Deníček bláznivé maminy

O životě

Aneb o životě studující matky. Jako asi každá z nás, i já si občas položím otázku, zda to, co dělám, je správné, jestli mě to skutečně naplňuje tak, jak bych chtěla a hlavně, jestli nejsem o něco ochuzená :o) Je mi 23 let, mám dvouletého syna Matěje, jsem vdaná a zdá se, že svým způsobem i spokojená.

Matěj se mi narodil v necelých jednadvaceti letech, měla jsem studovat a ne rodit, jak mi pořád vtlouká do hlavy moje matka, občas nějaká ta pochybnost opravdu byla a je, jasně, že svým studujícím vrstevnicím závidím ten „bezstarostný“ pohodový studentský život, ale kdykoliv se podívám na to moje sluníčko, vím, že je to tak správně a že bych ho za nic na světě už nikdy nevyměnila, ba naopak, vzrůstá ve mně touha, pořídit si ještě holčičku, tak moc bych chtěla růžovou princeznu :)

Jelikož jsem odjakživa člověk,který má pocit, že musí stíhat vše za každou cenu, přeci jen ve mně ten červíček pochybností, zda bych tu vejšku přeci jen neměla zkusit, hlodal tak dlouho, až jsem to zkusila. Pravda, již napodruhé, těsně po porodu jsem před zkouškovým studium přerušila a letos v říjnu se na VŠ vrátila. Prozatím to vypadá tak, že mám za sebou několik přednášek, nekonečně dlouhý seznam literatury, kterou bych do konce roku měla přelouskat, eseje, co bych měla napsat a kvanta studijní látky, kterou bych se měla naučit. Zdá se mi, že zvládnout by to mohl spíš nějaký nadčlověk a ne mamina hypearktivního a hlavně málospavého klučiny jako jsem já. Ovšem zvládly to jiné, musím taky, toť mé heslo, kterým se snažím řídit a řekla jsem si, že budu bojovat, co to půjde…

K tomu všemu, jak jsem se již zmiňovala, se přidala snaha počít druhé dítě. Občas mám pocit,že už je asi „aděláno“, ale možná jde spíš jen o sugesci, uvidíme, nechávám tomu volný průběh, a jak se vše vyvrbí, je ve hvězdách :-) Co myslíte, zvládnu vychovávat dvouletého uličníka, vařit, žehlit, prát, uklízet, věnovat se manželovi, nezanedbávat kamarády, postarat se o psa, po nocích a ve volných chvilkách studovat a ještě zdárně donosit a porodit mimčo? :o Pevně doufám, že ano ;-) Držte mi palce, asi to bude pořádně velké sousto :o

Hodnotilo 3 lidí. Score 3.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Dessie
Zasloužilá kecalka 573 příspěvků 29.10.11 09:30

Držím, držím, termín mám v prosinci a doufám, že za podpory rodiny zvládnu první zkouškové a školu dodělám bez přerušení. Zvládneme to, jsme silné :-)

 
Solvejg
Stálice 93 příspěvků 29.10.11 09:43

Přesně vím, jak se cítíš! Právě absolvuji třetí semestr s miminem v patách:-) Dcera má 14 měsíců a jelikož se narodila v srpnu, školu jsem ani nepřerušovala. Šlo to celkem v pohodě, až teda na tu prokletou diplomku- ten čas a prostor na sběr materiálů a psaní fakt chybí. No včera jsem se učila do půlnoci, protože jedině večer je klid. A to jsem si teď ještě vzala jeden obor na víc a do toho pracuji (pár hodin týdně učím tanec).
Skloubit všechny tyto mimomateřské ativity je dle mě jen otázkou organizace času, výdrže a priorit. A taky samozřejmě ochoty pomoci ze strany rodiny. Takže já, když se učím, prostě nevařím- malá dostane lahvičku, přítel se nají jinde. Stejně tak žádné každodenní šůrování.....přeji pevné nervy a silnou motivaci:-)

 
tinkal
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 29.10.11 10:49

držím palce. ženská je nezmar a zvládně vše! sestra má dvě dcery, rekonstruují dům, šťastné manželství, pracuje na plný úvazek a studuje Karlovku a na jedničky!!! já to sice nechápu, ale tady vidíš, že zvládnout se dá ledacos :lol: kamarádky také nezanedbává, ted jedou na víkend pro krásu.

 
wildcat8
Kecalka 269 příspěvků 29.10.11 11:21

smekám před Váma!!! :potlesk: já sem udělala bakaláře coby bezdětná a svobodná a chuť dodělat třeba ing. zatím prachbídná, spíš žádná :lol: třeba jednou, kdo ví…

 
jelihanka  29.10.11 14:38
A co těhotenská demence holky:-)

Děvčata tk jsem na tom +- jako Vy. S tím rozdílem, že rodím ve zkouškovém. Netuším jak to zvládnu, protože termín porodu mám 31.1.2012. Ale! Mám v ročníku spolužačku, co to zvládla minulý rok, tak musím taky. Jsem ve 27tt a mám pocit, že těhotenská demence snad je už zamlou, doufám!!! Kolem 20-24tt jsem měla chuť jít na úřad odevzdat občanku. Skleróza jak blázen, nedokázala jsem se na nic soustředit a nic udržet v hlavě, teď už pomalu dělám seminárky a psychicky se chystám na zkouškové, jsem ve 3 sem. takže je toho předemnou ještě hodně a doufám, že se těhotenská demence ve zkouškové nevrátí.

 
luciblank1
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 29.10.11 20:27

Věřím že ano my ženy jsme opravdu silné a zvládneme snad všechno. Držím palečky aby vše dobře dopadlo :srdce: :srdce:

 
shadowgirll  29.10.11 21:32

tak trošku mě připadá jako kdyby to byl můj deníček jen stím že mám doma 4měs.synka co krásně spinká zatím :-) je moc hodný a studuji střední školu zatím :-) a máme taky pejska jen to druhé dítko tam máš navíc a myslím že pokud se vám zadaří vš půjde stranou ,na mě by to bylo už moc velké sousto ale pokud myslíš že to zvládneš tak držím palečky :potlesk: :kytka: jsem taky ten člověk co musí vše zvládat a chce si to stále dokazova že na to má a že to dá :nevim: :dance:

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 30.10.11 06:38

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: já se někdy už řídím i heslem, jedním zadkem se nedá sedět na dvou židlích :wink: :wink: :wink: :wink:
mě taky hlodá červíček, dodělat si INGa a to jsou blbé tři semestry a 70 stránek nějakých blábolů, jeden den nervů…
ale teď se věnuju klukům, tak třeba až budou větší, začnou chodit do školy a já budu čekat tu naši Mařenku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: kdyby mě slyšel manžel, tak mě asi :pocitac: :pocitac: :pocitac: :-P :-P :-P :-P
držím pěsti, ať zvládneš všechno, co si přeješ, ale ať jsi hlavně spokojená a klidná ženská :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Lucie K
Kecalka 167 příspěvků 30.10.11 16:43

Holky,moc vám všem děkuju za podporu a i já všem studujícím a těhotným maminkám přeji mnoho zdaru,zvládneme to,jsme přece ženské, a ty fakt zvládají téměř vše. Děkuji za ukázky toho,že to zvládnout vážně jde,o to větší mám te´d motivaci,nechci být oproti těm,co to zvládly, ,,bačkora". :mrgreen: Určitě se s vámi zase podělím,jak to všechno běží dál.Zatím to vypadá,že se druhé mimi zadařilo,ale nechci dělat předčasné závěry…Ale dneska mi je bohužel od rána šíleně zle,jsem unavená,bolí mě břicho,prsa a mám náladu pod psa,a představa,že to teď takhle nějaký čas bude,je děsná… :-o Tak všem přeji pevné nervíky,ono mateřství již samo o sobě je pořádný zápřah a smekám před každou z nás. :andel: :palec:

 
Corinaaa
Povídálka 50 příspěvků 30.10.11 17:24

Lucko vydž, ten pocit úlevy po státnicích je úplná extáze :o) Já jsem dělala přijímačky na VŠ když bylo mojí starší 11 dnů, takže si se mnou prožila celého bakaláře a mladší zase dva roky na inženýrském. Celá rodina mě podporovala a pomáhala, ale učila jsem se třeba do dvou, do tří do rána, nejvíc mě ubíjely věčné projekty a rešerše, co já jsem se po nocích napsala seminárek! Jsi šikovná a určitě to zvládneš, jen vytrvej! Držím palec!

Příspěvek upraven 30.10.11 v 17:25

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 31.10.11 01:29

Držím pěsti, já jsem ve druháku prezenčního studia, rodila jsem v červenci, takže jsem ani nepřerušovala. Občas je to náročné, ale Eliška je hrozně hodná a pohodová, takže smekám, že to se svým uličníkem zvládáš :potlesk:

 
Lucie K
Kecalka 167 příspěvků 31.10.11 11:32

Holky,děkuju vám moc za podporu. :huban:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama