Endometrióza s adenomyózou

Snažení

Aneb jak mi na ni chytří doktoři přišli. Začnu celkem komicky, ale jinak to nejde. Už od 18 jsem si myslela, že ji mám malou...

Vyhovoval mi jen nějaký partner a v různé poloze, ani jsem to moc neřešila a žila tak dále, gynekoložka říkala, že je to bolest od páteře, tak jsem chodila na cvičení, a hlavně brala antikoncepci, a tak pořád dokola. Každou MS se objevilo silné krvácení a bolesti, zahnal to vždy můj milovaný IBALGIN 400! :)

Byl rok 2010, o pět let později, nebrala jsem už vůbec antikoncepci, bylo mi 23 a já chodila na rehabilitace, upadla jsem na bruslích a při každé MS jsem velmi trpěla na kříže, jednou tak, že jsem dostala svůj první tetanický záchvat, při silné bolestivé MS. Rozhodla jsem se tedy něco s tím delat, jelikož každá MS byla utrpením, nemohla jsem souložit, nemohla jsem chodit, a co bylo nejhorší, nemohla jsem na velkou! Byla to taková bolest, jako kdyby mě něco uvnitř řezalo za živa :(

Brala jsem ž 4 Ibalginy denně a plazila se v práci po 4. Šla jsem tedy na rentgen páteře, tam řekli, že takovou bolest můj nález z bruslí nedělá, ale mám jít zase na rehabilitace. Ovšem ortoped to vzdal a řekl: jedině opichy, tak a začal kolotoč! Na opichy jsem se vydala na neurologii a paní doktorka řekla, že tahle bolest v kříži není na opich! A řekla, že je potřeba CT břicha, páteře… ovšem byl dosti vysoko, jak brzy zjistíte :) Výsledek: nějaká pokřivená páteř, ale ok, a co nenašli, nevyvinutý poslední pár žeber :) a kamínek v ledvině.

Šla jsem na urologii, a tam řekl pan doktor, že změříme močovou trubici! Nikomu, ale nikomu nepřeji tuto bolest! Pomačkal mě na ultrazvuku, kamínek nenašel, prý byl malinký a možná odplul, ale viděl něco jiného a řekl mi, ať jdu na gynekologii, podotýkám, že jsem tam chodila každý půlrok na kontroly: časté záněty, atd. Přišla jsem tam a řekla jsem o bolesti při sexu atd., a doktor se ptal, proč jsem to neřekla dříve? Koukala jsem jak blázen, v kartě měl od minule asi dvakrát bolesti břicha! A řekl: "Máte endometriózu rektovaginalního septa a už asi 4 cm cystu v pochvě! Aha, bolesti při sexu… Poslal mě do nemocnice Na Homolce :)

Tam mi udělali magnetickou rezonanci – plno cyst, už na první pohled pak rektoskopie atd., koukali tam na mě jako na blázna, který snad nechodí na gyndu!Že to mám už několik let! A můj pan doktor to odůvodnil tak, že tím, že neberu 2 roky antikoncepci, to rychleji rostlo… no coment, když jsem tam byla skoro pořád

Následovala moje první operace v životě: trvala celé 4 hodiny, po probuzení na JIPCE mi pan primář řekl, že jsem měla srůsty od pochvy po střevo, které pouze ořezali, při problémech půjdou ven jindy. Dále to bylo srostlé přes vejcovod a až do křížových vazů! Samozřejmě cysty všude, a jako bonus mi pan primář sdělil: máte vrozenou jen půlku dělohy a jeden vejcovod! Možná budete mít pár potratů, než donosíte někdy miminko. Plakala jsem…

Poté následovala 3měsíční léčba Synarelem a zkoušení miminka. Uběhlo 9 měsíců a miminko nikde, tudíž jsem se sama přihlásila do CAR Gennetu a probíhají vyšetření. Hormonální profil ok, pak jsem šla na průchodnost mého jednoho vejcovodu, průchodný je, ovšem mám adenomyózu - endometrióza už i v děloze.

Dnes jsem přišla od preventivky (jiný gynekolog, ale už půl roku a říkal, že mi pomůže už jen umělé oplodnění, tam to mám už rozpracováno :) ). No a říkal, že z dělohy to nejde odstranit, hormony už mi také nedají, a já bych je ani nechtěla! A jako bonus mám nějaký nález na čípku, buňky, které se můžou kdykoliv přeměnit na zhoubné… neřeším, na konci měsíce budu mít výsledky imunologie, dotlačím už konečně chlapa na spermio a uvidíme.

Teď sedím doma, papám čipsíky, čokoládku, oplatky :), popíjím vínečko a čekám, jak to dopadne… možná léčitelka :)Je toho mnohem více, co se odehrálo, v práci na prd, atd. :) Další vyšetření, ze kterého jsem brečela bolestí byla kolonoskopie, ale osud si s námi prostě hraje, a já doufám, že dostanu sílu bojovat dál.

PS: Ani můj kurz angličtiny není :D Pro malou účast! Bože :D A komická věta na závěr - když mi v 17 začaly růst devítky zuby :D, měla jsem už něco tušit – černobyl! :D

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 04.03.12 01:45

:hug: preji ti moc sily!!!!mne ted taky ceka laparka a taky trpim velkyma bolestma a modlim se at to neni nic zavazneho,ditko jeste nemam a je mi ze vseho taky trosku na nic! ale tobe drzim vsechny palce :mavam: :hug:

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16903 příspěvků 04.03.12 03:02

Cvani, krásně jsi to napsala. :potlesk: Snad tvůj deníček pomůže i těm ostatním, co mají podobné problémy a ani netuší, že můžou mít stejnou chorobu ;)
Mimi přijde, neboj! Všem z naší skupiny to vyjde! :*

 
Silvi.100
Extra třída :D 12693 příspěvků 04.03.12 10:09

ahojky holky, my si už psali-přesto moc držím palce :hug:

 
Jullii
Závislačka 2603 příspěvků 04.03.12 10:15

Cvano, držím ti palečky ať ti to dobře dopadne :hug: Mám podobnou diagnozu, jen s tím rozdílem, že o jeden vaječník jsem přišla tím, že mi praskl i s cystou a musel být odstraněn. Cysty, myomi a část. plastika čípku…to se u mě taky najde. Ale proč ti to píšu…i s touto diagnózou mám druhého syna. Trvalo nám půl roku, než jsem otěhotněla, ale máme ho :potlesk: Takže to nevzdávej :hug:

 
Lus
Kelišová 7350 příspěvků 05.03.12 11:03

Přeji ti moc moc štěstíčka do dalších kroků a také sil :hug: Jsi už tak moc silná holka, ale někdy je toho i na silného člověka až nad hlavu!!Jo, život si s náma pěkně zahrává, ale my se nesmíme vzdát a všem problémům čelit!!! :pankac:

Jinak s tím černobylem souhlasím!!!To je přesně můj názor!!!Všechny ty rakoviny, problémy s početím....­...Jasně - taky tomu přispívá dnešní doba, která je stále v běhu, špatná strava, kterou nás naši kolegové z EU zásobojí a nervy :cert:

Takže nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř ;)
Tak hlavu vzhůru a všechno dobře dopadne :hug:

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 05.03.12 11:29

Ani - vím, že to máš těžký, ale jsme tu pro sebe a ty jsi tak úžasný človíček, že všechno zvládneš a určitě i to miminko - no kdo by nechtěl takovou príma cáklou maminku, no ne? :* :* :*

 
Květinka81
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 05.03.12 16:32

Cvani, držim palce, ale to Ty víš, však se trochu známe :) Ono to příjde, jak to přijít má a určitě to bude dobrý :hug: Jo a něco pro utěšení - manžel má taky devítky, a jakej je samec :pankac: :pankac: :pankac: Takže klid, to je jedině dobrý znamení a svědčí o kvalitě :mrgreen:

Příspěvek upraven 05.03.12 v 16:34

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 07.03.12 22:49

holka, ty ses pripad :hug:

 
adéka  03.04.12 10:12
endometrioza

ahoj všem.Koukám že v životě nemám pech jenom já,ale je nás víc.Tak začnu se svým příběhem já.Bylo mi 19 a otěhotněla jsem.Těhotenství krásné bez problémů.Ale zato porod dopadl hrozně.Paní doktorka měla pořád tolik času že jsem rodila císařským řezem na poslední chvíli a moje krásné miminko ted jezdí na invalidním vozíčku a já nevím jak mu pomoc.A moje paní doktorka si chodí spokojeně po světě.Po 5 leteh jsem dostala odvahu jít do dálšího těhotenství.Dva roky uběhli a já pořád nebyla těhotná, můj doktor mi řikal jste mladá máte čas,ale po dvou letech neotěhotnět to už je trochu divný ne.Nakonec při další kontrole mi řekl že mám dělohu tak na potraty.Tak to už na mě bylo moc a odešla jsem k jinému lékaři.Byla to žena, té jsem řekla co mě trápí. Okamžitě mě poslala na laparo. a tam zjistili že mám endometriozu a aby nechybělo tak přepážku v děloze.Takže miminko normální cestou by šlo až možná s léčbou a operací, tak za další rok jestli né víc.A to už jsem nebyla schopná podstoupit.Tak jsem jela do Brna, tam mě vyšetřili nasadili hormony.Za pár měsíců jsem podstoupila umělé oplodnění.A ted tady sedím píšu vám a vedle mě moje krásná skoro 3 letá dcera.Po tom všem co jsem zažila to stálo za to.Tak vám všem držím palečky at to všechno dopadne dobře.

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Plánovaný císařský řez a dny poté


Reklama