CIPÍSKOVA PARTA - díl 21

Rodičovství

Ahoj mamky a mimča! To to letí, už je konec listopadu. Za chvíli je tu prosinec a to znamená vánoce a taky měsíc, kdy Valentýnka oslaví své půlročniny. Na ten PÁTEK TŘINÁCTÉHO si vzpomínám, jako kdyby to bylo včera. A prý, že je to smolný den! Pro nás to byl den největšího štěstí. I když, pravda, to co předcházelo narození Valušky bych si už zopáknout nechtěla. Chystám se, že na den půlročnin sundám z Valuščiny postýlky nebesa a dám kolem postýlky hračky a obrázky. Už není malé mimino, ale všetečka všetečná. Tak už přece nebude koukat do ?bílého hadru?, že? Takže má zamilovaná bílozlatá nebesa půjdou do krabice :o)

Dnes dopoledne jsme vyrazili do města. Libor nesl Valušku v klokance, abychom mohli do obchodů oba, aby nemusel jeden z nás hlídat venku kočárek. To byste koukaly, jak se na nás lidi dívali a usmívali se. Teda hlavně ženské a usmívaly se hlavně na Libora (jak jinak, když měl Valuš na hrudi) a tak jsem se teda jako naprdla :o))) Co se maj co na něj culit ženské, že? :o)))
Otevřeli u nás novou drogerii Droxi, tak jsme jí šli okouknout. Shodou okolností mi přišel od Hami poukaz na jeden masozeleninový příkrm zdarma, když si druhý u nich koupím. Tak jsem je hned šla obrat o jeden blivajzík.
Při té příležitosti jsme koupili na náměstí živý stromek. Takže už máme na balkóně nádhernou borovičku, pro jistotu přivázanou k zábradlí (viděly jste na fotce, kde bydlíme). Moje iluzorní představy o cenách krásných umělých stromků se rozplynuly ve čtvrtek a tak máme živý.

V pátek a v sobotu jsem vařila zásobu blivajzíků. Teda holky, to jsou dobrůtky! Já bych je baštila s chutí, akorát bych si to osolila. :o) Koupila jsem kuře, brokolici, fenykl, cuketu, pěkné brambory, mrkev?.. Prostě jsem nadělala spoustu kombinací a teď jen budu doufat, že to bude Valuš baštit.

Některá jste se v minulém deníčku ptala na ségru. No to víte, už je v tom nejhorším stádiu. Sotva chodí, není jí nejlépe. A to jí čeká ještě osm týdnů. To je to stádium stesků, které nemůže pochopit nikdo, kdo v něm zrovna není. Teď už si taky jen matně vzpomínám, jak jsem měla oteklé nohy, sotva dýchala, pořád chodila čůrat a v noci se budila se záchvaty hladu.

Všem děkuji za rady s myčkou a taky za pomoc s dotazníky! Má prosba ještě platí, pokud někoho znáte, poproste ho prosím. Musím jich mít padesát. Adi, co ty? Nemáš na někoho kontakt? Mamce teď zrušili odpolední a ségra už hlídat nemůže a tak se dopoledne do nemocnic nedostanu, abych mohla zkoumat. Ach jo jo, to jsem si ale vymyslela věc ? miminko při studiu :o( Ale příští rok by to byla jiná spermijka a jiné vajíčko a už by to nebyla Valentýnka, ale jiné miminko a to by byla děsná škoda! Takže musím bojovat, když jsem se dala na vojnu!

Ještě sem znovu svou prosbu uvedu, kdyby to četla nějaká ?nakukovatelka?. Tak se nezlobte, že vás tím pořád otravuji.

K tomu, abych mohla dokončit svou práci potřebuji sehnat zdravotní sestry, které by byly ochotny mi vyplnit po mailu anonymní dotazník.
Musí splňovat tyto podmínky:

  • třísměnný provoz
  • vdaná a nebo s partnerem
  • aspoň jedno dítě mladší dvanácti let
    Neznáte někoho, kdo by mi mohl pomoci? Požádejte je kdyžtak mým jménem, ať se mi ozvou na adresu: cerzu@seznam.cz
    Může to být i sestřička, která je teď na MD, ale předtím tyto podmínky splňovala.

Minulý deníček se hemží samými pokroky našich dětiček ? otočky, slabiky, slovíčka, otočky?.. Tak jsem zvědavá, co přinese tento deníček :o))
Tak pište, pište!
 Zuzka

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Nikky
Kecalka 336 příspěvků 30.11.03 14:14

Jupí, jsem první!!!! :o)))

Tak vám tedy oznamuji, že ta naše zubajda pěkně kouše. Vždy když se nabaští tak se na mě podívá a pomalu stiskne bradavku. Au! Jako by věděla, že se to nesmí.
Chci se zeptat, jestli některá používáte ten gel na dásně, a když jo tak jaký?
Já ho používala na Jarka, ale to už je dávno! :o) Tak už nevím jaký je teď nejlepší! Je přes noc hrozně uplakaná jak jí to bolí!

Zuzko- tan poukaz mám taky do té Droxi! :o) Ale ještě nepřikrmuji! Budeme mít alespoň zásobu!
Na ty sestřičky se ti zeptám. Kamarádka dělá na aru v Ústí tak se ti optá. Ona sama je bezdětná tak ti moc nepomůže! :o(

No jo půlročniny se nám blíží. My je budeme mít den před vánocemi, to už budeme na chatě! :o))) Letí to letí a já letím za dětmi......... slyším že Vendulka se tam bouří.

Holky manžel musí až do 22. 12. být v práci každý den i soboty a neděle tak mám co dělat. Uf.

Ahoj Nikol a děti

klarka
Kecalka 138 příspěvků 30.11.03 15:20

ahojky v novém deníčku!

Taky jsme dneska vyrazili s manželem na nákup, včeru u nás otevírali Tesco, tak jsme to šli okouknout. Karolínka se taky nesla manželovi v klokance, protože kočárek poslední dobou úplně nesnáší, dokud nebude sedět a vidět ven, tak to s ní asi bude boj. Moc jsme toho tam ale nevykoukali, protože tam bylo hrozných lidí a to já děsně nesnáším. No aspoň jsme si Karlínku vyfotili, tak to šoupnu do galerie.
Jinak u nás včera bylo na návštěv tchánovstvo, bylo to celkem fajn, až na to uklízení než přijeli, byla jsem úplně vyřízená.
Jo, skočil na mě nějaký bacil, bolí mě v krku a mám rýmu..ach jo, no aspoň Karču zásobím nějakýma protilátkama.
Manžel šel zrovna nakoupit do Kauflandu a až přijde, tak možná budu mít pro vás překvapení, jsem hrozně napnutá. Napínám co??? Abyste se nenudili, třeba z toho nakonec nic nebude. Uvidíme. :o)))
S mámou jsem se zatím kničemu nerozhoupala, nechávám si to trochu uležet v hlavě, abych až se k něčemu rozhodnu za tím opravdu mohla stát. Tak mi držte palce ať se rozhodnu správně. Ještě jednou všem děkuji za rady a povzbuzení. Pomohly jste mi!

Tak já jdu šoupnout ty fotky do galerie.
Hezký zbytek víkendu!

Klárka

klarka
Kecalka 138 příspěvků 30.11.03 15:28

Jéé, já jsem tu svojí berušku teda překřtila, žádná Karlínka to není, ta by mi dala :o)

K.

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 30.11.03 17:35

Ahoj holčiny a mimísci,
tak i já přisypávám do mlýna. Taky jsme byli nakupovat - Ikea, Tesco a Anděl, ale s tím rozdílem, že nikdo z nás už nechtěl to víc jak 8kilové závaží vláčet, takže nastoupila na pomoc babička s dědou. Včetně oběda a svačinky. Nevěřila jsem svým vlastním uším ani očím, když mi babička vykládala, co všechno Maty zbaštil k obědu (tedy jaké množství). A ještě jsme si lahvičku přivezli do zásoby :). Babičky se někdy vyplatí :).
Zato jsme si ale vyslechli připomínky typu: „tohle se mi s vámi nestalo“, „tohle neznám“ apod. na Matyho prý divoké chování… ach jo :(. Jako by si to nemohli odpustit, ještě začnu věřit tomu, že jsme byli vážně jenom hodné děti - co hodné, seděli jsme zřejmě jak pecky na zadku - a nikdy jsme nedělali rošťárny… Zmohla jsem se jenom na odpověď ať jsou rádi, že se má Maty k světu, co jim na to tak říct…
Obhlíželi jsme pro Matýska Lega - někdo jste tu v předchozích deníčcích zmiňoval, že kupujete k vánocům… Viděla jsem bohužel jenom jedno od 9 měsíců, moc velký výběr neměli. Zatím jsme ho nekoupili, nevíte jestli je v Praze někde větší výběr a kde?
Tak to je od nás vše, víkend za námi a 22. týden před námi :). V úterý jdeme do poradny a zřejmě už Matýsulku budou očkovat (až do teď neměl zahojené očkování Tbc) - mám z toho děs, protože mu lezou další zoubky a je díky tomu protivný i bez očkování…
Tak nám držte palečky…
Olča a Matýsek - 5 měsíců

janice
Kecalka 458 příspěvků 30.11.03 19:32

Čau Olčo,
to Lego jsem kupovala já. Jmenuje se to Lego Explore od 9 měsíců. Je to taková velká bedna. Měl by se z toho dát postavit nějakej vláček, jsou tam nějaký paňáčči a daj se dokupovat další části. Kupovala jsem to u nás v Modřanech, tak když bys chtěla , tak jestli budem páchat nějakou tu procházku, tak bych ti to mohla koupit a přivézt. Stálo 999 Kč.
Pa, zítra se ozvu, teď jsme přijeli
 Janice

Adina
Kecalka 127 příspěvků 30.11.03 20:02

Ahojky,
ZUZI,ráda Ti pomůžu,trošku to sice nesplňuju,ale můžu to krapet poupravit :-))
a moje kámošky-buď jsou svobodný,bezdětný a na trojsmněňák,nebo naopak s dětma,ale jenom na den.Taky by musely „upravit“ dotazníček.Záleží na tom,jestli jsi poctivka poctivá :-))
Abys nemusela s pravdou ven tady ,můj mail je marketaza@seznam.cz
Pa Adina

klarka
Kecalka 138 příspěvků 30.11.03 20:56

Tak překvapení jsem šoupla do galerie, myslím, že sednete na zadek, ale určitě ne tak jako já!

Klárka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.03 21:09

Ahojky,

vite prosim nekdo kolik by zhruba miminko melo pribirat v jednotlivych mesicich?

Dekuji,
Pavlina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.03 21:10

Ahoj holky,
Tak se taky hlásím po dlouhé době a s dobrou zprávou ? v pátek jsme byli na tom EKG a vše dopadlo OK!!!!!! Tak strašně se mi ulevilo. Tomča to přežil naprosto úžasně, že i sestřička i dr. se divily, jak je hodný. A závěr ve zprávě zní ? srdíčko jako zvon, jen nepatrný skoro neslyšitelný šelestíček, který je prý absolutně normální v kojeneckém věku a sám brzy vymizí. Modrání kolem pusinky je patrně způsobeno tím, že Tomča je hubeňour a tak mu cévky prosvítaj přes kůži.
Takže hip hip hurááá, ještě teď skáču metr do vzduchu, jak jsem šťastná, vážně jsem z toho měla děsný obavy.
Taky nám brali krev z hlavičky - hrůza, aby zjistili, jestli nemá Tomik málo železa, protože dr. přišel trošku bledší. Zítra budou výsledky, tak jsem zvědavá. Ale to mě už tak netrápí, hlavně že to srdce je v pořádku!!!

Jinak jsem vůbec nestihla přečíst minulý deníček, jen pár příspěvků, takže absolutně nevím kde se co děje, ale až budu mít chvíli, tak si k tomu sednu, abych byla zase v obraze.
KLÁRKO ? tvůj článek jsem četla a držím moc moc palečky, aby se ti to podařilo vyřešit co nejlíp a ty ses už nemusela trápit. Alkohol je svinstvo, já sama s tím nemám moc zkušeností, naštěstí u nás v rodině ho bylo vždy jen s mírou a já jsem se jen jednou pěkně zlískala a to mě odradilo už na furt.

A co se týče otoček a jiných pokroků? Tomča se už převrací jedna báseň ? jen co se ocitne na zádech, tak je hned na bříšku, až mi kolikrát přijde, že musí být už děsně unavený. Je to strašně srandovní, jak to tam pěkně švihá, i když na přebalováku při oblíkání to moc velká sranda není, asi budem muset převlíkat na zemi :) Vždyť i dr. v té zprávě napsala - VELMI ČILÉ DÍTĚ:)
Jo a taky jsme včera prvně koupali ve velké vaně. Tomča to pěkně probrečel, vůbec se mu tam nelíbilo a to ve vaničce byl úplně blaženej:( Dnes už to bylo trošku lepší, ale i tak jsem čekala větší nadšení ? no snad ho to neodradí a taky si to tam oblíbí, ráda bych příští týden zařídila to koupání s instruktorkou.
Tak budu končit a juknu se do toho minulého deníčku.
Mějte se fajn.
Pa Market + Tominda 19t
PS: jo Veru, můžeš si u mě upravit údaje v seznamu emamin ? včera jsem oslavila 26té narozeniny, bééé.

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 30.11.03 21:17

UAu Klarko,
tak to teda je vec!! Pani, gratuluju! Ty se mas, a bylo to planovany? Ja uz bych chtela taky druhy, chteli jsme mimina hned za sebou, ale jeste mi nepricestovala ta cervena mrcha:-(((
To bude mit Karolinka radost. My jsme zrovna vcera byli v obchodaku a maji tam prebalovaci mistnost a dva prebalovaci pulty vedle sebe a u jednoho jsem prebalovala ja a u druhyho nejaka pani jejiho mimiska - chlapecka. A Keri se na nej tak strasne smala, natahovala po nem ruce a neco mu zvatlala, tak hroozne se ji libil, ze jsem ji hned musela toho brasku slibit.
Jeste jednou obrovska gratulace.
Mej se krasne
Slunicek+Keri

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 30.11.03 21:39

Teda Klárko!!! Já čumím. To bylo úmyslné?
To tě tedy obdivuji. Já si to vůbec neumím představit.
No ale GRATULUJU!
To abys teď psala do dvou deníčků :o))
 Zuzka

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 30.11.03 21:47

Ahoj Klárko,

moooc gratuluju. Ty jsi teda odvaz. To já bych si na druhé mimčo takhle rychle netroufla. Taky by mě zajímalo, jestli je to plánované. Budeš dál kojit? Zrovna dneska jsem v Betynce četla, že při dalším těhotenství by kojení prvního mimča nemělo vůbec vadit.

Měj se a ať se vám všem daří :-))) A držím palce, aby vše probíhalo O.K.

Pa

Šárka + Šimůnek

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 30.11.03 21:51

Ahojky Market,

to je super, že s Tomáškem je vše v pořádku. Šimůnkovi tento týden brali krev z hlavičky už potřetí - taky kvůli železu. Prý to mimča nebolí (horší je to z ručičky). Jenom pláčou, protože jim vadí, jak je musí sestra pevně držet. A je pravda, že Šíma vždycky vřískal a jak jsem si ho vzala do náruče, tak přestal.

Všechno nejlepší k narozeninám :-)))

Pa

Šárka + Šimůnek

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 30.11.03 21:58

Ahoj Olčo,

koukni na www.legacek.cz.

Pa

Šárka

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 30.11.03 22:10

Klárko,

jak jsme se na srazíku bavily, že nemůžeme sehnat Encyklopedii rodičovství, tak se podívej na http://knihy.mlynska.cz/. Já si ji tam objednala.

Pa

Šárka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.03 22:24

Šárko,
díky za přáníčko.
Tomča taky brečel jen chvíli a prý je to dobře, alespoň jim to rychleji teče. Ale jen co jsme odešli, tak usnul a spal asi tři hodinky, takže ho to snad nebolelo, jen má teď chudinka na hlavičce bouly :(
Tak pa Market

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 30.11.03 22:55

Tak tomu se tedy říká překvapení!!!
Velikánská gratulace. :o)
Bylo plánované?
Doufám, že nám neuprchneš do těhu deníčku a budeš si s námi psát dál! Ty jsi vlastně skoro máma na druhou!!! :o)
Jako já!
Přeju aby vše probíhalo v pořádku!!!
tak co bys raději zase holčičku nebo klučíka?

Nikol, Jarek a Vendulka

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 30.11.03 23:06

To je fajn, že je Tomík v pořádku… Maty promodrává na nosíku mezi očičkama, ale podle Dr. je to prý v pořádku, tak doufám, že opravdu jo… trochu jsem byla nervozní, když jsem četla ty tvé příspěvky jak běháte po doktorech. A jsem o to raději, že vše dobře dopadlo!!!
PS: Dodatečně přejeme vše nejlepší!!! Olča a Maty

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 30.11.03 23:06

Mooooc blahopřejeme a hlavně ať je všechno v naprostém zdravíčku!!!! P.S. Já si raději sedla předem ;) Olča a Maty

Kejka
Stálice 51 příspěvků 30.11.03 23:13

Klárko!

To je teda věc - to jsi opravdu znovu těhulka?? Tak to teda na ten zadek sedám a móóó c gratuluju, já si to teda vůbec nedovedu představit, takhle dvě děti za sebou. Chci až tak po 5, 6 letech, ale ono plánovat si můžu, ale …

Tak se šetři a ještě jednou gratulace!
Kejka a chrupkající Adélka

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 30.11.03 23:16

Moc děkuju, mrknu se tam :) Olča

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 30.11.03 23:19

To je asi přesně to co jsme dneska viděli. Měli asi jenom dvě balení, tak pokud by nám náhodou vyprodali, asi bych přijala tvou nabídku - pokud ještě nevymyslíme jiný dárek. Ale tohle mi přijde docela dobré. Díky, Olča
PS: určitě se začátkem týdne ozvu, hned jak budu vědět jak to budu mít s prací. O.

janice
Kecalka 458 příspěvků 01.12.03 07:56

Teda Klárko,
já to fakt tušila, ale ani ve snu by mně nenapadlo, že to může být pravda. No, jsi statečná, jen co je pravda, mně by klepla pepina. Moc a moc gratuluju a pěkně hezky piš, co a jak - jako za našich starejch těhulkovskejch časů.
pa pa Janice

klarka
Kecalka 138 příspěvků 01.12.03 08:43

Ahoj holky!

To jsem vám včera dala, co? Taková smršť komentářů :o)
Jak asi tušíte, NEBYLO to plánované. Ještě teď jsem z toho v šoku, jen na to pomyslím, už se mi klepou ruce, i když už jsem to tušila, hned ?po? prostě jsem se cítila jinak, to u Karolínky jsem necítila nic.
Teda holky, kdybyste věděly, co všechno se mi honí hlavou, když si představím, co mě teď čeká, těhotenství z tou naší divoškou, uf uf. Karolínka se bude učit chodit a já budu mít zase ooobr pupek, no a potom, kočár pro dvě děti. Jeee, co jsem si to zavařila :o)
Nee, jsem z toho sice v šoku, ale stejně mám radost, alespoň si budou dětičky rozumět.
Nejhorší je, že nemám žádné hlídání, když moje máma nefunguje, tak nevím, jak budu zvládat všechny ty poradny, doktory atd. No uvidíme! Zvládly to jiné, tak já taky, ne?
To je jasný, že zůstanu u Cipísků, myslím, že tohle těhulkovství nebudu prožívat tak intenzivně jako to první, za prvé už mám jedno za sebou a za druhé, Karolínka mi nedovolí neustále se pozorovat, kde mě zase píchá, že nemůžu dýchat, pořád musím lítat čůrat atd. I když mi to asi nedá a do nějakého těhu deníčku taky občas mrknu :o)
Zuzko, zdravotnice: Zvládne to moje tělíčko? Vždyť jsem se ještě ani nedala dohromady po Karolínce, vlasy mi padají až hrůza, břicho vytahaný?
No, já musím jít nakrmit malou a pak jsem zase mrknu!
Napište mi, co si o tom myslíte, prosím. Myslíte, že to zvládnu??? Ne, že bych uvažovala o přerušení, to v ŽÁDNÉM případě.

Jo, Šárko, díky za ty stránky, určitě si tu encyklopedii objednám. A kojit samozřejmě budu, přese Karolínku neošidím.

Tak se mějte
Klárka

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 01.12.03 10:37

Ahoj Klarko,
ja myslim, ze to zvladnes. Moje sestrenice s bratrankem jsou od sebe 10,5 mesicu (:-))) a teti si nikdy nijak nestezovala a deti si skvele rozumely. Podivej treba Nikky ma uz druhy dite (i kdyz Jarecek je uz starsi) a psa a manzela porad pryc, Lenka ma taky dve deti, ja mam taky psa a naprosto nepouzitelnyho manzela (taky porad v praci) a pribuzenstvo 500 km daleko, Zuzka k miminu dela skolu, Veru podnika atd. A vsechny to nejak zvladame. A hlavne, vem si treba Zdenik ma dvojcata a taky to jde. Psa si dovoluju brat tak za pul ditete:-)) protoze se o sebe taky sam nepostara - musis nim chodit ven, myt mu tlapky, krmit ho, cesat ho, hrat si s nim, neumi byt dlouho sam doma - no jak maly dite.
Proste halt budes s sebou tahat dve deti misto jednoho, aspon se ti zabavej, to je strasna vyhoda deti hned po sobe - umi si od malicka hrat spolu.
Co se tyce zdravotni stranky, asi bych se optala gynekologa na nejaky vitaminy, ty vlasy ti padat urcite prestanou (budou se ti uvolnovat nejaky jiny hormony, snad kazda ma v tehotenstvi krasny vlasy), myslim, ze kdyby se tvoje telo na to nejak hodne necitilo, tak bys nemenstruovala. Tot muj laicky nazor. Vic ti asi napise Zuzka. Taky bych se primlouvala za kojeni, podivej se na kojici poradnu na rodina.cz, tam je i tandemovy kojeni popsany.
Drzim ti moc palecky, at mas pohodovy tehotenstvi a aby vsechno dobre dopadlo. Hlavne k nam dal pis.
Jinak, co na to manzel? Taky vykulenej?
Mej se hezky
Slunicek + Keri 4,5mes

Veru
Kecalka 242 příspěvků 01.12.03 10:40

Ahoj Klárko,

to byl teda fakt šok, ta tvá fotka !!! Nebude to asi někdy sranda, ale je fakt, že si budou obě děti určitě rozumět. Můj manžel by to bral hned, ale já nemám takovou odvahu. Uvidíme kdy si troufnu na další, asi je to někdy takhle neplánovaně lepší. Sice se doporučuje aspoň rok nechat tělo odpočnout, ale moje kamarádka je ze čtyřech dětí, jsou v rozmezí pěti let a jejich mamka byla a je v pohodě. Podle mě je to hodně individuální, ostatně jako všechno. Hlavně se šetři a manžel ti bude muset pomáhat, ale vy to zvládnete!
Držím pěsti a přeju ti hlavně hodně zdravíčka a pohody.

Ahoj Veru

klarka
Kecalka 138 příspěvků 01.12.03 10:50

Díky za povzbuzení!

Aby toho nebylo málo, tak jám mám doma psi dva. Byli u rodičů, ale od té doby co je máma mimo, tak je mám doma. Budu to ale asi muset nějak vyřešit, protože 2 psy, mimčo a pupík asi nezvládnu, už se totiž dostavují nevolnosti :o(
Jéé, z těma vlasama mě to nenapadlo, že by mi díky tomu mohly přestat padat. To je fajn! Tak holky, co vám taky šíleně padají, nechcete do toho taky skočit? :o)
Manžel byl asi v šoku víc než já, já jsem to na sobě přeci jenom trochu cítila, pro něj to byla rána z čista jasna, ale samozřejmě má radost, no jo, vždyť pro něj se nic nezmění, to já budu těhotná s mrňouskem (teda vlastně už jsem). Největší radost má tchýně :o)))
Teď řeším dilema, jak jít k doktorovi, nemám žádné hlídání a Karolínku sebou vzít nemůžu.
No už si na tu myšlenku začínám pomalu zvykat.

Karolínka usnula, tak jdu něco dělat.

Ahojky
K.

Guudy1
Povídálka 34 příspěvků 01.12.03 10:55

Ahojte, mame novy tyzden a hned take krasne spravy?

Gratulujeme Klarke k babuliatku?. Moja svokra ma deti s rozdielom 1 rok a 2 tyzdne! Tak to si teda naozaj neviem predstavit. My zacneme planovat surodenca Matkovi tak v polovici buduceho roka, este mame teda trochu casu.

Na Matka nemozem povedat ani pol kriveho slovicka, pretoze nam v noci spinka priemerne 8-10 hodin, cez den tiez pospi, zubky zatial nemame, tak nie je rozcerteny ani nervozny.
Gratulujeme Market k narodeninam a tesime sa,ze je Tomasko v poriadku.

Asi mi nebudete vediet pomoct s vianocami?.vsak? Zhanam totiz pre Matka jednu hracku a neviem ju zohnat. Ma sa navliect na sportovy kocik a hracky na nej nevisia ale su vystuzene, tym padom stoja?. Neporadite mi?

Nerozumiem tomu, ale tento rok (tusim to tak bolo aj vlani) su mi vianoce ukradnute. Nedokazem sa nejako naladit na sviatky, uz zacali aj vianocne trhy, za pol hodinu som to obehla a mala dost?.divne.

pekny den vam praje Guudy so spinkajucim Matkom (6.12. - 1/2 roka) to bude oslava;))))

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 01.12.03 10:56

Ahoj holky,
az ted se mi povedlo se vyskrabat z postele:-)) Meli jsme pernej vikend, v sobotu jsme byli ve meste na vanocnich trzich a nakoupit darky a vsude bylo strasne lidi, ale zvladli jsme nakoupit vicemene vsechno. Keri uz ma sice spoustu darku, ale stejne jsem neodolala a koupila ji jeste boticky z beranka, nadherne teploucky, doufam, ze ji moc nevyroste do Vanoc noha. V nedeli jsme byli na navsteve u znamych, cekaji v prosinci miminko, tak jsem si se slzou v oku zavzpominala na svy bricho. Keri byla ohodnocena jako poradny kousek, skoro se nam uz nevejde do autosedacky. (To by me zajimalo, jak se do ni vmestna obr Kolodej Adamek?) A cestou zpatky domu autem jsme nadherne zabloudili (ja navigovala:-)) a motali se priserne nejakejma ctvrtema o kterych jsme v zivote neslyseli. Takze jsem vecer padla do postele.

Klarka teda prekvapila:-)) A ja myslela, ze budu prvni, kdo oznami druhy mimi na ceste, protoze my na nem pracujem prakticky od sestinedeli, ale tim ze nemenstruuju, tak nic. Rikala jsem to manzilkovi, tak se hned ptal, kde Klarka rodila. Razime totiz teorii, ze cim jednodussi porod, tim drive je zenska ochotna si pripustit, ze by mohla mit dalsi mimi. Asi na tom neco bude, ja mit za sebou cisar nebo nejakej hodne dlouhej porod, tak bych se do toho tak nehrnula, ale ja prakticky nemela zadny potize ani pri porodu, ani po nem a i Keri je celkem hodny mimi, takze bych dalsi dite klidne brala.

MARKET - gratuluju k narozkam a hlavne, ze je Cipisek v poradku, doktory clovek vazne musi brat s rezervou, oni to proste maji uz v povolani, radsi vic plasit, nez neco zanedbat. Aspon vis, ze ma Tomik srdce OK.

Holky, zda se mi, ze to stvoreni, co mi pomaha psat tim, ze mi kope do klavesnice, nejak zapacha, tak jdu prebalovat.

Mejte se hezky a mimisci at nezlobi
Slunicek + smradoch Keri

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 01.12.03 11:03

Hehe, 2 psi, tak tebe uz nemuze podle me rozhodit nic:-))
Proc bys nemohla vzit k doktorvi Karolinku - ja na prohlidku po sestinedeli sla taky s miminem, proste jsem Keri dala do autosedacky, nacpala ji nejaky hracky a tahla s sebou i do ordinace, postavila na podlahu a po vysetreni zase odnesla, ona sice trochu pobrekavala, ale doktorvi to nevadilo, je na to zvyklej, spousta maminek mu tam coura s miminama, i s tema vetsima, co vsude behaj a pak je odchytavaj sestricky na pul ceste ven z baraku. Bud rada, ze Karolinka zatim nechodi a zustane ti na miste:-))
Vis uz vlastne. kdy by se ti to melo narodit?

Ahoj
Slunicek.

Veru
Kecalka 242 příspěvků 01.12.03 11:14

Ahoj Guudy,

mrkni na Rumburak.cz, dej si hračky podle výrobce a firma Lamaze nabízí něco , co by se ti mohlo hodit.

Ahoj Veru

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 01.12.03 11:56

Ahoj,

nebo se podívej na www.legacek.cz - tam je taky nabídka od Lamaze.

Pa

Šárka

Guudy1
Povídálka 34 příspěvků 01.12.03 13:21

Veru, Sarka,
dakujem, kuknem…
pa

Guudy

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 01.12.03 15:22

Ahoj holky,
tak se taky ozýváme. Průjem už nás snad přešel, Johanka kadí tak 2krát denně a už to má i pěkně žlutou barvu, tak snad už je to v pohodě, jsem moc ráda, nebo to byly pěkné nervy 3 týdny. Taky už zvládla sama první otočku z břicha na záda, úplně jsem nechápala, jak jí to šlo, ale od té doby nic, povedlo se jí to v sobotu.

Teda Klárko, to je krásné překvapeníčko, óóóbrovská gratulace, nic se neboj, všechno zvládneš a tvoje dětičky si budou krásně rozumnět a hrát si spolu, hlavně hodně odpočívej a opatruj se, moc se těším, jak tu budeš rozbírat ty svoje těhotenské stavy, někdy je mi po nich docela smutno.

Markét, jsem moc ráda, že je Tomášek v pořádku, hlavně, že to všechno dobře dopadlo, přeju ať ti pořád tak krásně roste a je móóc šikovný.

Teď ještě něco o sobě, dneska jsem musela navštívit svoji Dr. už 3 měsíce mě dost brní nohy, hlavně odpoledne a večer, teď se k tomu pěkně přidaly i ruce a začala sem dost cítit záda. Připadám si jako kdybych měla nohy napojené na elektriku, je to pěkně nepříjemný pocit, špatně se mi usíná. Doktorka tvrdí, že jsou to záda, snad má pravdu vyfásla jsem 2 injekce, magnézium a vit.B12. zatím moc zlepšení nepozoruju, už mám docela strach, co to může být, snad to bude jen nějaký skříplý nerv, už mě to trápí od konce šestinedělí.
Zdendo, ty si mám ten dojem neurolog, poraď něco, jak se toho zbavit.
Injekce budu brát ještě týden a pak se uvídí, když nepomůžou budu muset na další vyšetření, už mi to brnění pěkně leze na mozek.

Tak holky spinkají a já si du ještě na chvilku lehnout na podušku a prohřát záda, docela dost je cítím, a ty nohy, to ani nemluvím.
Zatím ahojky a mějte se krásně.
Lenka a Johanka 18 týdnů

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 01.12.03 15:51

Ahojda!
Dneska jsme byly s Valuškou konečně na druhém očkování. Chuděrka řvala jako blázen, když jí to doktorka píchala. Já jsem vzala jejího hracího medvídka a tak se brzo uklidnila a za chvíli se už smála. Doktorka jí pak toho méďu pouštěla a povídala si s ní, tak si snad k ní nevytvoří nějakou averzi. Myslím, že zatím snáší návštěvy doktorky dobře.

Holky nemá zítra Dana svatbu? Nepsala 2.12.? Nějak se neozývá, tak asi jo.

Sluníčku, povedlo se ti odpárat ty cedulky z autosedačky?

Markét, blahopřeji k narozkám!!! Nejlepší dárek jistě je, že má Tomík srdíčko v pořádku!

Klárko, nikde jsem v učebnicích nenarazila na to, jak brzo se může otěhotnět znovu. Myslím, že to záleží na tom, jaký byl tvůj první porod a taky jak ty sama jsi na tom tělesně. Pokud tě moc nešili vevnitř, hlavně pokud nemáš nějaká poranění na čípku, tak by snad neměl být problém. Taky záleží, jak dlouho jsi při prvním porodu tlačila, jak moc je svalovina dělohy vyčerpaná a zda jsi pak neměla atonii ? ochabnutí dělohy spojené s velkým krvácením.
Určitě bych to konzultovala s gynekologem. Já být tebou, tak mu zavolám a řeknu, že nemáš kam dát Karolínku a ať tě tedy objedná třeba na odpoledne, když tam není moc lidí a půjde to rychle. Naše doktorka má taky na dveřích ceduli, ať pacientky chodí bez dětí. Jde asi o to, aby tam děcka neběhala a nemusela je sestra hlídat. Za optání nic nedáš.
Určitě bys ale měla vyřešit tu situaci s mámou. Starat se o dvě děti a ještě mít takové stresy není dobré. A taky potřebuješ být v těhotenství co nejvíc v klidu. Kdyby byly problémy, tak určitě vyhledej odbornou pomoc sama pro sebe. Máš dvě děti, tak kvůli nim!
Ještě mě napadlo: co kdybyste se přestěhovali blíž k rodičům manžela? Aspoň bys měla pomoc s dětmi.
Kdyžtak mrkni do deníčku Vrabčáků. Jiřka teď porodila Haničku, taky ji má hodně brzo po Jírovi. Třeba tam narazíš na nějaké zkušenosti a nebo se jí poptej. Ženská ale vydrží ledasco! Já myslím, že to zvládneš! Budu držet palce a holky jistě taky. Už se těším, jak to s tebou budem prožívat.

Pavlíno, nevím, kolik mají děti přibírat, ale kolik mají vážit si kontroluju podle percentilové tabulky v očkovacím průkazu. Minule mě tady Janice naděsila tím, kolik Vilda sní jídla a tak jsem se bála, že Valuš trápím hladem. Zrovna jsme byly u doktorky a Valuška přibrala za týden 20 dkg a doktorka říkala, že je to akorát. Tak jsem zase v klidu.

Olčo, z babiček si nic nedělej. Taky znám různé připomínky. Já myslím, že jen už zapomněli, jaké to bylo a ve vzpomínkách mají jen ty hezčí věci.
Libor včera u mojí babičky řekl, že budeme kupovat myčku. To jsem si vyslechla! Babička vychovala tři děti a nic takového nepotřebovala. Pak se starala o své nemohoucí rodiče a taky to všechno zvládala! No já byla zticha, nebudu se hádat se starou paní a vysvětlovat jí, že ještě studuju a taky, že nemíním strávit život jen v kuchyni. Jistěže to zvládala, ale pochybuju, že měla čas na něco jiného a že znala slovo emancipace.

Nikky, přeju pevné nervy, ať všechno bez manžela zvládáš a ať Jareček nezapomene, že má tátu! Vendy si to ještě moc neuvědomuje.
Val vzkazuje Vendy, že jí závidí, že tě může kousat! Kdyby se ještě kojila, tak by mě taky kousala jako o život! To ona ráda dělá takové zlomyslnosti :o)))

Valuška tu kňourá, jdu plnit mateřské povinnosti! Čauky
 Zuza

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 01.12.03 18:42

Ahoj, nejdriv samosebou gratuluju a chci jenom rict, ze muj gynekolog nam rekl, ze jestli chcem druhe dite, ze to mame udelat hned. Neni pry nic lepsiho. Takze nazory se ruzni. Papa Mirus

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 01.12.03 18:59

Ahoj holky a kluci, prosim poradte nam! Vypada to, ze se Terince prestalo libit v kocarku. Doposud bud spokojene chrupkala nebo koukala a neprotestovala, ale od soboty se ji to nelibi a pokud nespi, tak place a nekdy ma i vztek. Myslim, ze se nudi, ale jista si nejsem. Nosite miminka v nositku? Nebo v satku? Muzu se s mimcem v nositku vypravit i na delsi prochazku? Prosim poradte! Diky Mirus + Terinka

Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 01.12.03 20:03

Čauky holky,
tedy já jsem v šoku!!!!
KLÁRKO - obrovitánská gratulace!!!! To je vážně paráda!!! Ne že bych zrovna teď toužila po dalším mimi, ale úplně si mě navnadila. Už se těším, až přijde manžel z práce, že mu to hned řeknu:) On se vždy ptá co u nás u Cipísků nového a tohle ho určitě položí. Takže se pěkně šetři a zbytečně se nestresuj a určitě piš, jak to zvládáš a tak.

Jinak mám další příjemnou novinku - už máme jadýrka :))) Alespoň jedna věc je konečně v cajku, to jsem moc ráda, ty dvě pleny se Tomčovi už nevešly ani do tepláků:)
No a odpoledne byl Tominda prvně očkovanej. taky jsme z toho byla pěkně vyděšená, kord když mi ho dr. přitiskla na prsa a řekla - držet pevně ať se necuká.Ale Tomik to zvládnul úplně úžasně - při prvním píchnutí ani nemuk a u druhého jen trošičku pobreknul, ale to jsem i ho vzala hned na ruku a v tu ránu byl klid a zase se smál. Máme tu lepší vakcínu a musím říct, že opravdu vůbec nevím, že byl oočkovanej, vážně to vzal jakoby nic, až jsme si s dr. dělali srandu, že je víc statečnej než náš taťka, který prý očkování nesnášel a má tchýně, Tomčova babička s ním a s dr. vždy strašně zápasila:) Tak jsem ráda, že Tomča je statečný po mě:)
A dnes bylo taky perfektní koupání - v sobotu jak jsem psala jsme prvně koupali ve velké vaně, to probrečel. Včera už to bylo lepší, ale byl pořád vykulený, no a dneska už se chechtal a kopal nohama, no prostě jak ve vaničce.
Takže dnes opravdu vydařený den.
Tak se mějte a já jdu na Nemocnici.
Pa market

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 01.12.03 21:10

Ahoj Mirus,

není možné, že se třeba Terezka do kočárku nevejde, a proto tam nechce být? Já už taky plánuju sportovní úpravu kočárku. Šíma tam je jen tak, tak.
Jinak ho nosím i v šátku. Podívej se na www.vatanai.cz - tam je spousta užitečných rad, otázek a odpovědí. Myslím, že šátek je vhodný i na další procházku a hlavně v něm můžeš nést třeba i dvouleté dítě, když ho uneseš.
 Pa

Šárka + Šimča (zítra 5-měsíční)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.03 21:46

Ahojky Klarko,
no tak to je bomba! ze tys to planovala temer do roka a do dne!! moc gratuluju..
 zdenik

Adina
Kecalka 127 příspěvků 01.12.03 22:06

Ahojky,
dneska jen rychlovka.Taky jsme byli dnes na očkování,takže perný večer.Snad už bude ubrečánek chrnět.
KLÁRKO-taky já moc gratuluju a myslím,že se znova potvrzuje,že nic není náhoda.Teď budeš mít daleko víc krásných starostí a na smutky s maminkou už nebudeš mít kdy.Bohužel,je to asi ve tvém případě jediné řešení.Hodně štěstí!!!!!!!!
ZUZI-na tom našem krámu blbým nejde Word,takže zítra ti to mužskej snad pošle z práce a třeba ho v průběhu týdne ještě znásilnim na pár dalších…
a co se opičíte s očkováním? :-)))))
u vás je to asi ve větším klidu,já se bojím,co bude v noci..........
Pa
Adina
PS:Jo,obr Koloděj má 68 cm a 9,40 kg -a to jsem měla pocit,že jí daleko méně než před tím.......och,och,už aby začal běhat.
Taky budu muset pořídit nějakou aktuální fotku,abyste viděly,že je pořád krásný miminko a ne vepřík.Teda jenom malinko vepřoidní miminko.To jsem básník,co? :-)))))))))

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 01.12.03 22:29

Ahoj holky,

tak u nás bojujeme se zuby ze všech stran.
Jarka zub bolí a Vendulce roste! :o(
S Jarečkem k zubaři chodíme, ale takhle malým dětem zuby nevrtají jen je vyčistí a zaplácnou takovou bílou hmotou. No asi to moc nepomáhá, protože dnes tvrdil celý den, že ho to bolí. Asi tam skočíme znovu.
Vendulce jsem koupila Celgel na dásničky, tak uvidíme jak to bude fungovat.

Koukám, že je tu poptávka po Encyklopedii rodičovství!!!! Vlastním tuto knihu už dlouho, je výborná!!!!
Klárko - v této knize píší, že je dobré z druhým těhotenstvím počkat nejméně půl roku, ale pokud si zravotně v pořádku tak si myslím že to nebude žádný problém.
Taky poukazují, že pokud si těhotná rychle za sebou a při tom ještě kojíš, měla by jsi zvýšit příjem kalorií a to na 2200 až 2500 denně !!! A hlavně mléčných výrobků a vápníku vůbec!
A neboj se, určitě to zvládneš!!!
Já kolem dětí a psa lítám jak hadr na koštěti a ještě stačím psát do deníčku :o)))
Mám sice blízko rodiče, ale ty mi pomáhat nemůžou jsou příliš zaměstnaní. Zkus požádat nějakou přítelkyni, nebo dobrou sousedku!!! Já teď využívám pomoc své kamarádky a zároveň sousedky, která zejména večer když jdu vyvenčit psa příjde k nám a děti ohlídá. Ale to mi taky brzo skončí protože v únoru se jí narodí miminko a ona má psa taky tak se asi budeme střídat v hlídání! :o) V nejhorším počkám až děti usnou, vezmu si chůvičku a půjdu venčit. My máme fenu a ta je vyčůraná během minutky.(bydlím v 1. patře)
Ještě se chci zeptat: Tobě je 22 let? Kdy ti bude 23?
Já měla Jarečka ve 20 a Vendulku ve 23, tak na tom budeme stejně i věkově!! :o)))
Hlavně se opatruj a odpočívej jak to jen jde!

Mirus - mě pomáhalo když jsem Jarečka malinko nadzvedla v kočárku do polosedu aby líp viděl ven a byl klid!!!

Market - gratulujeme k narozkám a ke zdravému Tomáškovi.:o)

Jaromír jde zítra na mikuláškou!!! :o)))
Jsem zvědavá jak bude reagovat.
Dnes si otevřel první okénko v adventním kalendáři a když jsem mu řekla, že až otevře všechny příjde Ježíšek, tak chtěl otevřít všechny najednou. :o))))) No nejsou ty děti koumáci!!!

Tak jdu se podívat na foto manžela a jdu spát! :o)

Nikol, Jareček, Vendulka, fena Beky a rybičky :o)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.03 22:35

Nazdar všem,

jenom rychlovka, aby jste věděli, že ještě žijem. Mame hoňky kvůli svatbě a tak jsem ráda, že vůbes stíhám číst příspěvky. Svatba je až (už) 6.12.
Jinak Nikolas (chudáček) dostal průjem a má neskutečně opruzelou prdíznu. Na průjem nám Dr. doporučila nějakej speciální Sunar a předepsala kapičky a na opruzeniny jsme dostali nějakou mast. Tak snad se všechno brzo spraví.
Klárko: velké gratulace a hodně pohody do novýho těhotenství (pro mě je to zatím dost nepředstavitelné) ale je to super Šárko: dík za typ - Encyklopedii jsem si hned objednala (slyšela jsem na ni samou chválu)

Mějte se všechny krásně, pozdravujte mimíse a nejspíš se ozvu až bude po všem a bude trochu klídek

Dana a Nikolas s bolavou prdíznou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.03 22:55

Ahoj,

ja prave v ockovacim prukazu mam jenom graf delky a delka k vaze, ale samostatnou vahu ne. Podle ceho to teda kontrolujes?
20dkg za tyden? To je celkem dost, ne? To Iva nepribirala ani pri spurtiku, rekord ma tak 750g za mesic. Ted za paty mesic pribrala jen pul kila tak nevim, jestli to neni malo.

Pavlina

Veru
Kecalka 242 příspěvků 02.12.03 08:01

Ahoj Pavli,

mě doktor říkal, že teď už dětem stačí přibývat 100g týdně, takže pul kila je dost. Tina za 4 týdny přibyla taky půl kila a doktor mi řekl, že je to až až.

Ahoj Veru

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.03 08:18

Ahoj Pavlíno,
myslím, že to málo není. Záleží taky na celkové hmotnosti dítěte, pokud je to cvalík, tak nevadí ani menší měsíční přírůstek. Pokud je ale miminko hubené, tak by mělo přibírat alespoň 10dkg týdně. Pokud to ale nepřibere, tak se ještě čeká, jak to bude dál, může to třeba v příštích týdnech dohnat, teprve pak se myslím doporučuje nějaký dokrm.
 Eva

janice
Kecalka 458 příspěvků 02.12.03 08:58

Čau holky,
zdravim Vás při úterku.
Market - dodatečně přeju vše nej anej k narozkam a jsem ráda, že je Tomča OK
V neděli jsme koupili Vilíkovi tu jídelní židli. Četla jsem inzerát v Betynce, že někdo prodává tu Cam Futuru, tak jsme tam jeli a za míň než poloviční cenu jsme jí koupili, Je jak nová, tak jsem ráda, že jsem ušetřila. To se bohužel nestává moc často:o)))
taky už mám hotovou vánoční výzdobu, tak se tady kochám.
Včera večer jsem byla u kadeřníka, to bylo tááák príma. Mám to dost ostříhaný a nabarvený, tak se zase musim nechat vyfotit.Zatim jsem dala do galerie jednu naší rodinnou fotku.Hynek tam vypadá trochu jak ukrajinec, ale fakt neni!!!!Jo, ten muj kadeřník je mimo jiné navíc ještě travestita, takže vždycky vypráví historky z kabaretu.
Jééé, ach jo, Vilibald nějak zapáchá, cejtim ho přes celej obejvák, to jsou ty masíčka a brokoličky…
ještě se ozvu
 Janice

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 02.12.03 09:46

Ahoj Mirus,
Keri nesnasi kocar uz od zacatku, taham ji porad v satku, krasne z nej vidi okolo sebe. Zada me zatim neboli, chodime i na delsi prochazky, do lesa se psem treba, nebo ted o vikendu jsme byli na vanocnich trzich a courali jsme tam pres tri hodiny a v pohode.
Mozna uz je Terinka na kocar-lezak vazne velika nebo se vzteka, ze nevidi ven. Zkus ho predelat na sportak, mozna se to zlepsi. Ja taky doufam, ze az zacne Kerstin jezdit ve sportaku, tak si ho treba oblibi.
Mej se hezky
Slunicek

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 02.12.03 10:01

Ahoj Zuzi,
jo cedulky jsem odparala a autosedacka prezila, vypada to o moc lip. Nevim, proc me to nenapadlo uz davno. To je holt ten mozek na matersky:-)))

S pribiranim - nekde jsem cetla, ze nema smysl posuzovat vahu samotnou bez vysky, ze se to musi brat celkove - pomer vyska-vaha a navic brat ohled na to, jak vypadaji rodice - mali a stihli rodice tezko budou mit velke a tluste dite atp. Jedine voditko je, ze dite ma svoji porodni vahu v pul roce zdvojnasobit a v roce ztrojnasobit. Pro urceni, jestli dite pribira malo nebo ne je dulezity pocet promocenych plen denne (6-8) a stolice - u kojenych deti pokud vypada divne hnede, zapacha a je plna hlenu, jde o tzv. hladovou stolici (nesplest s prujmem) a pak je na miste porada s doktorem. Tolik me chytre knihy.
Keri ze zacatku nabirala jako diva, ted uz to tak hrozny neni, ma 4,5 mes. a 8 kilo. Pokud se kouknu jenom na vahu, vychazi jako tlustoska, pokud to vezmu i s delkou - 70 cm, je videt, ze je spis velka. Taky ze jo, couhaj nam nohy z autosedacky.
Mejte se hezky
Slunicek

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 02.12.03 10:46

Myslis, ze uz ji muzu po:,–(it, kdyz jeste nesedi?

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »