CIPÍSKOVA PARTA - 17. díl

Rodičovství

Ahoj! Všechny vás zdravíme z Chrudimi. Holky moje, díky za hezká slova podpory. Už je mi líp. Ve škole to byl opravdu záhul. V pátek jsem šla spát už po osmé hodině a včera taky brzo. To nekojení má jednu výhodu: můžu jít spát a můj skvělý mužíček ?kojí? a stará se o Valušku.

V sobotu jsem měla ve škole hrozně velký, hluboký zážitek. Byli jsme na jipce pro extrémně nedonošené novorozence. Holky, já viděla na vlastní oči holčičku narozenou ve 24. týdnu! Při narození měla něco přes půl kila a včera, když jsem jí viděla, tak měla 470 g!!! To si neumíte představit, jak něco tak maličkého vypadá! A ona dýchala a vrtěla sebou?? Doktorka říkala, že to přežije, že se drží dobře :o)) Další dětičky byly taky malinké, ale už měly kolem kila. Chudinky malinké. Nevěděla jsem, jestli mám brečet a nebo se radovat, že se vede je zachránit. Fakt jsem měla hrozně smíšené pocity a přitom hroznou úctu k lidem, kteří dokáží dneska takové myšičky zachraňovat a zajistit jim další život normální a kvalitní.

Holky oni na ně dělají takové malinkaté pidi pemprsky! To byste musely vidět.
Pak jsem přijela domů a myslela si, že mám doma Valušku - obra :o)) Dokonce jsem si ji změřila, zdálo se mi, že nám nějak vyrostla. Ale ne, má furt stejně :o))

Valuška se naučila křičet na každého a na všechno :o)) A jde jí to pěkně! Asi si pořídím sluchátka.
Taky už umí něco chytit do ručky a nepustit. Tím něco nemyslím ani tak hračky, jako spíš naše vlasy, brýle, svetry??. Taťka se mi smál, že má krátké vlasy, tak ho za ně Valuška nemůže tahat. Hned mu předvedla, jak mu to vynahradí. Chytla ho za chlupy a nepustila :o))
Jo a taky už umí štípat. Nejlíp takhle na vnitřní stranu mojí paže :o(( Jednou jsem si málem cvrkla, jaká to byla bolest :o((

Jak jste na tom s oblečkama? Já jsem zjistila, že mám plnou komodu oblečků, tahám domů pořád další a další a stejně Valušce oblíkám jen pár oblíbených kousků :o)) Pak mi je líto, že ty ostatní nenosí, tak jí je občas dám, ale stejně se rychle vrátím k ?oblíbencům?.
Jo kdyby byla Val blinkací, tak to by se hadříčky točily! To by byla paráda! To by si to maminka užila! Chudák Valůnek! To bych jí přála :o)))

Doufám, že to tímto nezakřiknu, ale u nás se zatím neobjevila rýma! Všechny už s ní zápasíte a my nic. Hurááá. Snad nám to vydrží.

ŠÁRKO. Fotky jsou moc pěkné!!! Nic se mazat nebude.
Lahvičky Avent se u nás normálně dají koupit, ale zrovna ten den, kdy jsem je chtěla, je neměli. A já musím mít všechno hned a tak jsem si koupila jiné :o)) Čili ne že by se u nás nedaly sehnat. ÁJO, chápu tě, že jsi šla dělat na záhonky. Já kolikrát toužím po malé zahrádce a že si tam sednu a budu plet a okopávat :o))) Jako útěk od toho mého ďáblíka :o))

Holky, to je asi všechno. Moc se toho u nás nového neděje. Ale pište, pište, ať je o čem povídat.
Ahojda
Zuzka a Valuška (20 týdnů)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.03 20:14

Ahoooooooj,
tak jsem aspoň první a všichni hnedle vidíte,že ještě žiju.Po pravdě,málem jsem umřela,protože technika stávkovala a PC jsme měli v opravně.Byla to bez vás hrůza,to je vám asi jasný,takže teď jen telegraficky a letím přečíst celý minulý deníček,abych byla IN.
Papa
 Adina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.03 21:05

Tak ještě jednou…
přelouskala jsem závratnou rychlostí všechny novinky a vidím,že je to zase všude stejný.Mimina už nespěj,jak spávaly a my plešatíme I.ligu :-((
Ještě ke všemu ten hnusnej podzim…

My jsme byli minulé pondělí na prvním očkování,připravili jsme se na to anestetickýma náplastima a ty můžu vřele všem doporučit.Vakcínu jsme měli obyč. a Adámos byl bez reakce.Tak mě napadlo,jestli třeba někdy tu teplotku nemaj mimina ze stresíku od bolesti.Páč Adámek,ač ho nic nebolelo, stejně pociťoval bezpráví a odpolední spánek profňukal.Spal uplně tvrdě a mezitím štkal jak stará pradlena.Asi abysme si uvědomili, ,jaký je ubohý,utýraný kojenec.
Jinak se už stydím napsat aktuální parametry našeho otesánka......no jsme tady vždycky na rovinu,takže se chytněte pevně židlí-8,26 kg!!!!!!!!
a 65 cm.Tím je bohužel definitivně stvrzeno
cvalíkovské prvenství a nevím,jestli se ještě s váma vyžlatama budem kamarádit :-))
Mohla bych třeba založit deníček pro obézní kojence,až nás vyštípete :-)))))))))))))))

To je zatím všetko,mějte se krásně a doufám,že počitadlo už bude OK…
Papa Adina a Adámek-dnes 16.týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.03 21:15

Ahoj holky,

tak jsem si po přečtení Zuzčinýho deníčku vzpomněla na porodnici, kde na JIPu vedle Lindy ležela v inkubátoru malá Terezka, která měla necelých 1,5 kg. Tak to byla Linda vedle ní taky docela obr. Ale ani ne půlkilové miminko si tedy nedokážu vůbec představit.
Zuzko, taky nechápu, jak to všechno zvládáš. Určitě jsou na Tebe doma pyšní.
Jinak u nás není nic nového. Dneska jsme tady měli zase návštěvy, takže se docela těším na klidnější pondělí. Linda těch nových tváří měla asi taky dost, protože usnula strašně rychle už po sedmé hodině. Většinou si před spaním tak krásně „povídá“, ale dneska byla tak unavená, že to svoje broukání nestihla. No zítra ráno jdeme zase na plavčo, tak se na to snad dobře vychrundí.
Holky mějte se fajn a hlavně ať jsou mimísci zdraví.

Katka a Linda

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 02.11.03 22:05

Ahoj holky,
to už je zase nový deníček? To to utíká, za chvíli už budou naši cipísci běhat :).

My jsme měli náročnou sobotu, Kája vůbec nespal, ale byl unavený. Nějak se mi pořád nedaří ho uspávat, jak uspáváte vy? Já většinou uspávám u kojení nebo chováním, ale včera pořád jen unaveně vrčel a ne a ne usnout :(. Už je to velký kluk, měl by si zvykat na postýlku, ale vůbec nevím, jak ho do ní propašovat, jakmile ho položím, hned se vzbudí a když hned nenajde jídlo, tak nespí. Nemáte na to nějaký trik?
Začínám mít strach, že bude spát u nás pěkně dlouho.

Jinak se ale máme dobře, Kája je čím dál tím hodnější, občas si i sám hraje pod hrazdičkou. Začínám trochu vařit a uvažuju, že bych mohla vařit pravidelně, ale nevím, zatím kdykoli jsem se pustila do něčeho trošičku složitějšího, tak to šéfík hned poznal a zakázal mi to ;). Jak je to s vařením u vás, zvládáte to?

Taky se chci zeptat, jestli vám miminka spí v kočárku. Kája se chvíli mele a pak začne většinou řvát, takže s ním moc dlouho venku nevydržim. Vím, že s tím se ze začátku v kočárku nelíbilo víc miminkům, ale nějak jsem nepostřehla, jestli se to změnilo, jestli jste to už psaly, tak se omlouvám, občas nestíhám číst.

Zuzko, jsem ráda, že už je Ti líp a že na nekojení hledáš pozitiva. Občas mě napadne, že Ti závidím. Taky bych se ráda zase po 4 měsících vyspala, ale dokud kojit můžu, tak bych měla výčitky, kdyby to prostě nešlo, tak bych se s tím tolik netrápila :). Naštěstí mě ale cipísek nenamlsal, budil se vždycky tak po dvou hodinách (nax po třech) a tak jsem už pomalu zvyklá.

Adino, hlásíme se s Kájou k Adámkovi do party otesánků :), Kája měl ve 14-ti týdnech 7775 gramů. Kojíme asi smetanou :).

Mějte se krásně
Eva a Kája

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 02.11.03 23:35

Ahoj holky,

Evi - to snad ne, jen nepřivolávej běhání našich mimísků, já jsem vyléčená prvním nezbedou, tak buďme rádi že ty naši drobečci ještě leží. :o)))))) Teprve až začnou lézt a chodit tak začne ten pravý kolotoč!!! :o))))
Naštěstí máme stále bezbariérovou úpravu obyváku a kuchyně.(ještě z dob malého Jarka) To znamená, všechny rozbitelné a pro dítě nebezpečné věci jsou buď hodně vysoko, nebo v krabici pod postelí!!! :o))))
Se spaním v kočárku jsme na tom byli stejně, ale teď už je to lepší - ťukťuk - většinou kouká a pomalu usne, zachumlaná do deky. Ovšem pokud nemá hlad!!! To se pak za mnou otáčí lidi a asi si myslí jaká jsem to ale macecha, že nechávám malou takhle plakat v kočárku. To pak na:,–(ím rychlou chůzi - až běh - přímo domů!!!c :o))))
A nic si z toho nedělej, já taky uspávám u prsa, ale když usne v posteli tak chvilku počkám až zabere na tvrdo a pak jí přenesu do postýlky. :o)
A vařit můžu cokliv, sice se snažím to udělat co nejrychleji, ale většinou to stíhám bez breku Vendulky. Vařit to mě nechá, horší je to s jídlem. Jako by si říkala:„Mámi, uvařit můžeš, ale nesmíš jít!!!“ Jakmile si nandám na talíř a sednu si tak pravidelně spusí!!! :o)))

Zuzko- já tě teda odivuji, jak to všechno bezvadně zvládáš. Já dělat ještě školu tak se zblázním. Jsi dobrá!!!
Chudinky miminka, nedovedu si představit jak asi muselo vypadat to malinké sotva půl kilové. Viděla jsem takové v televizi na Reality TV v pořadu Speciální děťátka (to je parádní seriál o miminkách) ale na vlastní oči bych se asi nad ním rozplakala. Drobeček malý!!!

Holky musím se pochlubit, manžel mi dnes koupil prstýnek za Vendulku!!! Za Jarečka mám taky. - Je překrásný!
Dnes jsme objeli hřbitovy a zapálila jsem všude svíčky a za mojí maminku mám zapálenou svíčku tady doma. Je pohřbená na Moravě.
Vendulka je pěkný číslo, pořád se směje a hlavně když se s ní dělají blbosti. Je prostě k sežrání.
Taky vám ty miminka tak nádherně voní???
Ovšem když nemají náklad v plínce. :o))))

Chci nahodit nové téma a to VÁNOCE!!!
Připadá mi že to Vánioční šílensví propuklo letos nějak brzo. Ale to si říkám každý rok! :o)
Já rozhodně nezahálím. Mám už spoustu dárků ale spousta mi jich ještě chybí!!! :o(
Pro Vendulku mám panenky, jednu hrací na klíček ale tu jí nemůžu dát do ruky a jednu takouvou tu s měkým tělíčkem, růžovou. Neodolala jsem!!! Ještě jí chceme koupit ohrádku, tu co máme po Jarečkovi je moc veliká a zabrala by nám v obyváku moc místa, je kruhová, tak koupíme obdelíkovou asi dřevěnou. V těch síťových se děti nemají za co chytit, aby se dostali ze sedu do stoje.

Jaké plány s dárky máte vy???

Zatím ahoj a pusu miminkům.

Nikol a Vendulka

Pindruse1
Povídálka 16 příspěvků 03.11.03 07:59

Ahoj Holky a Miminka,

Tak úterní nákup samozřejmě skončil tak jak jsem předpokládala. Nikouš má novou knížku, teplákovku (taťka jí bezpodmínečně musel koupit, protože je na ní znak Supermana) a instantní kašičky do zásoby. A já opět NIC. Hlavně jsem chtěla stůl pod počítač, měla jsem ho vyhlídnutý v Ikee, ale když jsem ho viděla na živo tak se mi vůbec nelíbil. Tak teda náš počítač stojí a ještě chvíli asi bude stát na starém selském stole s ubrusem (ble ble ble). A to je prosím budoucí tchán truhlář. Nojo, znáte to s tou kovářovou kobylou ne!
Jinak s Nikoušem je teď neustále hrozná sranda. Jo už to není ? tam kam ho položím tam ho najdu. S oblibou se teď přetáčí na břicho, akorát že si u toho občas zapomene ruce pod břichem a pak funí do deky. Přetáčí se jen na levou stranu, na pravou je nějakej línej, ale to se časem snad spraví.
Jak jsem to tady tak postřehla tak jsem tu asi jediná svobodná. No nebojte 6.12 už nebudu. My jsme to vzali nějak obráceně s Martinem. Nejdřív mimi a pak svatba.
Tak se tu všechny mějte moc krásně a pohodovej týden přeju.
Dana a Nikolas (zítra 22 týden)

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 03.11.03 08:54

Nikol to znam - uvarit muzu, snist nesmim! A to ta nase mrska jeste vzdycky pocka, az to pekne nandam na talire, odnesu do obyvaku a pak spusti jecak. Mama proste jist nebude a hotovo. Takze to nakonec do sebe nahazim cely studeny:-(((
Jsou to nase potvurky vypeceny.
Mej se hezky
Slunicek+Keri

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 03.11.03 09:38

Ahoj holky,
my jsme víkend přežily ve znamení oslav. Sára má v úterý 3 roky, tak už jsme trochu slavily v neděli. Měla jsem pozvané manželovi rodiče. To je vždycky práce, než všechno dám do super stavu před příjezdem tchýně, i když si na ní nemůžu ani v nejmenším stěžovat, je docela v pohodě. V sobotu jsem pekla Sáře dort a při tom ještě buchty, tak si to dovedete představit, jak to u nás vypadalo. Sára od hlavy až k paťě od mouky, cukru, vajec apod. v ohrádce řvoucí Johanka na kterou jsem neměla čas a ona se zrovna chtěla nosit a asi měla i břuchabol chudinka, to byly nervy, hlavně, že jsme to přežily a dort i buchty byly jedlé. Sára nadšeně foukala a my jsme fotily a natáčeli, holt 3 roky, to je jen jednou za život.

Vánoční dárky už taky začínám řešit, ale nestíhám nic kupovat, do města se moc nedostanu a když jedem tak akorát stačím koupit, to co nutně potřebuju. Jak to máte s manžílkama, jak snáší nákupy, můj na to nemá nervy se mnou chodit po obchodech, tak mu asi nechám holky a vyrazím sama, jinak asi nic nekoupím. Taky přemýšlím, co koupím Sáře, hraček má spoustu a stejně se na ně jenom práší, ona je zvláštní dítě, hračky jí skoro nic neříkají, nebo jí baví jen 5 minut, tak nevím.
Nejradši si hraje s tím co nejsou hračky, třeba mi vybere z kuchyně hrnce apod., to jí baví, nebo všechno roznese a stěhuje.

Johanka je úžasná dost se směje i nahlas, hlavně, když s ní dělám blbosti. Už se taky snažíme pást koníky, konečně. Dneska tu je krásně, tak vezmu holky a vyrazíme na procházku, Johanka ted doma nemůže usnout, naštěstí u nás funguje kočár dobře, jak jí do něho položím, za chvíli spí, asi potřebuje klid. Doma jí uspávám převážně fénem, to vždycky zabere, Teď tu jsou plánované výpadky elektřiny, tak asi padnu, je to asi 10 dní v listopadu tak na 8 hodin, bez fénu asi zblázníme, to budou nervy asi budem furt venku s kočárem.

Tak se holky mějte dneska krásně a užijte si ten slunečný den.
Ahojky Lenka a Johanka dnes 14 týdnů

janice
Kecalka 458 příspěvků 03.11.03 09:45

Ahoj holky,
zdravim Vás při pondělku. My jsme byli od pátku u mých rodičů a Hynek měl na stavbě zedníky, takže se chodil jen vyspat a já tam chodila s Vilíkem s kočárem na procházku. Už máme postaven celý suterén, takže to docela jde.
Taky už nám funguje prográmek na přehrávání fotek z foťáku do PC, tak jsem hned něco hodila do galerie.Když jsem byli o víkendu u našich, tak se Vilík koupal s Hynkem ve velké vaně. To byla legrace, Vilíkovi se to strašně líbilo a usnul hned při jídle a spal až do 6 do rána. Vubec se to spaní teďko zase docela zlepšilo. Je pradva, že změna času se nás dotkla v tom, že je Vilda večer dřív unavenej. K ránu, když začal Vilda kvílet, tak jsem ho chvíli nechala a on sám znova usnul, takhle jsem to udělala 3 noci za sebou a teď už si jenom popovídá se zviřátkama na kolotoči a zas usne.
Rýma je taky na ústupu, občas ještě luxujem, ale je to dobrý. Už jsme nahradili 2 mléčná jídla denně za něco jiného. Takže k obědu máme mixovanou mrkev s bramborem, dneska do toho chci přidat ještě brokolici z „první lžičky“ od Hame. No a k sváče mixuju banán, jablko a pár oloupanejch kuliček hroznovýho vína. To je táááák dobrý, že bych se ani nezlobila, kdyby to Vilibald všechno nesněd a mohla to po něm dojet.
ZUZKO - doufám, že depka už je zažehnána. Co bych pak měla říkat já??? Hele, 4 měsíce jsou podle mně dostačující a Valča potřebuje mít hlavně spokojenou mamču a uvidíš, jak se bude oblizovat po strouhaným jablíčku.....
Vilík taky umí pořádně zařvat, spíš piští, až to rve bubínky a nejradši ráno, když ho máme v posteli, tak spustí sirénu a strašně se tomu směje.
No nic, musim končit, Vilík začíná dost silně olizovat klávesnici, tak jdem na „jezdící schody“
pa janice+Vilík(za 12 dní 5 měsíců)

janice
Kecalka 458 příspěvků 03.11.03 17:36

to jsem ještě jednou já,
psala jsem výrobci Pampersek, k čemu, že jsou ty body co jsou na obalech a přišla mi odpověď, že nejsou k ničemu a že žádná akce ani soutěž neprobíhá. Já je poctivě schovávala, páč jsem si myslëla, že je na to třeba podobná akce jako na Huggiesky, ale prdlajs. Tak to jest vše, nějak to tady dneska vázne!!!
pa janice

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 03.11.03 21:55

Ahoj holky moje zlatý,

ještě že vás mám. Skočila na mě taky nějaká depka. Zuzko - že jsi ji na mě prskla. :-))) Šíma začíná být hodně živý. Vzbudí se ve 4 nebo v 5 ráno na kojení a potom už nechce spát. Nejdřív jenom tak pokňourává a žbrblá, že se mu nikdo nechce věnovat a pak to nadávání zesiluje až je z toho řev. A já bych tááák spala. To samé je přes den. Vyžaduje mou 100% pozornost a jak není po jeho, tak je zle. Vydrží sám tak 3 minuty, pak začne kňourat až je z toho opět řev. Dřív vydržel nějakou chvíli pod hrazdičkou a teď se hned vzteká. Taky když ho vezmu do náruče, tak se mu to kolikrát nelíbí a lukuje se a nejradší by se po mně sešplhal na zem a někam odběhl, protože tohle přece nechtěl a mamka mu vůbec nerozumí a neví, proč se vzteká a co si zrovna přeje. Je to pěkněj vztekloun. Tak na mě právě nějak dolehlo to, že to vůbec nezvládám a nevím si rady s jehou výchovou a taky mám strach, že z něj bude mamiňák - závislák a nevím, co s tím dělat, aby to tak nebylo. Jsem na všechno sama. Babičky jsou naprd a ještě ani jednou nepomohly. Manžela mám fajn. Pomáhá jak může, ale zase musí být přes den dlouho v práci a pak jsem tady celý den na všechno jenom já. Někdy bych si přála úplně vypnout a spát. Mám nějakou krizi z toho, jak „jedu“ naplno 4 měsíce od narození Šimůnka. Dneska jsem šla z procházky domů a myslela jsem, že tam snad ani nedolezu. Měla jsem pocit, že při dalším kroku sebou seknu nebo usnu. Ještě mě dodělala moje mamka, která dneska přijela do Prahy, ale to je na dlouhý vyprávění, tak to tady ani nechci rozepisovat. Vím, že je to jen přechodný a zase bude dobře. Ale dneska to byla fakt hrůza. Nejradši ze všeho bych břečela a nevím vlastně pořádně proč. Šimůnek je náš největší pokládek, mám ho nade všechno ráda a za nic na světě bych ho nevyměnila, ale někdy mi dává pěkně zabrat.

Tak jsem si tady vylila srdíčko. Vy určitě víte o čem mluvím, tak mě pochopíte.

Holky, ještě jsem vám chtěla napsat, že v Mamince jsem se dočetla, že by se mimčo nemělo vytahovat za ruce do sedu. Prý se to miminkům líbí, ale je to pouze vyšetřovací metoda. Pokud se dítě zvedá takto moc často, tak se naučí navzdory přirozenému psymotorickému vývoji předčasně sedět. Zatěžuje se zbytečně páteř a zároveň dítě není nuceno posilovat šíjové svaly. Tak budeme muset se Šímou omezit naši oblíbenou hru na jezdící schody. Rozhodla jsem se, že ji budeme provozovat tak 1× týdně.

Tak se mějte líp než já, jdu se zkusit ze všeho vyspat.

Pa

Šárka + Šimůnek (4 měsíce)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.03 22:40

Čau holky, čau Šárko,

úplně rozumím, občas taky mívám krize, ale když vidím, jak se nám krátí společný čas s mámou, tak na všechno ostatní kašlu a šetřím síly jen na mimíse a mamku. Manžel se musí zabavit v práci, prádlo počkat a binec taky neuteče. Ale s tím pocitem zoufalství a pak i vzteku já nevím ani na co se válčí fakt blbě. Občas mi to přepadávalo před ms, pak pomohla dávka kvalitní čokoládky a knížka. No to teď s Háňou ? Cha chá - ani omylem. Naštěstí to ale přejde - musííí! Tak ti přeju ať to zvládneš rychle a je zase líp. Mám trochu pocit, že takový ten neklid a nespokojenost se snadno přenese na mimčo. Možná je dobrý vykašlat se na úklid i na zn. vzorná matka a „udělat se“ s mimčem pro sebe. Já dneska byla s Háňou do 12 v posteli a tahala se s ní o hračky, ani poště jsem neodzvonila, taková jsem byla strááášnáá :-) . (Zuzko, před tebou stydím.)
Taky jsem koupila časák maminku a četla o cvičení „jezdící schody“ a taky o tom, že děti mají mít co nejměkčí podložku aby spali v klubíčku jako v mámě. Tak nevím, každý říká něco jiného. Asi začnu poslouchat bábrdlinu, vychovala tři děti, jsou v pohodě a žádný zádrhel ve vývoji není vidět :-).

čau Adino, tedy klobouk dolů, vám to škvrně pěkně roste. Tebe a tvoji smetánku by možná uvítali ti malincí drobci v inkubátorech. Jak je to asi jejich výživou, pro jejich rodiče to musí být taky sakra perný. Jsem vážně moc šťastná, že Háňa je v pořádku, ačkoliv na svět trošínku taky spěchala.

Holky, užívejte posledních krásných dnů, depky pošlete do paďous, přehlížejte vánoční horečku v obchoďácích (ať se plahočí a stresujou ti, co chtějí) a užívejte si s drobečky.

Ps. Manžel je sice cholerik, ale má se mnou trpělivost na nákupech. Jenže jak ho mám za zadkem, tak nervózuju a nakonec stejně musím vyrazit sama. Letos, pokud to vůbec uskutečním, dostanou přednost dárky z bezbariérových obchodů, kam se vejdu s kočárem a vynechám velké obchoďáky kvůli návalu lidiček s virózama. Tak se mějte, já jdu dočíst tu maminku, ať vím, co všechno dělám blbě. čao Ája s Háňou krásně spící

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 03.11.03 22:41

Ahoj holky,
my meli dneska den blbec. Nejdriv jsem si rano pri zehleni prezehlila taky svoje predlokti - boli to jako svina, mam tam nadherne obtisklou zehlicku. Tak si na to mazu bepanthen a snad si to da rict. Udelal se mi tam obri 2 centimetrovej puchejr, fuj vypada to desne uz od pohledu. Holky nevite, ma byt na spalenine obvaz nebo ne? Ja si ho tam davam, protoze Keri ma ve zvyku se drzet myho predlokti, bohuzel zrovna toho spalenyho a rano me do toho stipla a to jsem myslela, ze ji ukousnu hlavu bolesti:-))) Ale manzel tvrdi, ze obvaz nema byt, aby to mohlo „dychat“. Tak sestry, zdravotnici poradte, prosim.

No a aby to nebylo vsechno, tak dopoledne dostala Keri nejakej prujem, ale hroznej, v zaveru uz to byly jenom hleny a krev. Ta krev me vydesila, alebrz moje chytry knizky pisou, krev ve stolici= hned k doktorovi, tak jsem volala dopoledne k doktorce a rekla mi, at se odpoledne zastavim. Samozrejme, ze od ty doby Keri ten prujem presel, takze odpoledne v ordinaci jsem byla krapet za blbyska, alebrz jsem tam dovlekla zdrave a vesele mimino, ktere naprosto nejevilo znamky nejaky nemoci, zvlast ne prujmu. Doktorce jsem po minuly zkusenosti odkyvala rovnou, ze ji dam vsechno, co mi napsala na recept, vcetne cernyho caje. Odvazila jsem se teda priznat, ze jeste kojim, cemuz ona se strasne divila, koukala na me jako na uchyla, ale odebrala mi nejaky vzorky cehosi co mi predtim strcila do ruky, ze to teda davat nemusim, kdyz kojim. Pry to je asi nejakej virovej prujem, ze ted toho lita spousta.
Jedna z tech veci co mi napsala byla nejaka tekutina, u ktery bylo napsany, ze je to konzervovano necim straslivym, co vyvolava alergie a nema se podavat malym detem, tak to jsem odlozila rovnou, druhy je rehydratacni roztok, ktery je v prasku a Keri bych ho dala, kdybych si byvala vzpomnela, ze nemame doma kojeneckou vodu a koupila ji. No nastesti, musim to zaklepat, od dopoledne ani tuk a zatim Keri nekadi, tak uvidim rano. To jdeme k doktorce znova, protoze mame termin na prohlidku. Doufam, ze Keri dost nabrala, jinak nejspis zase ziskam vzorky umely vyzivy. No, jeste muzu zkusit pripadny vahovy ubytek svyst na ten dnesni prujem:-)))

A aby toho dneska nebylo dost, tak kdyz jsem vysla od doktorky, tak se spustil strasnej slejvak a ja a kocar a destnik a nastrahy velkomesta, to teda bylo neco. Jak s tim kocarem normalne do mesta nejezdim a ted jsem musela jeste hledat lekarnu, to bylo neco desnyho. Holky, ja vas obdivuju, co jezdite s kocarem, protoze ja jsem tak strasne nesikovna, cestou bouram cedule pred kramama, chodcum prejizdim nohy a vrchol byl, kdyz jsem se snazila s kocarem dostat do baraku, my mame obri, tezky dvere, ktery se mi nedarilo zaroven otevrit a prosoupnout jima kocar a sel tam akorat soused a videl, jak omlacuju tim kocarem zed a rikal, ze bych potrebovala ridicak. Ale aby mi pomoh a ty dvere podrzel, toho nenapadlo, blba.

Jinak holky, ja si svoji depku prodelala v sobotu, to jsem brecela, jak jsem strasne unavena a nemuzu uz ani chodit (courali jsme celej den po obchodech) a jeste mam na krku mimi, celou domacnost a psa a nic nestiham a zvladla jsem vynadat i chudakovi manzelovi. Tak asi jsou ty podzimni depky nakazlivy. Ale holky, za chvili budou vanoce a tak se tesim, co bude Keri rikat stromecku a darkum a treba i napadne v Cechach snih. A bude zase lip.

Tak se mejte vsechny moc slunickove:-)) a zitra pridam aktualni miry a vahy.

Slunicek+Keri

janice
Kecalka 458 příspěvků 04.11.03 08:55

Ahoj Šári,
posílám Ti jedno povzbuzení a doufám, že depka je s novym dnem ta tam. Já mám občas tyhle stavy taky a navíc se mi k tomu přidávaj výčitky, že Vilíka už skoro nekojim a tak. Nicméně teď k tomu ještě přibyl strašnej strach, aby se Vilíkovi něco nestalo, aby nedostal nějakou hnusnou nemoc, aby nám neumřel, aby ho někdo neunes, aby jsem se nezabila v autě a on byl bez maminky…no prostě hrůůůůza. Četla jsem ale, že je to prej uplně normální, tak se s tim vždycky nějak vypořádám. Je ale pravda, že je to o 100% horší když jsem celej den sama doma tak jako Ty a navíc drobek zrovna neni v kondici a béká a béká a vzteká se a vzteká a já bych tak šla někam uplně pryč a myslela na uplně jiný věci. No, ale když se mi povede na chvíli někam sama vypadnout, tak už se nemůžu dočkat, až zas budu doma u toho svýho pokládku, kterej mi začne chybět ve chvíli, kdy za sebou zabouchnu dveře. To je ale asi všude uplně stejný, co?
tak, Vilík vyrábí něco do trenek, tak ho jdu morálně podpořit.
Mějte se všichni príma, dneska to vypadá, že by mohl být hezkej den
janice+vilík

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 04.11.03 09:08

Ahoj holky,
ty deprese jsou vážně hrozné, taky to znám dost často. Hlavně, když je venku hnusně, leje a ten pohled už je depresivní, taky stačí trocha nevyspání, nervů a je to tady. Holt musíme to vydržet a hodit depky za hlavu a podívat se na ty naše zlatíčka, jak jsou úžasní a hlavně zdraví, to je to nejdůležitější.
Háňo, moc s tebou cítím, jak ti musí být, když vidíš jak maminka trpí, já to mám taky, ta moje už skoro 3 roky jenom leží a nemůže se hýbat ani mluvit, je to moc smutné. Měla nehodu srazilo jí auto a ona má těžce poškozený mozek. Co se dá dělat, člověk si popláče, ale život jde dál, moc na tebe myslím i na maminku.

Šárko, ty se snaž si odpočinout, to jediné ti pomůže, taky bývám dost často úplně mimo a hotová, že se mi nedaří ani z nikým bavit a vůbec mi to nemyslí, ale to přejde. Doufám, že tě Šimonek nechá trochu vyspat, u nás už se trošku spaní zlepšilo.

Sluníčku, doufám, že už je Keri v pořádku chudinka, muselo tě to moc vylekat ta krev, já bych byla taky hotová a ještě k tomu ta hrozná doktorka to muselo být něco, je to děs, že ještě existují v dnešní době takoví zdravotníci. Na tu spáleninu si obvaz dávej, pokud ti na to Keri šahá aby ti ten puchýř neporušila a taky to nech dost větrat aby se to brzo zahojilo. Já spáleniny úplně nesnáším, mám na sobě od nich dost jizev, rameno spálené od horké kávy ve 3 letech a před 5 roky opařené nohy, to jsem ale šikulka, tak vím jak trpíš.

Holky, tak skončíme s depresema, mrkněte se to fotogalerie, včera jsem zase řádila s foťákem tak to můžete skouknout. Já teď pudu s holkama na nákup a trochu si venku provětrám hlavu.
Ahojky a klidný a krásný den přeje
Lenka a Johanka

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 04.11.03 09:36

Ahoj holky.
JANICE, díky za zjištění těch medvídků. Tak to je můžu hezky hodit do koše :o( ŠÁRKO, přesně vím, co prožíváš.A ještě když jsi bez pomoci! Představovaly jsme si to nějak jinak, že?
Já mám sice pomoc, ségra mi Val pohlídá a mamka taky, ale spíš když potřebuju něco zařizovat a nechci tahat Valušku sebou a nebo jdeme se ségrou po nákupech a ona mi venku hlídá kočárek. Takže taky nemám čas pro sebe. Jen co přijde Libor, tak mu vrazím Val do ruky a jdu rychle uklízet a dělat, co s Val nestihnu. Třeba včera jsem po strašně dlouhé době vyčistila baterie v koupelně. Už jsem se na ně nemohla dívat, no ale čas nějak nebyl, tak byly baterie od vodního kamene úplně šedivé. Teď se na ně chodím koukat, jak se lesknou :o)) No a pak večer, když zbude čas, tak sedám u učení a hlavně k sepisování závěrečné práce.
Takhle to vypadá v pohodě a že jsem skvělá, jak to zvládám, jenže! Jenže já už tak od dvou odpoledne sotva lezu, strašně mě bolí záda a hlava, nemám vůbec na nic sílu ani náladu. Když přijde Libor, tak najde doma ploužící se trosku, bez nálady, bez úsměvu, která mu vrazí do ruky dítě :o(( Už se začínám bát, kdy ho to přestane bavit a najde si jinou :o((( Někdy se ploužím a mám pocit, že se už už sesunu do kouta a chcípnu :o((

Má pravdu ÁJA, že bordel neuteče ? podle toho to taky u nás vypadá :o((( Jo jen poznámka na okraj: Od porodu u nás značně klesla spotřeba úklidových prostředků typu real, fixinela a leštěnka. Prostě už nemám čas denně šůrovat jako dřív a už se mi doma všechno neleskne :o(((
Občas si taky s Valuškou poležím v posteli, to pak sice celý den nic nestihnu, ale je to potřeba. Zkus si Šímu dát k sobě do postele a hrajte si, ona pak třeba ještě zabere. U nás to je takto: po ranním krmení kolem šesté si dám Val k sobě. Hrajeme si s medvědem (já u toho ležím) a povídáme si. Ona se tak za půl hoďky utahá a ještě zdřímne. Okamžitě upadám do spánku taky ? musím urvat každou minutu. Znovu se vzbudím kolem osmé, protože Val se kroutí, kňourá a dělá různé zvuky ze spaní, a padá ji dudlík. Ještě tak do půl deváté se snažím ji uklidňovat a upadám do spánku, ze kterého mě okamžitě probere vypadnutý dudlík :o(( a pak už to vzdávám a vstanu. No a pozor, co se nestane teď!!! Valuška má celé dvě postele pro sebe a tak si spokojeně usne a spí jako miminko :o)))) Já se tedy začnu dávat do kupy a využívám čas, vařím si čaj, zapínám počítač a ?? klikám na emimino!!!! :o))) ŠÁRKO, a co přes den? Šíma neusne ani na půl hoďky? Jako že bys všeho nechala a šla si lehnout a nebo aspoň relaxovat. Já vím, problém je jinde: potřebovaly bysme spát aspoň osm hodin v kuse. Aspoň jeden den!
HOLKY, píšete to všechny stejně. Teď jsem objevila i příspěvek JANICE. Já bych taky někdy nejraději utekla! :o(( Ach jo.
Já nemám takové ty knihy o dětech a mateřství jako vy. Tak tam mrkněte, co píšou chytré hlavy (určitě nějaký chlap), co nám radí, abychom se nezbláznily.

Včera jsem byla na masáži. Rozhodla jsem se, že pro sebe něco udělám. No nemyslete si! Už tam nepůjdu. Byla jsem objednaná na desátou. Domluvila jsem si se ségrou, že pojedu ?přes ni?, vyzvednu ji a ona mi bude vozit Val. Takže jsem vstala v sedm, než jsme se vypravily. V devět jsme vyrážely k ségře. V jedenáct mi skončila masáž, stavila jsem se ještě na gyndě pro razítko a zase jsme šly k ségře, na oběd a nakrmit Valču. No abych to zkrátila, domů jsem přišla ve tři. Takže celodenní výlet kvůli hodině na masáži a půlhodince u doktorky :o((( To nemá cenu. Domů jsem přišla úplně uťapkaná a čekalo mě nádobí, úklid, učení???..
Zkusím ještě masérku, co je blíž. Tuhle měla ségra vyzkoušenou, jenže celý den cestovat se mi fakt nevyplatí.

SLUNÍČKU, těžko radit na popáleninu. Lepší by bylo větrat, pokud to nemáš nějaké zhnisané. Je to jen stržený puchýř? Nemokvá ti to?
Já vím, s Keri to půjde těžko. Aspoň tam nedávej velkou vrstvu obvazu a odvaž to vždycky, když bude možnost.
Pokud ten průjem měla Keri jednou, tak si z toho nic nedělej. Krev se tam dostane snadno. Byla to jen trocha krve na hlenu a nebo masivně? Pokud to byla jen ta trocha na konci, tak to není závažné, pokud se to nebude opakovat. Dávej jí pít hodně a kdyžtak i trochu toho čaje a nebo mrkvového odvaru. Tím si snad kojení nezkazíš. Tentokrát bych s tvou doktorkou souhlasila a ten rehydratační roztok dala. U dětí je dehydratace strašně nebezpečná a hlavně se jim může metabolismus rozvrátit hodně rychle. :o(((((

DANO, jééé bude svatba!!!! Už se těším na fotky, já svatby miluju!!!
Přeju ti vykročení tou správnou nohou!!! :o))
Ještě k nám chodila ?nevdaná? Bazalka, ale asi nemá počítač :o(( No a já jsem se taky vdávala na poslední chvíli. Nejdřív jsme si řekli, že si uděláme mimi bez svatby a pak jsme si to rozmysleli :o))) Vzali jsme se a za týden jsem zjistila, že jsem těhotná :o)))

Takže HOLKY, co budeme dělat s tou depkou??? Myslíte, že je to podzimem? Co takhle udělat srazík někde na Kanárech? Tak jo, v sobotu v deset u hotelu na pláži, pod třetím slunečníkem vlevo. A plavky sebou!

Ještě jsem ani neodpověděla všem a musím končit. Našemu zlatíčku je malá už i naše manželská postel :o))))
 Zuza

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 04.11.03 11:20

Ahoj holky,
tak Keri ma aktualni miry a vahy v 16. tydnech 64 cm a 7250 g. Na predsedu cvaliku Adamka uz zaciname tezce ztracet… Nastesti doktorce to stacilo ke stesti, navic zrejme uz zapomnela, ze mi minule vnucovala tu flasku, tentokrat mi tvrdila, ze mam zacit davat prikrmy na lzicku, maso, mrkev, brambory a tak. Zkusila jsem jeste se branit, ze deti maj byt plne kojeny do 6. mesicu, ale ona, ze ne, ze se maji prikrmovat. No asi je pani doktorka chytrejsi nez WHO a cela Laktacni liga dohromady, tak jsem ji ty prikrmy odkyvala a pustila z hlavy. Davat ji zatim nic nebudu, pokud mam mliko, tak chci kojit.

Jinak je Keri zdrava, akorat tam trosku tropila cirkus (myslim, ze citi, ze ja tu doktorku moc nemusim) a jecela, kdyz s ni Dr. cloumala a zkoumala, jak se hybe. Tak mi Dr. rekla, at ji nejak uklidnim, tak jsem ji vzala do naruce, opusinkovala a Keri okamzite prestala, jak kdyz zmacknes vypinac. No, tak jsem dostala jeste prednasku, jak nemam svy dite chovat, jak je na me zavisla, ze se boji cizich lidi a ze ji musim nechat brecet a ne ji hned brat do naruce. Chjo. Tak jsem ji taky odkyvala, ze ji necham brecet atd. Tak mela Dr. radost, jak krasne spolupracuju. Fakt nevim. Nejradsi bych si nasla novou doktorku, ale zda se mi to na tech pul roku zbytecny. ted tam jdeme az v lednu, na ockovani a pak v kvetnu jedem pryc, tak si myslim, ze to ani nestoji zato. V cechach doufam uz budu mit pri vyberu doktora stastnejsi ruku.

JInak po prujmu uz neni ani pamatky, Keri uz nekadila 24 hodin, tak si myslim, ze jsem mozna zbytecne panikarila. ZUZKO - ten rehydratacni roztok jsem mela po ruce, ale Keri se prisala k prsu a sosala jak o zivot, a curala normalne - dokonce zvladla i poradne oznackovat tatinka, kdyz ji vecer koupal:-)). Navic zadny znamky dehydratace nemela - ani vkleslou fontanelu,ani suchy sliznice, apaticka taky nebyla, tak jsem si rikala, ze si to necham do zalohy, kdyby v noci treba.
Me se spalenina taky celkem dobre hoji, ten puchyr teda uz prasknul, dik za radu, snazim se to nechat vetrat. Zatim se mi zda, ze to nemokva.
Pro jistotu zacal zase kulhat pes, aby toho nebylo malo. Mam pocit, ze si o vikendu zvrknul v lese rameno, jak lital za micem. Doufam, ze to nebude na veterinare, to bysme se nedoplatili. Tak jsem mu aspon koupila zelatinovy medvidky na klouby:-)))

Dneska tady nadherne sviti slunicko, tak po obede vylezem na vzduch, zahnat depky. Mejte se vsechny moc fajn
Slunicek+ Kerstin 16. tydnu

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 04.11.03 11:49

Ahoj holky,

to jsem ráda, že s tou depkózní náladou nejsem sama. Šíma přes den schrupne. Nejradši v kočárku - tak to zase musím jezdit a nemůžu odpočívat. Jak se zastavím a sednu někde na lavičku (i když teď v té zimě to stejně už moc nejde), tak má do 5 min. oči jak tenisáky a začně kňourat a když ho nechám, tak to přejde do řevu. Když usne doma, tak většinou jsem už nějak přetažená, že prostě na spaní nemám náladu a nejde mi usnout. A když náhodou spavá nálada je, tak opět to Šíma nějak pozná a do 5 min. od mého ulehnutí je vzhůru. V noci Šimůnek na štěstí spí (ŤUK, ŤUK) min. 7 hod. v kuse (měl už rekord i 10 hod.). Ale já jdu samozřejmě spát později než on, tak pak spím tak 4-5 hodin. Když mě probudí na kojení, tak jsem jak zmlácenej pes a přijde mi jako bych nespala vůbec. Když se pak rozkoukám a rozhejbám, tak už to jde. Ale nejhorší je fakt to probuzení. U toho děsně trpím. Někdy si říkám, že by snad bylo lepší nechodit spát vůbec. Ale to zase nejde.
Holky, obdivuju svobodné matky. To musí být něco. Jak to můžou všechno zvládat? I na psychiku to musí být záhul.

Zuzko - máš pravdu v tom, že by to chtělo spát delší dobu v kuse. Mně by se libily tak 2 dny. To by bylo žůžo!! :-))))

Sluníčku - mně pomáhá na spáleniny buď Fenistil gel nebo Tea tree oil (ten je vůbec dobrý na všechno možný) - pokud to teda není nějak moc velká mokvavá plocha. Je to dobrý spíš jen na zčervenalé místo na kůži.

Ájo - s maminkou ti držím palce. Já mám zase babičku 4 roky po těžké mozkové mrtvici ochrnutou na celou levou půlku těla. Mamka s ní zůstala doma, tak právě proto mi nemůže pomáhat. Bydlí 50 km od nás a od babičky se nemůže hnout.

A teď to nejlepší nakonec. Aby toho nebylo málo, tak asi před 2 hod. se mi blokly záda. Vypravovali jsme se na plavání do vany ke Kulihráškům, Šíma už byl oblečený a jak jsem ho zvedla, tak jsem myslela, že je po mně. Měla jsem co dělat, abych ho bolestí neupustila na zem. On to asi nějak poznal, že mi není dobře a přestal pokňourávat a koukal na mě těma svýma kukadlama. Pěkně mi tekly od bolesti slzy, nemohla jsem se ani nadechnout. Teď už je to lepší. Trochu jsem si zacvičila (pěkně jsem u toho řvala bolestí), nabalila se do teplého oblečení a čekám, co se bude dít. Jestli to nepovolí, tak mě chce manžel dovézt do nemocnice :-(((
Zuzko - nevíš, jestli to můžu máznout Dolgit krémem. V lékarně mi totiž kdysi říkali (když jsem potřebovala něco na plíseň, co jsem si přinesla z porodnice), že když kojím, tak bych neměla vůbec nic používat bez porady s MUDr..

Už se mi tady budí tygřík v kleci (Šimůnek v postýlce), tak musím končit.

Mějte se a držte se.

Pa

Šárka

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 04.11.03 12:43

ŠÁRKO,
tady jsem ti okopírovala kontraindikace o dolgit krému:
Přecitlivělost na ibuprofen nebo příbuzné látky. Není vhodné dávat krém alergikům. Nesmí se aplikovat do otevřených ran a na sliznice. V posledním trimestru gravidity se nesmí používat dlouhodobě nebo natírat na velké plochy (sklon k retenci tekutin a zvýšený sklon ke krvácení). Teratogenní působení zatím nebylo prokázáno, přesto se nedoporučuje ho dávat gravidním ženám v prvém a druhém trimestru stejně jako v době kojení.

Já bych si to teda klidně jednou namazala na zmírnění obtíží. Zkus si vzít paralen na bolest. V akutní fázi necvič! Chce to teplo a klid. Když to nepomůže, tak doktora.
Při chronických obtížích je pak cvičení na místě. Já kdybych necvičila, tak už tu asi nejsem :o((
Záda znám, je to svinstvo. Brávala jsem Indometacin, od otěhotnění jsem na Paralenu a taky to jde.

Jo a ještě jedna rada. Jakmile večer šíma usne, tak se seber a jdi OKAMŽITĚ taky spát. Všechno ostatní počká. Ty se musíš srovnat!
 Zuzka

kocour
Stálice 81 příspěvků 04.11.03 15:12

Ahoj Slunicku,
spáleninu nebo opareninu za:,–(ne nemazat, ani neobvazovat.
Pro riziko poranění od miminka nebo při práci nějakou ochranu na ránu ano, ale jinak ne, aby se to hojilo lépe.
A možný puchýř nepropichovat. A když praskne, tak dávat pozor na riziko infekce (a tedy nějaké sterilní krytí raději)
Zdraví dr. Zdenda s Marečkem, 23 týdnů

klarka
Kecalka 138 příspěvků 04.11.03 15:23

Ahojky všem!

Koukám, že nejen já prožívám depku.. Už jsem si říkala, že jsem naprosto neschopná matka, která nezvládne vlastní dítě. Jsem taky na všechno sama, manžel se vrátí večer z práce a většinou má ještě práci na doma, takže si stejně neodpočinu. Žádnou kamarádku, která by mi občas s malou pomohla nemám, tychýně je sice skvělá ale bydlí daleko a máma je alkoholička, takže jí taky malou svěřit nemůžu. V noci vstávám po 2 max. 3 hodinách a už sotva lezu. Manžel mi nabízel, že když mu odstříkám mléko na noc, tak mě nechá alespoň jednu noc vyspat, ale jeho v noci neprobudí ani křik, natož to hekání Karolínky když se probudí, takže tudy cesta taky nevede. Nejhorší jsou ty rána, to mám pocit, že prostě umřu. Zkoušela jsem si jí vzít k sobě do postele, ale ono jí to nebaví a stejně mě donutí vstávat, protože začne křičet. Přes den potřeuje taky neustálou pozornost a někdy ani to nestačí a rozčiluje se a rozčiluje a já nevím co s ní. Nejhorší je, že jsem pořád zavřená mezi čtyřma stěnama s z toho už mi taky hrabe, ještě když je venku hnusně. Občas mám chvilky, kdybych si nejradši zalezla do postele a brečela. Hlavně v posledních dnech jsem měla fakt krizi a ještě ke všemu nám opět nešel počítač, tak jsem si ani nemohla vám postěžovat. Tak alespoň teď.
Už toho stěžování radši nechám nebo se ještě začnu litovat a to je to nejhorší co bych si mohla udělat.
Má to přece i kladné stránky a je jich mnohem víc. Karolínka je nádherné zdravé miminko a já jí nadevšechno miluju, tak se nepřipravím o tohle nejhezčí období nějakou depkou. Vyhlašuji stávku všem depkám!!!!!!
Zdá se mi že se probouzí tak zase musím. Mrzí mě, že teď stíhám sotva číst natož psát, ale pokud nechci abychom tu shnili (nebo zhnili?), tak musím využívat ty chvilky, kdy malá usne a něco dělat.

Tak se mějte fajn a užívejte mimísků dokud jsou to mimísci!

Klárka + Karolínka (15 týdnů)

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 04.11.03 15:39

Zdendo diky moc za radu. Ten puchyr mi uz bohuzel prasknul, byl teda obri, doufam, ze se mi tam nezanese nejaka infekce.

Jeste jsem se chtela zeptat - nemam mazat ani ten bepanthen? Myslela jsem, ze je prave na popaleniny.
Diky
Slunicek

kocour
Stálice 81 příspěvků 04.11.03 16:00

Zuzko a Šárko,
ty info na příbalových letácích jsou psány firmou, která se kryje před event. stížnostmi.
Radil jsem se ohledně antirevmatik na lince kojení s paní MUDr. Mydlilovou ohledně analgetik, antibiotik, léků proti kašli apod. při kojení a i když u většiny je napsáno, že při kojení se nemají raději užívat, tak většinou vůbec nevadí.
Třeba Brufen nebo Paralen miminku taky dáte, když bude mít horečku a do ,éka z krve přechází stejně zanedbatelné množství …, pokud vím.¨
taťka Zdenda + Mareček, 24T.

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 04.11.03 16:40

Stržený puchýř pokud možno neostraňuj. Ty jeho zbytky slouží jako přirozená ochrana a časem se odloučí samy.
Na otevřenou ránu už Bepanthen ne. Ten spíš jen na popálenou kůži. A nebo pak až se ti to bude hojit.
Hlavně bacha na infekci. Můžeš i koupat v heřmánku, trochu ti to vysuší a zklidní.
 Zuza

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.03 17:35

Ahoj holky,

četla jsem v nějaké moudré knize, že kolem 4. měsíce je takováhle krize normální, že je to reakce organizmu na dlouhotrvající zátěž a tak.

Musím z vlastní zkušenosti říct, že mě nejlépe pomáhá, když jsem co nejvíce mezi lidma a občas i bez Vendulky. Prostě alespoň 4× týdně vyrazím do města, kde se sejdu s kamarádkou na procházku, na kafíčko, na oběd, někdy jdu i na oběd s manželem a tak. Je fakt, že je těžké najít alespoň přijatelně nekuřácké restaurace a kavárny, ale když se chce…Cestou zpátky prolítnu pár obchodů, občas si na sebe koupím nějakou kravinu a je mi líp.

No a úplně supr je, když vím, že budu mít na pár hodin mezi kojeními hlídání, to jen tak bloumám venku, nebo někdy pošlu toho, kdo hlídá, s Vendy pryč z bytu a celé to prospím- to je teprv paráda. Já tady taky nemám žádný prarodiče, tak beru, co je :-). Sem tam nalákám na návštěvu bráchu, jako že uvařím oběd a on za to potom jezdí s kočárkem :-), často se domluvím s pracujícíma kamarádkama, aby se tady stavily přes obědní pauzu a vyvenčily Vendulku… Taky jsem se ale musela naučit se jich rovnou zeptat, jestli nechtěj přiject a jezdit s kočárem, že já si zatím schrupnu- a nikomu to nevadilo… Ony jsou rády, že maj aspoň na chvíli mimi a já že mám klid. Je jasný, že platí určitá pravidla- jako že nevyndávájí Vendy z kočárku a tak,aby to nevypadalo, že jsem nezodpovědná matka. Tak to zkuste taky, jde o to, překonat ten první nervák, jako že s kočárkem vjedou pod auto, Vendul bude plakat a oni ji nebudou umět na:,–(it dudlík, spadne jí čepička z ouška, oni si toho nevšimnou a dostane zánět a tak. Vším tím jsem si prošla :-). Jako nejzazší metodu, pokud nikdo nebude k mání a já budu potřebovat pohlídat, jsem si na internetu už našla pár doporučených agentur paní na hlídání- zatím jsem to nepoužila, ale kdyby bylo třeba, asi bych moc neváhala. Taky jsem začala malinko z domova pracovat a tak si peníze vynaložené na hlídání umím zdůvodnit :-).

Tak holky, vzpomeňte si na všechny svobodné kamarádky, kterým se dá svěřit na hodinu dítě a hurá k telefonu. Dejte vědět, jestli to funguje i pro vás.

Ahoj

Karla a Vendy (jsem líná se přihlašovat)

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 04.11.03 20:08

Ahoj holky,
jsem moc ráda, že máte deprese. Tedy ne, že bych Vám to přála, to ani trošičku. Ale depresivní náladu jsem měla taky a připadala jsem si jako krkavčí matka, protože na mě příbuzní (hlavně moje mamka mě dorazila) koukali jako na blázna. Mám přece zdravé krásné miminko, tak bych měla být šťastná, jsem divná. Tak jsem ráda, že nejsem sama a že je to asi normální. Hlavně je mi smutno, když se nedostanu vůbec ven, mám hrůzu z toho, že když půjdu s kočárkem třeba jen do místních potravin, mimísek spustí řev, tak chodíme jen před barák a za pár minut zase domů. Snad se to časem zlepší a budu moct taky vyrazit na nákupy :). Zatím
jsme většinou doma. Alespoň vidím, jak mám prima manžela, chodí ochotně na nákupy, najde si na to čas, ačkoli jinak je taky v práci od nevidím do nevidím, takže ho skoro ani nevidím ;).

Ale je to jen občas, jinak je to s Kájíkem prima :). Na dnešek jsem se dokonce i docela vyspala. Nevím, jestli jsem nějaké kojení nezaspala, jsem toho asi schopná, ale mám pocít, že mimísek spinkal 7 hodin v kuse! Kéž by mu to tak chtělo vydržet.

Šárko, choď spát se Šímou ať se vyspíš, je bezva, že Ti takhle spinká. Já chodím spát s Kájou kdykoli jsem unavená i přes den, takže nevyspalostí většinou moc netrpím ani když se budí po dvou hodinách.

Otáčí se vaše miminka už na bříško? Kája se k tomu zatím nemá. Ale při zvedání hlavičky dělá pokroky. Začal na bříšku zvedat nejen hlavu, ale snaží se zvednout současně i všechny ručičky a nožičky. V těhotenství jsem někde četla, že to miminka dělají, než začnou lézt. Tehdy jsem to považovala za zvláštní, proč by to mimísci dělali? Je to náročné i pro dospělého a nic z toho…, ale Kája se o to poslední dobou vážně snaží. Zatím mu to moc nejde, padá mu u toho i hlavička a tak je z toho brzo unavený a na bříšku už nevydrží tak dlouho, jako dřív.
Mějte se krásně
 Eva

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 04.11.03 20:22

hehe Zuzi,
tu strzenou kuzi uz bohuzel odstranila Keri svyma nenechavyma prstikama. Kdykoliv ted vidim jeji ruce, snazim se jim vyhejbat velkejma obloukama, ona ale tak nekoordinovane macha rucickama.
Snad se to nezaniti…
Diky moc za rady
Slunicek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.03 21:17

Ahoj holky,
dlouho jsem se neozvala, protože s Klárinkou stíhám přispívat jen k Mishicce,ale váš deníček čtu pozorně.
Koukám, že špatná nálada je po celé republice :) Nevím,jestli za to může podzim nebo je 4 a 5. měsíc po porodu kritický… Mám stejný spánkový problém jako Šárka, malá spí přes den podobně a v noci chodím spát později než ona, takže jsem nevyspaná. Co bych za to dala, prospat celou noc. Jelikož už nekojím, nabídl se manžel, že v noci k malé vstane, jenže ten její pláč probudí každého a než se „uvaří“ mlíko, vzbudí celý panelák :)) Nejhorší je ráno se probudit, pak už jsem v pohodě. Na depresi doporučuji seznámit se s nějakou mamkou s dítětem. Já si myslela, že budu sama,ale nakonec jsem to zvládla přes emimino a jsem moc ráda :)) Taky je dobrý chodit plavat, tím máme zabitý celý jeden den v týdnu. MUDr sice říká, že je to na nic ( mám podobnou babiznu jako Slunicek),ale to asi neví,jak je to potřeba pro zábavu maminek..
Příští týden jedu sama s Klárkou na dovču pro maminky s dětmi na Vysočinu. Je to pobyt s plaváním a hlavně plnou penzí!! :)Našla to kamarádka na internetu, tak snad to bude dobrý. I když vím, že Klárka bude trochu rozhozená - nebude spát ve své postýlce apod, tak si říkám - konečně nějaká akce :) Z toho pobytu v paneláku mezi 4 stěnami by člověk zešedivěl :)) Holky mějte se, hlavně to vydržte, bude líp a když tak pomůže emimino.
Papa, zapomněla jsem se přihlásit..
Tereza a Klárka 23.t

Veru
Kecalka 242 příspěvků 04.11.03 21:19

Ahoj holky,

to jsme ale zdeptaná partička, co? Já mám hlavně večer stavy totální únavy a když mám jít Tinu koupat, mám problém ji vůbec zvednout A to váží něco kolem 5,5 kg, takže vám ostatním z klubu cvalíků moc nezávidím. Na tom jsme my z kubu hubeňourů o moc líp. Naštěstí ji teď docela často koupe Marek, tak jsem moc ráda. No jenže co já dělám, když mám trochu času? Začnu lítat po bytě jak fůrie a uklízím co mi přijde pod ruku. Kdybych sebou radši plácla na gauč a jen se tak povalovala. Dokonce se mi už párkrát stalo, že mi odpadla práce a babi si Tinu stejně nechala. Já husa ani nevěděla, co s volným časem :o(
Na nedostatek spánku si ani moc stěžovat nemusím, Tina usíná ve 20.00 hodin a jíst chce až tak ve 4 ráno, pak zas v 8. Stejně jsem ale ráno nějak vyřízená, tak nevím čím to je.
Musím se vám pochlubit, na čem jsme se domluvily s kámoškou. Necháme si dát k vánocům dovolenou k moři a pojedeme na ni už v lednu! Manžílci nám to schválili, tak už se moc těším.
ZUZKO ty se budeš asi smát, ale fakt se chystáme na Kanáry. Já už jsem tam před lety jednou byla, bylo to v prosinci a je tam krásně. Doufám že nám do toho nic nevleze a že to dopadne. Tinu bych chtěla ještě kojit, tak by neměl být problém a kamarádka má prcka dvouletýho. Teď zrovna řeším to, že budu potřebovat golfky, abych byla mobilnější a nemůžu si vybrat. Buď jsou zbytečně drahý, nebo to jsou takový hrkadla, že by mi to Tinušku asi vyklepalo.

SLUNÍČKU, Tina měla jednou na plínce taky trochu krve. Pěkně jsem se lekla, ale čekala jsem jako ty do příště a bylo to v pohodě. Od tý doby už nic.

ŠÁRI, to je tím blbým počasím :o( Nevím jak v Praze, ale tady je furt hnusně. Je to škoda, že nemáš nikoho, komu by jsi Šimůnka na chvíli mohla půjčit, ach jo. Zkus s ním co nejvíc odpočívat a uvidíš, že se to zlepší. Mě Šimonek připadal jako moc pohodový mimčo, je pravda, že oni ty naše depky hned poznají a podle toho jsou pak naladěný. Už to mám taky vyzkoušený, tak si dávám pěknýho majzla, jak s tou naší beruškou mluvím. Prostě se na ni musím být pořád v pohodě a ona je pak taky ( většinou :o))).

JANICE, díky moc za tip s vysavačem, už taky luxujeme a jde to skvěle!!! A medvědy jsem taky křečkovala, takže poletí rovnou do koše.

DANO, moc se těším na fotečky, doufám, že nám nějaké pošleš. Mě svatba tak bavila, že bych se hned vdávala znovu. Tak ať se vám svatba vydaří!

KLÁRKO, zkus ukecat manžela aspoň na to koupání. Ten můj mi taky doma moc nepomáhá, ale občasné koupání mi fakt pomůže. Jednu dobu mě braly záda, tak začal a dělá to někdy do teď.

Jinak Tinuška se už začíná otáčet na bok, tak ji musím víc hlídat. Stačí aby mrskla zadečkem a bude na břiše, uvidíme kdy se ji to poprvé podaří.

Proti depkám je prý dobrá čokoláda, hodně barevné jídlo nebo oblečení.
Ahoj Veru + Tina 18.týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.03 21:30

Čauky holčiny,
tak přesně hodinku jsem četla všechny komentáře :) Včera jsem se sem nedostala a dnes takový nával.
Holky co máte depky - opravdu hlavy vzhůru, mimča potřebují hlavně spokojené a veselé maminky, aby taky oni mohli být veselé. Věřím v to, že špatnou náladu z vás te drobeček vytáhne a je den blbec na světě. Taky si někdy říkám, že musím každou chvíli umřít, ale pak Cipísek vykouzlí ten svůj hejkavej úsměv a je mi zas fajn. Já jsem si s ním prožila už vážně strašně moc strachu a teď musím zaklepat, trošičku se to zlepšilo a já doufám, že už to bude v pořádku, že nebudem muset už na rehabilitace, k neuroložce, k ortopedovi a tak. Takže opravdu buďte šťastní, že máte zdravá mimča, co by za to jiní dali.
Holky já se tak mooooooc těším na Vánoce!!! Už mám sepsáno, co budu kupovat - hlavně Cipískovi a už ve čtvrtek se chystám na první ekšn. POjedu metrem, tak mi držte palce, ať se někde nevyklopíme :)
Tak se tu mějte moc fajn a vyžeňte ty depky někam dopryč.
Pa market + Tominda 16t

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 05.11.03 14:46

Ahojky,

hlásím se s o moooc lepší náladou a skoro nebolavými zády. Večer mi Pája provedl reflexní masáž a pak ještě masáž zad, na noc jsem si vzala paralen, spala jsem 6 hodin a pak ještě 2 hoďky a hned je mi o poznání líp. Možná to bude tím sluníčkem, co tady vykouklo. Dopoledne jsme byli se Šimůnkem na procházce a ještě se chystám teď - až se Šíma vzbudí a nabaští.

Tak to je jen tak telegraficky, abyste věděli, že se už máme líp :-)))

Jo, a děkuju všem za podporu. Já vás nemít, tak už jsem v blázinci.

Mějte se a užívejte poslední slunečné dny.

Šárka + Šimůnek (18 týdnů)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.03 20:26

Ahoj holky,
právě jsem dočetla vaše komentáře a doufám, že už je vám trochu líp na duši:-).Mateřství je krásný, ale o některejch pocitech se v knížkách ani v časopisech fakt moc nepíše a člověk je z nich někdy zblblej, že se necítí tak úžasně naplněnej, jak píšou třeba naše popový hvězdy. Jen si takk říkám, že když jsou tak naplněný, jak to, že se vrací hned do práce? Já se musím přiznat, že se občas cítím stejně jako vy a to je Alenka úplně zlatý miminko - nebrečí a v noci už krásně spí.Mám pocit, že nejradši teď jezdím k našim, kde je o Alenku děsnej zájem, takže nemusím ani přebalovat a jenom kojím. Jsem tam vžycky jako na dovolený. Dokonce jsem šla s děsnou chutí natírat stromky proti okusu od srnek (máme totiž vysázenýho půl hektaru novýho lesa) a úplně jsem si to užívala - jako že jsem bez Alenky, ale byl to docela zvláštní pocit. Mně taky hrozně pomáhá, když jdu s Ájou ven. To mám pak pocit, že jsem jako normální člověk, že mně vlastně mimi vůbec neomezilo a mám někdy až euforický stavy, když zajedu do knihvny, zvládnu nakoupit, poštu aněkdy i úřad, to všechno proložený cestou MHD. Třeba dneska jsem byla s Olinkou z emimina na Vyšehradě a bylo to moc fajn. Jsem děsně ráda, že jsme se díky emiminu seznámily, protože naše holčičky jsou stejně starý a máme podobný problémy a pocity a jednou tejdně to všechno proberem na pořádně dlouhý procházce. Moc mi to pomáhá.Alence bylo 10 tejdnů a už vyžaduje pozornost, přestává ji bavit jen tk ležet, pořád zvedá hlavu a nejlíp se cejtí, když se chová ve stoje. Už jsem si říkala, že by se jí hodil nějakej stoják nebo co:-). Jo, holky, víte co teď nejvíc řeším, to že Alenka bude zaostalá, protože na ni pořád nemluvím. Jak to řešíte, mluvíte na děti, i když třeba mejete nádobí nebo vaříte? Já se jí snažím pořád něco říkat, ale dost často se přistihnu, že mlčím, ale taky nevím, co mám furt povídat. Popisuju co dělám,ale je to dost únavný. Uf, to jsem se rozjela už musím končit. Mějte se fajn a všechnem depkám dejte vale. Ahoj Mahi a Alenka (10. týdnů)

Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 05.11.03 21:14

Ahoj holky,

nejdřív velikánská omluva, že moc nepíšu, ale čtu tak asi obden. A taky Vám hned na začátek přeju, ať ty deprese okamžitě a střelhbitě zdrhaj a stejně tak všelijaké nemoci a úrazy.

Eminka se už konečně srovnala s časem, jsme po 2. očkování (už s tou lepší vakcínou). Při píchání teda řvala šíleně, dr. říkala že bulí víc než jiné děti a jeden tatínek se tak strarostlivě v čekárně ptal, co nám to dělali, ale pak už byla Eminka úplně v pohodě. Vůbec se to s tím 1. očkováním nedá srovnat.

Teď je už asi tak 5 dní tak nádherně naložená - skoro vůbec nebrečí, pořád si jenom hraje, baští, spinká a v jednom kuse něco povídá. A to se ještě u toho tak procítěně tváří, asi je to něco důležitého, co povídá. TAky se skoro pořád směje, řehtačka moje. Otáčet na bříško se sama zatím moc nechce, ale na přebalováku na bok, to je otočená furt. Takže skončilo moje odbíhání od přebalováku, protože to kdyby se jí fakt povedlo se přetočit, tak by si teda fakt pořádně namlátila.

Na tom přebalováku taky kope 1. ligu - už mi skopla tu její kosmetiku a to jsme teprv měli tu plovoucí podlahu naleštěnou (meruňkovým olejem lisovaným za studena :-)). Ona má vždycky pár dnů pauzu a pak přijde s něčím novým - minulý týden už začala v lehu na bříšku brát hračky do jedné ruky a předtím žádný náznak, že by se něco dělo. Dneska ležela na bříšku, měla blízko hrazdičku, tak se přitahovala k hračce a chtěla si ji narvat do pusy - tam teď rve úplně všechno a dneska se jí povedlo narvat do pusy takové kuřátko z chrastítka - pak akorát koulela očima, nemohla ani brečet, jak měla tu pusinu plnou, tak jsem musela zabrat, abych ho vyndala, tak chvilku brečela, ale pak už brečela jenom tak. Nejdřív jsem se hrozně lekla, ale když už to bylo v pořádku, tak jsem se začala řehtat, když jsem si vzpomněla na ten její výraz. No, jsem šílená matka.

Teď zas budem cestovat - zítra Praha a Kojetice (ke kamarádce, za měsíc bude mít mimčo), o víkendu někam na Slapy ke známým (ti budou mít mimčo někdy v březnu). To si zas Eminka užije. Doufám, že ji tím zas nerozhodím.

Káťo, co Linda s tím cvičením? Jak to zvládáte? Já jsem teď Emince teda přidala i převalování na balóně, ale budu se muset zeptat té rehabilitační sestry, co se tam dá ještě dělat, zatím jenom převalujem a naklepáváme řízky.

Jak jste tady holky mluvily o „jezdících schodech“ - mně teda ta rehabilitační sestra řekla, že to máme cvičit, aby si posílila svaly - to ji vždycky přitáhnu, tam ji houpu ze strany na stranu a pak ji zas položím. Zdá se, že 100 lidí, 100 názorů.

V úterý jdem na cvičení a pak na náušnice - to zas bude něco.

Mějte se zatím hezky a pozdravujte svoje drobečky.

Jo, ještě jsem zapomněla aktuální váhy a míry z minulého čtvrtka - 62 cm a 6,26 kg (dr. nám do průkazky napsala 66260 g - tím pádem vedeme klub cvalíků!!)

Lucka s Eminkou

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 06.11.03 06:28

Ahoj Mahi,
s tím mluvením jsem na tom stejně, taky nemelu pořád, neumím to. Ale myslím, že to snad nevadí. Dokonce jsem někde četla, že není dobře pořád povídat, že si pak prý miminko myslí, že zkrátka neumíš mlčet a že to mluvení nic neznamená, když mluvíš pořád. Lepší je prý mluvit jen na miminko a nechat mu vždycky chvilku ticha, aby mohlo odpovědět. Nevím teda, jestli to tak je, člověk se dočte cokoli, ale myslím, že snad chvilka ticha nemůže škodit.
Eva a Kája (17.týdnů)

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 06.11.03 07:38

Ahoj Mahi a Evo,

jo to tak. Má se nechat chvilku miminku na odpověď. A taky jsem četla, že je dobré pro rozvoj řeči opakovat po miminku ty jeho zvuky (takové to aúú, aggg, vrrr, aua … )Zkouším to a je pravda, že Šíma se tomu řehní a o to víc „povídá“. A taky je dobré co nejčastěji miminko oslovovat jeho jménem.

Pa

Šárka a Šimůnek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.03 17:30

Ahoj,

jsme po druhem ockovani, nastesti nasledky zadne, akorat mame zatvrdlinu v okoli mista vpichu. Poradite prosim nekdo, co s tim?

Diky
Pavlina + Iva (17.5 tydne)

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 06.11.03 18:05

Ahoj.
NIC! To tak má být. Nanejvýš chladit, aby jí to nebolelo. Ono se to vstřebá,ale někdy to trvá dlouho.
Kdyby se to zanítilo, tak to pak je nutné jít k doktorce. Ale nemělo by se to stát.
 Zuza

Veru
Kecalka 242 příspěvků 06.11.03 19:01

Ahoj,
mě doktor poradil potřít citronem a fakt to pomohlo.

Ahoj Veru

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 06.11.03 21:35

Ahojky,

my jsme měli taky zatvrdlinu a zmizela až těsně před dalším očkováním. Nic jsme s tím nedělali. Sestřička to masírovala těsně po očkování a neříkali, že bych s tím něco měla dělat. Druhé očkování jsme měli tu šetrnější a když jsem viděla, jak mu to nemůžou píchnout (normálně ta injekce vystřelovala, jak měl zaťatý sval a povedlo se asi až na potřetí), tak jsem si říkala, že teď bude mít bouli až ke kotníkům a ono nic. Včera jsem si k MUDr. nesla do úschovy vakcínu na třetí očkování a ptal se mě, jestli má Šíma bouli na stehýnku. Tak si myslím, že to bude asi tou šetrnější vakcínou, že se nic neobjevilo. Taky mi říkal, že u té obyč vakcíny píšou, že normální reakce je, když je teplota do 41 st.. To bych teda chtěla vidět. U takhle malých drobečků tak vysokou teplotu. Mně stačil Šimůnek s 38,5. Po šetrnější měl 37,8, tak jsem ráda, že jsme se pro ni rozhodli, protože jinak by určitě trpěl ještě víc než poprvé, chuděrka naše malá.

Pa

Šárka + Šimůnek (18 týdnů)

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 06.11.03 21:55

Ahoj holky,

dnes jsme byli na dalším plavání. Držela jsem Šimonka už jen za hlavičku a dělali jsme ve vodě osmičky. Vůbec neprotestoval, akorát se občas pěkně mrská, tak musím přibrzdit v zatáčkách, abych tam chlapečka neutopila :-)))

Taky jsme se bavili o psychomotorickém vývoji. Ta naše instruktorka je bývalá zdravotní sestřička a před 9 lety si udělala rekvalifikaci na instruktorku plavání. Říkala, že ještě teď chodí ve stavu nouze občas vypomáhat do porodnice do Podolí. Myslím, že má docela dobré názory na to, co dětem škodí a co se s nima nemá provádět a co zase má. Bavili jsme se o tom, že Šíma se snaží otáčet ze zad na bříško a lukuje se u toho. Ona říkala, že by měl pokrčit nožky a přetočit je na bok a tím se otočit. Prý, když to provádí lukem, tak bude mít možná slabší svalový tonus na šíji (doufám, že to píšu přesně) a budeme možná muset na rehabilitaci, aby nám předvedli nějaké cviky na posílení. Příště ho ještě zkontroluje. Co si o tom myslíte? Jak se vaše mimča snaží otáčet? Nechci Šimůnka zase nějak zbytečně trápit. Ale ona říkala, že se třeba cvičí jen 2 cviky a mimčo to v pohodě zvládne a má zpoždění v otočkách jen třeba o měsíc. A když se to nechá a přijde se na to pozdě, tak je to špatně. Jinak má fakt celkem dobrý názory - jako, že se nemá nic ve vývoji urychlovat, nepoužívat chodítka, nevodit děti za ruce nad hlavou atd. Ale tohle mě překvapilo a trochu i vylekalo :-((( Jo, pořád je něco.

Jinak záda už jsou celkem O.K. Trošku ještě cítím to „skříplé“ místo, ale už se hýbám normálně. I jsem dneska zvládla to plavání a naklánění do vaničky.

Janice - jak čas letí, tak občas přemýšlím o příkrmech. V čem vaříš zeleninu pro Vilíka? Máš na to nějaký zvláštní kastrůlek jen pro něho? A vaříš to v kojenecké vodě? Mám z toho všeho, co čtu o příkrmech, docela zamotanou hlavu. Až přijde čas, tak si asi vůbec nebudu vědět rady. Taky jsem slyšela, že existují nějaké sterilizační tablety. Nevíš o tom něco?

Tak ten můj příspěvek je samá otázka. Čím je dítko větší, tím je víc starostí a víc neznámých věcí. Už taky přemýšlím, jak budeme upravovat byt až se Šimůnek začne plazit po zemi a pak vstávat a ťapkat. Ten náš pidibyt je samý ostrý roh, schody na patro na spaní atd. Z toho mám taky hrůzu. To budeme asi pořád na chirurgii na šití :-((

Jdu radši chrupkat, ať jsem zítra svěžíííí!!!

Pa

Šárka + Šimůnek (18 týdnů)

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 06.11.03 22:27

Ahoj holky,

tak jak se zdá depka cestuje po všech z našeho deníčku a mě zasáhla dnes!

Využila jsem toho, že má manžel odpolední a uklidila jsem celý byt a šla jsem vařit zatím co mažílek „hlídal“ děti. Tak si tak v klidu vařím ani krok z kuchyně jsem neudělala a to byla asi ta veliká chyba!!!
Jen co jsem šla do obýváku svolat je k obědu, tak jsem zůstala jako ochromená v šude nepořádek Jareček rozdrobil po koberci výplň z plyšáka, ani nevím jak se mu ho podařilo roztrhnout!!! Potahy na sedačce stržený dole! Zkrátka tatínek si hrál s Vendulkou a nekoukal co dělá druhý ďáblík!!! Sedla jsem si a začala brečet, že se na to můžu vy… . Tak mě hned začal utěšovat a než odešel do práce tak uklidil. Ovšem asi 2 hodiny po jeho odchodu už to tam zase díky našemu synátorovi vypadlo stejně!!! Připadám si jako blázen!!!
Mám nové předsevzetí - Neuklízím!!!!! - ale vím že mi to stejně dýl jak do zítřka do rána nevydrží a ráno to začne nanovo. :o)))

Holky, máte nějakou radu jak naučit malou na dudlíka??? Už od malička mi ho nechce. Každý tvrdí, že je to dobře, že jí na něj pak nebudu muset odnaučovat, ale ona si cucá prstíky a já mám teorii, že dudlíka jí můžu vzít vždycky, ale ručičky asi těžko, že??? !!!
A Jarek ho měl a odnaučil se na něj ze dne na den a bez breku, tak bych jí ho chtěla dát!!!! Plive ho ale ven a nebo začne kašlat a dusit se. Mám anatomický i kulatý. Nevíte o nějaké značce dulíka která pomohla vám??? Díky moc!!!

Hnes jsem byla naprosto dojatá, Jareček si povídal s Vendulkou a nahlas se na ní smál a Vendy když slyšela že se směje tak se začala taky smát nahlas a tak se na sebe řehnili pěkně dlouho. :o))) Jsou to moji miláčci.
Jinak stále odolávám přesnídávkám v obchodě a kojím seč můžu. Ale ty etikety jsou tak lákavé!!! Uvidíme jak dlouho to vydržím.
koupila jsem Vendulce první botičky k Vánocům, jsou úžasné!!!

Ahoj a pište Nikol a Vendy

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.03 05:08

Ahoj Nikky,
deníčky cipísků jen pasivně (ale s nadšením) čtu (abych věděla, co mě čeká :-)), ale teď i píšu, kvůli tomu dudlíku. Můj chlapeček (7 týdnů) taky vše plival (anatomický) a pak si začal tak strašně papat ručky..... No a kámoška mi darem přinesla dudlík od Aventu - kulatý. Mají silikonovy a kaučukový, nám zabal ten kaučukový. Tak nevím, jestli si zkoušela ten…
držím palce ať se zadaří
MartinaV od Ed z deníčku

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 07.11.03 07:27

Jo s dudlikem mame stejnej problem, mam uz doma celkem 8 dudliku, vsech moznejch tvaru, znacek, velikosti, materialu, ale Keri nechce zadnej.
Taky si cuca prstiky a souhlasim s tvou teorii, ze dudlika odnaucis, prsty ne. Ja jako mala nemela dudlika a cucani palce mi vydrzelo az do skolky a pokrivilo zuby. Takze se Keri mermomoci snazim naucit na dudlika, ale zatim bezuspesne. Jeste nemame celej kulatej, videla jsem ho v jednom krame, ale meli az pro deti od pul roku, tak se ho snazim sehnat. Mozna jestli ho teda dela ten Avent, jak pise Martina, tak se po nem kouknu.
Mej se hezky
Slunicek

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 07.11.03 07:33

Sarko, my se teda neotacime ze zad na bricho ani naznakem, driv se Keri taky lukovala, ale pak toho nechala a ted ani tuk. Zato se snazi otocit z bricha na zada, vypada u toho jako silenec:-))) Samozrejme ji to nejde a skonci cela nakrivo.
Ktery otaceni se ma vlastne dite naucit jako prvni? Ze zad na bricho nebo obracene?
Jinak myslim, ze cviceni deti nejak netrapi, ja myslim, ze vetsine se to docela libi, My se plazime treba po mici a Keri je z toho urvana a silene se smeje.
Mej se
Slunicek

janice
Kecalka 458 příspěvků 07.11.03 08:26

čau holky,
my dudliky taky používáme Avent, s tim jsem začla, ale máme i Nuk. U nás se dudá všechno… Šárko - já vařim zeleninu v normoš vodě z vodovodu a extra kastrůlek nemám. Mám nerez nádobí, takže neni problém. O sterilizačních tabletách jsem slyšela, ale mám k tomu nedůvěru. Nevim, co to obsahuje, ale musí to bejt nějaká chemie, ne?Já vyvařuju flašky a dudliky ve velkym hrnci na plotně a zatim to vyhovuje.
Jinak teda vaření pro Vildu je pěkná alchimie. Vždycky otevřu lednici a mrazák a něco vytáhnu. Většinou je to kombinace mrkev, brambory, brokolice nebo hrášek, cuketa, atd. Někdy teda dávam i kupovaný jídlo, ale snažim se to střídat. Zatim je dobrý, že co jsem předhodila, bylo do mrti snědeno. A né jen tak jednu dvě lžičky, ale celej hrneček!
Jo, taky má Vilda novej rekord v délce spaní. Dneska spal od 18,30 do 6,30!!!! Non-stop. nádhera.Myslim, že to je od tý doby, co jí i jiný věci než mlíko. Täková Hami rýžová kaše s banány-ta udělá svý!!!
Tak musim končit, přijde kámoška okukovat synka, tak musim aspoň vyluxovat .
Janice+Vilík

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 07.11.03 09:12

Ahoj holky,
u nás se dudlá taky všechno, když není v dosahu dudlík, tak prsty, oblečení, rukávy apod. Sára mi dudlík tak nechtěla, ale trochu jsme jí ho vnutily tím, že jsem jí na dudlík kápla trochu Sab simplexu, bylo to na prdíky, možná to ještě máte doma, je to sladké a bez cukru, tak to na zoubky nevadí a Sára vesele dudlala, moc dlouho jí to sice nevydrželo, ale aspoň něco, pak si hodně zvykla na cumel u flašky, to jsme se pak hodně dlouho odnaučovaly, aby usínala sama a né s flaškou.

Nikol, je vidět, že naše starší děti jsou úplně stejné, Sára je taky přeborník v tom, jak rychle udělat binec tam, kde jsem to předtím uklidila, taky je mi někdy do pláče, ale co nadělám. Co uklidím, ona stejně zase všechno roznese, rosype, rozdrobí apod. To aby člověk uklízel nepřetržitě a na to se můžu vyprdnout, tak to u nás někdy vypadá všelijak, ale protože miluju pořádek, tak to stejně nevydržím a zase uklízím a uklízím. Taky je přeborník v tom jak se co nejrychlej něčím polét a zašpinit, tak ji taky pořád převlékám, ona asi měla být kluk, není to žádná jemná holčička, je pěkný rarach.

Veru, tu dovolenou na Kanárech ti fakt závidím, určitě bude skvělá a pěkně si ji s Tinuškou užijte, moře to fakt miluju. Musí být super koupat se když tady budem asi v tu dobu šíleně mrznout.
No nic, musím s holkama letět na nákup, my než se vždycky vypravíme to je nejmíň na hodinu.
Ahojky Lenka a Johanka

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 07.11.03 10:02

Ahoj holky,

včera jsem zjistila, že OZP připlácí ročně 600 Kč na plavání miminek od 0 do 3 let. Tak aspoň něco, když je to tak příšerně drahý. Hned jsem jim poslala účet.

Nikky - Šimůnek taky nechtěl dudlík, když přišel z porodnice. Zkoušela jsem asi 3 značky, různé tvary a materiály a nic. Pak jsem náhodou koupila NUK - silikonový, anatomický a ten funguje do dnes. Asi to chce vyzkoušet víc značek, materiálů a tvarů. U nás se plive kaučukový. Jestli se chceš podívat na dudlíky Avent, tak jukni na www.aventbaby.
To jsem ráda, že píšeš, že jde odnaučit z dudlíka ze dne na den. Šíma je totiž docela dudlíkový závislák, tak se už předem děsím odnaučování. Kdy se má vlastně odnaučovat? Tak ve 2 letech? Nebo dřív? Já totiž nesnáším, když vidím někde na ulici velké dítě, má v puse dudlíka a snaží se přes něj mluvit. Toho bych se nerada dočkala.

Sluníčku - taky nevím, co bude (nebo má být) dřív - jestli otočka ze zad na bříško nebo obráceně. Já si myslím, že z bříška na záda je to jednodušší. Zuzka tady ale jednou psala, že jí MUDr. říkala, že by to mělo být obráceně. Tak nevím :-(( Zkusím to někde vyčíst a dám vědět (když to teda najdu).

Market - kdy dáváš ten Nutriton? Před každým kojením nebo jen občas? Mám ho od včera, tak jsem dávala zatím 2× a s napětím očekávám výsledky :-) Vůbec jsme ho nemohli v žádné lékárně sehnat, tak ho nakonec manžel musel objednat.

Janice - díky za rady s kastrůlkama, lahvičkama a tak. Ty už dáváš Vilíkovi i hrášek a brokolici? Nemělo by to být až později? Aspoň teda, co jsem četla v časopisech a tady v SOS maminek - Jak se nezbláznit z rad o příkrmech.

Jak tak koukám ven, tak je zase pěkná inverze. Doufám, že se to vybere a půjdeme aspoň na chvíli na procházku.

Mějte se a hezký den.

Pa

Šárka + Šimča (tak mu říká plavací teta :-))

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 07.11.03 10:04

P.S. Lenko - s těma Sabíkama to dělám taky. Když je Šíma rozjetej a ne a ne se uklidnit nebo když nemůže usnout, tak dostane kapičku na dudlík a je chvíli v tranzu.

Pa

Šárka

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 07.11.03 10:42

Ahoj holky.
Co píšou v učebnici pediatrie o hrubé a jemné motorice:

3. měsíc ? na bříšku udrží hlavičku vzhůru, opírá se o předloktí (pase koně), na zádech zvedá ručky do úrovně očí, cíleně si prohlíží ruce, směje se na matku, uchopí chrastítko, které je mu vloženo do ruky
4. měsíc ? snaží se uchopit hračku, na kterou dosáhne
5. měsíc ? otáčí se ze zad na bok a břicho
6. měsíc ? převrátí se z břicha na záda, přitahuje se do sedu.
7. měsíc sedí samostatně, předmět uchopí celou rukou
(dál budu pokračovat zase příště, až to bude aktuální)
Dále je zde poznámka, že v prvním půlroce nemáme nechat děti sedět!!! Při zkusmém posazení u lékaře sedí s kulatými zády, chvilinku se udrží pomocí opřených rukou.

Šárko, nevěř všemu, co se tady píše o vaření pro děti. Já jsem se tu třeba dočetla, že se má zelenina na polívku dětem vařit hodinu, aby se dostaly všechny vitamíny do vody. To je úplná blbost. Po hodině varu tam nezbude ani zlomek vitamínů!
U nás se musí vařit z kojenecké vody. V celém okrese není voda vhodná pro kojence. Hlavní kriteria jsou obsah dusičnanů a sodíku. Dusičnany jsou nebezpečné proto, že se váží na hemoglobin a znemožňují uvolňování kyslíku buňkám. Nejhorší to je do čtyř měsíců, pak už to tak nebezpečné není a nám dospělým to nevadí vůbec. Já budu vařit z koj. vody asi do roka.
O vodě by ti snad mohla říct doktorka (doktor). Nám říkali v porodnici, že tu není nikde vhodná voda.
Já už půjdu taky na příkrmy. Val má totiž šíleně tvrdé bobečky po Nutrilonu, tak jí budu dávat zeleninu a jablíčko, aby se mohla vykadit. Mrkev a jablíčko už máme vyzkoušené, tak přidám bramboru.
Ještě k tomu otáčení. Valuška se opravdu otáčí tak, že pokrčí nohy a otočí je nejdřív, pak přehodí zadek a zádíčka a nakonec zápasí s rukou, která zůstane pod ní. Jenže pak neví, co má dělat, protože neumí být na bříšku a řve s hlavou na dece. Ona prostě pasení koníků přeskočila :o((
Dudlík bere Valuška jakýkoliv. A jinak cucá cokoliv, co jí přijde pod ruku, takže s dudlíkama těžko poradím.

Ještě rada na depku. Pustila jsem si CD Gregoriana a že půjdu něco dělat. Valuška ležela na dece. Já jsem jí předvedla, že tancuju a jí se to hrozně líbilo. Tak jsem půl hodiny tančila a plula obyvákem, dělala jsem, že létám jako pták, skvěle jsem se odreagovala a Valušce se to šíleně líbilo. Nakonec mě to tak uvolnilo, že jsem začala bulet, všechny ty starosti šly pryč a bylo mi pak hrozně fajn.
Takže to zkuste taky :o))

Já zas jdu makat. Už mám osm stránek závěrečné práce!!! Ještě asi padesát a budu v pohodě :o)))
Zuzka a Valuška (dneska 21 t)

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 07.11.03 12:27

Zuzi
diky za popis, co maj prckove umet. Snad se toho bude Keri aspon priblizne drzet:-)

Tancovani je na depky super, ja vcera poustela nejaky stary pisnicky ze 60. let a kroutila u toho zadkem a Keri rvala smichy z kresla, jak se ji to libilo. To bylo poprve, co jsem ji slysela se smat nahlas (znelo to teda, jak kdyz krakora vrana). Je pravda, ze momentalni velikost myho zadku musi privyst k smichu kazdyho:-)))))
Kdyz jsem to pak vypravela manzilkovi, ze se Keri poprve smala nahlas, tak vypadal dost smutne, ze u toho nebyl. Ja si ani neuvedomuju o co on vlastne prichazi, tim ze musi byt cely den v praci a vidi ji jenom par hodin. Jeste horsi to musi byt mit manzela nekde daleko, na vojne treba nebo tak. Ty deti se menej kazdou minutu.

Slunicek+Keri, 16.tyden

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »