Do nemocnice s tvrdnutím břicha

Včera jsem se vrátila z nemocnice a něco takového jsem teda nečekala. Jsem z toho trochu znechucená a nevím, jestli jsem teda blázen nebo ne. :D Doposud jsem měla v jiných nemocnicích dobré zkušenosti.

*

Nejdřív moje situace: 2 potraty, 2 břišní operace, podstoupení IVF. Momentálně jsem ve 20. tt, od 7. do 16. tt špinění a silné krvácení kvůli placentě uložené přes děložní hrdlo. Takže 2× nemocnice na odeslání gynekologem. Od 7. tt ležím.

V první nemocnici, kde mě vyšetřovali, mi dávali kapačky hořčíku, ale prý mám hodně nízký tlak a ty kapačky to můžou ještě zhoršit, může mi z toho hodně bušit srdce, bolet hlava a způsobit zažívací problémy. Tak to pouštěli pomalu a nic mi z toho nebylo, snášela jsem to velmi dobře. Dále mi zjistili, že placenta byla původně 12 mm přes čípek a teď už je 2 cm od čípku. Prý se bude už jenom zvedat a snížit se nemůže. Takže dobře zprávy.

Krvácení teď ustalo, placenta se začala vytahovat, ale bohužel mi začalo dost tvrdnout břicho, hlavně vleže. Nemohla jsem ani ležet a přetočit se, do toho bolesti v podbřišku. Tak jsem jela opět do nemocnice, tentokrát sama od sebe a vybrala jsem si jinou nemocnici, jejíž součástí je i porodnice. Přeci jenom jsem si říkala, že to tam aspoň před porodem omrknu a kdyby něco, tak mi snad víc pomůžou. Samozřejmě po tom všem mám o dítě strach, ale řekla bych, že úplně normálně. Jinak se raději vždy na všechno zeptám doktorů, než abych to pak musela dohledávat někde na internetu. Předepsané léky vždy beru.

A teď k hospitalizaci v druhé nemocnici: Při příjmu mi dělal ultrazvuk velmi mladý, ale sympatický doktor. Řekl mi, že mám hodně nízko placentu, prý těsně u čípku. Tak jsem mu řekla, že podle posledního ultrazvuku jsem ji měla už 2 cm od čípku, tak jak je to možné. Tak mi řekl, že to je nesmysl, že prostě není vytáhlá a je těsně u čípku. To mi vrtalo hlavou, tak jsem se další den u vizity zeptala primářky, jak je to možné, jestli se mi to mohlo zase posunout dolů. Přišlo mi, jak kdyby se urazila, a řekla, že mi doktor určitě nic takového při příjmů neříkal, že do papírů mi jenom napsal nízká placenta, ne že je těsně u čípku. Prý se to přeměří při propuštění, což nakonec stejně nikdo neudělal. Každopádně vím, co mi ten doktor říkal, ale nekomentovala jsem to.

Po příjmů chodily sestřičky, sahaly mi na břicho a dělaly lékařské diagnózy. Prý ty tvrdě bolestivé boule, co se mi dělají na břiše, je to dítě. Když jsem jim řekla, že zatím ani necítím pohyby, tak jak se mi tam může 300 g dítě boulit, tak prý může.

Doktoka řekla, že mám to břicho takové divné plně, tuhé a tvrdé a že by mi měly zabrat kapačky hořčíku. Většina sestřiček mi říkala, že to musí kapat pomalu, takže to bude na dlouho (stejně jako v první nemocnice). Večer ale přišla jedna protivná sestřička, pustila to celkem rychle a v devět to přišla odpojit. Kapačka nebyla vykapaná, ale prý ať můžeme jít spát a ona tam nemusí znovu chodit, tak mi ten zbytek pustí rychle. Dala to na plný proud… úplně se mi rozbušilo srdce, zrudla jsem a začaly mě pálit uši. No neřešila jsem to, za chvilku to přešlo.

Ráno přišla jiná sestřička, dala mi kapačku a prý to musí kapat pomalu. Jenže nás potřebovala přestěhovat do jiného pokoje a prý by to ráda stihla dopoledne, aby měla odpledne klid. Před obědem nebyla ještě kapačka vykapaná, tak ten závěr taky pustila rychle. Nic mi to neudělalo, ale po obědě se mi začala strašně točit hlava. Na to se tvářily sestřičky, jak kdybych si to vymyslela nebo je to otravovalo. K večeru mě začal bolet žaludek a střeva. Tak jsem to opět nahlásila. Zase se tvářily otráveně a potom jsem slyšela, jak se na chodbě povídají, že to je hrozně, prý mě nejdřív bolela hlava a teď zase střeva.

Střeva mě pořád bolela, tak jedna sestra mi řekla, že mi dá Espumisan. Jiná zase, že se to těhotným nedává. Tak jsem se zeptala, jestli si ho teda mám vzít nebo ne, jestli je to vhodné. Tak nakonec, že ano.

Potom přišly výsledky kultivace pochvy, měla jsem tam e.coli a enterokoka. Dali mi antibiotika Macmiror. Večer jsem si to zavedla a najednou mě to začalo strašně pálit, natekla mi pochva a pysky a nemohla jsem na to ani sáhnout. Tak jsem šla za sestrou a ta mi nepříjemné řekla, že s tím nic dělat nebude. A že mám přestat mít strach z léků. Že už na ten Espumisan jsem se ptala, jestli ho můžu (toto mi řekla ta sestra, která mi ho nejdřív nechtěla dát, jinak bych to vůbec neřešila). Tak jsem chtěla mluvit s doktorkou, co s tím mám dělat a jestli mi to nějak vypláchnou. Odmítala ji zavolat, no ale nakonec přišla. Doktorka mě ani neprohlédla a řekla, že to je alergie a výplach mi dělat nebude, prý se v těhotenství nesmí. Nechali mě tak a slyšela jsem, jak na chodbě sestřička doktorce říkala, že si pořád něco vymýšlím. Prý mě bolela hlava, pak střeva a teď mám alergií na Macmiror.

Ráno jsem šla na výstupní ultrazvuk. Dostála jsem kartu a měla jsem čekat. Tak jsem do karty nahlédla a tam bylo výrazně napsáno: „Včera volán lékař z důvodů úzkostných stavu a strachu o dítě.“ To mě teda docela šokovalo, když jsem tam byla s alergií v pochvě, která byla nakonec potvrzena a nijak neřešena.

No přišla dokorka a že mi udělá výstupní ultrazvuk. Překontrolovala plod, řekla pohlaví a prý vše ok. Zeptala jsem se, co mám dělat s tou alergií, že mi to přijde ještě horší. Prý mám nějakou suchou pochvu, Macmiror nevytéká, tak si mám udělat sama doma výplach. Ten, který se podle jiné doktorky nesmí. Očekávala bych, že mi to udělají oni, ale už jsem si ho dělala, tak jsem to neřešila.

Zeptala se mě, jestli chci nějaký recept nebo mám všechny léky. Tak jsem řekla, že nemám recept na Utrogestan, který mi naordinovala v této nemocnici jiná doktorka. Zeptala jsem se, jak dlouho mám ten Utrogestan brát. Tak prý do 12. tt. TOTO MI ŘEKLA PO KONTROLNIM ULTRAZVUKU. Tak jsem jí řekla, že jsem ale ve 20. tt., načež se mě zeptala, že proč ho teda ještě beru, že se dává max do 16. tt. Tak říkám, že mi ho tam předepsali oni a jestli ho teda mám brát nebo co. Moc mi nevěřila, kroutila hlavou, hledala v papírech a pak se naštvala, že samozřejmě ho mám brát, proč se pořád tak vyptávám, jestli ty léky brát. Že ji to nepřijde normální. Prý to mám brát tak 14 dnů.

Potom jsem šla zanést kartu sestře a prý až se nabalím, tak si mám přijít pro recept a podepsat papíry. Nabalila jsem se a šla za sestrou. Po cestě mě zastavila doktorka, že jestli mám ten recept, tak jsem řekla, že jdu zrovna pro něj. V tom vyšla sestra a že co se děje. Doktorka na to, že řešíme recept. Tak mi sestřička vynadala, že mi jasné řekla, že mám pro něj přijít a nechápe, proč s tím otravuju doktorku. Tak říkám, že sem pro něj šla a paní doktorka mě zastavila. Doktorka na to, že ne, podívaly se na sebe a zakroutily hlavou. To už mi fakt přišly, že že mě dělají blbce. Potom přišla jiná doktorka a řekla mi, že mám brát Utrogestan do 33. tt. Tak jsem řekla, že po ultrazvuku mi doktorka řekla, že to mám brát 14 dnů. Tak se naštvala, že nechápe, proč mám pořád takovou fobií z léků, a ať si dělám, co chci.

Potom mi odmítli dát propouštěcí zprávu, prý při propuštění není ještě napsána a pošlou ji jenom doktorovi a budou ji psát až druhý den. Což mě teda dost šokuje, protože jinde jsem je vždy dostala.

Už jsem doma a pořád nad tím přemýšlím. Odjížděla jsem s tím, že jsem blázen s úzkostnymi stavy a strachem o dítě a s panickou hrůzou z léků. Pochva mě stále pálí a bolí, Macmiror pořád úplně nevytekl. Mám si začít zavádět jiné léky, ale mám to úplně rozbolavěné. Ke svému doktorovi mám jít až za 14 dní.

Jinak v průběhu kontrol se názory doktoru dost měnily. Jedna doktorka říkala, že je děloha dobrá. Jiná zase, že je divné tvrdá a plná. Potom když se sešly dohromady, tak se tam vzájemné přesvědčovaly, jak to teda je.

Další věc, která mě v dnešní době dost šokovala, i když je to možná běžné i v jiných nemocnicích: v této nemocnici nebylo umývadlo na pokoji ani na záchodě, ale zvlášť mimo prostor. Stejně tak koš na odpadky. V celém oddělení nebylo k dispozici mýdlo, toaleťák ani dezinfekce. Jedna dezincekce byla teda při vchodu, ale prázdná. Samozřejmě pacienti mýdla neměli a když jsem si ho náhodou zapomněla na chodbě na umyvadle, tak bylo za chvilku prázdné. Tím pádem si tam skoro nikdo nemyl ruce. Za celý pobyt nám nikdo neumyl v pokoji stůl, ani stolík, nevyměnil skleničku. V jiných dvou nemocnich bylo vždycky umyvadlo na pokoji, stejně tak koš, mýdlo, dezinfekce. To stejně bylo na záchodě i s toaleťákem. Každý den probíhal úklid, včetně stolu, stolku a skleniček. Tady mi ani nepřevékli povlečení, protože ho mají prý málo. Tři dny nám na stole ležela náplast od krve od kapačky od jiné pacientky a normálně na to pokládali podnosy s jídlem, které jsme pak museli sami odneset a uklízet. Jako opravdu si nedovedu představit, že bych tady měla rodit.

Zajímal by mě váš názor, jestli jsem teda divná já, nebo ten jejich přístup nebyl úplně ideální.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
Anonymní
27.11.18 03:12

Kdyz se tam nazory takhle menily, mela jsi si jejich hovory nahravat na telefon a pak to nejen jim pustit zpetne, ale bud si zavolat reditele, nebo dodatecne napsat stiznost a pripojit zaznam… Ale je naprosto jasne, ze v tu chvili, kdyz jsou zdravitni komplikace, na to clovek nema ani myslenky ani chut. Urcite bych byt tebou volila prvni nemocnici a v teto se uz neukazala, pokud je ta moznost… Ja si zazila neco hoodne podobneho na sestinedeli. Jedna sestra rekla to, druha potom po mne zacla jecet, jestli jsem normalni a chci sve dite zabit. Do toho hornony a stres, cisar - vubec prvni operace celkove. No, mela jsem dost a tam nikdy vice :). Hlavne, at jste obe v poradku a volala bych svemu dr., aby te vzal drive. :kytka:
Prosim o zachovani anonymu, citlive informace

 • Nahlásit
5056
27.11.18 07:02

Upřímnou soustrast. Cítím s tebou a vybavuji si své pobyty v nemocnici .. :( Jinak jedině k té alergii- šla bych k doktorovi svému hned :palec: Nečekej 2 týdny přece, je to akutní. Navíc jsi po propuštění z nemocnice ..

 • Zmínit
 • Nahlásit
662
27.11.18 07:04

Ne, v této nemocnici bych určitě nerodila.

 • Zmínit
 • Nahlásit
756
27.11.18 07:30

Ja ti jen popreju hodne stesti a at dite donosis. S takovou anamnezou,pristupem lekaru budes mit co delat. A uz tam prosim za nimi nechod,to bylo moc i na me…

 • Zmínit
 • Nahlásit
808
27.11.18 07:53

Muzes prosim napsat ktera to byla nemocnice?
Stalo se mi, ze na internim oddeleni byl infekcni prujem a nebyla k dispozici desinfekce, pry ji starsi pomateni pacienti pili…, no comment.
Kdyz jsem si stezovala, byla jsem ta spatna. Jednalo se o renomovanou fakultni nemocnici.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1198
27.11.18 08:24

Mě když v těhotenství propouštěli z nemocnice,tak mě řekli, že si mam do tři dnu skočit k doktorovi se zprávou a aby mě ještě zkontroloval. To musela byt Teda hrozná nemocnice když tam neměli ani mýdlo ani nezinfekci a ani neuklizely. Já jsem rodila v nemocnici kde teda bylo všechno tři různé druhy košu na ruzny druhy odpadu,plus další dva v koupelně a jeden na záchodě na infekční věci po porodu a pak na erár. Nedokážu si představit, ze bych šla na záchod a nemohla si umýt ruce a Pak mela sahat třeba na miminko. Ale když to mely takhle na gynde tak bych to Teda ani nechtěla vidět na porodnim. Jinak přeji co nejklidnejsi zbytek těhotenství,budu držet palce aby vše dobře dopadlo. A určitě bych nerodila v nemocnici kterou popisuješ. To bych raději jela někam dal. :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
802
27.11.18 08:24

No děvče, mám z toho až husí kůži, to je jednání lékařů a sester. To snad ani nebylo na gynekologii, ale někde v psychiatrické léčebně. Doufám, že to nezažiju. V každé nemocnici se najde někdo protivný, kdo nemá zrovna svůj den, ale tady nebyl nikdo v pořádku. A ta špína, no fuj. U nás v porodnici taky není mýdlo, ani toaleťák, ale jinak tam bylo uklizeno denně. Jak dlouho si v té hrůze musela žít? Jinak přeji lepší výběr porodnice a ať tě už nic tak netrápí, ať to ještě alespoň těch 16 týdnů vydržíš. :hug: :mavam:

Příspěvek upraven 27.11.18 v 08:26

 • Zmínit
 • Nahlásit
3382
27.11.18 08:35

To je strasny teda 8o To je zrale tak na stiznost. Maximalne po dvou dnech bych podepsala reverz a mazala jinam.

Klidne se objednej ke svemu doktorovi na driv… Jeste bych mu vylicila jak a kde ze me delali blazna :roll:

 • Zmínit
 • Nahlásit
3010
27.11.18 08:58

Já bych si teda dupla, na to co napsali do zprávy. Ať ze mně nedělají debila. To bych si nenechala líbit a pěkně bych se asi pohádala. pokud by si potom mysleli že jsem úzkostlivá aspoň bych jim k tomu dala důvod :-D

 • Zmínit
 • Nahlásit
1326
27.11.18 09:45

Ty jo já to ani nedocetla jen do půlky :-) toe chování není normální a asi by měli vrátit diplom :cert: tahle se chovat k pacientům a ještě k těhotne ženské :-)

 • Zmínit
 • Nahlásit
637
27.11.18 09:55

Bože, teď jsem se zas nakrkla :cert: zavřít celý takový ústav a ty mazej rodit někam jinam :hug: taky mám podobné srovnání, 2 porody-dvě nemocnice, ta první už nikdy víc, přístup a všechny praktiky otřesné, a tu druhou bych vychválila do nebes. Můžeš si vybrat kde budeš rodit tak toho využij :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
35842
27.11.18 10:22

Ty komunikační nesnáze, to se stává. Někdy se to tak zamotá, že z toho někdo vyjde nevinně jako blbec. Někdy za to může presonál, jindy pacient, často to vyrobi společnými silami, těžko hodnotit, k tomu se nebudu vyjadřovat. Spíš mě zaujal závěrečný popis toho bordelu a také by mě zajímalo, kde že jsou tak personálně devastovaní, že nemají ani na uklízečku.

 • Zmínit
 • Nahlásit
6565
27.11.18 11:48

Normalni to neni…to, ze se neshodnou a kazdy rika neco, dejme…ale ze delaji blba z tebe, asi bych to nedala…rodit bych sla 100% jinam. Ja rodila cisarem a perfektni servis sester, PA, vsechny hrozne prijemne a ochotne, stejne tak doktori. Uklid byl kazdy den, nekdy setreli i 2× denne, uklizecky tez prijemne ;) nadobi menili, jen pribor jsme si opecovavaly samy ;) kosu bylo plno, ruzne rozdelene na ruzne druhy odpadu a kose byly vsude - pokoj, koupelna, u umyvadla, na zachode, u prebalovaku…povleceni tez vymenili a i na kosile se nas kazdy den ptali, zda chceme…za me bezva :) a detske oblecky byly doplnovane kazdy den a mohla jsem malou prevlekat ..takze to normalni neni a nerod tam! Vyber si, kdyz muzes v dnesni dobe :kytka: at vse dobre dopadne :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
9864
27.11.18 12:12

Musim rict, ze se v tomhle vypraveni vidim…sama jsem po trech potratech a jednom predcasnem porodu byla v nemocnici oznacena jaka uzkostliva matka, ktera ma extremni strach o sve dite a ano porad mi neco bylo. Nejdrive tvrdnuti bricha od 16tt, coz pry neni mozne, pote neustale svedeni pochvy, na ktere nikdo nereagoval, po nekolika tydnech mi byla udelana kultivace a vysel masivne enterokok a dalsi jine bakterie, nazev uz nevim. Leky, ktere jsem dostala mi nesedely, bylo mi z nich spatne, to se pry take nestava atd. bylo toho moc a vzdy ve stejne nemocnici, kam jsem jela na pohotovost, nicmene ted s odstupem casu mohu rict ano, uzkostliva jsem byla, ale kdo by nebyl, po tom vsem co jsem si prozila? Nekteri zdravotnici by se k nam, ktere potratily, prisli o dite atd. mely chovat trosku s citem a snazit se vzit do nasi situace. Tobe preji poklidny dalsi prubeh tehotenstvi a zdrave miminko ;)

 • Zmínit
 • Nahlásit
27.11.18 12:23

no to byla ale nemocnice na ukrajině nebo v ugandě, ne?

jinak, mně miminko dělalo mega boule už asi od 9tt :-) začalo to jako malinká vyboulenina vprostřed podbřišku a například v 15tt jsem měla fakt super bouli na jedné nebo druhé straně (většinou když jsem ležela na boku), ačkoli za normálních okolností ještě nebylo nic vidět :-)

 • Zmínit
 • Nahlásit
15503
27.11.18 12:25

tak jsem sama, která z toho má fakt dojem přecitlivělé těhule, která řeší i když se na ni někdo špatně podívá, šlo o informační šum, asi bych v nemocnici byla taky přecitlivělá, ale až bych byla propuštěna, mávla bych nad tím rukou a nevypisovala slovo po slovu a minutu po minutě, co se dělo - nešlo o život
jo do této porodnice rodit nechoď, asi to tak zrovna není ideální - zajímalo by mě teda, kde to je, ale zas tak nic moc strašného se nestalo, zřejmě mají málo personálu a sestry i doktorky jsou přetažené že nesnášíš Macmiror, za to nikdo nemůže, příště už to budeš vědět

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
27.11.18 12:45

Už jsem si připadala jako vztahovačný blázen, ale evidentně asi ne…
1. pohotovost Vinohradská nemocnice, gynekologie - byla jsem tam se silným krvácením mimo cyklus. Sestry arogantní, nechaly mě skoro hodinu čekat - přestože v ordinaci nikdo nebyl, jen doktorka sama, doktorka necitlivá, sjela mě na dvě doby, proč nepočkám na pondělí ke svému gynekologovi nebo proč jsem nešla už včera v pátek. Samozřejmě bych tisíckrát radši šla ke svému, ale jak to mám v noci z pátka na sobotu udělat, že? :zed:
2. gynekologická pohotovost tamtéž - sestry trošku lepší, doktor arogantní a ještě víc necitlivý jak doktorka prve. Po jeho „kontrole“ jsem 2 dny špinila - tak moc citlivý byl :pocitac:
3. dětské oddělení Motol - lékaři téměř k nezastižení. Když jsem se o ně zajímala, buď byli na poradě (5 hodin denně? Aha.) nebo na obědě. Ošetřujícího lékaře jsem viděla za 8 dní 2× - při příjmu a propouštění. Nikdy víc.
4. dětská pohotovost Motol - jeden lékař naprosto senzační, dítě se nebálo, dokonce se usmívalo. Ale… na RTG uštěkané sestry, na sonu bezohledný doktor - bolavé bříško po pádu zmáčkl pěstí v místě začínající modřiny (a to tak silně, že by to bolelo i mě a bez modřiny). To nebyl doktor, to bylo hovado. Sestry tady byly celkem ok - asi jako všude večer o víkendu na pohotovosti :)
Co se to, krucinál, s těmi lidmi děje?! Sestrám přidávají, doktorům přidávají, ale na empatii a lidskosti mnohonásobně ubírají :,(

Anonym kvůli zdraví mému i mého okolí, díky.

Jinak přeju hlavně zdraví a dál už jen kladné zkušenosti :kytka:

 • Nahlásit
8488
27.11.18 13:26

Nerodila bych tam ani omylem. U nás (Příbram) je gynekologiie, porodní sály i šestinedělí komplet po rekonstrukci, takže luxus. V porovnaní s napr. s dětským lůžkovým oddělením. Víc srovnávat nemohu. Ale i to dětské mělo umyvadlo, desinfekci, papírové utěrky na pokoji.
Na gyndě byli všichni hodní - ležela jsem tam po revizi (samovolný potrat) a sestry se chodily neustále po zákroku ptát, zda něco nepotřebuji, zda nemám bolesti, utěšovali mě, že se to stává, že jsem mladá a že další miminko bude v pořádku.
Každopádně v takovýchto hygienických podmínkách (krvavá náplast, bez mýdla, desinfekce , toaleťáku - prostě ani omylem. Bych radši šla x km jinam.
A chápu Tě, po Tvých zkušenostech, máš právo být úzkostná. A i bez toho máš právo se ptát na to co se děje. A ani si neumím představit, že by mi nedali do ruky zprávu pri odchodu. Já ji dostala vždy.

 • Zmínit
 • Nahlásit
7109
27.11.18 13:30

No to je teda ústav :) rodit bych tam radši nešla. A když je někdo neprijemnej, tak si to nenechat líbit a ozvat se. Jinak se ten personál nějakými profesionálními slušnému chování k pacientům nenaučí.

 • Zmínit
 • Nahlásit
2628
27.11.18 14:10

Anonymní se žlutou kytičkou:

Já mám tedy s Motolem naprosto odlišnou zkušenost a to několikrát:
1. pohotovost ve 4 ráno s tím, že dítě se svíjí v křečích doma… jakmile vlezeme do Motola, dítě řve, jééé popcorn… doktorka úžasná, myslím, že jí budili (jinak tam byl klid), říkala, že se vůbec nic neděje, lepší přijet než něco zanedbat…
2. pohotovost v 5 ráno s tím, že dítě se nemůže postavit na nohy, poté následovala ortopedie, rentgen… poté domů a další den v 10 večer znovu pohotovost, příjem na oddělení, akutní operace a pobyt 14 dní… doktor chodil každý den na vizitu a pak ještě večer, sestřičky příjemné.
3. pohotovost v 9 večer s 6ti týdenním kojencem s boulí v podbřišku… jen jsme se zmínili, už sháněly doktorku… vše šlo stranou a naše dítě bylo v 11 po operaci kýly.

 • veškerá následná péče

Ano, jsou věci, které mi tam vadí, se starším synem chodíme na nefrologii a všichni jsou tam objednáváni na 8 ráno… a pak jsou tam davy… Ale jinak si tam není na co stěžovat.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1935
27.11.18 14:54

Slunečnice.

S Královskými Vinohrady mám jen tu nejlepší zkušenost. Ale je fakt, že když jsem ve 40. týdnu kolem 23. hodině večerní k nim přijela s kontrakcemi, tak jejich první otázka na příjmu byla : „Je naše?“ Když na ně manžel vybalil veškeré papíry, že tam chodím od 36. týdnu, tak to jen lítalo. :)

Ano, souhlasím. Empatie se ve zdravotnictví vytrácí.

Příspěvek upraven 27.11.18 v 14:58

 • Zmínit
 • Nahlásit
Lendie
27.11.18 14:56

Teď ležím akorat v nemocnici s tvrdnutim bricha a kdyz jsem rikala, ze po magnesiu mam pocit navalu, bolesti hlavy a ze mi je sptane po nem tak mi bylo tez receno, ze to neni mozne :lol: . O dva dny pozdeji mi tez pustili kapacku pomaleji a bylo to o neco lepsi. Posledni 2 dny mrnous kope snad bez pauzy tak se ptam jestli se nemuze neco dit spatneho s mimcem a bylo mi receno teg ze jsem precitlivela a ze je hloupost abyh tak moc citili v 19+5 pohyby. Doktor se mi prakticky vysmal. A přitom je citim uz delsi dobu,na dotek a nekdy ty prudsi i vidim jak se mi hybe bricho. Takze prcek kope stale a ja nevim cim to je. :mrgreen:
Tesim se az me pusti domu a doufam ze vse bude ok. :(

 • Nahlásit
466
27.11.18 16:15

Pokud na to máš sílu, napiš fakt stížnost na přednostu toho.oddělení, ať ví,co tam má. Jinak je to peklo, když se člověk stane oběti takoveho systému. Já mám zatím za sebou jen jednou nemocnici v krči s dvouletým synem a dodnes kudy chodím, tudy chválím. Doktorky fantastický, sestřičky vesměs taky a i ty nejhorší byly prostě normální. Každý den pokoj dezinfikovali, jídlo bylo dobrý, kdykoli bylo něco třeba, rádi pomohli. Jen na pohotovosti seděla koza sánská považující mě za hysterku, když tam jedu s dítětem, které jen dva dny nechce pít a k tomu začalo zvracet. Je to lidech

 • Zmínit
 • Nahlásit
5029
27.11.18 16:36

Hlavne se nauc branit. A rozhodne bych tam nesla rodit. Zvlast kdyz jsi netrvala na vyskrtnuti lzi o uzkosti atp.

 • Zmínit
 • Nahlásit
10536
27.11.18 20:19

@Pudloslava Moje zkušenost (před několika lety) z okresního špitálu. Už tam neuklízí zaměstnanci nemocnice. Uklízí pracovníci úklidové firmy.
A uklízí halabala. Z perzonálu jim nikdo nic neřekl. Asi dostali přes čumák.
Jaká je tam situace teď, netuším, nyní jezdím do jiné nemocnice. Tam uklízí zaměstnanci nemocnice a na čistotu jsem si stěžovat nemohla. Ale manžel tam po operaci „chytil“ zlatého stafylokoka.
A v tom ušmudlaném okresním špitále, kde jsem byla na operaci se slepým střevem, jsem nechytila žádnou infekci.

 • Zmínit
 • Nahlásit
5029
27.11.18 20:48

@Lendie Trvala bych na utz, kdyz ti tvrdne bricho a dite neobvykle moc kope

 • Zmínit
 • Nahlásit
3871
27.11.18 22:04

Slyšet sestřičky, jak mě pomlouvaji na chodbě, tak tam vlitnu. Vyber jinou nemocnici.

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
27.11.18 22:12

Taky mam s porodnicemi jen ty nejhorší zkušenosti. Sem bych určitě nešla.

Za mně - Pražský Apolinář, Bulovka a Podolí :pocitac:

Apolinář: přišla jsem v neděli na pohotovost se silným krvácením a bolestma v 9tt. Nepříjemná sestra mně vyhodila, že prý nemám v praze trvalý pobyt a mám odjet na Mělník. Na mé naléhání mně vzali, a za 5 minut pustili, prý je vše ok. Druhý den jsem jela ke své gyndařce a už žádné těhotenství na UTZ neviděla :,(
Bulovka: Přijela jsem opět v noci, stejný důvod. Krvácení a křeče v 8 tt.Znovu mně seřvaly, že k nim nepatřím. Dokonce lékařka vyslovila větu, že jako neví co čekám, že udělá. Mimi to tentokrát ustálo. OK
Podolí: tady jsem rodila… přijela jsem s odteklou vodou v termínu, mírné pravidelné kontrakce.. vše vnaprostém porádku. Nicméně ordinujícímu doktorovi, který byl arogantní, nepřestavil se, a při extřmně bolestivém vyštřesní na konci 1. doby porodní jsem si pripadala jako kráva při inseminaci :zed: zavelil na císaře (bez vysvětlení, bez infikace na straně dítěte a 10 minut po zavedení oxytocinu :cert: ). Příprava k operaci jsou doteď moje noční můry podobně mučení ze středověkého filmu, kdy mi během nejsilnějších tlačících kontrakcí zakázali tlačit, přivázali nohy i ruce a zaváděli cevku + další nesmysly. Na šestinedělí podobná hrůza jako tady - taky jsem si připadala jako blázen, nikdo mi nic nerekl a jen si ze mně dělali srandu, že vyšiluju. Osypala jsem se od kolen ke krku, nevím z čeho a měla jsem strach, aby to nebylo infekční … dělali si ze mně jen srandu a pomoc žádná, pak mně raději pustili domu dřív (i přesto, že jsem byla po sekci) at si pry zajdu někam na kožní … :nevim:

 • Nahlásit
756
28.11.18 07:52

Ja mam zase s apolinarem vyborne zkusenosti. Behem tydne,co jsem obesla hekarnu,rizikovku,sal a 6nedeli vse super :lol: az si tak obcas rikam,ze mam asi nejakej divnej ksicht,ze kazdy hned jihne :lol: protoze i z recenzi nejhorsi lekari jsou ke me mili :lol: ono s tou spadovosti je v praze obr problem,protoze prednost maji 1) obvodove rodicky a, 2) registrovane rodicky. Bydlime na Praze 8 a kdyz jsem jela s obj synem do Krcske nemocnice,tak me taky chteli poslat na Bulovku,az jsem si dupla a bylo to. Navic,na Bulovce neni detska chirurgie, tak by ho osetrili na dospelem pry.

 • Zmínit
 • Nahlásit
35842
28.11.18 09:48

@Astyna88 na Bulovce detska chirurgie je - koukala jsem, jestli ji nezrusili, ale na webu ji normalne furt maji. my jsme tam taky spadem a take jsem jeli do Krce, ale ackoli to bylo o vinekdu, chytli jsme kolonu a dite mi omdlivalo v aute na dalnici, tak jsem si rikala, ze napriste snad bude ta Bulovka lepsi.

 • Zmínit
 • Nahlásit
756
28.11.18 11:15

@Pudloslava

Jenze neoperuji tam orchedopexi, to delaji jen na vinohradech nebo v krci. Jinde jen dospele s bloudivym varletem, takze tam bylo zbytecne jezdit,kdyz v krci by chti stejne vlastni vysetreni a maji tam na tuto operaci anesteziology a odborniky. Proto jsme skoncili v Krci. My jsme jednou byli na Bulovce na chire,kdyz si syn porezal prst, cekali jsme tam hodinu s krvavym kapesnikem a strachem,ze prijde o prst,mezitim si vesele prevazovali sadry,az tam teda prisla vrchni sestra a vzala nas. Doktor to zasil tak,ze to museli na poliklinice na kontrole znova rozriznout, pry si nedal praci se slachou a syn by prstem nepohnul. Dokonce si bral i jmeno lekare,pry toho je na nej uz hodne…

 • Zmínit
 • Nahlásit
35842
28.11.18 13:55

@Astyna88 jezkovy zraky 8o

 • Zmínit
 • Nahlásit
1728
29.11.18 12:54

Tak tam bych rodit nešla 8o nejen že se neshodnou, ale i kdyby ty úzkostný stavy nastaly (tam bych se ani nedivila), tak mají člověka uklidnit a ne mu ještě vynadat, a propouštěcí zpráva se dává všude do ruky při odchodu…bála bych se, aby mě pak nenařkli, že jsem utekla

Příspěvek upraven 29.11.18 v 12:55

 • Zmínit
 • Nahlásit
13291
3.12.18 19:57

@Astyna88 No tak moji mámě se takhle ulomil nůž při vykostovani ryby a zasili jí to na chirurgii v Motole přesně tak, že nemůže hýbat dvema prsty. :pocitac: Řeznická parta na pohotovosti, klasika

 • Zmínit
 • Nahlásit
21.12.18 16:16

No tak to je hruza nemocnice.. Muzes nam tehulim rict o kterou jde, abychom vedeli, kam urcite nejezdit? Co si tam o sobe mysli? :cert: Uplne me to nastvalo!

 • Zmínit
 • Nahlásit