Druhá šance

O životě

Jaké to je ztratit celkem hodně, ale mnohem více získat.

Předem se omlouvám všem maminkám, zda se jim můj deníček nebude líbit. Jsou to čtyři roky, co jsem zde uveřejnila svůj první deníček o narození dcerky. Tenkrát bylo vše krásné a tak růžové. Dlouho jsem uvažovala, zda deníček napsat. Střídaly se obavy a rozpaky, ale možná to mé dušičce pomůže.

Štěstí netrvá věčně a v mém případě to tak určitě bylo. Když dcerka oslavila druhé narozeniny, začaly můj život provázet těžké chvíle. Byly to především hádky v rodině, obava o mé zdraví a časté hádky s přítelem. Snaha o udržení rodiny netrvala věčně. Hádky byly častější, nadávky hrubší a dokonce došlo i na facky. V létě mi přítel oznámil, že odchází. Našel si o dost mladší přítelkyni, do které byl bezhlavě zamilovaný.

Po jeho odchodu jsem začala mít těžké deprese. Ta hrozná samota a prázdno se nedalo vydržet. Ještě hůře mi začalo být, když jsem pár dní po jeho odchodu zjistila, že čekáme druhé dítě. Samozřejmě bylo neplánované. Nevím proč, ale brala jsem to jako znamení, že by se snad dalo něco zachránit. Myslím, že naivita ze mne jen sršela.

On se mi vysmál a samozřejmě druhé dítě odmítl. Oznámil mi pouze, že k nám se rozhodně nevrátí, ať si jej nechám, ale budu na něj sama. Byla jsem úplně na dně. Každý den jsem se probouzela uslzená se strachem a obavami v naši budoucnost.

To nádherné stvořeníčko, které ve mě rostlo, jsem nadevše milovala a rozhodla se bojovat za něj, za obě své děti. Bohužel se stalo, že i mne stihl potrat. V sedmém týdnu jsem začala silně krvácet. Z jeho strany žádná lítost, obětí či aspoň slova podpory. Když na to vzpomínám, je mi těžko. Byla jsem plná smutku, beznaděje a tak moc se ponižovala.

Věřím, že každý z nás udělal v životě spousty chyb a tohle byla ta má největší. Snažila jsem se získat zpět lásku člověka, který nestál o mě ani o jeho dcerku.

Po roce jsem nastoupila do nové práce. Poznala nové lidi, kteří mi vlili energii do žil. A především mi padl do oka můj krásný šéf. Jeho modré oči mě uhranuly. Byl o sedm let starší, už měl syna z předešlého vztahu a jeho bývalá přítelkyně ho opustila kvůli jinému.

Hned jsme si padli do oka a po pár dnech si začali psát. Pak přišlo pár schůzek a z nás se stal nádherný pár. Znovu jsem pocítila, jaké to je, když vás má někdo doopravdy rád, miluje vás i s chybami a nejvíc mě uchvátilo, jak si zamiloval mou dcerku a ta mu lásku opětuje.

Ač se to zdá jako bláznovství, tak jsme se po pár měsících vzali. Každému to přišlo jako šílenství, ale my věděli, co chceme a proč se milujeme.

Letos v únoru manžel odjel na pár měsíců do Anglie, kde se mu stal úraz a prodělal operaci mozku. Byly to nejhorší dny v mém životě. Ta bezmoc a strach. Naštěstí je v pořádku. Po jeho návratu mi manžel oznámil, že by si přál ještě miminko. I když jsem měla obavy, nakonec se povedlo a v srpnu mi doktorka oznámila, že čekáme miminko. Nyní jsem v 19. týdnu a vypadá to, že čekáme holčičku.

Nyní konečně každý večer usínám s úsměvem na rtech. Vidím vedle sebe nádhernou princeznu, na kterou jsem neskutečné hrdá. V bříšku mě jemně pokopkává moje druhá princezna a já cítím v srdci takové nádherné teplo.

Vím, že žádný člověk není dokonalý. Žádné manželství či vztah není bez hádek. Ale teď vím, že jde mít vedle sebe člověka, který vám dokáže říct, jak moc jste nádherná, i když vám otékají kotníky, přibíráte kilo za kilem a hormony z vás jen srší. Věřím, že tohle je to mé štěstí.

Hodnotilo 31 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
mmuerka
Závislačka 4431 příspěvků 27.11.15 00:31

Hezký deníček :kytka: Přeju ti, aby vám tenhle krásný vztah vydržel :kytka:. Dávej na sebe a pupíka pozor! :hug: :)

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 27.11.15 06:56

Dobrej deníček i když začátek byl tak trochu smutnej, ale vím o čem mluvíš, sama jsem si prošla něčím podobným. Držím palce at jsi jen už štastná a miminko které nosíš je v pořádku a zdravé :)

 
KW
Kecalka 276 příspěvků 27.11.15 07:14

Mne se Tvuj denicek nahodou moc libi. Drzim moc palecky at vsechno vyjde dobre. A ano, jak se rika: Vsechno zle je pro neco dobre. Drz se a gratuluji k miminku. Uzivej si tehotenstvi :hug:

 
hapi.isis
Zasloužilá kecalka 919 příspěvků 15 inzerátů 27.11.15 07:22

Moc Vam vsem dekuju :kytka:

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 27.11.15 07:40

Moc pěkný deníček, moc Vám to přeji a celé Vaší rodince mnoho štěstí a zdraví :-)

 
Sinquinita
Ukecaná baba ;) 1710 příspěvků 27.11.15 09:29

Krásný deníček! Jako pohádka..jde vidět, že život je jako horská dráha! Přeju Vám moc štěstí a hlavně zdravíčka! :kytka: :kytka:

 
dendule4
Závislačka 4654 příspěvků 27.11.15 10:50

Gratuluji!!! :kytka:

 
hapi.isis
Zasloužilá kecalka 919 příspěvků 15 inzerátů 27.11.15 11:28

Všem děkuji, moc si toho vážím :srdce: :kytka:

Příspěvek upraven 27.11.15 v 11:29

 
MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 9043 příspěvků 27.11.15 13:20

Gratuluji a moc ti to přeju. Sama vím, co to je týraní a facky od milovaného člověka. Drž se, tentokrát to vyjde!! :hug:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 27.11.15 14:49

Jako z telenovely :srdce: :kytka:

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 27.11.15 15:22

Nemáš důvod se omlouvat, štěstí si tě našlo a přeji vám všem hodně zdraví a lásky.

 
gabriela2013
Stálice 82 příspěvků 27.11.15 23:44

Prosla si tezkymi chvilemi ale ted bude uz jen dobre. Preji hodne zdravi a stesti. :)

 
niki V
Ukecaná baba ;) 1066 příspěvků 1 inzerát 28.11.15 08:05

Pěkný deníček, máme to opravdu podobné jak termín porodu tak i ten tvůj příběh mi připomíná ten můj, který špatně začal s mým ex přítelem a porodem mrtvého miminka, ale pak jsem potkala manžela taky jsme se vzali po krátké době a těšíme se spolu teď na chlapečka. Přeju ať vše klape v životě a mnoho štěstí a už žádné trápení:-)

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 11.12.15 17:00

Hezké čtení, ať Vám všechno vyjde!

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Druhá princezna


Reklama