CIPÍSKOVA PARTA - 15. díl

Rodičovství

Ahoj miminka a rodiče! Víkend se přehoupl do své druhé poloviny a tak je na čase psát deníček. Tak copak jsme tento týden s Valentýnkou zažili?

V pondělí jsme byli na vítání občánků. Valuška se stala občankou města Chrudim. Fotky jste už jistě viděli. V pondělí půjde taťka ještě pro fotky od profesionální fotografky.
V úterý jsme byly u osmiměsíční kamarádky Terezky. Ta má hlásek! Jestli bude mít Valuška taky takový (jako že jo), tak abychom si s taťkou pořídili sluchátka od traktoru! :o)
Od Terezky jsme jely na již zmiňované očkování. Ještě to není ani týden a po očkování ani památky. Jen malinké zatvrdnutí na stehýnku. Jsem ráda, že to Valuška tak zvládla. Strach jsem měla pořádný.
Ve středu jsme byly obě spolu doma, přeci jen teplota trochu byla. Odpoledne jsme šly na malou procházku.
Ve čtvrtek jsme obě holky jely autobusem k tetě Soně. Nechtěl se mi tahat kočárek, tak jela Val v klokance. Škoda, že už je pořád chladněji, bylo to bezvadné.
V pátek jsme v poledne jely na pokec ke kamarádkám. Mají dva chlapečky ? osm a deset měsíců. To bylo ródeo! Rychlost, jakou vyvine mimino lezoucí po čtyřech je naprosto úžasná!
Rodinu s takhle starým dítětem poznáte podle toho, že poličky a vitrínky do jednoho metru výšky mají prázdné :o))
Valča pořád koukala po klukách, všechno jí zajímalo a tak nespala. Až po návratu domů si to vynahradila ? spala skoro šest hodin. I když už moc mlíka nemám, tak teď jsem myslela, že mi prsa upadnou.
V sobotu jsme vyjeli všichni tři na nákupy. Konečně jsem uplatnila ty kupónky na slevy od DM drogerie. Co jsem nepotřebovala pro sebe, to jsem koupila pro pupíka ségry. Pak jsme jeli do Globusu. Brzy už nastane doba příkrmů a tak jsem pro Valušku koupila mističku na polívečky a kašičky. Jasně, že růžovou :o)) Nádobí pro ni se mi začíná hromadit, tak jsem udělala reorganizaci v kuchyňské lince a jednu poličku vyhradila na její nádobí. Jo jo, už se nám pomalu šíří po bytě :o)))
No a odpoledne jsme u našich se ségrou hrabaly pidimimi oblečky. Dávaly jsme dohromady základní výbavičku, abychom věděly, zda je třeba ještě něco koupit. To se mi to radilo! :o)) Ale když jsem si dávala do kupy svoji, tak jsem vůbec nevěděla, co budu potřebovat a co ne. Ale bylo to krásné. Vzpomínáte? :o))
No a dneska je neděle a my jsme doma. Teď jel taťka s Val na procházku a tak mám chvilku pro sebe.

Ještě jednu věc jsem vám chtěla napsat. Za poslední týden se dost změnilo Valunčino chování. Víc si hraje s hračkama, dokonce objímá medvídka. Ale hlavně: začala se TULIT a MAZLIT! :o)) A co toho už nakecá! :o)) Pást koníky, to ne, ale povídat, to jo, to celý den :o)) Teprve teď mi přijde, že přichází to miminko, na které jsem se už od dětství těšila. Přestávají amoky a prdíky a nastává hraní, povídání a mazlení.
Taťka je ale trochu smutný, protože začala rozlišovat: Taťka je na hraní a na srandu a mamka je na tulení na rameni, utěšování a uspávání. A on by se taky rád pomazlil :o)) Bude muset ?jenom? se mnou :o))))))

Holky mějte se nádherně! A těšte se: za dva dny je srazík!!!
Zuzka a Valuška (18+2 t.)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 19.10.03 15:15

Čau holky,

tak dneska jsem první, to teda zírám. Děkuju Vám všem za názory na cvičení, asi si ten poslední šílený cvik rozmyslím, u ostatních mi Eminka nevyvádí, tak je budu dělat dál. Dneska už si u pasení dokonce zkoušela šáhnout na hračky, které měla trošku dál. Ale šlo to jenom trošku, tak se pak vztekala.

Eminka taky rozlišuje, že je taťka na srandu a povídá opravdu víc jemu. Mně tak komentuje přebalování a koupání. Jo, koupání - v poslední době to u nás vypadá jako u čochtanů. Protože máme sprcháč, tak koupeme Eminku v malé vaničce. A když ona ve velké vaně na plavání přišla na to, že se dá nohama kopat, tak kope jak zjednaná i v té malé, že je mokré všechno okolo včetně mě. Ale hrozně ji to baví.

S hračkama si taky hraje, to je zas nejlepší taková docela velká plyšová kráva, kterou tahá za všechny výčnělky. Už s ní dělá fakt psí kusy. Ale nejlepší je stejně ožužlávání.

Tudle si z ní dělal manžel srandu u kojení a dělal, že jí taky z toho prsa, co jedla Eminka - no, měly jste jí vidět. Začala na manžela jakoby vrčet a evidentně se jí nelíbilo, že jí někdo okrádá o jídlo. Už si holt hlídá to svoje. Taky už se párkrát tak vztekala, že se celá klepala. Když mě neviděla, tak to docela přestávalo, a když jsem za ní přišla, to byl jekot. TAk vždycky čekám, až ji to přejde. Co jiného se taky dá dělat, co?

Nevím, jestli se budu moct zítra připojit, tak Vám přeju, aby jste všechny zdárně trefily do Tramtárie (ale jste holky šikovný, tak co to plácám) a pořádně si to užily. Já se budu těšit na další, kvůli kterému pak všechno ostatní odvolám.

Mějte se krásně,

Lucka s Eminkou (17 t.)

 
Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 19.10.03 20:32

Ahojky holčiny,
tak jsem druhá, no taky dobrý:))
Zuzko díky za napsání deníčku. Jak jsem ti psala v sms, dneska opravdu nestíhám. Tomik má den amok, vůbec se neda utěšit a spal jen chvilinku dopoledne, takže odpoledne byl už pěkně nevrlý. My jsme jeli za kámoškou do porodnice podívat se na nastávající Tomčovu nevěstu, ale to víte, nejdřív se tam na chvilku chechtal, ale pak zjistil, že skoro nespal a začal tam ječet na celou porodnici, že i sestřičky vylejzaly ze sesterny a koukaly, které to mimčo jim tam pláče :) No teď se tomu směju, ale v tu chvíli bych se asi nejradši propadla do země, jak jsem se styděla. Já mám takový dojem, že našeho Tomika postihla ta tříměsíční kryze, že má pořád hlad a je děsně neklidnej. Naštěstí mlíčka je dost, nějak se zvýšila produkce, protože jsem musela opět šáhnout po prsních vložkách, jak zase teču, tak furt jenom přikládám a hladovec baští jak zběsilej. No mám opravdu strach, že amokový král bude v úterý náš Cipis.
Taky jsem si četla ten článek od Guudy ohledně toho cvičení a vážně musím říct, že mě to dost překvapilo. Vůbec nechápu, proč nás tim cvičením trápí. Jak píše Lucka, ostatní cviky jsou v pohodě, ale zrovna ten na bříšku je strašnej, tak jsem to dnes vůbec necvičila a zítra jdu na tříměsíční prohlídku, tak se zeptám dr. co si o tom myslí ona.
Je holky já se tak těším, až bude Tomik taky tulivej, mazlivej, žvatlající a hravý. On už tedy i teď pobrukuje a šahá po hračkách, ale přecijenom za měsíc to určitě bude o něčom jiném.
Tak se mějte, konečně po čtvrtém přiložení za hodinu Tomina usnula, tak se jdu taky nabaštit.
pa market a Tomášek

 
Pindruse1
Povídálka 16 příspěvků 19.10.03 21:59

Ahoj holky,

to to letí. Nikoušovi bude tento týden už 20 týdnů. Už se začíná pěkně rozčilovat, když se mu něco nezdá.
V sobotu jsme byli na výtání občánků. Jedinej Nikouš to tam celý ne probrečel, ale prořval a to fakt bravurně. Nejvíc mi bylo líto dětí ze školky, který tam přednášely básničku, ale bohužel je Nikolas všechny překřičel. A jak jsme opustili radnici tak byl zase v pohodě no super. Ten den jsme mu za:,–(ili ještě jeden šok - jeli jsme nakupovat do Globusu - a to se mu taky nelíbylo. Bylo toho na něj nějak moc - lidi, muzika, pípání pokladen, hlášení o slevách atd. Nevím jestli ho mám víc trénovat na extrémní situace a vyjíždět častějc do města nebo co.
Jináč k obědu už pěkně papká zeleninku abčas ze lžičky a někdy ji tvrdošijně odmítá a vyžaduje flašku. Taky už budu chtít začít večer s kašičkou tak uvidime jak mu bude šmakovat.
Nikouš teda moc ukecanej neni. Jeho největší zábava je hrát si se slinama. Buď s nima kloktá v krku a nebo je pasíruje přes zavřený rty. Nahlas se směje to jo a samozřejmě nejvíc, když s nim taťka řádí. S tou ukecaností - to bude asi předurčeno holčinám co Valuš!

Mějte se krásně v novém týdnu
Dana a Nikouš (v úterý 20 týdnů)

P.S. krásnej srazík všem a vy mimopražský - klobouk dolu a nemějte moc velkou cestovní horečku

 
Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 20.10.03 10:30

Ahoj holky,
tak se hlásím v novém týdnu. My taky máme růstový spurtík 3 měsíce se kvapem blíží a Johanka pije jak o život skoro po hodině, spaní taky moc nedáme a je taková ukňouraná, doufám, že jí mléko stačí, čekám až se zvýší produkce zatím ho mám tak stejně. A něco jí pořád trápí, pořád si tak nešťastně stěžuje, řekla bych, že to budou prdy, nebo zuby, hrkavkou si ty dásně úplně dře, ale naběhlé je zatím moc nemá. Asi vytáhnu fén a pudu jí zkusit uspat, to nám moc pomáhá to teplo a ten zvuk.

Tak si holky zítra ten srazík pořádně užijte, a taky foťte, ať se máme na co dívat, budu tam duchem s váma.
Ahojky Lenka a Johanka dneska 12 týdnů

 
janice
Kecalka 458 příspěvků 20.10.03 11:36

Čau holky,
píšu jen v rychlosti, nějak nestíhám, takže novinky z poradny si řeknem až zítra. Takže Zuzko, jestli dobře počítám, tak budu kolem 9,30 hodin na Národní třídě ve vestibulu metra, Určitě se poznáme a kdyžtak si zavoláme. Veru, Ty mně zavolej, až budeš nastupovat na ČM do metra a domluvíme se, jak dál. Fakt musim končit, zítra se moc těším na všechny. Kdyby něco, pište, volejte!!!
pa janice

 
Kulihrasek
Stálice 52 příspěvků 20.10.03 13:11

Ahoj mimísci a dospěláci,

tak jsem konečně dala pár fotek do fotogalerie. Ale Šárka R. mě předběhla (ona je ve všem rychlejší) a navíc jsem je špatně popsala, takže není hned poznat, že je to náš Tomík. Moc se omlouvám, došlo mi to, až když jsem si je prohlížela a navíc jedna je tam nedopatřením 2×. Jestli někdo víte, jak to opravit, dejte mi prosím vědět.

U nás není nic nového, včera jsme hezky oslavili svátek Michalky. Zítra se uvidíme, tak se zatím mějte krásně.

Monča Kulihrášek se nespícím Tomáškem

 
kocour
Stálice 81 příspěvků 20.10.03 15:27

Ahoj Cipísci a maminky,
přeji zítra klidný sraz bez nepříjemných překvapení a klidný pobyt v Praze
taťka Zdenda s Marečkem, dnes píchnutým druhým pigárem Infanrix, zatím v pohodě, jen chvíli brekotu po druhé injekci - telefonické infiormace od maminky Peťulky. Těšíme se na novinky ze srazu a obdivné ódy na Vaše miminka.
 Zdenda

 
klarka
Kecalka 138 příspěvků 20.10.03 18:44

Ahojky!!

Zítra určitě dorazím, ale ještě vůbec nevím, jak to stihnu, jestli bude Karolínka také protivka jako byla dnes celý den, tak to bude teda chuťovka. Nejspíš tam netrefím, tak zavolám nebo napíšu.

Těším se!!!

Klárka + Karolínka

 
janice
Kecalka 458 příspěvků 20.10.03 19:10

Klárko, klidně zavolej! Mobil do třetice:603176411
pa janice

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.03 19:26

Čau holky,
tak jsem dneska rána na manželovu otázku jak zítra do Prahy musela odpovědět záporně. Bylo mi ráno příšerně, úplně vyšťavená. Z postele jsem se hrabala vždy jen na kojení, s Haničkou jsem povídala přes šprycle postýlky. Ještě že měla dnes spavou a klidovou. Takhle utahaná jsem nebyla ani nepamatuju, ale je fakt že se to stupňovalo už od pátku. Ty cesty přes město a stav mammky mi přece jen dávají zabrat. Prďulinda je naštěstí zlatá a fit. Probrala jsem až v jednu a peru a peru. Asi blbnu, ale pořád peru Haničiny oblečky v ruce v jádrovém mýdle - a dnesky má už tředí :,-(u tj. košilka + dupáky s kabátkem. Kádí jak o život a tak, že nestíhám pucovat :-).
držím pěsti, ať zítra všechno vyjde, dobře dojeťte.
Víc nemám sílu psát. Pokusím naskenovat nějaké fotky a dát do galerie, ať nás poznáte aspoň tak. Zatím mám výhodu, že já vás znám aspoň z fotek :-). takže ahojka, a dobře naladěné miminka (hlavně aby na vás nikdo v metru neprsk hřipajznu). Ája ( s Haničkou)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.03 22:34

Ahoj holky,

to je dobře, že je tady nový deníček. Minulý týden jsem to nějak nestíhala, ale snad to bude teď lepší.

Ve čtvrtek jsem byla s Lindou na čtyřměsíční prohlídce a moc jsem z toho nadšená nebyla. Očkování se konalo s velkým křikem, ale to jsem i čekala. Naštěstí to Lindulka po očkovaní zvládla dobře a kromě trošku teploty jí nebylo skoro nic. Spíš to hezky prospala. Ale doktorka mě moc nepotěšila a poslala nás na rehabilitaci, protože Linda ještě nepase hříbátka. Jinak hlavičku drží docela hezky, ale když jí dám na bříško, tak si jí dá třeba i na druhou stranu, ale prostě tu hlavu nezvedne. Anebo dostane amok a to už s ní pak není vůbec nic. Ale spinání na bříšku miluje. Tak fakt nevím. Ve středu jdeme na tu rehabilitaci, tak se uvidí.

Přeju Vám všem krásný srazík a hezky si to užijte. Na příští se snad taky dostanu.

S pozdravem Katka a Linda (zítra 4 měsíce)

 
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 21.10.03 06:49

Ahoj holky,
tak se hlásím po delší odmlce způsobené tím, že nestíhám skoro ani číst (těch 138 komentářů k minulému deníčku se jen tak za 5 minut nepřečte ;) :)).
Přejeme krásný srazík a těšíme se na fotky. My s Kájou nedorazíme, já bych sice moooc ráda, ale s naším otesánkem (pořád by papal a je to na něm vidět, na poslední prohlídce ho doktorka komentovala slovy, že mám asi místo mléka smetanu :)) a s bariérami v metru se nikam nedostanu. Ájo, taky jsem prala Kájovi oblečky v ruce, ale pak jsem si uvědomila, že když je u nás v posteli, tak tam stejně ožužlává naši úplně normálně pranou peřinu, täkže teď už mu peru v pračce s naším oblečením, jen vše (i vše naše) důkladně máchám.
Eva a Kája

 
janice
Kecalka 458 příspěvků 21.10.03 16:50

Čau holky,
tak jsem dorazila zdárně domů tramvají. Zase mám zážitek aspoň na týden. Jinak srazík se,myslim, taky vyvedl, aspoň jsme se poznaly. Máme všechny nejkrásnější miminka na světě, že jo? Tak už se těším na nějaký další srazík, Skoro jsem ani nefotila, hlavní fotografka byla Soňa a tak budem mít perfektní album.
Ještě jednou díky, že jste přijely, hlavně Vy mimopražandy a já jdu Vildovi nastrouhat jabko a „vyluxovat“ nos. Jo, naše aktuální míry, pro ty které nebyly na srazíku, Vilík má 7890g a 65 cm!!!!
Tak pa Janice + Vilík 4.měsíční

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 21.10.03 18:06

Ahoj holky!
Tak jsme doma. Byl to výlet na celý den, ale stálo to. Byl to bezva srazík. Jsem moc ráda, že jsme se viděly „naživo“. Jen škoda, že nedorazila Adina. Copak se stalo? Adámek měl amok?
Přesně jak píše Janice, Cipískova parta jsou prostě nejkrásnější miminka na světě!!! :o))
Janice, gratuluji ke zvládnutí tramvaje. :o) My jsme zvládli i cestu po eskalátorech dolů do metra. Já jsem pomohla s kočárkem Veru a ségra s Liborem vezli Valušku. No opět komedie :o)) Největší legrace ale byla, když jsme cestou do Tramtárie jely na schody já a Markét s Cipískovým kočárem :o))))) Škoda, že jsme neměly kameru :o))) No prostě cesta do Prahy byl zážitek! :o))))
Holky řeknu vám, že se mi zase udělalo mlíko! Já bych na ty srazíky asi potřebovala jezdit častěji :o)) Teď už mám prsa jako bomby.
No, jdem se zregenerovat, napustíme si vanu a vlezem do ní asi všichni tři.
Fotky budou buďto dneska večer a nebo během zítřka. Záleží, jak budeme se ségrou schopné.
Ahoj Zuzka

 
janice
Kecalka 458 příspěvků 21.10.03 18:09

Čauky,
tak to je dobře, že jste v pohodě dorazili. Na fotky se těším, já těch pár, co jsem fotila taky nějak umístím, ale musim počkat, až se vrátí Hynek a dá mi kabel k foťáku.
zatim pa, mějte se
 janice

 
Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 21.10.03 20:30

Čauky,
taky se hlásím s „králem amokářů“ (já tušila že to budem my:(, že jsme v pohodě dorazili dom. Je to směšné, spíš by to měla psát Veru, která jela z takové dálky, ale já vážně měla bobky, jak zvládnu metro bez výtahu. Jak psala Zuzka, když jsme jeli do Tramtárie, tak to byla vážně sranda, škoda že nebyla ta kamera, to by bylo do Neváhej a toč :)), no a nazpátek jsem jela s mamkou a Pavlou z Můstku v domnění, že tam to bude lepší, ale prdlajs, zkoušela jsem variantu nejdřív já a pak kočár, tak to jsem málem dole přelítla přes mamku a na druhých schodech (byly tam dvoje :( jsem to zkusila obráceně, což tedy šlo, ale dole jsem se nějak zasekla a nemohla jsem vytlačit ten kočár z těch schodů (jak křeček v tom kole:)), tak do mě málem Pavla vlítla i s Kájou v kočárku. No mohly jsme se uchechtat a najednou se na celé metro z repráků ozvalo - „maminy s těma kočárkama, to vážně nebylo k smíchu!“ :)
Takže taky zážitek minimálně na měsíc dopředu.
Ale srazík byl vážně super. Až na tomo mého amokáře se mi to moc moc líbilo. Vážně nevím, co s ním v poslední době je, no prostě náladovec, asi po mě :))
Fotek mám taky pár, ale i to málo určitě přehraju na tu stránku, co Sonča připravuje.
Tak se mějte, jdu si lehnout, nějak mě to dnešní cestování zmohlo.
pa a mějte se.
 Market

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.03 20:39

Čau holky,

to je super, že se Vám srazík vydařil, doufám, že příště už tam budu taky.

My jsme dneska byli na tom cvičení, domluvili jsme se, že ten šílený cvik dělat nebudeme, že to není pro Eminku potřeba. Eminka to zase vzorně prořvala a stihla mně u toho ještě počůrat (když byla nahatá a já jsem ji utěšovala). No, prostě je to šikulka.

Káťo, té rehabilitace se neboj, není to nic šíleného, akorát se musí dost cvičit (alespoň 4× za den, ale to taky trošku flákáme a dr. jsou s ní spokojení).

Jinak je Eminka poslední 2 dny hoooooooooodně nevrlá, pořád jenom spí, pak se nají (už to protáhla na 4 - 5 hodinové intervaly mezi jídlama), pak brečí do té doby, než zase usne. Dneska večer odpadla tak rychle, ani jsem jí nebyla podávat dudlík. Zato v noci nespala skoro 2 hoďky, tak nevím, co jí je, takhle nikdy nevyváděla. Že by to byly fakt ty zuby? Slintá o 106 a furt musí mít něco v pusině, ale to už trvá taky docela dlouho. Tak nevím, snad ji to brzo pustí.

Mějte se všichni krásně a těším se na fotky!!

Lucka s Eminkou

 
Adina
Kecalka 127 příspěvků 21.10.03 20:41

Ahoj holčičky zlatý,
tak si to tu přesmutně čtu.....mě skolil nějaký hnusobacil,čekala jsem do dneška,jestli se to nevylepší,ale pak jsem si uvědomila,že mezi mimísky stejně nemůžu a posílat bacily až do Chrudimi?
To byste mi moc nepoděkovaly.Prostě chřipka útočí.
Posledních několik let to mám snad zakletý,jak se na něco těším,hnedle ochořím.Nejhorší to bylo na svatební cestě.Jeli jsme užívat líbánek na ostrůvek do Chorvatska a já druhý den horečky,akutní bronchopneumonie,no málem jsem umřela.Taky jsem musela navštívit místního felčara-úúžasný zážitek!

Ale zpátky k Vám.Doufám,že to některá barvitě vylíčíte se všemi podrobnostmi!!!!!!!!
a nenecháte nás absentery v nevědomosti.
Kolik vás bylo,co který mímo vytvářelo,kdo měl co na sobě(dělám si legraci) a tak.

U nás všechno při starým,na radu Guudy jsme koupili ty anestetické náplastě Emla,divím se,že mě to nenapadlo samotnou-dělali jsme s tím i v práci-stojí okolo 180 kč a díky tomu snad očkování přežijeme bez slzičky.Je to hrůza,já stará sálovka,vidět utrhaný ruce a nohy žádnej problém, ale dát svýho bejbíka očkovat,to se klepu jak rosol.
To mi připomnělo,že jestli budete sledovat Nemocnici,tak ty operační scény jsou točeny přímo na sálech,kde jsem strávila drahně let svého mladého života…zase tlačím slzu.
Bohužel, natáčení mě minulo o několik měsíců,jinak jsem taky mohla být zvěčněna na stříbrném plátně :-)))

Holčinky,moc mě mrzí,že mi to tentokrát nevyšlo,ale není všem dnům konec a stejně mám pocit,že vás všechny dobře znám :-))
Takže nezapomeňte spáchat podrobný popis dnešních zážitků,moc se na ně těším
a zatím nazdárek
Adina -smrk,smrk hepčííííííííííí

PS:Mimochodem,jak se vám líbí nová
Nemocnice?Zdá se mi to zatím hodně
nemastný,neslaný…

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 21.10.03 20:57

Holky!
Se ségrou jsme mákly a máme ty stránky!!!
 http://rodina.cz/…um/album.asp?…

Připisujte do komentářů své zažitky a postřehy, třeba jsem tam nenapsala všechno.
Kdo budete chtít přidat fotky, tak mi je pošlete i s komentářem, já nebo ségra je tam hodíme.

ADI, moc jsme na tebe myslely, co s tebou asi je. Škoda. S Janicí jsme se těšily na tvé ?hlody?. :o))
Ta první nemocnice se mi taky zdála lepší. Tady zas budou všechny problémy dnešní doby najednou ? od romské sestry až po Sovu, který se vrací po zdrhnutí do Německa. Zase všechno najednou. No jo, ale koukat budu :o)) Musím jim to trochu zkritizovat, co dělaj špatně a tak :o))) A taky si trochu zavzpomínat.

MARKÉT, tak vy teda v metru bodujete :o)))))))) Pražačky a musí vás napomenout dispečer :o)))))

Holky, já jdu do postele, jsem hotová a je mi zima. Snad z toho výletu nebudu mít chřipku :o( Pa pa.
 Zuzka

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 21.10.03 21:00

Adresa je taky: http://rodina.cz/cipiskovaparta

Tamto jsem zkopírovala z již otevřeného alba.
Zuza

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.03 21:18

Ahoj holky,

to je dobře, že se vám srazík vydařil. Jsem zvědavá na ty nové fotky.

Lucko díky za uklidnění a gratuluju Emince k dnešním 4 měsícům (aspoň myslím, že je s Lindou narozená ve stejný den).

Zítra ráno razíme na tu rehabilitaci, tak se večer nějak ozvu.

Mějte se bezva !
Katka a Linda

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.03 21:31

Tak jsem skoukla ty fotky na rodině - jsou fakt skvělý. Je vidět, že to bylo opravdu fajn. Tak snad příště taky dorazím.

Katka

 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 21.10.03 21:36

Ahoj Zuzko,

to budeš muset jezdit asi do Tramtárie do mlíčňáku častěji, když to má na tebe takový vliv, že si odvezeš mlíčko. To je moc dobře. Přišlo mi dneska, že ti bylo trochu líto, že tam všechny kojíme a ty moc nemůžeš, viď? Tak ať ti mlíčko vydrží co nejdelší dobu :-)))

Pa

Šárka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.03 22:00

Ahojky holky,
ja pisu jen tak na rychlovku..a pro radu
Holky mi nijak zvlast za mesic nepribraly…a tak nam pani dr. doporucila po kojeni jeste tak 30-50ml nutrilonu..no jo ale holky to vymlasknou jako malinu a ja bych nerada,aby mi zachvili odmitly prso. nemate nekdo nejakou radu, zkusenost, figl..
no lzickou krmit by sice slo ale nez bych je obe nakrmila tak by zacaly chodit do skoly ;-))))
ja jeste chci zkusit odstrikat a dat jim svoje mlicko…asi mi bobulky nejak zlenively a nevytahnou si vsechno..

dik za radu

jinak jsou holky krasne usmevave a nic jim ocividne nechybi jenom ta vaha nas zlobi..

doufam ze srazik se vydaril a ja se jdu zacist do denicku..

mejte se zatim krasne

Zdenik a 2 hubenouri

 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 21.10.03 22:38

Ahoj holky,

taky jsme dorazili v pořádku domů. Taťka si pro nás nakonec dojel a vezli jsme se autíčkem. Šimůnek usnul hned, co jsem ho vrazila do kočáru a vydala se směr domov. Doma se hned pokandil, napapkal a spal další 2 hoďky. Pak jsme ho museli vzbudit na koupání a na večeři a teď už zase nějakou dobu spokojeně chrupe. Asi ho ten srazík nějak zmohl. Tolik tet, kámošů a kámošek a všude okolo tolik nových věcí a barviček… Ale bylo to fajn, že jo? Kdy si to zopákneme?

Zuzko, Soňo - máte pochvalu za fotečky. Jsou skvělé.

Zuzko - přeju hodně mlíčka a taky ať dlouho vydrží.

Soňo - ještě jednou díky za knížku. Už se těším až si ji budeme se Šímou prohlížet.

Janice - tak vidíš, jaká jsi šikulka a zvládla jsi cestu domů MHD. Jak to probíhalo, že z toho máš takové zážitky?

Jsem taky nějaká zmožená, tak jdu do hajan.

Pa

Šárka + Šimůnek (zítra 16 týdnů)

 
Nikky
Kecalka 336 příspěvků 22.10.03 00:02

Ahoj holky,

tak jsem zase doma, na Moravě bylo krásně, všichni říkali jak je Vendulka krásná a roztomilá, prý celá maminka :o)))
Ale řeknu vám, že jsem ráda že jsem doma. Malá to moc dobře nesnášela, myslím ty změny prostředí. :o(
A k tomu má Jareček už asi 2 týdny noční můry, strašně brečí a při tom spí a nemůžem ho probudit. Je to strašný, až se mi chce brečet s ním. :o( Chudáček můj malý.
Vendulka bude mít 23. 4 měsíce, to je hrozné jak to uteklo. A hádejte co je dnes za den, dnes přesně před rokem se mi na testíku ukázaly dvě čárky!!! - Já snad bujdu brečet. :o)))
Jinak jsme zase sami, manžel je zase v německu a vypadá to že tam bude často, tak tu opět válčím sama. Vrátila jsem se z moravy on se tu jen jeden den mihl a už je zase pryč!!! :o((( Musím si tu vystavit nějkou fotku ať nezapomenu jak vypadá!!!

Ach jo malý právě zase plakal. Nevím už co s ním mám dělat.

Musím jít hlídat . Pa Nikol a Vendulka

 
Guudy1
Povídálka 34 příspěvků 22.10.03 09:05

Ahojte,
fotky zo stretnutia mate naozaj krasne, normalne som vam zavidela..

Gratulujeme Vilikovi ku krasnej vahe:)

Dlhsie som sa neozvala, mali sme natrieskany vikend, jedna navsteva za druhou a k tomu rodinna oslava (mojich rodicov). Babina (moja mamina) bola sialene stastna, ze sme ostali az do pondelka. No musela sa predsa pochvalit vnucikom v praci no nie??? Kto by odolal;-)))

Jejeeeej, Matko sa nam hlasi na papanie,
tak prajem krasny den.

Guudy a Matko o 2 dni 20 tyzdnov

 
janice
Kecalka 458 příspěvků 22.10.03 09:34

Čau holky,
skoukli jsme s Vilikem album a je fakt super.Zuzko a Sońo, klobouk dolu, já bych to tvořila tak 150 let.Fotky mam asi 4 a a jsou hodně podobné těm, co tam máte.Tak až budu mít ten kabel, tak je ještě jednou skouknu a kdyžtak pošlu nebo šoupnu k nám do Cipísků.
Ještě k tomu mému cestování trmvají: na Národní jsem zjistila, že mi domů jede jen jedna tramvaj a to jen párkrát za den, no a zrovna stála na stanici, tak jsem zasprintovala, na nějaký mávání nebyl čas, houkla jsem na nějakýho kluka, ať mi pomůže, kočár vzal blbě, takže Vilík rázem seděl v pravym úhlu, pak se začly zavírat dveře, když byl kočár ještě na schodech, no a pak už jsme teda jeli. To naštěstí Vilda usnul, nicméně jsem vystupovala skoro na konečný, takže jsem v tramvaji byla jen já a nejakej malej kluk s aktovkou, no ale pomohl mi, Vildu jsem ve zdraví dopravila domů, akce se vydařila a to je hlavní.
Adino, Ty si taky ty svý bacily vymysli na někdy jindy!!!:o))))
tak pa Janice

pa, jdu snídat

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.03 11:46

Ahoooj holky,občas k vám nakukuju a vzpomínám jaké to bylo, když byl můj lumpík menší.Náhodou jsme včera s manželem procházeli Tramtárií a já jsem se až dnes,podle fotek,dověděla,že jste měly srazík.Tak vás dodatečně všechny zdravím.Ijousek

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.03 15:20

Ahoj holky,

Tak už nám to zas konečně funguje!!! Máme šikovného taťku, který to dal dohromady.On ví, že by se mnou bez Emimina nabylo k vydržení :o)
Srazík se mi moc líbil, udělaly jsme si s Týnuškou pěkný výlet do Prahy. Obě cesty zvládla skvěle, jen večer už toho měla plný kecky a byla trochu protivná. Jako památku z prvního setkání s ostatními Cipísky má v pokojíčku krásný koutek z pryžových dlaždic. Už ho otestovala a poslintala, , někdy ji tam vyfotím a pošlu.

Zuzko, Soňo - to byl teda fofr s tím fotoalbem!!! Je super!!! Aspoň si můžou naše drahé polovičky prohlédnout tu naši bandu :o) Včera jsem našla stanoviště hned, bylo dole u výtahu a protože jsem měla ještě dost času, šla jsem se podívat do toho nákupního centra. Asi tam někdy vyrazím na nákupy :o)

Šárko ? prosím tě mohla by jsi mi napsat název té knížky? Hledala jsem ji na internetu, že si ji nechám poslat, ale nemůžu ji objevit, protože nevím, jak se přesně jmenuje.

Market ? zas tak strašně Cipísek Tomášek nebrečel a bylo to jen chvilku. Škoda, že nemá moje kamarádka internet a nebyla s námi, to by jsi teprve slyšela amok. Její prcek řve tak strašně nahlas, že praskají bubínky i dospělým. S tím metrem jsi mě fakt pobavila, na mě teda žádný dispečer naštěstí halekat nemusel, ale to jen díky tomu, že mi holky pomohly.

Janice ? tu cestu jsi určitě měla mnohem horší, než já. Dálkovým autobusem se cestuje dobře, ale tramvaj musí být hrůza. A ty schody v metru jsou taky strašný. Nahoru to ještě jde, ale dolů je to hrůza. Kdyby mi nepomohla Zuzka, tak tam šlapu ještě teď :o) Kdybych bydlela v Praze, tak si asi koupím kočárek, který má ty nejmenší kolečka!

Tak ahoj
Veru + Tina 16.týden

 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 22.10.03 16:44

Ahoj Veru,

to jsem ráda, že jste to obě s Tinuškou zvládly i zpět bez úhony :-)))

Myslíš tu knížku, co jsem tam kupovala? Ta se jmenuje Hrajeme si s nejmenšími, autor: Jackie Silberg, vydavatelství Cesty, cena 179 Kč. Kdybys ji nesehnala, tak dej vědět a já ti ji tam koupím a pošlu poštou. Závidím ti ty pěnové dlaždice. Musím je taky koupit. Včera jsem si říkala, že je brát nebudu, abych to netahala tramvají a nakonec pro mě stejně přijel taťka Pája. Ale nebylo místo na parkování, tak jsem musela hned skončit do auta a jelo se.

Já mám právě kvůli MHD Inglesinu Zippy. Chtěla jsem co nejlehčí kočárek, ale stejně to nevytlačím sama do schůdků do tramvaje :-( Je to takový městský kočárek. Jestli nám vyjde stěhování do baráčku za Prahu, tak budeme muset pořídit stejně ještě nějaké další vozítko do terénu.

Měj se.

Šárka + Šimůnek, dnes 16 týdnů (právě spící, asi zmožen po včerejším srazíku)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.03 19:04

Zdravím Zdeníka a její dvě čiperky!
S mým děvčátkem jsme měly obdobný problém. Dva týdny po sobě měla v necelých dvou měsících přírustek jen 70g a Dr. po mě chtěla, ať přikrmuji, že je hladová. Tehdy dost plakala - měla jsem to za koliku. Měla jsem slzy na krajíčku, ale byla odhodlaná plně kojit.
Zavolala jsem laktační sestřičku, ta mě uklidnila, vysvětlila mi, jak je to s tvorbou mlíčka a podpořila mě natolik, že jsem vše zvládla.
Pokud máš tu možnost, zkus se s ní poradit, stojí to za to. Pokud budeš chtít, doporučím ti kontakt.
Mě poradila toto: absolutně se uvolnit, dítě přikládat tak často, jak chce, klidně i po půl hodině a nechat pít tak dlouho, jak chtějí (u mě to bývala většinou hodinka). V průběhu kojení střídat prsa, jakmile zaznamenáš snížení sání. A pak můžeš ještě odstříknout, pokud se ti to podaří. Přikrmovat vlastním mlíčkem je lepší než nutrilon, radila mi na stříkačku navlíknout hadičku a tu s prstem dát do úst sát miminku, přitom pomalu tlačit mlíčko, aby si dítko nezvyklo na dudlík.
Nevím, co je v tvém případě použitelné, máš dvě berušky a to je pak práce nad hlavu, co. Musím ti vyjádřit svůj obdiv. Nejlíp, když ti někdo pomůže s domácností a ty se budeš věnovat jen miminkům. Hlavní je si věřit, většina maminek je schopných uživit dítko samo, hodně odpočívej a taky pij. A hlavně si věř!!!
Ale ještě jednu věc ti musím říct: Je lepší mamča s nutrilonem než uštvaná a na pokraji sil…
Držím vám prstíky a dejte vědět, jak to zvládáte!
 Tajka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.03 19:33

Čauky holky moje zlatý!
Tak vám musím napsat, co nás včera potkalo.
Už od rána byla Majenka nervózní, pobrekávala a poblinkala dva koberce. Na odpo jsme byly pozvané k Dr., tak jsem si říkala, že je vnímavá, když už se teď bojkuje.
U Dr. byla plná čekárna, čekaly jsme víc než hodinu. Malá pokračovala v jekotu i tam, musela jsem ji uklidňovat u prsu. Přebaštila se, blinkala na novo a ještě chytla škytku.
U Dr. první dobrá zpráva, po předešlých problémech s kojánkováním začíná cvalíkovatět. Má teď 4970g, týdenní přírustek cca 150g.
No a pak to začalo: Majenka má příští týden tři měsíce tak co jí dát darem očkování? To co se mi zdálo tak vzdálený se stalo realitou, nestačila jsem říct ani „borůvkový koláč“ a Maruška měla včeličky v obou stehýnkách. A řvala a řvala. Na teploty nám byl doporučen sirup Panadol a na můj dotaz na Tramal ze mě udělali matku narkomanku - pro mimi prý příliš silné.
A doma to teprve začalo. Malá ječela, že málem zapomínala dýchat. Já brečela chvílema s ní a manžel vyměkl po půl hodině s tím, že se nemůže dívat, jak trpí. A tak strávila odpo u prsu. Jedině tam se totiž na chvíli uklidnila i když chvílema plakala i tam, což se mi nikdy nestalo. O spaní nemůže být moc řeči, u kojení neusla, takže postýlka se nekonala a byla celou noc se mnou v posteli s prsíkem v pusence. Usla až po půlnoci.
Dneska je to už lepší, už tak nepláče, ale jen papá nebo se chová.
Tak takhle to vypadá u nás po očkování. Rudou nožku pořád chladíme tvarohem.
Moc mi pomohlo, že jsem se vám mohla vypovídat, přeji, ať to u vás proběhne ve větším klidu.

Tajka se spící Majenkou na ruce

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 22.10.03 20:37

Ahojda.
Do galerie jsem přidala ty slíbené fotky z vítání občánků, které fotila fotografka. Jsou ale skenované, takže horší kvality :o(

Šárko, to víš, že mě mrzí, že nekojím plně. Co ale nadělám. Dávám dvakrát denně lahvičku a tak pět - šestkrát kojím. Někdy ještě mezitím odstříkám třeba dvacítku a tak ji přidám do lahvičky.
Dneska jsem volala laktační sestře, zda mám přikrmovat. Prý ještě nemusím, že ještě kojím docela dost. Malá je spokojená, takže hlady snad netrpí. Jen od té doby, co dávám Nutrilon 2 nekadí a když ji podráždím hadičkou, tak to má o hodně tužší než dřív. Sestřička říkala, ať zatím zkusím heřmánkový čaj a vymačkané jablíčko. Tak jsem vymačkala přes plátýnko půlku jablíčka a nevěděla, jak to do ní dostat. Lžička se na tekutiny u nás nechytá. Mrkvičku s ní jedla, ale tekutiny neééé Vzpoměla jsem si, že mi Liborova maminka koupila maličkatou lahvičku (30 ml) jako lékovku pro miminka. Dala jsem to do skříně, že to nebudu potřebovat a teď se mi to hodilo. Malá vyzunkla 20 ml zředěné jablíčkové šťávičky a pak si dala prsíčko. Tak jsem zvědavá, jestli bude kadit.
Holky já končím, mám dneska nějak dost. Zítra pořádně všechno pročtu a odpovím všem na všechno :o))))
Ahoj Zuza

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.03 21:37

Ahoj Zdeníku,
určitě si ještě pamatuješ - před třemi měsíci jsme se párkrát v noci potkaly a taky přes den, no prostě, tady opět tvoje spolubydlící a spolunespící z porodnice. Jinak Sylva s Ondráškem (taková ta zrzavá)
už jsem ti jednou odpovídala na emiminu, ale asis to nečetla nebo spíš máš s holkama plný ruce práce.
Teď jsem vás chtěla jenom pozdravit, popřát dodatečně k čtvrtletí Jaňule a Marťule a taky připomenout kontakt na pí. Čermákovou z Větrníku - vím, že jsme se o ní spolu v porodnici bavily. Určitě by ti poradila, co s tím dokrmem a jak to nejlíp zvládnout bez něj. Tel. do Větrníku: 541552211.
Docela mě překvapuje, jak tak to emimino pročítám, zejména ty vaše cipísky, jak rychle se pediatři pořád ještě uchylují k dokrmům a kolik holek už na to zlomili. Přitom by možná stačilo jenom z jejich strany trošku snahy a ne hned všechno řešit dokrmem. No asi je to těžký, osvěta mezi lékaři není bůhví jaká (něco o tom vím, kolegové jsou v tomhle dost líní. Ne všichni samozřejmě, ale někteří -i když já teď teda taky moc doktor nejsem, spíš matka na mateřské o:))))
Ale je fakt, že někdy to asi jenom s vlastním mlíkem nejde. Případ od případu.
Myslím že Tajka se svou zkušeností má pravdu, takže jenom do toho.
Jinak doufám, že už se vaše práce na domečku blíží ke konci a vy k zdárnému přestěhování se do vlastního. Docela vám to závidím. Třeba se taky někdy dočkáme.
kdybys někdy neměla co dělat (ha ha ha), tak bych ty tvoje holky docela ráda viděla, porovnala s naším prckem (ve 12 týdnech 6,20kg a 63,5cm - doufám, že se to někdy zarazí, nebo bude mít na vánoce metr) a tak.
Prostě potřeba sociálního kontaktu. Nebudete chodit plavat?
Když se ti bude chtít, tak se ozvi.
Přeju vám, ať jste všichni zdraví a ať můžou princezničky co nejdřív zase dlabat jenom z prsíčka.
Ahoj Sylva Habartová s Ondráškem
mail: s_h@seznam.cz

 
Guudy1
Povídálka 34 příspěvků 23.10.03 08:32

Ahojtee,
hlasim sa pysna na nasho Matka. Vcera sme boli u dr. pre recept na Nutrilon. Rovno Matka odvazila, no skoro sme padli na zadky;-))) Matko ma totiz 6130 g!!!! Paneboze, on pribral za DVA tyzdne 1130 g!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Normalne som sa zlakla, ze to je moc… Ale dr. ma ukludnila, ze teraz dobieha to, co zameskal. Tak ja jej teda verim. Ideme zase o dva tyzdne, uvidime. Od dnes zaciname davat na obed stavicky a ked dovrsi Matko 5 mesiacov, tak zacneme postupne davat zeleninky. Dr. mi este vravela, ze Nutrilon by sa nemal davat castejsie ako po 4 hodinach.

Tie fotky zo stretnutia su fakt uzasne, babetka najkrajsie na svete a hlavne tie stastne maminy;-)

tak sa drzte

Guudy + Matko (syslik)

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 23.10.03 18:25

AHOJ!

ÁJO, já už jsem Valušce dávno začala prát normálně v pračce, jen v dětském prášku. Jednou jsem to dokonce zblbla a dala obyčejný prášek a taky se jí nic nestalo. Valuška není blinkací, takže máme v průměru jedny oblečky denně, ale i tak bych si asi ?uprala? ruce.

EVO, klidně můžeš příště jet s námi. Holky taky pořád kojily. A metro jsme zvládly i my vidlačky :o))

ZDENI, těžko radit jak je to s kojením dvojčat, zda to může maminčino tělo zvládnout taky šest měsíců. Já bych určitě vyzkoušela všechny rady laktační sestry a pak by se vidělo.
Já si ale myslím, že máma má taky právo se v klidu najíst, osprchovat, odpočinout?. já nevím co ještě. Těžko můžeš začít každou holku přikládat po hodině či ještě méně, jak je tomu při růstovém spurtíku. S jedním mimčem se to dá zvládnout, se dvěma už asi těžko.
Já chodím k laktační sestřičce, mám skvělou doktorku, snažily jsme se. Obě mi pak řekly, ať se netrápím, že jsme udělaly dost a když bude potřeba, tak dám lahvičku. Když dám lahvičku, tak pak zkusím odstříkat, aby prsa nezlenivěla a třeba 20 ? 30 ml odstříkám z obou prsů. Tak jí to pak přidám do další lahvičky za půl dne. Dávám 2 ? 3 lahvičky denně.
Těžko můžu celý den kojit po hodině a navíc ještě jezdím do školy. Narozením Valušky jsem neudělala za svým životem tlustou čáru, život jde dál a nějak se musí zvládat.

NIKKY, chudák Jareček.. Teď to máme doma taky. Valuška mi ze spaní křičí a pobrekává a přitom není k probuzení :o((( Taky bych brečela, nevím co s ní. Dospělý by třeba po nějakém ?rozebrání? přišel na to, co ho trápí, ale co takové dítě :o(( Neříkal Jareček nic? Nebojí se třeba něčeho?
Vendulka ti je fakt podobná :o)
Já jsem viděla dvě čárky na testíku 13. října :o)) Taky jsem si nedávno říkala, že už Valuška vloni touhle dobou byla živý tvoreček.

VERU, hurá že funguje počítač. Jsem ráda, že jsi dobře dojela.

GUUDY, gratulujeme Matkovi k váze! Už nás předběhl.

Posíláme pusinku všem očkovaným broučkům, ať se jim brzo vede lépe. A hlavně: holky nebulte u toho! Mimina vás potřebují! Musí cítit, že jsou u vás v bezpečí.

Tak dáme dneska další jablíčkovou šťávu a kadění furt nikde :o(((( Ale už jí začal chutnat heřmánkový čaj, aspoň něco.

HOLKY, Libor říkal, že s vašimi manžely založí Antiemimino a budou na naše Emimino posílat viry :o))))))))))) Já ho zmlátím i za vás, jo??? :o)))))

Poslední dobou jsem nějak utahaná. Víc chodíme ven a já pak nestíhám. No něco za něco. Zítra jedu do školy, tak tu budou taťka s Val válčit sami dva.

Tak pište pište! Sluníček má asi pořád mrtvý počítač :o((
Zuzka a Valuška (zítra 19 t)

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 23.10.03 18:26

AHOJ!

ÁJO, já už jsem Valušce dávno začala prát normálně v pračce, jen v dětském prášku. Jednou jsem to dokonce zblbla a dala obyčejný prášek a taky se jí nic nestalo. Valuška není blinkací, takže máme v průměru jedny oblečky denně, ale i tak bych si asi ?uprala? ruce.

EVO, klidně můžeš příště jet s námi. Holky taky pořád kojily. A metro jsme zvládly i my vidlačky :o))

ZDENI, těžko radit jak je to s kojením dvojčat, zda to může maminčino tělo zvládnout taky šest měsíců. Já bych určitě vyzkoušela všechny rady laktační sestry a pak by se vidělo.
Já si ale myslím, že máma má taky právo se v klidu najíst, osprchovat, odpočinout?. já nevím co ještě. Těžko můžeš začít každou holku přikládat po hodině či ještě méně, jak je tomu při růstovém spurtíku. S jedním mimčem se to dá zvládnout, se dvěma už asi těžko.
Já chodím k laktační sestřičce, mám skvělou doktorku, snažily jsme se. Obě mi pak řekly, ať se netrápím, že jsme udělaly dost a když bude potřeba, tak dám lahvičku. Když dám lahvičku, tak pak zkusím odstříkat, aby prsa nezlenivěla a třeba 20 ? 30 ml odstříkám z obou prsů. Tak jí to pak přidám do další lahvičky za půl dne. Dávám 2 ? 3 lahvičky denně.
Těžko můžu celý den kojit po hodině a navíc ještě jezdím do školy. Narozením Valušky jsem neudělala za svým životem tlustou čáru, život jde dál a nějak se musí zvládat.

NIKKY, chudák Jareček.. Teď to máme doma taky. Valuška mi ze spaní křičí a pobrekává a přitom není k probuzení :o((( Taky bych brečela, nevím co s ní. Dospělý by třeba po nějakém ?rozebrání? přišel na to, co ho trápí, ale co takové dítě :o(( Neříkal Jareček nic? Nebojí se třeba něčeho?
Vendulka ti je fakt podobná :o)
Já jsem viděla dvě čárky na testíku 13. října :o)) Taky jsem si nedávno říkala, že už Valuška vloni touhle dobou byla živý tvoreček.

VERU, hurá že funguje počítač. Jsem ráda, že jsi dobře dojela.

GUUDY, gratulujeme Matkovi k váze! Už nás předběhl.

Posíláme pusinku všem očkovaným broučkům, ať se jim brzo vede lépe. A hlavně: holky nebulte u toho! Mimina vás potřebují! Musí cítit, že jsou u vás v bezpečí.

Tak dáme dneska další jablíčkovou šťávu a kadění furt nikde :o(((( Ale už jí začal chutnat heřmánkový čaj, aspoň něco.

HOLKY, Libor říkal, že s vašimi manžely založí Antiemimino a budou na naše Emimino posílat viry :o))))))))))) Já ho zmlátím i za vás, jo??? :o)))))

Poslední dobou jsem nějak utahaná. Víc chodíme ven a já pak nestíhám. No něco za něco. Zítra jedu do školy, tak tu budou taťka s Val válčit sami dva.

Tak pište pište! Sluníček má asi pořád mrtvý počítač :o((
Zuzka a Valuška (zítra 19 t)

 
Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 23.10.03 18:49

Nazdaar holky,
tak konecne jsme zpatky.
Pocitac bohuzel postihla totalni kremikova smrt, takze jsme museli koupit jinej /ojetej/ a manzilek sestavoval ze dvou pocitacu jeden. Prvni co jsem ho donutila udelat, bylo zprovoznit internet.
Ted jdu cist, co jste napsaly, pak taky neco napisu.
Zatim
Slunicek+Keri

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.03 18:49

Ahoj holky,
musím napsat, že sraz byl moc fajn, jen jsem se připojila tak začala Alenka řvát, tak jsem jí vrazila prso do pusy a datluju tu jednoprstově. To je super, že jste všechny zvládly cestu domů OK. Já jela ten den tramvají 4×, takže už jsme zkušený MHD holky. Aja má na 2 měsících 5,35 kg. Začíná se pronášet, ale co teprve Vilík - je to kluk jako buk:-). Nám se včera narodil synovec Vojtíšek - 3,40 kg a 52 cm. Za tenhle rok je to v manželově rodině už třetí mimi. Vzali jsme nízkou porodnost hrzky do ruky. No nic, už mi tuhne ruka tak končím. Ahoj Mahi a Alenka

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 23.10.03 19:18

Tak Valuška počkala, až dopíšu, že nekadí a dala se do toho!
Zrudla a pak se ozval šílený zvuk. V plíně to bylo tak strašné, že šla hned do sprchy. Ani jsem to z ní nemohla umýt.
Takže jablíčko zabralo :o)) Dneska ho dám zase trošičku.
 Zuzka

 
Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 23.10.03 20:28

Ahojky holčiny,
ach jo, vážně nevím, co se děje s naším Cipískem :( Už asi týden je pořád neklidný, večer nemůže usnout a přes den buď spí a nebo amokuje (nejvíc když ho dám třeba do kočárku), vůbec už to není ten můj usměvavej broučínek :( Dnes jsem mu koupila tu hrazdičku na hraní v domnění, jak si ho tím zas získám a jak bude zas házet ty své úsměvy a prdlajs - prozměnu to byla vyvalená Kelišová.
Taky mi přijde, že strašně špatně papá. Když ho přes den tak po těch třech hodinkách přiložím, tak si cucne tak 5-10min a začne okamžitě ječet, tak si ho zdvihnu, on si pěkně krkne, ale jíst už nechce a to dřív vydržel pít i půl hodinky. Zato si to ale vynahrazuje v noci - to se budí po těch dvou hodinkách a pije jak o život.
Když jsem to řekla dr, tak mi hned řekla ať koupím Nutrilon a dávám ho před spaním, ale to se mi zatím nechce, přecijenom zatím přibívá jak má.
Holky netušíte - není to opravdu nějaká krize třetího měsíce? Přejde to a nebo se mám smířit s tím, že máme doma pěknou vzteklinku?
Jinak asi nic nového. Fotky ze srazíku jsou vážně super, opravdu Soňo a Zuzko klobouk dolů, jste vážně šikulky. Já mám taky asi 15 fotek, tak je tam zkusím přihrát.
Tak se tu zatím mějte, Cipis zrovna usnul, tak se jdu najíst a taky zalehnu, asi mě bude čekat další prokojená noc.
Pa market

 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 23.10.03 21:09

Ahoj Market,

mně Šíma dělal asi před měsícem při kojení to samé, co tady popisuješ. Pak jsme přišli na to, že to jsou starý zaražený krkance. Když ti začne u kojení ječet, tak ho zkus nechat odříhnout a pak přiložit k druhému prsu. Když nebude chtít, tak ho nenuť. Já Šimůnka taky vždycky nutila a pak mi došlo, že už je najedený a víc do něj násilím nedostanu. Taky jsem měla pocit, že pije najednou nějak míň, ale sestřička mi řekla, že už je větší, tudíž má větší sílu a stačí mu kratší doba a vysaje to samé jako dřív třeba za půl hodiny. A taky mlíčko je už kvalitnější a rychleji ho zasytí.

Tak snad se to zase srovná a Tomášek bude spokojený Cipísek.

Pa

Šárka + Šimůnek (16 týdnů)

 
Veru
Kecalka 242 příspěvků 23.10.03 21:12

Ahoj mamči a Cipísci!

Tak nám dnes tu naši berušku doktor oočkoval a teď večer měla chudinka teplotu 38 °C, tak jsem ji dala sirup, ať se jí dobře spí. Uvidíme jaká bude noc. První očkování bylo v pohodě a tohle druhé trochu zlobí. Bude to ale asi normální, prý jsou ta očkování pro to malé tělíčko pěkný záhul. Dnes se na ní doktor jen podíval, ani na ni nesáhl a hned začala brečet. Dobře si ho pamatovala, když ji píchal ty náušnice.
Naše aktuální váha v 16. týdnech je 5210g. Asi bude z Tinušky modelka, dlouhá je docela taky, jen nevím po kom. Jediný dlouhý člověk v naší rodině byl můj děda.

Goudy ? Maťko se do toho teda pěkně opřel, že? Na Slovensku se začíná s příkrmem už od konce pátého měsíce? Tady se doporučuje jen kojit do konce šestého a kdo má v rodině alergie, může počkat ještě další měsíc.

Šárko ? díky za název knížky, našla jsem ji na vltavě.cz, tak si ji nechám poslat. Chce ji objednat i kamarádka, do jakého věku tam jsou rady? Do 3 let?

Zuzko ? Marek by se k tvému Liborovi určitě přidal, protože někdy dost nechápe mou závislost :o)))

Nikky ? Tinuška teď taky začala fňukat ze spaní a je to opravdu docela hrozný pocit, když nevíš jak ji pomoct. Asi teď mají moc zážitků a promítá se jim to do spánku.

Mahi ? 4× tramvají, jo? To jsi teda dobrá. Největší hrůza jsou ty přesuny. Já jsem v Praze nasedla a vykoplo mě to doma. To bylo proti tvému cestování pohoda.

Tajko ? úplně tě s tím očkováním chápu, jsou to broučci bezbranní a musí tohle všechno snášet. Já u toho aspoň Tinu držím za ručičku a povídám jí, aby věděla že jsem tam s ní a nenechám ji v tom samotnou. Pak jsem ji hned pochovala a byla v pohodě.

Kulihrášku ? Makro teď nabízí za nákup 8 balení Pampers plínek toho šneka, jak jsme na něj spolu koukaly. Ty plínky se stejně spotřebují, tak je to docela fajn dárek. Stál myslím asi 700Kč , viď?

Mějte se hezky.
Ahoj Veru + modelka Tina :o)

 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 23.10.03 21:22

Ahoj holky,

ze Šimůnka je už vodníček. Dneska jsme totiž byli poprvé na plavání. Byla to sranda. Šíma byl v pohodě. Všechno vydržel, akorát na konci toho už asi na něj bylo moc a začal pištět u oblíkání. Tak jsem ho v baby clubu nakojila a on spokojeně usnul. Mamka si stihla dát i kafíčko. Teď ještě sehnat někoho u koho můžeme trénovat ve vaně. Měl by mít plavací trénink min. 2× týdně, tak to musíme nějak vymyslet a k někomu se vetřít do koupelny :-))) V našem sprcháči to nejde a vanička na koupání je taky mrňavá. Na další plavání jdeme zase za 14 dní.

Dokonce jsme zvládli i sami dva první společnou cestu autíčkem. Měla jsem strach hlavně z toho, že normálně sedím vzadu, Šíma na předním sedadle spolujezdce a kouká na mě. Dneska vzadu nikdo nebyl a na mě jako na řidiče nevidí, protože jsem nacpaná na palubce (abych dostala na pedály). Ale vůbec mu to nevadilo. Ani nespal, jenom koukal. A když jsem na něj mrkla a přišlo mi, že kouká trochu vyjukaně, tak jsem mu zpívala Pec nám spadla. To je jeho oblíbená a vždycky se u toho uklidní.

Jinak nic nového u nás není.

Mějte se a piště.

Šárka + Šimůnek cachtálek (16 týdnů)

 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 23.10.03 21:27

Ahoj Veru,

ta knížka je od narození do 36 měsíců (rozdělený do kapitol vždycky po 3 měsících).

Pa

Šárka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.03 01:08

Ahoj holky

tak dneska se konečně dostávám k psaní. Pořád je mi nějak „šrotově“. Fotky ze srazíku jsem samozřejmě prohlédla hned jak se objevily. Jsou pěkné, vypadáte na nich spokojeně. Mimča ham ham. Soňa se Zuzkou tu fotogalerii zvládli fakt rychle a skvěle. Mrzelo mě, že mi cesta do Prahy nevyšla, nakonec jsem odpoledne jela za mamkou. (myslela jsme na vás, v deset - tak už se schází atd…) Mamka na tom je teď po lécích trochu líp, snad to chvilku vydrží. Trvala na tom, že Haničce koupí dárek k vánocům, tak jsem musela jít do obchoďáku koupit malou židličku a stoleček :-). Už se těším, jak budeme patlat po stolečku a po sobě navzájem kašičky. To bude prádla! Asi taky přejdu na pračku, ale zatím ještě počkám, protože se potýkáme s malou vyrážkou. Snad Haňulín nezdědil mou alergii.

Dneska byl den D - kontrola ve třech měsících a očkování. Háňa teď už váží 6,5 kila (no bodeť by mě nebolela záda) a měří 64 cm. Očkování se nakonec nekonalo, prý je ještě dost času a bude lépe, když se úplně vyhojí to první očkování z porodnice. Infarex mi dr. schovala k sobě do lednice, tak to nemusím uchovávat doma - pokaždý, když jsem otevřela lednici, to bylo utrpení. Zato jsme vyfásli doporučení na rehabilitace :-)! Prý má Háňa nízko těžiště a je líná (má po kom :-)). Opatření je to prý preventivní, aby neběhala později po špičkách nebo neměla plochou nohu. Zatím s tím hodlám počkat. Budu s ní cvičit doma na míči a protahovat ruce a nohy. Tchýňka - zdravotnice - prý předvede jak. Nechci našemu prďouskovi působit trauma tím, že jí budu tahat přes celé město do nemocnice a nechat na ni sahat cizí lidi. Navíc jen tak tak zvládám mimčo, základ domácnosti a ještě jezdit za mamkou.
Za měsíc máme kontrolu a asi i očkování, tak uvidím. Snad se nebude naše Mudr. zlobit za neuposlechnutí rozkazu. Dneska jí Hanička pěkně nadávala (mě taky , ale trošku jinak - spíše si stěžovala), očkování bude mordýřina.

Konečně mám k dispozici autíčko. Mám trochu strach s ním jezdit, protože je to čtyřkolka a má turbo nebo jak se tomu říká. Manžílkova drahá hračka. Nevím, kdo z nás má teď větší nervy :-)))). „Naštěstí“ si autíčko manžílek škrábnul při výjezdu z garáže (je stará úzká na škodovky), tak mi nebude nic vyčítat, až to po něm zopáknu :-). A strašně žere.

Svou závislost na netu řeším tak, že složenky za telefon prostě záhadně mizí. Miláček o jejich existenci nemá nejspíš potuchy :-). Mám totiž štěstí - každý jsme si do domácnosti přinesli svůj počítač, tak se neblokujeme. (Já tedy mám spíš starý vrak, ale ráda ho mám.) Jeden večer - to jsme se výjimečně sešli doma mi Marí řekl, že jsme fakt úchyláci, že místo povídání, každý dřepíme u svého počítadla a zašil se spátky do ložnice - k počítači :-)).

Tak se holky opatrujte, tobě Zuzko přeji co nejvíc mlíčka, kéž bych tak mohla na tebe přelít něco z toho svého.....
Se sny máme taky trošku potíž -Háňa nebrečí, ale občas zneklidní nebo vypískne či zavrní. Většinou stačí několikrát pohladit nebo dát dudlinu, nemluvím na ní a nebudím jí. Pak se uklidní a spí dál.

Přeji mimčům jen ty pěkné sny,
z hodiny duchů vás zdraví Ája (Hanička vrní hned vedle - asi ještě na Mudr. :-)))

 
Guudy1
Povídálka 34 příspěvků 24.10.03 09:50

Ahojte,
aj u vas snezilo v noci?? S hrozou som zistila, ze tu nasnezilo asi 5 cm snehu… Trosku skoro na tento rok, nie?

Veru - my uz prikrmujeme Nutrilonom od ukonc. 4-ho mesiaca (nemam bohuzial dost mliecka), tak nam mudr. povedala, ze mozeme zacat trosku skor. Inak tiez plati, plne kojit do konca 6. mesiaca. Inak ten Nutrilon mame hypoalergenny (pepti 1), kvoli mne a mojej alergii.
Snad nam Matko zacne zase pomalsie priberat, sme zratali, ze ak to pojde tymto tempom , tak v pol roku bude mat cez 9 kil!! Ved nam nebude stacit autosedacka:(

Jejeeej, tusim sa nam zobudil hladosko:))

mavajte sa krasne

Guudy a Matko (hlados)

 
karla1
Stálice 83 příspěvků 24.10.03 09:52

Ahoj holky,

jste naprosto fantasticky, jak jste zvladly srazik nejen uskutecnit, ale i fotograficky zdokumentovat. Mate mooc krasna miminka.

Ja s Vendulkou neustale pendluju mezi nasima a tchanama (kdyz je v Praze ted hnusnej smog), stavbou (stavime za Prahou, protoze k nam do bytu se uz nemuzeme vejit) a prazskym bytem. Ted jsem jeste zacala trochu pracovat, takze jsem si musela emimino zakazat, protoze kdykoli sednu k pocitaci, tak jsem ztracena. No ale jak vidite, s mou pevnou vuli je to spatne :-).

Jinak se mame dobre, pristi tyden jdu na ockovani a kontrolu ve 4.mesicich, tak nahlasim miry a vahy.

Holky, mejte se moc prima a pusinku miminkam od

Karly a Vendulky (dnes 17 tydnu)

 
Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 24.10.03 10:37

Ahoj holky a mimisci!
tak konecne vam muzu vylicit, co je u nas novyho.
Jeste pred odjezdem do Cech jsme byli s Keri na vazeni u doktorky, mela ve 3 mesicich 6,5 kg. Kupodivu se to doktorce zdalo malo, ze pry od minula pribrala jenom 1200 g a mela pribrat 1400. Snazila jsem se ji argumentovat tim, ze minule mi rikala, ze je tlusta a ze pribira moc, ale neposlouchala me a rovnou rekla, at si koupim flasku a zacnu MISTO! jednoho kojeni davat umelou vyzivu. Kdyby aspon rekla, po kojeni dokrmit, ale ona rekla jedno kojeni vynechat! Coz by samozrejme znamenalo, ze mlika se udela o to min a do mesice je Keri nejspis odstavena. Tomu rikam podpora kojeni. Jako vrchol vseho mi vnutila reklamni vzorky umely vyzivy:-(( No, abych to zkratila, nemela jsem uz silu se s ni hadat, vsechno jsem ji odkyvala, doma zahodila vzorky do popelnice a zavolala na linku kojeni, kde mi bylo receno : kojene dite nepribyva rovnomerne, nekdy pribere vic, nekdy min, melo by svoji porodni vahu zdvojnasobit v pul roce (Keri mela pri porodu 3,5 kg a ten dvojnasobek ma uz skoro ted, ve 3 mesicich)a ztrojnasobit v roce. Kdyby pry pribyvala jak chce doktorka, mela by v roce ke 20 kg a to je nesmysl.
Takze me to uklidnilo a kojim si vesele dal a co je na tom nejlepsi, kdyz jsem ty cisla po doktorce prepocitala, tak jsem zjistila, ze mila pani dr. neumi pocitat, protoze nepribrala 1200 g ale 1600 a to je jeste o 200 g vic, nez by mela. A ted si predstavte, ze bych si s tim kojenim moc neverila, dala na jeji slova, vyzkousela reklamni vzorky a zacala krmit flaskou a pripravila svoje mimi o matersky mliko jenom kvuli tomu, ze ta pipina neumi odecitat. Vazne me tim dost namichla a v listopadu jdem na kontrolu a jestli me znova vytoci, tak si najdu uz jinyho doktora. Nejdriv mi cpe caj, ze nemam krmit jenom mlikem, ze je Keri moc tlusta a najednou se ji zda hubena. Co by se stalo, kdybych dala na jeji slova a cpala do ni ten caj??? To by byla jeste hubenejsi.
Ja nejsem proti umely vyzive, pokud mama vazne nema mliko, nebo nechce kojit, tak proc ji nutit, ale ja mam mlika tolik, ze mam furt promaceny nocni kosile a bez vlozky do podprdy se nemuzu objevit na ulici. A navic mame v rodine jedno osklivy autoimunitni onemocneni (kvuli tomu bude Keri ockovana az v pul roce, aby se jeji imunitni system uplne vyvinul - kdyby nahodou to onemocneni zdedila) a matersky mliko prece obsahuje dulezity protilatky. Ach jo, ty doktori jsou fakt sila.

Pak jsme odjeli na tyden do Cech. Nechali jsme se rozmazlovat od rodicu. Keri sla z ruky do ruky, jak si ji chtelo pochovat cely pribuzenstvo. Akorat me rozcilovaly porad napomenuti moji maminy: podivej, jak ta chudinka Kerstin ma jenom jeden svetricek a proc ji nedas cepicku, vzdyt ti zmrzne a oblec ji poradne, je cela bila zimou:-))). Prece jenom jsem zvykla, ze zadny babicky se v blizkosti nevyskytujou a nekecaj mi do vychovy.:-))))

Nakoupili jsme Keri taky v cechach nejaky leporela, nejvic se ji libi Krtecek (ja tu postavicku mimochodem dost nesnasim, zda se mi Krtek desne blbej:-)), ale v detstvi jsem ho milovala), takze k dalsim dennim povinostem pribylo aspon jednou prohlidnout cely leporelo s krtkem a prerikat, co ze to ten blbecek dela:-)))Tady v nemecku tak hezky knizky pro deti nemaj.

Cestu Keri zvladla v pohode, celou ji prospala, pes taky a ani na dalnici nebyly zadny zacpy.

Jinak me potesilo, ze se detem libej rybicky v akvarku, my meli velky akvarko. ted je teda uklizeny u tchyne, ale az se vratime, tak ho obnovime, tak doufam, ze se Keri bude taky libit.

Skoda, ze jsem se nemohla ucastnit sraziku, urcite to bylo prima, taky bych si nekdy chtela prohlidnout, jak vypadaj jiny deti v nasem veku. Ale treba budete neco delat jeste jindya my budem zrovna v Cechach nebo uz budem zpatky natrvalo.

Tak se mejte hezky a at mimisci nezlobi
Slunicek + Keri

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »