CIPÍSKOVA PARTA - 23. DÍL

Rodičovství

Ahoj všem! Právě jsme se vrátili z té avizované oslavy kamarádových jednoročnin. Teda to byla pařba! Tři kluci ? 12, 11 a 10,5 měsíce a do toho Valuš a pes Arni. Ondra měl obývák zařízený na oslavu ? barevné nafukovací balónky a konfety. Měl dort ? mašinku. Ten byl krémový, tak ho děti nejedli. Jen rodiče ? mňam, mňam :o))) Děti dostaly jablíčkový nepečený. Jen Valuš ještě utřela nos a dostala přesnídávku :o)) Naštěstí ještě nechápe souvislosti a tak jí to nevadilo.

V nestřeženém okamžiku se dokonce oslavenci povedlo napít se červeného vína. Ještě se tím polil a pak se pokadil :o)) Takže smrděl vínem a ještě hovňousama. Jeho taťka prohlásil, že teď by jim ho sociálka určitě vzala :o)))
Nejhorší bylo, když se všechny čtyři děti rozvášnily! Holky, to bylo o nervy! To byl rachot! Neumím si představit, že bych dělala sestru v jeslích.
Jediné Lenka a Nikky vědí, co nás čeká! Holky, teď je zlatě!!!

Já bych si přála, aby se mi povedlo i Valušce udělat oslavu. Snad to zvládnu a nebudu zrovna dělat státnice. Mají být v půlce června :o((

Koukali jsme na video z plavání. Teda holky, já s tím asi budu mít problém! Jak oni tam ty děti strkali pod vodu! Budu muset pracovat sama na sobě a bude muset s námi chodit taťka. Já totiž nechci, aby se jednou Valuška bála vody, jako se bojím já a neuměla pořádně plavat, jako neumím já. Proto se do toho plavání tak hrnu, i když mám hrůzu.

Včera měla Valuška půlročniny. Sundali jsme nebesa. Já jsem ušila kapsář na hračky a taťka ho přidělal na zeď. Taky jsme natáčeli a fotili, jak si spolu hrajeme a jak se koupeme.
Máme nové fotky na stránkách a něco hodím i do galerie, tak mrkněte!

Adámku, pochlub se! Jak dopadly křtiny? Jakže se teď jmenuješ?

Nikky, řekni Vendulce, že Valuška má taky bebíčko. Nevím, jak se to stalo, ale má odřené lýtko, trochu sedřenou kůžičku. Tak to foukáme a už to vůbec nebolí :o))

Veru, u nás asi nikde nejsou včelařské potřeby :o(( Já bych ty ozdoby taky chtěla, bééé! Zatím jen dělám obrázky na okna.

Mahi, myčka už fachčí. To ti je pohodička. :o))

Sluníčku, ten článek o bílkovinách je dost zavádějící!!! Prosím tě, já vím, že chceš pro Keri jen to nejlepší, ale nic nenahradí živočišné bílkoviny a dítě je potřebuje! Laktovegetariáni je pak nahrazují velkým množstvím luštěnin a jader. To ale takhle malé děti nejedí. Nebo chceš už teď dávat Keri čočku a ořechy? Dospělý se už bez masa obejde, ale malé dítě ne. Máš pravdu, že musí být kvalitní a dobře upravené. Určitě je dobré ho aspoň jednou týdně dát, jak píšeš.
Je pravdou to, že když se to s masem přehání, tak po něm děti tloustnou, to je tam napsané dobře. Libor je odborník přes potraviny a ten článek ho docela zděsil. Ale jinak je jistě každého věc, jak se o své dítě postará a co mu dá do života. Jen píši, že oba extrémy se mi zdají přehnané.
Jo a děti taky instinktivně jedí omítku, pastelky, slepičáky a nebo jelení lůj, jako moje ségra :o((( To jsem zvědavá, po čem půjde Valuš!

Tak jsem zase udělala chytrou :o)) a jdu něco dělat.
Pa pa a mějte se krásně!!!
Zuzka a půlroční Valuška

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.03 00:49

ahoj holky,

tak mám konečně po čtrnácti dnech čas zasednout za počítač. Včera nebo vlastně dneska v noci jsem louskala dva předchozí deníčky víc jak dvě hoďky do tří do rána, taky jsem byla ráno jak lenochod :-)). Teda to je změn. Mimča udělaly spoustu pokroků, rychle to utíká.
Adino, ty mi vždycky zvedneš náladu svým nadhledem a komentářema, Zuzko ať myčka dobře slouží - vzpomínala jsem, jak jsme s manžílkem seděli v kuchyni na zemi proti myčce, když běžela poprvé a čučeli na bílé dveře :-), našim novomaželům :-) přeju moc splněných snů a radostí (ta společná fotka s Nikoušem se fakt povedla), a ta Janisina rodinná taky (snad už nemrznete). Hurá Market, že Tomík je dobrý, hlavně ať už nemáte stresy, nás teď vyplašila kamarádka s cukrovkou, Háňa totiž bez problému usíná na celou noc a i přes den si dvakrát a někdy i třikrát schrupne, je klidná pohodářka a to prý dělají děti s diabetem. Trochu mě to vyděsilo, ale už to přešlo, to by přece měla nějaké potíže a třeba nepřibírala ne? Ale stejně jsou to nervy, tak ať jsou ty naše mimča zdravá.
Jinak se náš lenoch točí jen na bok, jakmile zjistí, že by se snad mohla překulit na nenáviděnou polohu břišní, zapře se a honem zpátky na záda, mrška, už se těším, jak zase vyfásneme doporučení na rehabilitaci. Očkování bylo bez potíží (koupila jsem tu šetrnou), 23 jdeme na druhé kolo, tak doufám, že druhý den si Háňa bude mít chuť trošku vychutnat světýlka na stromku. Holky a co vaše skalpy? Já mám makovici olezlou a navíc mě strašně štvou ty vlasy všude po celém bytě! Nestíhám livkvidovat, překonala jsem i podzímní línání našeho hafušáka. Achjo, Mimino má plešku vyleželou, tatínek má čelo až na temeni a maminka podškubaná - taková pěkná rodinka. Jo , když už jste probraly naše mužský (hezky se sešli), tak přidávám toho svého do skupiny habánů: 1,95 a 110 kg :-))). A taky počítačový šílenec. Koukám, už přetahuju do půlnoci, tak padám do postele. Cukroví mám sice napečené, ale čekají mi záclony, úklid kuchyně a hlavně dárky !! Pořádně nic nemám. Byt vyzdobím až na poslední chvíli, protože to zmizí můj počítač - béééééééééé. Nápad se včelím voskem zkusím, miliju tu vůni, plástve mám už kolik let ve skříni po tatím, na voskování dřeva. Ty voňavé ozdoby jsou proma tip.
Klárko, tobě držím palce, jsem ráda, žes dala mamce ještě šanci, ale myslím, že budeš muset tvrdě zakročit u babičky a promluvit s tátou a s bráchou. Mamka podle mě už není svou vlastní paní a po léčení jí budete muset hodně zaměstnávat, aby nebyla sama se sebou a neměla na své problémy čas . Moc držím palce, kéž to vyjde. Dávej na sebe moc pozor a šetři síly - naše těhulka.
Přeji vám hezký nový týden, teď tu budu asi každý den, abych překonala absťák, co budu mít během svátků, až sundám počítač z jídelního stolu a upravím byt. Taky bychom rádi stavěli (už máme vyhlédnutý typ domu - řopík(zahrabaný do terénu)), ale nemáme zatím našetřený základ na pozemek. Bydlíme sice ve vlastním a dobře, ale nechápu jak je možný, že po stěhování z 1+1 se nevejdem do 3+1, máme děsně harampádí :-).
(Snad už konečně budu mít přeskenovaný fotky a odtajním nás :-)
Tak pa Ája + Hanýsek

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 15.12.03 00:54

Ahoj holky,

tak jsem zase první! :o)

Vendy se trošku zklidnila a pjusinku už má skoro zahojenou. Ale já nemůžu spát. Dala jsem se do balení dárků, už mám skoro vše zabaleno, jen ještě nějaké dárky našim dětem. - To je děsný, ještě před rokem jsem psala, našemu klučíkovi a teď píšu dětem, to to letí.
Holky............ bouřka!!! To si snad to počasí dělá srandu, připadám si jak v dubnu, dnes chvilku pršelo, pak vykukovalo sluníčko, pak zase pršelo, pak se ukázal sníh a teď normálně bouří, fouká a prší.
Jen aby to nevzbudilo Vendulku. :o(
Už je vzhůru tak zase nic. Napíšu zítra

Nikol

Veru
Kecalka 242 příspěvků 15.12.03 01:20

Ahoj holky,

že bych dnes byla první já? Poslední dobou mi to vždycky někdo vyfouknul, tak už jsem se ani nesnažila :o))))
Místo dnešního plánovaného lenošení jsme opět celý den courali a nakoupili zas nějaké dárky. To je proti jiným letům u nás docela výkon, protože jindy nakupujeme až těsně před Štědrým dnem :o) Až letos jsem si uvědomila, že si vždycky před vánocema při shánění dárků taky něco koupíme do bytu, nebo pro sebe. Letos jsme ulovili dlouho plánovanou vysokou lampu do obýváku. Už po ní mlsáme dlouho a teď ji měli za super cenu, tak jsme neodolali. Však je hned doma útulněji, to osvětlení dělá hodně!
Další nákup byly papuče ? tygr. Jednou jsme něco podobného měli, na studené nohy neznám nic lepšího a ještě ke všemu jsou ty tygři fakt jak živý. Takovýhle hezký jsem ještě nikde neviděla. Máme je oba a jsme z nich nadšený. Jak malý děti :o)))!!!
Jinak Tinuška je stále zlato, je fakt hodný mimčo! Moc nebulí, hodně se směje a někdy dostane i záchvat smíchu. Dnes ho měla sama ze sebe, když se našla v zrcátku :o) Musím ji někde v Baumaxu koupit samolepící folii-zrcadlo, psali o tom někdy v deníčku u Mishicky, je to dobrej nápad. Koupím ji toho kus a pak polepím třeba karton a nemusím mít strach, že to rozbije.
Začíná se jí klubat druhý zub, ale nějak se pořád nemůže proříznout. Je tam ale dobře vidět. Jak to může dlouho trvat? Asi ji to někdy docela bolí, chudinku moji, ale je statečná a snáší to myslím dost dobře!

ZUZKO, jestli chceš, tak mi napiš do osobní zprávy adresu a já ti ty plásty klidně pošlu. Zabalila bych je do bublinek, zpevnila kartónem a na poště mají dobrý krabice. To by jsi ještě vykrájet stihla.

MARKET, na dovču už jsem skoro připravená, mám věci na kupce v otevřeným kufru a postupně přihazuju. Jen nevím, jak se nám to všechno vejde, babi mi bude muset půjčit svůj kufr, já mám jen malej :o) Máme super, že v tom stejným hotelu, co budeme, jsou teď Markovi rodiče. Už nám volali, že je to tam moc hezký a jak znám babi, tak tam udělá kvalitní průzkum a já tam pojedu perfektně poučená a proškolená :o))))

Tak jdu honem do pelechu, ať se ráno vykopu. Prý má chumelit, tak to bude s těma kočárkama asi fuška. Jeden den tu už bylo docela dost sněhu(asi 5 cm) a mě to teda stačilo!

Ahoj Veru + Tina 24.týden

Veru
Kecalka 242 příspěvků 15.12.03 01:21

Tak houbelec prví :o(((

Než jsem to poslala, tak je tu plno! :o)

V.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.03 10:42

ahoj,

poradte prosim: blizi se nam cas prikrmu a ja bych si chtela udelat do zasoby mrkvove pyre. Jak to presne delate? Varite mrkev vcelku nebo nakrajenou na kousky? A jak dlouho? Kolik vody tam davate? Budu vdecna za jakekoliv poznatky ;-)

Diky
Pavlina

janice
Kecalka 458 příspěvků 15.12.03 12:21

Ahoj Pavlíno,
je vcelku jedno, jestli vaříš mrkev v celku nebo na kousky. Samo, když je menší, rychleji se uvaří. Vody dávam přiměřeně, buď to mám akorát hustý, když to rozmixuju, nebo když mi zbyde ten vývar, tak ho dám Vilíkovi vypít - hrozně mu to chutná. Já teda dělam vždy čerstvé jídlo, když nemám zeleninu nebo čas, dám kupované. No, nevim, jestli jsem Ti pomohla, kdyžtak se ještě ozvi
Janice + Vilík(dnes půl roku)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.03 12:30

Diky moc za zkusenosti. A nezkousela jsi nekdy pyre namrazit do zasoby?

Pavlina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.03 12:36

A jeste jeden dotaz - jakou pouzivate mrkev, kupovanou nebo ze zahradky? Ja jsem dostala ze zahradky pestovanou bez hnojiv, ale neni moc sladka, tak nevim, jestli s ni uspeju.

Pavlina

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 15.12.03 13:20

Ahoj Pavlíno,

zatím teda ještě nepřikrmujeme, ale čeká nás to začátkem ledna. Já se chystám dělat pyré do zásoby a dávat do mrazáku. Budu ho dávat do skleniček od výživy (ze začátku i do tvořítka na led, abych měla malé množství) a pak šup do mrazáku. Mrkev mám zatím ze zahrádky a pak se pokusím sehnat nějakou bio zeleninu. MUDr. mi říkal, že by se mělo vařit v kojenecké vodě kvůli dusičnanům.

Hodně je taky popsáno v SOS maminek tady na emiminu (Jak se nezbláznit z rad o příkrmech …), tak se tam podívej.

Pa

Šárka

janice
Kecalka 458 příspěvků 15.12.03 13:34

Já používám obyčejnou kupovanou mrkev. Akorát mně Dr. poradila, ať nekupuju takovou tu nápadně krásnou a velkou, protože tam bývá právě nabitá dusičňany. Já už dělám různé směsky a vařim většinou tak na 2 dny. Když něco zbyde, tak to mrazim.
Pa janice

janice
Kecalka 458 příspěvků 15.12.03 13:44

Čau holky,
tak to vypadá, že nám aspoň na pár dní zima ukázala, zač je toho loket. Teda aspoň mně! Včera jsem se rozhodla, že vyrazim do Makra a Hypernovy do Průhonic. Protože jsem předpokládala, že tam bude nabito, dala jsem si budíka a vyrazila v 6,30!!!! U nás bylo zasněžíno, ale když už jsem byla vypravená a měla dohodnutý hlídání u sousedky, tak jsem jela. Noooo, na letních gumách na ledovce, totálně neprojetejma a neposypanejma silnicema. Normálně to jedu tak 15 minut a dneska jsem jela hodinu na „dvojku“ celou cestu, staženej zadek, křeče v rukách, no hrůza hrůz. Pravda je, že v obchodech nebyla ani noha. Spátky jsem si myslela, že to bude OK, to bylo něco po 10 hodině, ale houby, bylo to to samý, akorát jsem aspoň viděla. Když proti mně na úzký silničce rotoval autobus… tak jsem si vážně myslela, že to mám sečtený:o((((
No, dorazila jsem v pohodě, dokoupila jsem ještě nějaký dárky, plenečky, jídlo a do vánoc už nikam ani nepáchnu.
Jinak nic moc nového se u nás neděje, dítko teď chrupe, konečně se naučilo že po obědě se jde spát a tak neprotestuje, když ho dám ještě bdělého do postýlky. Takže jdu něco dělat, mějte se bájo a opatrujte se.
janice+Vilík(6 měsíců)

janice
Kecalka 458 příspěvků 15.12.03 14:14

Jo, ještě jsem Vám zapoměla napsat, že jsem si koupila docela zajímavou knížku „Polévky a kašičky pro nejmenší“ od MUDr. Judity Hofhanzlové. Koupila jsem jí v Makru a stála 129 Kč. Zatim jsem jí jen tak prolistovala, ale vypada docela zajímavě. Jsou tam všemožný receptíky pro mimča a povídání co která zelenina nebo ovoce obsahuje, jak upravovat, kdy dávat a tak. Vzadu je napsáno, že se dá objednat na adrese: Medica Publishing, Pavla Momčilová, V Zahradách 146, 251 01 Čestlice.
To je vše
pa janice

janice
Kecalka 458 příspěvků 15.12.03 16:10

Tak do třetice ještě já,
ta knížka se mi fakt zdá dobrá, je lehce alternativní, zrní, bylinky, spousta receptů a rad.Je tam i seznam autorizovaných prodejců Biopotravin a zásilkový prodej.Ještě jsem tam objevila telefon a e-mail té zásilkovky - tel.272680919, momcilova@volny.cz.
Pa Janice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.03 16:22

Tak už to mám potvrzené!!!!!!!!!!­!! Jsem těhotná, dneska jsem viděla brambůrek na ultrazvuku a mám i fotečku! Netušila jsem, že budu mít takovou radost. Teď jen aby bylo pořád všechno v pořádku!!!
Tak to vypadá, že budou dětičky opravdu přesně o rok.

Jinak Karolínka má opět rýmu rýmovatou otravnou :o((( a ještě nějak nechce jíst. Asi už jí to moje mlíčko nechutná nebo co. Myslím, že má hlad, ale nechce papat. Už jsem tohle období zažila, to se ale pořád kroutila a pouštěla a zase chytala , protože jí trápily krkance, ale teď se nekroutí, jen se prostě nechce vůbec chytit. Už jsem rozhodnutá, že se zítra domluvím s doktorkou a začnu přikrmovat, myslím, že teď už to taková tragédie nebude, za týden jí bude 5 měsíců.

Tady napadlo přes noc spousta sněhu a celý den sněží a sněží, je to docela sranda jezdit v tom s kočárem, co?!

Jen jsem vám chtěla napsat, že už to mám potvrzené a čekáme brambůrek, teda zatím brambůrek a uvidíme, jak mu budem vlastně říkat.

Tak se mějte pěkně!

Klárka + Karolínka (21 týdnů) + brambůrek (7 tt.)

Adina
Kecalka 127 příspěvků 15.12.03 19:37

Nazdárek kočky,
tak jsem vám tam v rychlosti mrštila fotečku z našich slavných křtin a jednu uplně čerstvou mě s Adámkem.Teď jdu spáchat pokus o uspání divé zvěře a pak bych ráda viděla tu hrůzu(Nemocnice)-to aby bylo co pomlouvat.
Křtiny dopadly nad očekávání dobře a představte si,že v jednu chvíli,kdy začalo dítě natahovat,nás zachránil dudlík!!Takže naše absolutně nedudlíkové dítě třímá na fotografiích při polévání svěcenou vodou dudlajs…no co,hlavně,že to zabralo.
Oslava pak byla taky fajn,Adámek zářil na všechny strany ,úsměvy nešetřil a v půl desáté večer jsem měla pocit,že nikdy už spinkat nebude.Ale ráno nám to vynahradil a chrupkali jsme jako broučci do deseti hodin!!!
Samozřejmě,abychom si nezačali hned gratulovat,jaké máme vzorné dítě,v neděli odpoledne(při pokusu o vycházku s aplikací kočáru v němž nebyl asi 4 týdny)jsme opět pocítili sílu jeho hlasu a vyhraněnost názorů-na kočárek a posléze i na celou vycházku.A my jsme zrovna nebyli moc při síle na boj s kojencem,takže z naší strany byl hozen ručník do ringu asi po 10 minutách.Zkrátka jsme se otočili a s Adamem v „teplejch“ pěkně domů.
Chudák já, jsem prostě odsouzena vláčet kluka jenom v šátku.To pro informaci SLUNICKA dělám opravdu každý den a fyzička nikde :-)))
Však máte možnost posoudit parametry našeho macíka na čerstvých fotografiích.
Takže to by v kostce byly naše víkendové zážitky,mějte se všichni báječně vánočně
papa
Adina a Adam Jiří :-))) 5 měs+2 dny

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 15.12.03 21:53

Ahoj Veru!
Jsi strašně moc hodná. Jenže už bych to nestihla. V pátek odjíždímě k Liborovým rodičům a vracíme se 22.12. večer. 23.12. budu muset nakoupit a aspoň uvařit brambory na salát a taky budeme objíždět babičky s dárkama. Škoda, měla jsem se ozvat dřív a měla bych pěknou výzdobu.
Tak za rok :o)))
 Zuzka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.03 01:04

ÁJA:
ahoj sněhulky,
tak i hnusně městky špinavá Plzeň je dneska báječně bílá. Teda z okna. Botokros za kočárem ve váninici je žůžo - jely jsme objednat vakcínu a pěkně to chytly. Háňa byla byla ze sněhu hotová, pak ještě ohňostroj pro Špidlu a spol. na nové dálnici a večer nechtěla vůbec zabrat :-). Já dneska asi taky neusnu, protože mi nenapadlo nic jinýho než strhat záclony v celém bytě (dva balkony bééé) a rozšroubavat okna. Drhnout skla ve vánici - musím konstatovat, že mi nejspíš šíblo. No, teď je to hotový, ale nevim o ničem, co by mě nebolelo :-). A ještě je na nás úklid sněhu kolem paneláku. Já tedy nevím, jak sestavujou ten seznam - pořadí, ale sníh na nás vychází každý rok, a to je tu sníh tak max 14 dní v roce. Máme fakt kliku. Musím ráno vylézt brzo, abych to stihla uklidit, teď by mě asi sousedi milovali, kdybych tu štrachala za hrablem.
Taky stavíte sněhuláky? S manžílkem pravidelně jednoho (vel. dle množství sněhu) postavíme v zahradě u domu pod naším oknem. Ještě že už máme Haničku, po třicítce jsme vypadali jako exoti. A na podlaze u stromečku stavíme vláčky a večer jezdíme, fakt - ty děti jsou požehnání, s nimi si nezapomeneme hrát.
Dneska mi kluci přivezli z Prahy autíčko, vybrali si bezva termín, naštěstí to dopadlo dobře, ale bylo prý spousta bouraček. Chtěli mi to utajit - cha chá , amatéři. Nevím ale kde ho zaparkovali, jsem děsně na ten vrak zvědavá a těším se , až budu zase úplně samostatná a nezávislá.
Docela by mě zajímalo, jak u vás probíhá štědrý den. Já i Marian jsme si každý ze své rodiny přinesli jiné rituály, které udržujeme. Naše rodina obědvala kubu a k večeři byl vždy pstruh a bramborový salát, u nich zase bez oběda, večer hrachovka, kapr, řízek a salát. A po večeři pupáčky - mrňavé buchtičky s meruňkovým džemem a s jednou mincí pro štěstí a jedním bez náplně pro smůlu. Dělám všechno, jen pupáčky máme modifikované : žádná smůla a mince pro každého :-))). O stromek se střídáme - jednou smrček a jednou borovička + kombinace ozdob. Střídáme slámu, perníčky apod. se sklem. Tak máme každý rok jiný strom a jiné ozdoby. Už máme ale problémy si to pamatovat. Letos jsme to museli odpočítat. Už se těším na ty vůně. A doufám pohodu. Když dneska našeho kojence tak fascinoval ohňostroj, co asi „řekne“ na stom. A na očkování :-(. To teda máme termín.
Jinak mi dáváte s dárkáma. Pořád nemám co zabalit, zítra vyrazím. Vím co chci pořídit, jen se přinutit vyrazit do města. Mám vytipované obchody, kam se dostanu i s kočárem. Minulý týden nám zarámovali dva obrazy. Dva dni jsem je stěhovala domů na kočáru, ten větší má 1 na 1,30 m, kdyby foukal vítr, stačily by kolečkové brusle a už to jelo.
Jinak dík za diskuze o příkrmech, lapám postřehy, za chvilku to zkusím, mlíka je dost, ale prcek už pošilhává po naší baště. Po vánocích to zkusím po lžičce, aby si zvykla. Docela se i těším :-).
Tak šmytec, pěkné bílé úterý, a zimní pneu pirátům silnic :-)) (za kočáry a šátky i na boty)
Pa Ája
Jo a sorry, že jsem já ostuda, co se ozve za tak dlouho, jsem vám vyfoukla ten první oblíbený flek. Je to jak s tím úklidem sněhu - prostě klika

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 16.12.03 10:08

Ahoj holky,
to máme ale krásnou zimu, mohlo by to vydržet až do vánoc, jenom lituju ty chudáky řidiče, je to teď na cestách fakt o hubu. Konečne se mi podařilo dát zas něco do galerie a přemluvit manžílka, jmenuje se Robert, aby se dal s Johankou vyfotit, tak se na to můžete mrknout a taky je tam ta slíbená Johanka s naušničkama, ještě musím nějak upravit naše svatební fotky, nevím jak se mění formát na jpg., musím se zeptat bráchy.

Jinak peču jako o život a chystám se na vánoce. Mám udělané perníčky, vanilkové rohlíčky, linecké, dneska se chystám na pracky a na kokosové rohlíčky. Taky chci ještě sádlové bochánky a pařížské rohlíčky, doufám, že to stihnu. Ségra je teď na chvíli doma, tak mi pomůže, s těma dětma je to síla, jedna řve, druhá dělá šílený binec, je to fakt o nervy. Sem zvědavá, jak dlouho budu uklízet ten binec z toho pečení. A jak jste na tom vy?

U nás na vánoce jíme hřibovou polévku, kapra a bramborový salát. Po večeři si dáme makové štrůdle (závin) a cukroví. Pouštíme lodičky, zpíváme koledy u stromku, už se na to moc těším a pak se vrháme na dárky, rozbalovat všechny bude asi Sára ta se v tom úplně vyžívá.

Dárky už mám skoro všechny koupené, tak už sem celkem v klidu, ještě něco dobalím a je to ufff, ale byla to dřina.

Ještě si musím postěžovat na Johanku, opička jedna si vymyslela, že bude vztávat 5krát za noc, tak bych se potřebovala pořádně vyspat. Pořád jenom mrčí, asi jí už taky lezou ty zuby, ale ještě není nic vidět. Strašně slintá a do všeho co chytí do ruky hryže a kouše. Taky mi dá o hodně víc práce ji uspat, většinou zabere až zapnutý fén.

Klárko, gratulujem k potvrzenému těhulkovství a pohlaď od nás brambůrek, je to úžasné. Sem moc zvědavá co to bude, jestli holčička nebo chlapeček.

Tak holky, já letím pokračovat ve vánočním shonu, ještě mám dost práce a moje zádá úúúáááá, jsou to teď chudinky.

Ahojky v předvánočním čase.
Lenka Johanka 4,5měsíce

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 16.12.03 10:09

Ahoj holky,
zdravime s Keri po vikendu. Zavidime vam snih, tady ani vlocka:-((
V nedeli jsme byli na vanocnich trzich ve Frankfurtu, dala jsem nejaky fotky do galerie, dokonce tam ani nebylo tolik lidi, jak jsem se bala, dokoupili jsme posledni darky a ted uz to jenom nacpat do auta a hura do Cech. Jo, jeste musim dosit ty zaclony, bez nich nejedu:-)
ADINO- jeste jsem minule zapomnela, my mame vazne kocarek Chicco, trikolovej, bezovomodrej, takze mozna mas pravdu, ze v kocarkach od Chicco jsou nejaky zony a proto tam deti nechtej bejt. JA se ho neodvazila od toho cirkusu pred 14 dny vytahnout, i na vanocni trhy jsme sli se satkem a kdyz jsem pak videla nejakou rodinku, jak se snazi vyvlacet kocar po pevnejch schodech ve stanici metra (nejely schody a nefungoval vytah - v nedeli se nepracuje a neopravuje), tak jsem byla jeste rada. Jinak gratulujem Adamkovi ke krtinam.

KLARKO- tobe velkou gratulaci k bramburce a at je vsechno v poradku. Mozna, ze nechce Karolinka pit, protoze se ti uz nejak tehotenstvim zmenily hormony a mlicko chutna jinak, tak klidne zacni prikrmovat, bych rekla ja. Hlavne bud v pohode, at mas pohodovy tehotenstvi.

ZUZKO - k masu - ja nejsem proti masu (i kdyz maso moc nejim), me hlavne mate, jak se ty jednotlivy prameny dokazou rozchazet v tom, co detem davat a v jakym veku. Me navic, kdyz mi bylo osm mesicu zkolabovaly ledviny, byla jsem v nemocnici a nekolik let po te jsem jeste musela chodit na
kontroly, a protoze jsem se dle slov moji mamy cpala masem (cervenym) kazdy den, nevim, jestli to nahodou nebylo z toho. Treba, ze ty ledviny nebyly na takovou premiru bilkovin jeste zraly. Tak se bojim, aby Keri nedopadla stejne. Ja jsem takova matka nervoza:-))) Prece jenom mi uz tezce tahne na tricet:-)) A stary matky maj pravo na to, byt nervozni a preopatrny:-)))

Tak se holky mejte hezky
Slunicek + Kerstin

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 16.12.03 12:28

Ahoj holky a kluci, tak ja vsechny zdravim za zasnezene Vidne. Musim se smat Slunicku a tomu, ze je nervozni matka. Kdybyste chteli videt nervozni a hlavne opatrnou matku, tak se musite podivat na me:-))) Dneska jsme byli u pana dochtora, Terinka dostala treti injekci a byla pochvalena, ze je bystra a pokarana, ze je lina. Mam dojem, ze sportovni kariera ji neceka. Jo, hlavni vec: MAME ZUB!!! Objevila jsem ho ja, vcera vecer, ale tatinek na moje narazky o satech nijek nereaguje:-)))
AJO, ty jsi z Plzne? My puvodne taky. Prosim Te pozdravuj moji zlatou stribrnou Plznicku!!! Tak papa, dite ma asi hlad, tak musim koncit. Mirus a Teri (5,5 mesice)

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 16.12.03 15:00

ahoj,

jeste dotazek k prikrmum - v minulem dile denicku Janice nabizi seznam miminkovskych blivajzku, ale ja ho nikde nenasla. Uz je zverejneny? Ja bych chtela takyyyy, prosim…

Pavlina + Iva (5.5mesice)

janice
Kecalka 458 příspěvků 16.12.03 15:16

Ahoj Pavli,
seznámek si píšu, ale pravda je, že jsem ho sem ještě neuveřejnila. Dám to do nějaké podoby a přidám k nějakému mému budoucímu komentáři. Nicméně zas takový zázrak to nejni, zjistila jsem, že Vilda sni jakoukoliv kombinaci, kterou mu předhodim. Takže střídám brambory, mrkev a buď fenykl, brokolice, kukuřice, hrášek, cuketa, kousek bílého masa,žloudek na tvrdo atd. Nebo rýže, mrkev a zase něco k tomu. myslim, že jsi psala, že nemáš moc sladkou mrkev a jestli to bude Ivča jíst. Dneska jsem Vilíkovi k svačině uvařila mrkev a jablíčko a rozmixovala. Takže vznikla relativně sladká mrkev.To byla paráda a Vilda měl boule za ušima.
No, teď musim končit, jedu s Vilíkem na sono kyčlí. Pa Janice

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 16.12.03 15:34

Ahoj Janice,

diky za info. Ja se stejne zacnu hodne vyptavat,
az zacnem skutecne prikrmovat. Zatim si to teda nedokazu moc predstavit :-/.

Pavlina

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 16.12.03 16:36

Ahoj holky,
jsem se chtela zeptat: mate nekdo zkusenost s cestovni postylkou (nevim, jak se to jmenuje presne cesky), je to takova ta skladaci postylka, latkova, da se slozit do tasky pres rameno. Resim ted, jestli tahat do Cech kocar, kdyz v nem stejne Keri nejezdi nebo jenom tu vanu (aby mela aspon kde spat) nebo koupit tu cestovni postylku. Neznici si v tom mimi zada? Jestli by v ni mohla spat tri tydny? Myslela jsem, ze by se nam pak hodila na dovoleny. Tak jestli ji nekdo mate, napiste zkusenosti. Diky.
Koukala jsem se na ty svy fotky a ja mam takovy kouty, to je hruza, jak jsem vypelichana. Me by nepomohla ani Bierhanzlova mast, doufam, ze to padani vlasu nekdy skonci.
Janice, taky se primlouvam za seznamek blivajzku, uz se nam to pomalu taky blizi. Jo, jak dlouho se vari fenykl a jak chutna? Musim rict, ze jsem to jeste nikdy nejedla. Ja si teda pod tim dokazu predstavit akorat ten desnej fenyklovej caj, co jsem pila v sestinedeli.

Jeste k vanocnim tradicim - v moji rodine je v poledne kuba, vecer klasika- rybi polivka, kapr, salat, v manzelovo rodine v poledne vareny hovezi s krenem, vecer salat a klobasy, tak to kombinujem. Ale letos manzel vyhlasil, ze se pokusi snist kapra, kdyz mu dam kousek bez kosti:-))

Minulej tyden jsme koupili Keri v supermarketu vanocni baleni pamprsek, bylo v nem CD s detskejma pisnickama a plysovy slunicko, tak ted poslouchame Zajicek v sve jamce v nemcine:-) doufam, ze nam dite nezacne sprechtit nemecky:-)
Jeje, tady neco zapacha, kdopak to asi bude?
Mejte se hezky
Slunicek+Keri

janice
Kecalka 458 příspěvků 16.12.03 18:08

Čau Sluníčku,
fenykl se vaří docela chvilku, je to takový trochu mentolový, ale spíš neutrální, no, já vlastně nevim, sice jsem ho chutnala, ale že bych se po něm utloukla, to ne. Za vyzkoušení to stojí, udělá to v jídle zase jinou chuť.
Jo, dneska jsme byli na posledním sonu kyčlí a všechno je OK. Huraaaaa, už tam nejdem. Akorát tam bylo plno takovejch těch uplně pidimimineček, takovej Vilík nebyl, ani když se narodil, tak už jsem se taky začla těšit na další mimi. Ale to má ještě čásek.
Tak pa pa janice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.03 18:54

Ája: čau holky,
tak mi visí záclony, mám i pár dárků, ale jsem vyřízená. Kdyby se tak samo vyžehlilo oblečení pro Handus. Mám ji na klíně a před chvilkou nás parádně zblila a to se tváří, že by ještě hlt mlíčka brala. Budeme muset do vany.
Pěkné recepty jsem tiskla minulý týden pro kamarádku z SOS maminek, tak se tam zkus Pavli juknout. Je to rozdělený podle věku. Je to jako ty naše vánoční menu, mňam. Mirus, bydlím v Plzni a taky mám tuhle větší vesnici ráda, teď pod sněhem je tu krásně. Teď bydlíme znovu na Slovanech, původní byteček mám na Borech, hned u Borské přehrady. S vyhlídkou na zamrzlou přehradu a lesy. Zima tam byla vždycky nádherná.
Sluničku, mám švagrovou Němku, moc fain holka. Sem do Čech vozí pro svojí holčičku přenosnou postýlku a bývají tady tak týden. Je rehabilitační, tak ví, co mimi vyhovuje. Páni, teď se Háňa posrandila jéééé, proteklo to zádama, tak a padáme do koupelny. To je ale puch. Pa Ája

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 16.12.03 20:46

Dik za tip. Ja ted jeste resim jeden problem - my zacnem prikrmovat nekdy v lednu, ale po par dnech jedem na tyden na hory. Chci tam s sebou vzit kupovane blivajzky, asi prvni lzicka mrkev od Hami, prip. jeste neco jineho, a bojim se, aby si Iva nezvykla na ty kupovane a neodmitla mi pak domaci stravu. Chjo, to je slozite, zlate kojeni ;-)

Pavlina

eMimino Klarka
Kecalka 138 příspěvků 16.12.03 21:37

Ahoj holky!!!

Tak máme několik novinek, dneska jsme byly s Karolínkou u doktorky a zadá se, že se blíská na lepší čay, teda doufáááááááááám!!
Za prvé, mi doktorka doporučila přikrmování, k čemuž jsem se už stejně rozhodla, takže dneska Karolínka poprvé ochutnala mrkvičku, no vypadalo to, že jí špíš dávám šťávu z citronu, jak se tvářila, ale asi lžičku jsem do ní dostala. To byla taková legrace, máme mrkvičku uplně všude. Ještě jsem jí chtěla večer dát kaši, abych se trošku vyspala, ale nevím jak se to stalo, usnula už v půl deváté, tak doufám, že se nevzbudí v deset a nebude naše obvyklá večerní hysterická scéna.
Za druhé, říkala jsem doktorce, že se mi zdá, že to její ublinkávání je spíš zvracení, no moc mi nevěřila - do té doby než se jí tam pořádně pozvracela, tak mi konečně dala na to nějaký lék, protože Nutriton nám nepomohl.
No a za třetí mi řekla, že ta Karolínky neustálá mrzutost zřejmě nejsou zuby, protože ty prý ještě nevypadají, že by se chtěly ukázat. Takže to je buď hlad, nebo to zvracení, nebo ještě něco co nevím a nejspíš všechno dohromady.
A závěr: Dnes jsme měli pocit, že nám Karolínku někdo vyměnil, smála se, skoro vůbec ?nebzučela?, nebrečela a vypadala spokojeně, takhle už jsme jí dlouho neviděli. Hurá hurá hurá! Doufám, že nám to vydrží a otočí se to k lepšímu.
Za to druhé miminko mi dává zabrat: nevolnosti jsou v plném proudu, ještě ta neustálá únava - no děs běs.
Tak já se jdu vyspat, když máme tak hodné dítko.

Mějte se

Klárka

Tak než jsem to dopsala, tak jsme vzhůru :o(

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 16.12.03 22:59

Ahojda!

Včera jsme byly s Val na půlroční prohlídce. Má 7,9 kg a 67,5 cm. Takové běžné míry, nic extra :o)) Paní doktorka Valušku chválila a jako při každé prohlídce, i teď byla úplně hin, jak je Val podobná Liborovi :o)))) Říkala mi, že mám dávat Val na zem na deku, ne do postýlky a nebo ohrádky, aby měla prostor a neviděla šprušlíky. Prý je to ideální pro psychomotorický vývoj. Jelikož je postýlka daleko od kuchyně a ohrádku nemáme, tak to docela dodržuju :o))))
Sestřička je laktační poradkyně a je studovaná přes výživu a říkala, že maso tak dvakrát týdně a jednou ten vařený žloutek. Tak to snad dělám dobře. Jen ten žloutek docela flákám :o)) Ten raději baštím sama, musím na sobě pracovat, utrhnout si od úst a dát ho dítěti :o)))

Klárko nezoufej! Takhle jsme taky začínali s přikrmováním! Vydrž!
Mrzutost může být i od hladu, to znám od Valušky.
Musím tě obdivovat, že zvládáš těhotenství a Karolínku! Mě by asi kleplo.

Pavlíno, neboj se! Buď v klidu, přikrmování je legrace a já to mám moc ráda. Těším se na každé krmení :o)) A hrozně ráda mixuju fujtajblíky, dávám do skleniček a mrazím. Rovnám si to v mrazáku a Libor se tváří, že jsem úplně kleplá :o))) Už tam je víc blivajzíků než našeho jídla :o))))
Valuška zvládá kupované i domácí. Nedělá jí to problém.
Já myslím, že je rozdíl mezi dětmi, kterým mateřské mlíko stačí a kterým ne. Valče nestačilo a tak baští jako o závod a po flašce se natahuje jako divá. Ty děti, kterým mateřinka stačí, tak těm se moc na příkrmy nechce. No není se co divit, prso je prso :o)))))

Sluníčku, já jsem taky pro zlatou střední cestu. Je opravdu možné, že tvoje ledviny dostaly zabrat, když jsi měla maso denně.
My jsme si pořídili skládací postýlku ?z druhé ruky?. Ještě jsme ji nepoužili. Budu kupovat novou madraci, ta původní se mi moc nezdá. Jinak si myslím, že by to snad dítěti nemělo vadit.
Fenykl jsem koupila taky poprvé pro Valušku. Pokrájela jsem to na kousky a vařila s bramborama, pak rozmixovala. Já ti ani nevím, jaké to je, takové nijaké. No uvidíš, neboj se a kup.
Jo a nemysli, že já se nestrachuju a nejsem hysterická matka! Já se teď učím všemožné dětské nemoci a to mi na psychice nepřidá :o((( Snažím se na všechno koukat realisticky a s chladnou hlavou, ale taky to moc nejde.
Tady dělám chytrou, abych předávala získané vědomosti dál, ale jinak je ve mně kolikrát malá dušička.

Janice, radujem se s vámi, že máte kyčle OK!!!

Miruš, gratulujeme k zubu! Tak nechtěj šaty, ale třeba myčku jako já :o))))))))
Valča je taky spíš na to přemýšlení a na pohyb moc ne. Teda ona leží a mrská sebou pořád, ale nedělá pokroky podle tabulek, dělá si to napřeskáčku, jak se jí chce. Takže asi přeskočí sedění a lezení, jelikož se vehementně staví. A už jsem tu psala, že přeskočila pasení koníků a šla zrovna na otočky na břicho.
Teď nejvíc přemýšlí nad tím, co si to ti rodiče strkají do pusy. Myslím, že bude chtít brzo kus stehna a ne kašičky.

Holky, v pátek odpoledne jedeme na dalekou cestu! Jedeme k Liborovým rodičům a jelikož je takové počasí, tak si se Škodovkou nerisknu a tak jedeme vlakem! Vůbec nevím, jak to dopadne: věci pro nás, věci pro Valuš, Valuš v autosedačce a batoh dárků :o(( Už máme rezervaci v kupé pro matky s dětmi. Snad to zvládneme. Jedeme před čtvrtou z Pardubic, v půl sedmé budeme v Hranicích a pak ještě hodinku autem. Držte nám palce, prosím. Vracíme se 22.12.

Jo holky, Libor měl dotaz, zda budeme kecat na emiminu i na Štědrý den a nebo zda aspoň tento den zůstane počítač vypnutý :o)) Co vy na to???
Jen stručně jak je to u nás: k obědu bude asi krupicová kaše s ovocem, k večeři salát, kapr a klobása. Nevím přesně, jak to bude, budeme spolu sami první rok.
Já chodím 24.12. odpoledne ještě s ostatními staničními a vrchní popřát sloužícím sestrám a pacientům. Tak půjdu i letos, už je to tradice.

Valuška spí, tak jdu taky. Libor není doma, dneska jsem slaměná vdova :o((
Ahojda!!!
 Zuzka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.03 10:42

Ahoj holky,

Tak jsme tu na jihu Čech taky pěkně zasněžený. Ve pondělí jsem byla v práci na odpolední a domu jsem jela v 21 hod a dorazila jsem v 22:30 - dobrej čas na 20ti km vzdálenost ne. Byla neskutečná vánice a kamiony blokovaly každej menší kopeček, takže se vůbec nedalo projet ? hrůza.
Nikolas se konečně pomalu začíná točit i z bříška na záda ? hurá hurá. Dokonce se už na zemi docela pěkně posouvá za hračkama. Je to teda buď pozpátku nebo do strany ? docela legrační.
Jo a zoubek se taky už vyklubal a ani to nebylo moc s naříkáním ale spíš s hektolitrama slin.

Sluníčku: myslím, že ta cestovní postýlka určitě bude lepší než vana od kočáru. Nikolas by se v ní teda určitě nevyspal, protože potřebuje neskutečně moc prostoru na spaní je vždycky rozvalenej jak starej chlap.
Zuzko: máš recht cesta vlakem bude určitě bezpečnější v tejhle sibérii. Akorát ty zavazadla :o(((( No navěsíš prostě všechno na tvojeho silnýho chlapa ne!!!!
Janice: tak sem s tim seznamem papu ? já jsem děsnej lenoch něco vymejšlet tak nás inspiruj dík.

Mějte se všechny fajn Dana a Nikolas

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.03 11:06

Ahojky Pavli,
ja kupuju normalni mrkev, napadne krasne stejne velke a neprirozene cervene nekupuju..ta uz je podezrela sama o sobe ;-)), varim to tak 10-15 min nakrajeny, vody davam vic (kojenecke), pokud je pyre dost huste tak redim..davam to do plastovych krabicek, ted zacinam sbirat kelimky od jogurtu a sup s tim do mrazaku…

tak at mrkvicka chutna..holky jsou po ni jak divy..

Zdenik

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.03 11:14

Ahojky
ted jsem ti psala do prvniho komentare.. janez se sem dostanu… nechces zacit s prikrmem az po horach..a mas vystarano..ty hory ti ale doslova zavidim!! budu muset premluvit manzilka ze barak pocka a vyrazime taky..

Zdenik

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.03 11:39

Ahojky holky,
tak jsem zase rychle tady..
holky se rozhodly, ze mamca si s nima musi hrat a ja je chodim neustale bavit..mno jsou zlaty chvilku vydrzi i samy.;-))

tak co je u nas noveho?? chodime plavat ale ted mame zase rymu takze zitra to asi vynechame. uvidim vecer..holkam se to moc libi a je videt pruprava z vany. vodu si oblibily. Janula vic a Martinka ta se jeste chvilema sprajcne a ne a ne se uvolnit.

holky jsou uz pekny ciperky, budu je muset rozdelit do postylek. zatim jsou spolu ale zacinaji se motat kolem sve osy a ruzne si slapou na hlavu, bricho..je to sranda ale uz se tim moc rusi..taky se zatim jen otoci na bok a to uz je svatek ze se prekuli na brisko..ale uz vydrzi dyl a kdyz uz je to neba tak sup na zada. to jim jde.

basti pekne, jen brokolice je jak za trest, ja ji navarila a ted to nenapadne pridavam po kapkach do flasky aby to holky nepoznaly..jsem dost podla ale zatim mi na to neprisly a musim davat pozor aby to tak zustalo ;-))
dneska budu zkouset hrasek..jinak nejvetsi favorit je ryzova kase (domaci vyroba) s bananem nebo jablickem, jako tajemstvi sefa kuchare jim do toho pridavam po lzickach Nutrilon (no zbyl mi po nasem neuspesnem dokrmovani)..to jsou holky schopny vypit na jeden zatah!! ale myslela jsem si ze kdyz jim to dam na noc nevzbudi se a ono ne..chteji svou nocni davku mlicka..nastesti ale jen jednou dvakrat..min tyden se budily i 4krat a to nedelaly ani kdyz byly super malinky…
doufam ze nic nekazim tim ze jim jeste nepridavam zloutek ani maso..chci pockat do 6 mesice..kdyz je kojim tak snad nebude zadny problem.

Holky jak je to s vitaminama A,D? ja ted nevim jestli to holkam mam jeste davat nebo ne.(ted jim kapku vrznu kdyz si vzpomenu..) diky

ach jo a nemam zadny darky, s tim nasim supervozem se nikam nedostanu normalne a ted uz vubec ne…jeste jsem nevymysla ani co nakoupit..ale mam retez na stromek a pekne male cervene banky. a stromek uz mame taky..aspon neco ze? a kdyz se zadari mozna uz budem na stedry den na baracku..nebo aspon na novy rok.

to jsem se ale rozepsala..a to jsem si ani neprecetla min denicek..

mejte se krasne.

Zdenik a uz 5ti mesicni bambulky M+J

janice
Kecalka 458 příspěvků 17.12.03 11:45

čau holky,
tak Vás zdravím při středě. Venku je stále velká romantika, já teda nejsem moc příznivce zimy, ale lepší než déšť. dala jsem do galerie 2 fotky, na jedný je Vilík v té židličce, co jsem psala, že jsme koupili. Byl v ní jen chvilku, to je jasná věc, ale byl z toho uplně na větvi, strašně se mu v ní líbilo. Hned sebral Hynkovi nějakou fakturu a hned u stolečku jí rozcupoval na miniaturní kousky. Takže židlička čeká na Vilíka, až v ní bude moct sedět více. Na druhé fotce je moje mamča s Vilíkem. No, ani nevim, proč jsem jí tam dala, asi, že se mi líbí, jak je Vilda fascinován maminýma prsama, nemohl z nich spustit oči i ruce :o)))
Jinak jestli se zadaří, tak dneska vyrazíme na večeři. Dneska je mi 27, nevim, jestli je to moc nebo málo, každopádně je to tak.
Slibuju, že ty recepty, vám napíšu. Alespoň po částech. Jinak tu knížku, co jsem tady o ní psala, jsem už celou přečetla a přijde mi fakt dobrá, až vyrazim do krámu, tak taky skusim koupit nějakou tu pohanku a něco vyrobim.
Zatim se mějte fajn, musim jít dovařit nějakou šlichtičku
pa janice+Vilík

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 17.12.03 11:59

Janice,
gratuluju k narozeninam, co bych ja za to dala, kdyby mi bylo tak malo:-))) Poradne to oslav!
Slunicek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.03 13:56

Ahoj, spomenula som si na vás keď som hovorila s mojou mamkou o vypadávaní vlasov - jej pomohol čaj gingko+ženšen vraj je to geniálne! Len sa nesmie piť v tehotenstve (ženšen môže spôsobovať abnormality pri vývine embrya) a asi ani pri kojení (to by bolo treba niekde na nete overiť). Ale pre ostatných odporúčam. Pekné sviatky všetkým, LuciaM

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 17.12.03 14:04

Ahoj Zdeníku,
taky přemýšlím nad tím, jak dlouho dávat ten vit. D, já mám pocit, že sem ho u Sáry dávala do roku. Johance se ho snažím dávat, ale někdy na to zapomenu. Kapu jí to na cumel, je to jednodušší, než lžička s mlékem. Zuzko, chytrá hlavo poraď.

Janice, všechno nejlepší k narozeninám, pořádně si tu večeři užij. Mě těch 27 čeká až za rok a půl.

Dneska to bylo jen krátce, zlatíčka spinkají a letím ještě něco péct, mám udělané 2 těsta.
Ahojky Lenka a Johanka

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 17.12.03 14:32

Ahoj!
Janice, vše nej nej k narozkám!!!!!!!!!­!!! Už si to opravuji v seznámku!
Janice, u tebe že Vilík nemá prsa? :o))) (viz fotka v galerii). Co by měla říkat Valuš? Ty moje mínus jedničky? :o))))))

Holky, na ten vit. D jsem se doktorky zapomněla zeptat. V učebnici pediatrie píší do jednoho roku. Ale třeba moje kámoška ho dávala klukovi asi do deseti měsíců, pak jim doktorka řekla, ať už nedávají. Ono asi záleží i na počasí. Když je slunečno, tak se dělá vitamín D v kůži přirozeně. Jenže mimina se zas nesmí slunit, tak já taky nevím. Já ho budu dávat do roka, pokud mi doktorka neřekne nic jiného.
Taky mi říkala, že ona povoluje lepek až tak kolem devátého, desátého měsíce. Tak vidíte, ten docent říkal v sedmém. Pak si má člověk vybrat :o( No hlavní je, že už všechny víme, že se nemá dávat moc brzo, ne jako ho dávaly maminky nám. Pokud má dítě vrozený předpoklad, tak se asi celikakii stejně nevyhne :o((

Holky, já letím do města koupit Valče ?boty?, ať nám na horách nezmrzne :o))
Pa pa
 Zuza

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 17.12.03 16:03

Ahoj holky,
ja myslim, ze vitamin D je ted v zime dulezitej, zvlast kdyz je pod mrakem a mimina moc neprijdou na vzduch. Ja si ho kapu na bradavku a pak to soupnu Keri do pusy. Zase mam pocit, ze vit D se v tele uklada, tak pozor na predavkovani. Jinak mam pocit, ze jsou jim obohaceny i umely mlika (v materskym mlice je taky). Akorat by me zajimalo, kolik je presne limit pro kojence tydne, v infadinu je 800 jednotek v jedny kapce, to je tydne 5600 a v tech nemeckejch praskach, co dostavame my a co je sulcuju do supliku, protoze se mi je nedari roztloukat je 500 jednotek, tydne teda 3500. To mi prijde jako docela velkej rozdil. Ja teda radsi davam ten infadin, alebrz je to jednodussi:-)

JANICE - ty mas ale mladou maminku, do ni by clovek vubec nerek, ze uz je babicka.

Holky, dneska si nas pes hral v parku se svym kamosem zlatym retrievrem a krome toho, ze si prokous jazyk se tak strasne zprasil, ze se me lidi cestou domu ptali, co se mu stalo:-)) Doma letel do vany…Ja bych tak chtela snih a ne tohle desny blato!

Jeste se musim pochlubit, ze uz jsme koupili Keri zubni kartacek, je na nem napsano od prvniho zoubku a je super pidi. Zuby teda jeste nemame:-)) ale uz jsme vyzbrojeny.

Mejte se kraaasne
Slunicek

janice
Kecalka 458 příspěvků 17.12.03 17:02

Jééé,to musim mamče hned říct, jaká je to mladá babička. Před 14 dněma jí bylo rovných 50. Je ale pravda, že na to fakt nevypadá. A to necvičí, na kosmetiky nechodí a hulí jak fabrika…
pa janice

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 17.12.03 17:04

Ahoj holky,
ozývám se jenom v rychlosti, protože jsem v sobotu lehla s angínou :(((. Už se to začalo zlepšovat, konečně nemám horečky, ale teda stojí to za… prd :(. Matýska si vždycky ráno odveze babička s dědečkem a vrací mi ho navečer, neumíte si představit, jak moc se mi po těch 3 dnech stýská!!! Ale už se cítím líp, tak zítra zůstanou tady. Jenom se děsím, aby to tak ode mne chytil… Ale zatím se zdá, že je to silný statečný kluk a má silnější imunitu než já.
Tak nám držte palečky.
Olča a Matýsek

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 17.12.03 17:07

A ještě jsem zapomněla na novinku: máme druhý zoubek!!! Celý minulý týden jsme spali jen pár hodin každou noc… Zuban je hned vedle toho předchozího… takže máme doma takovou veverku s tím rozdílem, že má zuby dole :)))))))))

eMimino Klarka
Kecalka 138 příspěvků 17.12.03 20:12

Ahoj holky!

Mám zase dotázek, chceme koupit ten ponorný mixer nebo jak se tomu říká. vy co ho máte jakou máte značku? Je to všchno stejný nebo tam musí být něco ?spešl?? Nerada bych koupila něco, co za měsíc vyhodím. Díky předem za rady!

Tak naše dítko bylo opravdu hladové. Vždycky večer mívá hrozné hysterické záchvaty a my nemohli přijít na to, čím to je. No tak včera jsme jí zkusili dát tu kaši a hned byl klid a vstávaly jsme na první kojení až ve tři, to je u nás zázrak. Tak jsem zvědavá na dnešek. Mám pocit, že mám toho mlíka čím dál tím míň a taky Karolínce nejede. I když když po kojení zkusím odstříknout, tak tam nějaká kapička je, tak já nevím, jak vlastně poznám, že ho mám málo. No nalitý prsa už jsem neměla hrooozně dlouho.
Dneska ráno, když pořád fňukala, tak jsem jí zkusila dát trochu Beby, co mi včera dala doktorka a ona to skoro všechno vyhodila, mám zkusit nějaké jiné mlíko nebo co jí mám dát když má pořád hlad? Všude píšou, že se ty příkrmy mají dávat jen v poledne k obědu, ale ona má hlad pořád a hlavně těch dvou lžiček mrkve se nenají.
Píšu to asi dost zmateně, ale holky zkušené poraďte!!!
 Díky!

Klárka

Adina
Kecalka 127 příspěvků 17.12.03 20:15

Ahojky,
JANICE-všechno nejlepší!!Hodně štěstí a zdraví a radosti z Vilíčka.A krásně si to dnes užij!

Já jsem se dnes poprvé odhodlala k výkonu velikému a jela jsem ukázat poprvé chlapečka k manželovi do práce.To aby viděli,že příště nemusej novorozence tak vehementně zapíjet,že by stačilo o 2 až 3 kilečka míň :-)))
Adámek se choval naprosto vzorně a teď-což bych nerada zakřikla-možná po sto letech zase usnul na první zátah.Páč s tím usínáním je to teď fakt průšvih.Teda usne za chvilku,ale po půl hodince nebo hodince se vzbudí.Lepší varianta je,když se vzbudí s brekotem,protože to na něj naběhnu s prsem a za chvilinku znova spinká.Horší je,když si začne spokojeně broukat,radostně kopat nožkama a za chvilku se směje na celé kolo-no takovýhle mímo jen tak neuspíte a pak nám tady tak dvě další hoďky oplemduje....­.,uvidíme,co nás čeká dnes.Někdy je taky poslední možnost fén..

Děkuji,že jste tak ocenily fotografie,ta se mnou a Adámkem byla taky vytvořena specielně pro vás!!! Ne ,že bych chtěla zůstávat v ilegalitě,ale mýho chlapa málokdy napadne cokoli fotografovat,takže já mám asi 3 fotky s Adámkem a asi milion fotek taťka s Adámkem.
Byly jste ve svém hodnocení velice shovívavé,spíš jsem čekala reakce typu:
si úplně plešatá a máš pěkně baňatý mimino......:-))) ale vy jste naštěstí slušně vychovaný holky :-))

Pá,jdu koukat na Vrchní,prchni
Vaše
Plešatá s Baňatým

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 17.12.03 21:04

Ahoj.
My máme ruční robot ETA, takový předpotopní, má skříňku, co se přidělává na zeď, mívaly ho spíš naše maminy. No a součástí toho robotu je i ponorný mixér. Je bezvadný a fachčí už dost dlouho, je to dar z první svatby a to už bylo pěkně dávno :o) No ale ten už dneska asi neseženeš :o( Ale asi bych šla do značky ETA, aspoň je na to servis a náhradní díly, kdyby se něco šuplo.

Jakou dáváš kaši? Tu Karolínka nevyzvracela, že? Tak zkus stejnou značku. Některá mlíka mají verzi AR, to znamená antirefluxní (proti vracení potravy ze žaludku do jícnu). To můžeš taky zkusit. Kdyžtak se poraď s doktorkou.

Já jsem to dělala tak, že jsem dvakrát kojila a jednou dala lahvičku, později už to bylo jedno kojení a jedna lahvička nastřídačku a pak už vítězila lahvička. Já jsem totiž nevěděla, kolik bych jí toho mlíka měla po kojení dávat, takhle se mi to lepší měřilo. Do lahvičky jsem to ředila podle návodu na krabičce.
Lahvičku jsem dávala když bylo potřeba a ne jen v poledne. Myslím, že u mlíka je to jedno. Příkrm v poledne se myslí hlavně polívečka. Když dáš v poledne mrkev, jen těch pár lžiček, tak dej pak normální dávku mlíka. Rozhodně to neznamená, že ji ty dvě lžičky musí zasytit. Nejdřív se to musí naučit a až bude u větší porce, tak se dá mluvit o řádném příkrmu.

No taky jsem to asi napsala dost zmateně. Snad tomu trochu rozumíš. Kdyžtak se ptej znova :o))
 Zuzka

Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 17.12.03 21:21

Čusík holky,
tak nám tu v pondělí a úterý pěkně nasněžilo a dnes to všechno slezlo a je z toho břečka - fuj. A já se tak těšila, že Tomča prožije své první Vánoce pěkně bílé.
Jinak jsme byli včera snad naposledy v tomto roce u dr. na Karlově. Měli jsme jít i na rehab., ale sestra onemocněla, tak odpadla a ještě že tak, v čekárně před ordinací jsme čekali přes dvě hoďky a Tomik byl pěkně mrzutý. To víte, já měla vztek, že zas bude u dr. rozpláclej a nebude spolupracovat, ale naštěstí vše ok, byli jsme pochválený a kontrola až za dva měsíce - jupppí. Jen jsme dostali to železo a z toho mám vážně bobky, vím co tu psala Šárka, jak Šímovi dělal problémy. No zítra jdu se zprávou k naší dr., tak se jí na to ještě zeptám, jestli je to potřeba dávat, protože mi přijde, že mu ho dr. v rizikový dala opět jen preventivně - měl hladinu hemoglobinu 100, Zuzko nevíš jestli je to dost nebo málo?
Včera jsme taky oslavili Tomčovi 5ti měsíčniny a já mu koupila ten spací pytel a dnes v něm prvně spí. Vypadá v něm srandovně, jak nějaká kuchařka z vývařovny, ale nechci to zakřiknout - usnul jen co jsem ho dala do postýlky a ani jsem nemusela zpívat Valčíček :))
Jo tak se jdu taky natáhnout, jsem nějak zlámaná.
Tak páčko a mějte se bájo.
market + Tomča 22t

Kukatko
Kecalka 278 příspěvků 17.12.03 22:36

Ahoj Slunicku,

cestovní postýlku máme a jsme s ní docela spokojení. Používáme ji u babiček, takže Eliška v ní spí tak max. 3 noci po sobě. Myslím, že záda si nekřiví, protože podlážka je dost pevná (má to vespod několik podpůrných nožek a takovou pevnou vložku-matraci). Ale museli jsme ji trochu vylepšit, aby se Ele líp usínalo… takže s sebou vozíme taky kus látky, ze které jsem šila nebesa, spací plyšáky a mantinel co se dává kolem šprušlí :-). Zdálo se mi totiž, že Elu znervózňuje pohled na svět přes tu síťku na bocích postýlky. Skládání postýlky je vcelku jednoduché (po určitém zacvičení) pro rodiče, ale nemožné pro dítě, které je v postýlce uskladněno. Myslím, že pokud hodně cestuješ, je to dobrá investice.

Hanka

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 17.12.03 23:03

Ahojky holky,

tak se po delší době hlasíme. Čtu poctivě každý den, ale nějak nejsem schopná něco písnout.

Už jsme Šímovi konečně koupili spací pytel a dneska v něm chrupe taky poprvé jako Tomášek od Market. Usnul sám a „bez mučení“, tak asi to fakt funguje. Doufám, že nezapomenu, že spí v pytli, až ho půjdu v noci po tmě kojit a nezamotám se do toho.
Dneska mi Šíma udělal pěkněj cucflek na ruce. Přisál se a bylo to.
Jo, a opět se otočil, když jsem u toho nebyla. Nezbeda, jeden. Dala jsem ho do postýlky na záda, šla jsem otevřít návštěvě a když jsem přišla, tak tam byl na bříšku. Jinak otočky teda neprovozuje vůbec.

JANICE - velká gratulace k narozeninám. Jdete na véču sami nebo s Vilíkem? Hezky si to užijte a oslavte. Jo, a maminka vypadá fakt skvěle - jako tvoje ségra. Moje mamka bude mít 50. narozky v lednu.

MARKET - jaký železo jste vyfásli? Taky Maltofer? Třeba to nemusí Tomáškovi nic dělat. Ale dávej pozor, jestli víc neblinká, nemá zácpu nebo nebaští míň.
Na plavání jsme se zatím ještě nepotápěli, čeká nás to až v lednu v bazénku. Asi jsme měli, ale Šíma byl nastydlý, tak nám poslední vanička odpadla. Šíma byl ve vodě docela klidný. Až poslední dobou se začínal převracet na bok, zvedat hlavu a tím pádem si loknul atd. Docela mám hrůzu z toho bazénku. Tam s ním polezu i já, tak snad to přežijeme ve zdraví. Ještě jsem ti chtěla napsat, že když si Tomášek ve vodě lokne, tak ho nesmíš hned vytahovat z vody ven. Instruktorka mi říkala, že když si dítě lokne a hned se vyndá z vody, tak si myslí, že voda je špatná a začne se bát. Má se dát do klubíčka a nechat ve vodě vykuckat. Jenom, když už to je hodně vážný, že nemůže popadnout dech, příp. modrá, tak pak samozřejmě vytáhnout ven.

ZUZKO - držím palce, ať zvládnete cestu vlakem na Moravu. Hlavně Valuška, aby byla dobře naladěná a vydržela celou dobu v klídku.

SLUNÍČKU - koukala jsem na fotky, že nosíš Keri v šátku a máš rozepnutý kabát. Jak je Keri oblečená? A není jí takhle zima? Já pořád nevím, jak správně Šímu do šátku oblíknout. Taky jsem ho nesla v rozepnuté bundě a pak mi přišlo, že má studený záda a bříško moc teplý, skoro až spocený. Tak jsem vyštrachala jednu óbrbundu a oblíkám ho míň a nosím zapnutýho pod bundou. Vypadám jako těhotná, akorát nahoře vykukuje hlavička :-)))
O zubáčku jsem už taky přemýšlela. Jaký máte? Takový ten, co se navleče na prst? Jo, a to zuby taky ještě nemáme.

VERU - rádi přijedeme na návštěvu i k vám domů. Jenom jestli vám nebude vadit, že se vám tam vtíráme o Vánocích. Nemáte domluvenou nějakou rodinnou návštěvu nebo nejdete k někomu vy? Pošlu ti soukromou zprávu s číslem na můj mobil, ať se můžeme domluvit.

Určitě jsem zapomněla spoustu věcí, co jsem chtěla napsat. Až si na něco vzpomenu, tak zase písnu.

Mějte se a dobrou noc.

Šárka + Šimůnek (23 týdnů)

Kukatko
Kecalka 278 příspěvků 17.12.03 23:09

Ahoj Zuzko,

zaujala mě ta poznámka o fenyklu… On se vyskytuje taky v nějaké jiné formě než v semínkách alá kmín? A jak to vypadá? a je to běžně k sehnání? A v čem je to dobré - taky funguje na prdíky? S čím se to dá kombinovat?

Sice jsem „dževucha z džedžiny“ (holka z vesnice) ale tenhle kus fenyklu mi nějak unikl. Takže předem díky za informace.

Hanka

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 17.12.03 23:14

Už je to tady. Jasně, že jsem zapomněla a to si píšu seznam.

Vitamín D dáváme 2 kapky denně a MUDr. mi říkal, že se dává do 1 roku. Předávkování prý hrozí, když se toho dá opravdu hrozně moc. Vitamín K jsme ze začátku dávali 2 kapky 1× týdně a teď už jen 1× měsíčně taky do 1 roku. Kdyby se prý nedával, tak to nevadí. Důležitý je hladně to déčko. Ze začátku jsem taky kápla na prso, pak jsem zkoušela na lžičku s troškou odstříkanýho mlíčka a teď to kápnu na dudlík a šup Šimůnkovi do pusiny. V lékárně mi ale říkali, že by to nemělo příjít do kontaktu s pusinou. Nevíte proč?

A na Vánoce budeme mít k obědu bramborový salát (bez cibule a hrášku) + kuřecí nebo krůtí řízek a večer lososa se špenátovou bramborovou kaší. Jinak u nás doma (když jsem byla malá) jsme mívali k obědu rybí polévku, vinnou klobásu nebo kdo to nejedl, tak dostal řízek nebo smažené rybí filé + salát. Večer byl smažený kapr nebo filé nebo řízek + salát. Já nejedla polévku, klobásu ani kapra. A to jsem musela pořád poslouchat, že když mi bylo 3/4 roku, tak jsem vyžahla z lahvičky 200 ml rybí polívky. Jo, jo, co by tomu dnešní odborníci na výživu řekli?

Mějte se.

Pa

Š.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »