Deník pracující matky č. 2

Konec zábavy, jde se do robotárny! Aneb jak jsem nastoupila do práce s 5měsíčním miminkem a na rodičák šel táta. Deníček pracující matky, která se potřebuje podělit o své pocity. Mám za sebou první pracovní týden. Hurrá!, zvládli jsme to. Všichni si zvykáme na své nové role. Snažíme se přežít a pomalu objevujeme radosti i strasti nového způsobu života.

*

Pozitivní je, že náš Maličkej to vzal za správný konec a je naprosto spokojenej s tatínkem doma a maminkou v práci. I svůj pracovní život jsme přizpůsobili synovi. Ráno vstáváme společně a hrajeme si v posteli. (Miluji to ranní mazlení a dětské úsměvy). Malej pak naprosto spokojeně tráví den s manželem a na mne si ani nevzpomene.

Alespoň to mohu soudit dle fotek a videí, které v průběhu dne dostávám. Naše spokojené dítko na nich výská a řehtá se na celý svět. Když přijdu večer domů, šťastně mne obejme, pomazlí se se svýma mlíkárnama a blahosklonně mi věnuje trošku času ke hraní. Jsou to nejkrásnější chvíle mého dne.

Vím, proč do práce chodím, a i když mi zcela logicky vše dává smysl, přeci jen srdce občas stávkuje. Maličkej vždy bude na prvním místě a budu chtít být s ním. Je jedno, zda je ještě mimi v dupačkách nebo už velkej kluk se školní aktovkou.

Nevadí mi v noci vstávat a krmit ho. I když Maličkej asi rozumí, co se nyní děje a vstává jen jednou (děkuju mu za to!).

Nejtěžší je PRO MNE ranní loučení. Když kluci leží v posteli, hrají si a řehtají se spolu, je těžké od nich odejít. Nejednou jsem zavřela dveře a ukápla mi slza. Těší mne, že jsou šťastní, ale mrzí mne, že s nimi nemohu být.

No a jak to zvládá táta? První den to doma vypadalo jak po výbuchu. Všude bylo všechno. Tatínek se o dítko postaral - celý den si hráli, užívali si zábavy doma i venku a jak správně odhadujete, tím to i skončilo.

Po několika dnech se situace trošku zlepšila. Manžel objevil myčku. Ještě tedy nepřišel na to, že existuje lednice a sporák, takže se většinou stravuje venku, ale věřím, že i to se zlepší. Není nutné nikam spěchat. Důležité je, že je syn zdravý a šťastný. Kdo by řešil, že chodí na procházky v pyžamku poskvrněném od příkrmů a sem tam má plínu naopak. Věřím v lepší zítřky…

Tatínek syna miluje, baví ho to s ním, po večerech čte články o výchově, zábavě i výživě. Nedávno mne dostal informací, že ví, co má syn jíst a jaké příkrmy zavést v jakém věku. Každý den si píše harmonogram, co s spolu kluci dělají, kolik toho sní a jak spinká. Večer mi vše hrdě ukazuje a vypráví s láskou o jejich společných dnech. Když chodí ven s kočárkem, je to hrdina sídliště. Kdejaká maminka po něm obdivně pokukuje, jak se stará o syna.

Před pár dny jsme obdrželi pozvánku na postkomunistickou zvyklost vítání občánků na radnici. Můj Američan oznámil, že rozhodně musíme jít, protože to chce vidět. Tak jsme se slavnostně oblíkli a vyrazili jednoho dne na radnici.

Pro jistotu se Malej dvakrát převlíkal, protože se poblil. Tyhle věci ho strašně baví. Například první den jsem do práce přišla v poblitý košili. Všimla jsem si toho až u oběda. Asi si mne chtěl ocejchovat, aby každej věděl, kdo je jeho maminka.

Celý obřad jsem tedy byla jako na trní a čekala, zda se nerozhodne znovu na mne zanechat nějaký pozůstatek oběda.

Vítání občánků byla rozhodně událost roku pro některé rodiče. Pánové oprášili svatební obleky, dámy se vměstnaly do šatů, které jim po porodu byly o několik čísel menší, a společně jsme všichni usedli do komunistického sálu naší radnice. Starosta ze sebe vymáčkl dvouminutový projev, předal dary, rodiče zamáčkli slzu, udělali jsme foto a bylo hotovo. Za půl hodiny vybaveno i s cestou. Manžel se mne nechápavě ptal, proč jsem dostala umělou kytku (karafiát) a kolik zlata je asi v té pamětní medaili. Podstata tohoto komunistického svátku mu zřejmě bude navždy utajena.

PS.: Děkuji všem čtenářkám za jejich reakce na první článek. Všechny jsem je přečetla. Máte plno krásných podnětů a určitě se je budu snažit ve svých příspěvcích obsáhnout. Pokud vás bude nadále mé psaní zajímat.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
13.9.16 01:00

Moc pekny denicek :) a ja du chrupat :lol: at se v praci i s rodinkou dari :hug: dobroooou :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1035
13.9.16 06:08

Super :kytka: :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
508
13.9.16 06:30

Tak mně se nelíbí tvůj opovrhující tón ohledne vítání občánků. Pro nás to tedy byla slavnostní událost. A na tom, že se řada z nás pěkně oblékla, nevidím nic špatného, naopak. Docela by mě zajímalo, co jste si oblékli ty a tvůj Američan, když jste asi něco víc než chlapi u nás na vesnici, kteří mají opravdu jen ten svatební oblek, protože na poli a v lese, kde tvrdě makají, ho jaksi neunosí. A já na tom teda nevidím nic špatného a už vůbec ne k vysmívání.
A ještě by mě zajímalo, proč je takovýhle deníček napsaný jako anonymní?

Příspěvek upraven 13.09.16 v 06:34

 • Nahlásit
 • Zmínit
21301
13.9.16 06:50

Co je na vítání občánků postkomunistického? Je to slavnostní přivítání a chodí se na něj dobrovolně. Co by na tom nemohl Američan pochopit?
A Maličkej musí být zrovna „poblitej“? Tvůj Američan je hrdina sídliště. To ještě na postkomunistickém sídlišti neviděli tátu s kočárkem?

 • Nahlásit
 • Zmínit
31672
13.9.16 07:09

Hele, me by zajimalo, proc jsi v te praci? Ze nesel muz? Ale jinak nejsi ani prvni, ani posledni. Jen mi s tim prijdes strasne nesrovnana.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2085
13.9.16 07:40

No, opěvovat Američana coby hrdinu, protože si umí hrát s dítětem… pro mě je hrdina chlap na mateřské, který zvládne obstarat aspoň kousek domácnosti, a nenechá všechno krom dítěte na ženě. A umí ho oblíct. Tak hlavně že čte ty články o výchově!

 • Nahlásit
 • Zmínit
3397
13.9.16 08:06

Přesně takhle u nás vnímám vítání občánků já :D komunistické, buranské

 • Nahlásit
 • Zmínit
735
13.9.16 08:09

No ja teda nevim… muj manzel vstava v 5 rano, jede hodinu do prace, odpoledne se vraci a stavi se jeste nakoupit. Jde se starším synem na hriste, vcera treba jeste uvaril obed na dnesek. Okoupe syna, precte mu pohadku pred spanim a pritom nema problem na chvili podrzet kricici novorozene, pripadne ho prebalit. To je pro me hrdina. :think:

Ale jinak ti preji, at to vsichni vsechno zvladate a maly zustane i nadale spokojene a klidne miminko. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
29386
13.9.16 08:18

Možná jsi svému americkému manželovi měla vysvětlit podstatu vítání občánků (nebo aspoň přeložit to, co při tom říkají) - že je to přivítání dítěte mezi občany města, obce, vesnice…
Jen mě překvapilo, že v Americe neznají karafiáty… a to jsem si myslela, že tam všichni určitě znají všechno… no nic… holt všechno je jednou poprvé…

Jen ten mírný despekt nad ostatními ženami, co nemají muže z Ameriky a nechodí do zaměstnání, ale jsou na rodičáku, ten je docela zřetelný… tak snad to je jen póza, třeba ve skutečnosti to tak najevo nedáváš…

 • Nahlásit
 • Zmínit
959
13.9.16 08:19

Šikovnej tatínek. Já nic nemám proti pracujícím matkám i když v pěti měsících je podle mě strašně brzy.
Ale nechápu jak můžeš zároveň napsat, že je pro tebe syn na prvním místě a vždy s ním budeš chtít byt???
Vždyť to není pravda, pro tebe je práce na prvním místě, proto tam jsi a ne s ním.
Pravděpodobně máš nějaký skvělý flek a velkou kariéru o kterou bys přišla a dítě byl jen takový 5ti měsíční projekt ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
29386
13.9.16 08:20

A prosím @admin aspoň o opravu názvu… to velké písmeno na začátku by bylo vhodnější, zatímco u minulého deníčku nějak vypadlo „cí“ a místo pracující bylo jen pracují… kdysi se tu profláklo, že opravujete názvy i pravopisné chyby, to už neplatí?

 • Nahlásit
 • Zmínit
10025
13.9.16 08:44

Máte opravdu nadpřirozené schopnosti, když víte, že 5ti měsíčnímu synovi nechybíte. Zřejmě mu čtete myšlenky. Možná i víc, než partner knihy o výchově.
A potřeba chodit na vítání občánků, když s tím aktem nesouhlasíte… :nevim: možná to bude podobné jak s potřebou chodit do práce no…
Tak hodně zdaru a sil celé vasí rodině.

 • Nahlásit
 • Zmínit
15435
13.9.16 08:46

To je velice úsporné, že se manžel stravuje venku :think:
Vítání občánků je v kompetenci obce. My to tedy měli krásné, spojené s krátkým divadelním představením. Děti dostaly pamětní mince, hračku, maminky růži, fotky byly krásné…je to velice krásná vzpomínka.

Jinak mi stále přijdeš silně nesrovnaná s celou situací. Věřím, že se to brzy utřepe a ty přestaneš mít výčitky. Není důvod, o prcka je postaráno. Zatím se snažíš přesvědčit dost křečovitě sebe i nás, jak je vlastně všechno sluncem zalité a všichni se od rána do večera usmívají a vískají radostí.

Přeji vám všem, aby jste byli šťastní a spokojení  :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3169
13.9.16 08:47

Ufff… jsem ráda, za svého schopného Čecha, ale ono „můj Američan“ zní tak nějak asi víc in, byť je to neschopa :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3169
13.9.16 08:48

@Regina Hero to víš, že tam znají karafiáty, byl o tom celý díl Sexu ve městě :mrgreen:. Pan Američan asi bude chabrus po více stránkách :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2174
13.9.16 08:58

Podstata tohoto komunistického svátku mu zřejmě bude navždy utajena.

Ty já nevím, ale co je na uvítání nového občana do obce k nepochopení? To by mohl pobrat i Amík, ne :-)? Nevím no, mně se to úplně moc nelíbí - ne ta situace (i když já bych od takového malocha na celý den pryč nechodila), ale to, jak ji popisuješ. Jsem zvědavá, jak se to bude dál vyvíjet. Ono je taky docela rozdíl, odcházet od mimina, kterému je ještě celkem jedno, kdo ho veze v kočáru a kdo ho ponosí…a pak odcházet od většího děcka, které už si umí celkem dobře „říct“, jak se mu která situace zamlouvá. A to, že se už i v ČR starají o děti oba rodiče není zase až taková vzácnost, mužů na RD je sice minimum, ale i mého muže bylo možno poměrně často vídat venku s kočárem, dokonce s kočárem a druhým děckem za krkem. Po práci bere kluky (4 a necelé 2) na ryby, do cukrárny, plavat…Takže pro mě otec, který má na starost dítě není až taková vzácnost, vídávám to docela často..a to jsme z malé vesnice ;). Držím palce, ať vám to šlape :kytka:

Příspěvek upraven 13.09.16 v 09:00

 • Nahlásit
 • Zmínit
13.9.16 09:03

Těšila jsem se na pokračování deníčku, jak to zvládnete a místo toho půl deníčku věnovaný zesměšňování ostatních. No hlavně, že tvuj Američan měl jistě nový oblek a ty šik šaty, ve kterých jsi byla i po porodu jako laňka. Možná kdybys mu tuhle událost nepodala jako komunistickou zvyklost, tak by i pochopil, že jde o vítání narozených dětí do jejich obce a nikdo tam nikoho nenutí chodit a nejde o to napakovat se zlatem, ale o památku, vzpomínku. Kdejaká maminka obdivně pokukuje na hrdinu sídliště. Ale jo jistě, každá by hned měnila…

 • Nahlásit
 • Zmínit
3091
13.9.16 09:09

K tomuto denicku jen jedine: je citit, ze stale nejsi sama sobe srovnana s tim, ze misto uzivani si miminka travis dny v praci a ver, ze jednou budes asi hodne litovat, bo neni nic krasnejsiho pro vetsinu matek, nez travit cas se svym miminkem. mohu-li podle sebe soudit, je to to nejkrasnejsi obdobi a ty o nej kvuli penezum prichazis. vcera bylo memu synovi 7 let, nostalgicky jsem si prohlizela foto a vzpominala si detaily, kde a co jsme tehdy delali, ty o tyhle vzpominky prichazes…

 • Nahlásit
 • Zmínit
13.9.16 09:12

Teda já nechápu, čím jsi tady tak píchla do vosího hnízda, ale něčím asi ano. 8o Asi jsi neměla zmiňovat, že manžel je Američan, nebo co… No nic. Já z toho žádný despekt k matkám na rodičovské, českým otcům či kdoví čemu ještě, necítím. Ale napiš třeba po delší době. Po týdnu se moc hodnotit nedá. Držím palce.

 • Nahlásit
 • Zmínit
132
13.9.16 09:12

Cau holky, jen pro zajimavost, tohle jsem nasla na wiki ohledne vitani obcanku.

Slavnost byla původně vytvořena v rámci programové ateizace společnosti a zaváděna v mnoha komunistických zemích. Jejím účelem bylo vytvořit totalitním státem koordinovanou občanskou alternativu, která postupně nahradí tradiční církevní křest, organizovaný po narození nemluvněte v rámci církví. Vítání občánků mělo fungovat jako nový iniciační rituál, nezávislý na církevních strukturách. Uspořádání slavnosti na obecním úřadě zároveň umožňovalo do programu začlenit i nejrůznější prvky komunistické ideologie.[1]

Vítání občánků začalo být v komunistickém Československu zaváděno v padesátých letech, ne všude však s úspěchem, protože značná část dospělých ještě nějakým způsobem na osobní nebo společenské úrovni byla spojena s církvemi. Zájem o slavnost vítání občánků pak mezi veřejností vzrůstal průběžně během šedesátých a sedmdesátých let, kdy vazby obyvatelstva na církevní instituce čím dál více ochabovaly. Pozvánka obecního úřadu k uvítacímu obřadu nemluvňat tím začala postrádat ideologický rámec a získávala čím dál přirozenější rozměr.[2] Během sedmdesátých let 20. století se vítání občánků stalo přirozenou součástí normalizace.

V tomto smyslu v organizování obřadu pokračovaly obecní úřady i po roce 1989.

 • Nahlásit
 • Zmínit
18965
13.9.16 09:39

Pro ty hnidopišky, kterým leží v žaludku, že maminak šla pracovat a tatínek je doma s miminem. Ona má matka nějaký patent na výchovu a starost o dítě? V čem je lepší při péči o nemluvně/dítě než otec?
A co Ti taťkové, co si udělají dítě a pak si dovolí normálně chodit do práce? To je ok? Proč nejsou doma s dítětem a jeho matkou, když rodina je jistě i u nich povětšinou na prvním místě? Pro ně je to přeci v podstatě jen projekt na pár minut, při tom vyrábění. Tak že se na nějaké děti vůbec zvysoka nevykašlou. :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21301
13.9.16 09:40

@Zuxu
Je skoro 30 let od revoluce. Zakladatelka si to těžko může pamatovat, ale možná si myslí, že když třikrát ve svém deníčku použije slovo komunistická, bude to vypadat vtipně.
Nejspíš je společenská místost dost omšelá a pamatuje „lepší časy“.

 • Nahlásit
 • Zmínit
491
13.9.16 09:40

Pro zakladatelku: jsem rada, ze pises dal…je fajn a super, ze i tady v CR se zacina s tim aby maminky nastupovali do prace driv a v tech peti mesicich mi to neprijde nejak extra brzo. Vim, ze to neni jednoduchy, jit rano do prace a nechat maleho doma s tatinkem, ale verim, ze se to behem par tydnu srovna a moc Ti fandim.

pro ostatni: to, ze jde zena do prace takto brzo neni nic vyjimecneho…u nas teda ano, ale treba v americe je to dost bezny…pokud zena nema nasporeno fakt hodne aby se mohla rok dva valet doma tak je bezne ze se v tomhle veku do te prace zase nastupuju a pak podle toho kolik rodina vydelava se nechavaji deti chuvam a nebo jdou do day care.
Treba dost doktorek na prestiznich oborech jdou do prace hned po sestinedeli neb si nemuzou dovolit aby ztratili kontakt s oborem plus treba u chirurgu i leta vydrene chirurgicke dovednosti.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2174
13.9.16 09:49

@Svistice Mně nepřijde, že by někomu extra leželo v žaludku, že šla do práce matka, ale ten tón, jakým je to psáno :nevim:

@Leenvecka a pak podle toho kolik rodina vydelava se nechavaji deti chuvam a nebo jdou do day care…A je to tak pro ty děti dobré?

 • Nahlásit
 • Zmínit
sao
1603
13.9.16 09:55

Jak už jsem psala u tvého minulého deníčku, je to každého věc, jak si to doma uspořádá :-) Takže nehodnotím, nesoudím. Ale asi bych byla radši za deníček až po delší době, protože týden je opravdu krátká doba na nějaké závěry, ale dobře, píšeš jak to vnímáš právě teď, proč ne. Jenom bys opravdu nemusela zesměšňovat všechny okolo sebe. Opravdu nejste jediná rodina, která to takhle má, a tvůj Američan opravdu není jediný táta, který se stará o dítě ;) Alespoň já tohle tedy nepovažuji za hrdinství, ale za normální věc :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
12740
13.9.16 09:56

@Regina Hero

Děkujeme za upozornění. Opravili jsme. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10365
13.9.16 10:06

Jestli autorka nema dite na sklonku plodnosti, vi o komunismu akorat velky prd, svoje zazitky a zkusenosti nula, jenom jedna pani povidala. Ale pametni medaile se sikne, co? ;) Manzel se snad probere a trochu zamaka.

 • Nahlásit
 • Zmínit
421
13.9.16 10:26

Tvůj deníček mi přijde hrozně povýšený… Možná byl psán s nadsázkou, ale působí to na mě, jakože vy jste nejlepší a všichni kolem jsou nuly - viz „hrdina sídliště“ proto, že se projde s kočárem :nevim: a taky, proč jste tedy chodili na vítání občánků, když vám to přijde tak směšné a postkomunistické? Abyste se mohli vysmívat ostatním rodičům a ukázat, že vy dva jste ti lepší? Teda nevím, moc se mi styl tvého psaní nezamlouvá :? ale třeba se to ještě s dalšími deníčky změní…

 • Nahlásit
 • Zmínit
10422
13.9.16 10:47

Jejda, tak já přečetla prvních pár komentářů a raději nedočítám :mrgreen: Mě se deníček líbil, je z něj naopak cítit, že víš, proč to děláš a proč to dělá manžel. Že začátek byl těžký, ale už se to lepší. Časem skutečně bude obdivuhodný, domácnost zvládne, to se vsadím!
Pravda, řeči ohledně toho, jak na něj maminky obdivně koukají na vycházce, jsou trochu zvláštní, kort když ty to můžeš vědět tak maximálně z jeho vyprávění ;) Ale vítání občánků vnímám dost podobně, šaškárna pro kytku, diplom a fotky pro babičky ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
42
13.9.16 10:50

Moc hezky a s nadhledem napsané.
Vítání občánků a karafiát navrch bylo pro mě jedno velké zklamání.
Do práce jsem šla na poloviční úvazek v roce dcery a bylo to mé nejlepší rozhodnutí. Buď jsem byla v práci, nebo se věnovala dceři. Byl to neuvěřitelný zápřah pro mě, ale dítě bylo spokojené a my všichni kolem taky.
Tak ať si to každý zařídí, jak mu to vyhovuje.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2521
13.9.16 10:52

Já si nemůžu pomoct, ale při čtení deníčku jsem si okamžitě vzpomněla na Milunu ze Slunce, seno..,jak tam chodila po té vesnici a rozdávala svatební oznámení s jejím Italem. A tak nějak mi připadá, že autorka deníčku bůhvíjakou kariéru nedělá, prostě musí uživit dítě a svého Američana, když on toho není schopen-nebo ochoten? Ale tak zase je hrdina sídliště a to se taky cení, když už nic jinýho. A proč neuvaří, každá ženská na rodičáku to zvládá, tak proč on ne? To radši tahá dítě po hospodách nebo kupuje hotovky? To asi taky trošku poleze do peněz, ale co, mamka vezme pár přesčasů a bude to oukej :pankac:

 • Nahlásit
 • Zmínit
6177
13.9.16 10:52

Me osobně nevadí, ze šla zakladatelka do prace, asi Američan nemá moc možnosti tady. Ale tak by mohl převzít tu štafetu doma s větší zodpovědnosti. Uvařit si, poklidit, vyprat, vyzehlit…protože takhle tím hrdinou sídliště nebude.
Hodně štěstí :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
13.9.16 11:05

Nebudu se pitvat v tom, jak moc (ne)schopného muže zakladatelka má, zmíním se jen o tom vítání občánků. Já její pohled docela chápu, jestli to probíhalo aspoň z půlky tak, jak u nás. Jsou města, kde je vítání taková malá kulturní událost, mají tam vystoupení dětí, nějaké zpívání nebo divadlo, prostě slavnostní událost. Tož jsme si řekli, že to teda kvůli těm babičkám přetrpíme a pokocháme se. Omyl. U nás to byla opravdu trapnost. Soudružka, pardon, paní přednášející tuto nejspíš činnost provádí v nezměněné formě už z dob předrevolučních, její proslov by tomu odpovídal. Stačilo u průpovídkách o naší krásné vlasti vynechat slovo socialistické, jediná změna.. Taktéž asi nepostřehla fakt, že se dnes zcela běžně rodí děti mimo manželství, ale řeči o tom, že manželství je základ státu a jeho nejdůležitějším smyslem je zplodit děti si neodpustila :think: Tohle BYLA komunistická trapnost a nikdy víc.

 • Nahlásit
 • Zmínit
21301
13.9.16 11:32

@unuděná
Co je to kort?

 • Nahlásit
 • Zmínit
21301
13.9.16 11:32

Příspěvek upraven 13.09.16 v 12:32

 • Nahlásit
 • Zmínit
21301
13.9.16 11:39

@vyrovnavacz
To už se nesmí ani říct, že naše vlast je krásná? :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2762
13.9.16 11:41

Denicek super, chlap se urcite casem nauci i tu domacnost zvladat, hlavne ze mate spokojene dite. Na vitani obcanu jsem z podobnych duvodu nesla. Predpokladam, ze duvod proc jsi ty v praci a chlap doma bude financni/karierni nebo Te proste bavi tva prace vice nez jeho ta jeho. Prala bych si, aby u nas byla vetsi moznost castecnych uvazku, aby jsme s chlapem mohli oba pracovat na castecny uvazek a o peci o deti se podelit.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2174
13.9.16 11:44

@Russet Nesmí!! A už vůbec není vhodné zdůrazňovat jakékoliv tradiční hodnoty :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10422
13.9.16 11:45

@Russet To co vetsina lidi pise „kor“ (s dlouhym o).Takovej hovorovej vyrazek pro obzvlast.

 • Nahlásit
 • Zmínit
13.9.16 12:00

@Russet Může. Naše země je krásná. Ale bohužel je nepřenositelná celková atmosféra a styl, kterým to bylo podáno. Posléze jsme přes našeho kamaráda, co na magistrátu pracuje, zjistili, že tato paní je tímto proslulá. Kovaná soudružka i v soukromí, to je potom těžký.

 • Nahlásit
 • Zmínit
21301
13.9.16 12:33

@unuděná
Existuje pouze kor a do psané řeči moc nepasuje.

 • Nahlásit
 • Zmínit
21301
13.9.16 12:45

@vyrovnavacz
Když jí někdo nemůže poradit, co by lidé v dnešní době snesli na vítání občánků poslouchat, a může to mlet pořád dokola a nic nepozmění, je to vina jejího nadřízeného. Vítání za to nemůže. U nás si vždy najde čas přivítat občánky mladý starosta. U nás se sešla celá rodina a zaplnili jsme sál, takoví Hujerovi ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
10422
13.9.16 12:51

@Russet No ale pochopilas, co tím chci říct, žejo? Ono toho do psané řeči nepasuje mnohem víc a je celkem směšné se nad tím pozastavovat v diskuzi na webu emimina ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
29386
13.9.16 12:58

@unuděná no právě že ten hovorový výraz je kór, ale kort není nic… maximálně tak je něco kord, ale to zase není to samé ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1350
13.9.16 12:59

@sao To je dobré hlavně pro ekonomiku, protože to neznamená jeden občan (matka) na dávkách nebo nezaměstnaný, ale dva lidé (matka a chůva) odvádějící daně.

 • Nahlásit
 • Zmínit
29386
13.9.16 13:00

@Russet To už se nesmí ani říct, že naše vlast je krásná?

Asi nesmí… a nejvíc si to asi myslí lidi, kteří tu naši krásnou vlast ani pořádně sami neznají… to víš, je jiná doba, musíme mít jiné priority… ;) :D

Příspěvek upraven 13.09.16 v 13:00

 • Nahlásit
 • Zmínit
10422
13.9.16 13:04

@Regina Hero Ja vim-mame v rodine vzito kort (starej zertik),a uz mi ani nedochazi, ze to ve skutecnosti nic neznamena ;) timto se kaju a sypu si popel na hlavu. Priste na emimino jedine se slovnikem spisovne cestiny :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
13.9.16 13:13

@Regina Hero Tak podruhé a pomaleji - ano, samozřejmě, že může, bohužel vždy záleží na kontextu a zbytku proslovu. A bohužel, u této paní to znělo jako „v naší krásné socialistické vlasti“, strašně z toho čišel její světonázor.

Zakladatelka musí být štěstím bez sebe, čím jí tu zaplevelujeme komentáře.

 • Nahlásit
 • Zmínit
13.9.16 13:13

Ja teda nechtela psat ale Uz fakt musim… Porad tu opakujete nesrovnana Ja spis citim opovrhovani z vasi strany pac vy by jste do prace s tak malim deckem nesly naopak jsou i takove Co sedi Na rodicaku i nekolik let… prvni ditko odroste a sup do dalsiho tehu jen aby mi To vyslo do konce rodicaku a Ja nemusela do prace… Do haje proc do ni rejpete? Nenapadlo vas ze treba nema jinou moznost a do prace musi aby se melo jejich decko dobre??? A pokud ona vydela vic nez manzel proc zivorit??? s minimalnim platem pac pan jako cizinec by si asi vic nevydelal? Soudite a Ja nechapu proc naopak klobouk dolu ze pani se dokaze odtrhnout od tak maleho miminka Na celej den To neni snadne a Je To i citit z prispevku… Nemyslim si ze je to matka karieristka jen ji donutily okolnosti… Tak si nechte Ty zakernosti a co se tyce toho Jak se stara tatinek tak Na To ze se o maleho nikdy sam nestaral Je vic nez dobrej… Neposlouchej Je krasne To zvladate hodne stesti

 • Nahlásit
 • Zmínit
13.9.16 13:14

Článek se mi moc líbil. Necítím z něj žádnou povýšenost, naopak nadhled. Však není nutné za každým slovem hned hledat nějaké osobní útoky na ostatní uživatelky :D a mimochodem, co se týče Američana na rodičovské a narážky zdejších uživatelek, že to zřejmě souvisí s tím, že je líný, tak chci pouze upozornit na to, že to může být jiným způsobem myšlení. Můj muž je velmi úspěšný manažer, a přesto plánuje, že se na rodičovské jednou vystřídáme (což tady v Americe bohužel znamená pouze dva tři měsíce haha). A ten můj by taky nikdy nepochopil, co to znamená vítání občánků. Není to o tom, že bych to nedokázala vysvětlit, ale nepřipomíná to absolutně nic z toho, co znají oni :) těším se na další článek!

 • Nahlásit
 • Zmínit