Deníček těhulek od Pusinky

Těhotenství
  • Ve
  • 15.01.04

Ahoj holčiny, dnes už jsem náš deníček z minulého týdne nedohledala pod vrstvou nových deníčku, tak jsem se rozhodla napsat alespoň pár řádků, abychom měli kde popovídat tento týden.

Jsem v 19. týdnu a příští týden ve čtvrtek se chystám kontrolu k doktorovi. Objednal mě na nějaký lepší UTZ ke svému kolegovi.

Byli jste už někdo na kontrole ve 20. týdnu? Začínám být nervozní, jestli bude vše v pořádku. Mimíska cítím docela dobře a jsem moc ráda, že se ozývá.

Včera jsem byla na cvičení pro těhulky a dali nám pěkně do trika :-), ale měla jsem dobrý pocit, že něco dělám. 24.ledna se chystám na seminář nošení dětí v šátku v A-centru v Praze. Nepůjdete někdo další?

Tak zatím krásný týden

Ve 19+5

P.S: Oli, jaký je na Tebe e-mail? Po kontrole ti pošlu novinky do seznámku.

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.04 22:03

Právě jsem dopsala náš deníček, ale jak vidím Ve tak, jsi mě předběhla. A tak ho přidám jako komentář, aby těch deníčků nebylo nakonec moc. Snad to nevadí.

Maličcí pasažérci XV. ? 20. týden aneb zkusíme to dál

Zdravím všechny čtenáře našeho deníčku. Je zvláštní, že není od Pusinky a navíc je myslím těžké pochopit, co se vlastně stalo a za jakých okolnosti. Ale snad bychom měli pokračovat v tom, co Pusinka s takovým elánem dělala, i když to jistě pro nás nebude lehké. Takže dnes zkusím vytvořit deníček já a doufám, že pokud bude zájem, i vy se brzy přidáte.
Teď něco o mně. Jsem na tom vlastně jako Pusinka. Termín jsme měli prakticky stejný. Doma mám už jednoho teď 2,5letého kluka, který se na miminko už moc těší. Takže se mě ten Pusinčin příběh velice dotkl.

A co je to ten 20. týden?

Hurá, jsme v polovině těhotenství. Měly bychom se cítit výborně a plné energie. Okolí konečně zaznamenává náš ?jiný stav?, protože děloha nyní sahá až k pupku. Většina z nás už má za sebou AFP testy a blíží se ultrazvuk na odhalení vývojových vad. Lékař může začít měřit gravidogram. Speciální pásovou mírou se zjišťuje jaká je vzdálenost od horního okraje stydké spony ke dnu dělohy. Podle získaného záznamu dokáže lékař poznat, zda zvětšování dělohy odpovídá příslušné délce těhotenství.
Nyní je možné slyšet srdce miminka přes břišní stěnu stetoskopem. Partner může zkusit zachytit rytmický tep srdíčka přiložením ucha na bříško.
Můžete mít příležitostně problém s popadáním dechu, zvláště jste-li malé nebo silnější postavy.
Prvorodičky by měly cítit první pohyby.

A co naše mimi?
Měří asi 25cm (asi 16cm od hlavičky po zadeček) a váží přes 300g. Tvoří se mázek ? bílá mastná hmota, která chrání pokožku plodu v děloze. Pokud čekáte holčičku, má vytvořeno 6 miliónů vajíček v vaječnících. Je to 6× tolik, než bude mít u porodu.

A co my?
Měli bychom zvláčňovat kůži na bříšku a masírovat. Sedět v poloze se zvýšenýma nohama, kdykoli je to možné, abychom zabránily vzniku křečových žil. Nehty mohou být působením hormonů lámavé a proto bychom je měli stříhat nakrátko a zpevňovat bezbarvým lakem. Může se vyskytnout pálení žáhy neboť děloha začíná tlačit na žaludek.

A jak jste na tom holky vy?
Já zatím ten příliv energie nepozoruji, spíše zlé sny o nedbalosti lékařů  AFP testy už mám za sebou, přestože jsem se je chystala odmítnout. Dopadly dobře. Zítra jdu na velký UTZ, u nás mu říkají UTZ číslo 2. Začala jsem chodit na těhotenské cvičení, je moc fajn a překvapilo mě, že se tam fakt i cvičí, takže mě bolívají ruce i jiné svaly. Teď asi během tří dnů mi zčista jasna vyskočilo veliké bříško a opravdu trpím občas dýchavičností. Doufám, že to brzy přejde, že si jen tělo musí zvyknout. Někdy si ale zase říkám, jestli je to normální a jestli náhodou nebudu mít obříka. Naštěstí mě nenechává dlouho na pochybách, že žije a to zvlášť když sedím u počítače. Jen nevím, jestli si jen tak cvičí, nebo se mu něco nelíbí.

Tak budu moc ráda pokud se ozvete a přidáte vaše postřehy, třeba i kritické. Vždyť je to náš deníček.

Drobeček a pasažérek 20tt+2

Ještě připisuji seznámek od Oli

Jméno dle MS dle UTZ

Vega 20.5.
Markytka 26.5 27.5
Petrička 30.5 3.6
Ve 1.6 6.6
Drobeček 2.6 31.5
Simčík 5.6 6.6
Zuzana 5.6
Anini 6.6
Oli 9.6 9.6
Janinka 15.6
Lienka 16.6
Missorka 21.6
Tereza 22.6
Amazonka 28.6
Petulka 13.7
Ulrika 23.7
Andrea24(Any) 15.8

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.04 01:53

Také si myslím, že bychom měli pokračovat v tom co započala Pusinka a dále přispívat do deníčku. I když já moc nepřispívám, raději si čtu. Momentálně jsem ve fázi čekání na výsledky triple testu. Lékař mi sdělil že výsledky trvají 3týdny a pokud tam něco bude, tak že zavolá. Ráda bych se vás zeptala, jak dopadly výsledky těchto testů vám, popřípadě máte někdo zkušenost s amniocentézou? My jsme se s manželem domluvili, že na ní za žádných okolností nepůjdu. Jelikož pracuji jako zdr. sestra v Motole, zajistila jsem si přes známe sono, 20minut záznam na videu a je tam dobře vidět, že mimi tam nemá moc místa, přesněji je tam dost natěsnané.Mám strach, že by ho píchli a nechci ho tím nijak ohrozit. Na videu mimi vypadá naprosto zdravě, je čilé, vše jak má být.Tím se uklidňuji.Jen tak naokraj, k tomu abych si vydupala toto sono vyšetření me inspiroval příběh Pusinky, a děs z toho co se v dnešní době ještě ve zdravotnictví může stát. Chtěla jsem vidět jestli je živé a v pořádku.Kromě videa mám ještě asi 15 fotek, světe div se vše zadarmo. To jsem vůbec nečekala, protože vím, že na oddělení utz v motole se platí 100kc za fotku a 300kc za zjistěni pohlavi ve 20tydnu.Takže ještě zpětně vřelý dík kolektivu RTG FN Motol.Holt privilegia zaměstnanců. Pohlaví mi zadarmo určili na 70procent holčičku. Ale bylo to v 17týdnu a podle mě to nebylo tak dobře vidět. Počkám ještě na ten 20týden a velký utz, nejsem si zcela jistá.
Tak zatím se mějte krásně a nezapomeňte napsat vaše zkušenosti s triple testem a amnio…Pa Tereza Kovaříková /nepřihlášená/.Cca 18. týden.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.04 08:20

Ahoj holky, taky zatím patřím jen ke čtenářkám Vašeho deníčku a musím říct, že čím dál víc času trávím na e-miminu, než abych konečně začla pořádně pracovat. Taky bych se chtěla podělit o zkušenosti s triple testem. Na výsledky čekám už čtyři týdny (na odběry jsem byla 23.12.). Nejdřív u mého doktora nevěděli, kam to vůbec laboratoř na vyšetření poslala a když to zjistili, bylo jim řečeno, že ty rozbory musí dělat znova, ale důvod neřekli. Na klidu mi to nepřidalo a tak netrpělivě čekám na pondělní poradnu, kde mě čeká UTZ a snad už i výsledky testu.
Lenka a Špuntík 20+1

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.04 08:41

Ahoj, já jsem taky spíš jen čtenářka než pisatelka, ale jsem moc ráda, že mám možnost se tady dozvědět vše, co mě zajímá. Začínám 21. týden, ve středu jsem byla na kontrole ve 20. týdnu a byla jsem z toho nadšená. Můj pan doktor se velice vyžíval v UTZ, rajdil mi po bříšku asi půl hodiny, ukazoval mi pupečník, lebku miminka, že má vytvořeny správně hemisféry, dále srdíčko, které bylo nádherně vidět a byly vidět i komory v něm, měřil stehenní kost miminka, viděla jsem i močový měchýř miminka, ale pohlaví jsem vidět nechtěla, i když doktor vykřikoval, že on už to ví !! Musela jsem se hodně držet, abych se nezeptala, jestli je to klučík nebo holčička ! Vážíme už 430 g!!, tak nevím, prý má miminko ve 20. týdnu vážit kolem 300 g (tak máme asi malého obříka :-)) ) prostě byla to paráda. Doktor se mě ptal, jestli cítím pohyby, řekla jsem, že zatím ne a miminko, jak kdyby mi chtělo říct, tak ty, mamčo, nevíš, co jsou to pohyby, tak já Ti je teda pěkně ukážu ! A ještě ten den večer jsem je začala cítit i tatínek už je ucítil, jenže miminku se to začalo tak líbit, že si v mém bříšku udělalo diskotéku do tří do rána ! Teprve, když jsme si na uklidnění pustili Enyu, tak se umoudřilo a přestalo. Takže jsme mu včera domluvili, že je potřeba v noci spát a dneska v noci už to bylo zase zlatíčko. Tak, ať nám ty pupíčky krásně rostou
Alena 20+5 TP 27.5, 29.5

Andrea24
Kecalka 209 příspěvků 16.01.04 09:29

Ahoj holciny,

tak jsem se vratila z Vanocni dovolene v Cechach a nemuzu se vzpamatovat z toho vseho, co se tu za tu dobu udalo. I ja jsem za Pusinku uronila slzicky, kdyz jsem si vcera cetla, co se ji prihodilo. Timto ji take ja posilam, alespon virtualne, pohlazeni po bolave dusicce a preju ji, aby se brzy zotavila… Moc ji preji dalsi miminko a spoustu stesti v zivote.

Drobecku, jinak muj termin je 7.6. a ne 15.8., jak tu uvadis. Nejspise zde doslo k „splacnuti“ dvou jmen dohromady. Jinak ja mam doma take uz jedno ditko - Aju, ktere budou v breznu tri roky.

Jsem rada, ze jste se ujaly denicku, myslim, ze i Pusinku by to moc mrzelo, kdybychom jeji denicek nechaly zaniknout. A navic, sesla se tu vcelku dobra parta prijemnych lidi, kteri si maji co rici.

Co se tyce mne, byla jsem na AFP testech take uz nekdy pred mesicem, po urgovani vysledku mi doktorka rekla, ze mi sama zavola, ale neozvala se. No nic, uz jsem ze sebe nedelala saska a dala na meho muze, ktery me utvrdil v tom, ze kdyby tam neco spatneho bylo, uz by volali. K doktorce jdu tedy az pristi ctvrtek a az 27.1. na UTZ, kam pujdu i s manzilkem a moc se tesim, ze se konecne dozvim, koho to v tom brisku vlastne nosim.

Jinak kopanecky citim kazdy den a take mne to uklidnuje. Je to krasny pocit, ze jo holky? A co teprve, kdyz si manzel vecer sahne na brisko a citime je spolecne… Jinak jsem zjistila, ze mi brisko roste jednou tak rychle, jako v prnim tehotenstvi, no, priznam se, nejspis to bude i tim, ze vubec necvicim. Ale to snad napravim, nebot brzy uz zacnu chodit na cviceni pro tehotne.

Tak o sebe pecujte, snazte se zustat klidne a vyrovnane a v zadnem pripade se neprepinejte a nestresujte!

Zatim pa Andrea 20+4

ve
Povídálka 38 příspěvků 16.01.04 09:58

Ahojky, mě dělali odběr 22.12. a 31.12. jsem si volala na genetiku do nemocnice a bylo vše v pořádku. Strašně jsem se bála co bude a nechtěla jsem jít na odběr plodové vody. Máš pravdu v tom, že se nemusí, ale může něco stát. Asi bych na odběr nešla. Někdo v příspěvcích od Pusinky psal, že díky odběru přišel o chlapečka, to bych nikdy nechtěla riskovat. Je spousta dalších vyšetření, které můžou upřesnit případné horší výsledky AFP testů. Držím pěsti, určitě to bude v pořádku. Hlavně nikdy za sebe nenechte rozhodovat lékaře, vždy je to jen Vaše rozhodnutí a je lepší si nechat radši znovu udělat APF testy než jít hned na odběr.

Verča

ve
Povídálka 38 příspěvků 16.01.04 10:07

Drobečku přijmi velké gratulace! Deníček se Ti povedl naprosto úžasný. Spoustu skvělých a potřebných informací. Děkujeme moc, doufám, že budeš pokračovat. Jsem ráda, že jste tu holky zůstaly a že se tak báječné ženské nerozprchnou do jiných deníčku. Už se těším na další příspěvky! Pohlaďte za mě Vaše bříška!

Ve 19+6

P.S. Mám jeden delikátní dotaz? Jak jste na tom se sexem a chutí na něj? :-)) My se děsně pořád bojíme, aby jsme něco neprovedli miminku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.04 10:24

Ahoj, take se pripojuji do denicku. Jsem 21.tt a termin mam 28.5.2004. O am­niocenteze jsem na emiminu psal nekolikrat sve zkušenosti. Zkus si vyhledat amniocenteza a mozna se dozvis neco vic. Ja jsem o mimčo po amnio přišla, takže teď už jsem ji radeji nepodstupovala.
Ted se citim skvěle, chodim na cvičení a plavání do POMADU v Praze. Zvláště plavání je úžasné, jen pro 5 maminek v malém bazénku.
Ahoj
 Jana

lienka
Povídálka 27 příspěvků 16.01.04 10:49

Ve ,sex je v pohode aj v tehotenstve (pokiaľ nie sú žiadne komplikácie,na­pr.tvrdnutie bruška a bod) Mne najviac teraz vyhovuje poloha ,v ktorej si ja určujem intenzitu,takže som navrchu. Pekný deň
 Lienka

lienka
Povídálka 27 příspěvků 16.01.04 10:53

preklep : a bod = a pod.

lienka
Povídálka 27 příspěvků 16.01.04 11:14

Ahojky Holky
Tak ja som jedna z tých šťastných ,čo amniocentézu zdárne prežili :-)))(Ale nebolo mi všetko jedno!)
Výsledok ma čaká v pondelok,ale už sme tam volali,tak vraj je všetko OK.Na ultrazvuku mi doktorka povedala,že to vyzerá na dievčatko,tak v pondelok uvidím či sa nezmýlila .
SOS!!!Teraz mám mindráky z kŕčových žíl ,už ich mám dosť vystúpené po celej dĺžke nôh.Neviete mi niekto poradiť čo s tým ?Beriem Anavenol,ale nezaberá.A mať vyložené nohy je dobrá rada,ale nie pre matku s cca 1,5ročným dieťaťom
Užívajte si kopančeky
Lienka 21tt
PS: termín pôrodu podľa UTZ mi prosím dopíšte 3.6.2004

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.04 11:47

Ahojky holcinky, denicek se fakt povedl, je pekny, prehledny, poucny..holt Drobeckovi patri poklona :)
Andrea24 ma pravdu, ten TP 15.8. je muj a jelikoz jsem taky Andrea s vekem 24 tak se to asi trosku pomotalo. Vim, ze s takovym nizouckym cislem tt vam ani nestacim, tak pisu i k letnim maminkam, ktere jsou „sluzebne“ jako ja, ale i sem k vam, protoze uz vas znam a jste tady prima.
Jsem rada, ze se denicek nerozpadl a je opravdu kvalitni, pozdravujte sve pokladky v brisku a preju vsem krasny vikendik
papa Any

OlgaM
Stálice 75 příspěvků 16.01.04 12:03

Mila Ve, Drobecku a vsechny holky,

moc diky za denicek, uz jsme to potrebovali. Ve me prosila o muj email, abyste - vsechny holky v denicku mohli poslat vase mimi info do tabulky primo mne.

Muj email je: omendel@ziger­snead.com

Jinak my jsme vcera byli s manzilkem na utz na vylouceni vad. Trvalo to moc dlouho, vsechno tam peclive premerovali, hlavicku, cele telicko, srdicko, pater. Vsechno je pry uplne v poradku, i termin nam potrvdili. My nechceme vedet, co se nam narodi, ale pri me naivni otazce jestli doktorka videla co to je jsem dostala odpoved - no samozrejme, to vim uz od zacatku. No haha.

Taky mi vcera nabrali AFP test, a o vysledky si mam zavolat pristi patek. Takhle to alespon funguje tady v Baltimore, USA.

Fotecky se nam ale nezdaly moc ostre, ani tak detailni, jako jsem vidala u znamych, tak nevim, jestli jejich nejsou z pozdejsi doby. Na zacatku dubna prijedeme s manzilkem do Prahy na 2 tydny, a tak doufam, ze si budu moci nekde v Praze zajit na utz, mozna i 3D utz s foteckama. Holky, mate nejake tipy kam?

Tabulka - nove holky napiste mi vase miminkovske info, ostatni napiste zmeny, ja doplnim tabulku zase vam to vsechno rozeslu primo do vasich inboxu.

Ve - na tebe neni v tabulce emailovy kontakt, proto jsem ti nemohla tabulku prisvorkovat, uz jsem ti o tom do denicku jednou psala - OZVI SE.

Preji vam moc krasny vikend.

Oli + mimik 19+3tt

ve
Povídálka 38 příspěvků 16.01.04 14:58

Ahoj,
nemám s tím moc zkušenosti. Ale určitě je potřeba používat stahovací punčochy (punčocháče),pře­depíše je obvoďák nebo je lze koupit ve zdravotnických potřebách. Prý pomáhá i měsíčková (slovensky-nehtíková?)mast. Na cvičení pro těhulky taky cvičíme cvik proti křečovým žilám. Lehneš si na záda, jedna noha je pokrčená, druhou napneš nahoru a střídavě protahuješ špičku a fajfku a krev se vrací víc z noh dolů. Ještě to lze obměnit, že máš obě nohy nahoru, jen je střídáš v propnutí nebo ležíš na zádech a noha, která necvičí je položená na balonu a druhá protahuje.
Dávat si nohy často nahoru, to víš.
Ještě nám PA doporučovala sprchování střídavě studenou a teplou vodou, končí se vždy studenou. Víc netušim, poraď se s lékařem. Pak nám předej zkušenosti. Měj se pěkně a ať Tě to už netrápí.

Verča

SIMCIK
Stálice 57 příspěvků 16.01.04 15:03

Ahoj holky,

deníček se opravdu moc povedl. Ve a Drobečku máte velkou pochvalu.

Já jsem byla na AFP testech 23.12. a 30.12. byly výsledky. Naštěstí je vše v pořádku. 26.1. jdu na podrobný UTZ. Tak jsem celá natěšená, že našeho Broučka zase po dlouhé době uvidím. Už mám připravenou kazetu, protože mi pan doktor slíbil, že mi to natočí, aby se mohla celá rodina kouknout. Pohlaví vědět nechcem, tak doufám, že nám to vydrží až do konce.

Kopanečky cítím celkem pravidelně a je docela sranda pozorovat bříško, jak se pohybuje. 22.1. jdu poprvé na těhu cvičení. Už se docela těším, alespoň se trochu protáhnu.
Včera mi přišla knížka „Zdravé těhotenství, přirozený porod“. Nejsou v ní žádné obrázky, ale je tam spousta zajímavého čtení a rad. Myslím, že se tu o ní také psalo. Dá se objednat na „www.kosmas.cz“

Jinak u nás doma to teď vypadá tak trochu jako po výbuchu. Manžel začal stavět koupelnu, takže máme maltu, štuk a prach skoro všude. Už aby bylo hotovo.
Mějte se všechny moc krásně a užijte si víkend. Čauky Simčík a Brouček (19+6tt)

ve
Povídálka 38 příspěvků 16.01.04 15:31

Ahoj drobečku, vypadá to, že jsme na tom s týdny úplně stejně, dokonce i s prohlídkama. Tak jsem zvědavá, jak dopadnu já příští týden, už jsem netrpělivá. Taky si musím nachystat kazetu. Ale chceme se taky nechat překvapit, takže ať si doktor pohlaví nechá pro sebe. Maximálně by to mohl napsat na lísteček a zapečetit do obálky, jen jako tip, zda se trefí :-) Podobně to udělala švagrová. Ptala se kyvadýlka, kdy se mimi narodí a co to bude. Už to má schované v obálce :-)

Verča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.04 16:30

Ahoj Terezo,

mám na tebe prosím dotaz:) Jsem nakukovatelka, jinak chodím do Jarních miminek, ale všimla jsem si, že jsi tuším v Letních miminkách radila jedné těhulce s tlakem. Že nemá šílet. Psala jsi , že jsi zdravotní sestra. Tak bych se tě chtěla zeptat: jsem v 6. měsíci, na každé kontrole mám tlak vyšší, naposled předevčírem 150/80, sestra to jen zkonstatovala, zeptala se mě na otoky, ty naštěstí nemám a dál nic. Navíc jsem měla v moči minule bíkoviny plus, předevčírem prý stopu. Asi jsem se měla zeptat tam, ale znáš to, hned mě volal doktor a pak šla další na řadu… Ten tlak mě nenechává v klidu, v pondělí jdu k praktické na přeměření, ale tebe jsem se chtěla zeptat, jestli taky zbytečně plaším a ráda si to od tebe přečtu:)

Děkuju

Diny 24 tt od Jarních miminek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.04 19:53

Ahojky,

dovoluji si přidat vlastní zkušenost k tvému P.S. Co se týče mých chutí tak ty stále rostou, ale mnohem větší problém je v budoucím tatínkovi… né a né mu vysvětlit, že miminko je tak vysoko, že ho určitě na hlavičce šimrat nebude.. navíc je to stížené o to, že při jakémkoli pokusu o projev naší lásky začíná mít náš nenarozený pinďa zrovna hodinu kondičního cvičení a vždy vše dopadne tak, že ležíme a koukáme na moje poskakující bříško :)) Jediné, co nám nyní zbývá je čekat… do porodu 2 měsíce, pak ještě chvíli nic … a pak doufat, že náš pinďa bude natolik tolerantní a nechá mamču s taťkou všechno dohnat:))

Natálie 32 +1

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.04 09:24

Ahoj Diny,
trochu jsem zapátraka v chytrých zdrojích a tady máš snad komplexní odpověď na tvůj dotaz.
Hypertensní onemocnění v těhotenství tvoří heterogenní skupinu patologických stavů, jejichž společným jmenovatelem je zvýšení arteriálního /tepenného/krevního tlaku.
GESTACNI ARTERIALNI HYPERTENSE- Jde o zvýšení TK nad 140/90 mmHg po 20. týdnu těhotenství bez proteinurie/bíl­koviny v moči/. Spontánně mizí po porodu.
CHRONICKA ARTERIALNI HYPERTENSE- TK vyšší než 140/90 mmHg zjištěný před 20,týdnem těhotenstvi nebo před otěhotněním. Není většinou spojena s proteinurií a přetrvává po porodu.
CHRONICKA ARTER.HYPERTENSE S NASEDAJÍCÍ PREEKLAMPSIÍ/EPH GESTOZOU/-Těhotenská hypertense s počátkem před 20,tyd těhotenstvi s rozvojem proteinurie a otoků ve druhé polovině těhotenství.Vys­kytuje se přibližně u 13procent pacientek léčených pro chronickou hypertensi.
PREEKLAMPSIE/EPH GESTOZA/-Je termín který odráží 3 příznaky onemocnění - E-edém/otok/, P- proteinurie, H-hypertense. Pro stanovení této diaknozy je nutná přítomnost hypertense s proteinurie s otoky nebo bez otoků. Většinou se toto onemocnění vyskytuje u prvorodiček po 20,týdnu těhotenství. Dělění:
a/ Lehká- TK nižší než 140/90, ale dojde ke zvýšení diastolického tk v klidu o 20 mmHg během 2 měření s časovým odstupem min. 6 hodin.Je přítomna bílk v moči otoky, ale nemusí být.
b/Střední- TK pacientky v rozmezí 140/90- 160/110 mmHg. Zvýšení tk spojeno s výraznou proteinurií, zatímco otoky mohou ale nemusí být přítomny.
c/Těžká- TK vyšší než 160/110 mmHg v klidu, naměřeno alespoň 2× v čas odstupu minimálně 6 hodin. Proteinurie je vyšší než 5 g/24 hodin. Časté bolesti hlavy a poruchy vidění.Jsou přítomné generalizované otoky obličeje, rukou a dolních končetin.
Záchvatovitý konvulzivní /křečovitý/ stav končící až bezvědomím, který vzniká jako následek nenéčené nebo neadekvátně léčené těžké preeklampsie. K eklamptickému záchvatu může dojít i 24 hodin po porodu.

PREVENCE PREEKLAMPSIE- není známá žádná přímá prevence tohoto stavu. Nicméně dieta obsahující více než 80 g bílkovin, spotřeba soli na dolní hranici, příjem více než 2 litrů tekutin za 24 hodin a hojný odpočinek v horizontální poloze na levém boku / usnadnění žilního návratu z dolní poloviny těla/ vedou ke snížení frekvence tohoto onemocnění v graviditě.
Vzhledem k tomu, že se toto onemocnění rozvíjí v druhé polovině těhotenství, není na změny, které je provází , dostatečně adaptován ani organizmus matky ani plodu.Proto je cílem léčby zabránění celkovému zhoršení stavu matky a monitorování stavu fetoplacentární jednotky. Preeklampsie vzniká náhle, výrazně zhoršuje riziko pro matku a plod a mizí s ukončením těhotenství většinou bez zanechání následků. Léčba většinou vyžaduje hospitalizaci ve zdr. zařízení.

Tak to je vše, být tebou tohle nepodceňuji, co nejdřív kontaktuj svého gynekologa a nech se pořádně vyšetřit. Ahoj a měj se, Tereza Kovaříková.

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 17.01.04 14:38

Milá Terezo,

moc děkuji za odpověď, v pondělí ráno jdu k praktické lékařce a pak hned na gynekologii, doufám, že to nebude nic vážného a že ten tlak byl způsoben třeba jen nervozitou, ale každopádně ta bílkovina v moči k tomu…to se mi taky moc nelíbí. Děkuju a přeji pěkný víkend:)

Diny a mrňousek (24 tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.04 15:25

Moc vás všechny zdravím a jsem moc ráda, že se nás tu tolik sešlo a že se vám můj „amatérský“ deníček líbil. Takže s tím deníčkem asi zkusím pokračovat. Pokud by někdo z vás měl chuť se prostřídat, tak budu jen ráda. Andreám se omlovám za překlep, do příště to s Oli napravíme.
Můj názor k AFP a aminocentéze? Já jsem dost takový přírodní člověk, nějak ty nové postupy a přístroje v téhle oblasti těžko přijímám. Ani UTZ v každé poradně by mě netěšil. Naštěstí mám ruzumnou paní dr., která ho použije, jen když se jí něco nezdá. Mě se totiž už ani ty AFP nelíbí. Jde o to, že výsledkem je jen pravděpodobnost a bohužel mám dvě kamarádky, kterým nevyšly. Jedna měla podezření na Downa 1:200, druhá rozštěp páteře 1:140. Obě mají zdravá miminka. Ale dovedete si představit ty sny a ty nervy celých 20 týdnů. A to je má zbytečně 139 maminek, jen ta jedna se bojí oprávněně. A podstupovat amino, pokud nejste rozhodlí pro potrat postiženého dítěte je stejně nesmysl. A kdo by šel bez traumatu na potrat, když už dítě kope? Takže v tomhle já mám jasno, jen jsem prostě té mé dr. nedokázala s AFP odolat. Snad příště :-)
V pátek jsem byla na UTZ. Bylo to moc hezké, manžel tam byl se mnou, pan doktor vše pěkně popisoval. Mám tři fotečky, vše co se zkontrolovat dalo je prý v pořádku a dokonce i tuším co to bude. Jo a fotky byly zadarmo i určení pohlaví by bylo, kdybychom chtěli.
Drobeček má 26cm a přes 500g. No asi to žádný drobeček nebude :-)
Přeju krásný víkend a opatrujte pasažérky.¨
Drobeček 20+5

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.04 10:41

Ahoj holky, tak jsem si dnes (po 5 týdnech) šla pro výsledky Triple testu. A výsledek? Celkově skríning negativní, ale v poznámce je „zvýšené riziko trisomie chromosomu č. 18 (1 z 15 v termínu)“ a „zvýšené riziko Smith-Lemli-Opitzova syndromu (vyšší než 9 z 10)“. Nevíte některá, co to znamená? Na genetiku jdu v pátek, a tak si tu zatím brečím a uklidňuju se, že to ještě nemusí nic znamenat. Dokonce jsem si všimla, že v kolonce délka těhotenství dle UTZ se sekli o 2 týdny (miminko je o 2 týdny mladší).
Nevím, jak to do pátku přežiju.
Lenka (19+4 dle UTZ)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.04 10:55

Ahoj Lenko, hlavně se nenervuj. Já měla zvýšené riziko Edwardsova syndromu 1:252. Všechny výsledky, které ti řeknou je pouze pravděpodobnost. Jelikož, jak už jsem zde psala, jsem o mimčo přišla po amnio, jsem se rozhodla ji t v Praze do gennetu, kde mi vše vysvětlili, byli moc milí a hlavně mě nenutili k odběru pl. vody. Nebyla ani třeba, protože se mnohé dá zjistit na utz. Tam vše vypadá na zdravou holčičku. To co vyšlo tobě, nevím, co znamená. Musíš zvážit sama po konzultaci na genetice, co je pro tebe větší riziko. Pro mě to byl jednoznačně odběr plodové vody. Taky mi na genetice říkali, že kdyby odběr krve udělali třeba za 2 dny, mohou být výsledky úplně jiné. Takže klid, to potřebuje tvůj mimísek nejvíc a uvidíš, že bude vše vpořádku. Nedej se! Jana + beruška 21 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.04 11:56

Ahoj Leni,
moc na tebe myslím, je mi to moc líto. Můj osobní názor je, že tyto testy jsou značně nepřesné, snaž se být v klidu. Vím, že se to snadno říká. Já teprve na výsledek triple testu stále čekám, ale ať už tam bude cokoliv amniocentezu nepodstoupim. Je to podle mě moc velké riziko.Jsou i jiné neinvazívní metody zjišťování případných genetických vad např. podrobný genetický utz.Ahoj a drž se a určitě dej vědět jak vše dopadlo. Osobně si myslím, že tě na genetice k amnio budou nutit. Je jen na tobě jak se rozhodneš. Tereza.

lienka
Povídálka 27 příspěvků 19.01.04 12:36

Ahojte babuľky!
Tak a je to 100%-tné.Čakáme babu.Chi chi,tatko bude robiť iba na vložky.Výsledky odberu plod.vody sú dobré a v stredu ešte idem na ultrazvuk (kvôli tvárovým deformáciám, mužov brat má takú poruchu ,tak pre istotu…)
Doktorka mi na kŕčové žily predpísala opäť Anavenol a poslala ma k chirurgovi.Ten mi predpísal pančuchy.Tak teraz každé ráno si cca10 min navliekam tú zrúdu na nohy a vytešujem sa že je zima a nemusím nosiť sukne.
Lenka - poznám tie nervy pred genetikou. Ale je to zbytočné,určite ti aj doktorka z genetiky povie,že tie testy sú moc nepresné. Našla som na stránke http://www.edusan.sk/mam_problem/
Edwardsov syndróm - myslím ,že ide o takú deformáciu ktorá by mala byť viditeľná aj na UTZ. Ale aj doktor ti povie že 95% zlých krv.testov sa nepotvrdí takže hlavu hore a nestresuj sa.
papapapa
pekný slnečný deň
Lienka a jej 22tt(Michaela) a 16m(Gabriela)

lienka
Povídálka 27 příspěvků 19.01.04 12:45

Terezo,práve naopak,na genetike stále prízvukujú,že je to tvoja slobodná voľba a určite ťa k ničomu nenútia. Dajú si podpísať,že si oboznámená s rizikom ,takže oni sú v „suchu“ a to 1(tu sa dočítaš dokonca o2%) neúspechu ide na tvoje triko.
 lienka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.04 13:19

Ahoj holky těhulky,

Jsem zrovna ve škole na zkouškách, konečně u internetu a po tváří mi tečou slzy. Je mi moc líto, co se přohodilo Pusince. Až mě to rozčílilo, že si nikdo ničeho nevšiml. Pokud s ní některá jste tak ji ode mě pozdravujte.

Taky jsem už po odběru plodové vody, výsledek byl naštěstí v pořádku a tak víme, že budeme muset kupovat modrou.
Jsem už ve 22. týdnu a naše bobíško, teď už vlastně Bobíšek by se měl narodit i podle UZV i poslední menstruace 29.května. - To poslušně hlásím změny.

Mějte se všechny moc krásně, užívejte si svá bříska a všem přeji jen samé krásně a příjemné zprávy.

Petřička

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.04 17:23

Ahoj Leni,
neboj, bude to dobré. Těžko říct, co ty výsledky znamenají, ale pravděpodobnosti to asi nebudou. Jen si dobře v klidu s manželem vše rozmyslete dopředu a pokud to jde vem manžela s sebou. Je mi moc líto, že musíš prožívat takové nervy. V kolik tam jdeš? Budu na tebe myslet. Měj se. Drobeček (21tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.04 17:29

Ahoj Petřičko,
to je dobře, že jste v pořádku. A co školu, stíháš? Letní zkoušky už budou asi s miminkem, co?
To co se stalo Pusince je nepochopitelné, taky se s tím nemůžu srovnat.
A potěšilo vás, že budete mít chlapečka? Já mám taky takové podezření, ale rozdíl je, že my už jednoho doma máme. No co, aspoň budou raubíři dva a bude důvod pro další :-)
Hezký den přeje Drobeček

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.04 17:31

Nevím, asi máš pravdu,ještě jsem na genetice nebyla a doufám, že když to dobře půjde tak ani nebudu. Asi to záleží na jak kterém pracovišti. Papír vím, že se podepisuje, ale já bych to nikdy nepodepsala, protože nechci strávit zbytek těhotenství v posteli s nohama nahoře jako před pár měsíci po amnio moje kolegyně z práce. To v lepším případě…Je to jen můj názor,nikomu ho nevnucuju. Přeji hezký večer. Tereza.

amazonka01
Kecalka 342 příspěvků 19.01.04 18:28

Lenko klid,sice taky netuším co to znamená,ale vím jistě,že nejdůležitější pro správné výsledky tripl testu je přesné určení stáří plodu.Pokud v tom máš chybu,tak to určitě zkreslí výsledek.Na genetice ti to určitě potvrdí.Nenervuj se a opatruj bříško.
Amazonka01 18tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.04 18:32

Musím se přiznat, že jsme chtěli oba holčičku. Zklamaní jsme ale nebyli. Manžel se těšil, jak se bude mazlit a tulit s holčičkou a teď vymýšlí jak budou spolu zlobit. :)
Zkoušky jsou teď OK. Jsem doma na nemocenské, tak más čas se učit. Letní semestr bude horší, budu zkoušet alespoň některé ukecat, aby mě vyzkoušeli ještě v době výuky před porodem. NO, legrace to nebude.!

Pa, Peta

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 20.01.04 20:35

Ahoj Leni, zrovna čtu tvůj příspěvek ohledně AFP testu a je mi hrozně úzko. Nechci tě strašit ani vyvolávat špatné myšlenky, ale u mě vyšel test podobně. Také jsem měla o 14 dní menší miminko a na žádance tudíž chybu a výsledek? Chromozom č. 18 - riziko 1:300 v termínu a na Smidtův syndrom vyšší než 9 z 10. A jak to dopadlo jistě víš. Přeju ti a to myslím opravdu z celého srdíčka, aby tvá návštěva genetiky dopadla na výbornou a ty ses dočkala zdravého miminka. Já se pomalu dostávám z tohoto špatného filmu a věřím, že bude líp. Čekám na výsledky co bylo příčinou toho, že jsme o miminko přišli a není to vůbec lehké čekání. To že miminko nežije jsem se dozvěděla, když jsem byla 19+0. Ještě jednou posílám moc a moc síly a budu netrpělivě očekávat dobrý výsledek z genetiky. Už by té smůly bylo totiž moc a i tyhle testy se velmi často mýlí.

Drž se Pusinka

Andrea24
Kecalka 209 příspěvků 21.01.04 09:41

Ahoj Leni,

take na Tebe myslim a moc drzim pesticky na patek na tu genetiku. Verim, ze vsechno dobre dopadne a ty se nam budes moci pochlubit s krasne zdravym detatkem. Jen se snaz byt do patku co nejvice v klidu, i kdyz vim, ze to asi nebude lehke…

Drobecku: Bude tento tyden dalsi cast denicku, abychom mely kam prispivat?

Andrea 21+2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.04 11:46

Pusinko,
jsem moc ráda že jsi na netu. Pořád na to, co se ti stalo musím myslet. Četla jsi teď článek na rodině A co takhle domácí potrat? Říkala jsem si, že ty bys měla taky o čem vyprávět. Doufám, že Leni bude fajn, protože opravdu těch problémů holek tady v deníčku už bylo moc. Snad to bylo i tím chřipkovým obdobím a zas bude líp. Držím palce a´t brzy chodíš s novým minkem k jinému doktorovi. Hodně štěstí. Drobeček

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.04 11:51

Holky, pokusím se napsat deníček vždy ve čtvrtek večer. Bohužel přes týden se z domu k netu nedostanu. Kdyby některá z vás měla chuť napsat deníček, klidně ho napište dřív a nebo dejte vědět Oli - její mail znáte. Já se budu ráda s někým střídat. Vlastně jsem jen nechtěla, aby tenhle deníček zaniknul a když se Oli nikdo nepřihlásil…
Moc zdravím a pište
Drobeček 21tt

OlgaM
Stálice 75 příspěvků 21.01.04 17:47

AHoj holky,

koukam, ze se tu moc nedeje. Jak vam rostou briska? Me nejak vykouklo, uz je to na me videt. Muj muz mi rika, no je to tam. Muj muz taky uz citil prvni lehtani naseho mimika. Ja ho citim kazdy den, nastesti ne v noci, nejvic aktivni je dopoledne.

V patek budu mit vysledky AFP, tak drzte palecky. Taky jsem dostala nejake tehu obleceni po kamaradce, nechapu, ze do tech ohromnych veci asi dorostu. Zatim se furt vejdu do sveho obleceni, tedy do par volnejsich strihu, ale myslim ze za 2, 3 tydny budu muset zmenit garderobu. A co vy holky? Uz nosite tehu obleceni?

U nas v Baltimoru ted dost mrze, drzi se to tu uz asi 2 tydny kolem -5 az -10, coz je na tady hodne.

Mejte se krasne a piste!!!

Oli

OlgaM
Stálice 75 příspěvků 21.01.04 17:53

Holky,

jeste na vas mam dnes prosbu. Na konci brezna prijedeme na 3 tydny do Prahy. Rada bych si behem te doby nechala udelat 3D ultrazvuk, nebo si nechat normalni utz natocit na video, coz jsem tady nemohla (a stejne bych se nedoplatila). Jsem z Prahy 6, a nevim, jestli mam jit k memu normalnimu gynekologovi, nebo muzu rovnou zavitat do nejakeho spitalu.

Vite nektera z vas co a jak? Vite o 3D utz v Praze?

Taky si potrebujeme najit detskeho lekare (abychom byli ready az se s mimikem na podzim prestehujeme..) Nejste nektera z Prahy 6? A neznate dobreho detskeho lekare?

Diky za vsechny tipy, mejte se krasne

Oli

ve
Povídálka 38 příspěvků 22.01.04 10:11

Ahoj holčiny,

tak jsem byla včera na ultrazvuku. Manžel zlomil rekord na trase Praha - Liberec a za necelou hodinku už vcházel do ordinace. Byla jsem napnutá, zda bude mimi v pořádku a ještě jsem se bála o mužíčka, aby se cestou nevysekal. Díky Bohu dopadlo vše dobře. Tenhle doktor (jinak chodím k jinému) nebyl moc sympatický ani sdílný, ale nahrál nám mimi na video. Když jsem už nevydržela jeho asi 5-timinutové mlčení a neutrální výraz a ježdění po mém břiše a zeptala se, jestli je vše v pořádku. Jediné co mi odpověděl bylo, že to co vidí je asi v pořádku. No nezabili by jste ho?
Dnes jdu ke svému sympatickému doktorovi, tak jsem zvědavá, zda mi řekne víc. Mám krevní skupinu negativní, tak se mám dnes dozvědět, co má manžel. Až budu mít novinky, ozvu se.

Oli: já už nosím těhukalhoty od Vánoc, bříško už mám nepřehlédnutelné a do ničeho jiného se nevejdu, ale zatím mi všichni tvrdí, že přibírám jen na bříšku. Mě to připadá, že mi roste i zadek :-) Ale jinak se cítím fajn a moooooc se na mimíska těšíme. Už mě taky přepadla nakupovací mánie a už mám doma tašku oblečení na mimi. Taky už jste propadli nakupování pidivěciček?

Mějte se pěkně a Drobečku: už se nemůžu dočkat nového deníčku, sem s ním! :-))

pohlaďte a pozdravujte bříška

Ve a mimísek 21tt

Andrea24
Kecalka 209 příspěvků 22.01.04 10:35

Ahojda tehulenky,

tak se prave vracim od doktorky a plne stastna, nebot je prozatim vse v naprostem poradku. Konecne jsem se dozvedela vysledky krevnich testu, ktere jsou vyborne! (1:10000). A i delozni cipek, ktery mi v prnim tehotenstvi zlobil a kvuli kteremu jsem musela zustat posledni 3 mesice v posteli, je prozatim uplne v poradku. Takze mi to velice zvedlo naladu, nebot jsem se po te ceste do CR trosku obavala, ze se problemy budou opakovat. No, ted to musim honem zaklepat.

Jinak ja take uz nosim tehotenske kalhoty, ale zacala jsem uz pred Vanoci a byly to jedine kalhoty, ktere jsem si s sebou vezla. Ted uz bych na sebe opravdu zadne „normalni“ kalhoty nenavlekla. Od zacatku tehotenstvi jsem pribrala cca 4 kg, ale jsou v tom schovana i ta „vanocni“ kilecka… jenomze ted jsou „maskovana“ tim tehotenstvim, takze je to vlastne vyhoda a nikdo nemuze rict, ze jsem o Vanocich pribrala :-))).

Jinak pristi utery se chystam s manzelem na ultrazvuk a konecne se dozvim, ci to bude kluk (jak si myslim) anebo holcicka (jak si mysli muj muz).

A jak je to u vas se jmeny? Uz je mate vybrana? Je snadne se dohodnout s manzelem na jmene? No to u me teda rozhodne neni. Jelikoz ziji ve Francii, snazime se vybrat nejake jmeno, ktere bude snadne v obou jazycich. Navic mame docela rozdilny vkus, takze prozatim cekame, az budeme vedet, co to vlastne bude a teprve pak se pustime do tech opravdovych patracich akci po „pravem jmenu“. Jistou vyhodou je, ze se tu povetsinou davaji jmena dve (bud s pomlckou ci bez), tak prinejhorsim muzeme ukojit tuzby obou (ted jeste aby pasovala dohromady, ze?)…

A jak jste na tom vy? Uzivate si plne kopanecku? Ja tedy ano a je to velmi velmi prijemne.

Jinak co se tyce striji, uz temer od zacatku tehotenstvi se mazu kremem kazdy den. Delala jsem to tak i v prvnim tehotenstvi a zadne strie jsem nemela… teda kupodivu az na dve, a to na kazdem boku jednu, presne ve svu spodnich kalhotek (ktere nejspise byly trosku tesne, ale maji tak cca 2cm kazda, coz se ztrati). Mazu si poctive nejen cele brisko, ale hlavne take zada, nebot kdyz se kuze napina dopredu, castecne se vytahuje kuze i na zadech a predchazi se tak strijim. Take si mazu prsa, boky a hyzde. Zadny specialni krem nepouzivam, pouze telovy krem, dostatecne mastny.

Mejte se krasne a delejte si co nejvice radost!

Andrea 21tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.04 11:10

ahoj Oli,
3D utz - vysetreni srdicka + celeho miminka - trva to pry az 1 hodinu - 900,– - Genet, Klimentská 20, Praha 1, tel. 222 313 000; 222 313 118.
Kdyz jsem pred lety bydlela na Praze 6, chodila jsem s dcerou k pediatricce na Petriny…do arealu novych bytovych domu…MUDr. Kočnarová Naďa - tel. (nevim, zda stale platí, ale podle jména by sis ji mohla stejne vyhledat) 220 610 605…a byla moc skvela a dosud me mrzi, ze jsem tam musela prestat chodit (ale jet s nemocnym ditetem 1 cestu 35km se mi zdalo proste zbytecne.)

Lucie

OlgaM
Stálice 75 příspěvků 22.01.04 15:01

Mila Lucko,

diky moc za oba tipy, rozhodne zavolam na obe mista. Ta detska doktorka na Petrinach je uplne super. Zatim budeme v Dejvicich, ale mame mrnavounky byt, ktery chceme bymenit, z Petriny jsou moznost, navic tam bydli nasi a ja tam vyrostla, takze to znam. Fakt dekuju moc za kontakt.

Mej se krasne.

Oli

OlgaM
Stálice 75 příspěvků 22.01.04 15:08

Ahoj holky v tehu obleceni,

no je fakt, ze ja mam dva duvody, proc v tehu obleceni jeste nejsem. Za prve jsem zhubla skoro 5 kg v prvnim trimestru, a ted to tak akorat zacinam dohanet, jsem circa na stejne vaze co jsem zacala. Muj druhy duvod je, ze se vetsinou stejne pohybuju +/- 2-3kg, protoze kdyz prijedu do Prahy, hodne se nacpu vsemi ceskymi dobrotami, a tady zase hodne cvicim, a nekdy se mi chce, a jindy zase ne.

Dnes jsou mi ale uz i ty vetsi kalhoty dost tesne, takze se priblizuju tehu obleceni. Dostala jsem nejake od kamaradky, ale ona je mensi, a ted v zime se mi nechce nosit „capri“ kalhoty, protoze tak na me vypadaji, tak asi o vikendu vyberu jedny kalhoty.

Mate holky nejake typicke tehu chute? Okurky a podobne? Ja furt nic, akorat mi jedou testoviny, a trochu sardinky, ale ne ze bych to uplne musela. Zatim jsem tedy jeste Dicka nemusela poslat pozde vecer kupovat mi nejake pochutiny.

Andreo - gratuluju k AFP vysledkum, i ze vsechno ostatni je v poradku, to je SUPER.

Ohledne jmen jsme porad na uplnem zacatku. Taky chceme vybrat jmeno, ktere dava smysl v obou jazycich, a zatim nemame nic. Navic se pohlavim dame prekvapit, cili musime mit jmena pro kluka i holku.

Mejte se holky.

AHoj Oli + mimik 20+2tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.04 18:14

Ahoj holky,
tak mám za sebou genetiku i amniocentézu. Měla jsem jít sice až v pátek, ale podařilo se sehnat dřívější termín v jiné nemocnici. A tak jsem nastoupila hned včera ráno. Nejdřív pohovor na genetice, pak nástup na odběr. Hrozně jsem se toho bála, protože vím, co se při tom může stát. Ale všichni, se kterýma jsem tam mluvila byli moc hodní, jak sestřičky, tak doktoři. Samotný odběr opravdu není vůbec bolestivý. Podle UTZ si našli nejvhodnější místečko na vpich, no a pak to přišlo. Jen to trošku štíplo, jako obyčejný odběr krve. I tu jehlu, nebo vlastně pouze její část jsem viděla jen na monitoru UTZ. Mezi jehlou a miminkem byla ještě spousta místa. Vzali mi 30 ml plodové vody a bylo po všem. Celý den jsem pak jen polehávala a těšila se z každého kopanečku, který jsem ucítila. A to si miminko dávalo záležet. Výsledky budou zítra odpoledne, ale doufám, že se dozvím už jen dobré zprávy. Za dva týdny si mě ještě pozvali na kontrolní UTZ.
Dokonce i genetička mi potvrdila, že rozdíl ve stáří plodu může výsledek triple testu značně zkreslit a divila se, jak to někdo někde mohl poplést.

Holky, všem vám moc děkuju za podporu a přeju nám všem, aby se starosti v našem těhotenství týkaly jen výběru té nejlepší výbavičky pro miminka.

Lenka 20+0

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.04 18:53

Ahoj Leni,

jsem moc rada, ze se citis dobre a miminko ti dava najevo, ze je v poradku. To se vlastne i dozvis, co vlastne cekate… Nechas si to rict? Pevne verim, ze ti zitra dobre vysledky jen potvrdi.

Mej se hezky Andrea 21tt

Vložit nový komentář