Dlouhé čekání na Dominička

Porod

Byly to dva nejdelší dny v mém životě,a pak se ukázal...

Dominiček třetí den po porodu.

Domča se svou velkou sestrou pod stromečkem.

Celé těhotenství jsem měla v klidu, byla jsem doma. Jen ke konci jsme měli strach, aby to nepřišlo dřív, mám po konizaci děložního čípku. A pak se přiblížil termín porodu. Jenže k ničemu se neschylovalo. Šla jsem už na prohlídku do porodnice, tam mi řekli, že to ještě nebude. Malej měl už 3,5 kg. Ale prý ještě počkáme. Tak jsem přišla po týdnu, pořád nic a malej měl už 3990 g. Byl pátek, a tak jsem měla přijít, kdyby přes víkend nic, v pondělí v 7 hod na vyvolání. V neděli jsem si šla normálně lehnout, moc to už nešlo. :think:

Vzbudila jsem se kolem 2 hod ráno a hned mi došlo, že se malej hlásí na svět sám. Byla jsem ráda, že nemusím na vyvolání. Tak jsem vstala, nachystala svačinu dceři do školy (bylo ji 12 let) a udělala si co jsem ještě potřebovala, mezi kontrakcemi po 15 min. Bylo to v pohodě. Ráno jsem vzbudila manžela a dceru, a pak jsme jeli. V porodnici jsme byli 13.2.2006 v 7 hod. Absolvovala jsem klasické vyšetření, a náhle se objevil problém. Nemohli najít čípek. Tak mě vyšetřilo plno doktorů, a že budem čekat. Nemohli totiž zavést ani tabletu na urychlení. Tak mě dali na pokoj a manžela poslali domů. Kontrakce jsem měla po 10 min. Každou hodinu jsem chodila na monitor. Malej se měl dobře. :dance:

V poledne mi dali ještě oběd a to bylo moje poslední jídlo. Pak jsem stále chodila na prohlídky a monitor. Zkoušeli mě otevřít rukama, ale nic. Byla to hrůza. Kolem 17 hod mně při jedné hrozné prohlídce bylo řečeno, že mi odtýká voda. Třeba se to pohne, šlo mi hlavou. Ale ani náhodou. Byla jsem tam sama, a bylo mi do breku. Dali mě na porodní pokoj s vanou, balónem atd. kdyby náhodou. Kontrakce se dostali na 5 min. Tak jsem střídala vanu s balónem, volala domů a chodila sem a tam. Nohy jsem už měla tak oteklé, že jsem je skoro necítila. Nespala jsem ani minutu a záviděla všem holkám, které tam došly a odcházely s miminkem. :cry:

Tak jsem se dočkala rána. Byla jsem unavená, hladová a naštvaná. Prosila jsem doktory, jestli by nemohli udělat císařský řez. Bylo mi řečeno,že si sama o něj takhle říct nemůžu. Tak jsem trpěla dál. :cry: Měla jsem jen strach o malýho, protože jsem byla už pár hodin skoro bez vody. V poledne došel doktor, a že mi dají epidural, abych měla vůbec sílu rodit, kdyby na to přišlo. Tak se mi konečně po víc než 30 hod. ulevilo. Dali mi i kapačku, ale k ničemu to nebylo, byla jsem otevřená na 3 cm.

Kolem 17 hod se měnily směny. Došel doktor, kterýho jsem tam ještě neviděla, prohlídl mě, a řekl, že pokud se porod nezačne do 19 hod, půjdu na císaře. Zbytek plod.vody už jsem měla zelenočernej, a tudiž hroznej strach o malýho. Konečně bylo 19 hod. :dance:

Manžel už dojel a začly rychlé přípravy na porod. Konečně jsem ležela na operačním sále,a těšila se na Dominička. Manžel seděl vedle mě.
Konečně jsem ho uviděla. Po dlouhých 42 hod. Byla jsem strašně unavená, ale šťastná :lol:

Dominiček uviděl svět v 19.55 hod 14.2.2006.Vážil 4310g,měřil 53cm.

Teď je z něho krasný velký kluk. A já už na to moc nemyslím. Byly doby,kdy jsem říkala,že už nikdy.
A teď čekám holčičku. Termín červen. Přirozeně sice už rodit nebudu :cry: ,ale císař bude domluvený na určitý termín.

Hodně jsem se rozpovídala, tak snad jsem vás moc nenudila. S pokročilostí těhotenství se mi to vrátilo.
Zdravím všechny těhotné a přeji rychlý a pohodový porod a krásné a zdravé dětičky :-P

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ixa
Kecalka 222 příspěvků 14.01.10 17:42

Ahoj, vůbec si nedovedu představit, jaké to je prožít tak dlouhý porod a ještě nakonec rodit císařským řezem 8-o . Musí to být šíleně únavné, bolestivé a náročné na psychiku.
Přeji klidné těhotenství bez komplikací :-).

 
evka
Extra třída :D 10983 příspěvků 14.01.10 19:15

Díky IXI za přání klidného těhotenství.Snad to bude tentokrát lepší.Sice mě zas čeká císař,ale bude na objednávku.Prý to bývá lepší :dance:

 
Mani  15.01.10 05:40
Opora

FAKT NECHAPU, ZE V CECHACH V 21. STOLETI NESMI PARTNERI DELAT RODICCE OPORU OD ZACATKU PORODU DO KONCE, PROC TAM NEJSOU A PAK JE ZAVOLAJI NA SAMOTNY KONEC. TIM SE JEJICH DULEZITA ROLE PODPORY PRI PORODU TOTALNE ANULUJE. DES.

 
Miranda2005
Nováček 5 příspěvků 15.01.10 11:36

dlouhé čekání se nakonec přeci jen vyplatilo,hrozný příští týden mě čeká vyvolávaný předčastný porod a já u každé povídky kterou si přečtu tak brečim.sem zralá na párfacek :-P jak říkaj doma sem hroznej cíťa. :lol: ale krásný gratuluju k Dominičkovi a přeju jen to nej…

 
evka
Extra třída :D 10983 příspěvků 15.01.10 11:42

Děkuji za přání.Tobě samozřejmě přeji jen krásný zážitek z porodu.Máš teď číst jen samé krásné věci a ne takový hrůzy.To až potom.
Tak ať ti to vyjde.Budu držet palečky :lol:

 
Taminka
Extra třída :D 13469 příspěvků 15.01.10 23:01

Preji hezke a pohodove tehu bez komplikaci a na konci nadhernou holcicku.

 
boleslavanda
Povídálka 14 příspěvků 22.01.10 08:39

teeda..to by mě asi zabilo:-).máme s přítel v plánu mimi ale dyž to tak čtu tak nevim nevim :-D .bane byla bych ten nejštastnější člobrdík…přece jen v 37 druhý…uvidíme držte mi palečky díky:-) jířa

 
evka
Extra třída :D 10983 příspěvků 22.01.10 09:54

Jířo,budu ti moc držet palečky,aby vám to vyšlo :lol:

Měla bych rodit v červnu,tak snad to vyjde a bude to lepší než u Domči. 8-)

 
webparazit
Kelišová 7438 příspěvků 23.01.10 15:30

Ty jo Evi, tak to fakt koukam :roll: No ja si porod zatim nejak nepripoustim :-) A jak si rodila dceru? Bylo tam vsechno ok?

 
evka
Extra třída :D 10983 příspěvků 25.01.10 12:08

Ahoj Web,jo dcera byla v pohodě.Od začátku kontrakcí asi 8 hod,a bylo po všem.Taky jsem byla mladá,a relativně zdravá. :think:

Jenomže pak jsem podstoupila konizaci čípku,a teď je porod problém.Uvidím jak to půjde teď v tom červnu.

Kdyžtak napiš na našich stránkách června.Pá :dance:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama