CIPÍSKOVA PARTA - DÍL 25

Rodičovství

Ahoj! Tak už jsou tolik očekávané svátky za námi. Jak už jsem psala v minulém deníčku, Valuška dělala, jako by vánoce ani nebyly. Jediné, co jí malinko zaujalo byla prskavka. Jinak se nekonalo námi tolik očekávané nadšení ani užaslý výraz v očičkách našeho kojence :o( Ani dárky ji nějak moc nezaujaly. Pravdou je, že jsme jí u Ježíška objednali hračky až na pozdější dobu, teď jich má až dost. Radostný výraz předvedla akorát, když jsem rozbalila panenku. Aspoň nějakou radost mi udělala :o)) Doufám, že není velký prohřešek, že jsem vstávala od štědrovečerního stolu! Sice jsme si dali Valušku v kočárku hned vedle nás, ale stejně jsem na ní ze židle nedosáhla :o( Val si totiž usmyslela, že nás rozhodně nenechá najíst :o)) A hned po večeři byla zase zlaté děťátko :o)

Ale abych si jen nestěžovala: vánoce u nás proběhly moc krásně. Opravdu svátky klidu a pohody. Na velký úklid jsem se vykašlala, nějaké jídlo navařila předem, takže byl na všechno čas a nebyla jsem unavená.

Holky, dívala jsem se na fotky do galerie: moc vám to všem slušelo!!! A ty krásné stromečky!
Asi tam taky ještě nějakou přihodím.
Koukám, že vaše dítka již sama sedí. To naše Valuš zase nic! A to je skoro nejstarší :o(( Jó chodit, to by chtěla hned! A křičet na maminku, to jí taky jde! :o)))

Včera jsem se opět po delší době koupaly spolu ve vaně. Valuš řádila jako vodnice :o))) Pamatujete, jak jsem vám tu plakala, že se nechce koupat? Jó, kde jsou ty časy :o))) Teď ve vaně vyvádí, že pak musím vytírat koupelnu, jak nacáká.

Jak budete slavit Silvestr? My letos nijak. Budeme sami dva (teda vlastně tři ? hi,hi), asi budem čumět na telku, o půlnoci si připijeme a budeme z naší rozhledny koukat na ohňostroje v půlce okresu a na laserovou show na náměstí. Pak půjdem spát. Při představě, že jdu spát ve tří a Val v sedm vstává mi je ouzko už teď :o))))

Adámku, vítáme tě mezi zubatými!!! :o))
Teda Janice, tos to tady nemohla napsat dřív, že si dáváš předplatit časáky??? :o)) Taky jsem si o to mohla napsat Ježíškovi! To je dobrý nápad. Jenže do příštích vánoc to zase zapomenu :o((
Terince gratulujeme k otočkám.

Tak jsem rychle něco sepsala, aby byl deníček a letím do kuchyně ? vařím blivajzík :o)))
Mějte se krásně!!!
Zuzka a spol.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.03 22:29

Ahoj holky!

Tak se taky hlásím po vánocích. Proběhly u nás celkem v klidu a v pohodě. Žádný velký úklid se taky nekonal. Linda byla si stromečku moc nevšímala a na dárcích se jí líbil nejvíc balící papír. Taky musela všechno hned ochutnat.
Silvestra budeme slavit doma společně s mojí ségrou a její rodinou a s babičkou a s dědou. No bude to normálně v klídku a po půlnoci si půjdeme vystřelit na zahradu nějaké rachejlte.
Jinak u nás nic nového. Linda začala baštit na noc kaši, ale stejně se vzbouzí po 3-4 hodinách. A řekla bych, že po kojení spí líp než po té kaši. Je taková klidnější a nic jí jen tak nevzbudí. Jak je to u vás?
Holky mějte se bezva a do nového roku vše nej… a hlavně ať jsou mimča zdraví.

Katka a Linda 6m.

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 28.12.03 23:07

Ahojky holky,

taky se hlásíme po Vánocích a po výletu za mojí mamkou a jejím přítelem do Ústí nad Orlicí. Při té příležitosti jsme navštívili Veru a jejich krásný stromeček jsem mohla obdivovat naživo. Holky, musím Vám tady prásknout, že Veru je fakt moc šikovná. Ta má tak krásně vyzdobený byt. Myslela jsem si jaká jsem holka tvořivá, ale na ni teda nemám. Už se těším na příští rok do našeho baráčku a na to, jak budu zdobit a aranžovat ty svoje pišišárny :-))) To se vyřádím :-)))))

Veru - přidáš do galerie nějakou fotečku z našeho srazu?

Jinak na Štědrý den se Šimůnek rozhodl, že bude zlobit a celý den byl ukňouraný, vzteklý a ani na chvilku očka nazamhouřil. Já z toho byla nervní, že kvůli tomu nic nestíhám. On to ze mě vycítil a tím víc řádil. Ale zase nám to oplatil večer pod stromečkem. Mooooc se mu líbily prskavky, v nestřeženém okamžiku stačil ukořistit ozdobu ze stromečku a narvat si ji do pusiny a nad dárečky se vyloženě rozplíval. Manžel Šímu držel v náručí a já mu rozbalovala jeden dárek za druhým a podávalu mu je. On je vždycky chňapnul, strčil do pusy a jak jsem mu podávala další, tam se mu rozzářila očka, praštil dárkem o zem a ulovil nový. Vyloženě se radoval z každého dárečku. Docela mě to příjemně překvapilo. Myslela jsem, že ho letos ještě Vánoce moc brát nebudou.
Taky nám ukápla s manžílkem slza, když jsem začala říkat, jak máme Šímu moc rádi a jaký náš nejhezčí dáreček.
Nemáme digitál, tak fotky přidám do galerie až budou vyvolané.

Taky Šimůnek začal provozovat častěji otočky. Umí jak ze zad na bříško, tak z bříška na záda. A to všechno prosím oběma směry. Ruce z pod sebe vytáhne a někdy ani ručky nepotřebuje k otočení - hraje si s hračkou a otočí se. Dneska se mu taky málem podařilo žuchnout při přebalování. Bylo to právě na návštěvě u mámy, kde jsme ho provizorně přebalovali na stole. Byl u toho manžel - přebaloval, na chvilinku spustil ze Šímy ruku a on se překulil vedle stolu. Na štěstí tam jsou dvě křesla těsně vedle stolu. Tak Šíma skončil v poloze ležmo bříškem na opěradle těch křesel. Mrskal nohama, rukama a už se nakláněl do mezery mezi křesla a stůl směrem k podlaze. Manžel ho stačil zachránit. Uf!! Budeme si muset dávat větší pozor.

Miruš - mám neskenované popisy úvazů přímo od Vatanai. Jestli chceš, tak mi písni mail a já ti to pošlu. Už jsem to tady holkám taky posílala.

Aprilmouse - k anketě: Taky plně kojím. 2.1. bude Šimůnkovi 6 měsíců, tak začneme přikrmovat. Chtěla jsem plně kojit do konce 7. měsíce (kvůli mé alergii), ale Šíma má málo železa, tak budeme muset začít už teď, aby si ho doplnil ve stravě. Kapky mu nedělaly dobře. Taky už jsme to tady probíraly. Kojit chci dál, tak uvidím jak to bude. Máma mě pořád straší, že jak začnu přikrmovat, tak mimčo už nemá o mlíčko od mámy zajem. Myslím, že je to individuální.

Zítra vyrážíme do obchodů na slevy. To bude zase akce. Už se těším na nové oblečky pro našeho chlapečka. Všechno už mu je akorát, tak musíme nakoupit větší. Teď má velikost 74. Všude v obchodech mi tvrdí, že je velký. Prý vel. 80 (kterou vždycky požaduju) je na roční dítě a prodavačky se diví, že to chci pro půlroční. Jakou velikost mají vaše mimča? Myslím, že Šíma zase takový obřík není.

Mějte se.

Pa

Šárka + Šimůnek (na Štědrý den přesně 25 týdnů a za necelý týden 6 měsíců)

P.S. Přejeme dodatečně všechno nej Adámkovi k svátku.

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 29.12.03 10:32

Ahoj, ja myslim, ze maminka nema pravdu, vsechny kamaradky kojily normalne dal ackoliv jiz prikrmovaly a zadne dite prso neodmitlo. Moje setra kojila az do dvou a ctvrt roku. Malej spapal pet knedliku a stajne chtel „mleko“.

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 29.12.03 10:52

Dobré ráno nebo spíš ráno na prd. Terinka se rozhodla, ze moc spíme a už druhou noc spíme jako na vodě. Dnes do dvou hodin se budila po dvou hodinách a od dvou do půl sedmé nespala vůbec. Pak usnula do devíti. Ach jo, já myslela, že se to bude časem zlepšovat a ono je to horšíííííí. Hezkej den přeje mátoha Miruš
P.S. O vánocích jsem psala v minulém deníčku, kde nikdo nebyl:-(((

janice
Kecalka 458 příspěvků 29.12.03 14:02

Čau holky,
hlásí se naprosto"kože­ná"Janice.
Už nikdy Vilíka nebudu veřejně chválit, ba se skoro drze vychloubat, jak krásně a bezproblémově spinká. Úderem půlročních narozenin se rozhodl, že spánku už bylo dost a ať si taky trochu užijem. Od vánoc problémy s nočním spaním vygradovaly natolik, že Vilda v noci prakticky nespí vůbec. A já nevim PROČ???? Večerní rituály jako vždycky, strava jako vždycky, oblečení a teplota v místnosti jako vždycky, usnutí po večerním jídle jako vždycky. Nicméně po uložení naprosto tuhého a nahlas chrápajícího Vilíka nastává po cca 10 minutách neskutečnej řev, já k němu běžim, protože myslim, že vypadl z postýlky nebo tak něco a on ječí a ječí a ječí. Tak ho vytáhnu, pochovám, skusíme znova brknout, on opět tvrdě usne, opět uložim do postýlky a opět nastává zbuzení a děsnej řev. Párkrát jsme už v půlnoci vyměkli a dali Vildu mezi nás do naší postele, ale to ječí taky. Unavenej je, tře si oči, ale něco ho prostě budí. Přes den je v pohodě, tak 2× denně si lehce schrupne v lehátku, jako vždy, ale ty noci..... Dneska po obědě vydržel v postýlce taky asi 10 minut. No, možná mi to přijde ještě o to horší, že my na tohle nejsme zvyklí, u nás se chrnělo až na výjimky předpisově.
Pořád koukám do pusiny, jestli se konečně neklubou ty zuby, ale zatim ani náznaku. Jo a zjistila jsem, že Vilík líp usnul, když jsem mu dala polštář. Já vim, že by se to ještě nemělo, ale ve 3 ráno jsem to neřešila. Holky, poraďte, čim by to mohlo být?
Jinak nic nového se u nás ani neděje, jdu dodělat Vildovi rýžovou kaši s dušeným jablíčkem a pak se třeba ještě ozvu.
Zatim se mějte
Janice+Vilík

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 29.12.03 14:02

Ahojte holky, ja jsem taky psala jeste do minuleho denicku, takze dneska jen strucne.
Byly sme u pani doktorky, mysleli jsme ze na treti ockovani, ale nakonec se to odlozilo, pze Anikovi se vratila ryma. Navic ma nejaky exem na nozkach, tak budem mazat. Jinak za 14 dni zeleninovych prikrmu a kasicek pribrala tolik co cely minuly mesic, ma ted 6,76, takze fakt dohani co se da :-)
Jinak je pry dost ziva, nepolezela chvili v klidu, jednak se porad mrskala na brisko a rabovala chorobopisy, co mela pani dr. na stole a kdyz ji poslouchala srdicko, tak ji za ten stetoskop porad chytala, no proste se rozjela.
Mejte se krasne, pokud mate nejaky napad jak presvedcit anicku aby me nekousala pri kojeni (viz minuly denicek)
tak sem s nim :-)

Tina+Anik

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 29.12.03 14:13

No to se nedivim, ze si vyrizena, taky sme zvykli na bezproblemovy spanek, neco takoveho sme u anicky zazili jen kdyz sme se stehovali, ale to ji byly 3 mesice a doktorka mi rekla, ze to je normalni, ze takove zmeny kojenci spatne snasi......ale vy ste se nestehovali ze.....a nemuzou to byt prece jen ty zuby, treba uz se chystaji? :-/
snad se to spravi stejne rychle jako se to pokazilo!
ahojky Tina+ Anicka

Adina
Kecalka 127 příspěvků 29.12.03 18:45

Ahojky Janice,
moc mě mrzí,že se náš váš „premiant“ takhle pokazil.Bohužel ti asi neporadím,taky tohle řeším už nějakej čásek. Já teda zatím spoléhám na to,že až dostane Adam večer něco
jinýho než mlíko,tak to bude lepší…ha ha.

Myslím,že ohledně Vilíka musíš věřit tomu,že jak to přišlo,tak to může odejít a zase se pěkně vyspíš :-))))
My máme teď některý noci hrozný a jindy je to o něco málo lepší.Někdy usne v poho a pak je během půl hoďky vzhůru,nebo zase nemůžeme uspat-to pak pomůže jenom když ho Honza uklinká na balonu.Buzení po jedné až dvou hoďkách je ale vždycky a spánek má jak na vodě.
Moje teorie je taková,že jak jim roste mozeček a musejí zpracovávat čím dál tím víc informací,tak jim to působí neklid a možná i nějaký hnusný sny-co člověk ví?
Vím,že jsem ti neporadila,naopak jsem se zase nemístně rozepsala,ale proto,že jsme skoro to samý a často to řeším ,padže bych se ráda zas někdy vyspala jako normální člověk(haha).
Tak pa a držím palcův
 Adina

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 29.12.03 19:05

Jak se uklinka na balonu?????

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 30.12.03 12:56

Ahoj Tino,
na to kousání se radí vykřiknout, případně miminko plácnout pokud se na Tebe nechápavě směje (ne moc, ale zase aby ho to trošku bolelo). Taky se doporučuje přestat kojit a dát mimiku nějaké kousátko, naznačit mu, že nic nedostane, bude-li kousat. Rozhodně bych to zkoušela kdykoli kousne, ne jen když kousne hooodně. Jinak jsem žádnou radu na kousání nenašla, ačkoli jsem hledala. Kájovi totiž vzrostl první zoubek na začátku 4. měsíce a taky kousal. Zmíněné rady bohužel nezabraly, myslím že i proto, že on nekouše úmyslně a tak o tom ani moc neví. Teď má zuby už 4 a já přestávám kojit, krmím z lahvičky, zatím vlastním mlékem. Ráda bych Ti napsala něco optimističtějšího, ale nic lepšího nevím. Doufám, že to nějak zvládnete, spousta miminek se takto nechá kousání odnaučit, tak snad i to Tvé
 Eva

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 30.12.03 13:33

Ještě mě napadla jedna věc, kouše Anik když spinká? Já jsem Káju dlouho kojila pouze spícího, protože to nekousal. Jen to u nás šlo taky těžko, protože on skoro nespí.
 Eva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.03 18:21

Ahoj
tady Slunicek, pisu v cuku letu od rodicu.
Novinka - mame zub, objevila jsem ho 26. a saty jsem teda nedostala:-)) Jednicka vlevo dole, takze uz je Keri taky krokodyl Kroky. zatim me s tim kousnout do prsa nezkousela.
K ankete o kojeni - ja kojim jeste porad plne, Keri je ted 5 a pul mesicu, chci vydrzet do tech sesti zhruba a pak prikrmovat a kojit dal. Uz jsem koupila nejaky blivajzky ve sklenickach a snedla a zda se mi teda, ze za mych mladych let (ja jsem clovek, ktrery si jeste na gymplu kupoval normalka k svace detsky presnidavky, tak to mam celkem v pameti) to nebylo tak sladky a chutnalo to vic po ovoci, tady mam dojem, ze je v tom spousta skrobu. Jeste vyzkousim nejakou jinou znacku, ale asi budu varit sama.
Jinak diky Janice za tip na knizku o detskym vareni, dneska jsem ji koupila v Makru, zda se mi dost dobra.
Holky mejte se krasne a ja letim, uz mi stoji manzilek za zadkem. Pozdravujte mimina.
Pa
Slunicek a Keri

Adina
Kecalka 127 příspěvků 30.12.03 19:35

Haha,
SLUNICKU-je to definitivně zpečetěný,jsou to dvojčata,páč my taky 26.12. jednička vlevo dole!!!To je „neuveritělné“.

Dnes jsem se pokusila aplikovat trošku nemléčné rýžové kaše od Nestlé rozmatlané v mým mlíku-jestli teda spánek nebude vydatnější -a kojenec mi to nekompromisně hodil na hlavu…škoda jen toho odpoledního mordování s odsávačkou.

Jó a ještě něco-dnes jsme byli na kyčlích a jsme TAKY JABLÍČKA! HURÁ!

To je zatím vše od nás a jak koukám,nějak to zlatíčka zatím flákáte
papa
Adina+jablíčko

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.03 19:46

Ahoj Šárko,

Linda má teď velikost 68 a 74 je jí ještě docela velká. Minulý týden jsem jí vážila a měla 7,05 kg. Ale roste fakt rychle, protože některé věci nestačí ani moc unosit.
Měj se bezva a pozdravuj Šimůnka.

Katka

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 30.12.03 20:20

Ahoj Evo, no zeby se mi stalo nekdy, ze bych anuli kojila spici se mi fakt jeste nezadarilo. Tak uvidim jak to bude vypadat dal, kdyz sem tak premyslela, jak to bylo, tak to bylo vetsinou tak, ze pila a kdyz se pustila a zkusila sem ji dat prso znovu, jestli jeste nechce, tak me kousla, takze ted kdyz se pusti, tak uz si rikam kdyz nechces tak nechces a je fakt ze uz se to neopakovalo, tak snad ji to vydrzi :-)
Zdravime Kaju,
T+A (pul roku + 15dni)

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 30.12.03 20:26

Ahoj Adino, je videt, ze co prcek to jina chut, Anicka se po te nemlecne ryzove od Nestle mini umlatit, uplne ji zacnou svitit oci a hlta jednu lzicku za druhou. Ja teda ale nepridavam odstrikane mleko, nemam na to odsavani trpelivost, davam Omneo2 a kdyz to slupne, tak pak teprve kojim, vypije mi vzdycky obe prsa a vytuhne tak do tech 5-6hodin.
Gratulace k jablickum a zoubku, mame stejny asi tyden :-)
Tina+Anicka 6m+15dni

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.03 20:39

Tino,

znamá kousání řešila tak, že po si každém kousnutí na:,–(ila klobouček na kojení, který se malé vůbec nelíbil a tak přestala kousat.
Evka+Vojta

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 30.12.03 20:45

Ahojky, kde ste vsechny? Asi se vsude slavi o 106 :-) Necetly ste si nektera v diskusich „jak vyjit na MD s manzelem“..­....nekteri chlapi jsou vazne pitomci. nastesti se mi zda ze jich je mensina, zvlast kdyz ctu tady jak se ti vasi tatinkove staraji a vidim kolem sebe same spokojene rodinky, to je parada, ja si to bez toho naseho neumim vubec predstavit :-)
Krasny vecer a uz se nekdo ozvete :-)
Zdravi Tina+Anuli

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 30.12.03 20:49

Ahojky evko a vojtisku (tak se mimochodem mela jmenovat nase
anicka :-), vidis, na tom neco taky mozna bude, to by mi pomohlo i v tom, ze me to nakousnute prso boli, i kdyz uz me do nej nekouse, asi chvili potrva nez se zahoji, to bych mohla ty kloboucky pouzivat.
mejte se, T+A

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 30.12.03 21:00

Ahoj Sarko a Simunku,
Anicka jeste oblece 68, uz ji ale davam pomalu 74 a 68 vyrazuju, jenze ona je prcek, uz mame pul roku + 2 tydny a mela vcera teprve 6,76kg - takze to se neda se Simunkem srovnat. Ale vsak to mas jedno, jakou beres velikost, hlavne ze je mu v obleckach dobre a neskrti se.
Mejte se, Tina+Anuli

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 30.12.03 21:17

Ahoj Janice,
to co si psala o Vilíkovi,že ti v noci nechce spát a budí se po 10 minutách spánku, to přesně mi dělala Sára, když jí lezly zuby. Usnula a za 10 minut se vzbudila se šíleným řevem a dokázala řvát třeba i 3 hodiny v kuse a uspávala sem jí taky všelijak, to bylo něco. Jednou to už měla tak 11 měsíců jí lezla stolička a taky mi dělala ty noční scény a jí jsem s ní po 10 minutách spánku 3 hodiny chodila za ruce, abych jí trochu unavila, už sem byla taky zoufalá.
Ty zuby ještě nemusí být vidět, že lezou, ale už pěkně bolí, to je moje zkušenost, úplně se mi to vybavilo, jak si to napsala. Přeju ti pevné nervy a ať se to co nedřív zlepší a vyspíte se. Sáru zub trápil třeba víc než měsíc než vylezl.

Jak to sváma holky vypadá, ještě odoláváte chřipce? Na mě už něco pěkně leze, je mi dost blbě a šíleně mě bolí v krku, kolem nás jsou všichni nemocní, tak čekám, kdy to chytnou holky, té chřipky se úplně hrozím.
Zatím ahojky a užijte si silvestra.
 Lenka

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 30.12.03 21:37

To jsem ještě já, ještě jsem si vzpomněla, že na zuby je dobrý Calgel, dá se do koupit v lékárně, potírají se tím dásně, trochu je to umrtví. Když bylo nejhůř a bylo vidět, že se zub klube dávala jsem na noc Panadol, trochu to spaní zlepšila a mimčo bylo klidnější.

Johance se zatím zuby ještě moc neozývají, ale už se na to noční buzení taky psychicky připravuju.

Ahoj Lenka

Veru
Kecalka 242 příspěvků 31.12.03 00:10

Ahoj holky,

nesnídám, nesvačím, já to zkrátka nestačím ?.. :o) Teda já mám snad ještě větší fofr, než před svátky! Než stihnu něco napsat, už je tu tolik příspěvků! No, ale koukám, že tu nechybím sama, výpadek má Zuzka, Klárka, Market, Nikky, Olča i Olinka :o)))) Zapomněla jsem na někoho?

U nás celkem žádné změny, jen se mi z Tinušky stává pěkný mamiňák ? závislák. Když je doma sama s Markem, tak si ji chválí, jak je zlatá, ale jak přijdu z práce a ta malá potvůrka mě zblikne, je zle. Prostě mamka je na chování a hotovo! Zas teď častěji nastupuje náš kámoš baby vak a to je moc spokojená. Aspoň si zas na něj trochu zvykne, myslím že se mi to bude do letadla hodit.
Až teď jsem koupila ten spací pytel a je fakt perfektní. Konečně se neodkope a je v teple. Poslední dobou se ráno probudila úplně zmrzlá, asi bude po mě. Takže holky, díky za tip!

Jinak Šárka už vám psala, že se k nám vypravili na návštěvu a bylo to moc fajn. Škoda že bydlíme tak daleko, viď Šári? Já myslím, že by jsme se spolu vyřádily v tvoření blbinek. Já mám teď v tomhle trochu útlum, ale jak by mě někdo nakopnul, tak bych se do toho zase vrhla, už se mi po tom stejská. Hned po dovče začnu. Šárko, našla jsi tu adresu? Hlavně si nekupuj ty barvičky s označením C2. Ty dělají po čase žmolky a nejde s tím malovat. Jo a knížku už mám skoro předčtenou je to docela sranda, kolikrát si úplně představuju, že si to určitě Tina myslí taky :o)))

Janice, hned jak jsem četla tvůj příspěvek, tak mě napadlo, že by to mohly být zuby. Kámoška to měla s malou zrovna tak. Z ničeho nic přestala spát a pak vylezly. Tina se sice takhle netrápila, ale než se ji ty veverčáky prořezaly, tak se ji spaní taky o něco zhoršilo. Došlo nám to ale až když byly venku.

Holky nevíte některá jak je to s braním vitamínů při kojení? Já jsem si myslela, že vitamíny mimču nemůžou nijak vadit. Lezla na mě chřipka, tak jsem brala jednou denně silný šumivý céčko (1000mg), mám vyzkoušený, že to zabírá. Teď mi ale v lékárně jedna slečna řekla, že by to nedoporučovala, že to jde taky do mlíka. Vždyť céčkem se nejde předávkovat, ne? Organismus si vezme jen to co potřebuje a zbytek se vyloučí? Teď jsem z toho jelen a bojím se ho vzít.

Všem díky za pochvalu stromečku, ale fakt na tom nic není. To chce jen nápad a někde to omrknout, pak už to jde. Já jsem na tyhle blbinky zatížená od mala, moje mamka by mohla vyprávět. Začínala jsem moduritem a voskem a byl z toho vždycky pěknej binec :o)

Gratulujeme Adámkovi, Keri a Aničce k zoubkům!!!

Jak tak koukám na hodiny, tak už je Silvestr, takže Vám všem přeju Šťastný Nový rok, hodně zdraví, lásky, pohody a hodně krásných okamžiků s těmi Vašimi zlatíčky !!!

Pa Veru + Tina

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 31.12.03 09:01

Ahoj Veru, zrovinka tady byla kamaradka - lekarnice a rikala, ze cecko tisicovka je spatna vubec, pry je to moc a nejnovejsi vyzkumy rikaji, ze takove mnozstvi muze organismu uskodit! Takze nebrat. Ja jsem dostala krome vitaminu pro kojici maminky (elevit) jeste echinaceu plus, ta pry je vyborna. Cus bus Mirus

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 31.12.03 09:04

Ahojky, uz ksem to tady myslim psala, ze nam pomahaji homeopaticke kulicky Osanit a take masticka Osa. Kulicky se davaji pravidelne, masticka pri vetsich bolestech. M.

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 31.12.03 09:17

Dobre Silvestrovske rano! Rychle pisu, nez se vsichni vzbudi, Teri chrupka jak by taky ne, kdyz do pul noci vykladala kroniky. S tim spanim je to tedy potiz a ja nemam pocit, ze by to byly zuby. Spodni jednicky uz jsou pekne velke a nahore zatim nic nepozoruju. Vcera me Teri rafla, tak jsem podle zdejsi rady rekla „hroznym“ hlase NE a zvedla vyrovne prst. Chudinka Teri se dala do usedaveho place a divala se na me, jako bych ji zmydlila vareckou. Stejne tak na me hledel i nas tata, takze jsem se velice velic stydela, ze jsem zla mama. Jinak je u nas vsechno pri starem, tedy az na to zminene spani. Teri bude po nas nocni ptak, takze momenatlne usinam az nad ranem a tim padem nejsem schopna vstat k uceni. To budou ty zkousky vypadat.
Holky, ja se priznavam bez muceni, ze kdyby nam stacily prachy, ze uz do ty prace ani nepachnu. A to me to tam strasne bavilo. Normalne jsem zjistila, ze jsem rozena matka a domaci typ-))) To bych do sebe nikdy nerekla. Takze prejeme vsem krasnyho Silvestra a hlavne moc stastny a spokojeny novy rok. Mirus+Martin+Teri (vcera pul roku)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.03 09:45

Ahoj holky,

mám dotaz. Jak psala Janice, že dává taky jogurt - to jako nějakej normální nebo existujou nějaký spešl? Dík za info.

Jinak Vám všem a Vašim rodinkám šťastnej novej rok 2004 a ať nám ty půlnoční rachejtle nezbudí mimísky.
Pa Dana a Nikolas (dvouzubec)

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 31.12.03 10:03

Ahoj,
mě doktorka říkala, že mám dávat normální bílý jogurt, neslazený, bez barviv. Ale mám taky dotaz. Jakto, že kravské mléko můžou mimísci až v roce a jogurt už teď, je přece z mléka, ne? Taky tvaroh se smí až v roce a ve složení některých výživ přitom je, je to tím, že je ho tam málo, tak to miminko může?
 Eva

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 31.12.03 10:14

Ahoj Veru,

máš pravdu - škoda, že bydlíme tak daleko od sebe. Pája to tady teď musí poslouchat každý den několikrát :-)))
Taky už jsem dlouho nic netvořila. Není čas a taky tady nemám moc místa, kde bych si mohla všechno rozložit. Ale jak jsme byli u vás na návštěvě, tak jsem se rozhodla, že se zase vrhnu alespoň na malování květináčů a taky chci zkusit ty slupovací barvy. Stránky jsem našla - díky. Asi tam ale nic objednávat nebudu a koupím něco v Praze. Veru, prosím tě, jakou máš značku těch barev? A konturku používáš černou nebo i nějakou barevnou?

Taky na mě něco leze, tak jsem včera zjišťovala v lékárně, co bych mohla. Doporučili mi homeopatika - Stodal (na odkašlávání). Asi před měsícem mi zase pomohl čaj Devatero bylin na rýmu a nachlazení. Vypila jsem asi čtyři a za dva dny jsem byla vyléčená. Dneska jsem si taky vzala céčko (CETEBE), tak snad tím Šímovi neublížím. Ten čaj jsem kupovala v obchůdku Zelená apatyka. Tam by se ti líbilo - čajíčky, krabičky, svíčky, mýdla atd. Kupovala jsem tam taky ten hrneček a plechovky s čajem, co jsme vám přivezli.

Měj se a pozdravuj od nás Tinušku a manžela.

Pa

Šárka

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 31.12.03 11:01

Ahoj!
Veru, máš postřeh, že chybím :o))
Já se totiž hlásím do klubu k Janice! :o((( My taky nespíme. Valuška má v noci hysterické záchvaty a budí se á 20 ? 30 minut :o(( Dokonce mi připadá, jestli nemá noční děsy, protože najednou začne z ničeho nic šíleně řvát, křičí jakoby hrůzou, má zavřená očička, nejde probudit a je zpocená.
Jani, mám několik teorií: 1. růstový spurtík ? na to vsázím nejvíc, protože zabírá flaška s mlíkem a nebo s čajem. V noci pije jak divá, což dřív nedělala.
2. Zuby ? to teda nevím, protože první dva byly celkem bez problémů, spíš kňourala ve dne.
3. Je jí zima nebo teplo ? jednou pomohlo odkrýt, jednou zase přikrýt.
4. Nebo jsou to opravdu noční děsy, což je u kojenců možné vzhledem k nezralému mozku ve spojení s únavou. Nejhorší to totiž je, když Valuš večer řádí a jde pozdě spát.

Takže dneska asi žádný Silvestr nebude :o( Pokud se nám nepodaří zdřímnou přes den, tak večer odpadneme. Což by mě mrzelo, protože pohled z našeho okna je na Silvestra opravdu fantastický.

Veru, někde jsem se během učení dočetla, že všechny děti projdou mamiňákovským obdobím. Na jednu stranu chtějí poznávat svět a na druhou stranu se bojí opustit nejbližší osobu( což je mami nejčastěji). Já jsem se snažila, aby z Valušky mamiňák nebyl, přeci jen potřebuji občas z domu. Ale dočetla jsem se, že je mé snažení marné. Chudák Libor, až pojedu do školy :o(

Šárko, Veru, co čtete za knížku? Nečtete Prevíta?
Veru, já nevím s tím céčkem. Přebytek by se měl vyloučit močí. Já jsem si dřív 1000 mg píchala, protože by to v tabletách nesnesl můj žaludek a vždycky mi to ihned pomohlo. Libor taky říká, že by to nemělo škodit. To bych chtěla vidět nějaký výzkum, kde se prokázalo, že by céčko ve větším množství škodilo. Pokud já i Libor víme, tak nebyla nikde prokázaná choroba z nadbytku vitamínu C.

Evo, i kojenecká mlíka jsou z kravského, ale jsou trochu upravená. Úplně ?nekravská? jsou jen pro alergiky a jsou ze sóji. Ono normální kravské mlíko, co pijeme my nemá dost vitamínů, minerálů a jiný poměr cukrů, tuků, bílkovin a tak se kupuje dětské. Ale pořád je to kravské.
Moje doktorka mi říkala, že můžu dávat sušené dětské mlíko i po roce a aspoň nemusím kupovat žádné dětské vitamíny. Ono to pak vyjde stejně draho, jestli drahé sušené mlíko a nebo obyčejné a k tomu drahé vitamíny.
S alergií na kravské mlíko je to jako jsem psala o celiakii (přecitlivělost na lepek) ? pokud dítě alergii má, tak se dřív nebo později projeví. Ale čím později, tím lépe. Ale na rozdíl od celiakie časem zmizí, takže později dítě kravské mléko pít může. Proto se s obyčejným mlékem a mléčnými výrobky nezačíná moc brzo (naše maminky a babičky začínaly třeba ve dvou měsících). Já jsem ještě jogurt Valče nedávala, ale už máme jeden v lednici, a zkusíme ho. Nemají se dávat pribiňáky, protože mají zbytečně moc tuku a cukru.
V některých přesnídávkách opravdu jogurt nebo tvaroh jsou. Já myslím, že to nevadí, protože je tam toho málo. Některé děti jsou ale schopné sníst velkou vaničku tvarohu na posezení. Že jo Janice? Vilda by to určitě zvládnul :o)))))))
To jsem to zase napsala, co? Snad tomu rozumíte, nějak se mi to blbě vysvětluje :o((

Krásný vstup do roku 2004 přejí
Zuzka, Libor a Valuška!!!

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 31.12.03 11:48

Ja se te kamosky jeste zeptam, kvuli tomu cecku a pak ti napisu odkud to ma. Jak jsem koupil tak jsem prodala takze pardón. M.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.03 13:20

Neřikej pardon, třeba máš pravdu. Já taky píšu, co si myslím. Třeba jsou nějaké nové výzkumy, ale je mi divné, že bysme o tom ani jeden neslyšeli. Teda hlavně Libor, on v tom přeci jenom dělá.
Pokusím se to ještě někde zjistit.
 Z

janice
Kecalka 458 příspěvků 31.12.03 13:29

Čau holky,
píšu jen v rychlosti, nakonec to vypadá, že pojedem ještě dneska k našim, takže Vám chci hlavně popřát. Tedy: zdraví, štěstí, lásku, spokojenost, aspoň trochu peněz a radost z našich dětiček Vám s Vilíkem a Hynkem přejem do Nového roku.
Jinak spaní se mírně zlepšilo, zubúch zatim nevidět, no uvidíme, co se z toho nakonec vyvrbí, Jinak díky moc za odpovědi, člověka aspoň potěší, že v tom nejni sám :o))))
Co se týká jogurtů, tvarohů atd, tak Dr. říkala, že jogurty už můžem, tvaroh a nesolené sýry typu Lučina od 8. měsíce. Pribiňák taky nedoporučuje, děti ho milujou, ale je to kalorická bomba. Jinak jogurty dávam OLMA bio via natur bílý a nebo Choceňský smetanový bílý. Prostě bez konzervantů a příchutí. Já do něj dávam třeba borůvkovou přesnídávku, páč samotná mi přijde strašně aromatická a sladká.
Holky, musim končit, mějte se bájo a užijte si dnešní den. Teda, nevim jak u Vás, ale u nás bude jako každej jinej den, čimpak to asi bude:o)))
pa Janice

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 31.12.03 13:55

Tak už jsem to našla.
Hledala jsem v informačním systému o lécích pro odborníky. O tom, že by se nesměl vit. C při kojení nepíší nikde.
Pročetla jsem tři různé léky. Zde jsem něco zkopírovala:

1. Při běžném dávkování se při užívání vitaminu C nežádoucí účinky nevyskytují. Pouze ve vzácných případech po dlouhodobě užívaných vysokých dávkách se může projevit dráždění žaludeční sliznice, nevolnost, průjem, bolest hlavy. U přecitlivělých pacientů se může objevit ekzém a kopřivka.
Přípravek je možno užívat dlouhodobě jen na doporučení lékaře. Těhotné ženy mohou přípravek užívat jen příležitostně.
Při užití velkého množství vitaminu C se může objevit nevolnost, zvracení a průjem. Dlouhodobé podávání dávek vyšších než 1000 mg denně, může vést k tvorbě ledvinových kamenů. Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

2. K prevenci při nedostatečném přívodu nebo zvýšené potřebě vitaminu C: u dětí v prvním roce, zvláště nekojených, při intenzivním růstu, v těhotenství a při kojení, ve vyšším věku, při těžké a stresující práci?..
Nežádoucí účinky: Tvorba renálních (= ledvinových) kamenů, glykosurie (= cukr v moči). U alergických jedinců mohou ojediněle vzniknout ekzémy, kopřivka až astmatický záchvat. Paradoxní symptomy avitaminózy C u dětí, jejichž matky užívaly v těhotenství vysoké dávky vitaminu C. ( To znamená, že ho pak ty děti mají jakoby nedostatek. Mají vyšší potřebu než děti matek, které neužívaly nadbytek vit.C v těhotenství).

3. Prevence a terapie nedostatku vitaminu C v organismu, hlavně v období zvýšených nároků v dětství, při růstu, v těhotenství, laktaci, při namáhavé práci, sportech, při infekčních nemocech, v rekonvalescenci, při jednostranné stravě, ve stáří apod.
Nežádoucí účinky: Při vysokých dávkách, tj. nad 1 g, iritace (= dráždění) ezofageální (= jícnové) a žaludeční sliznice s nauzeou, popř. zvracením; exantém (= vyrážka), bolest hlavy, celková slabost, nespavost, diarea (= průjem). Tvorba renálních kamenů u pacientů s hyperoxalemií (= zvýšené množství oxalátů v krvi), glykosurie. U alergických jedinců může ojediněle dojít k ekzémům, kopřivce nebo i astmatickému záchvatu. Vysoké dávky užívané v těhotenství mohou vést u novorozenců ke zvýšené potřebě až projevům nedostatku.

Takže se nebojte si při nachlazení vzít pár tablet, ale necpěte se tím dlouhodobě.
Ahojda !!!
 Zuzka

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 31.12.03 16:37

Ahoj holky a všichni Cipísci,
chtěla bych vám do Nového roku popřát hlavně hodně zdraví rodičům i dětičkám, taky štěstí, trochu víc peněz, ale hlavně hodně krásných a radostných okamžiků s těmi našimi zlatíčky.

Krásné prožití posledních minut starého roku a dobré vykročení do toho nového vám přejí
Lenka a Johanka 5 měsíců

Guudy1
Povídálka 34 příspěvků 31.12.03 19:27

Ahojte vsetci,
zdravime Vas s Matkom a Tomasom tesne pred Novym rokom…

Janice, ako keby som ten prispevok o nespani Vilika pisala ja o nasom Matkovi. Chvaaaalabohu to u nas bolo iba dve noci, ta posledna sa vyrazne zlepsila, vstavala som iba dvakrat…tak pevne dufam, ze to bolo sposobene iba upchatym nostekom nasej ratolesti.

Som velmi zvedava na dnesnu noc, s Tomasom sme sa rozhodli prestahovat Matka do cestovnej postielky, ktora bude v kuchyni. Sme este v jednoizbaku a izba je orientovana do jednej z najrusnejsich krizovatiek v BA. Tak dufame,ze delobuchy do kuchyne pocut nebude…

Prajeme vsetkym, aby ste oslavili prichod noveho roku co najpohodovejsie…

papa Guudy a Matko

PS: prave uploadujem nasu stranku www.abchood.com/matko

janice
Kecalka 458 příspěvků 01.01.04 08:58

Ahooooj všichni, že bych byla první v Novém roce????
Tak Vám ještě jednou přeju vše to nej a nej a nej a musim Vám napsat, že Vilík se pochlapil a spal od 20 hodek do 8,30!!!!! Jen když byly v noci rachejtle, tak trochu brečákoval, tak jsem ho držela za ručku a dělala ps ps ps ps :o))) Pak chrněl dál. No, uvidíme, jak se situace bude dál vyvíjet a vy se mějte fajnově.
Pa janice+Vilík

janice
Kecalka 458 příspěvků 01.01.04 17:08

No holkyyyy,
kdyby platilo"jak na Nový rok, tak po celý rok", tak nevim, nevim, jak by to s náma tady letos dopadlo!!!! Kde jste? Nepředpokládam, že vyspáváte kocovinky:o))))
Páček janice
P.S. Máme nového favorita v jídelníčku: vařené jáhly, rozmixované s dušenym jablkem, Vilda mi málem utrh ruku a sněd nevídané množství. Tak to zkuste!

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 01.01.04 19:02

Ahoj,
připojujeme se k přání krásného nového roku.
Teda Janic, Vilík krásně spinká, doufám, že mu to vydrží. Těším se, že se snad v tomhle roce taky víc vyspím, zatím je to bída s nouzí, Kája přes den skoro nejí a v noci to dohání, vstáváme po hodině :(. Ale zase ho musím pochválit, noční rachejtlení ho vůbec nerušilo, spinkal jako miminko ;-) a to u nás bylo rachejtlí spousta. Bydlíme na kopci, tak jsme měli kásný výhled na Prahu :).
Eva a Kája

Adina
Kecalka 127 příspěvků 01.01.04 19:31

Ahoj,ahoj,
přeji Vám všem v novém roce mooooc štěstíčka a zdraví a radosti s broučínkama!!

Včera jsem znova aplikovala kašičku a Adámek dělal mňam mňam,i se mi zdálo,že spinkal o něco lépe(vzhledem ke strašidelnýmu rachotu a nablbanejm petardám).Teď mám v plánu vydržet do pondělka-to bude vážení a měření-bez kaše a pak uvidím.To víte,vzhledem k parametráliím našeho otesánka se bojím váhových přírůstků.I když je otázka,co je kaloričtější-večer kaše a celou noc nic,nebo kojení v noci á 2 hoďky.Co myslíte?
Zatím papa
Adina+Adámek

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 01.01.04 20:05

Ahoj.
Musím se první den roku přihlásit.
Jak jste slavily? My byli doma a já nakonec kecala na emiminu na chatu až do půlnoci :o)) Byly tam samé známé závislačky :o))

Valuška i nadále nespí a nespala i tuto noc. Takže jsme pěkně kožení, jako kdybysme chlastali celou noc.
Trochu pospávala, ale budily jí petardy, tak jsme jí dali do kočárku a do předsíně, která je uprostřed bytu, nebylo to tam tak slyšet.
Když jsme se rozhodli jít spát, tak začala předvádět to své noční řvaní :o( Ach jo, modlím se, ať to brzo přejde.

O půlnoci jsme vylezli na balkón. To byla nádhera. Vidíme dva okresy. To bylo všude ohňostrojů! Naši zastupitelé slibovali laserovou show na náměstí. Tak jsme koukali a nic jsme neviděli. Ségra pak říkala, že viděla tři zelená světýlka :o)) Tak to byly asi ty lasery :o))
Hodím do galerie fotku ohňostroje, ale nic moc, foťák to netíhal :o((
Ahojda a mějte se moc krásně!!!
 Zuzka

PS: Janice, je v jáhlech lepek? Mrkni do té tvé chytré knihy, prosím.

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 01.01.04 20:28

Ahoj Zuzko,

obiloviny bez lepku jsou: rýže, kukuřice, jáhly, pohanka, amaranth. Dá se používat zrno, mouka, krupice, vločky apod.. Knížku mám taky. Dostala jsem ji od Ježíška :-))

Pa

Šárka

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 01.01.04 20:59

Ahoj holky a mimísci,

zdravím v novém roce a přeji vám všem šťastný, pohodový a úspěšný rok 2004. Naši mimísci se narodili UŽ v loňském roce a letos budou slavit svoje první narozeniny. Hrozně se na to těším. Ale na druhou stranu - všechno tááák strašně letí.

Těšila jsem se na slevy po Vánocích a zatím teda nic moc. Žádný hezký zlevněný úlovek nemám. Vyrazili jsme „až“ 29. a to už bylo všechno přebraný. Mají jenom prťavý věcičky nebo pak na dvouleté děti. A všude je spousta lidí. Dneska jsme jeli do IKEY (začíná tam výprodej). Říkali jsme si, že po Silvestru budou všichni vyspávat a nikdo tam nebude, tak tam courneme, dáme si kafíčko a něco málo koupíme. Ale ono houby. Tam bylo lidí snad ještě víc než před Vánocema :-((( Na kafe se nedostalo, protože tam byla hrozitánská fronta. U pokladen ještě větší.

Jinak Šíma teď hrozně zlobí u kojení. Nevím co se děje. Vždycky pije tak 2-3 minuty a pak se začne odpojovat (jak já říkám tomu, když se pouští) a sedá si. Pak zase chytne prso, 2× si lokne a zase si sedá. Občas se zapomene pustit a zvedá se i s prsem v puse. No hrůza. Trvá to už asi týden. Asi už je fakt zralý na příkrm. V noci spí pořád stejně, tak mi nepřijde, že by mlíčko nestačilo. Nevíte, čím to může být?

Zuzko - včera mě napadlo kolem 22. hod., že se podívám na emimino. Ale pak jsem si řekla, že tady určitě nikdo nebude a já budu trapná, když tady budu strašit na Silvestra. A ty jsi zatím řádila na chatu :-)))
Tak mě napadlo - nechcete se, holky, někdy domluvit a dát si tady na chatu srazík v určitou hodinu?

Mějte se krásně v novém roce.

Pa

Šárka + Šimůnek (zítra půlroční)

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 01.01.04 21:00

Ahoj holky a mimísci,

zdravím v novém roce a přeji vám všem šťastný, pohodový a úspěšný rok 2004. Naši mimísci se narodili UŽ v loňském roce a letos budou slavit svoje první narozeniny. Hrozně se na to těším. Ale na druhou stranu - všechno tááák strašně letí.

Těšila jsem se na slevy po Vánocích a zatím teda nic moc. Žádný hezký zlevněný úlovek nemám. Vyrazili jsme „až“ 29. a to už bylo všechno přebraný. Mají jenom prťavý věcičky nebo pak na dvouleté děti. A všude je spousta lidí. Dneska jsme jeli do IKEY (začíná tam výprodej). Říkali jsme si, že po Silvestru budou všichni vyspávat a nikdo tam nebude, tak tam courneme, dáme si kafíčko a něco málo koupíme. Ale ono houby. Tam bylo lidí snad ještě víc než před Vánocema :-((( Na kafe se nedostalo, protože tam byla hrozitánská fronta. U pokladen ještě větší.

Jinak Šíma teď hrozně zlobí u kojení. Nevím co se děje. Vždycky pije tak 2-3 minuty a pak se začne odpojovat (jak já říkám tomu, když se pouští) a sedá si. Pak zase chytne prso, 2× si lokne a zase si sedá. Občas se zapomene pustit a zvedá se i s prsem v puse. No hrůza. Trvá to už asi týden. Asi už je fakt zralý na příkrm. V noci spí pořád stejně, tak mi nepřijde, že by mlíčko nestačilo. Nevíte, čím to může být?

Zuzko - včera mě napadlo kolem 22. hod., že se podívám na emimino. Ale pak jsem si řekla, že tady určitě nikdo nebude a já budu trapná, když tady budu strašit na Silvestra. A ty jsi zatím řádila na chatu :-)))
Tak mě napadlo - nechcete se, holky, někdy domluvit a dát si tady na chatu srazík v určitou hodinu?

Mějte se krásně v novém roce.

Pa

Šárka + Šimůnek (zítra půlroční)

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 02.01.04 08:11

Ahojte maminy a cipisci, taky vam prejeme vydareny rok 2004 a hlavne hodne ZDRAVICKA pro celou rodinu!
Jak ste oslavili silvestra? My sme si nacpali pupky, dali trochu sampusu a v deset sli spat, anicka sice vytuhava v pul osme ale budi se kolem pate-seste, tak bysme byli vyrizeni, kdybysme parili. O pulnoci nas vzbudili ohnostroje a petardy, jedina Anuli spala jako drevo. Taky se mi ted cimdal casteji stava, ze najdu anicku spici na boku nebo na brisku i kdyz sem ji davala na zada jako vzdy.....asi budem muset koupit taky ten spaci pytel, jak uz tu nekdo psal, protoze se jinak budi odkopana.
Taky uz se strasne plazi, kdyz si vzpomenu ze tak pred 2-3tydny sme byli nadseni, ze se posunula o par centimetru, tak tedka na:,–(i a puzzle na kterym si hrala na zemi uz ji nestaci a preplazi se uz pres cely pokoj, tak musim davat bacha aby se mi v nestrezeny okamzik nesesunula ze schodu (uz to bude chtit nejakou zabranu)
Sarko - anicka mi pri kojeni taky dela sklapovacky, neni mozny, ze si proste za ty 2-3 minuty Simunek nacpal brisko a uz mu to staci? Anuli uz ted taky dyl nepije (kdyz si vzpomenu ze sem ze zacatku kojila i hodinu)
Moc vas vsechny zdravime! Nedivaly ste se vcera nekdo na Vylet? me to nejak dojimalo, ale me taky posledni dobou dojme vsechno :-)
Ahoj Tina+Ani (pul roku+17dni)

janice
Kecalka 458 příspěvků 02.01.04 09:12

Ahoj holky,
zdravím Vás při pátku. Sice jsem se zařekla, že už nikdy nebudu chválit Vilíkovo spaní, ale zase se to srovnalo a chrní celou noc. Je ale pravda, že po večerní kaši jsem dala ještě 100 ml slabého odvaru z meduňky(to mi doporučili v lékárně) a navíc jsem dala do aromalampy kapku meduňkové silice - snad to neva, musim se zeptat tý léčitelky od nás z ulice. Znám jí dlouho, je to celkem příčetná osoba, neléčí bylinama za každou cenu. jo, a taky jsem Vilíka nedala hned spát, ale dala jsem ho najedeného do lehátka, on si chvilku pohrál a jak začal být prudnej, tak jsem ho začla chovat a on usnul. Četla jsem v jedné knížce, že dítě má být tak hodinu před uložením ke spánku v klidu a pak lépe spí. Když vidim, jak řádí ve vaně, tak to opravdu moc klidnej neni. taky po koupání mažu Vilíkovi bříško, záda a plosky nohou olejem na spaní od Bubchen.Nechci to zakřiknout, ale zatim se mi zdá, že to funguje.
Jinak Vilík má zas nějakou rýmu, takže zase luxujem. Napadlo mně, že bych dávala Vilíkovi pít nějakej čaj na podporu imunity, taky se zptam tý léčitelky a dam vědět, co jsem se dozvěděla. Koupila jsem Siláček od Čajánku, že je v něm echinacea, ale já se ty instantní čaje snažim používat co nejméně.
ADINO - moje zkušenost je taková, že co jí Vilík večer kaše(a vůbec co není na mateřině), že přibírá méně. Záleží samo na tom, co mu dávam, nic zá:,–(ně nesladim, akorát sem tam má ten granulovanej čaj, ale jinak je to samá dušená zalenina a ovoce, akorát večer ta kaše - já střídám různé značky a myslim, že jsou slazený všechny, ale moc jsem to, pravda nezkoumala. Hele, zkus dát Ádovi večer normálně řidší rýžovou kaši do flašky(já střídam do vody i do mléka - po té do mléka spí dýl) a uvidíš.
ZUZKO - Šárka už to napsala za mně, doporučuju Ti tu knížku, je perfektní, včera jsem dělala jáhlovou kaši s dušenejma jablkama a Vilibald byl nadšen. Kdybys chtěla, tak Ti jí můžu koupit, chystám se do Makra a poslat.
Musim běžet, páč Vilík asi vylučoval…,
Pa a s tim chatem bysme se mohly,holky, nějak domluvit!!!!
 janice

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 02.01.04 10:32

Ahoj vsichni, tak my zdravime v novem roce. Silvestr u nas probihal jako normalni den, my uz totiz Silvestra leta neslavime, jelikoz muj manzilek razi teorii, ze profici oslavujou cely rok a na Silvestra pouze amateri. Jinak se nam malinko zlepsilo spani, ale zase ne tak moc. Vecerni kase u nas nefunguje, Terinka ji slupne a stejne chce za tri hodiny prso. Davam ryzovou, kvuli tem lepkum a micham ji do HA-mlika. Zkousime i cajicek na spani, vytuhne po nem vcelku spolehlive, ale opet refren - za tri hodky je vzhuru. Dostane cucnout a pak uz se budi po dvou hodinach az do rana. Jeste zkusim ten olejicek, jak pise Janice, treba to pomuze.
Zuzko, mluvila jsem s tou kamoskou kvuli tomu cecku, slibila mi, ze mi vyhleda dotycne studie, muzes si to pak prostudovat. Jedna se o vitaminy A,C a E a o nejakou souvislost s aktivovanim zeleza a naslednou katalyzaci volnych radikalu v tele. Ja tomu nerozumim, ale tobe to asi bude jasne.
Tak zatim hezkej den a dejte vedet, az zacnete chatovat:-))) Papa Mirus

Kulihrasek
Stálice 52 příspěvků 02.01.04 10:57

Ahoj holky,

tak jsem právě strávila skoro celý den čtením novinek o Vás. Přeju Vám všem v novém roce hlavně zdravé Cipísky, hodně štěstí, zdraví a pohody.

Obdivuju Vás, jak to všechno zvládáte. Já jsem celé Vánoce věnovala jen Michalce (9let) a Tomáškovi (dneska 7 měsíců) a strašně to rychle uteklo. Tomášek si bohužel Štědrý večer moc neužil, měli jsme u nás dědu, švágra a mojí maminku, aby nebyli sami a na Tomíka to asi bylo moc lidí. Celou večeři i rozbalování dárku proplakal přesto, že jsem ho celou dobu chovala. Uklidnil se až kolem půl osmé večer a teprve pozoroval, co všechno dostal. Nejvíce ho ale zajímal balicí papír.

Jinak už měsíc přikrmujeme, moc mu chutná nastrouhané jablíčko, rozmačkaný banán a také ovocné přesnídávky od Hami. Zeleninka mu moc nejede, ksichtí se, ale sní pár lžiček. K večeři dostává různé kaše od HIPP, Milupy, Hami atd. a ty mu také moc chutnají. Zkusila jsem i ovocnou šťávičku, když měl trochu rýmu a kašel, ale moje mlíčko je moje mlíčko. Když k obědu přetrpí pár lžiček zeleninky, už se „třese“ na prsíčko, stejně tak i večer. Po kaši koupeme a před spaním bumbáme, jako by ani příkrmy nebyly.

Šárko, jak znám Šimonka, myslím, že se nemusíš bát, že by se mlíčka vzdal. Jsou to přeci „chlapi“. Tomík dělá při kojení to samé jako Šimonek. Párkrát zatáhne, pak zkontroluje, zda se v pokoji něco nezměnilo, často i s bradavkou v puse, takže šílím, jak to bolí a pokračuje. Někdy mi „drtí bradavku“ a pak se na mě řehtá. Ale nechci Ti brát naděje, že se to příkrmy zlepší, třeba to u Šimonka pomůže.

Tomík je sice už 7měsíční, ale zub nemá žádný, chvilku sice sedí, ale pak se zkácí a popolezl jen jednou a jen o centimetr, ale na bříšku se mu nelíbí, jelikož nemá rozhled. Ale vím, že vše přijde a až bude lézt, bude ho všude plno.

Mějte se všechny krásně

Monča s Tomíkem

eMimino Klarka
Kecalka 138 příspěvků 02.01.04 11:02

Tak ahóóóóój v roce 2004!!!

Nějak jsem nestíhala psát, občas jsem stihla alespoň přečíst, ale toť vše.
O Vánocích už jsem psala v minulém deníčku, moc jsme si je užili. Moc se mi líbili vaše fotečky z vánoc, já jsem teď na to focení úplně ujetá, dostali jsme k vánocům peníze na nový digifoťák, tak už se hrozně těším, jak budu zase řádit. Jinak jseme teda měli pod stromečkem (teda stomečkama - u rodičů) spoustu dárečků pro Karolínku a pro nás peníze, takže my si nadělovat teprve budeme.
Horší už byl teda Silvestr, Karolínka se pořád budila a ještě teď z toho má to spaní rozhozené, takže vstáváme a vstáváme a vstáváme. No co, vždyť já už jsem za těch 5 měsíců zvyklá, jen doufám, že to brzy přejde, abych se stihla alespoň trochu vyspat než budu mít velké břicho a pak dalšího mimíse, to už se zase nevyspím vůbec. Ale kdo ví? Třeba bude opak Karolínky a bude spinkat celou noc.

Za tu dobu co jsem začala dávat Karolínce Hamilon jsem zjistila, že teda blinká pořád, ale rozhodně ne tak moc jako po mým mlíku a je mnohem spokojenější. Takže jsem začala nejprve nahrazovat jedno kojení lahvičkou a teď už jsme tak daleko, že v podstatě nekojím vůbec, jen když se mi za dva dny prsa trošku nalijou, tak si musím ulevit a nakojím, ale jinak vůbec. Holky co už nekojíte, jak jste to dělaly s tím zbytkem mlíka? Už se mi ho fakt dělá strašně málo, ale za ty dva dny už je to dost nepříjemné. Nevadí, že Karolínku nakojím? Aby se mi pořád netvořilo další.
Výsledkem toho je, že je Karkulka úplně vyměněná holčička, pořád se směje, hraje si, takhle jsem jí za poslední měsíc i dýl vůbec neznala. Takže hurá hurá!!!!
Horší je to teda s mrkvičkama, jablíčkama atd. To do ní prostě nemůžu dostat. Zkoušela jsem jí to dát s kaší i s mlíčkem, ale prostě to nechce. Ze lžičky vůbec ne a když jí to naliji do lahve, tak se někdy nechá přemluvit a malilinko vypije a někdy se totálně zasekne a pak jen vidí lahev začne se hrozně vztekat, takže do ní nemůžu dostat ani mlíko. Vůbec nevím, jak jí to mám naučit. Zkoušela jsem zatím mrkvičku, mrkvičku s bramborama, jablko, jahody, borůvky a ani jedno nechtěla.Nemáte nějaký fígl?

No musím už zase frčet, chtěla jsem toho napsat hrozně moc, ale není čas :o( ale já brzy zase přijdu.

Klárka

PS: byla jsem na dalším UZV s brambůrkou a mám termín porodu 11.8. a to jsem se zrovna vdávala, takže by jsme měli double oslavu, kdyby to vyšlo :o)

janice
Kecalka 458 příspěvků 02.01.04 11:38

Ahoj Klárko,
tak jsem Ti napsala takový hezký povídání a těsně před koncem jsem si ho nějak záhadně smazala.Ach jo. Tak znova…
S plnýma prsama jsem to dělala tak, že když mně to už tlačilo, tak jsem to odstříkala ve sprše. Ale jen trošku, aby se mi zase nezvýšila výroba. Vilík už moje mlíčko nechtěl, ani z prsa ani z flašky odstříkané.Tlaky přestaly docela brzo - tak do 10 dnů. Když si ale ještě dneska skusim zmáčknout prsa, tak mi mlíko teče pořád. Sice málo, ale teče.
Jinak s tim dokrmovánim ti asi moc neporadim, Vilík jedl od samého začátku uplně všechno. V některýck knížkách radí dávat ze začátku jednu lžičku a pak dokrmit mlékem, někde zase radí zeleninu sladit - já bych to nedělala, spíš bych přidala do dušené mrkve dušené jablíčko, no a nekde radí nechat dítě trochu vyhládnout a nebo když nechce ovoce nebo zeleninu, nedávat mu potom hned mléko, protože přijde na to, že je pro něj zbytečný se mordovat se lžičkou, když pak stejně dostane mlíčko. No, každopádně, všechno chce svuj čas a do 18 let mlíko z flašky pít nebude:o)))
Jo a pozor na ty jahody, jsou silný alergen.Skus na začátek dušenou babykarotku s jablíčkem. To je sladký, tak snad to půjde.
Tak se měj pěkně a vydrž
 Janice

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »