Nejlépe do šťávy z pomerančového syrupu, píšou do vody nebo džusu, tak to nedoporučuju - megahořký a ne do prázdného žaludku!!!
Používám to ještě na kytky proti plísním, jako postřik na mšice a jiné breberky, proti plísni v květináči … pokud vás to zajímá a chcete vyzkoušet třeba tabletky, příbalový leták je plný informací.

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 20.11.04 15:28

http://sweb.cz/…otehulky.htm

Nevím jestli to už někdo nepsal do minulého deníčku :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.04 16:02

Ahoj holčiny,
tak ani nevím jestli si na mě ještě pamatujete:-). Jen pro doplnění tabulky. Je mi 27 let a jsem z Brna.
Holky, pošlite nám sem trošku té sněhové nádhery. My chceme taky:-)). I když tu ráno spadl malilinkatý poprašek, hned to bylo pryč. Ale měla jsem radost z toho poletujícího snížku.
Nevolnosti stále přetrvávají, ale docela mi pomáháji Super kysele bonpary. Taky teď cucám jak o život:-). V pondělí jdu do poradny, tak se strašně moc bojím, aby bylo všechno jak má být a hlavně, aby bylo vidět tlukoucí srdíčko, to minule ještě vidět nebylo.
Včera jsem dělala ten dortík, co sem myslím hodila receptík Sissi a byl moooc dobrej.

Ahoj jdu si hrát s naší Leonkou (27 měsíců), hrozně to letí, ještě nedávno to bylo mililinkatý mimuško.

Holky, co jste o mimi přišly, je mně vás moc líto, vím co prožíváte, taky jsem potratila před Leonkou. Nebojte, za půl roku se vám to určitě podaří a sejdete se v novém deníčku. Cítím s váma.

Ahoj Jerrýsek

Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 20.11.04 16:47

Ahoj Stefinko…máš bezvadné nápady jak nám pomoci přečkat těhotenství.Jsem Nikkol psala jsem jeden nebo dva příspěvky,ale vubec nevím jak to psát aby se to objevilo pro všechny poradíš mi prosim tě…už jsem z toho vážnjě zoufalá a vymýšlím kudy kam.Nechci psát jen soukromé zprávy …děkuji předem Nikkol

Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 20.11.04 16:48

Stefinko..že by?možná jsem na to konečně došla Nikkol

Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 20.11.04 16:55

Takže lidičky…můj termín porodu je 8.6.2005 bydlím ve východních Čechách a je mi 25let.Nedávno mluvili v televizi,že letos a příští rok bude vysoká porodnost,že jdou silné ročníky…což jsou 1979-1980.Když to hlásili nenapadlo by mně,že i já se zařadím mezi maminky.Chtěli jsme ještě rok až dva počkat,ale příroda to zařídila jinak.Moje spolužačky ze ZŠ už dost vozí je nás pár co ne.Některé začínali šíleně brzo to jest tak ve dvaceti.A já už budu také.Ve čtvrtek se mi to přelomí do druhého trimestru a druhého trimestru.30.11­. jdu na ultrazvuk a jak píšete asi už uvidím něco víc než malou tečku.Panejo jsem zvědavá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.04 17:37

Ahojky Jerrysku,to je náhoda,já jsem taky z Brna…a mám stejně starýho kluka,jako je tvoje Leonka…bez bonpari taky neudělám ani krok:).
Holky momentálně vám píši od přítele,kde mě přijali moc hezky,je to v Trutnově,tak si sněhu taky užíváme až až.
U dr. jsem byla v pátek a viděla jsem mimi v bublince,jak mu tluče srdíčko…byla to nádhera…15.12. jdu už do poradny.kde dostanu prukazku…jen kdyby se tam nezapisovala ta váha:(,tak bych se i těšila:)
Ted jsem si všimla,že jsem se zapoměla přihlásit,tak jsem anonym:)…zatím pa a hezký zbytek večera:))
 sedma

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.04 17:39

Stefi moc hezký deníček,ani jsem netušila,kolik toho ten červíček už umí…a kapky si určo pořídím…jsou snad opravdu na všechno…děkují­íí…pááá sedma

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.04 18:07

Ahojky Sedmo, a ještě něco máme společného:-) a to je termín porodu:-))) Jsem moc ráda, že je tady nějaká brňanda:-)
Hezky si v Trutnově užívej a dovez do Brna aspoň kousínek sněhu, jo?:-)

Jsem opravdu moc ráda, že Tě přítelova rodina tak hezky přijala. Už jsem na Tebe myslela, jestli jsi už odjela, a nebo jak se máte s klučinou. Kdy je narozenej?A jak se jmenuje? Leonka je 16.9.
Ahoj a krásný zbytek víkendu Jerrýsek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.04 20:42

Jerrysku to je super…kluk se jmenuje Robert a narodil se 20.9,takže jsou skoro stejně staří…kde jsi rodila?Já v Bohunicích,třeba jsme se viděli a ani nevíme o tom:)…byla jsem tam moc spokojená,až tedy na oddělení šestinedělí,tam mi to znepříjemnila jedna paní dr,ale co se týkalo porodu,tak to si nemužu stěžovat…ted asi budu rodit v Trutnově,tak jsem zvědavá…zatím pa opatruj se a ozvy se!!!!
 sedma

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.04 20:53

Ahojky sedmo,
já sice ještě těhotná nejsem,ale pracujeme na tom.Zaujalo mě, že jsi v Trutnově a že tu budeš pravděpodobně rodit.Bydlím totiý 5 km od Trutnova a ještě jsem tady nikoho,kdo by byl z těchto končin nepotkala. Peťula

Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 20.11.04 21:17

Stefinko, tak je fakt úžasný deníček :) Musela jsem s velkým zájmem přečíst i manželovi, protože tolik informací najednou, to je fajn. Nevěřila bych, co už tak malý človíček dokáže.

Jinak pro doplnění informací můj věk je 24.

Téda venku je tak krásně bílo :) Dneska celý den krásně chumelí a už jsou tam tak 3 cm. Pokud bude snežit celou noc tak zítra, pokud se teplota udrží u nuly, bude nádherně :)

Dnes mi nebylo vůbec zle (ťuk ťuk), třeba už s prvním trimestrem odcházejí bléé stavy. Jediné co mě trošku trápí je bolest v kříži a občasné píchnutí v bříšku, no snad je to v těhotenství normální. Moc se těším na pátek 29., jdeme s manželem na UTZ a konečně bude fotečka, při prvním mi ji Dr. nechtěla udělat. Já bych měla radost i s malé tečky :)))

No jinak jsem včera měla pochmurnou náladu, dověděla jsem se, že se naši známí rozvedli a to jen kvůli rodičů, kteří si to přáli. A stejně jsou spolu a prý i zůstanou. Chtějí se až se to uklidní znovu vzít. Nevím asi bych tohle rodičům nedopřála?!

No tak si užijte krásný večer a opatrujte se, venku už to jemně namrzá a chumelí se to :)

Lois 11+5tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.04 10:34

Ahoj Sedmo, tak to teda neeee, to mi nemůžeš udělat, odstěhovat se mi. Jsi jediná o kom vím, kdo čeká druhý miminko stejně jako já. A navíc určitě máme hodně společného, už jen ty stejně starý dětičky:-)

Já rodila U Milosrdných a nebyla jsem tam moc spokojená, měla jsem hroznej porod, teď bych chtěla zkusit Bohunice. Ale ještě úplně rozhodnutá nejsem, kde rodit.

A ty se chceš stěhovat do Trutnova a nebo přítel sem do Brna, já bych byla pro druhou variantu:-)))

Až pojedeš do Brna, vem trošku sněhu, prý ho tam máte hodně, tady je jen sněhová centimetrová pokrývka, ale i tak je to krása.

Tak si pěkně užívej snížku a pozdravuj Bertíka. Ahoj Jerrýsek a Leonka

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 21.11.04 10:42

Ahojky holky,
zdravím z náááádherně zasněžené a sluníčkové Vysočiny. Pepíno s Pepčou venku funí při odhazování sněhu a já místo vaření koukám do emimina. Jedeme totiž za tchýňkou na oběd. Báječné, když někdo jiný uvaří. Celou pohodičku mi kazí to, že tak dlouho jsme váhali s koupí zimních bot pro děcka, pořád jsem vybírala, přebírala, čekala na model co by vyhověl, až mají jenom podzimní :-(. Pepča se nasoukal ještě do loňských a Adélku ponesu. Cestou tam nebo zpátky se zastavíme v obchoďáku a vezmem cokoli tam bude :-). Tak to dopadá, když člověk pořád přebírá. A to jsem od podzimka potkávala boty a botičky k nakousnutí. Jenom jsem si říkala, že ještě je brzy a tak podobně.
Hezkou neděli přeje Stefinka

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 21.11.04 14:07

Ahoj holky, Štefinko, moc hezký deníček. Na přírodu jsme a budeme vždycky krátký a to může být technika jakkoli daleko. Umí dávat i brát a má to neuvěřitelně vymakaný!!! :--))
Do deníčku samozřejmě nakukuju a moc mi dělají radost Vaše čísílka 11 a něco, protože to vypadá že už v tomto deníčku Vás pár přeplave do druhého trimestru a to je super!!!!
Jinak píšu taky dost proto, že bych moc chtěla poslat velký pozdrav a podporu Zet. Teddynce a Elí , kterým se bohužel stalo to, co nám se Štefinkou. Holčiny, buďte moc silné. Nebudu Vám říkat jen „hleďte do budoucna“ a hlavu vzhůru, protože sama už vím, že pár dní to jde a pak zase ne, prostě to ještě bolí a nějaký čas bude, já už mám na zdi metr a budu odstříhávat abych viděla že každý den jsme o fous blíž miminku, na který bude dohlížet jeden andělíček. Pevně doufám. Další smutné příběhy už fakt nechci číst, tady určitě neplatí, že by si člověk řekl, ha, tak v tom nejsem sám, ale u mě je to v podstatě tím horší, o kolik víc případech se dozvím, k čemuž připočítávám ještě jednu holčinu z nemocnice a jednu, o které mi řekla kamarádka a už se mi to zdá fakt až až!!!! Určitě sem nakouknete a přeju Vám v celém dalším roce už jen to nejlepší a hodně radosti.

Štefinko, mám takový pocit, že vyrazím pro citrogrep. Kolik Ti platěj za reklamu?? :---))
Ahoj
Claudie

Mirri
Povídálka 28 příspěvků 21.11.04 15:29

Ahoj holčičandy (to je zas oslovení… :)

jakpak se máte? Já hlásím také plno sněhu, krásně bílo, i když už se do toho pustily děti ze sídliště a podle toho to tak vypadá :) Přesto, se snížkem je krásně…

Stefinko - velká pochvala za deníček. Moooc zajímavý, čtivý… Fakt skvělý…

Moc mě mrzí, co potkalo Elí, bezva, že i přes tu bolest nezapomíná na Matyáška a věřím, že za pár měsíců se přijde pochlubit s // :) Moc fandím, ať to tak je.

Nikkol - koukám, že jsi z východních Čech, přiblížíš město? Já jsem z Havl.Brodu, patřili jsme pod vás, teď jsme Vysočina :-) Navíc mám u Chrudimi dědu, tak jestli to není tajný, přibliž, třeba jsme z okolí :-)

Jerrýsku - zdravím tebe i Leonku, posílám trochu snížku :) Tak schválně, jestli doletěl…

Sedma - to je prima, že jsi přežila cestu a jsi s přítelem u rodičů. Taky jsem napnutá, jestli plánuješ stěhování :)

Lois - prima, že nevolnosti jsou na ústupu. Jaktože máš TP 8.6 a já 6.6 a jsme stejně „staře“ těhotné? Já si to počítám podle doktora a dnes mi vychází 11+6tt :))) Třeba jsem to spletla a nebo ty to máš podle UTZ, že? V podstatě, hlavně ať jsme zdravé :)) Taky máme krásně bílo. Odpočívej a užívej :)

Claudie - jsem ráda, že jsi nakoukla. A pozitivní přístup chválím :) Počkej, jak to uteče… Posílám pohlazení…

Slanko - trávíš víkend u rodičů v Jižních čechách. Já se narodila v Jindřichově Hradci. Ještě teď tam mám babičku a tetu s bratránkama… Kampak jezdíš ty?

Hlásím vykulení bříška, ale jen když jsem najedená či napitá. Jinak se schovává… Taky mě bolí krk, když polykám, teplotu nemám, tak snad to zábal, cucavý bonbony a teplo zatím zachrání :))

V úterý jedeme na to vyšetření do HK, beru to jako výlet, kde mi naberou krev a udělají ten ultrazvuk št.žlázy. A pak huráááá nakupovat :-) Jen ta cesta mě děsí… Ale lízátka mám a paní lékárnice říkala, že by to mělo pomáhat i při cestování :) Pak hned ve středu do poradny na kontrolu po měsíci.

Dnes mám přelomový den, končím první trimestr :) Jak se vyjádřil přítel, sportovní terminologií, právě probíhají poslední vteřiny první třetiny :)))

Moc vás zdravím, pište, pište, ať je co číst :))

Ahoj Mirri 11+6tt

Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 21.11.04 15:42

Mirri…u nás je taky nádherně bílo kéž by to vydrželo už přes Vánoce což asi nehrozí.Já jsem zhruba 60km od Hradce Králové směr Náchod.Do Polska to mám co by kamenem dohodil.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.04 15:51

Nikkol,

tak ty jsi směrem do hor :)) To já na jih, ale neva. Jinak do HK se chystám v úterý na vyšetření… Nákupy v Polsku se prý hodně vyplatí, tak ti závidím tu blízkost :) Kamarádka jezdila na miminko nakupovat oblečení taky do Polska a vyplatilo se jí to… A měla spoustu krásných kousků… To já spíše Prahu, tam to pak vezmu útokem :)

Mirri

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.04 17:49

Ahoj milé spolutěhulky!

Tak jsem se vrátila z víkendu na Moravě, bylo tam nádherně, jen ten vítr nás na sobotní procházce na Vranovské přehradě pěkně ofouknul, ale byla jsem zabalená v teplém oblečení, tak snad jsem uchráněna všech nemocí!! Ve sklípku bylo sice zima, ale cimbálovka hrála naprosto dokonale a jelikož naši pánové jsou trošku nestydlíni, tak pěli a pěli.....až do tří do rána:o)) dala jsem si skleničku červeného vína a vypila jsem sotva půlku, v pátek mi totiž nebylo dobře, cestou jsme nestavěli nikde na jídlo a než jsme se ubytovali, atd…trvalo to hrozně dlouho a mě se hlady stáhnul žaludek tak, že mě bolelo břicho a ikdyž jsem se najedla, tak pořád bolelo, šla jsem si na chvíli lehnout(trošku jsem se vyprděla:o)))))) a bylo mi mnohem lépe, ale i tak jsem si ten večer zas tolik neužila. Aspoň jsem měla dobrou výmluvu na ten alkohol, prostě mi nebylo dobře…a basta:o)))

V sobotu večer byla řízená degustace při které njsou naštěstí na stole výlevníčky na nevypité víno. Takže jsem vždy ucucla, neodolala jsem neochutnat:o))) a zbytek té dobroty bohužel vylila, nikdo si toho příliš nevšímal, takže ani tenhle večer jsem nemusela lhát:o)) jsem za to ráda, jsem moooc špatná lhářka!!

Stefinko musím ti moc pochválit deníček, je opravdu skvělý!!! Moc doufám, že se tohle všechno opravdu ve mě v těchto dnech odehrává. Musím se přiznat, že po přečtení co se stalo Elí, jsem si uvědomila jak nás je moc a jak jsem přesně v tom okamžiku, kdy se láme hranice mezi štěstím a smutkem na dalšího půl roku…zvlášť u nás co děti ještě nemáme…:o((( Ve stedu mě čeká ultrazvuk, který zřejmě rozhodne o mém dalším osudu i přítomností mezi vámi a já se děsím. Přiznávám, že deprese mě trochu přemohla, strach je silnější než já, pozoruju se, každé píchnutí v bříšku mě vyděsí k smrti, manžel, na mě nesmí skoro sáhnout......:o(( Mám pocit, že se z toho zblázním!!!!!

Aspoň jsem se vám mohla vypsat, mám pocit, že to nikdo jiný nemůže pochopit než vy co prožíváte to samé co já. Omlouvám se za tak negativní náladu při nedělním večeru. :o(((

Makovko jaké bylo pátení randíčko s večeří? Doufám, že jste si to s manželem užili?!!:o))))

Sissi tvůjnepečený koláček už se chladí v lednici, zítra se o něj podělíme s manželem do práce, tak už se na tu mňamku těším!:o)))

Jdu ještě dočíst všechny vaše příspěvky a trochu se učit, snad aspoň na chvíli mě pustí ta špatná nálada:o))

Zatím ahoj těhulinkz, pohlaďte bříška a samé dobré zprávy!!!
Katkaa 9+4tt

Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 21.11.04 20:00

Ahoj…
do Polska to mám vážně kousek a mají tam nádherný věcičky a ne tak drahý na mimi.Vždy se tam kochám,ale dost věcí budu mít po bráchovi je mu 7let a tak nepočítám s nějakým velikým nakupováním nových mimi věciček.Spíš chci z Polska nový kočárek,ale budu muset dál od hranic, jelikož v Kudowě mají jen firmu Paket a Tako.V testech vyšel velice dobře FIRKON a ten chceme budeme muset juknout bud Klodzko anebo až Jelení Goru.No ještě mám,alespon do února na kupování kočárku.Tak se mějte jdu koukat na Pojištovnu štěstí strašně ji žeru.

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 21.11.04 23:50

Ahoj kočulky!

Jsem doma z návštěvy u tchýňky a trochu ponocuju. Bylo dobré jídlíčko, všechno z domácích zdrojů, klasika polívčička, vepřo, knedlo, telo a koláč. Akorát jsem musela už třikrát běžet. Můj pajšlíček je velice fajnový, po létech vegetariánství sice už vegetarián nejsem, ale zůstalo mi hodně z jídelníčku.
Docela jsem se i bála tam jet, že se bude ptát na zdraví a tak … a že to neustojím. Před dvěma dny mi volala kamarádka, že nás čeká tento víkend, jestli jsme nezapomněli. Zapomněli a tak jsem to ze sebe vysoukala. Bylo mi blbý vymlouvat se na děti a tak. Sice jsem mluvila klidně, ale ení to ono.

Claudie - no vím o čem mluvíš. S tou náladou nahoru dolů. Zrovna jsme dělali s manžílkem fotičky, vymyslela jsem si že budu sedět já a přede mnou ty dva stupínky Pepča s Adélkou. Myslela jsem, že se usmívám. Tak tu fotku musím udělat jindy. Dokud jsem si jenom do budoucna dělala malé tajné naděje, tak mi bylo lehko a veselo. Taky si stříhám pomyslný metr. A taky vím o dalších dvou.
Citrogrep :-) že bych se najmula jako chodící reklama?

Sissi - už se tvůj kuřecí bordel dostal i do diskuze, je to žádaný recept. Já ho zasněně skoukla, stejně jako nepečený dortík a zůstlao pouze u mlsného olíznutí. kdekoli se octne šlehačka nebo smetana, je to u mě důvod k okažitému zrychlení kroku :-). Ale všechno se dá upravit. Akorát že aby to mělo doma úspěch, musela bych odbrat veškeré potraviny, kde se vyskytuje vejce, mléko a lepek. Tak to bude potom už docela jiný receptík a bo o to, aby to ještě zůstalo i chutné.

Katkoo - my jezdili za Hodonín k přátelům, posledních šest let to nevychází. Byla jsem tam s Pepčou v břiše, ale to jsem byla v šestém měsíci. Jenže ta partička už to taky není, jen organizátorky. Jezdila jsem jako součást muziky, zpěvačka. Teda muziky. Byli jsme dva, kamarád ze Slovácka s kytarou a já. V životě jsem neměla po prepité a prejásané noci tak čistou hlavu. Protože se nalévalo dobré vínko a zpívala jsem skoro do rána. Potom už jsem nikdy nemohla vztít jen tak něco do huby. Zmlsali si mě.

Sedmo - přestěhovat do Trutnova? Budeš tam mít práci po mateřské? Pepíno se teď drbe na hlavě, že nechtěl se mnou zůstat v Praze. Já se přestěhovala za ním. Jak s prací tak s péčí o kluka bychom na tom byli v Praze mnohem líp.

Díky za pochválení deníčku, co já budu psát do těch za půl roku? Další deníček napíšu až překročíme sto příspěvků. Nebo méně? Aby to taky bylo přehledné. V jednom z minulých máme už i 272 komentářů a to je fakt moc.
Krásný celý týden peje Stefinka

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 22.11.04 01:00

Ahoj, tak uz jsme konecne doma, ale dneska jen kratce…
JA ne z Bogumina!!! JA z Ostravy! Ale pochazim z od Hradce Kralove a docela bych tam i nekdy vratila, uvidime. A bonznu na sebe i vek, od letoska mi zacina uz tou odpornou banatou cislovkou, ale mimco se narodi asi az po dalsich narozeninkach.
Ach jo :D
Holky mejte se! A miminkum zdar!
 L.

Irusa
Kecalka 169 příspěvků 22.11.04 07:37

Ahojky,
Stefinko, moc chválím deníček, přečetla jsem ho až dneska, protože doma se na net nepřipojuju.

A pro přehled o sobě dodávám:
26 let - Kladno.

Nevíte kdy se dá nejdřív zjistitzda mimísek bude kluk nebo holčička ?
 Iruša

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.04 08:55

Ahojky mamulky,všechny vás moc zdravím a děkuji Stefince za hezký deníček(jako vždy).Pečlivě jsem si přečetla co všechno už mimčo umí a zítra se na něj podívám,protože jdu na kontrolu a UTZ.No a dneska jdu do města shánět botky pro chlapečka,protože jsem to zanedbala tak jako Stefinka,napadlo trochu sněhu a my nemáme zimní boty.Tak se tady mějte moc hezky a pozdravujte miminka.Mirka

NiKina
Závislačka 4035 příspěvků 22.11.04 09:14

Teda holky, když vás čtu o těch botkách…
Zimní jsem vytáhla (sice jen pro sebe), ale v botníku se ¨mi válí ještě letní sandále.
Jéžiš, to jsem ale ostuda.. !!!!

Iruško, někde jsem četla, že teoreticky lze zjistit už od 12 tt. Ale to asi jen výjimečně.
Skoro jistě to lze od 16 tt a určitě při genetickým velkým ultrazvuku.
Ale máme známý, kterým se prťousek neotočil a neotočil, takže oni až do konce nevěděli, co vlastně budou mít.
Tajnůstkář.

NiKina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.04 09:18

Ahojky holčiny,

tak se hlásím až dneska, protože v pátek kvůli tomu větru nešel internet.
Jinak se mám docela fajn, sem tak nějaká ta nevolnost, ale dá se to přežít.
V sobotu jsem byla s rodičema v Polsku, a docela dobře jsme nakoupili. Mamka mi koupila k vánocům už i něco na mimíse (deku a fusak do kočárku) a taky riflovej těhotenskej komplet, moc hezkej takovej jsem tady u nás neviděla.

Pro úplnost dodávám - 22 let a jsem z malý vesničky kousek od Čáslavi.

Tak mějte krásný pondělí a pište.
Alča

Veronika27
Kecalka 131 příspěvků 22.11.04 10:08

Ahoj holky !
Dlouho jsem se neozvala, protože jsem měla dovču a z domu to mám na internet trošku složitější, takže píši vždy raději z práce …

Ve čtvrtek jsem byla na UTZ a měla jsem co dělat, abych neplakala štěstím. Jak už jsem dříve psala, nešlo mimískovi při UTZ v 11tt změřit krční projasnění. Tak jsem tam naklusala o 10 dní později a to jste měly vidět to divadlo !! I paní doktorka se smála, byla moc příjemná a tak jsem měla otočený monitor pořád jen na sebe a pozorovaly jsme i se sestřičkou to divadýlko. Mimísek se pořád hýbal, dělal kotrmelce, chvíli byl k nám obličejíčkem, chvilku prdelkou, ukázal nám svou krásně vyvinutou páteř a pak nám dokonce i zamával !! Byla jsem z toho naměkko jak ještě snad nikdy !! Bylo to tak strašně nádherné, že se to nedá ani popsat !! Ale co je hlavní - zase se nedal změřit !! Potvůrka jedna, domlouvala jsem mu jak se dalo, ale neposlouchal !! A tak jsme asi cca po 15-ti minulách vzdaly snažení a v průkazce mám poznámku NT - nešlo změřit. Doktorka byla moc ochotná a milá, vysvětlila mi co a jak a tak jsem odcházela klidná a vyrovnaná a hlavně už jsem věděla, že se máme v červnu na co těšit :-))

O víkendu jsme byli na výletě, bylo to moc prima, sice jsem byla unavená, ale stálo to za to. Měli jsme s manželem čas jen na sebe a bylo to moc prííííííma :-)) Doporučuji vám všem !!!

Myslím na vás všechny tady, snad už budeme všechny v pořádku. Je mi moc líto těch, kterým to nevyšlo. Holky, budeme vám ale držet palůšky jak jen to půjde !!! Pokud budete mít sílu, budem se tady určitě rády všechny dále potkávat !!

Jinak ještě dodávám, že jsem z moravy a je mi 27 roků.

A taky malá statistika mimíska:
UTZ 11+6 ( termín porodu mám potvrzen naprosto na den , přesně 5.6. 05 :-)) )
CRL mimíska 51 mm :-))

Mějte všechny krásný den a pište, ať je co číst !!
Veronika 12+1tt

sedma
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 22.11.04 10:23

Holky,já vždycky než se proberu všema příspěvkama,tak pomalu zapomenu co jsem chtěla komu napsat…
Jerrysku asi tě zklamu,ale vánoce by jsme chtěli už trávit v Trutnově…ještě aby se tam Robikovi líbilo…pojedu tam asi s ním příští týden a balím kufry…odkud jsi,já jsem z Medlánek…
Ted přemýšlím jestli mám jet k našim,jsou tam hody,malý by i rád viděl babičku Toničku,ale bojím se abych jí ještě nepřítižila,jak mě uvidí…no uvidím…
Peti přeji ti,aby se už snaženíčko povedlo,budu držet palečky…jak jsem psala Jerryskovi ještě z Trutnova nejsem,ale moc mě tamní okolí učarovalo,je to u vás moc krásné!!!
Stefi jsem kadeřnice,tak když budu šikovná,tak snad práci najdu…jen k našim to bude dálka…jsem od Hodonína…to jediné mě štve,5 hodin,než tam dorazíme:((
Holky opatrujte se,hladte bříška…i ty kde se bude mimísek bude teprve klubat…musíme se mít přeci rádi:)))

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 22.11.04 10:42

Ahojda,
na chvilku se jdu mrknout. Dopoledne je vždycky kalup, když už Pepča chodí do školky. Botičky máme sněhulky, tak jsem spokojená. Zítra bude burza, ale s botama jsem nikdy neuspěla, když tak koupím ještě nějaké na lítačku. Kéž by byly. A Pepča by potřeboval kombinézu nebo spíš další oteplováky. A tatínek hlásil, že jeho zimní boty už netěsní … ještě že velké holky už nedělají díru do rozpočtu.
Mám dárky vymyšlené spíš hezké knížky, u nás se hodně čte naštěstí. Potom se necháme vyfotit a dáme společnou fotku rodičové a dětičky. Jedna babička rámeček už má, další babička a prababička ještě ne. No a Pepča už je schopný lecos vyrobit, mám ze školky pár drobnůszek, tak to taky používám jako dárečky od Pepči. Obvykle si nechávám obrázky a od Zuzky mám od školky některé vystavené v kuchyni. Poslední je starý 3 roky, byl to první na výstavu před započetím její školy. Grafička je šikovná. Martina taky krásně maluje, ale jako by tiskla. Takže dokonale omalovává obrázky a fotografie. Ale to se mi sice líbí, ale neschovávám. Zuzčiny obrázky jsou nedokonalé, ale živé. Když má být pohyb, je ten pohyb vidět. Doufám, že o to nepřijde, přes pubertu se děcka tolik mění, že můžou o svá nadání přijít. Jí je teda 19, ale puberta ještě nezkončila.
Zuzka si nechala přivézt klec na potkany. prý je bude pěstovat. S jednou samičkou chodí, má ji kolem krku. Pepíno měl málem infarkt z té zprávy, on se potkanů bojí a já taky říkám, že tady nikdy. Nebojím se jich, ale už to vidím, že zas ty nebožátka budu krmit já a kydat jim a starat se.
Tak se opatrujte, za chvíli sednu do auta a jedu jak slimák pro Pepču. Zítra má být náledí, tak možná zůstanem doma. Stefinka

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 22.11.04 10:53

Ahoj holčinky, zdravím vás ze zasněžené Prahy, teda nevím, jak dlouho to vydrží, než to auta totálně rozjezdí… Ale ten ranní pohled z okna byl krásný. Hned bych se zachumlala zpátky do postýlky. Vstávání v půl sedmé ráno opravdu teď není nic pro mě…:oD.

Tak jaký jste měly víkend? My byli u rodičů v Deštné u Jindřichova Hradce. Bylo tam skoro deset cm sněhu a velkáááá zima, ale krásně. Vždycky mě to tak navnadí na ty Vánoce, už se to fakt blíží a my se konečně s maminkou domluvily, že při další návštěvě, za tři týdny, budeme péct. To jsem na to zvědavá, nikdy jsem totiž, ostuda, nepekla:o(.

Holčinky, napsaly jste toho tolik, že se tím prokousávám jen velmi pomalu a reagovat jednotlivě se pokusím snad až běhěm dne:).

Snad jen Claudie, jsem ráda, že občas nakoukneš, stejně jako já k snažilkám Maru a spol. Taky skvělááááá parta!. Jsem ráda, že je Ti aspoň občas líp…

Krásný začátek pracovního týdne a málo práce pracujícím maminkám:).
Slanka 9+0 tt.

Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 22.11.04 10:54

Ahoj holčiny,

tak se opět hlásím při pondělku. Dneska mám nějakou spavou náladu, z pelíšku jsem vylezla před půl hodinkou a ještě bych spinkala :)))

Mirri: stáří těhu mám dle UTZ, ale i dle jednoho výpočtu na netu, kde mi to přesně vypočítalo týdny s datumy (je to na té adrese, kterou jsem tu už jednou kopírovala-foto bříšek Belly gallery). No hlavně to zdravíčko!!!

Jo holky jak jste se tu zmiňovaly o nákupech v Polsku, taky ho mám co by kamenem dohodil. Po Novém roce tam vyrazíme na nákupy jak kočárku, tak i oblečků na mimi. Opravdu to vyjde levně a jsou tak nádherné.

Jinak ani nevím co budu dnes vařit, sice tam mám ještě jednu porci polévky, ale to mi nebude stačit. Už začínám baštit jak se říká „za dva“ :)))

Včera jsme si s manželem pouštěli nahrávky z kamery, když byli jeho rodiče v našem věku a čekali ho a pak jak byl miminko. To vám byla nádhera, brečela jsem dojetím :)) No a dokonce jsem si všimla, že moje tchýně měla už ve 3.měsíci bříško jak před porodem. Sama mi říkala, že byla baculka hned od začátku, proto při každé návštěvě zkoumá to moje bříško :)))

NiKi co se týče letních botek, tak v nich jsem udělala pořádek teprve minulý víkend. Už jsou hezky omyté a uklizené v krabicích, no některé jsem vyhodila, nevím proč jsem je schovávala, když byly k nepoužití :)

No nic tak zatím papa

Lois

Mirri
Povídálka 28 příspěvků 22.11.04 11:24

Ahojte minimamči :)

tak, uf uf uf, dorazila jsem do druhého trimestru… Jelikož mě, ťuk ťuk ťuk, nic netrápí, tak doufám, že úspěšně pokračujeme :))

Slanko - ty jsi od JH :) Jsem rodačka, naši byli teď o víkendu u babičky a já se chystám tento víkend. Možná znáš mého bratránka, Vláďa Sičák, tedy pokud se zajímáš o hokej… Hrál v JH, pak v Budějkách a teď už hraje po světě… :)

Katkaa - bezva, že sklípek proběhl bez „lhaní“ :) Aspoň sis to lépe vychutnala, než přemýšlet, co říct, že :)

Alčo - hned vedle Třemošnice mám dědu (koukám, jsme všude :) Je to blízko Čáslavi, znáš???

Verčo - výlet, hmmm… Je třeba si užívat, brzy nám to nastane :))

Lois - přesně tak :) hlavně zdravíčko, stejně si mimi přijde, až se bude chtít jemu… :) Mě to doktor řekl, podle takového kolečka, používají to určitě všichni, tak od té doby si to tak počítám…

Hlásím, hoooodně sněhu a stále padá… Zítra se těším do HK, tedy neeeee na tu krev :) ale jak si potom hned půjdu proběhnout obchody :)))

Mirri 12tt přesně :))))

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 22.11.04 11:54

Mirri, gratuluji k Tvému 12 týdnu, já se už také těším, až se do něj dokloužu:-D…
Jinak nejsem přímo rodačka z JH, abych to uvedla na pravou míru. Do Deštné sem jezdila od malička k tetě na prázdniny, za sestřenicema a před rokem si tam moji rodiče koupili dům, takže už tam nejezdím jen za tetou, ale i za rodičema. Prostě opustili Prahu a šli bydlet tam. Je tam náááádherně, opravdu ráj. Já stále bydlím v Praze, ale kdyby bylo jen na mě, šla bych bydlet také tam. Ale manžel je hrozný vlastenec, z Prahy by snad neodešel, leda možná v důchodu a ten je daleko:)))).

Já se těším na oběěěěd, mňam…
Tak dobrou chuť i vám!

PS: Sedmo jsem ráda, že se Ti u druhých rodičl líbilo a že Tě přijali s otevřenou náručí. Hlavně ale, ať se tam líbí tvému synovi:).

Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 22.11.04 12:02

Ahoj holky,

Možná už to víte, Stefinka mě vystopovala. Bohužel tak jako ona a i Claudie a Elí už nejsem těhulka. Dlouho jsem hledala sílu, abych Vám to sdělila, a taky jsem byla doma na neschopence a neměla přístup na net, ale když jsem zjistila, že v tom nejsem sama, píšu Vám.
V neděli 7.11. večer (u mámy na návštěvě) jsem na toaletě zjistila, že lehce krvácím, nic velkého - velmi velmi slabá menstruace. Udělalo se mi zle, tma před očima?.. Zavolala jsem na mámu, a poučená sestřičkou jsem jí řekla ať zavolá sanitku, do 10 minut tam byli. Máma mezitím ještě zavolala manžílkovi - byl v šoku chudáček, jako my všichni. Odvezli mě na Bulovku, kde po nepříjemném vyšetření, velmi nepříjemným doktorem mi bylo řečeno, že mám zamlklé těhotenství (nevypuzený potrat).
Což znamená, že se ve mě ten tvoreček přestal vyvíjet a teď mohl by tam dělat neplechu a musel ven. Měla jsem se dostavit hned v po ráno, aby mi udělali prachsprostý potrat - fuj je to hnusný slovo, a nikdy jsem nemyslela, že ho absolvuji. No stručně v celkové narkóze mi kolem 11 hodiny odstranily tvorečka (měl jen 12mm), druhý den ráno mě pustili na propustku domů. 14 dní jsem byla na neschopence, mám být v klidu i nadále, ale přemluvila jsem Dr. k uschopnění. Alespoň na to nebudu tolik myslet. Navíc zatím bydlíme u tchýně a mě to tam neba. Ale tento nebo příští týden se budeme stěhovat do vlastního, tak se moc těšíme a upínáme myšlenky tímto směrem:-)
Výsledky histologie a mých současných krevních testů se dozvím 30.11. tak snad bude vše OK. Po zdravotní stránce jsem snad OK, po psychické je to horší. Minulý čtvrtek navíc moje kámoška samovolně potratila v 5 týdnu. Takže mě to zase dostalo.
No prý by nic nemělo bránit, abychom to 3 měsíce po skončení šestinedělí zkusili znovu. Teď mě jen pobolívají lehce vaječníky, Dr. říkala, že to ok, dala mi antibiotika, aby zabránila případnému zánětu či infekci. Mám se chovat jako šestinedělka, ale bez mimča nic moc.

No má to několik výhod:-(

 • jela jsem v supermoderní sanitce, s pěkným záchranářem
 • po létech lehčích experimentů s alkoholem měla okno (to narkóza)
 • všichni mi nosej čokoládu
  a můžu jet na hory.

Jak jsem se dočetla na rodince pravděpodobnost uvedené diagnózy jsou pouho pouhá 2%, my aby jsem neměli něco extra. A jestliže, to jednou je, tak se pro příště ta pravděpodobnost nezvyšuje, alespoň něco. No doufáme a věříme, že příště to vyjde a budeme mít zdravé miminko.
Přeji si ze srdce, aby žádná z Vás nemusela něco podobného zažít a prosím, prosím prosím kohokoliv (přírodu?,boha?, osud?…) abychom i my toho byli pro příště ušetřeny.

Mám Vás ráda a vím, že budete hledat slova útěchy ? ta správná neexistujou ? nikdo za to nemůže. Říkáme si, že kdyby to bylo později, bylo by to mnohem horší, nebo by to mimčo bylo poškozený ? asi to tak muselo být. Děkuji Vám za pochopení, a doufám, že se ze mě nestane zatrpklá bezdětná baba.
Občas se sem mrku, abych věděla co se děje(zatím jsem staré deníčky nepročítala, uvidíme) a doufám, že než opustíte v červnu těhu-deníček a stanou se z Vás maminky budu se moci pochlubit //.

Stefinko, Claudie, Elí soucítím s Vámi a držím nám všem palečky do budoucna.

Mějte se krásně a lépe Zet (tak krátce bývalá těhulka:-(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.04 12:04

Mirri, to víš že znám Třemošnici, je to od nás kousíček.
 Alča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.04 12:08

Alčo,

děda bydlí v Závratci :)))

A starosta Třemošnice, Novotný, je můj strejda :))) Je to bratr mé babičky, takže spíš taťkův strejda, ale já mu tak také říkám :)))

Mirri

Veronika27
Kecalka 131 příspěvků 22.11.04 12:19

Zet,
máš pravdu, že správná slova útěchy neexistují. Přeji ti proto alespoň hodně síly se z toho co nejdříve dostat a být psychicky a zdravotně v pohodě.
Ze srdce
Veronika

Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 22.11.04 12:32

Ahoj Zet,

připojuji se k Veronice, přeji hodně zdravíčka a stálou pohodu.

PA Lois

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.04 12:44

Zet, achich ouvej. je to jako bych to napsala podruhý sama o sobě. Přesně ty pocity vystihuješ a popisuješ. Mě nejvíc „naštvalo“ že ani náznak špinění nebo něčeho takového se neobjevilo, že mě zradilo moje tělo, asi tak to vnímám. Napíšu to hrozně, ale za samovolný potrat (když už se to muselo stát) bych byla asi radši než za zamlklé těhotenství, kdy je člověk závislý na ortelu lékařů typu " tak mimi tam pořád je, ale už nežije a musí pryč." Brrrr.
„Výhody“ už jsem nějaké taky našla, musím se z toho vylyžovat, na to se těším, můžu si otevřít lahvinku dobrého tramínu a rovněž jsem od manžela vyfasovala asi 4kg čokolády. Jsou ale dost chabý oproti tomu, co mohlo být.
Mě lékaři řekli striktně šestinedělí a ještě půl roku. Břicho mě sem tam ještě taky pobolívá a fakt doufám, že se mi aspoň neudělají srůsty nebo zánět dělohy, uf. Neschopenku jsem si napsat nenechala, šla jsem rovnou do práce, protože doma by mi hráblo, přes den nemám problém, ale večer a noci bývají horší.
Zet, kdybys kdykoliv chtěla, můžeš mi napsat i na mail: claudii@seznam.cz
nemyslím, že bysme to měly rozpitvávat do nekonečna, ale na mailu jsem, OK ??
Pa pa Claudie

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.04 12:53

Díky
Zet

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.04 12:54

Díky holky za podporu

Zet
p.s. Cludie ozvu se

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 22.11.04 13:02

Ahoj Zet,
vystopovala, protože si čtu i jiné deníčky a najednou se tu objevily i příběhy o ztrátě. Najednou asi ne, zřejmě jsou tu pořád, jen jsem si jich nevšimla dřív.
Nashle za půl roku? Dřív? Jak to vyjde. Držím moc palce. Stefinka

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 22.11.04 13:07

Zet, Claudie, Stefinko, Teddy, Elí…:o((( Je mi to tak moc líto co vás potkalo. Snad už to něšťastné kolečko zkončilo a žádné další jméno nepřipíšem!! Všechno jaksi vyzní fádně v takhle těžké chvíli, tak snad jen, že jsem s vámy a držím moc palečky do dalšího snažení a brzké uzdravení!!! Jak těla, tak hlavně dušičky:o)

Tak moc se bojím své středeční kontroly v 10tt, že si s vámy ani psát nemůžu:o(( Snad to nějak zvládnu a bude vše v pořádku........

Katkaa 9+5tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.04 13:57

Káťo neboj se vlka nic :--)) ani kontroly, všechno bude OK a já na Tebe budu moc myslet celou středu, bude tam sebou mrskat to nejkrásnější miminko, uvidíš že mamce zamává aby neměla strach!!!!
Ahoj Claudie

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 22.11.04 13:57

Na začátek je tu varování:ne všechny byliny pouze léčí!!! Aby jste si místo pomoci neublížily, vyhněte se během těhotenství následujícím bylinám: kopretina řimbaba, vlaštovičník větší; vratič obecný, dřišťál, heřmánkový olej, bazalkový olej, vodilka kanadská, jalovec obecný, jmelí bílé, kontryhel zelenožlutý, pelyněk, máta polej, routa vonná, kokoška pastuší tobolka. Dále je lépe raději vynechat petržel, muškátový oříšek a čajovník. Pokud chcete použít byliny, které jste doposud neznaly pečlivě si je ověřte v herbářích, či u odborníků v bylinných lékárnách. Nejste-li si stoprocentně jisty, raději jejich použití vynechejte.

Doporučená literatura: Domácí herbář, Penelope Ody, Knižní klub & Ikar

www.sweb.cz/matami

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 22.11.04 13:57

Na začátek je tu varování:ne všechny byliny pouze léčí!!! Aby jste si místo pomoci neublížily, vyhněte se během těhotenství následujícím bylinám: kopretina řimbaba, vlaštovičník větší; vratič obecný, dřišťál, heřmánkový olej, bazalkový olej, vodilka kanadská, jalovec obecný, jmelí bílé, kontryhel zelenožlutý, pelyněk, máta polej, routa vonná, kokoška pastuší tobolka. Dále je lépe raději vynechat petržel, muškátový oříšek a čajovník. Pokud chcete použít byliny, které jste doposud neznaly pečlivě si je ověřte v herbářích, či u odborníků v bylinných lékárnách. Nejste-li si stoprocentně jisty, raději jejich použití vynechejte.

Doporučená literatura: Domácí herbář, Penelope Ody, Knižní klub & Ikar

www.sweb.cz/matami

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 22.11.04 13:59
Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »