Chybíš nám, Dennisku

Prázdná náruč

Tohle se prostě nemělo stát! Tento deníček je o mém synovci, Denniskovi.

Bude to rok, co se stala velká nespravedlnost. Přítelova sestra otěhotněla o 3 měsíce později než já. Byly jsme spolu těhotné a plánovaly, jak budeme spolu vozit a chodit nakupovat. Moje to bylo první, holčička, a její čtvrté, chlapeček. Už má dvě holky a jednoho chlapečka, takže měla mít páreček. Poslední dvě děti měly cukrovku, a tak šly na svět o téměř měsíc dříve. Dennisek ji měl taky. Jenže i přes všechno upozorňování z její strany, že se necítí dobře, ji nutili nechat si malýho v břiše, co nejdýl…

Mám to pořád na paměti, jak jsem, už s kočárkem, přišla k ní a ona byla celá nesvá, že malýho necítí. Jela do nemocnice a tam jí řekli, že umřel. To, čím si prošla, bych nepřála nikomu. Denniska měla v břiše ještě 4 dny. Z infekce málem umřela. Bylo to hrozné období a já to s ní velice prožívala, jelikož jsem měla já čerstvě narozenou holčičku a bylo to pro mě nepředstavitelné. Byla to vina lékařů. Kdyby ji vzali dříve na císař, tak jako ty dvě předchozí, mohl tu teď s námi být a oslavit své první narozeniny.

Jenže už se to nedá vrátit zpět. Už to nikdy nepřebolí. Myslím na Denniska často. Jaké by to bylo, kdyby si teď se svou sestřenicí hráli a všechno by bylo dobré. Ale není a nebude. Byla to pro ni obrovská rána. Doteď má zdravotní i psychické problémy a já si jen říkám PROČ??? Proč musí nevinné miminko zemřít???

Tak bych jen chtěla říct pár slov tobě, Dennisku:

I když jsem tě nikdy nedržela v náručí, nepohladila, nemohla se s tebou smát, tak tě mám pořád v srdci a navždy budu mít. Máš úžasnou mámu, která tě miluje jako všechno na světě a dala by svůj život za to, aby jsi tu mohl být. Tři starší sourozence, kteří se na tebe moc těšili. I když se nic nevyrovná náručí tvé maminky, tak doufám, že je ti tam nahoře aspoň podobně.

VZPOMÍNÁME NA TEBE JEN S LÁSKOU!!! Posíláme ti pusinky, andílku náš.

Navždy s láskou,
tvoje teta

Hodnotilo 24 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
trpaslinka
Extra třída :D 11673 příspěvků 13.10.13 00:16

Hodne sily posilam a v utery palim svicku nejen za svou Hanicku, ale za vsechny andilky (tento den je v CR mene znamy, vice znamy je 2. nedele v prosinci)

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 13.10.13 05:11

Kdo konkrétně ji neposlouchal? Kdo to byl? Proč těm doktorům všechno projde?!!! :pocitac: :pocitac: :pocitac:
Rodila jsem doma, měl jsem svou soukromou porodní asistentku půl roku dopředu, kdykoliv jsem jí řekla nějakou svou obavu, vyšetřila mě, byla pořád na telefonu.
Tvá švagrová byla rizikový případ. Být to v USA, vysoudí miliony. A tady? Asi by bylo dobré to nenechat být, Denisska to už nevrátí, ale může to pomoct dalším podobným případům.
Ať to maminka zvládne, posíláme moc :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Týna K.
Závislačka 4956 příspěvků 13.10.13 09:36

Je mi to moc líto a dokážu si představit, jak strašnou nenávist teď musí cítit k lékařům a všem, kteří jí v tom nechali :( Nenechala bych to být… jak už bylo napsáno, malinkého to nevrátí, ale cítila bych alespoň malinkou úlevu, že jsem třeba pomohla někomu dalšímu a že ten, který za to může bude potrestán… přeji hodně sil, ty potřebuje pro své další děti :) :hug: :hug:

 
Markéta80
Vesmírná mluvilka 31286 příspěvků 13.10.13 10:53

Je to hrozný, navíc byla riziková pacientka :? ze své vlastní zkušenosti ale vim jak to chodí, mě taky v týdnu doktor odbyl že at to tak neprožívam :jazyk: a rodit nejdřív za měsíc. byla jsme naštvaná a šla jsme tam v neděli jen pro svůj klid a najednou vše nahonem a že už ve středu jsme měla ležet v nemocnici. Po porodu ale byla vše ok prý nebyl důvod dělat sekci o tolik týdnů dříve 8o a proto v neděli dělali akutní sekci :jazyk:

 
Mandlička
Závislačka 2642 příspěvků 13.10.13 11:03

Víš ono stojí za zvážení zda přeci toto nějak neřešit přes soudy. Já jsem se nyní naštvala na svoji starou stomatoložku a příští týden jdu podat stížnosti. Nebude se takto chovat a nechat si platit něco co ve výsledku ani neudělala a podobně. Holky ono totiž pokud nezačneme každý něco dělat tak s tím bordelem ve zdravotnictvní nic neuděláme. Je to vždy běh na dlouhou trat, ale někde se musí začít. Ono když máte 6 kazů a ona neudělala ani preventivku atd. Takže já se budu bránit za sebe, že takhle už nebude ubližovat jiným lidem co nemají odvahu a chut se bránit.

 
Emmicka2012
Kecalka 369 příspěvků 13.10.13 11:24

Víte holky ona to dala právníkům a ten to posuzoval strašně dlouho i s nezávislým soudním lékařem ale nakonec ji ten pripad nevzal :( bydlíme v Anglii a ty svině tu drží při sobě… Bylo to tak že v pátek ji měla doktorka naplánovat císař ale řekla že je to jeste dobry ze to vy drží jeste týden a naplánovala ji to za týden. A Dennisek přes víkend umřel. Uz to nevydržel chudáček ;(

 
Emmicka2012
Kecalka 369 příspěvků 13.10.13 11:25

Jo a říkala že ted bude psát ombudsmanaovi. Tak uvidíme jak se to bude vyvíjet. :nevim:

 
VeronikaNel
Kecalka 440 příspěvků 13.10.13 13:52

Strašně mě to mrzí :,( Přeji nejen mamince, ale i vám, celé rodině hodně sil :srdce:
Bohužel, to je naše zdravotnictví…Ne­zažila jsem to, co vy…Přesto, v lednu to budou dva roky, co jsem rodila. Naprosto sama! Mamku, jakožto doprovod k porodu mi vyhodili už na příjmu a mě si celou dobu nikdo nevšímal. Kdyby byla porodnice narvaná, třeba to i pochopím, ale rodila jsem tu noc jako jediná v té době. Kdyby nastali komplikace, nikdo to nezjistí, nikdo u mě nebyl. Až posledních pár minut, kdy malá vylezla a to už nebyl čas ani na nástřih, natož na epi…Musím se přiznat, měla jsem ještě x měsíců po té z takového zážitku psychiku v háji a minulý týden, kdy jsme se na odd vrátili kvůli malé mi samovolně vytryskly slzy…Kdybych rodila tenkrát v příkopu, vyjde mě to stejně…Mrzí mě, že takové zacházení v našem státě prochází a nejvíc mě mrzí, že se pak stanou takové věci, za které nenese nikdo zodpovědnost :pocitac:

 
Emmicka2012
Kecalka 369 příspěvků 13.10.13 15:38

@VeronikaNel české zdravotnictví je hrozné a mrzí me ze si měla tak hrozny zážitek z porodu :( ale ona měla rodit v Anglii. Ja jsem tu (v Anglii) rodila a dobrý, prostě to bylo tou doktorkou :pocitac:

 
irenakovarova
Kecalka 460 příspěvků 20 inzerátů 13.10.13 15:45

@Emmicka2012 Tak to je strasny :,( Sama jsem zazila neco podobneho ale okamzite nas brali na sal, bohuzel v mem pripade uz bylo pozde ale miminko svagrove mohli jeste zachranit.Je mi to hrozne lito snad jen hodne sil :hug: :hug:

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 13.10.13 16:28

Holky a kde v uk jste? asi bych šla do kostele se pomodlit za jeho dušičku, když už nic jinýho, on to určitě uslyší. mamince moc síly :hug: :* :srdce:

 
VeronikaNel
Kecalka 440 příspěvků 13.10.13 18:33

@Emmicka2012 …a to se říká, že tam jsou lékaři špičkový :( Bohužel no, všechno je o lidech. Té lékařce, co tohle způsobila by měli sebrat licenci :( Jenže kdo má po takovém zážitku sílu něco řešit(četla jsem tedy, že se to nějak řešilo, ale nedopadlo to :,( )Já sama se setkávám s lidmi, co jsou s nemocnicí ve které jsem rodila spokojení, přesto je na jedné stránce otevřená diskuze, kde PA, která byla v tu noc, co jsem rodila na příjmu a měla mi pomáhat přezdívají „sadistka“…
Ještě jednou hodně sil, nebudu tvrdit, že to bude dobré, nebude…ale bude lépe. Kor, když má vedle sebe lidi, jako jste vy :srdce:

 
petulkas
Závislačka 2914 příspěvků 13.10.13 18:49

Slza mi ukápla :,( je to smutné, nechápu, že tohle doktoři dopustili…

 
Emmicka2012
Kecalka 369 příspěvků 13.10.13 19:33

@Petullka82 jsme v Leedsu.
Děkujeme za tu sílu. Ona to potřebuje. Ty ostatní děti ji dávají zabrat takže se směje a všechno ale jakmile chvíli nic nedělá nebo večer když jde spát to na ni odlehlé nejvíc ze ted mohla mít krásného zdravého chlapečka který by ted měl 1 rok. Je to hrozný. Pořád musím myslet na to jak byl krásný. Měl plno černých vlásků a vypadal jako by spinkal. Byl to andílek :,(

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 13.10.13 22:13

Aha. Tak tam to neznám :mrgreen: Žila jsem pět let v Londýně.
Víš, co mi v těžkých časech pomohlo? Výborný knížky od Brianna Weisse - US psychiatra. Strašně krásný a silný čtení. V podstatě hlavně o tom, že jsme věčná duše a jenom střídáme tělo :). Došel k tomuhle poznání přes své pacienty a je dodnes velmi úspěšný a uznávaný. (Mohlo by jí to dodat sílu, potřebuje naději, léčit…) Věřím tomu, že dušička miminka je jí pořád blízko. Že se setkají, nikdo z nás tu není přece napořád. :hug:

Tady je odkaz: http://www.brianweiss.com/…t-the-books/

 
Envie
Ukecaná baba ;) 1468 příspěvků 19.10.13 13:02

Ten svět je tak hrozně nespravedlivý…jsem tu dnes nově registrovaná. Chtěla jsem si někde vylít srdíčko ze svých splínů, ale první na co jsem klikla je tvůj příspěvek…můj splín přestává být splínem…moc mě mrzí co se Deniskovi stalo. Držte se celá rodina! Některým doktorům by vážně měli vzít diplomy…máme teď podobnou zkušenost s tlakem na doktory a jejich ne, vše je ok…a není…akorát u nás to nemělo tak hrozný dopad…Něco bych s tím dělala. Nenechala bych to tak být. Sice Vám to mimčo už nevrátí, ale možná to pomůže u jiných, aby ti doktoři byli obezřetnější…

 
wladka73
Ukecaná baba ;) 2169 příspěvků 28.10.13 10:58

Je moc smutné když umře životaneschopnné mominko, ale tenhle klučík měl velkou šanci žít! Snad uspěje u ombudsmana. Hodně síly přeji :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama