CIPÍSKOVA PARTA - 32. díl

Rodičovství

Ahoj! Tak jsem po čtyřech týdnech na řadě s psaním deníčku. Děkujeme všem za přání Valušce, měla těch ?oslav? nějak moc :o) V pátek osmiměsíčniny a v sobotu svátek.

A co je u nás nového?
Nejvíce asi pociťujeme to, že se Valuška naučila lézt po čtyřech. Teda holky, to je fofr! Já si z obyváku pro něco skočím do kuchyně a ona hned frr za mnou :o)) Na koberci se jí leze dobře, ale na linu se jí to smeká. Koukali jsme, jak jí z toho začíná hrubnout kůže na kolínkách, za chvíli ji bude mít jako my dospěláci.

S úderem osmého měsíce jsem dala Valušce jogurt ? chutnal jí skvěle. Klidně by snědla celý, ale jelikož to byla jen sváča, tak dostala trochu víc než půlku. K obědu dostala poprvé těstoviny. Uvařila jsem úplně malinká polévková písmenka s brokolicovou ?omáčkou?. Nějaké snahy o kousání sice vyvíjí, ale myslím, že písmenka stejně jen polykala. Někdy má kousky i v blivajzíkách, taky je polyká. Občas dostane do ruky obyčejný dětský piškot a kouše ho. Tváří se u toho děsně důležitě :o)) Určitě by si jich dala víc, ale to jí nedovolíme. Holky, občas se ptáte nás zkušenějších příkrmářek na radu. Já když to čtu, tak mi vás je líto. Nejdéle přikrmujeme já, Olča ? Lindička a Janice, jenže my jsme neměly se zaváděním příkrmu téměř žádné starosti. Těžko něco radit, protože naše děti baští všechno, co dostanou. My žertem říkáme Valušce ?kanál? :o))) Naši prckové nejsou kojení až do půl roku, mlíčko nestačilo, takže s velkou chutí vzali cokoliv jiného. Co říkáte Jani a Olčo?

Když jsme u toho jídla: Jani, Olčo s čím dáváte dětem těstoviny? Já nevím, zda už můžu dělat omáčku s jíškou. To asi ještě ne, co? A těstoviny s mixovanou mrkví mi přijdou praštěné.

Likvidují u nás obuv a mají 50% slevu. Tak jsem koupila Valušce botičky na podzim a zimu a myslím, že je s tlustější ponožkou užije i v létě při stanování, až bude večer a ráno rosa a studeno od země. Taky jsem koupila první capáčky na doma ? krásné červené holčičkovské. Zatím čekají v poličce, až na ně přijde čas.
No a na to letní stanování jsem jí koupila supráckou červenou šusťákovku s kapucí. A ještě v sekáči kaťata na lezení po kolenou. Takže jsem se pro jednou rozvášnila a nakupovala ? to u mě není tak časté :o))

Představte si, že už je pozdě s rezervací na letní dovolenou. Chceme jet tři rodiny na rekreaci s Plaváčkem a hotel, co je tu docela blízko je už obsazený. Tak budeme rezervovat místa až v hotelu na Jižní Moravě. Kluci si musí ještě zjistit, zda dostanou dovolenou, protože jde o jiný termín. Snad nebude do té doby obsazený i tenhle hotel.

Tak budu pomalu končit. Můj deníček není moc vtipný, já mám v únoru vždycky depku z nedostatku sluníčka ? už aby bylo jaro! Tak se nezlobte, že jste se nezasmály.
Ahoj, přejeme všem hezký den!
Zuzka a Valuška (8 měsíců)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Kazbunda
Stálice 87 příspěvků 15.02.04 16:04

Ahoj holčiny a mimísci,
náhodou se ti, Zuzko, deníček povedl. Valuška je už opravdu velká slečna, když teď dostala nové botičky a ještě ke všemu leze. U nás se zatím lezení moc nezdokonalilo, ale Adámka omlouvám, protože mu je teprve 6 měsíců a týden. Snaha o něj ale už je! Musím ho také pochválit, protože mi začal pěkně papkat příkrmy. Včera a dneska měl krůtí prsíčka s mrkví, bramborem, fenyklem a brokolicí a moc mu chutnala. Chtěl ještě více, ale já se bála, aby mu nebylo špatně, tak musí počkat do zítřka. Uvařila jsem mu toho pěknou kopu, ale dala téměř vše zmrznout, aby nám to déle vydrželo.
Jinak tento víkend byl opravdu hektický. Adámek a já jsme za včerejšek najezdili přes 400km za prababičkama a pradědama. Moji rodiče jsou oba mimopražští, tak jsme si to užili. Adámek byl všude středem pozornosti a já mu dělala jen takovou tu clonu. Babička opět napekla spoustu dobrůtek a uvařila pravé knedlo, zelo, vepřo s bosákama. Ach jo, už mi začínají být těsné další kalhoty :-(
Večer teď čekáme další návštěvu, tak si ani neodpočinu, protože musím přichystat něco dobrého na zub.
Dopoledne jsem byla v Hypernově a holky, kdo scháníte levná pyžamka, měli tam rozepínací overaly všech velikostí za 49Kč, tak jsem Adamovi hned nějaké koupila. Taky nabízeli v akci opravdu pěkné golfky Chicco za 2.490Kč (skutečná cena na internetu je 3.500Kč), ale rozhodla jsem se, že s jejich koupí ještě počkám, ikdyž nutkání bylo opravdu veliké.
Jinak máme už druhý zoubek, další se klubou, spánek se malinko zlepšil, tak uvidíme, jak to bude pokračovat dále. Adámek teď už usíná úplně sám, sice si někdy u toho popláče, ale většinou do 10 minut spí.
Všem miminkům přejeme pěkný další týden a těšíme se, že vás brzy zase uvidíme.
Katka + Adámek

Kazbunda
Stálice 87 příspěvků 15.02.04 16:05

Jéé, teď koukám, že jsem opět první. Holky, copak se děje??? Čauky, Katka

Kazbunda
Stálice 87 příspěvků 15.02.04 16:50

Tak kdepak jste? Těšila jsem se, že si počtu o nějakých kouscích, co provádějí vaši Cipísci a kde nic tu nic. Adámek se právě vrátil z procházky, hraje si na dece, tak mám aspoň chvilku pro sebe.
Chtěla jsem se zeptat, jestli některá z vás nemá zkušenosti s ekzémy. Já mám astma a právě již zmiňovaný ekzém, který je naprosto nevypočitatelný. Chvíli jsem v pohodě a pak se najednou osypu, špatně se mi dýchá a už vím, že je zle. Jelikož pořád ještě kojím, vyhýbám se všem kortikoidům, ale nevím, jak dlouho to ještě vydržím.
Teď se právě můžu udrbat, mám ho nejvíce na rukou a taky pohužel na prsou na bradavkách, tak jsem v pátek běžela k doktorce, co s tím. Ta se jen usmála a dala mi na vybranou: buď ihned přestanu kojit a na:,–(íme léky, nebo budu pokračovat dál v drbání a lapání po dechu. Tak se teď drbu a přemýšlím, jak z toho ven. Vyzkoušela jsem snad už všechno včetně přírodních produktů a bylinek, ale pořád se to vrací. Teď ke všemu začnou kvést stromy, tak nebudu moci vystrčit nos z domu, abych se neudusila.
Ach jo, je to jako začarovaný kruh. Tak jestli máte někdo podobné zkušenosti a víte si rady, budu vděčná za pomoc.
Díky,
 Katka

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 15.02.04 17:19

Ahoj holky.
Tak jsme zjistili, že nám zpoplatnili naše webovky, takže je zrušíme. Ještě chvíli budou fungovat, protože nevím, zda je už celé příbuzenstvo stihlo prolustrovat. Už jsem založila nové na Rodině (viz odkaz v záhlaví) a s laskavou pomocí Šárky(od Šimonka) jsem je i zamkla jen pro přátele. Nechci, aby na ně čuměl kdejaký anonym, který koukne na emimino a odkaz najde. Takže si kdyžtak požádejte o přátelství a já vám to ráda umožním (pro nezasvěcené - to jsou pravidla na Rodině, ne můj manýr!).

Katko, docela mě děsíš s tím, že máš projevy astmatu a neléčíš to. Já teda usuzuji jen z toho, co se učíme, nejsem odborník, jen teoretik, ale moc rozjet bych to astma nenechávala. Sylvo, ty bys taky mohla přidat něco odborného, ne?
Jsi dobrá, že jsi zvládla kojit šest měsíců, to se ani každé mámě nepovede. Nechceš raději přestat a začít zase dělat něco pro sebe? Ona dušná a ekzémem osypaná máma taky miminu moc neprospěje.
Ono asi nic jiného než inhalační kortikosteroidy neexistuje, tedy kromě úlevových léků. Co Sylvo?

Já jsem u nás v Hypernově pyžamka za 49 neviděla :o(( Ale ta šusťákovka je z Hyper - za 159,–
A ty golfky máme!!! Hned jsem je letěla koupit. Už jsem je i zkoušela, jsou bezva. No jenže já nemůžu soudit, já jsem z těch méně náročných a moc to neštuduju. Hlavně že jsou polohovací na ležení i pod nožičkama, mají 5.bodové pásy, teplou vložku s nánožníkem, boudičku, pláštěnku a brzdící a nastavovací kolečka. Já vím, že je tu někdo haněl, ale mně se líbí. Fotku mám i na našich stránkách.

Tak já končím, ale určitě ještě nakouknu.
Zuzka

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 15.02.04 17:25

Já vám ještě zapomněla napsat, že jsem se dala ostříhat!
Tentokráte brutálněji :o)
Fotky nové hlavy mám na stránkách.
 Z

janice
Kecalka 458 příspěvků 15.02.04 19:11

Čaues holky,
před chvílí jsme se vrátili od našich a já jako správný závislák jsem šoupla Vildu do ohrádky a hnedle letím sčíhnout co je nového.
Já jsem se měla v pátek úžasně, Hynek s Vildou asi taky, v sobotu přijeli oba osměvaví, Vilík prej spal celou noc, takže parádička.
ZUZANO - v minulém deníčku jsi se ptala, kolik měl Vilík v půlroce. Takže měl 9,40 kg.
Musim končit, jdu vykoupat dítě a sčíhnout 3.díl filmu na „jedničce“
mějte se bájo,
 janice

Pindruse1
Povídálka 16 příspěvků 15.02.04 20:15

Ahoj holky a mimča,

já už bych tak chtěla jaro a hlavně sluníčko!!!!!!!! Už mě ta zima nějak zmáhá. Člověk musí furt chodit ven nabalenej jako eskymák.
Tak co jak bylo na Velentýna? My jsme dali Nikolase hlídat mojí mamce přes celou noc a vyrazili jsme si na véču. Byla to paráda.
Nikolas byl moc hodnej a choval se vzorně. Usnul dokonce už v sedm a probudil se až v půl osmý ráno. To víte tak to z něj babi byla celá nadšená.
Zatím se loučím a přeju krásný nový týden.
Dana a Nikolas (vzorňák)

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 15.02.04 20:33

Ahoj holky,

tak jsem si dneska s radimem zavzpominali (jako kazdy mesic patnacteho) jak sme jeli do porodnice pred 8 mesici, no je to sila, jak to strasne leti…vetsinou si hlavne vzpominame, jak sem v porodnici knucela ve sprse a radim cekal na chodbe, pze porodnice praskala ve svech, uz to vypadalo, ze me povezou do jine, pze bylo plno na nadstandartech, porodnich salech i na hekarne, tak ho tam nepustili, nakonec sem se otvirala tak rychle, ze rekli ze to bysme nemuseli stihnout, ze porodim na hekarne a pak se nastesti uvolnil porodni sal a asi 3/4 hodiny pred narozenim anicky sme se tam presunuli, pak jsem zacla 13,50 tlacit a 14,10 se konecne ozval jekot :-)

Kazbunda - to teda koukam dost, jak to zvladas s kojenim, i kdyz ti teda musi byt kolikrat mizerne, vydrzela si to hrozne dlouho! mozna ma zuzka pravdu, ze by si taky mela zacit myslet na sebe :-/

Koukam, ze skoro vsichni pomalu kupujete golfky, tak mam dilema, jestli je taky jako budu potrebovat, mame tu 3-kombinaci, ktera se da prestavet na sportak, ale ony se ty golfky asi i tak hodi, pze jsou lehky ze…

U nas noveho vubec nic, anik porad pije jen prso, ji skoro vsechno co ji dam krome spenatu, ktery najednou zacala nesnaset…jo a kdyz ji davam bily jogurt dopoledne, tak sni par lzicek a dneska ho snedla skoro celej, tak jsem cucela a pak jsem zjistila, ze jsem si nevsimla, ze byl sice bily, ale slazeny, no tak si pochutnala :-)
Tak porad doufam, ze zacne trochu vice pribirat, pze ji hodne, ale tech 7,20kg na 8 mesicu neni zadna slava(i kdyz co bych chtela pri porodni vaze 2,60kg)…asi to fakt vypohybuje, pze kdyz ji pak s radimem pozorujem, jak se cely den nezastavi, porad nekde lozi, stavi se, porad se mrska a mrvi, tak se nam chce spat jen z toho, jak na ni koukame :-)
Taky se nam blizi zacatek staveni domku, jak prestane mrznout, tak se na to hrozne tesime a zaroven nervime, abysme to utahli, no nakonec si stejne jako vzdy reknem hlavne abysme byli zdravi :-)

Jo a jeste jsem si rikala, ze se budu podepisovat normalne jak se jmenuju, pze ani nevim, co me to napadlo se podepisovat jinak, snad teda nikoho nezmatu, prihlasovaci jmeno necham stejny :-)

Tak jak psala Kazbunda, trochu se nam tady rozepiste, mejte se krasne!

Martina+Anicka (8 mesicu)

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 15.02.04 20:42

Jo a jak jsem psala jeste do minuleho denicku, ze jsem se ptala radima, jeslti ma jako svatek, kdyz bude toho valentyna a cekala sem horouci vyznani a on me zprazil tim, ze to prece slavi jen svobodni, tak dovezl pak hamburgry a hranolky atd. od McD, tak sme si taky doma udelali „romantickou veceri v restauraci“ :-) …nejlepsi stejne maji zmrzlinu…

my jsme totiz od narozeni anicky v restauraci spolu nebyli, nemeli jsme odvahu, ze by to vydrzela, ale uz to chceme pomalu zkusit :-)
Martina+Anik

Kazbunda
Stálice 87 příspěvků 15.02.04 20:56

Aničko, přeju ti všechno nejnej…, hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka a spoustu lásky od mámy a táty.
 Adámek

Ps. Kdybych byl holčička, taky jsem se měl jmenovat Anička:-)

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 15.02.04 20:59

Adamku, moc dekuju a vyrid mamce, ze ma dobry vkus na jmena :-)
 Anicka

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 15.02.04 21:02

Ahoj holky,
tak se hlasime po vikendu.
Dneska jsme vyrazili plavat. Myslela jsem si, ze tam bude Keri nejmladsi, ale byl tam jeden chlapecek a ten vypadal stejne starej nebo o chloupinek starsi. Hned si s Keri padli do oka:-) Takze po sobe cakali vodu a chlapecek nakonec na dukaz prizne kopl Keri do nohy. Ani nebrecela:-) Z vody byla urvana, je tam takovej pidi bazen pro mimina a pak jsme jeste sli do virivky. Akorat vypadala takova nejaka zarazena, ze je tam tak hodne lidi. Jen co jsme sedli do auta, tak vytuhla a vydrzelo ji to az domu. Tak to zase zopaknem. Ja byla z plavani taky urvana, to bylo bajo, az na to, ze nemam zadny svaly:-) Byla jsem poprve od porodu.

Vcera jsme sli do mesta do banky a vzali jsme po dlouhy dobe kocar. K bankomatu tam je par schodu a vedle vytah-plosina pro kocary a invalidy. Tak jsem si s kocarem nalezla na tu plosinku, zavrela za sebou dvirka a zjistila, ze nejenom ze vytah nechce jet, ale ze ani nejdou otevrit ty dvere a ja jsem tam s kocarem jako v pasti. Po dlooouhych minutach buseni do dveri a do vsech ovladacich prvku, co jsem tam nasla se nakonec vytah rozjel nahoru a tam se mi podarilo vystoupit. Jestli si myslite, ze jsem tak blba, ze cestou z banky jsem do toho vytahu vlezla znova, tak ano, vlezla:-) A opet ty dvere nesly otevrit. Nakonec jsem musela vyjet nahoru a ten kocar snyst ze schodu. Ale aspon to byl pro manzilka dobrej argument, proc chci ten novej a lepsi satek na noseni, takze jsem ho uz objednali, doufam, ze dojde brzo.

Nas boj s prikrmama pokrocil opet spatnym smerem, vcera jsem se pidlala dve hodiny s mrkvi a pohankou a Keri snedla dve lzicky k obedu a dneska dalsi dve lzicky, ktery vyblinkala. Taky jsem se vcera pokousela o kasi, jak trubka si hodinu kroutila prsem, abych odstrikala nejaky mliko, vyrobila k veceri sladouckou kasicku (minule ji tak chutnala) a na tu se Keri tvarila, jako ze je jedovata. Vzapeti se prisosnula k prsu… Kase skoncila v zachode. Tak jsem si rekla dost, takhle mym, v potu tvare vyrobenym materskym mlikem nikdo seredit nebude a je to naposled, co jsem se patlala s kasi.

KATKO - to jestli chces dal kojit si musis rozhodnout sama, pravda je, ze nejdulezitejsich je prvnich 6 mesicu, dal uz je to jenom nadstavba. Taky zalezi, jak moc je na kojeni Adamek zavislak, Keri by se mi asi hned tak odstavit nepovedlo… Jinak ja ti bohuzel s ekzemem moc neporadim, ja jsem celkem nepritel skolni mediciny, spis ty bylinky a tak. Nechces jeste vyzkouset nejaky homeopatika (teda jestlis to nezkousela)? V minulym denicku psala Aja, jak to pomohlo jejimu miminu. Ja si o kortikoidech nemyslim nic dobryho, jak mame v rodine to autoimunitni onemocneni, tak se mimo jine leci vysokyma davkama kortikoidu a na muj vkus to ma vic vedlejsich ucinku nez tech kladnych. Ale mozna se na ekzem nepouzivaj tak silny. Co mi na kortikoidech vadi je, ze oslabi imunitu a to onemocneni vzplane stejne znova, takze se daj znova kortikoidy, dojde k dalsimu oslabeni, znova napor nemoci a novy kortikoidy a tak dokola. Ale s ekzemem zkusenost nemam, treba je to tam jinak… Kdyby ses nahodou rozhodla skoncit s kojenim, tak stejne to nejakou dobu trva, ne? Myslim, ze to nejde odstavit ze dne na den, trva to treba 14 dni? Tak kdyz by si s tim ted zacala, tak nez ho odstavis, tak uz mu stejne bude skoro 7 mesicu a to uz kojeni urcite staci. Rozhodnout se stejne budes muset sama :-( Jinak drzim palce, aby te ten ekzem prestal trapit.

Jinak pokroky v mobilite mimina zadny, o nejakym plazene nebo lezeni si muzem porad jen nechat zdat:-)

Tak zacalo mi tam jecet mimino, tak se jdu podivat proc.

Mejte se hezky

Slunicek+Keri

Kazbunda
Stálice 87 příspěvků 15.02.04 21:03

Ahoj Marti,
u nás probíhal Valentýn obdobně, akorát jsme si popřáli už v pátek. V sobotu ráno vyrazil manžel na běžky na Šumavu a já objíždět prababičky, protože jsme je od Vánoc neviděli.

Co se týká restaurací, my chodíme už od Adámkova narození. Ve třech nedělích byl dokonce celý den na svatbě až do půlnoci. Bereme ho všude s sebou, s kojením je to super a náš chlapeček se umí opravdu chovat, protože téměř vůbec nepláče a jen rozdává úsměvy na všechny strany. Když se dostatečně unaví, usne po kojení v kočárku a my se tak můžeme veselit, jak dlouho chceme. Největší problém je ale vybírat restaurace, kde se nekouří a těch je, bohužel, i v Praze hodně málo.

Zdravíme Aničku a ostatní mimísky.
Katka + Adámek (už dávno spící)

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 15.02.04 21:05

Ahojky cipísci!!!! A taky mamky!!!!!
tak jsem vyhlížela nový deníček, až jsem nakonec sedmá nebo kolikátá.
Zítra půjdu s Ondrou poprvé sama plavat, doteď s námi chodil Petr a do vody s Ondráškem taky on, ale zítra nemůže, tak jsem zvědavá, jak to zvládnem.
Ondra vynalezl novou bezva zábavu - leží na zádech a kope obloukem nohama do hraček na hrazdičce a má z toho děsnou srandu. A taky konečně přišel na to, že když je na bříšku, tak nemusí mlátit obličejem do země, ale že se dá hlava otočit i na bok!!!! Tak si teď vždycky chvilku hraje a pak si lehne a směje se a něco si spokojeně vykládá…jinak spaní pořád nic moc, postýlka moc v oblibě není, přes den kočár.
ZUZKO - jíška do omáčky - nám na přednášce doporučovali zahustit maizenou nebo jiným kukuřičným škrobem - zhoustne to a není tam lepek. Klasickou jíšku z mlíka bych asi nedělala, takhle s tím budeš mít i míň práce. No a mouka - tam se musíš rozhodnout sama. ale stejně když už Val dostává piškot, tak je tam i ten lepek. Ale mně se líbí to zjednodušení práce.
Ekzém, astma x kojení x odborná rada - no to je strašně těžký. Já sama mám těžkou sennou rýmu, takže vím, jak je to nepříjemný bez léků - a to se s astmatem nedá srovnávat. Jenomže se s ním taky bez terapie těžko něco dělá. Otázka je, jestli už Adámek Katce taky něco pije, kdyby chtěla přestat kojit. Já bych třeba nemohla, protože Ondra do sebe žádný jiný tekutiny než moje mlíko nedostane. Ale pokud normálně pije, tak už je to na zvážení. Protože mamka, která ho nemůže pořádně stíhat, neb se někde dusí, asi není nic moc.
S ekzémem se dá asi vyrovnat snáz, i když to svědění, fuj. Ondra má ekzém taky, máme na to mastičku od léčitele, který studoval 2 roky v Číně, a ta mu vždycky krásně zabere. Je to čistě přírodní.
Ale lékařskou radu jako takovou dát neumím, prostě je to o tom kojení.
Ve středu na narozky dostane Ondra první mrkvičku, tak uvidíme, jak to vezme. Doufám, že se nezařadíme do klubu nepapáčů. Ale mám pocit, že čím později člověk začíná, tím hůř se to daří - všechny mimča tady, co začaly okolo pátého měsíce jí krásně a ty další už se to učí hůř. Asi je to tak i s tou flaškou - kdyby měl Ondra aspoň dudlík a nebo jsem mu dávala od mala vodu, tak by to asi taky zvládl líp. Teď už prostě ví, že má svoje prso.
Už mě nic nenapadá, ale já se stejně zase ozvu.
Ahojky Sylva a Ondrášek (bez 3 dnů sedm měsíců)
P.S.: uklízela jsem na rodině v albíčkách a přihodila jsem konečně i pár aktuánějších fotek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.04 21:14

Ahoj Anicko,

tak vsechno nej k Tvym 8mi mesicninam. Iva ma ted stejnou vahu jako ty - 7.20kg ;-).
Holky, to je neuveritelne, o vikendu jsme byli u babicky a ta nase zaba tam jedla a upijela cajik z hrnecku jako by se nechumelilo (a chumelilo tam teda dost :-)). Nikdo mi nechtel verit, ze doma vubec neji. Vcera se dokonce tvarila, ze by si jeste dala nasup, ale to jsem se po tom 3tydennim pustu neodvazila. Cajik ji zachutnal takovy ten klasicky detsky od Lerosu, neslazeny. Ne, ze by toho vypila moc, ale je videt, ze to aspon polyka a nevyplivuje. No jsem zvedava, jak budem pokracovat doma. Myslim, ze mi zitra na muj blivajzek udela ble, ble, ble a bude po srande. Taky se tam pekne rozkecala - novinkou je vavavavava a pak taky ajajajajaj - to kdyz se dostane na brisko a nevi, jak z nej zpatky ;-).
Jo a mam problem s kojenim - hrozne me pri tom boli jedna bradavka, takova paliva bolest, nejhorsi je to na konci kojeni. Trva to tak 3 dny, snazim se mazat Bepanthenem. Nevite nektera, co by to mohlo byt a co s tim? Divala jsem se do moudrych knih, mozna by to mohla byt trhlinka na bradavce, ale videt nic neni a podle nich by to melo bolet hlavne na zacatku kojeni a pak ustupovat, ne naopak.
Tak ja jdu jeste vybalovat a pak budu nasledovat mrnouse do postele, jsem deeeeeesne utahana.

Pavlina + zroutek Iva

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 15.02.04 21:14

vidím, že je to všude stejný. My jsme Valentýna oslavili tak, že jsem si v pátek řekla o kytku, když mi Petr volal z Obi, jinak by asi nebylo nic. Tak jsem dostala pomerančovníček a jsem strašně zvědavá, jestli se mi podaří ho nějak pěstovat. A tím nám Valentýn nějak skončil. Po romantice ani stopy.
Jinak my s Ondráškem taky chodíme všude už od narození, vždycky je s náma v sedačce a je docela spokojenej. Když už mrčí, tak dostane prso a pak si ho většinou tak nějak přehazujem. Ale jde to vpohodě. Jen je opravdu problém najít místa, kde se nekouří. Minule jsme byli na obědě a ptali jsme se číšníka, jakto, že se tam kouří, když je to přece dané vyhláškou - doba oběda a tak - no a on nám odpověděl, že u nich se prostě může. Tak jsme dotyčný pár poprosili, aby nekouřili, že budeme jíst a máme s sebou malé dítě a ti nám jenom něco ne moc slušně odpověděli a hulili dál. Jo kuřáci jsou děsně ohleduplní.
ahojky Sylva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.04 21:16

Čaute maminy a špuntíci.
Tak som sa konečne aj ja závislák dostala k počítaču. Cez víkend to bolo trochu hektické. Nie žeby kôli Valentýnovi. Miloš sa totiž takým americkým sviatkom nenechá vyviesť z rovnováhy. No proste sme nejak nestíhali.
Jani díky za informáciu. Tak to budem sledovať Vilíka a aspoň viem kam sa s Kristiánom dostanem.On mal v 6. mesiacoch 9,20kg takže z neho asi bude tiež menší obrík.
Cez víkend sme mu kúpili nové puzzle. S vyberacími zvieratkami. Ja som z neho mala určite najväčšiu radosť, ale ten smrad keď sme ho doma rozbalili si neviete ani predstaviť. Tak som ho dnes celý deň močila vo vode. Najprv v jari a potom pre zmenu v aviváži. Už je to celkom znesitelné.
Tiež ste taký maniaci na nakupovanie?? Ja som hrozná. Kedykoľvek idem do obchodu tak Kristiánovi niečo kúpim. Buď hračky alebo oblečenie. Miloš tvrdí, že môžme v pohode obliekať štvorčatá s tým množstvom oblečenia, čo doma máme. Ale povedzte - Dá sa odolať??? No proste nedá.
Kristián už pekne papá príkrmy. On je teda malý žrútik a zje všetko čo vidí. Akurát neviem ako zaviesť popoludní ovocie. Teda blbá otázka. Nie ako ale kedy? Teraz mi spráska kľudne celú malú skleničku zeleniny a potom ho ešte dokojím a zatiaľ ho aj popoludní kojím, ale už by som mu celkom rada dala ovocie tak myslíte, že môžem?? Alebo až po mesiaci zeleniny??? Alebo ako? Neviem, či nepotrebujem na príkrmy ešte 2 vysoké školy. Na druhej strane, keď si predstavím, čo sme jedli ako malé my alebo naši rodičia, tak dieťa snáď prežije všetko.
Ináč nemáme nového nič. Kristián je stále taký lenivý ako bol. Keď hračky nie sú v dosahu po otočení na bok ďalej sa netočí a kašle na ne. Zato sedieť by bol ochotný a schopný celý deň. /ja sa mu snažím vysvetliť, že ešte nemôže/
No a mala by som zaklopať, už vstáva v noci na jedlo iba 3× hurá hurá hurá. Dúfam, že ideme dobrou cestou.
Tak musím padať, lebo Miloš chce ešte niečo na počítači.

Blahoželáme oslávencom Aničke a Vilíkovi.

Želáme pekný začiatok týždňa.

Zuzana a Kristián /spiaci HURÁ/

Kazbunda
Stálice 87 příspěvků 15.02.04 21:25

Ahoj Sluníčku,
držíme palečky s příkrmama. U nás to taky ze začátku vypadalo obdobně, ale já měla větší výdrž než Adámek, tak jsem nakonec vyhrála. S „kroucením“ prsa se ale potýkám dodnes, protože než dávat umělé mlíčko, raději dám svoje a aspoň o něho hned tak nepřijdu.
Příkrmy jsem řešila tak, že jsem Adámkovi dopoledne před spaním dala jen trochu cucnout, pak spinkal dvě hoďky a vzbudil se absolutně vyhládlý. Nakonec vzal zavděk mnou umýchaným blivajzkem než kručením v bříšku.
Co se týče ekzému, děkuju za radu. Já chci vydržet kojit co nejdéle, protože bohužel Adámek má velké dispozice k tomu, že to zdění po naší části větve a kojení by to mohlo malinko oddálit, tak uvidím, jak dlouho to půjde. Nejhorší na tom je, že nesmím používat žádná mýdla, saponáty, ani rukavice, pouze speciální kosmetiku, krémy namíchné v lékárně, atd. A to jako žena v domácnosti jaksi občas nedodržuju, neboť nádobí se bez jaru těžko umyje a z rukavic mám vyrážku, takže si to asi zhoršuju i trochu sama :-(
Ke všemu bychom v létě chtěli druhé miminko, tak s kortikoidama nepočítám, ale každopádně děkuju. Zkusím ještě obvolat nějakého homeopata a poptat se.
Ptala jsem se vás spíš kvůli tomu, jestli některá nemáte vyzkoušeno nějaké „zázračné“ bylinky, které opravdu pomáhají. Na druhou stranu se s tím dá žít, viděla jsem i horší případy. U mě je to dědičné a bohužel mám i alergie na kde co, počínaje druhem tkanin, jídla, pylu, zvířat, atd. Už jsem si na to i zvykla, jen mě to občas vyvede z míry a jsem naštvaná na to, že mám obličej i tělo samou vyrážku a stydím se chodit mezi lidi. No, nebudu si už stěžovat, protože každou z nás určitě něco trápí. Mě pomáhá podívat se na šťastné a spokojené miminko, takže pokud máte holky nějaké bolístky, úsměv vašeho drobečka je tím nejlepším lékem.
Ještě jednou díky,
 Katka

Kazbunda
Stálice 87 příspěvků 15.02.04 21:32

Vilíku,
my ti taky přejeme hodně stěstíčka, lásky a životního optimismu k včerejším osmiměsíčninám. Hlavně dělej mamce a taťkovi jen samou radost.
Těším se, až tě zase uvidím.
Ahoj, Adámek

Kazbunda
Stálice 87 příspěvků 15.02.04 21:34

Ahoj Zuzko,
v nakupování nejsi sama, my si už můžeme doma zařídit malé hračkářství :-)))
Je to halt závislost, zrovna jako internet.
 Katka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.04 23:09

Čau Katy,
nemám moc náladu se rozepisovat, tak stručně: mám taky alergii, exzém jen výjimečně a minimálně. Během těhotenství bylo dost zle, ale zachránila mně kamarádka lékarnice s homeopatiky. Nemáš-li lékaře, který ti poradí, ozvi se . Ahoj Ájá

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 15.02.04 23:43

Ahoj holky, tak i já se v rychlosti hlásím. Víkend u nás byl fajn, Matýsek spinkal u babičky a my vyrazili na večeři do mexické restaurace. Jako za svobodna. Jen jsem z toho byla celá nesvá, že jako nemusím těch pár hodin vůbec nic dělat jen se nechat obsluhovat. A tak andaluzské houbičky a nachos fajitas byly ňam ňam.
Kdy se koná další srazík?
Další novinky: holky v okolí - Kazbundo, Olinko… středa čtvrtek pátek jsme naprosto volní, tak že bychom někam vyjeli??????
Co se týká příkrmů, tak Matýsek papá od začátku naprosto všechno a ve velkém množství :))). Máme holt Otesánka.
Těstoviny dávám se zeleninou. Vařím třeba vrtule a trochu je mixnu se zeleninou, ale nechávám už větší kousíčky. Matýsek je miluje. O omáčkách jsem taky přemýšlela, ale jsme u toho Zuzko zase: ty zeleninový a masíčkový blivajzky se prostě vaří nejlíp :)). Ale určitě brzy něco taky vymyslím a dám vám vědět. Receptíky co vaříme dávám na web.
Tak letím spát,
mějte se fajn. Olča a Matýsek

janice
Kecalka 458 příspěvků 16.02.04 07:47

Ahoj Adámku,
díky za přání. Jen si oprav v diáři, že jsem se narodil až 15.6.:o))))
14.6. si mamka touhle dobou dávala 2 deci červenýho, aby mně popohnala.
Zdraví Vilík

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 16.02.04 08:51

Ahoj.
Já se lekla, že tě trápí především to astma. Ekzém je sice hnusný, ale neohrožuje tě na životě, to pak opravdu není nutné ihned řešit.
A holky: inhalační kortikoidy jsou úplné pididávky proti kortikoidům, které se dávají v tabletách při jiných, celkových onemocněních. Ty inhalační působí jen na plíce, nedělají celkové vedlejší účinky jako ty v tabletách.
 Zuzka

Kazbunda
Stálice 87 příspěvků 16.02.04 09:39

Srazík je dobrý nápad, my taky můžeme kdykoliv. Tu mexickou restauraci vám závidím :-)
Katka + Adámek (momentálně odpočívající)

Kazbunda
Stálice 87 příspěvků 16.02.04 09:44

Ahoj Ájo,
moc děkuju za odpověď. Poradila ti kamarádka nějaké bylinky nebo mastičku? Já se teď mažu směsí bylinek od babičky vylouhovaných v olivovém oleji. Trochu to pomáhá, ale mám všechno umaštěné, což mě trochu otravuje. Příští týden jdu k jednomu homeopatovi, tak uvidíme.
Zdravíme Haničku a doufáme, že vás taky někdy uvidíme „naživo“.
 Katka

janice
Kecalka 458 příspěvků 16.02.04 10:07

Čauky holky,
zdravím Vás při pondělku. O víkendu jsme byli u našich, takže jsem si trochu odpočala a v neděli Vilík oslavil své osmiměsíčniny „dospěláckym obědem“. Měl tenkou libovou kotletu udušenou na kousku másla s vodou, špenát(bez česneku) a bramborovej knedlík. Vše rozmačkáno vidličkou a padalo to do něj jak Němci do krytu. Pak spal skoro 3 hodiny. V pátek mi Dr. v poradně říkala, že od 8. měsíců. může jíst dítě prakticky cokoliv kromě ořechů a ryb. No a samo, že tak nějak zdravě - libové maso, Lučinu, tvaroh, ovoce, zeleninu, vše s lepkem, omáčky, bílek samotný ne, ale v pečivu ano atd. Dneska vařim k obědu kolínka s brokolicí a mrkví, tak jsem zvědavá, co na to řekne.
Taky máme novinku, Vilík se naučil sám dělat „paci paci“ a „vařila myška“ a dělá to stále a všude. Je to hrozně roztomilý, no co Vám budu povídat.
KATKO - byla jsi někdy u Dr. Kantnera v DTC na Zelenym Pruhu? je to téměř stoletej kožař, kterej prý umí i zázraky, znám plno lidí, kterym zklidnil lupénku tak, že o ní už léta vůbec nevědí, mojí babičce vyléčil takovej ekzém, že už chtěla páchat sebevraždy, tak byla v jednom ohni. Jestli ho neznáš, tak Ti pošlu telefon a určitě si k němu zajdi!
Taky se nám stala ještě jedna legrace, a to, že Vilík se neznámo jak, otočil i s lehátkem na kolena a lez s nim po pokoji jak s krovkama, strašně se u toho řehtal a já vůbec nechápu, jak se mu to povedlo. To natočit, tak bych to snad poslala do telky.
No nic, zatim budu končit,
ZUZKO - poslala jsem si žádost, abych mohla být taky Váš přítel.
Jaro už fakt klepe na dveře, kvetou nám sněženky, takže bysme měly naplánovat nějaký výlet.
pá pá janice a spící Vilibaldus

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 16.02.04 10:19

Ahoj,
tak jsme vcera sondovali s manzilkem u rodicu po telefonu, jak pohyblivy kojenci jsme byli my dva. Tak manzel pry zacal chodit az kdyz mu bylo 16 mesicu, byl pry strasne tlustej a nozicky ho neunesly a ja jsem pry byla taky pekna pecka. Moje mama mi rikala, ze sestricky v jeslich ji vzdycky nadavaly, ze me nenaucila se prevalovat a plazit se (bylo mi 6 mesicu), ze pry v jeslich jecim a chci aby mi podavaly hracky a oni nemaj na starost jenom me. To muselo byt tenkrat stejne desny, kdyz deti supaly v pulroce do jesli. Nejak si nedovedu predstavit, ze bych dala Keri uz ted do jesli a nechala nejaky cizi lidi se o ni starat. Nojo, jenomze tenkrat byla placena materska pul roku a pak uz ani tuk:-( Takze asi nic jinyho nez jesle nezbyvalo.

No, je mi jasny, ze z Keri zadnej prebornik v rychlosti motorickyho vyvoje nebude, jaksi nema po kom:-))) Tak si z toho pomalu prestavam delat tezkou hlavu. Asi ma halt kazdy dite svy tempo. Nekdy to doufam dozene:-))

Mejte se hezky
Slunicek+ Lenoska

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 16.02.04 10:22

Teda Janice, Vilibald je fakt sikulka, predstavila jsem si ho s tim lehatkem na zadech, hehe. Schvalne jsem to cetla Keri nahlas, jak jsou nektery deti pohyblivy, ale koukala jak kdyz nadloube…:-(
Pa
Slunicek

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 16.02.04 10:49

Ahoj Slunicku,

hlasime se do klubu lenochodu. Nase ditko se zacalo pretacet na brisko v 7mi mesicich, predtim to umela i na zada, ale na to ted totalne kasle, vzdycky jenom zacne vriskat, at ji nekdo rychle pretoci zpatky ;-). O nejakem plazeni si zatim muzem nechat jen zdat. Nejoblibenejsi cinnost je lezeni na zadech a vykecavani, to ji fakt jde;-). My s manzilkem jsme udajne byli dost pohyblivi, tak nevim, po kom to ma (ja jsem desne rychle plazila a chodila jsem v 10ti mesicich, manzel chodil taky driv nez v roce, ten byl vubec genius, aspon podle tchyne ;-)). Na druhou stranu mam pocit, ze za nasich mimincich casu spis byla snaha ten vyvoj urychlit. Soudim tak dle poznamek tchyne - ona jeste nesedi? (o Vanocich), ona jeste neleze? (v 6ti mesicich), atd.
Ale neboj, to prijde, aspon zatim nemusim udrzovat byt v naproste cistote ;-)).

Pavlina + lenoch Iva

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 16.02.04 14:25

Ahoj Sluni!
Abyste se jednoho dne nedivili! Valuška taky pořád nic a pak hic! U ní je to tak se vším, když už si dělám hlavu, že je jako opožděná, tak mě nechá ještě pár dní vydusit a pak hurá na to! Jen si vzpomeň, jak jsem tu plakala, že nepase koníky. Děti pasou tak od tří, čtyř měsíců a ona až někdy od půl roku. Teď se naučila lezt, taky během pár dní, spíš bych řekla během pár hodin a je jí najednou plný byt. A furt musím luxovat a zametat a častěji vytírat :o(( Je děsné, když se k tobě doplazí dítě a má na světýrku chuchvalec prachu :o(( Ach jo.
Tak nezoufej, však se dočkáte :o)
 Zuza

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 16.02.04 14:31

Ahoj.
No to musela být bomba, když lezl s těma krovkama. Já už teď mám kvůli takovým akcím pořád v pohotovosti kameru :o))
Už dáváš Vildovi snídani? Valuš má zatím ráno jen mlíko, pak k sváče š´távičku, celkem brzo oběd, odpoledne svačinu, k večeři kaši a na noc mlíko. Co by mohli takví prckové k snídani? Myslíš že třeba rohlík namočený v mlíce? Nebo v jogurtu?

Vilda ještě nemá zuby, že? Valče jde stejně kousat jen piškot a ten má jen jako zákusek. K jídlu to není. Zkoušela jsem jí dát chleba, ten moc neukouše, spíš ho jen cucá.

Ty jo, vám už kvetou sněženky??? Ty se máš! Já už chci strašně jaro, hlavně sluníčko!
 Zuza

janice
Kecalka 458 příspěvků 16.02.04 14:58

Čau ZUzko,
napíšu Ti, co přesně mi Dr. v pátek řekla:
RÁNO - mléko+veka nebo chleba s žervé, tvarohem, sýrem, máslem atd, posypat třeba řeřichou, petrželkou, pažitkou atd.(já teda zatim dávam jen mléko)
SVAČINA - ovoce nebo přesnídávka, zapít dle chuti čajem nebo šťávou(někdy to Vilík prospí, takže nesvačí)
OBĚD - polévka, náš oběd nebo prostě něco, co je vhodné: kuře, mleté maso, libové červené maso, bílé maso, omáčky, knedlíky, jakékoliv přílohy, míchaná zelenina atd - upravit do stavu, aby dítě pozřelo.
SVAČINA - ovoce, jogurt, tvarohy, přesnídávky, možno do nich rozmočit piškoty. zapít mlékem
VEČEŘE - kaše+mléko, nebo naše večeře - když se dá použít.
Jíst se může všechno kromě ryb, ořechů, samotného bílku, smaženého, tučného atd. Prostě taková zdravá strava. To už jsem ale vlastně psala.
Tak se měj krásně a pozdravuj Valču
 janice

Guudy1
Povídálka 34 příspěvků 16.02.04 15:46

Ahojte maminy,

Hlasim sa do noveho dennicku po naozaj uzasnom vikende. Valentina sme oslavili narychlo v sobotu rano, dostala som parfem?.manzel dostal flasu bieleho likeru v tvare spermie;-)))))))) Obaja mame radi hovadinkyJ No aby sme sa nenudili, tak Matko dostal v sobotu poobede horucku z pomaly vyliezajucich zubkov, takze zvysok dna nic moc?.ziadna romantika sa uz nekonala?. Kedze sa nam nedarilo stlacit tu potvoru (rozumej horucku) dolu, v noci nikto z nas nespal;( V nedelu rano sme volali nasej dr., tak ho prisla pozriet k nam domov! Tomu hovorim pani doktorka!!! Nastastie su to iba tie zubky. Uz je mu ale lepsie, ma uz takmer normalnu teplotu.

Zuzka, tiez planujem v najblizsich dnoch vyskusat na Matkovi cestovinu. Snad mi to prejde a Matko bude pekne papkat ako doteraz. Tusim je to pravda, ze ked deticky zacnu skor s prikrmami, tak im to ide lepsie?alebo boli take vyhladovane z nedostatku mliecka, ze sa potesili aj zeleninke;-)

Inak sa u nas plazi ostosest, najradsej mame kable, telefony, ovladace. Same vhodne a typicke hracky pre dojca;) Otocky sa konaju bez problemov na jednicku ? vsetkymi smermi.

Pavlina, ako si pisala o svokre (tchyni), razom som si spomenula na tu moju. Podla nej ma Matko po tatinovi (jej synovi) uuuuplne vsetko. Tak napriklad vylezanu plesinku na hlavicke (vraj je to typicky znak ich rodiny!! ? ale to by sme boli asi vsetci jedna rodina, nie????? ), jemne zabiehanie ocka (mal to aj manzel aj jeho sestra), horucka v 8. mesiacoch (och aka nahoda;))), jamka na brade (ktoru nie je vidno, ale asi tam je, ked to hovori svokra, nie??? ) ?.atd. Musim ale povedat, ze inak sa na svokru nemozem stazovat. Vy s babkami nemate podobne problemy???

Tina, tiez mame 3-komb. a velmi rozmyslam nad tym, ci ho vobec menit. Som s nim spokojna, tak asi este chvilu pockame.

Utekam nakrmit hladoska,

Mavajte sa krasne,
Guudy a Matko /uz prebudeny/

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 16.02.04 16:25

Ahoj Guudy,

s tou pleskou jsi me fakt pobavila, v tom pripade se hlasime k vam do rodiny :-). Posledne byla tchyne prekvapena, jak uprene Iva zira na televizi a prohlasila, ze je to tim, ze jsem se na ni v tehotenstvi porad divala (ja jsem teda navic ten typ, co tv temer nesleduje tak nevim, jak na to prisla :-)). Tak myslim, ze vsechny maminy asi byly tv maniaci, jeste jsem nevidela dite, ktere by tv nezaujala ;-).

Pavlina

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 16.02.04 17:04

Ještě pro Martinu:
My jsme museli golfky koupit, protože máme starý hluboký kočár, který se nedá na nic přestavět. Moderně řečeno: jednokombinace :o))))) Ani se nedají zvednou záda na sedění.
Kdybych měla trojkombinaci, která se dá složit do auta, tak ani golfky nekupuju. Co vidím u kámošek, tak to není třeba, ty moderní kočárky jsou bezvadné.
 Zuzka

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 16.02.04 17:29

Holky, poradte!
Existuje nejakej hrnek s naustkem, ktery se da zavrit nebo ma vicko nebo neco takovyho nebo nekape, kdyz se obrati? Ja mam takovej obyc z Ikea a ten protyka, potrebuju hrnek na ven, kdyz jdeme na delsi prochajdu a Keri ma zizen a me se nechce vytahovat prso. Tak jsem myslela, ze bych s sebou nosila hrnek s pitim. Nebo flasku. Davate nekdo kdo kojite caj z flasky? Keri teda jeste nikdy z flasky nepila, tak nevim, jestli by ji to slo…

Ja jsem strasne lina to hodinu vybirat v krame. Tak jestli neco takovyho existuje, tak budu vdecna za radu.

U nas dneska tak kraasne svitilo sluniceko, ze jsme courali odpoledne se psem a kocarem po lese, bohuzel stejnej napad melo milion jinejch lidi, tak to tam bylo jak na Matejsky:-(

Diky moc za rady

Slunicek+Keri

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 16.02.04 17:30

Jo, to je jediny, co me na ty jeji nepohyblivosti tesi, ze nemusim tolik vytirat:-)))
 Slunik

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 16.02.04 17:31

Ahoj,
takovy kouzelny hrnecek dela Avent. Ma hubicku s ventilem, ze kdyz se otoci, netece, jenom kdyz se macka jak se z nej pije. Ale nam z toho Matysek pit nechce, jenom z normalni savicky nebo primo z hrnecku nebo sklenicky… Takze hodne stesti :)

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 16.02.04 17:39

My mame hrnecek Tommee Tippee, ma takovou zaklapavaci hubicku, takze kdyz je zaklapla, netece to, jinak to samo odkapava, takze mrne nemusi zkoumat jak na to. Taky ma dekl, ktery dobre drzi a 2 usi, ktere se Ive moc libi. Je to prvni hrnek, ze ktereho je nase kojene dite ochotne pit. Z flasky Iva pit neumi a pokud to nebude nutne, nechci ji na to ani zvykat.

Pavlina

janice
Kecalka 458 příspěvků 16.02.04 18:41

se srazíkem bych se připojilaaaaa!!!!
Katko - pošlete mi tu mapku a já přifrčim.
pa janice

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 16.02.04 21:12

Ahojky, tak jsem se teda moc pobavila, kdyz sem si predstavila, jak vilik leze s lehatkem na zadech jako snecek :-)
Janice, on je teda sikulka, ze dela paci paci atd…ja kdyz chci zkusit tu nasi opicu neco naucit a zacnu paci paci, papa, jak sem velika tak sem velika, tak se rehta a to je vse.....takze ona bude zrejme na ten pohyb, ale nejaky opakovani, na to mi prdi.

Pavlino - s tim prsem taky nevim, to fakt vypada jako by si ho mela odreny, pze zanet to neni, ten jsem mela a to by ti bylo celkove na chcipnuti.....ale kdyz sem mela od anicky to prso nakously, tak me to palilo, jak popisujes, i kdyz je fakt, ze spise ze zacatku, kdyz se prisala a pak to povolovalo…me pomohl bepanthen a hodne to prso vetrat :-)..vypadalo to sice divne chodit doma s vystrcenym prsem ale rychle se to zahojilo
jo a Ivcino ajajajaj je super :-)).....zavidim, ze ti pije z hrnicku, achjo, ja to anika nikdy nenaucim
k tem TV maniakum - kdyz si treba s anickou sednu tak, ze sedime proti sobe a ona pres me nevidi na TV tak kdyz uslysi nejakou znelku, tak na me vleze a normalne me na husto odstci jakoze mam tlusty sklo

Kazbunda, Sylva - to je parada, ze takhle od mala s malyma chodite do restauraci, my sme si hrozne dlouho netroufli (kdyz nepocitam McD a Ikeu) pze anicku kdyz chytne rvouci nalada, tak nerve bebebe ale UAAAAAAAAAA a je uplne ruda a vypada to, ze ji to zabije, tak jsme okamzite vsude stredem pozornosti a to fakt nemusim…ted uz nastesti moudriii :-)

Zuzkaj - to mi ani neprislo live ze je Kristian uz takovy kus chlapa, musim si ho priste potezkat…a s tim nakupovanim…ja hrozne rada nakupuju anicce, ale nemam na radima, on vetsinou kdyz jede nakoupit jidlo, tak dotahne nejaky hadrik nebo hracku ze to bud anicka nutne potrebuje a nebo to bylo za „velmi vyhodnou“ cenu apod. :-))

Guudy - tak my sme taky do rodiny, anik ma plesku :-) a ja ji budu mit za chvili taky, pripadne mi ze mam tak polovinu vlasu, co sem mela pred porodem :-)

zuzka-tofifee - zitra se pokusim dostat na vase stranky, at se pokocham valuskou :-)

jeste dodatek - my taky varime z kojenecke vody…zatim jen kasicky, ale ja to jen nechavam prejit varem ve varne konvici, to se ma i v tomto veku nechat varit nekolik minut?

krasny vecer, jdu si prilehnout za opickou:-)

martina+anicka

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 16.02.04 23:47

Sluníčku a Keri,

Vendulka taky nechce pít z lehve s dudlíkem, no ona vlastně nechce ani dudlíka tak se není čemu divit. Pije z hrnečku , ale taky jen s tím tekoucím, ten netekoucí máme taky Nuk, z toho se prý děti naučí pít až později. Pokud chceš něco z víčkem tak já jsem viděla lahve které mělyy místo dudlíku právě ten sosáček. Asi si ji taky pořídím na ven a později zavedu ten netekoucí od Nuk.

Ahoj Nikol a Vendulka (Už se na vás těšíme)

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 16.02.04 23:56

Ahoj,

dodatečně všechno nejlepší Valušce.:o)

Holky já si tedy užívám, z naší hodné princezny se stalo ukňourané miminko. Kníká ve dne v noci. Bolí jí dásničky a šestý zub stále nikde. Jsem pěkně utahaná, jako kotě. Navíc si masíruje dásničky i při kojení a zapomíná že už tam pět velikých zubů má a já mám bradavky celé rozkousané. :o(
Už aby se jí ulevilo, chudinka moje malá.

Jinak je vše při starém.
Neustále se snažím pro:,–(it ustřížení ofinky, ale vždy dostanu odpověď:„Na její vlasy se nešáhne!“ Osasně co jiného bych taky mohla čekat, poslouchala jsem to už v těhotenství od doby co nám řekli, že čekáme holčinu. :o)))
Tak dělám každé ráno culíčka, jinak by chudinka vůbec nic neviděla. :o)

Ahoj Nikol a Vendy-bebíčko

Veru
Kecalka 242 příspěvků 17.02.04 00:22

Ahoj Sluníčku,

Tinuška už umí pít krásně z Avent hrníčku. Janice tu radila vyndat pro začátky ten ventiek co brání vytékání. Pak to teče samo. Tina si tak přivykla na chuť čaje a pak když jsem tam ventil vrátila začala sát. Nejdřív pila malinko, ale teď už zvládne půl hrníčku. Však z prsa musí taky sát aby něco teklo, tak jsme si říkala, že ten hrnek je to samý. Jen jsem ji na naučení koupila tu měkčí bílou hubičku, prý je to lepší přechod od prsa.
Jinak když si s ním hraje, nebo někde spadne, tak z něj fakt nic nevyteče.

Přeju dobrý výběr hrnku! :o)
Ahoj Veru

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 17.02.04 08:12

Ahoj hlky a kluci, tak jsem tady zase rano, to tady urcite nikdo neni, ach jo:-(((
Ja uz mam z tech vsek sikulek a sikulinku s Vildou v cele komplexy. Nam jde vsechno nejak pomalinku a to jdeme v patek na osmimesicni prohlidku - trochu se bojim, ze se dozvime, ze jsme zaostale. Teri stale jeste sama nesedi, kdyz se opira rucickou o podlahu nebo o svoji nozicku, tak to jde, ale jakmile se pusti, tak opilec hadr.
Co se tyce ostatni telesne zdatnosti, tak vali sudy po celem byte, coz me zpocatku privadelo v nadseni, jak je sikovna, ale ted si myslim, ze zjistila, ze se timto zpusobem premisti tam, kam chce, takze se absolutne nesnazi o nejake lezeni.
Jo Zuzko a ostatni hospodynky, ja se snazim porad luxovat a vytirat a presto je pri tom valeni sudu Teri neustale obalena prachem smichanym s chomaci vlasu, je to fakt chutovka. Nejlepsi je, oblikat dite do nejakeho svetlejsiho obleceni, na tmavomodrym je ten prach silene videt.
O verbalnich projevech se snad ani nebudu zminovat - Teri dela babababa, dadada, vavava, tatata, mememe, ale o nejake pumpe, papapa, paci paci a podobne nemuze byt vubec rec. Navic, kdyz ji ukazuju paci paci nebo varila mysicka, tak to ignoruje, ale jakmile si tatka pusi nejakej desnej bigbit, tak to se smeje a kope nozkama. Tak nevim, jak ji mam vysvetlit, ze je nezna holcicka a ma ji zajimat neco romantictejsiho. Ackoliv - tomu dala, tomu vic…no nevim:-)))
O nasem papani, jsem uz psala, ale chci se ted jeste vyptat dochtora, zatim davam jenom zeleninku a ovoce a jeste hodne kojim. V noci dva az trikrat a pres den taky.
Koncem mesice zacnem zkouset jogurt a taky ten pitomej lepek, pry se s tim nema moc dlouho cekat. Piti zatim resime mlickem z prsu a po obede davam prevarenou vodu s jablickovou stavou pro miminka od Hippiku. Terince to dost chutna, ale taky nekapiruje ta ruzna pitka, takze ji to davame na lzicku a taky zkousime normalni hrnicek. Jinak doporucuju nacvicovat piti z hrnicku vecer ve vane.
Jo televize - musim priznat, ze u nas bezi televize velice casto jenom jako kulisa a snad prave proto si ji Teri celkem nevsima.
Driv, kdyz jeste nebyla tak mobilni, tak se na ni obcas zadivala, ale ted uz ji prilis nezajima. No ono tam taky celkem moc neni.
Tak to by bylo asi tak vse a ted se chci jeste na neco zeptat. Holky, jak to mate doma s erotikou? Ted tady bezi jeden denicek na toto tema, ale pisou tam prevazne tehulky, tak jsem se rozhodla, zeptat se primo vas. U nas je to teda bida, chut by byla, ale my proste nevime KDY?
Podotykam, ze Teri s nami spi v posteli, takze v noci neni sance. Jestli mate nekdo podobny problem tak me prosim vas uklidnete.
Diky a hezkej den!
Mirus + Teri 7,5 mesice

janice
Kecalka 458 příspěvků 17.02.04 08:53

Ahoj Miruš,
musím Tě uklidnit, páč Vilda taky ještě sám nesedí, v lehátku, když je přikurtovanej, tak to se sám po:,–(í, ale jinak, že by si sedl třeba na zemi z lehu, to ne a ani se sám v sedu neudrží.
S erotikou je to u nás taky trochu na štíru i když Vilík spí sám ve svém pokojíčku. U nás je to spíš o únavě, Hynek je celej den pod vodou a i když máme relativně hodné dítě, tak zas mám na krku ohromnej barák, na kterym kmitam kdykoliv Vilík „dovolí“. No, takže my sice sexujem, ale třeba ve sprše. Jak lehnem do postele, tak 2× dejchnem a jsme v limbu…Když si představim, kolik jsem před pár lety spálila večeří.....:o)))
Ostatně už jsme sexíkování jednou probíraly i na chatu a mám dojem, že to je všude celkem stejné. Takže hlavu vzhůru!
páček janice

Veru
Kecalka 242 příspěvků 17.02.04 09:02

Ahoj Miruš,

musím tě uklidnit. Nic nedej na pokroky ostatních dětí, já už si toho taky nevšímám, protože vím že má Tina vlastní tempo,ale opožděná rozhodně není!!!
Ty naše slečny jsou vlastně úplně stejně staré, na den! A v pohybu jsou na tom taky stejně, asi se 30.června pohyb do vínku nedával :o) Manžel si dělá srandu, že bude atletka po mamince :o)))) Já totiž tomu sportu taky moc nedám.
Tinuška se taky jen koulí a lízt prostě nechce. Aspoň ji nemusím nikde honit, stačí to koulení :o) Sedět ještě taky nemůže, protože já ji prostě ještě nenechávám. Jen někdy, když ji mám doma v golfáku a drandíme po bytě za úklidem, tak si trochu bez držení posedí, ale klinká se u toho. Já si říkám, že se ještě nasedí dost a bude to umět až bude mít dostatečně pevný záda. Jen když je na hlídání u babi, tak ta ji pořád někde posazuje, protože chce sama sobě dokázat, jakou má šikovnou vnučku a že už přece v tomhle věku musí sedět! Mě je to fakt jedno kdy si sedne.
Jo a co mi mělo přijít v té osobní zprávě? Pořád čekám, že něco dojde a ono nic :o(

Ahoj Veru

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 17.02.04 09:09

Predstav si, ze jsem ti uz poslala ctyri osobni zpravy. Asi je nekde nejak zrada v eteru:-((( Ja to jeste zkusim.
 Mirus

Veru
Kecalka 242 příspěvků 17.02.04 09:17

Ahoj holky,

už jsem zas nějaký čas nepsala, tak se honem hlásím, že žijem! Jani, jaro jo? Tady je pořád sněhu dost a nevypadá to že by hned slezl :o( Žádné převratné novinky se u nás nekonají, Tinuška se stále jen koulí, ale žádná snaha o lezení. Však ono to přijde, ne? Jinak je hrozně ukecaná, pořád dokola mele táta, papapa, bababa, jajaja, a někdy se nám zdálo, že se ptala kde je? a kolik je? :o)))

Ten atopický ekzém co jste tu probíraly ? nevím zda je to on ale trochu se děsím toho, že ho Tina má. Za 14 dní jdeme ke kožařce, tak uvidíme. Má hrozně suchou, zarudlou kůži a začala si to drbat. Nejhorší to má na hlavě, pod koleny a lokty :o( Už jsem zkusila koupat v tom škrobu musím říct, že fakt nebyla tak vysušená.

Zuzko, prý je dobré zahušťovat kukuřičnými lupínky. Sama to ještě ale vyzkoušený nemám a ani nevím, jestli v nich není něco přidané. Snad ne.

Holky, jak to je s jódem u dětí? Vím že určitě do roka by neměly jíst ryby, někde se uvádí i do dvou. Oni nepotřebují jód, nebo je ještě v něčem? Nedovedla jsem to vysvětlit té mé kámoše co cpe malýmu krabí tyčky. Ptala se mě z čeho teda dostane Tina ten jód.

Příkrmy jdou u nás zatím dobře, co ji podám to slupne. Zatím toho teda moc vyzkoušené nemáme, ale já jdu na to hodně pomalu. Každý se diví co toho sní, ale se Šárkou jsme na chatu probíraly množství a ta mě uklidnila, že nemám doma Otesánka. Zas jsem ráda, že ji chutná když tu čtu jak vám to mrňata odmítají. A to byla plně kojená skoro 7 měsíců. Asi máme kliku, nebo bude jedlík po nás, nám oběma taky moooc chutná :o)))

Jinak jsem si sehnala Vatanai, tak už se těším až dojde a já budu dělat indiánskou babičku, baby vak teď zase hodně využíváme a přijde mi, že když uvážu šátek podle Tiny, tak to bude lepší. Vak už přeci jenom nějakou tu velikost má.

To je od nás asi vše, mějte se všichni moc krásně a hlavně zdravě!

Ahoj Veru + Tina (7,5 měsíce)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »