Editino štěstíčko - 32. týden

Těhotenství

Ahoj těhuholky! Jak se daří v dalším týdnu? Předem varuju, že dnešní deníček je poněkud obsáhlejší, takže pokud se jej rozhodnete louskat celý a ke konci už vám nebude zbývat sil, tak si nestěžujte, že jsem vás nevarovala !!!!! My máme za sebou další kontrůlku, tentokrát skoro 1,5 hodinovou! Vše je v naprostém pořádku, tlak fajn, moč fajn, mimís hlavičkou dolů a srdíčko tluče jako o závod.

Jen ta váha!!!! Zase mám o dvě kg více, čili už + 13 kg. Je to možné?? No je :o) Dost mě rozesmál manžílek, když jsem si mu ráno posteskla, že s takovou to do těch 15 kg opravdu nedotáhnu a že zase budu na konci jako menší slůňátko.
Tak on na to: neboj, však mimisek už toho za ty 2 měsíce moc nenabere, takže nanejvýš ještě přibereš 4 kg hi hi hi, na čež já - no jo, jenže on to není mimísek co se cpe každý den čokoládou :oD
Vážně nechci to moje přibírání dramatizovat, jen se o tom tady zmiňuju, ať víte, že mé předsevzetí se ve sladkém omezovat jaksi nebere za své a z mé „pevné vůle“ bych radila si nebrat příklad :o)

Dnes Andrya přišla s jednou mladičkou PA, která se teprve zaučuje. Byla moc milá a bylo vidět, že jí všechno zajímá a že si svou práci vybrala opravdu proto, že jí to baví. Sice nebude asi soukromou PA, ale to nevadí, protože státních PA, co by svou práci dělaly opravdu s láskou a dobře je potřeba jako soli!!!! To by potom nemusely ženy jako já rozbíjet prasátko, aby si mohly dovolit péči, která by jim vyhovovala.

Takže jsme probíraly spoustu témat a navíc Andrya přinesla několik albumů a fotky porodů, kterých se účastnila. Prohlédl si je i manžílek a Polinka, která mě překvapila tím, že na jedné fotce, kde je sotva vidět jak se prořezává ven hlavička začala na ten kousíček hlavinky ukazovat a volat - baby ! Vážně zírám, že to poznala. Možná si pamatuje, „od kud“ se rodí miminka právě z videa (3× porod do vody), které nám bylo doporučeno sledovat i s Apolenkou, kdyby náhodou byla přítomna porodu, ale to se zdá vždy shlédne s nevelkým zájmem a jde si po svých. Asi to dítě vstřebá a pamatuje si více, než si myslíme!!!!

Abych pravdu řekla, já jsem z těch fotografií měla smíšené pocity. Ale jeden pocit převládal nad ostatními - závist. Závist, že tyhle ženy už „to“ mají za sebou a pak přišel smutek, že možná já nikdy nezakusím, co to ony. Řekla jsem o tom i Andryi, nechci nic maskovat, přeci jen potřebuje vědět, jak se cítím a co v sobě dusím. Řekla jsem jí, že si ráda prohlédnu fotografie cizích porodů, kde je vyfocen každý detail a zachyceno je i nadšení a totální štěstí rodičů, když se to miminko narodí, ale nakonec to co pro mě tyhle fotografie znamenají je právě tohle - cizí lidé, cizí porod - jejich porod.
Můj může být zcela odlišný a vlastně bude právě tím, že bude NÁŠ a jak to vše budeme prožívat a co se přitom stane, na to mě nemůže připravit žádná kniha, žádná fotografie. To se musí zažít.
A čím více budu číst, čím více budu okoukávat cizí „zrození“ tím větší se ve mě usazuje smutek a strach z nepoznaného.

Někdy bych už nejraději měla celé to těhotenství za sebou, ale ne proto, že se mi špatně dýchá, nebo chytám do lýtek křeče a přibírám kilo za týden :o) Ale proto, abych věděla, jak to celé dopadne!!!! Kdyby mi někdo mohl předpovědět, že tentokrát přirozeně porodím a zažiju to, co to je hned po narození držet své malé, upatlané a pupeční šňůrou se mnou ještě spojené miminko, které mi bude položeno na hruď a já budu moct být svědkem toho, jak nabere svůj první dech, tak si zbytek těhotenství užiju opravdu bez starostí, ale protože NIKDO neví jak to celé nakonec dopadne, tak se prostě někdy přistihnu, jak se tím trápím a bojím se. Bojím se, že mé tělo není schopné porodu. Bojím se, protože poprvé mi nebylo umožněno počkat alespoň do náznaku kontrakcí a tak si říkám, že mé tělo třeba ani „nefunguje“ a neví jak porodit.....

Andrya samozřejmě pochopila, moc dobře si uvědomuje, jak je pro mě celé tohle těhotenství a porod důležitý a někdy mi je jí až líto, protože do ní vkládám hodně svých nadějí. Vím, že zařídit to, aby můj porod proběhl jak si představuju nemůže, ale právě proto, že má obrovskou zkušenost s porody doma po císaři byl důvod, proč jsme si jí vybrali.

Nu dost už ne Ed???? :o) Já melu páté přes deváté viďte a možná to ani nedává smysl, za čež se omlouvám !
Asi jsem se potřebovala trochu po dnešku vypsat ze svých pocitů a opravdu už je mi lépe. Naštěstí můj muž oplývá optimismem a ví přesně co říct, abych se tolik netrápila a začala se opět těšit na to, co nás brzy čeká.
Tak se těším, piju čaj z malinového listí a masíruju hráz (teda teď ne, teď píšu deníček :oD)

Další kontrola je opět za 2 týdny a prý budeme probírat, jak rozpoznat por. bolesti a začátek porodu!!! Jsem opravdu zvědavá, zda to poznám a kdy se „TO“ vůbec stane. Andrya si myslí, že přenášet nebudu, ale kde na to přišla, to opravdu netuším :o)
Věková hranice pro porod doma je 36. týdnů těhotenství, idkyž od 37. týdne je mnohem menší pravděpodobnost, že dítě bude potřebovat důslednější poporodní péči a proto štěstíčko vydrž ještě alespoň pět týdnů a pak si dělej co chceš!!! :o)

Okna už jsem vyleštila, prach utřela a vyšmejdila snad každý kout, takže teď už mě čeká jen praní výbavičky, balení tašek (do porodnice a pro Polinku, když jí bude třeba nechat někým hlídat), příprava různých věcí pro porod doma a po něm, sepsání porodního plánu apod. Je toho pořád hodně, co „nemám“, ale času pořád dost :o)

Tak já pádím, ať můžu zase předat slovo vám!
Přidávám fotečku „pupíčku“ focenou v 32 + 2 tt. Rosteme!!!!!!!!!! Ale prý je mimi „akorát“ - čímž mě Andrya vždy uklidní :o)


Ed

Ed,32.jpg
 Váš příspěvek
 
LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 31.07.03 09:52

Ahojky Ed,

tak jak tak čtu, s těma kilčama jsme na tom stejně. Já jsem k úterku přibrala 14kg, ale pořád je nemůžu na sobě najít. Když jsem otěhotněla, měla jsem 50kg-byla jsem hubeňoura.Takže i teď to na mě pořádně není vidět-teda kromě pupíku, který roste a roste.
My byli v poradně v úterý, i s manželem, protože jsem byla i na UZV. Vše je u nás taky v pořádku, mimísek má 2 kg, což mě docela udivilo. Paní doktorka mě připravila na to, že možná porodím otesánka. Ale jak ho vytlačím, macka jednoho, to mi neporadila:-)) Manžel se nad ultrazvukem rozplýval, viděl, jak si Matěj(opravdu to bude kluk) cucá prstíky a drbe se na nosánku a pak nakonec uviděl mezi nožičkama to nejdůležitější a zajásal.
Protože jsem taky 32+2tt, můžu se Tě Ed zeptat, kdy máš termín porodu??
Měj se fajn a opatruj se
LaB 32tt
PS:nenašla jsem tu fotečku??

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.03 13:23

Čau Čau Ed a všechny těhulínky,

hlasí se zase po dlouhé době Marťula. Teď už budu na netu častěji, protože už jsem nastoupila na MD. Ale koukám… dneska čtvrtek a je tu jenom jeden komentář??? No musím zabrousit do staršího deníčku, co se tady dělo......
Ed s těma kilama jsme na tom stějně. akorát mám o půl kila víc tj. + 13,5. Docela mě to děsí, ke konci těhotenství budu jako velryba. Nejhorší je, že mi ty kila jdou do nohou a do zadku. No to budu vypadat úžasně… hi hi. Taky se mi špatně dýchá a ty křeče do lýtek ty jsou fakt maximální. Hlavně ráno ,když se protahuju. No fuj, hrůza.
Ale hlavně, že je mimísek OK.
Pro mimčo už mám vše nakoupeno, teda aspoň doufám, že jsem na něco nezapomněla. Akorát s maminou půjdeme nakoupit nějakou tu drogerii…
Ani nemám ještě sbalenou tašku do porodnice....... nikdo neví, co se může přihodit?? Fuj Fuj Fuj, musím to poplivat, jen ať tam ještě zůstane.
Jo a konečně mám už 2 termíny. První je 9. 9. a další 24. 9. Tak uvidíme.......
Taky jsem byla poprvé konečně na cvičení (pro samou práci jsem vůbec nemohla) no učili nás tam polohu k tlačení miminka. Řeknu vám je to teda záhul! Bradu k hrudníku k tomu dolíčku a rukama přitáhnout roztažený nohy k tělu, hodně nadechnout a max. půl minuty nedejchat a tlačit. Porodní asistentka nám říkala, ať si tohle dobře nacvičíme, protože je to hodně důležité. Protože, když budeme dýchat kdy nemáme, tak se může stát, že se se zeslabjejí stahy nebo úplně odejdou a bude porod pro nás delší a těžší. Samozřejmě, když por. asistentka uvidím, že modráte… hihi, tak určitě neřekne nedejchejte..­....... chi. takže cvičit, cvičit a cvičit.
A jak jste prožívali ty tropický vedra tady?? Já šíleně, potila jsem se jako vrata od chlíva …hi hi Samozřejmě jsem se chodila koupat k našim na zahradu..... ale byl to stejně běs!
No mamči, tak se mějte hezoučky a už aby jsme to každá měly zdárně za sebou a držely ty pokládky u sebe.

pá, zase se ozvu
Marťula 32. tt

 
MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 31.07.03 13:23

Ahoj všem!!!!

Ed tvoje pocity z těhotenství a porodu a všeho kolem toho - mám v poslední době podobný myšlenky. Jsem strašně zvědavá, jak to všechno dopadne a už se těšim na období kolem 40 tt a na porod (no těším…) a na mimíska a zároveň mi je teď tak bezvadně, že vím, že se mi po tom hejbavym pupku bude stejskat. Včera v noci jsem si ještě na netu četla různý zážitky z porodů a byly tam i takový hrůzy, že se mi chtělo brečet. Nebojim se toho, že na mě někdo nebude milej, nebo že v Podolí nebudou čistý sprchy, ale toho, že se něco přihodí. Pak mívam období, kdy si vůbec nepřipouštim, že by mě ještě mohly potkat nějaký komplikace a je mi bájo a někdy nemůžu usnout, protože přemejšlim nad tím, co se všechno může stát.

Ale obracím list, já mám vlastně bezva zprávu - Matýsek se umoudřil a dnes mi paní doktorka na UZT ukázala, jak se uvelebil krásně hlavičkou dolu. Hurááááá. A jěště se nestyda chlapácky ukazoval, asi aby jako bylo jasno, že s růžovym kabátkem u něj neuspěju :-))

Tak holčiny pište, pište, jsem lačná po zprávách jak se daří, co nového a tak…
Martina

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.03 13:33

Jeeeeee, teď jsem koukala do minulého deníčku a já tu mám dvojnici????? Marťulu
Tak abych upřesnila, já jsem ta Marťula, která je tu od začátku tohoto deníčku. Tak se budu podepisovat Marťula 1 s tím termínem 9. 9. a 24. 9.
Tak pá
Marťula 1 32. tt

 
Karolinka
Kecalka 111 příspěvků 31.07.03 15:57

Ahoj Ed,

moc dekuji za novy denicek.

EDIKY- tvym pocitum o kterych se rozepisujes velice rozumim. A mozna ze si to ani neuvedomujes, ale z techto radku jde citit jak silny, vytrvaly a bojovy clovek jsi, ze sse nenechas jen tak zastrasit a opravdu jdes za svym cilem. A to ti moc chvalilm…a drzim pesticky, aby si takova zustala. Jak asi vis, uz jsem tady v denicku nekolikrat psala o mych zdravotnich problemech, ktere me doprovazi cely zivot a doprovaze budou. Samozrejme se to tyka i porodu. Ja take nikdy nebudu schopna „okusit“ co to znamena porodit in nature. Ale dekuji Bohu za to, ze vubec jsem schopna miminko nosit. Kdyby nebylo dnesnich moznosti moderni mediciny, nemuseli bychom mit deti vubec. To je moje „omluva“ pro to ze mi proste jednoho den Terezku vyndaji a bude…proste to jinak nejde a ja budu i za to rada. Ediku, prosim nebud smutna a ver, i kdyby te tentokrat telo zklamalo, tak mas porad tu jistotu, ze ti pomohou jinak, aby si mela zdrave miminko ve sve naruci. A to ssi myslim je to nejdulezitejsi. Moc ti drzim palce a budu na tebe myslet, aby vse dopadlo podle tvych predstav a kdyz ne, tak abys mela hodne sil vse zvladnout… Jsme prece ceske holky…

S pozdravem a prani hezkeho dne

Karolinka

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 31.07.03 19:09

Ahoj Luci,

bohužel nevím, kde se fotečka toulá, už jsem psala Šárce, ale zatím jí do deníčku nepřidala, tak vážně nevím.
Pokud se chceš mrknout, tak navštiv náš album, tam jsem včera nové fotečky taky přidávala.

Řeknu ti, že jsem omrkla vaše album a tvé bříško a máš ho moooooooc krásné!! Opravdu netuším, kde máš těch 14 kg, na mě to je teda vidět, nohy, zadek, no ty nešťastné partie, ale ty!!! Holka ty by jsi mohla modelovat těhu spodní prádlo!! Vážně super pupík!

Vypadá to, že budeme mít termín nějak stejně, protože já mám 22.9. tak mi napiš, kdy máš přesně ty a já tě zařadím k nám do seznámku, ať víme kdy držet palečky!

Opatruj sebe i Matěje
Ed

 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 31.07.03 19:29

Ahoj Ed,

jak jsi psala taky si moc přeju přirozený porod se všemi těmi pocity štěstí, ale na druhé straně si ještě víc přeju zdravé miminko a to je přece to nejdůležitější! Vždycky člověk nedostane to, co zrovna chce, ale zdravé miminko je přece ten největší dar. Tak se přestan trápit a přemýšlet jak to všechno bude, on si to ten drobeček stejně zařídí posvém. Když se budeš trápit, tak se ti narodí melancholický mimísek.

Doufám, že jsem tě trochu povzbudila. Znám to, člověk chce v životě stále jistoty, zdraví, pěkné manželství, zdravé a chytré děti a sem tam úplně vše nevyjde a my se s tím vždy musíme vyrovnat, proto musíme být vděčni za každou trošku co dostáváme. A ty už přece máš bezva manžela, Apolenku a ted v bříšku i zdravé štěstíčko a jak vyleze ven je přece fuk. Ale stejně ti moc držím palečky, aby ti vše vyšlo tak jak si přeješ a ty jsi držela po porodu štěstíško v náručí.

Držte se do finiše a z kg navíc si nic nedělej, protože se dvěmi malými dětmi je shodíš ani nebudeš vědět jak. Neboj já se taky deprimuju, ale poradit vždy umím dobře - hihi o:).

Mějte se všichni krásně

Eva + vajo 18+3

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.03 20:15

Zdravím všechny,

tak zase uběhl další týden a opravdu mám pocit, že to teď letí rychleji a rychleji. Předevčírem jsme byli s manželem na posledním ultrazvuku. Byli jsme na něm už před 14-ti dny, ale panu doktoru se zdálo, že mám málo plodové vody, tak jsme to absolvovali pro jistotu ještě jednou. Tentokrát bylo vše v pořádku. Možná si někdo vzpomínáte, že jsem na začátku těhotenství říkala, že si nenecháme zjistit pohlaví miminka, a že se chceme nechat překvapit. Celou dobu nám mimísek nahrával, protože to nešlo vidět, i kdybychom chtěli. Teď nás ale paní doktorka překvapila otázkou : ?Chcete znát pohlaví miminka? Je to krásně vidět.? Koukali jsme s manželem na sebe, kdo to jako prolomí dřív. Nakonec nevydržel on, tak že teda jo. Mně bylo v podstatě jedno, co se nám narodí. Vždycky jsem jenom říkala, že chci, aby mělo normální počet končetin, obratlů, atd. ? prostě aby to fyzicky i psychicky byl normální zdraví člověk. Ale manžel si přál konkrétní pohlaví a jeho přání se mu splnilo. Řekli jsme si ale, že to nikomu neprozradíme, že to zůstane naše malé tajemství, a tak to neprozradím ani vám.

Včera jsem si taky, i když poněkud opožděně, přinesla domů ještě jedny těhotenské šaty (šila mi je kamarádka). Tak jsem doma dělala módní přehlídku. Můj manžel všechno moje oblečení vždy komentuje slovy : ?Dobrý.? Tentokrát na mě chvíli zíral a pak řekl : ?Tak v tomto můžeš jít maximálně vyvenčit psa.? A pak dodal : ?Ale jenom v noci.? Věděla jsem, že vypadají děsně, ale stejně mě naštval :-). Tak jsem zbytečně vyhodila prachy. No, už jsem v životě tratila víc.

Taky jsem se vás, holky, chtěla zeptat, jestli už máte všechny koupený kočárek. Já pořád obcházím různé obchody a nemůžu si vybrat. Nechci udělat chybu. Sháníme totiž trojkombinaci, takže předpokládám, že s tím kočárkem vydržím celou dobu, a že jiný už kupovat nebudeme. Abych nakonec nepřebrala. Dneska jsem objevila jednu českou firmu z Mělníka. Jmenuje se Patron Bohemia (www.patron-bohemia.cz - pokud to někoho z vás zajímá), kde se mi strašně líbil kočárek Apollo. Neznáte jej náhodou někdo??? Třeba i z referencí od známých.

Dívali jste se někdo dneska na zprávy??? Dnes se totiž narodila holčička ? 6,1 kg. Síla co? Tak to bych teda rodit nechtěla :-). Znám jednoho kluka (už je dospělí), který měl taky porodní váhu přes 6 kg a do dnes má problémy s páteří. Lékaři tvrdí, že to s tím souvisí. Tak nevím.

Ještě těm rozhovorům o váze, koukám, že jsem na tom dost podobně. Já nám zatím 12,5 kg navíc. Moje hranice, kterou jsem si na začátku těhotenství stanovila je 13 kg. Myslím, že ji taky prolomím. Byla bych ráda, kdyby to bylo těch 15 kg.

Začala jsem chodit plavat, ale ne kvůli váze. A můžu říct, že mi to dělá moc dobře. Doufám, že mi to pomůže i u porodu. Budu muset začít i cvičit, zjistila jsem, že mám strašně ochablé svaly. Pšíchnu si a letím vyměňovat intimku ? je to hrozná ostuda!

No, nějak jsem se rozjela a naše robě řádí. Ten posed u počítače se mu asi nelíbí, tak budu končit. Mějte se všechny krásně a opatrujte si pupíčky.

Kačkač

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.03 21:26

Ahojte těhulky moje!

Co mi to děláte? Vždyť já u těch vašich příspěvků zatlačovala slzičky…

Nebojte se ničeho, všechno zvládnete a všechno dobře dopadne!
Ediku, Ty jsi tak silná a podle Tvých deníčků bych řekla, že i velká bojovnice, určitě to všechno zvládneš a já Ti z celého srdce přeji, aby se šťestíčko narodilo přirozenou cestou a Ty sis prožila ty nádherné chvíle s mimískem těsně po porodu.
Mně to taky bohužel nevyšlo, ale na podruhé se nevzdám, stejně jako Ty:-)
Já po 17hod. kontrakcí si byla tak jistá, že už to určitě odrodím, že už za chviličku Matýska vytlačím a oni mi ho položí k prsu..bohužel­..moje porodní cesty byly zavřené a nepustily by ven ani 5cmhlavičku..no, co se dalo dělat..hlavně, že mám doma zdravého Matýska, kterého tak strašně miluju, že už to ani víc snad nejde!
Moooc na Tebe myslím!!!!! Vy to určitě zvládnete!!!

MartiV-ty vado, tak to bych se už stěhovala:-) A kde jsi koupila tu síťku na postýlku? Tu bych brala! Určitě napiš, jaká byla rozlučka a kolik se vás sešlo. Tebe si ale nikdo nenechá ujít, takovou maminku:-)

Gabi-ještě chvilku a budeš se s mimískem taky koukat do zrkadla:-) Teda až začne trochu koukat po tom našem širém světě, ono jim to chviličku trvá-ale to je pak super, když někam vkročíš, hned Tě pozná a začne se smát:-) Teda oni nás poznají i po čuchu, že jo? To je naše výhoda, oproti tatínkům:-)

My byli dneska na večeři a Matýskovi se to moc nelíbilo, že seděl v autosedačce, tak postupně odcházela celá rodinka od jídla a chovala jedna babi, druhá babi, strejda a já. Matýsek se nakonec umoudřil a dal si šlofíka, prý že nás teda nechá chvilku v klídku:-) Hezky spinkal a my mu to doma vynahradili. Je tady tak obletovanej a je vyloženě společenský tvor (po mamince:-)-jak nemá u sebe něčí hlavu, která mu vypráví, tak se dožaduje pozornosti:-) Rachtátka nás neba, my si chceme povídat a to pak začne rodeo-ten tak vypráví a grrr a huuu a dokonce už hezky nahlas:-) No, je s ním legrace den ode dne větší:-)

Holčičky, myslím na vás na všechny a i na vaše miminečka! Pěkně papejte, ať hezky rostou a na kila se vybodněte;-)

…to říká ta prává, která nechtěla přesáhnout hranici 10kilo a nakonec skončila na 13..a to jen díky tomu, že jsem rodila o 2 týdny dřív:-)

Mějte se kráááásně!

Pá Lucka a Máťulka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.03 21:29

..koukám, že mi vypadávají slova..MartiV-mělo tam být, takovou krásnou maminku:-)

Prostě v hlavě to mám a na papíře mi to chybí:-))

Lucka

 
Lenule3
Nováček 10 příspěvků 31.07.03 21:35

Ahoj Edi a ostatní, já mám tento týden poznamenaný obrovskou novinou, která se udála v naší rodině.
Sestřenici se narodili dvojčátka. Narodili se v úterý po půlnoci. Holka 2900g a kluk 2800g. Jsou úžasní a krásní. Holčička byla jen 2 hodiny v inkubátoru na zahřátí a pak to zvládala už sama, chlapeček měl problémy s dýcháním, tak byl v inkubátoru skoro 2 dny. Ale už je vše v pořádku. Už jsou oba u mámy.
Maminka vypadá úžasně, i když prý porodit dvojčata je záhul obrovský. Prý když uslyšela po porodu prvního dítěte, tak jdeme na druhý, myslela, že vůbec nebude schopná ničeho. Ale zvládla to. Je to matka rodu!
Se mnou to po dlouhé době vypadá taky dobře. Tak snad to naše miminko porodím až v 9.měsíci. Taky jsem byla na UZV a ve 30tt má 1516g, což je prý zcela normální váha.
Edi, tvoje pocity jsou si myslím zcela na místě. Každá má obavy, i když z něčeho jiného. Ale neboj, za chvíli už budeme držet mimíse v náručí…
Mějte se všechny fajn
Léna 31+5tt

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.03 22:42

Edi! Než jsem šla poprvé rodit, tak jsem si přála císařák bez bolesti. Nakonec jsem rodila 8,5 hodny a když jsem pak viděla spolubydlící po císařáku, tak jsem byla ráda, že jsem rodila normálně. I když těch 8,5 hodiny kontrakcí taky nebyly procházka růžovým :,-(em, ale v mých letech (31) říkali prý co bych chtěla. Ale švagrová rodila 28.1. 2003 ve svých 24 letech a rodila 2 dny. Pak je na kolenou prosila, at jí pomůžou,(neotvírala se) a oni jí vzali na císař. Terezka měla 4 kila a 51 cm. Podle mě ani tak nezáleží na tom, zda se dítě narodí tak, či tak, ale na tom, jak se mu rodiče věnují, či co ho naučí. Já taky zklamala, když syn po měsíci neměl porodní váhu, řvali jsme oba dva, já jen kojila, on nepřibíral. Porodní váha 3,6 byla po měsíci 3,2kg, nutrilon vyblil, skončili jsme v nemocnici na týden, nedávali mi šanci na další kojení. Nakonec se vrátil ve 4 měsících zpět k mému mléku a kdybych ho neodstavila před třemi měsíci, tak kojím ještě do 3 let.(22.8. mu budou tři).Dodnes jí velmi špatně, má asi 13 kg a 95 cm, ale je zdravý a vcelku spokojený(jak kdy). Uvidím v září ve školce. Renča (33+1)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.03 22:45

Holky, nebudete některá z termínu v září rodit v Přerově? Renča

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.03 22:54

Ahoj,
Lucko, tu síťku jsem koupila přes internet na www.laveta.cz - v rubrice pro spinkání nebo tak nějak. Na naší postýlku bezvadně sedí.
Právě jsem se vrátila z oslavy, sešlo se nás nakonec fakt kolem 30. Dostala jsem krásný věcičky na miminko a bylo to moc super. Nějak se mi tam osdud nechce. Ale to je tim, že jsou tam na mě teď všichni hodný, chtělo by to nějakej průšvih, aby se mi lehčejc odcházelo :-))

Martina

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 01.08.03 00:27

Ahoj holky!

Tady to zase dnes krásně ožilo! Jste šikulky.
Předně všem děkuju za povzbuzující slova! Možná můj deníček vyzněl poněkud smutně a depresivně, ale ono to tak vlastně není..... Chytá mě smutek, to víte, někdy tomu člověk prostě neuteče a je to začarovaný kruh, protože pak si vyčítám, že se trápím něčím, co se opravdu už změnit nedá. viz můj první porod.
Já moc dobře vím, a zastávám naprosto stejný názor jako vy, že je jedno JAK se mimís narodí, hlavně aby byl zdravý. To je prostě bez diskuze. Ale mě spíš hlavně trápí, že jsem neměla na vybranou, že mi byla spousta věcí zatajena a že se se mnou manipulovalo a já dokonce vím, že to vůbec nebylo v zájmu zdraví miminka. Prostě to tak vyhovovalo doktorům a na mě nikdo nebral ohled.
Nechci aby to vypadalo, že bych ohrozila mimíska, jen abych mohla rodit přirozeně, protože to já bych nikdy neudělala, ale jen si prostě zpětně přeju, abych tenkrát byla více asertivní a více se ptala. Zjistila jsem totiž, že pokud se nezeptáte, tak sám od sebe vám nikdo nic neřekne a to co mi řekli, to byly pouze výhružky a zastrašování.

Takže nebojte, já to zvládnu, ať už porodím tak nebo onak, konec konců, teď mám tu jistotu, že mám kolem sebe lidi (Andrya), kterým jde opravdu o mimíse a o to, aby se narodil co nejšetrněji, ale bezpečně.
Ještě jednou vám všem moc děkuju za podporu!!!! V jednotě je síla :o) ikdyž jen v myšlenkách :o)

Koukám, že fotečka bříška je někde na výletě, ale snad jí tam Šárka časem přidá :o)

Velká novina - Polinka už druhou noc spinká ve velké posteli!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!! Ano, moje malé stvoření, ještě menší právě díky té velikosti postele, takový malilinký broučínek, spinká v normální posteli a kupodivu bez odporu, právě naopak!!!! Když tu postel uviděla, celá se rozzářila jako sluníčko a zavrtala se pod peřinu, dala pusinku, zamávala mi bye bye a bylo to.
Sice jsme několikrát za noc slyšeli, jak se vrtěla a pak si zapnula svítící zvonkohru, kterou jsme jí přidělali na konec postele, protože s ní spinká už od malilinka a měla jí v postýlce a všude kam jsme jeli a mnohem lépe s ní usíná, ale to možná hlavně proto, aby si „posvítila“ a v té velké posteli se zorientovala :o)
No prostě zlatíčko.
Dnes ráno kolem osmé slyšíme : Daddy - daddy (ona totiž vždy po probuzení volá tatínka) a tak jsme se začali smát, protože samozřejmě z té postele může vylézt a bylo nám divné, proč volá… Tak jsme zavolali - Polinko pojď sem za náma - a slyšíme šustění a pak cupky cupity cup krůčky a rozzářený obličejíček vutíkal do ložnice :o) Volala tatínka asi proto, že si nebyla jistá, že má dovoleno z postele sama vylézt :o)
Bylo to moc dojemné a já jsem zase o něco pyšnější máma, protože má dcerka je zase o nějaký ten krůček „starší“ když už nespinká v postýlce. Je to celkem sentimentální záležitost vidět, jak to dítě odrůstá různým věcem a zvyklostem, které jej spojují s „miminkovstvím“ a vy vidíte, jak se vaše miminko mění v batole a posléze malou slečnu!

Teď jí ještě chceme pořídit nějaké hezké povlečení a normální peřinu a dnes jsme byli ve městě něco omrknout, bohužel neměli nic co by se nám líbilo, takže snad brzy něco objevíme. Teď spí pod peřinou co měla v postýlce, která je opravdu pidi a do velké postele přece patří velké peřiny :o)
Ve městě jsme ale měli štěstí na slevy a koupili jsme štěstíčku dva kousky oděvu, se kterýma jsem moc spokojená, jsou totiž moc sladké !

Protože tenhle komentář je sám o sobě už dlouhý, tak jej odešlu a potom ještě napíšu odpovědi k vašim komentářům zvlášť, ať z toho nedělám román jo?? :o)

Ed

 
Karolinka
Kecalka 111 příspěvků 01.08.03 00:51

Ahoj holky,
tak je mi bylo nejak smutno po Cesku ale kdyz jsem si precetlaa tolik novych komentaru, hned je mi veseleji.
Byla jsem nakupovat, zitra chystam vareni a peceni na sobotu. Budememit oslavu (jeste s jednou tehotnou kamaradkou-ceka mimi jen osm dni po me) „baby shower“. Dela se to tady pred narozenim miminek, potom uz na to neni tolik casu. Sejdeme se vsichni holky cesky - 11, uz se na to moc tesim a chci se poradne pripravit. Potom vam urcite napisu, jake to bylo a doufam, ze i poslu nejakou fotku.

Kackac - stemi saty jsi me rozesmala, jako bych slysela sveho manzela… Plavani ti schvaluji, ja se snazim chodit plavat obden nebo kazdy den a musim rict, ze je to nejlepsi, co mohu delat. Jeste me za celou dobu nezabolela zada, myslim ze je to hlavne diky plavani. A s vahou si nedelejte problemy, po porodu to shodite. Ja jsem pribrala sice jen 9 kilo (zacinam 33tyden), ale pripada mi, ze cast mimimnka nosim v brisku a dalsi cast v mem zadku. Stejnou rychlosti mi roste zadek a bricho…a tam kde jsem si myslela ze porostu (prsa) tak nic.

Jeste k tomu kocarku, my jsme koupili Peg Perego Venezia 2003. Podle meho pruzkumu na internetu patri k jednem s nejlepe hodnocenych spolu s McKlaren, Inglesia apd. Ale znacky v Cechach moc neznam. V kazdem pripada, my jsme chteli trikombinaci, a ten co mame je ctyrkombinace, jeste se da prehodit rukojet na druhou stranu (bud mimi vidis nebo ne) a je dobre odpruzeny s pevnymy koly. Kamaradka v nem odvozila tri deti a kocarek je nerozbity. To uz je co rict.

Mejte se hezky a dekuji za denicek. Alespon nejak se mohu v rychlosti podivat do Cech.

S pozdravem z Texasu…

Karolinka

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 01.08.03 01:13

Tak a jsem tu znova :o)

Marťulo - hurá, jsi zpátky. Takže ty už jsi doma na mateřské?? No to se máš!!! Užívej si to jak se dá a krásné válení šunek přeju :o)
Do našeho seznamu napíšu tvůj první termín, a do závorky ten druhý jo? Je to rozdíl 14 dnů a to je teda celkem dost :o) Který je podle UTZ a který podle MS?

Marti V - naprosto senzační novinka a musím říct, že já to věděla, že se ten váš klučina otočí !!!! Má za to od nás virtuální zmrzlinku, tak mu jí pěkně opravdickou brzy kup! Hip hip hurá!

KačKač - tak ty nás taky budeš napínat a neprozdradíš pohlaví mimíska??? No hlavně že je vše v pořádku a manžel bude mít to, co si moc přál :o)
S těma šatama jsem se musela smát, nechceš je vyfotit, teda sebe v nich a poslat nám fotku na net, ať máme představu, co že ti to ta kamarádka ušila?? Podle reakce tvého manžela to musí být opravdu „kousek“ :o))

S kočárkem je to opravdu potíž a ať už koupíš cokoliv, tak věřím, že se časem na každém najde nějaká ta moucha. Buď je moc těžký, nebo málo skladný, nebo moc péruje nebo zase málo atd atd atd........ Neznám kočárek, který by naprosto vyhovoval mé představě a kritériím a nakonec se člověk musí spokojit s tím, co se mu zdá, že se tomu vysněnému kočárku přiblíží nejvíce. Proto držím palečky ať už brzy takový kočárek objevíte.

Jak píšeš o té 6 kg holčičce, tak jsem zakroutila očima snad ještě více, než po komentáři od Karolínky o slonech, co těhotní 21 měsíců :o)))) Jo jo, vždyť my to nakonec máme lehké, že jo??

Luci - já vosy a včely k smrti nesnáším a mám z nich snad stejnou fobii jako ty. Jak u mě začne něco bzučet, už se oháním a MUSÍM tu havěť zabít, jinak to nejde. To samé s pavouky - fuj fuj fuj.

Já nějak nemůžu najít to, co jsem psala o CS a kdy je dobré mít druhé miminko, ale zkráceně jde opravdu hlavně o to, že dobré je počkat ten rok a to ať už jsi rodila CS nebo vaginálně. To tělo si prostě alespoň rok potřebuje odpočinout a rok po narození dítěte v tobě pořád kolují těhotenské hormony a vše se navrací do „normálu“.
Co se týče jizvy, tak jestli počkáš rok nebo tři to už opravdu nic nezmění. Jizva je zahojená 8 týdnů po operaci a opravdu lépe už zahojená nebude.
Ten rok počkat je opravdu optimální, ale rozhodně ne kvůli jizvě na děloze. Mě osobně naprosto vyhovuje, jak to vyšlo nám a s dalším těhotenstvím opravdu problémy nemám.

Také děkuju za vysvětlení endometriozy. Takže ty jsi vlastně taky náš zázrak, co se týče otěhotnění a navíc tě Matýsek krásně tím, že je, uzdravil. Příběhy se šťastným koncem já nejradši!!!!!

Léno - takže ty jsi tetááááá dvojčátek!!! To je úžasná novina a tvá sestřenice opravdu zaslouží metál. Musí to být hrozná dřina, porodit přirozené dvojčátka.
Můžu se zeptat, zda to jsou IVF nebo máte vícečetná těhotenství v rodině? Jo a taky jak se jmenují??
Ráda slyším, že už se to u tebe co se týče předčasného porodu uklidnilo, to jsou vynikající zprávy. Jen tak dál. Držíme moc a moc pěsti. Můžeš mi napsat kdy máš přesně termín, ať tě taky můžu šoupnout k nám do seznámku?? Děkuju x

Renčo - no ty bolesti a zotavování se po CS nejsou nic moc, a jak já záviděla právě těm maminám na pokoji, co rodily vaginálně a poletovaly a staraly se o mimíse zatím co já se bez slz v očích od bolesti ani nepo:,–(ila v posteli :o(
Ten rozdíl po porodu je markantní právě v tom, kolik toho člověk po CS zvládne.

Karolínko - přeju podařenou „baby shower“ a na fotky se moc těším!

Jdu do hajan, dnes jsem utahaná jako kotě. Moc vás všechny pozdravuju a těším se na další příspěvky. Pozdravte od nás miminka a krásné sny!

Ed

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 01.08.03 01:18

Léno, omlouvám se, samozřejmě tě už v seznámku máme, takže termín mi psát nemusíš :o)))))))))

Hlava děravá!
Ed

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 01.08.03 01:23

Gabi - 1.9.
Marťula1 - 9.9. (24.9.)
Renča - 17.9.
KačKač - 19.9.
MartinaV - 21.9.
Ed - 22.9.
Karolínka - 22.9.
Marťula R- 30.9.
Léna - 1.10.
Pískle - 4.11.

 
Lenule3
Nováček 10 příspěvků 01.08.03 11:44

Čauky, dvojčátka se jmenují Ema A Šimon a byli počaty zcela přirozeně. V rodině žádná dvojčátka nemáme a doktor říkal, že se to prostě vícerodičkám stává. Jana už má dvě holky 5 a 10 let a chtěli do třetice chlapečka, tak dostali holčičku jako bonus. Asi, že byli hodní :o)
Zvláštní je, že když otěhnotněli, tak Janina pořád strašila s tím, že se bojí, aby to nebyli dvojčata. Všichni jsme jí říkali, že je to blbost, nemáme to v rodině, tak proč by měla mít dvojčata. Šla jsem s ní na UZV a byli tam dva. Plakala, byla v šoku, hrozně se bála, aby je donosila a bylo vše v pořádku a nakonec se narodili v 38.tt naprosto v pohodě.
Jo a porodila je vaginálně, bez nastřižení, prý jen proto, že masírovala hráz, jak divá. Takže mažte, mažte, mažte!
Léna 31tt

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.03 14:35

Ahooooojojojoj těhulky,
dneska je tu strašně dusno, jsem ráda, že jsem se alespoň dobelhala k rodičům, kde mám PC s netem. Uf to byla, ale fuška a to chceme dneska vyšplhat na horu Říp. No uvidíme.
Edi, k těm termínům: 9.9 je podle UZ vyš. a ten druhý je podle MS.
Na dnešek jsem zaúkolovala manžílka, aby mi koupil nějaký dětský prášek, abych už konečně vyprala pidi věcičky na naší Adélku (to je doufám konečné jméno… hihi). A taky si musím už připravit tašku do porodnice, ale nějak jsem líná..... chi. Tak snad se k tomu dokopu.
Tyyyyjo, někdo tady psal, že se narodilo šestikilovvé mímo!!!!! No to je teda kus. To určitě nemohla snad být prvorodička....... hihi. Tak to bych asi neprotlačila, roztrhla bych se vejpůl..... chi
Mám zase nějaký smíšený pocity z porodu!!! Někdy mám strach a jindy se zas nebojím a říkám si, že to zvládnu..... no ale ten strach mám ani né tak z bolesti, ale spíš aby vše dopadlo dobře a porod probíhal hladce a abych nějak uměla tlačit … atd. Uf někdy z toho nemůžu ani usnout.......Mám takové pocity jen já nebo i vy??
No, mějte se hezoučky a já se jdu zaobírat raději jinejma myšlenkama… chi chi..

papá Marťula 1 32. tt

 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 01.08.03 14:56

Ahojky Marťulo,

kamarádka mi říkala, že o tom 6 kg cvalíkovi četla v novinách. Narodilo se mamině v Karlových Varech. Je to její třetí dítě (ty dvě první vážili kolem 3,5 kg). Tohle vážilo nějak 6100 g a ještě nějaký drobný. Mamina má asi 120 kg a rodila císařem. Včera jsem to mímo zahlédla v TV. Normálně mu syslí tvářičky viseli skoro až na hrudníček.

Hezký zbytek těhotenství.

Pa

Šárka + Šimůnek (zítra měsíční)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.03 18:54

Ahooooj!

MartiV-děkuju za info, hned objednávám:-) Taky se mi z práce moc nechtělo, bylo to tam prima..Však tam budeš chodit na návštěvy:-)

Edi-teď jsem si teprve všimla fotečky-tipuju klučinu:-) Krásný bříško a hlavně nikde není vidět těch 13kilo, takže buď v klídku:-)
To muselo být krásný ráno s Polinkou:-) Já už se taaak těším, až na mě bude volat:-)

Já si jdu trochu postěžovat..Matýsek mi vůbec nespí v noci..budí se po 1,5-2hoďkách a já už jsem dost unavená:-( Nevím, jestli nemám slabý mléko, přitom kvantitativně ho mám dost..Nejsem žádnej tyran, takže ho nenechávám vůbec plakat a vždycky ho nakojím, ale dneska už byl po hodině vzhůru a to mě docela dorazilo..No, prý jsou klučíci na to noční vytrapování experti:-) Doufám, že to brzy přejde a začne spát aspoň 4 hodinky v kuse..prosí­ííííím:-)

Přišel taťka s Matějdou, že se jdeme koupat, tak jdu napouštět vanu. Mějte se hezky!

Lucka

 
Lenule3
Nováček 10 příspěvků 01.08.03 22:32

Ahoj,
teda Ed, teď jsem koukala do tvého alba na Polinku. Je to moc hezká holčička!!! Je srandovní, jak si je podobná už od několika dnů po narození…
Fakt je moc roztomilá!
Léna 31tt

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.03 09:30

Ahojte těhulky!

Tak vám jdu napsat jaký jsem měla včera vydařený závěr dne..Je 22:15 a já se chystám s manželem ulehnout. Jenže v noci mám při kojení vždycky dost žízeň, tak jsem se rozhodla jít dolů do kuchyně ještě pro čaj..Sejdu ty dvoje schody a otvírám dveře do kuchyně..ani jsem se nestačila pořádně poohlídnout, kde jsem ten hrnek nechala a už slyším ten odporný zvuk těch obrovských torpéd..lítalo tam šest ano ŠEST sršní (prý jsou to ženský) asi tak 5-6cm velkých a já jsem málem vyrvala dveře z pantů, jak jsem se lekla! Stačila jsem jen zařvat, na Matěje staršího (brácha od manžela), že jsou v kuchyni sršní nálety a pádila jsem po schodech zpátky do pokoje takovou rychlostí, že jsem si málem zlámala obě nohy..Tam jsem se ještě půl hodiny klepala strachy a začala uvažovat o tom, že budu chodit ve skafandru (i s Matýskem) :-)

Můj panický strach je tudíž znovu pěkně probuzený a napadla mě už i ta myšlenka, že sem přijedu maximálně až začnou první mrazy..jenže to já prostě nemůžu babičkám udělat..

Edi, MartiV a všechny, které jste na tom obdobně-pozor na rozsvícená světla večer a otevřená okna dokořán-oni lítají na světlo a loví hmyz i v noci (a já si myslela, že spí:-) Jo a prý neútočí..no, asi jak na koho:-))

V neděli razíme do Prahy, tak doufám, že v sobotu večer nebudeme mít v kuchyni celý hnízdo! Radši klepu na dřevo!

MartiV-ani jsem nestačila reagovat na to, že je Matýsek správně uložen..to je super!:-)

Tak já jdu pomáhat vařit obídek, ale nejdřív tu kuchyň pěkně prolezu, jestli tam na mě někde nečíhá vrtulník.

Lucka a Máťa

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.03 13:48

Nazdárek,
Ed, tak konecne tady máme tu tvojí čerstvou fotku pupíku. Moc hezkej, připadá mi, že většinu váhovýho přírůstku musíš mít právě tam, takže buď v klidu. Taky to vidim na kluka :-)

Lucko, tedy ty tvoje příhody se sršánicema jsou fakt děs. Já vůbec nevim, co bych dělala. Šílim i z takovejch těch malejch vosiček co se na mě vždycky lepí když venku konzunuju nanuky.

Jinak my jsme teď vystěhovali (tedy já jen povzbuzovala a radila) nábytek ze dvou pokojů a zbyla nám jen postel na spaní. A dělníci můžou začít :-)) Já už se tak těším, až to bude a začneme připravovat bydleníčko a věcičky pro matýska.

Tak holky ahoj, my utíkáme někam na pizzu, od rána se cpu jen melounem.

MartinaV

 
Karolinka
Kecalka 111 příspěvků 02.08.03 17:54

Ahoj Lucko,

je mi lito, ze mate tolik srsnu v okoli.Ja bych se asi take zblaznila…Ja zazivam neco podobnebo s hady. Silene se jich stitim a bojim. Coz tady v Texasu je houby platne, protoze jich je tady strasne moch. Hlavne chrestysu. Vsichni mi rikaji ze ti se boji daleko vice nez ja, ale neverim…Asi stejne jako ty se srsanama. V obdobi pres leto nikam nechodim do lesa ani do parku, v obavach ze na nejakeho slapnu. Je jich tady hodne druhu, ale „jen“ 4 jedovati.

Lucko, jsem s tebou a hlavu vzhuru.

Karolinka

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 03.08.03 00:34

Ahoj holky,
přeju vám krásný víkend, tady konečně vysvitlo sluníčko, tak jsem dnes prala 3 pračky = čeká mě zítra žehlení :o(
Asi se brzy pustím do praní výbavičky, pro jistotu. Když to nechám na 36. týden, a bude škaredě, tak to nebudu mít kde sušit, protože vevnitř mi prádlo schne i 5 dní a sušičku budeme kupovat až v září. Takže raději začnu pomalu ale jistě.
Navíc to prádlo sušené venku kráááásně voní :o)

Dnes jsme slavili manžílkův svátek hi hi. Ono je totiž Gustava a protože mu říkáme Guz (jinak se jmenuje Garrie), tak slavíme jeho svátek na Gustava :o)
Udělala jsem čínu, byla výborná, ale nějak mi bylo celý den divně, takže jsem si akorát zobla. Odpoledne jsem si šla lehnout s Polinkou a chrupkaly jsme skoro 2 hodiny a když jí potom vzal manžel na procházku do parku, tak jsem si znova lehla u televize a dívala se na pohádku Byl jednou jeden král a u toho jsem ke konci znovu usla.
Takže jsem nějaká omámená a snad to zítra přejde. Mám takový dojem, že únava může být spojená s nedostatkem železa a tak si asi koupím zítra čertsvý špenát :o)

Karolínko - jak dnes dopadla baby shower???? Copak jste dostali? Musíš vše popsat!

Léno - děkuju za pochvalu foteček. Když se na ně dívám zpětně, tak je opravdu vidět, jak malá už vyapadala vlastně tak, jako dnes. Jenže když se narodila, tak to si člověk hrozně těžko dopředu dokáže představit, jak se asi vybarví a když se díváme třeba na video, kde je úplně malinká (černé havraní vlásky) tak si říkáme, že je to jako by to byla „jiná holčička“. Prostě se změnila málo ale i hodně, některé rysy tam jsou už od malinka. Pořád si ji ale nedokážu představit, jak asi bude vypadat jako dospělá hi hi :o)

Jinak ještě o dvojčátkách - my je v rodině také nemáme a přesto jsem se obávala, že bych mohla dvojčátka čekat. Kdyby to bylo první těhotenství, tak to si asi řeknu, no co, nějak to zvládneme, ale představa, že máme tři děti a chceme ještě čtvrté a zjistíme, že budeme mít ještě extra jedno, ta mě celkem straší hi hi. Příroda je mocná :o)
Určitě bychom se s takovou situací vyrovnali, ale šok by to byl pořádný!!!

Marťulo - ty smíšené pocity z porodu máme snad každá. Je to naprosto normální a já jsem jak jojo. Jeden den si říkám jak to určitě zvládnu a jak se nobojím ani vlka a další den se týrám myšlenkama, co když to bude bolet moc, co když se něco stane..... no prostě dokud to nebude za náma, tak se musíme smířit s tím, že nevíme co nás čeká :o) Ale nejlepší je určitě zaujmout jakž takž pozitivní přístup a těšit se.
A tlačit určitě budeš vědět jak! Já slyšela od různých mamin, že většinou si tělo řeklo samo jak na to, a když ne, tak ti vždy někdo poradí, od toho tam ty por. asistentky jsou!

Lucko - teda ty sršáni ty ti dávají zabrat!!!! Potvory jedny. Přemýšlela jsi o nějakých těch protihmyzových prostředcích, co se dávají do zásuvky?? Já to teda ještě nezkoušela, a nevím, jestli to platí i na vosy a podobné, ale ségra říkala, že jim za dobu co to měli do bytu nevletěl ani jeden komár nebo moucha.

A že na mě není těch 13 kg vidět ??? No možná na těch fotkách se to nepozná hi hi, ale já si schválně zkusila na sebe své předtěhotenské rifle a páni - výš jak do půl stehen je nedostanu :o)))))))))) Takže bohužel jen v bříšku to není .....

Přeju ať hladoveček Matýsek zase začne v noci pěkně spinkat! Netrap se tím, že možná budeš muset přikrmovat, pokud už opravdu nevíš jak dál a budí se co hodinu, tak možná by bylo dobré o tom začít přemýšlet. Mlíčka máš určitě dost, ale možná to tomu vašemu hltalíkovi nestačí :o) Víc než už děláš snad ani už dělat nejde. Kojit po hodině je opravdu na medaili!!!
Vždyť i kdyby jsi mu začala na noc dávat láhev se sunarem, tak ho nadále kojit budeš a pořád se mu to tvé mlíčko bude dostávat.
Uvidíš, jak to půjde dál, ale doteď jsi opravdu udělala maximum a proto se vážně netrap, pokud na nějakou tu láhev dojde !!!!
Vždyť pokud by to pomohlo a Matýsek zase začal spinkat, tak by jsi mohla zase nabrat energii, která je k tvorbě mlíčka také potřeba. Pokud jsi vzhůru co hodinu a kojíš, tak věřím, že to tvému tělu dává dost zabrat (psychicky i fyzicky).

Marti V - tak ať ti dělníci pěkně pracují a vy máte brzy vše opraveno, ať můžeš začít s přípravami na Matýska!
Jaká byla pizza?? Mňam, dala bych si, idkyž dnes teda asi ne, dnes opravdu nemám chuť na nic, jen na ovoce :o)

Tak já jdu do hajánek. Mějte se moc krásně

Ed

 
Lenule3
Nováček 10 příspěvků 03.08.03 19:20

Ahojky, tak jsem byla zase u dvojčátek. Chodím se tam s nima těšit než se mi narodí ta moje holčina. Jsou tak roztomilí! A ty ksichtíky, jaké oba dělají! Chlapeček má pořád trochu problémy s udržením teploty, takže je zpátky v inkubátoru a navíc mu zjistili žloutenku, takže asi hned tak domů nepůjdou. Holčička je naštěstí v pohodě, ale zase jenom pořád spinká a vůbec nechce jíst, takže nepřibírá. Chlapeček jo, ale zase musí do toho inkubátoru.
Když jsem si je dneska zase chovala, tak ty moje hormony zapracovaly, už se toho mého mimíse fakt nemůžu dočkat.
Jsem moc ráda, že ji budu mít už za chvilku u sebe, protože kdybych nebyla těhotná, tak by mě to asi hodně vzalo…
A Co dělal ten můj chlap?! Ňuchňal se s nima, čuchal k nim, jak pes a když jsme odjížděli, tak se úplně tetelil, že by si je vzal už klidně hned teď domů… tak moc se prý těší na Makuli. Je to srandovní, ale nikdy bych to do něj neřekla…
Tak se mějte zatím fajn
Ahojky Léna 32tt

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.03 14:51

Edi, s tím železem jsme na tom stejně. Ač beru maternu, tak jsem minulé pondělí byla na krev.obraz a hodnota 108 je prý moc nízká. V březnu jsem měla 132 (120 je norma).Takže beru železo. Moc vám to s Poli sluší, po kom je blond. Michal je také blond, ale já ani Lada ne. To máš teda pohodu, spinkat po obědě. My jsme pořád v pohybu. Téměř každý druhý den bazén, procházky( já pěšky, Míša na kole), nebo těch 10 km na mém kole s Míšou…Poprve jsem tolik pohybu neměla a taky jsem dle toho vypadala. Ale prý do 13 kg se to rychle shodí. Já jsem z každého kg strašně neštastná, ale půl nanukáče sním na posezení. Ted mám ráno+8kg a večer +9 kg. A dnes jsem 221 den těhotná. Vůbec by mi nevadilo porodit na konci srpna. Ale nevěřím tomu. Uvidím na UZ za dva týdny, i když pokud není UZ genetický, tak mu nejde moc věřit. Ta co porodila v dubnu 6 kg dítě, tak na UZ jí předtím řekli maximum 4.5kg. Renča (33+5)

 
piskle
Stálice 95 příspěvků 04.08.03 16:56

Ahoj holčiny,

teeeeda to se nedá vydržet tyhle vedra. Sedím tady v práci jak opařená a jsem durch mokrá. Jakpak to snášíte vy?Já se snažím více pít no a taky do sebe tedy více cpu magnum-mňam, já nejradši mandlový. Tloustnutí, netloustnutí nechce se mi to už řešit. Prostě to dopadne tak, jak má a hotovo.Dnes jsem šla místo obídku ke kadeřnici trošku se zase nechat zkrášlit. Jinak u nás není nic nového.Broukulínek hezky kope kdy se mu zachce a nejvíce večer. Včera měl manžílek ruku na břiše a nechtěl věřit jakouže už to má to naše mrně sílu. Najednou mu začal zničeho nic domlouvat, jako ať už toho nechá, že už je čas spát.Chacha.Jinak je mi trošku smutno, protože do práce půjdu už jen čtrnáctkrát a pak jsem bez internetu. A to se prosím pěkně můžu s klidem přihlásit k závislákům na emimino. No nevím, jak to budu dělat. Manžílek mi sice slíbil, že mi bude příspěvky vyjíždět, ale co když budu potřebovat něco poradit, ach jo. Pokud budu jezdit do Prahy do poradny a pak do porodnice tak se asi stavím vždycky někde v nějaký kavárně, ale pak jsem odpískaná. Tolik jsem si zvykla sem chodit a musím říct, že se mi bude určitě po Vás moc stýskat. No, tak jsem si vylila srdíčko,ale líp mi teda není. Jinak tady píšete, jak se obáváte z toho, jak proběhne porod. No já se připojuji do řady. Vůbec, ale vůbec si neumím představit, jak to zvládnu. Je to sice absolutní blbina to srovnávat a doufám, že mi to prominete, ale já mám někdy velký problém něco vytlačit na záchodě a jsem z toho úplně vyřízená, natož pak při bolestech vytlačit mimčo. No fakt teda nevim.Schválně jsem si minule zkoušela podle návodu se nadechnout, zadržet dech a do toho minimálně půl minuty tlačit, no a jak myslíte, že to dopadlo.No bledě!No uvidíme, přeci, když to dokázalo tolik jiných před námi, tak my to určo nějak zvládnem taky. Holky pražský už jste rozhodnutý do jaký porodnice jdete?Já pořád nevím, jestli Apolinář nebo Podolí nebo Bulovka???Nikde nejsou úplně dobrý reference, ach jo. Kolega tady z práce mi vykládal, že jeho švagrový v Podolí přinesli na kojení úplně cizí dítě. Ona na to, že prý tohle není její dítě, že to její má dolíček na bradě..Nakonec to fakt nebylo její a jejího chlapečka jí přinesli až za další tři hodiny. Na dotaz kde byl jí jen řekli ať se nestará, že přeci hlavní je, že se našel. Docela síla ne? Nevím, jestli jsem Vám to už nepsala. No každopádně doufám, že to byla vyjímka, i když ani ta by se stát neměla.Tak pro dnešek budu končit. Mějte se moc hezky, tedy v rámci možností tohoto počáska a piště. Tady se to vždycky rozjede, když Ed napíše nový komentář a pak to vázne, tak se nenechte zahanbit.

Tak papapa
Pískle 27TT

 
MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 04.08.03 17:08

Ahoj holky,
tak jsem se v pátek rozloučila s prací a už tady jsem zase. No a rychle na emimino.

Pískle - uplně tě chápu, bez emimina bych taky byla celá nesvá. Nějak si ten internet domu vybojuj. Já ani nemusela, naopak jsem pořád tvrdila, že je to zbytečný. A teď mi to manžílek pořád připomíná :-)) Porod a tlačení - úplně tě chápu a jsem ráda, že je na tom někdo stejně jako já :-) Já jsem se rozhodla pro Podolí.

Vedra jsou fakt děsný a je lítá nám do bytu čím dál víc hmyzu. Lucko - včera jsme taky bojovali u tchyně se sršněm… Tchán ho chytl do ruky a pustil, že prej jsou chráněný - tfůůůj.

Tak holky, já končim, manžel mě za chvíli veze k mým rodičům, dělníci už snad makají -byli jsme se s nima ráno přivítat, tak jsem se tvářila, že za 14 dní rodím, tak jako že maj hejbnout. No jsem zvědavá, v sobotu se do bytečku pojedeme kouknout, jak to bude vypadat.

Tak ahóój
Martina 32+1tt

 
Karolinka
Kecalka 111 příspěvků 04.08.03 19:28

Posilam hodne pozdravu.

Tak, ani nevim kde mam zacit, mam toho dnes hodne na napsani a tak z toho asi bude roman.

Tuto sobotu jsme u nas meli ?baby shower party? spolecne s moji ceskou kamaradkou, ktera ceka miminko temer ve stejnem terminu jako ja. Seslo se nas tady 9 ceskych holek a uzily jsme si krasne odpoledne. Tatinci byly doma s detmi a my jsme mohli povidat a povidat. Co mam psat, byl to babinec plus muj manzel, ktery nas obskakoval. Party se moc povedla, dostali jsme pro Terezku strasne moc darku, vsechno to, co budeme potrebovat ? obleceni, kosmetiku, hracky, ruzne rucniky, zavinovaci deky, deku do kocarku, knizky, podlozku na prebalovani no proste Vanoce?.Byli jsme z toho tak prekvapeni, ze se mi az chtelo brecet.

Vsechno bylo moc fajn az na to, ze jsem prestala citit pohyby. Byla jsem z toho docela nervozni cely vikend. A dnes rano jsem necitila vubec nic. Nechtela jsem panikarit, ale radeji jsem zavolala sestre do nemocnice az mi zmeni datum kontrloly na dnesek misto ctvrtka. Ale ona rikala, ze mam prijet hned I kdyz mam kontrolu az ve ctvrtek. Hned mi dali napit dzusu a napojili me na pristroj ?Non Stres Test?. Normalne se dela tento test tak 20 minut, pri kazdem pohyby se musi zmacknout tlacitko a podle frkvence srdce se potom pozna jestli je mimi O.K. No, cekali jsme 30 minut a nic, pak dalsich 30 minut a jen 3 pohyby. Tak jsem tam nakonec byla napojena 1 hodinu a 20 minut. Srdicko ji bilo naprosto normalne, ale ja jsem nebyla schopna citi jeji pohyby. Potom prisla doktorka a sledovala pristroj semnou. Dokonce tam objevila ctyri kontrakce, a kdyz se me ptala jestli jsem neco citila, tak ji rikam ze ne. Tim se vysvetlilo, proc nemohu citi mimiko. Kdyz se hybe malo, mam diky te me nemoci tak snizenou citlivost, ze jsem schopna citit jen vyrazne pohyby. To byl duvod proc jsem ji prestavala citit. Ke vsemu se mi tam udelalo spatne a tak jsem I zvracela, ale sestry byly naprosto uzasne, hodne a mile, ochotne. Uz nevim, jak bych je vychvalila. Tak mi doktorka poradila, abych tak jednou za tyden vzdy prisla na monitor, a presvedcila se, ze je vse v poradku. Ted uz jsem klidna, ale dost me to dostalo.

Mejte se moc hezky a preji vam hodne kopanecku?..

Karolinka

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 04.08.03 19:29

Ahojky sluníčko!

Dnes mám den „S“ jako smutný, možná „VS“ jako velmi smutný. Zase je tam jenom jedna:(
Ale o tom psát nechci.
Usmívala jsem se tu jak sluníčko, když jsem četla, jakou máš radost z Polinky a její nové postýlky. Krásně se to četlo. Byla jsem pyšná s Tebou:) Stejně, jako když jsem byla se sestrou a Klárkou u doktorky. Paní doktorka dala Klárce obrázky a ségra ji řekla známé „jak se řiká“. A Klárka řekla něco jako deku (přeloženo děkuji:) Paní doktorka ji chválila jak to krásně umí a já byla zas celá naměkko:) Taky jsem na ni byla stráááásně moc pyšná a to přitom není moje. Co budu dělat potom:) Až to bude moje dítko:) Abych nepraskla pýchou co?:D
A co se týče tvých obav, aby všechno dopadlo dobře. Až s tebou jsem si uvědomila, že maminka, která na svět přivede miminko císařským řezem, si může připadat o něco ochuzená. Tobě to chybí strašně moc, je to cítit z tvých řádků. Já ti z celého srdce přeji, aby sis ten - tobě zatím odepřený zážitek - užila plnými doušky bez jakýchkoli starostí!

Měj se nádherně
Pá Tvoje Montička

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.03 21:43

Ahojte těhulky i snažilky!
moc Vás zdraví ta Marťula R-2 .....:)

Reni-chtěla bych ti vzkázat, že já jsem taky z Přerova a termín bych měla mít v září..ale kolikátýho ví jen bůh:)..snad to budu vědět přesněji tento čtvrtek-jdu na kontrolu!Mám vždycky z těch kontrol hroznej strach, že mi řeknou něco hroznýho…:( (

Edi-chtěla jsem tě jen povzbudit…jsem totiž asi hrozná flegmoška, ale já si jaksi ten porod ani nepřipouštím-asi pro to, že ještě nevím co mě čeká!Ale říkám si, že když ho přežili jiní, přežijem to i my…hlavně se modlím ať jsou naši malí broučci v pořádku:))

Já asi čekám malýho baskeťáka(už kvůli naši výšce já-181cm; manžel 192 cm), protože ten malej kulihrášek co mi provádí v bříšku je opravdu čilej. Já jsem hrozně ráda, aspoň vím, že žije…ale on je tak čilej i kromě noci taky ve dne!Takže když jedu v autobuse a čučí na moje bříško důchodci, tak se můžou smíchy počůrat:)…Přibrala jsem 13 kg-naštěstí všechno do břicha (zatím)..ale bohužel prs se to ani nedotklo:(-tak jsem se na to těšila nejvíc:))).Myslela jsem si, že si aspoň budoucí „tatík“ trochu užije:)…

Chtěla jsem Vás pobavit......jak se u nás masíruje hráz.)…
Manžel přišel z hospůdky…měl 2 pivka (v tom vedru bych si dala taky)…a šáhl po lahvičce, kterou mám v šuplíku společně s olejíčkem „proti větříkům“:))))) Jistě si domyslíte co se stalo:)Manžel je sice hroznej puntičkář, všechno si kontroluje…ale teď byl zřejmě zmožen z veder a těch piv, takže „šáhl“ vedle a masíroval:)…a já držela jak hloupá husa…3 min (ano-slovy tři minuty)…no až jsem začala cítit peprmint a dole mě to začalo docela bolet a svědit, tak jsem šáhla po lahvičce!A ouvej -VĚTŘÍČEK-:))))))))))))))))))
Myslela jsem že manžela zabiju:)…hned jsem letěla do vany…a drhla se!Noc Vám popisovat nebudu, protože jsem lítala na čurandu,každých 15 minut!…
Nakonec jsem usoudila, že na chlapa není spolehl a budu se masírovat sama!Jenže…ono je to fakt lepší od chlapa, a tak jsem mu skovala všechny jiné mastičky a olejíčky do zamykací skříňky a nechala jen ten na masírování hráze.)))))Tak teď doufám, že už po ničem jiným nešáhne:)))

Už budu končit…brzo se zase ozvu…doufám, že ten čtvrtek přežiju bez úhony a bude vše OK!

Pohlaďte za mě všechny bříška a hlavně se opatrujte!
Snažilky Vám držím pěstičky ze všech sil!

MarťulaR-2

 
stesticko
Stálice 69 příspěvků 05.08.03 04:34

Ahoj Karolinko

Je mi opravdu moc lito, ze jsi zazila takovy stres. Musela ses moc bat. Jsem ale rada ze je Terezka v poradku a je aktivni. Dobre ze jsi hned zavolala do nemocnice. Tady se to taky bere seriozne a hned maminka musi jit do nemocnice na kontrolu kdyz neciti vic jak 10 pohybu za 12 hodin.

Tak to je super ze jste si tak uzili ‚baby shower‘ a dostali spoustu nadhernych darecku. Tady se to taky slavi a je to hodne popularni tradice, ale ja jsem se rozhodla to oslavit az se stesticko narodi.

Jo a ty hady vam tam teda vubec nezavidim. I kdyz tady jsou taky, ale ne ve mestech a mistech kde zije spousta obyvatel. My tu zase mame pro zmenu jinou havet,.. jedovate pavouky, hlavne ‚Red Backs‘, uz jsem i jednoho mela na ramene, ale nekous mne potvora jedna, tak jsem ho prstem odcvrnkla. Oni sami se nas boji jeste vic, ale je dobre si na ne davat bacha a pri zahradniceni nosit rukavice pro jistotu.

Tak se mej Karolinko krasne a ver ze Terezce je u tebe dobre a nic spatneho ji nepotka. Ten cas tak rychle utece a uz ji budes mit v naruci. Za 7 tydnu uz si ji pochovas.

Ahoj Gabi + stesticko 36+1

 
stesticko
Stálice 69 příspěvků 05.08.03 05:01

Ahoj Ediku a vsechny tehulacky

Tak zase bylo co cist, je tech komentaru hodne (a to je dobre) a pak ani nevim co jsem komu chtela napsat, tak se omlouvam ze moc nebudu okomentovavat vase prispevky i kdyz bych moc rada.

Prvni musim ale rict Ed ze mas krasnoucke brisko a ze te za chvilku dohonim. Ono to brisko porad pomalu rostlo, ze jsem zaostavala pozadu, no ale ted, to bych vam prala videt jaky buben mi narostl za posledni 2 tydny. Ted uz nikdo neprehlidne ze jsem tehotna a vetsino se me lidi zeptaji kdy se to ma narodit a mne to taaak strasne tesi!! Do mesice bych uz mohla to sve stesticko mit u sebe, je to az neuveritelne. Jak pak asi bude vypadat, tou otazkou se zabyvam snad denne a tesim se vic a vic.

V nedeli jsem si konecne koupila tehotenske kalhoty a tricko. Za obe veci jsem dohromady dala $45 aus. coz je nic a jak krasne se v tomhle oblecenim citim se neda popsat. Hlavne mit ty kalhoty, to je bajecne jak mne nic nikde v pase netlaci a ta latka je taky velmi pohodlna. Taky jsem si koupila bombardaky do porodnice, protoze preferuji tanga a v nich by mi vlozky asi nedrzeli ze ano.

Jinak jeste neco o mne, tento tyden svete div se, je mu uz konecne posledni v praci a mam z toho takovou super naladu ze mne to tady tak bavi, ale jen diky to mu ze uz koncim. Chtela jsem puvodne zustat do 38 tydne, ale uz ted citim ze je toho na moje telo moc. Citim taky ze potrebuji dele spat a dat si v poledne nohy nahoru, kdez to v praci to neni mozne. Konecne budu moci poradne relaxovat a tesit se na den D.

O vikendu jsme s mamcou prali ty nejmensi oblecky, decky, perinku no proste vse co mam pro miminko. Byl zrovna krasny slunecny den a vse co mam je bud v bile, zlute nebo svetle zelenkave barve a kdyz jsem pak sla to pradylko zbirat tak jsem zase hledela na tu krasu jak tam na tom slunicku visi. No pohled na to visici pradlo bylo opravdu nadherne, ty malinke ponozecky, dupacky a tilka a tak krasne to vsechno vonelo. Musela jsem se podelit s vama o tento zazitek, tak se nezlobte ze se tady tak rozplyvam.

Ediku i ja ti preji aby jsi mela prirozeny porod tak jak si prejes. Budu drzet vsechny prsty aby se to povedlo, ale kdyby zase melo dojit k cisari, tak si hlavu z toho nedelej, protoze na svete jsou horsi veci a ty vlastne budes mit krasne, zdrave miminko.

Tak zatim to bude ode mne asi vse. Ve ctvrtek jdu opet na kontrolu a po te uz budu chodit tydne.

Pozdravujte briska a schovavejte se pred vedry.

Ahoj Gabi + stesticko 36Tt +1

 
Karolinka
Kecalka 111 příspěvků 05.08.03 06:45

Ahoj Gabi,

dekuji za povzbuzujici slova. Jsem take stastna ze je vse v poradku, uz jsem se opravdu bala. A take me tesi, ze mohu kdykoliv zajet do nemocnice na monitor. Ono je to tezky pocitat (tady se to vyzaduje) pohyby, kdyz je clovek neni schopen poradne citit. Ale hlavne ze uz vim jak nato vyzrat.

Jo ty pavouky ti vubec nezavidim, tady zije jen 5 druhu jedovatych, ale nastesti jsem se jeste s nimi nesetkala. Tak ti preji, at se s nimi nepotkavas take.

Vis co by me zajimalo? Jak se lisi austral. anglictina od britske a americke. Ve skole jsem delala britskou a kdyz jsem prisla tady do skoly, mela jsem s tim problemy. Hlavne co se tyka gramatiky, spelingu apd. Mela si take takove pocity?

Mej se hekzy a preji krasne dny.

P.S> Ja jsem take prala malickaty obleceni, ale nemohla jsem je povesit ven, protoze je to tady v USA zakazene veset pradlo. Musim pouzivat susucku. Je to sice rychlejsi,ale takove vyfoukane pradlo…no, co mam k tomu dodat. Zvlast kdyz je venku 50 a jeste musim zapinat susicku.

Karolinka

 
stesticko
Stálice 69 příspěvků 06.08.03 01:44

Ahoj Karolinko

U vas se nesmi veset pradlo venku? Opravdu? To jsou tam na vas dost prisni. Tady se taky vlastne nesmi veset pradlo venku, ale jen kdyz bydlis v byte a chces veset na balkone. Neni to esteticke a musim rict ze to je pravda, nebot kdyz jsem se kdykoliv vratila zpet do CR na dovolenou tak to opravdu vypada z venku skarede. Ale jde pouze o zvyk, kdybych zila v CR tak mi to ani skarede neprijde.

Jinak ja jsem prijela do Aust. kdyz mi bylo 11 let, tak jsem se rovnou ucila australstinu. Rozumim jak Britum tak i Amikum, ale jsou samozrejmne vyjimky. Treba v Texasu bych asi mela problemy a napinala bych usi a taky Irum, ci Scotum je taky blbe rozumet, protoze moc komoli slova od ciste anglictiny. Jinak se vetsinou mluvi stejne, jen se jinak slova vyslovuji a taky nektere ‚expression‘ jsou jine. Tady se klasicky rika ‚g-day‘ kdyz se zdravi. Nebo rekneme ‚take away food‘. A myslim vy nebo v Kanade reknete ‚take out‘. To jsou male rozdily. V Sydney je anglictina do cista, ale nekde v outback tak tam je to stejne jako v Texasu, mluvi typickou australstinou a to s velkym slengem.

Kolik stupnu byva u vas v Texasu v zime? My tu mame posledni tyden moc krasne, je 22C v polovicce zimy.

Tak zatim se mej krasne a aby se vam uz konecne ochladilo, ja bych mela natekle nohy jak hrom.

Ahoj Gabi a stesticko zdravi Terezku.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.03 20:05

Ahojte holčiny,
tak jsem se dlouho neozvala, neboť mám (jak už jsem několikrát naznačovala) PC v háji:-(

Ed-nebudeš tomu věřit, ale Matýsek začal spinkat:-) Bylo to ze dne na den a spí 6h v kuse a pak už jsme vzhůru každé 3hoďky a přes den kojím v těhlech parnech po 2. Takže už si asi řekl, že hltal až příliš:-) Jsem zvědavá jak dlouho mu to vydrží:-)

MartiV-tak ať dělníci pěkně makají a jsi za chvilku doma. Jo a ten Tvůj strejda by u mě teda moc nepochodil:-))

Karolinko-děkuju za podporu! Hmyz nesnáším:-)
Mrzí mě, že jsi si zažila takové nervy!-je dobře, že jsi hned jela do nemocnice! Hlavně, že jste obě v pořádku-drž se, myslím na vás!
Jo a s těma hadama-koukám, že bych měla asi druhý problém a hned třetí v Austrálii s pavouky (viď Gabi:-)

My už jsme od babiček v Praze a je tady přímo nesnesitelný horko, takže větrám jak můžu a s Matýskem chodím ven až navečer, abychom se neupařili. Dneska jsme byli zrovna v parku a ten můj šmudla koukal po stromečkách a děsně se tomu smál-vypadal krásně:-) Jinak jsem ho taky dneska koupala sama bez mužíka a dostala jsem pořádnou nakládačku:-)Vanička je dost těžká s tou vodou a Matýsek vodu miluje, takže se pořád odráží a já musela hlídat, aby mi nenarazil hlavičkou na druhý konec..byla to fuška, ale společně jsme to zvládli:-) Teď už krásně spinká.

Jinak jsem blbá, protože jsem se opalovala a na jizvu si nedala pozor a mám ji růžovou a ona nechce zblednout..doufám, že se ještě umodří:-)

Tak já zase utíkám a brzy se zastavím-aspoň doufám!

Mějte se krásně a opatrujte se!

Pá Lucka a Matýsek

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 06.08.03 23:57

AHOJ těhulinky,

jsem se málem nedokopala k tomu, abych zapnula počítač, ale musela jsem si přijít přečíst jak se vám daří! Vidím, že momentálně máme stejný problém - horkooooooooo!!!! Já sedím, pohybují se mi akorát prsty na klávesnici a stejně se potím až hrůza.

Kdyby to šlo, tak natáhnu počítač ven na zahradu, tam je prima, ale tady máme hrozné dusno, ani větříček nezafouká, takže je tu jak v sauně. Nakonec jsem ráda, že nám to ten první měsíc snažení nevyšlo hi hi, protože to bych teď měla termín v srpnu a chudák mimčo by se narodilo do takového parna.

Manžílek měl dnes volno, tak jsme si udělali výlet k moři. Bylo suprově, až na to, že Polinka zvracela když jsme tam dojeli a doteď nám není jasné z čeho a proč. No možná to horko + únava, kdo ví. Sotva si ulevila tak jí bylo očividně lépe a zase lítala jako drak. Čvachtala se v moříčku jak kačenka, voda byla super teplá, ale když si nechtě lokla, to vám bylo pláče :o)
Vzali jsme ji i na projížďku v motorovém člunu, to byla paráda, vysmátá od ucha k uchu se culila celou cestu, jen si nejsem jistá, co si o tom skákání na vlnách myslelo miminko :o) Celkem to totiž byly pěkně vysoké skoky a tak tam v tom bříšku muselo pěkně nadskakovat :o)
Potom jsme jí ještě vzali na kolotoče, které u toho moře jsou po celý rok a završili jsme to cukrovou vatou. No prostě prima den!

Marťulo R - moc ráda tě tu zase vidím, málem jsem tvůj komentář přehlédla a to by byla tragédie :o)
Ty jsi teda s tvým manžílkem pěkně vysoká, to ten můj měří o 1 cm víc jak já, čili 165 cm :o) Když si vezmu podpatky, tak je menší a dívám se na něj zeshora.
Na to, že jsme takový celkem „normální prcci“ ale máme Polinku, která je na svůj věk dost vysoká a velká, takže třeba se vám ani malý baskeťák nevyklube, ikdyž předpoklady k tomu určitě má :o))))

Hi hi hi, velice jsem se nasmála při popisu masáže hráze olejíčkem proti větříkům :o) Auvajs!
Já asi nakonec taky manžílka zapojím, ikdyž teda bude mi muset svatosvatě slíbit, že bude JEN masírovat :o)
Nějak se ne a ne přemluvit k tomu, abych masírovala pravidelně, když mi to je tak nepříjemné.
Ale pro jistotu jsem od tebe poučená - schovat vše s pří:,–(ou mentolu :o)
Ať ti dopadne zítra dobře kontrola! Neboj, uvidíš že je vše v pořádku, ale ten tvůj strach naprosto chápu.

Renčo - já bych právě chtěla pokud možno železo nebrat, protože s tím je zase spojená zácpa a tak dlabu teď hodně cereálií, které mají přidané železo a doufám, že to pomůže. Možná jsem jen unavená z toho horka.
Fakt je, že někdy jsem tak utahaná, že si říkám, kdybych teď měla rodit, tak nevím, kde vemu energii.
Nejlepší mi připadne, kdyby kontrakce začaly ráno po probuzení, nejhorší by proběhlo během dne a porodit na večer :o) To bych alespoň byla vyspaná :o)

Pískle - bude nám po tobě smutno. Musíš na manžílka udělat kukadla, ať ti pořídí nějaký ten počítač domů!!!!
No a samozřejmě kdyby to nešlo, tak nám zkus nějak dát sem tam vědět, jak se tobě a miminku daří!!! Já sice nebudu psát deníček po narození štěstíčka týdně, ale jednou za měsíc pisnu jak se nám daří určitě, takže tam nám musíš podat zprávu o tom, až se vaše písklátko narodí, slibuješ??

Karolínko - super baby shower. Máte moc hodné přátele, že vám dali tak parádní dary.
Také mě mrzí, že jsi musela zažít takový strach, o tu vaši holčičku, ale hlavní je, že je vše v pořádku a určitě je fajn, že budeš pro klid duše chodit 1× týdně na monitor.

Celkem jsem koukala, že se v USA nesmí ven věšet prádlo!!!! To by mě nenapadlo, že takový zákaz vůbec může existovat a je vidět, že člověk se pořád učí něco nového :o)

Montičko - achich jo, to je mi líto, že tam je čárka iba jedna :o( Víš, jak moc na tebe myslím a že nadále držím pěstičky. Nevzdávej to!!!

Gabi - tobě se to už joooooo krátí, takže si co nejvíce užívej těch posledních pár týdnů.
Já také trávím dost času přemýšlením, jak asi to naše druhé mrně bude vypadat a hrozně se těším, až se budu moct podívat, co jsme si to „vyrobili“ :o)

Luci s Máťou - paráda!!! Tak jen tak dál, ať Matýsek pěkně spinká a nechá maminku odpočinout. Jsi super, že jsi to zatím s tím kojením zvládla, máš můj neskonalý obdiv.

Holčinky musím letět, manžel už mě popohání, protože jsme si půjčili video, zítra ho musím vrátit a tak se jdeme koukat. Stejně u toho vytuhnu, jak se znám :o) Jmenuje se to „Catch me if you can“ s Leo de Caprio a Tom Hanks v hlavní roli, jestli vám to něco říká. Tak jsem na to zvědavá, kritiku to dostalo celkem slušnou.

Páááááááááááá­áááááááááááá
Ed

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.03 04:25

… taky žiju v Americe a o zákazu věšení prádla jsem v životě neslyšela. Ještě v nájemním bytě naši sousedé prádlo normálně věšeli na balkón, teď v domě - kdybych chtěla, tak si na svojí zahradě přeci můžu věšet co chci a kdy chci, ne? Nevím jestli tak děsně liší Texas od Kalifornie, ale spousta věcí je tu fakt jinak. Třeba jsem tu ještě neviděla rodičku, která by měla třicet kilo navrch (natož že by mi u doktorky řekli, že je to „normální“), taky si nejsem jistá s císařským řezem na přání - no je možné že na přání ano, ale musel by si to člověk zaplatit (nedokážu si představit, kolik stojí operace, když odebrání pupečníkové krve je $1200). Např. screeningové testy (AFP) pojišťovna proplácí, ale proplácí i další diagnostiku, pokud AFP vyjde špatně (genetika, amnio, genetický ultrazvuk), ale pokud bych chtěla amnio s dobrými výsledky, tak si jí musím zaplatit… a tak podobně.
Mimochodem - osobně sušičku preferuju - když dám do prádla aviváž, tak to taky pěkně voní (navíc se dají do toho koupit takové ty ubrousky) - a výhoda toho, že netrávím čas věšením prádla a žehlením prádla (ze sušky jde většina věcí rovnou jen poskládat) mi přijde k nezaplacení. Nemluvě o tom, že nemusím mít nijak extra ohromné vybavení domácnosti - tím myslím povlečení, ručníky, ubrusy - jestliže je něco špinavé, tak vím, že za dvě hodiny to mám čisté, suché a znovu připravené k použití - třeba povlečení máme vlastně jen dvoje - na naší a hostovskou postel. Podobně si myslím, že bych si mohla ušetřit třetinu výdajů za mimísovské oblečení. Takže já na sušku nedám dopustit :-))
Jinak zdravím do Texasu, tady máme letos taky horké léto, ale tím, že my bydlíme kousek od pobřeží, tak pořád máme svěží větřík a hlavně relativně chladné noci, kdy se barák krásně vyvětrá a skvěle se spí.
 Sally

 
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 07.08.03 08:26

Ahojky Ed,

tak se zase po delší době hlásím. Nějak nás to vedro zmáhá - Šimůnek je rozmrzelý, nemůže usnout a pořád sosá. Tak jsem nestíhala psát na emimčo. Když byla chvilka, tak jsem sem jenom jukla, co je nového, ale psát jsem nezvádala. Teď to naše zlatíčko spinká - tak ho máme nejradši :-))) Je ve spánku hrozně roztomilý a nejsladší andílek na světě.

Dávám na rodině dohromady fotoalbum. Nějaké fotky tam už jsou, ale ještě chci přidat nejnovější fotky Šimůnka. Tak až to bude, tak ti prozradím adresu, abys věděla, jak vypadáme :-))

Koukala jsem na ty fotky císařů. Některé jsou teda docela síla. Tak jsem se uklidnila, že mám teda krásnou jizvu a den ode dne je zahojenější a méně viditelná. Jinak manžílek vzal metr a měřili jsme, jak velkou díru do břicha mi vlastně udělali. A je to 18 cm. Ale přijde mi, že se to nějak smrskává, tak třeba to časem bude méně. Poslední dobou mě trochu pobolívá bříško na levé straně (uvnitř, ne jizva). Říkám si, že to bude asi tím, jak je sešitá i děloha a jak se zatahuje. Tak doufám, že je to pravda a že to nebude něco horšího. Příští týden mi končí šestinedělí, tak uvídím, co řekne MUDr. na kontrole.

Jak jsi tady psala o tom „kojícím polštáři“, tak já mám něco podobného. Vypadá to trošku jinak, ale princip je stejný. A je to fakt super. Všem doporučuju. A ne jenom kvůli tomu císaři. Nedovedu si představit, že bych držela Šimůnka při kojení jen tak v ruce. Občas ho tak kojím (když jsme někde a netáhnu s sebou ten polštář) a je to hrůza - bolí záda, ruce a vůbec všechno. Tak proč si to neusnadnit, že? Používala jsem ho jako ty i v těhotenství (na ležení, na podložení nohou).

Jak se ti líbil film? My jsme na něm byli před časem v kině a mooooc se nám to líbilo.

Máš pravdu, že rostete. Teď poslední dobou je vidět týden co týden ten rozdíl. Ale bříško máš hezké a moc ti to sluší.

Tak se měj hezky a ať ti to rychle utíká. Ty poslední týdny jsou náročné. Už se určitě těšíš až toho svého broučka uvidíš, viď?

Páááá

Šárka + Šimonek (včera 5-ti týdenní)

 
Karolinka
Kecalka 111 příspěvků 07.08.03 15:45

Ahoj Sally,
no, vim ze je tezke uverit tomu co tady pisu, ale Californie a Texas jsou uplne rozdilne staty i kdyz je to porad USA. Pri nasem cestovani jsme si o tom presvedcily, Texas je takova velka vesnice narozdil od Californie nebo Floridy. Je to dano i atraktivnosti statu. Mezi nami, co je v Texasu - zemedelci, ropa a zase jen zemedelci. Jezdi tady jina auta a kdyz clvoek prijede z Texasu do jineho statu (krome Luisiany - kde je to uplne stejne) sam se divi take. Ja nez jsem tady prijela, tak jsem ocekavala Ameriku tak jako z televize. Krasne opalena tela, stihle postavy, rodice s detmi v parku apd. Jo, v texasu je to trochu jine.

K tomu pradlu. V Texasu a vim i o jinych statech Washington, Florida, Colorado aj. je zakazano veset pradlo venku na balkone. Se zahradou je to asi na kazdem, ale jsou komunity rodinnych domku, kde se pradlo veset nesmi ani na vlastni zahrade. Mas to stejne jako s vanocni vyzdobou. Nastehujes se do nejake komunity domu a podepises papir o tom, ze budes kazde vanoce zdobit svou zahradu nebo misto pred domem svetylkama apd. Sice se jedna o ty drazsi ctvrte,ale i tak je to sila. Aby ti nekdo nakazoval ze musis neco nazdobit.

S cis. rezem na prani je to stejne. Pracovala jsem tady v nemocnici a tudiz se trochu vyznam v tehle „zakonech“. Doktor ti nemuze a nesmi nic nakazat a pokud trvas na CR, tak ho proste musi udelat. Znam nejden pripad. Co se tyka ceniku, znam nektre castky, ale ty jsou stare 8 mesicu. Vlastne od doby, kdy jsem prestala delat v nemocnici. Vaginal delivery 2.900, vaginal delivery after Cesaren section 3.100 a cesaren section delivery 3.400 dolaru. Jsou to jen castky za samotny ukon. Neni zde zapocitana castka za anestezii, peci o novorozence, tvuj pobyt v nemocnici, leky, lactation consultant, pediatr a mnoho dalsich. Takze dohromady normalni porod vychazi na (vychazel) na 5.000-6.000 dolaru a c-section kolem 10.000 tisic. Tam je nejdrahsi pobyt na JIP po operaci. A samozrejme je celkovy pobyt delsi.
Jeste k tem vyssetrenim. HOlka, tady v USA zalezi na tom, jake mas pojisteni. Bohuzel…to me mrzi,ale je to tak. KDyz mas dobre pojisteni, nic neni problem, kdyz mas spatne je to druha strana. Ja jsem zatim neplatila nic, akorat si priplacim za leky 15 dolaru, ale to neni nic proti tem castkam, ktere mi chodi z pojistovny. Me tehotenstvi, porod, vsechny genet. konzultace a vyssetreni vyjdou na 20.000 dolaru. Pojistovna to zaplati.

A jeste k programum pojistovny: vetsinou hradi vsechny zakladni ukony i rutinni kontroly. Nemusis platit ani co-pay.

Ke genet. vysetreni: vim jen o FISH testu, ktery stoji (stal) 700 dolaru. Dela se na zjisteni zavady v nejake chromozomu. Zase zalezi na pojistovne a jestli je pojistovna smluvena s danou laboratori, kde se tento ukon provadi.
Nikdy jsem neslysela, ze by si pacient musel zaplatit amnio. kdyz mu vyjde neg.
Vis, tady v aamreice je to ruzne.....a hodne veci se lisi stat od statu.

A s tou susickou mas pravdu, jsem rada ze ji mame i kvuli vyhodam, ktere si psala. Jen mi pripada divne, ze ji musim zapinat, kdyz je venku na slunci kolem 50 stupnu.

A k otylym americankam v tehot. To ti bohuzel nemohu nijak dokazat. Zkus si najit na internetu statistiky a zjistis, ze v Texasu ziji nejtlustsi lide z celych spojenych statu. U 70 procent deti je zjistena obezita. Toto ti nemam jak dokazat, tak zalezi na tobe, zdda uveris nebo ne.

Zdravim do Kalifornie a prji krasny den. Doufam, ze jsem ti vse co nejvice objasnila.

Jak dlouha zijes v USA?
Karolinka

 
Karolinka
Kecalka 111 příspěvků 07.08.03 16:13

Sally,
nasla jsem na interneru spoustu clanku a textu o tom, kdyz si zena preje C-section. Napis mi tvuj e-mail, a se ti pokusim poslat odkazy na ruzne medicinske sstranky. Tak ti to nejlepe dokazu.
Karolinka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.03 19:19

Čau těhulínky,
teeeda ty vedra jsou fakt nekonečný!!! Já se normálně vařim. Asi to už i působí na mojí psychiku...... Jsem dneska nějak labilní! hi hi
Dneska mě už od rána dojímají úplný blbosti, jsem nějaká uřvaná. Můj manžílek je ze mě úplně paf. Ten dnes opravdu nechápe!
Zřejmě to asi patří k těhotenství, ale takovýhle výkyvy nálady jsem teda ještě neměla. To snad ani nejsem já..... chi chi
Dneska jsem konečně doprala poslední pračku pidi věciček a už jsem i dožehlila. Tak to mám zkrku, protože hrozně nerada žehlím… chi

Tak se mějte moooooc hezky a nepřemáhejte se moc v těch vedrech.
páček Marťula 1

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.03 23:01

Karolinko,
no mě to jenom zaujalo, že ty píšeš úplně jiné věci, než co znám já ze své zkušenosti. V Texasu jsem nikdy nebyla (máme to přeci jen trochu z ruky - nejdál jsme se dopravili do Nového Mexika), ale měla jsem pocit, že to je takovej ten stát, kde jsou věci jako osobní vlastnictví a potažmo to, co si dělám na svém pozemku (věšení prádla) hodně důležité. Samozřejmě i tady jsou komunity, kde ti přikazujou, jestli si můžeš dát na balkón petúnii či nikoliv, ale my jsme nikdy v ničem takovém nebydleli (právě z těhle důvodů, aby nám nikdo neříkal kdy co smíme či musíme či nesmíme dělat). Vím, že jedna kočena v Ilinois je odpůrcem sušiček a prádlo věší - a taky nepsala nic o tom ,že by s tím byl problém, tak mě zarazilo, že to někde problém je. Ale jestli to dobře chápu, tak je to jen díky tomu, že bydlíte v komplexu, kde je zrovna tohle zakázané?
S pojištěním a testama - v cca 16. týdnu se dělá AFP z krve (sleduje se alfa-fetoprotein, estriol a HCG). V Kalifornii je to doporučovaný a státem dotovaný, stojí to 105 dolarů ,které by měla proplatit pojišťovna (což mi připomíná, že mi přišel účet a že jim musím přeposlat údaje pojišťovny). Ve věkové kategorii pod 35 let se jiné genetické testy (např. amnio) nedělají, pokud k nim není důvod - pokud důvod je, tak je pojišťovna proplatí, pokud není, tak ne. Takže bych řekla, že podobně je to s císařem - pokud je důvod, pojišťovna zaplatí, pokud není - ne. Ale nevím, nezjišŤovala jsem to, protože císaře si nepřeju a doufám, že nebudu potřebovat… :-))
V USA jsem tři roky (skoro), e-mail je Aunt.Sally@sez­nam.cz

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.03 13:41

Ahoj Ed,
psala jsem ti soukromou zprávu, ale vůbec se mi neobjevila v odeslané poště, tak si myslím, že se snad neodeslala. Chtěla jsem se tě zeptat k čemu slouží ten čaj z malinového listí, a jestli se dá běžně sehnat v obchodě či lékárně.
Snažilka Olivka

Vložit nový komentář