Doma po operaci

Rodičovství

K sepsání deníčku mě vede několik důvodů. Tím prvním je, že bych hrozně ráda poděkovala všem, kteří mě a mého synka drželi nad vodou, když jsme čekali na operaci hlavičky (viz předchozí deníček), zejména pak nejúžasnějším maminkám z naší skupiny, děkuji holky! Druhým důvodem je, že nedokážu zapomenout na ty hrozné dny, které jsme v nemocnici trávili, doma je toto téma tabu, údajně aby se zapomnělo, ale to mi nějak nejde, když vidím toho broučka a jeho jizvu.

Vzhledem k tomu, že operace měla již 11. ledna tohoto roku, tak jsme mohli mít všechno dávno za sebou, ale Petříček dvakrát onemocněl, potom neměli dostatek jeho krve a náš úžasný stát vymyslel, že rodiče nesmí dávat krev svému dítěti, tak se čekalo na krevní banku.

Přes všechno jsme nakonec 12. 3. Nastoupili do nemocnice a operace byla 13. 3. V neděli jsme ráno přijeli, ubytovali se a pak mi broučka oholili dohola. Ty jeho krásné vlásky tak smutně padaly na zem, no řvala jsem i s ním. Pak nás čekali odběry, to mě sestry vyhodily z vyšetřovny, že mi pak malého přinesou, no trvalo jim to přes půl hodiny, jen jsem slyšela strašný křik a myslela na to, co se bude dít v pondělí.

Noc byla pro Petříčka klidná, prospal ji celou, ale od tří od rána jsem měla zakázané ho nakojit, takže jsem ho přes 8 hodin musela držet o hladu, než si pro něj přišli. Pak šlo ale všechno hrozně rychle. Maminko, miminko si dejte do postýlky, jede se na sál. Tak jsem poslechla, ale ten vyčítavý pohled broučka nikdy nezapomenu. Měla jsem dovolené doprovodit ho k sálu, tak jsem šla vedle postýlky, držela Petříčka za ruku a on se na mě smál. U sálu jsem mu mohla dát naposledy pusinku a pohladit ho a odvezli mi ho. Už jsem jen slyšela pláč, jak mě volal. Operace trvala přes 4 hodiny.

Hodinu potom, co se zavřely dveře od sálu, jsem nevydržela a šla se k němu podívat, slyšela jsem nářek, jak tam plakal… bylo mi ještě hůř, takový strach jsem ještě nezažila. Nechápala jsem, proč pláče, jak to, že nespí a napadaly mě strašné myšlenky, že ho málo uspali a teď leží s otevřenou hlavičkou. No prostě jsem se sesypala. Po 4,5 hodinách přišla doktorka, že už skončili, ale za malým nemůžu, zatím, že nejdřív tak za 3 hodiny.

Verdikt zněl, že to Petříček zvládl v pořádku, ale jak byl vystresovaný, tak ho nedokázali přes hodinu uspat, nemohli najít žádnou žílu. Při operaci zjistili, že měl již utlačovaný mozeček, konkrétně bílou kůru mozkovou, která pomáhá učit se novým věcem. Teď nikdo neví, jestli to bude mít nějaké následky nebo ne, údajně budeme čekat.

Když už minula doba, po kterou jsem mohla konečně jít na JIP, utíkala jsem tam… ať se na mě lidi dívají jak na blázna, musela jsem ho vidět. Ten pohled byl ale šílený, můj malý mazlíček tam ležel napojený na přístrojích, tak malinký a bezbranný, těžce dýchal, ovázanou hlavičku. Na oddělení JIP jsem byla každou chviličku, kdy to šlo, hodněkrát i usnula nad postýlkou a sestry mě vyháněly vyspat se, ale já jsem nemohla. Kdykoliv jsem přišla, zvýšil se mu tep, když jsem mu zpívala, i ze spaní reagoval.

Když se začal probouzet, zkoušela jsem ho nakojit, ale absolutně nic nejedl, za 4 dny vypil jen 50 ml a i to vyzvracel. Navíc mu začaly selhávat ledviny, nečural, protože neměl co. Musela jsem seřvat doktora, ať konečně něco dělají, že už nechci slyšet, že to budou sledovat. Na druhý den navíc strašně opuchl, nic neviděl, pusinku skoro neotevřel, byl to nestrašnější pohled, jaký jsem kdy zažila.

5. den mi ho však dali na pokoj, že se mu u mě bude dařit lépe, a naštěstí to tak bylo, sice mi zvracel antibiotika, ale začal se lepšit a papat. Otoky zmizely 8. den po operaci. Celou dobu to nesl strašně statečně, nestěžoval si, a i když skoro neviděl, měl náladu na to si hrát, ale to až ten 5. den, když už jsme byli zase spolu.

Nikdy, nikdy jsem nezažila takový šílený strach a beznaděj, takovou úzkost a bolest. Nevím, proč zrovna nás tohle potkalo, ale je to za námi a nezbývá než zapomenout. Jenže jak, když nikdo nedokáže říci, jestli to bude mít následky nebo ne.

Teď už nám všechno připomíná jen jizva přes celou hlavičku od ouška k oušku.

Děkuju všem, že nás podporovali a že dočetli až sem. Moc děkuji!

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
dykyy
Nováček 2 příspěvky 10.04.12 08:03

Strašně moc držím plce… :srdce: :srdce: :srdce:

 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 10.04.12 11:37

Mrzí mě, co jste si museli vytrpět :( Moc držím pěsti, aby vše bylo v pořádku!!! :( :hug: :hug:

 
Mišanila  10.04.12 13:43

Držím moc pěsti ať je malý v pořádku!

Jen se propříště nenech vyhodit z té ošetřovny, teda pokud u toho neomdlíváš a zvládáš to a stojíš o to, já jsem se taky nedala. většinou stačí jen trvat na tom, že budeš u všeho a oni se nebojácných matek zaleknou…

Dětem odběry vadí a brečí ať už je tam maminka nebo ne, ale takhle tě tam aspoň má u sebe a ty víš, co se děje.
Nedávno byl v médiích případ, kdy jim po nějakém ošetření vrátili miminko se zlomenou rukou, nikdo samozřejmě neví, jak se to mohlo stát. Už proto a i z jiných důvodů chci být u všech zákroků, které děti podstoupí. Navíc ne všechny sestry jsou k dětem milé a v přítomnosti rodiče si tolik netroufnou.

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 10.04.12 14:14
Moc vám držím palečky!!!!!

Je to deníček u kterého pláču ! Hodně zdravíčka Péťovi a Vy myslete na to ,že děti jsou úžasné a mnohdy vyvrátí lékařské nebude, nedokáže! Zvládne to uvidíte !!!!Moc na Vás myslím a přeji jen to hezké!

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 10.04.12 19:45

Moc na vás myslím a přeji ať je vše v pořádku.

 
Honey 80
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 10.04.12 19:55

Držím malému Péťovi všechny palce co mám :kytka: :kytka: . Doufám, že vše zlé jste asi už vybrali a te´d už bude jenom dobře!! Moooc se opatrujte ;) ;)

 
Essexi
Závislačka 3032 příspěvků 10.04.12 21:09

Držím palečky ať je všechno v pořádku :hug: :hug:

 
MegyS
Stálice 70 příspěvků 10.04.12 22:42

Mám slzy v očích. Vždycky, když se dočtu nebo slyšim o tom že malé dítě je nemocné nebo podobně tak at chci nebo ne vrhnou se mi slzy do očí. Malému přeji jen a jen zdraví. :hug: :hug:

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 11.04.12 10:30

Přeju jen a jen strááášně moooc zdravíčka, aby byl Péťa brzy v pořádku a zdravý :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: . Snad je všechno zlé už za vámi a teď už bude jen dobře :hug: :hug: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
Lejla77
Ukecaná baba ;) 1915 příspěvků 21.11.14 14:50

… nemám slov…
jsi statečná!!! a Peťulka taky!!!

 
Renaku
Ukecaná baba ;) 2101 příspěvků 7 inzerátů 22.11.14 22:04

Uf, jsi statecna mamka, ja bych tam na ne vletela :oops: ale snad bude uz vse dobre!

 
Epe
Kecalka 138 příspěvků 24.11.14 12:26

Držím vám palečky ať je všechno v pořádku a přeju Péťovi hodně zdravíčka :lol: :srdce: :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama