Deníček? K čemu?

O životě

Na eMimino chodím už nějaký ten pátek. Když jsem byla těhotná, byla jsem z těchto stránek nadšená, spoustu jsem se toho dozvěděla, o spoustě věcí se poradila, pobrečela jsem si u různých osudů maminek a jejich miminek, zasmála se u legráčních zážitků různých lidí. Prostě fajn stránky.

Dnes, když sem jdu, doufám, že si přečtu nějaký ten deníček, ať už veselý, smutný, na hlavu postavený, co já vím. Chodím sem tak jednou za týden, možná dva, prostě jak čas dovolí, ale přestávám tak nějak chápat smysl deníčků. Možná to zní hnusně, ale většina se svými komentáři pořád jen obouvá do autorů za jejich názory.

Nestačím se divit, jak některé z vás můžou být tak zlé. Je mi z toho docela smutno, když občas čtu vaše komentáře. Pochopím, když někdo vyjádří svůj názor, ale některé mami to umí podat tak, že z toho citlivější povaha minimálně jeden večer nebude spát a alespoň tak týden se nepodívá na stránky eMimina. Jo, je to každého věc, ale netušila jsem, že někteří mohou být tak necitelní…

Zcela chápu komentáře u některých deníčků, jako je třeba ten, co se tu nedávno objevil o ženské, která si stěžuje na svůj život se třemi dětmi, rozpadlým barákem a alkoholikem… to mluvilo samo za sebe, ale co fakt nechápu je, proč se tady některé musejí celkem zostra navážet do holky, která se rozhodla nechat si dítě v 16 a tvrdí, že se o něj postará.

Vím, že některé pod „postarám se“ vidí něco zcela jiného (i já mam svou představu), protože ony se musely postarat jinak než ona, ale proč to do prd… ty holce berete, máte jí popřát, ať se jí daří a ne jí psát, že to nezvládne a co vzdělání. Kdyby napsala, že se rozhodla pro potrat, tak se taky všichni bouří a píší, že by se postarat zvládla.

Rozhodně nemluvím o všech, jen mě trochu mrzí, že poslední dobou je většina deníčků jen předmětem urážek chytrých horákyň. Nechápu, kde se v lidech bere taková nenávist, nebo prostě jen touha zkazit někomu radost. Je mi smutno z toho, jak jsou na sebe lidi zlí. Třeba si mě za tenhle deníček sež…, je mi to úplně šumák, já jsem na to připravená.

Takže nakonec – smysl deníčků vidím v poslední době v tom, rozpoutat co největší hádky, přetahovat se o vlastní názory, shazovat autory a podobně. Vyjádřit svůj názor je jedna věc, ale chtít toho druhého co nejvíc atakovat, je věc druhá. Ať si to každý přebere, jak chce.

Děkuji za zveřejnění a přečtení.

Hodnotilo 37 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 02.07.12 06:32

:potlesk:
Ahoj,
jsem tu nová a tohohle jsem si všimla, naposledy včera u jedné diskuse. Některé se dokáží chovat velmi neempaticky a přímo nezdvořile. :pocitac:
Děkuji pisatelce, že téma načala, mne chyběla, jako nováčkovi, odvaha :oops:
Sbírku populistických a odsuzujících názorů můžete uplatnit v politice a ne na webu, kde hledají maminky oporu, konstruktivní rady a porozumění. :think:
Až mne budete kamenovat, prosím každý kamínek zabalte do ubrousku, jsem již trocha starší a bolesti mám za sebou dost a špatně ji snáším, děkuji :mrgreen: :mrgreen:

 
Janie Bast
Kelišová 5917 příspěvků 02.07.12 07:15

:) Dobré ránko holky.
Souhlasím, myslím, že někdy jsou komentáře tady až tak drsné, až člověka zamrazí. Samozřejmě, vyjádřit svůj názor ano, ale TAKTNĚ prosím. :)
Myslím, že prve bychom měli zamést před vlastním prahem než budeme soudit. Mrzí mě, jak některé maminky i nemaminky zde jsou tak hádavé a přesvědčené o svém názoru, že přes něj nejede vlak.
Nejsem dokonalá a nemám děti. Nemohu soudit maminky za některé věci, protože jsem si je sama neprožila.
Neříkám, že vše, o čem se tu v deníčcích píše je správné a souhlasím s tím, ale odsuzovat umí každý, porozumět nebo přiznat chybu taky není snadné.

 
vulpes
Závislačka 4459 příspěvků 02.07.12 07:25

Nejsou zlé.
Jsou jen velmi hloupé…
V dnešní době už má internet a počítač opravdu každý…a podle toho to tu vypadá… Je tu prostě jen všechen výkvět společnosti ;)

Některé jsou prostě jen chudinky, které doma nikdo neposlouchá, mají třeba málo přátel a tohle jim prostě jen hodně zvedne sebevědomí - mají pocit, že to, že něco napíší - znamená automaticky, že jsou vyslechnuty a že se s nimi někdo baví. Proto někdy i ty kontroverzní názory. Prostě „Diskutuješ?- Tedy existuješ!“. A spousta z nich by jinak skoro ani neexistovala.
Není to k rozčilování, je to k politování.

Pokud bys ráda diskuzi, kde je ta úroveň trochu lepší, tak doporučuji Baby-café, tam se skutečně většinou diskutuje k věci a slušně, nikoli jen urážlivé výkřiky :)

 
katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 02.07.12 07:26

Ahoj naprosto se s tímto deníčkem ztotožnuji :pankac: :pankac:

 
JitaCita
Kecalka 207 příspěvků 02.07.12 07:30

K tomu bych napsala jen to, co jsem psala u svého deníčku: 100 lidí, 100 názorů.
Toto je normální a přirozená vlastnost lidí a hlavně žen, člověk si jen musí vybrat ty svoje…ale sdílím stejný názor jako zakalatelka :think:

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8886 příspěvků 02.07.12 07:42

Smysl tohoto deníčku jsem teda nepochopila. Myslím si, že by bylo krásný, kdyby ke každému zápisku přibyly jen empatické komentáře a pohlazeníčka (a podle mě většinou převažují) - ale zase nemůžete chtít, aby lidi nevyjádřili svůj názor. Jasně, většině lidí nepřijde šílené, když si šestnáctiletá chce nechat dítě, ale pokud s tím jdeš na svět, že jsi v týhle situaci, tak musíš počítat s tím, že Ti někdo řekne, že to podle něj není dobrej nápad. To je holt rub a líc toho, že když něco napíšeš, tak si to přečte hodně lidí…

Pokud nesnesete kritiku, založte si blog na blog. cz nebo jinde - tam se vypíšete, a dokud vaše písání nebude fakt zajímavý, tak to nikdo nebude číst; a až začne být zajímavý, tak to budou číst jen ti, komu se to líbí.

Nebo můžete zkusit na konec deníčku napsat: „A prosím, pište mi jen hladivé a podporující komentáříky, protože nesnesu, když by mi někdo řekl, že to, co dělám, je hloupost.“ :mrgreen:

 
Verda73
Kecalka 340 příspěvků 02.07.12 07:55

Ani nevím, co na to napsat :nevim: Rozhodně v deníčku je plno pravdy. Opravdu jsou komentáře někdy drzé, kruté až sprosté. Ale je fakt, že každý člověk je jiný, má jiné názory, ale to je snad normální, ne??Kdyby všichni tady, měli stejné názory a hlavně kdyby prezentovali jenom kladné komentáře, tak by mi to trochu připomínalo bývalý režim :zed: Musíš říkat jenom to a to a tohle nesmíš. :nevim: Ale souhlasím, že všechno by mělo být řečeno slušně, ale ať si každý řekne svůj názor, jsme na veřejném webu :mavam:

 
smallrose
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 2 inzeráty 02.07.12 08:25

S mnoha věcmi v deníčku také souhlasím. Nejde o to vyjádřit svůj názor, ale i ten by mohl být (když už je zveřejňován na stránkách pro maminky) sdělen jaksi taktně a zdvořile, protože žádná z nás neví, kdo je na té druhé straně čte. Může to být člověk, který opravdu žádá o radu, o pomoc a je-li ještě navíc citlivější povahy, může mu takový komentář vzít klid a pohodu, která mu ještě v dané situaci zbyla. Nicméně je to bohužel všechno odrazem doby, kdy se empatie stala neznámým pojmem a takt jako slovo téměř vymizelo z naší slovní zásoby.

Příspěvek upraven 02.07.12 v 08:25

 
DaniB
Kecalka 429 příspěvků 02.07.12 08:35

@karolina_a_be­tuska
Tak ty mi příjdeš přesně taková, jak to zakladatelka popisovala. SORRY. Samozřejmě má každý právo na svůj názor. Ale podle mě to je tak že - Já si myslím to a to a né jsi taková, maková, blbá a pod. To už není názor, ale útok.

 
novo123  02.07.12 08:52

Tak já jsem doufala, že pod tohle si nikdo netroufne nic hnusnýho napsat a zamyslí se nad sebou a hele, první už se našla(karolina). To je hrůza, že to těm lidem nedochází ani, když se to polopaticky napíše. Jinak s tebou naprosto souhasím, nedávno jsem se tu zapojila do diskuze, kde slečna řešila, že nemůže otěhotnět ani po druhém IVF, sama mám dítě z druhého IVF a chtěla jsem ji podpořit, po třech týdnech normální fungující diskuze se přidala slečna, která se ke mě chovala naprosto odporně jen kvůli tomu, že ta fáze už je za mnou a dítě mám, nakonec se do mě pustilo až na jednu vyjímku celé osazenstvo, že co si to vůbec dovoluju s nimi mluvit, když dítě mám. Prostě hnus, zrovně jsem zase těhotná, zase po IVF a jednu noc se mi opravdu špatně spalo. Prostě hledali někoho na kom si vybít zlost - pěkně ubohý.

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8886 příspěvků 02.07.12 08:57

@DaniB Ty asi moc pečlivě nečteš, viď? Kde píšu, že je normální psát pod deníčky „jsi blbá“? Píšu tam, že je logický napsat „že to není dobrej nápad“ nebo „že to, co dělám, je hloupost“. A na tom si trvám, že je správný dělat: prostě napsat názor na to, co dotyčná dělá - tím neříkám, že ONA JE BLBÁ. I chytrý lidi někdy dělají blbý věci, a naopak ;)

Jo, takhle to vzniká: jeden něco napíše, druhej si to jinak vyloží, a už je z toho řež… Ale to je holt úskalí komunikace.

PS: Ještě jeden dotaz pro ty, co se tak ztotožňujou s tímto deníčkem a úroveň publikovanejch názorů jim vadí: co byste s tím chtěly dělat? Zakázat diskusi každýmu, kdo nebude dost kultivovanej? Mazat příspěvky, který nejsou dost na úrovni?

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 02.07.12 08:58

@karolina_a_be­tuska Já s tebou souhlasím :)

 
bellinda1
Povídálka 28 příspěvků 02.07.12 08:59

Souhlasím s DaniB :pankac:

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 02.07.12 09:02

@novo123 Ale já si myslím, že Karolína to napsala docela pěkně a rozhodně ne urážlivě. Vyjádřila svůj názor, který se Ti nelíbí ale vhodným způsobem. Když už by někdo s něčím nesouhlasil, tak ať to napíše radši takovou formou, než nějak urážet a mít zjednodušený pohled na věc :nevim:

 
novo123  02.07.12 09:07

Já si myslím, že má karolina mlčet aspoň pod takovým deníčkem :nevim:

 
ivanak
Závislačka 3946 příspěvků 02.07.12 09:11

Už jsem taky přemýšlela, že něco podobného napíšu. :-) Některé jsou hodně zlé a je to zbytečné. Také nechápu komentáře pod deníčkem typu, že si myslí, že je to vymyšlené. Pokud tomu nevěřím, tak nereaguju.

karolina a bet, autorka nepíše nic o tom, že je špatné vyjádřit svůj názor, píše o tom, jak se má vyjádřit svůj názor. Není nutné hned útočit a ubližovat. A takové přání mi nepřijde nijak mimo.

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 02.07.12 09:21

@novo123 No to máš težký, tohle je veřejný server, každý jde s kůží na trh ale tím nechci říct, že je správné urážet. Mě se líbí, když má někdo opačný názor ale vyjádří ho slušně s rozumnými argumenty. Nikdy nebude nic bílé nebo černé a někdo prostě ten svůj názor napsat musí děj se co děj, ať je to z jakéhokoliv důvodu. Ale opravdu, vážím si toho, když někdo píše svoje názory pěkně, neútočně. I když třeba s ním nesouhlasím :palec:

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 02.07.12 09:24

Ale jinak deníček jsem pochopila, v podstatě souhlasím s autorkou ale i chápu ty opačné reakce. Prostě každá jsem jiná, jinak vnímáme svět, žijeme každá svůj život, tak proto tolik různých názorů na jednu věc. Takže já to chápu, celkem to toleruji ale urážet někoho nějakým primitivním argumentem, to netoleruji, bohužel :)

 
Linettka
Kecalka 433 příspěvků 02.07.12 09:26

Člověk, kterej nebude noc spát kvůli nějakýmu komentáři by hlavně neměl svoje elaboráty vystavovat na veřejném serveru, kde je právo každého pod něj přidat komentář. Na to prostě musí být připraven.

 
smallrose
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 2 inzeráty 02.07.12 09:30

@karolina_a_be­tuska proč hned zakazovat nebo mazat? Stačilo by, kdyby se alespoň každý trochu zamyslel, než něco napíše. Podobně to děláme, i když mluvíme - předpokládám, že lidi taky hned neřeknou, co jim slina na jazyk přinese. Nedávno jsem četla diskuzi, kdy se zakladatelka svěřovala s tím, že ji napadají různé myšlenky ohledně dětí jejího bývalého. A byla: „hnusná, divná, nenormální“. Žádný názor, ale soud. Nakonec litovala, že nenapsala jako anonym. Hm. Trochu již zmiňované empatie, tolerance a pochopení nikoho nezabije. Není třeba se vzdávat svých názorů, ale sdělovat je jako člověk.

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 02.07.12 09:30

Ahoj,
můj příspěvek je konstatování a vlastní názor. Každý ať si s tím dělá co chce.
Pochopila jsem deníček jako námět k zamyšlení a ne k represím. :mavam:

 
Verda73
Kecalka 340 příspěvků 02.07.12 09:31

@novo123 já si také nemyslím, že by karolina napsala svůj příspěvek nějak urážlivě. Kde je psané, že pod tímto deníčkem musí být jen kladné ohlasy? To přeci nejde, aby všichni psali to samé :nevim: Ale karolina to napsala slušně.
A ted k tomu příspěvku, jak píše, aby člověk nereagoval na deníčky, které se nám zdají vymyšlené. Vám přijde normální, že si tady z nás někdo dělá srandu???Když adminy potvrdí, že z jednéIP adresy je psáno mnoho různých deníčků či příspěvků pod různými nicky. A to co se v nich píše se hoodně rozcházejí? To mě normální nepřijde a nemlčím :zed:

 
marra  02.07.12 09:32

A smysl deniku?

Ja ti nevim, ale nekdo kdo nemuze z jedne napsane vety spat tyden, by asi nemel lozit na takove servery a psat si denicky domu do sesitku ne? Proste jsme na verejne diskusi a musi se tady pocioatt s tim, ze sto ludi sto chuti, sto nazoru. Prijde naprosto zbytecne a ve finale bezvysledne psat takovej denicek. Bohuzel pokud chcete jen pochlebovani pod denikama, tak toho ase asi tady nedockate. Toz sa drzte teda no. :kytka:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 02.07.12 09:50

smysl deníčků vidím v poslední době v tom, rozpoutat co největší hádky, přetahovat se o vlastní názory, shazovat autory a podobně.

Ano, máš pravdu, vypadá to tak - ostatně proto jsi tenhle svůj deníček napsala, že? Abys rozpoutala další hádku - vědělas, že ji rozpoutáš.

Deníčky jsou veřejná věc - kdo není připraven slyšet jiné názory a pohledy (jedno, jakou formou napsané, to se holt nedá ovlivnit, každý člověk je jiný a komunikuje jinak), ten by svůj deníček neměl vkládat na veřejný server, ale napsat si ho pro sebe, případně zveřejnit v nejužší skupině lidí, od nichž může čekat konkrétní, adresnou podporu.

Napsat nejintimnější zpověď, odhalit veškerá tajemství vlastní duše - a pak to veřejně vystavit a ještě se urážet, že to tisíc dalších lidí necítí stejně… :nevim:

 
Domcus1
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 02.07.12 10:14

Naprostý souhlas…:)

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 02.07.12 10:38

@DaniB Vtipné je, že ty děláš přesně to, co odsuzuješ a to vše zvládněš v jednom příspěvku. :mrgreen: Obdivuhodné, gratuluji :potlesk: :mrgreen: Přečti si to po sobě ještě jednou, ať se taky pobavíš ;) :

@karolina_a_be­tuska
Tak ty mi příjdeš přesně taková, jak to zakladatelka popisovala. SORRY. Samozřejmě má každý právo na svůj názor. Ale podle mě to je tak že – Já si myslím to a to a né jsi taková, maková, blbá a pod. To už není názor, ale útok.

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 02.07.12 10:43

Já to pochopila jako záměr rozpoutat zase nějakou bitku. Měla by tu být na to speciální kategorie s názvem „Všichni jsou blbí, jenom já jsem chytrá.“ :jazyk: :mrgreen:

 
Lenka-K-85
Závislačka 3481 příspěvků 02.07.12 10:46

Také si myslím, že poslední dobou je tu víc urážek než je třeba :nevim: Proto i já rozmýšlím, jestli pokračovat v deníčkách o Klárce. :think:

 
luskabay
Kecalka 295 příspěvků 02.07.12 10:51

Přesně tak :palec:, bohužel i ve svém okolí čím dál, tím častěji sleduju podobné reakce, člověk aby se snad styděl za to, že je šťastný a spokojený. Spousta lidí je nepřejících a dává to najevo jedovatými poznámkami apod. Nevím čím to je :nevim:, ale je to hrůza a docela mě to mrzí. Já se vždycky snažila každému jeho štěstí přát a podržet ho, když je v nesnázích. A asi bláhově tohle očekávám i na oplátku…

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 02.07.12 11:00

Jenomže některým z nás stačí jen málo a válka je na světě, to bychom za chvíli nesměly diskutovat o ničem aby to někoho nenaštvalo a taky psát deníčky. Názor má každý svůj a jen to, že ho napíše není důvod útočit svým názorem né? Občas by bylo asi moudré se zamyslet

 
kristy84
Závislačka 3118 příspěvků 02.07.12 11:04

Holky, já nevim, proč to tak vše řešíte a prožíváte :nevim:
Zapojujte se jen do „svých“ diskuzí, kde se s maminkami znáte navzájem a pokecáte si v pohodě. Když vim, že to někde začíná houstnout, nehádám se, nemá to pro mě smysl a jdu pryč. Myslím si své a že bych si z toho dělala vrásky? To ani náhodou :think: Vyjádřím svůj názor a pokud se někomu nelíbí, tak fajn, já se se spousty názory taky neztotužňuju. Ale že bych z toho nespala?

 
sidhe
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 02.07.12 11:09

Človek dává svou kuži na trh dobrovolně, ale slušnost by měla byt samozřejmostí. Slušnost a tolerance :srdce: názory se ruzní, ale tyhle dvě veci by se neměli překračovat.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 02.07.12 11:13

Pokud je někdo tak labilní že by nespal z negativního komentáře radim internet ani nezapínat :nevim:

Já si nevšimla že by zde bylo nějak extra spoustu pobuřujících odpovědí. :nevim:
Pokud chce někdo mazat med kolem pusy a nechce slyšet názor jiných tak přece nepíšu deníček ale pobrečim si v náruči kamarádky. Na internetu je jasné že příběh vyvolá reakci at dobrou nebo špatnou proto že každý odpoví podle sebe a né podle toho co chce zakladatelka slyšet.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 02.07.12 11:16

@Lenka-K-85 myslim si a jsem přesvědčená že deníčky jako píšeš ty a nebo vubec deníčky o dětech se takle zle nekomentují, ba naopak. Já váš příběh sleduji ráda..

Osobně sem si vubec nevšimla že by zde někomu ubližoval pod normálním deníčkem, ale pokud se zde ukáže deníček který je uplně blbej :lol: tak se nedivim že zakladatelka dostane a osobně občas se divim i adminum že takové moudro pustí do éteru

 
Moreno81
Kelišová 5468 příspěvků 02.07.12 11:34

@luskabay
mam ten samy pocit… :nevim: :nevim: :nevim:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 02.07.12 11:49

@Lenka-K-85, myslím, že deníčky jako je ten Tvůj, se s tímhle problémem nepotýkají. Ty jsou přece úplně o něčem jiném - věcné a konkrétní… Nikdy jsem si nevšimla, že by se u podobného deníčku strhla hádka nebo nad ním někdo virtuálně „kroutil hlavou“. Spory vznikají jenom u těch rádoby „zpovědí“, kdy autorka nejprve veřejně vyklopí všechna svoje tajemství, myšlenkové pochody, úvahy… a pak očekává jen souhlas a diví se, že ostatní to vidí jinak. Krásně to napsala Kamča - pokud chci souhlasné pokyvování, pokud chci mazat medíček a pochovat, tak jdu za kamarádkou a nevyvěsím to na titulní stránku jednoho z nejpopulárnějších serverů pro maminky.

 
Seska
Stálice 98 příspěvků 1 inzerát 02.07.12 11:54

Souhlasím. Názor ať si každý napíše jaký chce, ale záleží jakým způsobem. Zahlédla jsem tu pár případů, kde se mamina psychicky na dně na něco zeptala a nad některou odpovědí mi zůstal rozum stát. Některé z mamin tady jsou hysterky, které by měly ze svých dětí nejraději skleníkové květinky a když se některá mamina nestará o dítě přesně jako ony, tak jsou až nepříčetné. A proto si jedu svou výchovu a jsem v klidu, nemusím poslouchat/číst jaká jsem úděsná matka, že své dítě nekoupu denně, že jsem vzdala ne-kojení po tříměsíčních útrapách… Je mi líto, že hodně mamin se raději nezeptá, protože se bojí urážlivých odpovědí.

Příspěvek upraven 02.07.12 v 11:59

 
panibobina
Kecalka 165 příspěvků 02.07.12 11:58

Taky s tebou slouhlasím, přece každý může sem napsat komentář k deníčkům, a je to snad i o tom, né? pokud jsem napíši jakej koliv deníček, tak musím počítat i s tím, že né každý je milý a né vždy se to může líbit :( to jen můj názor

 
Seska
Stálice 98 příspěvků 1 inzerát 02.07.12 11:58

Souhlas s Kamčou :)

 
panibobina
Kecalka 165 příspěvků 02.07.12 12:02

Tak tvoje deníčky do toho vůbec nepočítám, ty jsou o něčem jiným a věřím tomu, že by si nikdo nedovolil napsat něco hnusnýho, já když je čtu, tak vždy brečím a přeji Klárce hodně zdravíčka :srdce:

 
kyslík
Kecalka 128 příspěvků 02.07.12 12:14

Úplně s deníčkem souhlasím, poslední dobou si také říkám, že je úplně smazán rozdíl mezi „názorem“ a „urážkou“. Napsat „ty jsi blbá“ (nebo něco podobného) a pak doplnit, že jsem přece řekla jen svůj názor, je fakt přinejmenším divné.
Pro ty, co napsali, že se pod deníčky přece jen nechválí - to opravdu ne, ale snad ani neuráží, ne? Vyjadřuje se opačný názor, a to je rozdíl. To je bez navážení v osobní rovině, bez nadávek, slušně a s argumenty. A to tu v některých diskuzích opravdu postrádám.

 
Catharin
Závislačka 4254 příspěvků 02.07.12 12:22

Ani jsem si tu ty komentáře všechn nečetla, radši.. Ale souhlasím docela s Tebou misicka38. Je to někdy tak, jsou ženské, které až moc vyjadřují své pocity, napíší je sem s tím, aby dostali podporu. A někdy ba naopak, dostanou takovou hnusnou odpověď. Ale je to prostě s v lidech, nic s tím neuděláme. Někdo je více empatický, někdo hold méně ;) Někdo je sprostý i v komentářích (kdekoli v eMiminu), někdo je strašný dobrák. Každý to vidí jinak..

Takže já neposuzuji, nevyjadřuji se ke komentářím. Jen tiše souhlasím tady s děníčkem ;)

 
Catharin
Závislačka 4254 příspěvků 02.07.12 12:23

:palec: přesně..

 
Narovnako
Kelišová 5141 příspěvků 02.07.12 12:28

Souhlasím s deníčkem:) Svůj názor vyjádřit, byť je negativní, tak by to mělo být, s tím se tu počítá, ale autorka tímto deníčkem chtěla říct, že tu poslední dobou převažují nevhodné komentáře. Nejde o to, že by jsme všichni chtěli jen pochlebování, jasně že každá máme svůj názor, ale prostě existuje slušnost, takt a trochu ohleduplnosti k citlivosti tématu, situace atd. Poslední dobou mi to připadá jen jako nahánění počtu příspěvků nebo vyhledávání hádek. Pro příklad: Malý 9měsíční klučík(díky nepřízni osudu) bojuje o život, maminka je zoufalá, kamarádka se jí snaží pomoct a nějaká pisatelka napíše, že by raději měl zemřít, že ho neměli zachraňovat. Další příklad: Maminka založí diskuzi o citlivém tématu a pod příspěvek napíše(s prosbou), že ty co nemají zkušenosti, nesouhlasí s tímto rozhodnutím, ať nekomentují, že potřebuje radu jak to vyřešit a ne slyšet jak by oni co a jak. A bum desítky komentářů, jak je hrozná matka, nezodpovědná či, že zabijí své dítě. To aby se citlivější osoby pak báli kamkoliv přispět nebo napsat deníček. Jasně že to je net a je veřejný, ale děláme si to všechno my sami, ne pan Internet ale lidé svým chováním. Prostě lidem čím dál více chybí slušnost a ohleduplnost. O tohle tu jde. Byla jen otázka času kdy někdo tohle napíše a já plně souhlasím.

 
Anonymní  02.07.12 12:46

Tak já mám stále v živé paměti, kdy tady některé dívenky pěkně z ostřily své názory u deníčku, kde maminka porodila císařským řezem. Nemohla se stím nějak vnitře smířit a byl to pro ni hrozný zážitek. Pustili se do ní, že to hezké nebylo. Myslím, že potřebovala podporu a dotyčné jí rozcupovaly. Hrozné. :cert:
Souhlasím s deníčkem, je tu převaha hádek, místo podpory některých lidí, co si jí zaslouží, dostanou jen nadávky. Ale v některých případech i s kritikou souhlasím. Zřejmě záleží na náladě dotyčné a kolikrát místo rad, má zrovna nervy někde jinde a kolikrát si jen potřebuje někde schladit žáhu a kolikrát si neuvědomí, že některým lidem, co potřebují opravdu radu či podporu, ublíží :( Bohužel.
Všichni se tu ženou jen za miliony příspěvků a pak se kolikrát divím, že stíhají domáctnost či děti. :nevim: No kolikrát opravdu žasnu 8o

 
LenkaZrzule
Povídálka 39 příspěvků 02.07.12 13:00

Ano, každý může napsat svůj názor, pocit apd, ale někdy mi připadá, že si sem jdou některé maminky jen vylít zlost a schladit žáhu. Já raději komentáře nepíšu z toho důvodu aby se tu pak po mě nevozila nějaká nešťatnice, která není spokojená sama se svým životem, to fakt nepotřebuju :think:

 
Saimi
Kecalka 173 příspěvků 02.07.12 13:13

I já se ztotožňuji s tímto deníčkem. Deníčky čtu ráda a téměř každý den a to co občas čtu v komentářích?! Musím upřimě konstatovat, že někdy skutečně,,zírám,, a přemýšlím, kde se to v těch lidech bere? Tolik zlosti? Všechny sem chodíme pro radu a porozumění a ne pro urážky. Každý ať vyjádří svůj pocit a samozřejmě i nesouhlas, ale vše ve vší slušnosti. Pisatelce přeji vše nej do života!

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 02.07.12 13:53

Ja v poslednich dnech komenty k denickum psala, takze u tohohle bych asi mela drzet, protoze je to mozna o me, ze? :-) No samozrejme se snazim nebyt necitliva ani zla a taky si nemyslim, ze internet snese cokoli a kdo neni schopen snest kydance hnoje na svou hlavu, tak by ho nemel zapinat. myslim si, ze na internetu bychom se mely chovat jako v zivote.

Ale trosku mi vadi denicky a diskuse na tema „ty lidi jsou desny, koukejte, co mi zase udelali“. Jejich smyslem je hadam spolecne si zanadavat na pachatele udajneho precinu a postezovat si na „dobu a mravy“. To mi ale nejak nejde. nejen me. takze jsem se pridala ke kritizovatelkam kritizovatelek.

musim ale priznat, ze i ja si chci nekdy proste jen tak zanadavat, vyblejt se a neresit, kdo je v pravu.

 
xxxkattyxxx
Stálice 99 příspěvků 02.07.12 14:12

Souhlasím s autorkou!!! :potlesk: :palec:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 02.07.12 14:13

@karolina_a_be­tuska taky souhlas. Útoky „seš blbá“ a podobně mi taky vadí, ale názor si tu prostě napíše kdo bude chtít jakej bude chtít. :nevim:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama