Drugs & Ghosts

O životě
  • Anonymní
  • 25.03.16

Duchové a různé nadpřirozené bytosti. Existují, a kdo říká, že ne, tak se s nimi stejně dřív nebo později setká.

V boha nevěřím, skoro všechna náboženství se mi příčí, církev nepodporuji, nemodlím se. Od jisté doby věřím pouze v sebe nebo v karmu - tom, co uděláš, se ti dřív nebo později vrátí zpátky, ať už v tomto životě, nebo v těch příštích.

Jeden krásný rok, kdy se narodil můj mladší bratr (za kterého bych život položila), jsem se začala cítit odsunutá. Asi jako většina dětí, kterým se narodí mladší sourozenec. Ale nebrala jsem to jako nevýhodu, vlastně jsem byla ráda, že se rodiče o ní starají více než o mě a že se jí pořád věnují. Brzo a velmi rychle jsem se osamostatnila a navíc beru každou zkušenost v životě jako užitečnou a potřebnou.

Už vím, že rodina se o mě starala a stará doteď nejlíp, jak umí, jenom kdysi jsem to neviděla.

To, že se o mě doma tehdy nezajímali tak, jak bych si v té době přála, jsem si vynahrazovala jinak - začala jsem kouřit, pak to byla marihuana, alkohol, a pak jsem poprvé zkusila lysohlávky. Nakonec začala brát pervitin, který jsem si oblíbila na krátké tři roky.

Mezi tou dobou se u nás doma začali dít zajímavé věci. Hlavně večer. Myslela jsem si vždycky, že za to mohou halucinace kvůli nedostatku spánku. Možná mohou, možná ne.

Jeden večer se mi sám zapnul počítač, jindy zase se zapnula a vypnula světla. Často něco spadlo v kuchyni, když tam zrovna nikdo nebyl. Různé zvuky byly na denním pořádku a dá se říct, že jsou slyšet doteď, někdy i ve dne.

Strach už nemám, spíš jen takový zvláštní pocit. Nevím, jestli to vnímá i zbytek rodiny, ale já ano. I s mojí fenkou, vlastně vždycky poznám, že něco u nás je, hlavně díky ní. Občas si štěkne, jindy to jenom pozoruje - ale velmi pečlivě. Nejde to vidět, pouze cítit (a nebo slyšet).

O své existenci se duch/ové hlásil/i, hlavně když jsem byla na drogách. Viděla jsem někoho chodit po pokoji, světlo mi nešlo zapnout a ani jsem často nemohla nahmatat zapínač. Před očima jsem viděla různě tvary „obličejů“. Nebo jsem třeba cítila, jak mě něco tlačí do postele a nemůžu vstát. Pravděpodobně jsem prožila spánkovou paralýzu.

Jedno z hrozných věcí, co se v té době událo, bylo to, že bratrovi začala epilepsie - jak jinak než v noci, kdy jsem byla sjetá.

Byla to pro mě strašně vysilující zkušenost. Vypadala, jak kdyby jí posedl ďábel a měla každou chvíli umřít - modré rty, neuměla dýchat, oči v sloup, třepala se. První pomoc jsem samozřejmě dělala já, stejně jako u všech jejích pozdějších záchvatů.

Ale zvláštní bylo, že se jí to stalo pokaždé a pouze, když jsem v ten den na něčem fičela. A taky jsem si začala myslet, že za to opravdu můžu já. Měla jsem si problémy s přítelem, školou, rodinou, zdravím, ale ani jsem se nesnažila to nějak řešit.

Byla jsem i za psychiatričkou si pro pomoc, kvůli úzkostem, ale byla to jedna z těch věcí, co bych raději neudělala. Jevila o mně zájem přesně takový zájem, jako asi každý, kdo si myslí svoje o drogách, aniž by je zkusil, nebo se snažil pochopit důvod. Takže mi napsala nějaké prášky, které samozřejmě nepomohly, a věnovala se mi maximálně 5 minut. Tak už jsem k ní na třetí sezení nešla.

A tak mi došlo, že nepotřebuji pomoc od nikoho a že všechno zvládnu sama a bez pomocí druhých.

Jak jsem řekla, tak se i stalo. Potřebovala jsem akorát změnit prostředí, opustit rádoby přátelé, a to nejdůležitější - najít smysl svého života.

V té době jsem za začínala zajímat o karmu, o životě a smrti, o energie. A světě div se, přestala jsem drogy užívat a bratr jako záhadou přestal mít epileptické záchvaty.

Možná že jsem trochu pověrčivá, ale myslím si, že to má spolu souvislost. Protože pro mě je nejhorší prožít strach o své blízké a zvlášť, když jde o mého mladšího bratříčka. A že to byl důsledek za to, co jsem své milované rodině dělala, za stres, tak mi to ti duchové dávali najevo.

Dokončila jsem školu, brzo se budu stěhovat. Nyní už drogy neberu, nekouřím cigarety ani marihuanu a alkohol nesnáším. Vyhýbám se chemii, problémy řeším hned, ráda čtu a baví mě se sebevzdělávat. Nedělám nic, co mi je proti srsti.

Mým smyslem života se stalo to, že chci být pro přírodu přínosem, ne zátěží. Takže prvním (pro některé nepochopitelným) krokem bylo přestat jíst maso. Na užívání mléka a mléčných výrobku se taky brzo dostane řada. Snažím se nepoužívat všechno, co může jakkoli ubližovat zvířatům. Ale o tom možná někdy příště. :D

Miluji svého přítele, se kterým máme v sobě navzájem oporu, kterou nám může každý závidět. Nezdechly mi rostlinky, které pěstuji, ani domácí mazlíčci, o které se starám. Z naší lásky se nám za pár měsíců s čistým svědomím a vědomím, že bude o něj dobře postaráno, narodí miminko.

Jo, a „straší“ u nás pořád, ale malinko. Ale duchové jsou přece součástí našich životů. Třeba nám jenom chtějí poradit a pomoct. Stačí jen vnímat.

Hodnotilo 38 lidí. Score 1.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  25.03.16 00:36

Gratuluji, že jsi se dostala z drog a také k miminku. Ovšem pokud chceš mít zdravé dítě, nedoporučují experimentovat s jídlem, dokud jsi těhotná, nic neomezuj. V duchy a paranormální jevy věřím, ale v tvém případě bych deníček, pojmenovala spíše příběh jedné feťačky. Deníček je jeden z nejhorších, co jsem četla, ale tobě přejí štašný život, zdravé miminko a pro lepší psychický stav bez duchů navštěvovat odbornou pomoc… :kytka:

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1320 příspěvků 25.03.16 00:42

:P proč né at žijí duchové. Píšeš, že se ti začli zjevovat v obdobi, kdy jsi brala drogy zejména lysohlávky jsou halucinogenní. Nekladla bych tomu nějaký hlubší význam ;). " Nezdechly mi rostlinky ani domácí mazlíčci" tím jsi mně rozsekala :D :D :D

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 25.03.16 01:30

Ne ze bych neverila na duchy tedy, ale po tom co jsi brala, se ani tomu vsemu co jsi videla nedivim.
Mne se denicek libi tim, jak jsi uprimna.
Jen moje rada pokud mohu :D Nekdy z extremu se clovek vrha do dalsiho -to maso ti chvalim, ale ver, ze vseho moc skodi a ted v tehotenstvi jez zdrave a na co mas chut opravdu.
Preji vse nej Tobe, priteli i vasemu detatku co se narodi. :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:
Sestricce samozrejme take :srdce:

 
Nikolettka1
Stálice 96 příspěvků 25.03.16 02:26

Já na „energii“ - tak bych to nazvala já věřím také. Ovšem u tebe mi to přijde, že si prodělala toxickou psychózu - jen můj názor! :nevim: maso bys měla jíst kvůli mimču, a mléko? Vem si to z druhé stránky když by nikdo nepil mléko tak by dojná zvířata měla velké zdravotní potíže ve vemenech. A to by nebylo dobré!!! Přeji hodně zdaru v životě :kytka:

 
Pov
Kecalka 204 příspěvků 25.03.16 07:04

Co je to za kec, ze by dojna zvirata mela problemy, kdyby lidi nepili mliko? neco si o tom prectete, jo. kravam je hned po porodu tele odebrano, bycci vrazdeni(tele­ci),jalovicky nechany po dobu nezbytne nutnou a pak se krave udrzuje laktace prave dojenim, jezis :nevim: prznime zvirata kvuli vlastnimu poteseni z jidla :pocitac: co se tyce vegetarianstvi v tehotenstvi-proc ne, predpokladam, ze autorka je seznamena se vsim a treba takova soja obsahuje mnohonasobne vets. i obsah bilkovin nez maso a tak je to se vsim, vse se da nahradit, ono to mliko zas tak zdravy neni, jsme defacto jediní savci, kteri piji materske mleko(jinych matek)po dobu delsi nez kojeneckou, takze ani veganstvi bych se nebala.co se tyce duchu, tak nevim, nakolik za jejich zjevovani mohly drogy, ale i tva vlastni aura mohla zpusobit epilepticke zachvaty sestry, jeji podvedomi nejspis silne vnima, co se deje tobe a na ty drogy mohlo reagovat takhle. drzim ti vsechny pesti, co mam, at jsi ok a tve miminko a sestra taky! :kytka:

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 25.03.16 07:25

@Nikolettka1 ‚velke zdravotni potize ve vemenech‘?! To jako fakt? :lol: :lol: :lol:

 
Jana525
Závislačka 3863 příspěvků 25.03.16 08:09

Ty jsi proste extremistka, taky takoveho cloveka znam, primo ve sve rodine. Az cas ukaze, zda se ti podari najit vyrovnanost v zivote. Pamatuj, ze zadny extrem neni dobry a svedci to o tvych vnitrnich psychickych problemech.

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 25.03.16 08:48

Ahoj, krásnej deníček, určitě tě strašili proto, že jsi marnila svůj život :kytka:

 
Maddlen
Závislačka 3173 příspěvků 25.03.16 08:49

No, jak to napsat a neurazit…
Na duchy i karmu velmi věřím. V tvém případě bych to ale dávala do spojitosti s drogami. Mnoho mladých lidí, kteří mi prošli „pod rukama“ popisovalo ještě šílenější stavy. Je dobře, že už 2 roky abstinuješ, přeji ti, abys vydržela. A doufám, že miminko není jen další forma úniku od reality. Promiň, ale působí to na mě trochu z extrému do extrému. Opravdu nic ve zlém. Ale možná by bylo lepší, kdybys nejdřív žila „normální“ život, pracovala, zažila delší dobu tu všední realitu, abys věděla, jak se s ní srovnáváš. Protože s dítětem ten stereotyp a kolotoč přijde. Přeju ti, aby sis sebou a svou psychikou byla vždycky jistá. :kytka:

PS: Psychiatrička ti nedoporučila detox a odvykačku a psala ti prášky? Zvláští postup…

 
Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 25.03.16 08:58

Klidně se nebojím napsat, že sestřiným neurologickým problémům spíš nepomáhal pobyt vedle zfetlé magorky.

A jinak hezké video o těch „potížích ve vemenech“, když nebudem pít mlíko. Doporučuji, opravdu krásné video a má jen 5 minut.

Něco o mlíčku

Příspěvek upraven 25.03.16 v 08:58

 
Pennya
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 25.03.16 09:34
Všeho s mírou

Deníček, zajímavý, při každé další větě se mi vyvalovaly oči z důlků, perfektní po ránu :palec:
teda holka tysis uměla zažít život. Ale nepřeháněj to s ničím, hlavně se drž a nespadni do toho znova :)..ježiš to video je hrozný,(přiznám že i trochu černě vtipný, ale hrozný!) nevim kde takhle s nima zacházejí, to posbírala ze všech farem které pak zavřely kvůli týrání zvířat ne? navíc je to v zahraničí. ale to stím opakovaným zasemeňováním kvůli mléku mi přijde jako blbost-kvůli masu no tomu bych možná věřila, ale pořád ne takovým způsobem..známý známého, jak se říká, má malou domácí farmu, na mléko, a nic tak hrozného to není, mají se tam docela dobře bych řekla, mají své pastviny - oproti tomu že prostě ve volné přírodě „divokou“ krávu prostě nenajdete..jasně že by se ktěm zvířatům mohli chovat lépe, ale maso zvířat se jedlo odjakživa, tak v tom nevidím problém..snad jen bojovat proti tomu hroznému zacházení které se může někde odehrávat..ale to u nás snad ani není na to tu máme příliš ochránců zvířat..ono se taky říká že v dospělosti už mléko není dobře stravitelné pro nás,,ale v obchodě najdete spousty jiných průmyslových věcí které nejsou stravitelné,,a přece se zas nebudem vracet do doby kdy jedly jen kořínky a bobule :roll: :lol: a to je zas na jinou diskuzi..

 
melori
Kecalka 238 příspěvků 25.03.16 09:51

Po lysohlavkach vidi bubaky asi kazdy :P

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29735 příspěvků 8 inzerátů 25.03.16 09:55

:mrgreen: Tvůj deníček je jedna velká haluška…

 
lucillee
Echt Kelišová 8044 příspěvků 6 inzerátů 25.03.16 10:05

@Pennya no pokud by kravy nebyly inseminovane porad dokola, tak produkce mleka klesne az laktace skonci-krava s malou produkci se nevyplati! opravdu je to tak, ze maji jedno tele za druhym. Normovana laktace je 305 dni, aby mohla byt v mlecnem prumyslu a neskoncila v karbanatcich, musi nadojit dostatek-normu na pocet kg. Za „optimum“ povazuji zemedelci 1 tele rocne o kazde kravy, nejvyssi uzitkovost ma ve 4-6 letech, pak to jde strme dolu a je vyrazena a porazena.

 
lucillee
Echt Kelišová 8044 příspěvků 6 inzerátů 25.03.16 10:15

Autorce denicku-drzim palce at to vse ustojis, prosla sis temnym obdobim, ale snad jsi poucena a vis co chces. Deti jsou obrovska zodpovednost, i ty chtene a milovane nas casto vytaci a pece o neje je v podstate rutina az do te doby nez se osamostatni…drzim palce at to vse zvladas a prcek tu dela radost :hug:

Jeste k tomu mleku-mam za sebou 6m bez kravskeho mleka, syn mel alergii na kravskou bilkovinu a uprimne receno, uz jsem se k mleku nevratila a je mi lip, vycistila se mi plet a nejsem nemocna…velmi zridka si dam tvrdy syr, jinak mi mleko nechybi a nestradam. :D

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 25.03.16 10:27

Už to tu někdo psal, ale je to trefne - z extrému do extrému… Nemám ráda vylecene fetaky (což je po 2 letech abstinence predcasne tvrdit o tobě), kteří přijdou k jakémusi ‚osvícení‘ a začnou sve okolí rádoby inspirovat a poučovat kterak žit více v souladu s přírodou a nebyt pro ni zátěží atd. Velmi pekna póza… Nicméně moc ti přeji a to hlavně kvůli tomu miminku, aby ses dala do kupy a mela pohodový šťastný život. Chce to odvahu a silu :hug:

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 25.03.16 10:43

Přeji ti ať jsi spokojená a ať jste štastna rodina. Zaujaly mě dvě věci. Věta už nedělám nic, co mi je proti srsti. To s miminkem moc nejde, připrav se na to, že budeš muset dělat spoustu věcí, které bys raději nedělala, že je to narocny, ale taky krásný. A druha věc, pises že ti nezdechly kytky, jak se ti to daří? Co pěstuješ? Mně loni zdechly sazenice rajčat a letos snad ani nevzejdou :cert: krásný den :kytka:

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15975 příspěvků 25.03.16 10:51

Miluju poučky lidí, co si léta huntují tělo sajrajtem, o zdravém životním stylu a splynutí s přírodou.

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 25.03.16 11:42

Příběh pěkný. Na mě působil místy dost paranoidně, ale jako celek se mi to celkem líbilo. Je fajn, že ses dala na jinou cestu. Osobně se mi nelíbí žádné etrémy (což u tebe bohužel trochu vidím), ale zvolila jsi určitě ten „lepší extrém“ ;) hodně zdraví v životě!

 
petruše33
Kecalka 117 příspěvků 25.03.16 11:55

@Nikolettka1 možná by bys měla zjistit, proč mají krávy pořád mléko…třeba ti trochu přestane chutnat

 
Veru-nka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 25.03.16 12:51

Jen se chci zeptat, píšeš, že jsi 2.roky čistá, změnila svůj život a s přítelem si už 5.rokem. Jsem asi zvědavá ale „jel“ předtím, v tom s tebou? Nebo on Tě z toho dostal? Každopádně držím palce, ať se Vám rodinko daří :kytka:

 
vertunka
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 25.03.16 12:59

Pasáže o duchách jsem raději vynechala abych se nebala :mrgreen: Stejně jsou to pro mě blbosti.
Jsi dobrá, že jsi se z toho dostala, ale podle mě je ještě brzy na závěry.

Mimochodem taky mám mladší segru a drogy jsem nebrala. Nemůžu pochopit co k tomu lidi vede. :nevim:

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 25.03.16 13:58

Mě se tvůj deníček líbil, ale člověk ho musí brát fakt s rezervou :D. Přeji ti zdravé miminko, ale mysli víc na něj a neomezuj se ted v žádném jídle.

 
orionk
Echt Kelišová 7688 příspěvků 25.03.16 15:22

No :think: :think: :think: Myslím že tento deníček je krásný příklad toho, jak drogy naprosto a nevratně vymyjou člověku mozek.
Jinak vašemu miminku hodně štěstí a hlavně zdraví :kytka: :srdce:

 
heřmánková
Povídálka 46 příspěvků 25.03.16 15:38

Byla jsem i za psychiatričkou si pro pomoc, kvůli úzkostem, ale byla to jedna z těch věcí, co bych raději neudělala. Jevila o mně zájem přesně takový zájem, jako asi každý, kdo si myslí svoje o drogách, aniž by je zkusil

Jak sis tuto návštěvu představovala? Nemusíme zkoušet drogy, abychom tě pochopili, ale to co píšeš je haluz. Pokud jsi byla 3 roky na perníku, jen tak se z toho nedostaneš. Pokud nemáš svoji dávku začneš pít a to tak, že o sobě nevíš. Slovo karma dnes zní jak zaříkávadlo. Promiň, ale to co píšeš je extrém na extrém

Příspěvek upraven 25.03.16 v 15:47

 
heřmánková
Povídálka 46 příspěvků 25.03.16 15:48

@hanka.br.

souhlasím

 
Dojcanis
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 25.03.16 16:09

Ty cekas miminko a…
Prosimte jaké že bylinky ti nezdechly!

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 25.03.16 17:36

Autorko, tři roky na pervitinu nejsou zase tak krátká doba, jak píšeš. Můžu se zeptat jak často jsi brala? A bylo to nitrožilně nebo šňupání?

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 25.03.16 17:46

Z jednoho nenormálu do druhého. Deníček se mi nelíbí.

 
Erika252
Nováček 9 příspěvků 25.03.16 18:27

Na duchy věřím a věřím i tomu, že stálo hodně sil se osvobodit od svého stávajícího života a „kamarádů“- přítel byl taky na drogách?
Každopádně Ti fandím a přeji hodně zdraví a štěstí do života Tobě i sestřičce :dance:

 
radúna
Extra třída :D 11336 příspěvků 25.03.16 19:06

Životní postoj máš ode zdi ke zdi. Ale ve svém věku máš na to opravdu ještě nárok ;).
Jinak držím palce do dalšího života. :kytka:

 
ladai
Závislačka 3626 příspěvků 25.03.16 21:21

Přesně tak jak tu zaznělo, jestli chceš mimco měla bys jis normálně, a proč vynechat mléko a mléčné výrobky, nechápu tím zvířeti neubližuje

 
elineckam
Kecalka 469 příspěvků 31 inzerátů 25.03.16 21:23

Nemuzu si pomoct, ale na me to pusobi jakoby autorka nebyla uplne v poradku.snad se mi to jen zda a miminko se narodi do fungujici rodiny, kde je maminka zdrava.

 
Bohulinka
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 52 inzerátů 26.03.16 11:40

" od svých 11 jsem začala kouřit, od 12 to byla marihuana" V páté třídě jsem ještě chodila do družiny :roll: To tě Vaši museli mít sakra na háku. Já si v té době ještě hrála s panenkama :lol:

Deníček mi přijde, no nějak mimo :nevim:

 
eva mrazova
Kecalka 102 příspěvků 26.03.16 14:24

@orionk Asi tak nějak to vidím i já :palec: Pochopila jsem z toho, že sestra měla záchvaty jen v její přítomnosti a pouze ona ji zachraňovala a nikdo jiný z rodiny u toho nebyl. Vždy tu noc byla sjetá, takže nezdálo se jí to? Proč jí první pomoc vždy dávala její sestra místo rodičů? Já fakt nevím. Ti duchové a všechno bude jedna velká halucinace. Snad i s tím sluníčkovým přístupem to není další halucinace. Tvé dítě bych být nechtěla. :zed:

 
Anonymní  26.03.16 22:02

Taky se přikláním k názoru z extrému do extrému.
Jinak, co já znám ze svého okolí, tak podobné problémy - zlí duchové, zlé síly apod. mají většinou lidé, kteří si pohrávají s okultismem.
Ke zvířatům by jsme se měli chovat slušně, ale bohužel některá zvířata jsou tady na světě opravdu pro obživu lidí - krávy, ovce, prasata, slepice a jejich vajíčka… Jiný smysl jejich existence teda neznám.
Nesouhlasím s týráním zvířat, ale vždycky si říkám, že kdyby se veškeré síly těchto extrémních greenpeace upnuly místo k záchraně jedné vyvržené velryby radši k záchraně jednoho bezdomovce nebo nápravě bývalého kriminálníka či prostitutky, tak by bylo na světe líp. Když už chci konat světové dobro, tak začnu od lidí. To, že někde na světe umírají lidé následkem hladu nebo války nás nechává klidnýma, ale že pojedeme zachraňovat např. ohrožené želvy nás dostává do extáze, co že jsme to pro tu planetu neudělali :nevim:

 
Izzylka
Závislačka 2604 příspěvků 28.03.16 10:21

Ty moralistky tady jsou fakt super :zed: Ne každý měl spokojený a plnohodnotný život…moralizují snad jen ty, co měli štastné dětství. Můj život byl katastrofa za katastrofou a autorku i chápu, ne každý si s tim poradí „normálně“. Já teda nefetovala, ani nechlastala, a s duchy mám taky zkušenosti.
Já autorce tleskám za zo že to tak zvládla :potlesk: s miminkem to bude těžké, ale ten tvoreček ji dá důvod se do těch hnusů nevrátit a myslim že si sama uvědomila, že drogy ničemu nepomůžou. Fandim ji :hug:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8711 příspěvků 28.03.16 22:18

Musim rict, ze z denicku jsem mela husi kuzi. Koukam na to uz pohledem rodice a tak me napada jedine heslo:

STOP DROGAM!

 
mmuerka
Závislačka 4431 příspěvků 28.03.16 23:39

Jedno jsem nepochopila, má autorka bratra nebo sestru? :think:

 
Alternativa
Kecalka 237 příspěvků 29.03.16 04:52

@mmuerka Také si nejsem jistá. V příspěvku se zmiňuje o bratrovi i v ženském rodě viz.Byla to pro mě strašně vysilující zkušenost. Vypadala, jak kdyby jí posedl ďábel a měla každou chvíli umřít - modré rty, neuměla dýchat, oči v sloup, třepala se. První pomoc jsem samozřejmě dělala já, stejně jako u všech jejích pozdějších záchvatů. Každopádně autorce přejí ať jí vydrží „osvícení“.

 
mischelinka
Kelišová 6444 příspěvků 29.03.16 09:17

Zakladatelko, moc ti přeju, ať jsi šťastná a daří se. Jen prosím tě, máš sestru nebo bratra? jak v tom nemůžeš mít jasno? Neřeknu, kdyby ses jednou spletla a dala ženskou koncovku, ale celé pasáže?

 
Matteo.emma
Ukecaná baba ;) 1874 příspěvků 05.04.16 08:11

,,Jeden krásný rok, kdy se narodil můj mladší bratr (za kterého bych život položila), jsem se začala cítit odsunutá. Asi jako většina dětí, kterým se narodí mladší sourozenec. Ale nebrala jsem to jako nevýhodu, vlastně jsem byla ráda, že se rodiče o ní starají více než o mě a že se jí pořád věnují,,

sem jediná která si všimla že píše že se jí narodil bratr a pak píše v ženském rodě?? že se o ní starají a že se jí pořád věnuji??? :nevim:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama