Vyšetření ve FN Olomouc

O životě

Tohle je můj první deníček, je o úplně banálním vyšetření v nemocnici, které mělo trvat 3 až 4 hodiny, my tam byli celý den a výsledky nemáme. Abych to vzala tak nějak od začátku, když měl syn 5 měsíců, prodělal akutní zánět ledvin, po různých vyštetření zjistili, že má reflux 23. stupně. Naštěstí jen na jedné straně, ale tím pádem jsme věděli, že po nějaké době budem muset na dětskou kliniku do Olomouce, kde mají extra přístroj na zjištění funkce ledvin a rozhodnou, jestli je nutná operace nebo ne. V dubnu přišel lístek, že nás čekají 28. 6. a k tomu pár řádků, kterým hned tak nikdo nerozumněl.

21. 6. jsme byli na nefrologii pro různé zprávy a snímky, které jsme měli mít s sebou a nechala jsem si nefroložkou vysvětlit, co nás tam tedy čeká. Bylo mi řečeno, že malý bude mít ultrazvukové vyšetření, pak mu kanylou zavedou nějakou látku, která tam má být 3 hodiny, pak ho nějak trošku oblbnou, aby byl klidný a půjde někam k tomu jejich specílnímu stroji a hotovo. Realita byla mírně jiná.

28. 6. budíček ve 4:15, protože dojezd máme přes 100 km a nevíme, co se kde přitefí. Na pozvánce bylo jasně napsané 7 hodin, dorazili jsme na centrální zápis někdy po půl 7, sestra nám napsala kartu a poslala nás do 6. patra, že si nás tam převezmou. Už na pozvánce bylo, že kvůli malé prostorové kapacitě může jako doprovod jen jeden rodič, což je super, když máte 9měsíční dítě, které má skoro 10 kg, ale pustit na všechny čtyři ho nemůžete.

V 7 dorazili ještě jedni rodiče s ročním klučinou a další tak s 9letým a čekalo se na 19letou slečnu!Sestra nám řekla že musí být 4 pacienti, protože látku kterou jim budou zavádět, když otevřou, tak musí rozdělit na 4 díly. Slečna si v klidu a pohodě dorazila v 7:35, ostatní už měli napíchané kanyly a jelo se převozovou sanitkou někam do jiné vzdálenější budovy pro látku, kterou měli zavést těmi kanylami.

Ještě jsme se tam seznámili s tím, co bude následovat a opět to bylo skoro to samé, co nám řekla doktorka, jen tedy s tím rozdílem, že po zákroku k nim ještě příjdeme, aby se dítko dospalo, oni vyndají kanyly a pak domů.

Bylo něco po půl 9, když všem 4 pacientům tu látku dali a začali rozdávat lístečky, kdy se má kdo vrátit na to vyšetření, takže 19letá slečna měla na lístku 11:30, 9letý klučina 12:10, roční dítko 12:50 a my 13:40, to už jsme byli docela na rozpacích, proč vůbec zvou 4 lidi najednou, když vyšetření trvá asi 40 minut a mají jeden stroj, proč každého nezvou s hodinovým odstupem. Mezitím jsem se seznámila s maminkou s tím skoro stejně starým chlapečkem, abychom tam nešaškovali tak úplně sami, ve dvou se šaškuje líp, když se chtělo některé na záchod, tak aspoň ta druhá dítka držela.

Dojeli jsme převozovkou zpět a že nás vezmou na UTZ, to se týkalo jen těch dvou malých, větší pacienty jsme už nezahlídli. Sestra nám v 6. patře řekla, že nás vezmou za půl hodiny, nakonec jsme ještě další půlhodinu čekali než jsme fakt přišli na řadu. Naštěstí kromě přavozu a samotného vyšetření mohli být s námi i taťkové.

No to už bylo, alespoň pro nás, krásných 10 hodin, ve 13hodin jsme měli dorazit zpět do 6. patra na uspání, což ještě pořád jen mluvili o uklidnění dítěte a tam jsme se dozvěděli, že jde o úplné uspání, jenže co od těch 10 do 13 hodin? Rádi bychom si někam venku sedli, jenže z areálu jsem nesměli a v areálu celé nemocnice jsme našli jednu jedinou lavičku na sluníčku a ještě obsazenou, určitě se najde některá z maminek, co tam chodí a jestli mi prozradí, kde tam jsou lavičky, tak budu moc ráda, pro případ že by jsme tam jeli zase.

Druhou rodinku jsme potkávali, jak taky obchází pořád dokola pár budov, protože si není kam sednout. Našli jsme kavárnu, ale sedět tam 3 hodiny by asi nebylo vhodné. Bylo poledne a druhá rodinka šla uspat dítko, velice brzo byli zpět, že pro nás mají zprávu, oni dostali náš čas o hodinu déle a my ještě dééééle, protože se jim něco pokazilo a ani ta hodina nebyla jistá, takže další kroužení kolem budov.

Bylo 13 hodinm tak nás zavolali na prohlídku, že je tam zrovna doktorka, roční chlapeček pak dostal uspávadlo a byl do 3 minut tuhý, takže vyjeli opět jen s mamčou převozovkou zase na vyštření, náš malý dostal uspávadlo ve 14 hodin a nic, ani po 20 minutách, kdy jen brečel a brečel, sestra nás tedy poslala, ale s námi i další dávku uspávadla, kterou po převozu dostal. Jenže ouvej, pořád nic, bylo něco po půl 3. a malý jen brečel, nakonec to opravdu zabralo a konečně usnul, ale to už bylo třičtvrtě na 3 a ranní šichty pomalu končily a vyšetření musí trvat 45 minut, doktor tam byl super, vysvětlil sestře, že má času dost a když už konečně přece chlapeček usnul, že to zvládneme, sestra se sebrala a šla, už jsem ji neviděla.

Konečně jsme měli po vyšetření, jenže pan doktor mi řekl, že se na převozovku, co mě tam dovezla, nemůže dovolat, tak že mám jít dolů a nějak to zařídí, takže já s malým uspaným dítětem na rukou čekala skoro 20 minut na normální sanitku, kterou mi pan doktor byl schopem sehnat, aby nás zavezla zpět a i když měl po pracovní době, tak se opravdu choval pěkně.

Ovšem sestra, která mě měla předtím doprovázet, už se neukázala a druhá sestra, která byla na dospávacím pokojí v tom 6. patře, dala zatím našemu taťkovi papíry, co jsme si dovezli, že je máme vrátit na nefrologii, aby ty velké snímky nemuseli posílat, ale že výsledky nebudou, protože už je pozdě a udělají jindy a pošlou poštou té nefroložce.

Dospání nám prý domluvila ve 4.patře. Takže když jsme dojeli zpět a jeli do 4. patra, sestra na nás hukla, že musíme mít návleky, já je hledám a z ní vypadlo že je tam automat na desetikoruny, ale bere jen ty desetikoruny! My jsme žádnou neměli, vyhrabala jsem to nakonec v drobných a ona mi dala desetikorunu, jenže druhou jsme neměli, to už se docela dopálil chlap, že to přece není možné, že jsme měli být o 2 patra výše oba v klidu s malým být, aby dospal a jaksi všem ostatním to vyšlo a my, kteří jsme tam už celý den, si jako ještě máme zaplatit jo? O těch 10 korun nám v tu chvíli nešlo, spíš o to, že jsme je prostě neměli, měli jsme jen papírové a to neměla na rozměnění ta sestra.
Jo, když řekla slovo návleky, tak jsem se automaticky zula, že když nemám desetikorunu, tak mi bylo řečeno, že ani to není dovoleno.

Nakonec jsem měla návleky aspoň já a mohla jsem s malým dospat na chodbě! Žádný pokoj, nic jen chodba s tím, že mi sestra malého dovezla v postýlce do herny, kde si hrály děti a byl tam gauč, malý se hned probral, jen co ho dala do té postýlky, jsem se zeptala, jestli tedy už můžem zase jít, bylo mi řečeno že ne, že jsme brzo po zákroku, sestru volala druhá sestra na pauzu. Ani mě nenechala říct, že už jsme 20 minut stáli na vzduchu a čekali po zákroku na sanitku, jinak dospání v 6. patře tvrá normálně tak do 30 minut, což u nás bylo asi tak v době, kdy jsme se dostali na to oddělení s návleky! Jenže nezájem. Po dalších asi 20 minutách se malý tak hlasitě ozýval, že ta sestra konečně přišla a prý že už opravdu vypadá dospaně :-)

No konečně, takže jsme se rozloučili a v půl 5. vyjeli po 10 hodinách domů.

Jo a protože můj chlap byl vlastně celou dobu u té druhé budovy, tak i ta sestra, co nás doprovázela, šla domů a sanitář, který nás tam zavezl a pak dojel s tou mamčou s ročním dítkem zpět, tak zametl sanitu a šel, že by ho zajímalo, proč, kdy nějakou matku někam zavezl, nedoveze ji zpět a nikomu to jaksi neřekne, je taky v pohodě, nevím kdo z nás by si to mohl v práci dovolit, něco nedodělat a sebrat se a odejít.

Takže jediné co mě napadá, tak v téhle nemocnici je organizace úplně na prd a zaměstnanci prostě jak odbije třetí, tak hodí lopatou a jdou. A já jsem si vždycky myslela, že tak nějak tohle zaměstnání je poslání, kromě toho, že stroj se rozbil jim a nemohli jsme za to my. A to jsme ještě uvažovali, co by se stalo, kdyby se jim ten den po vyšetření něco stalo s počítačem, kde byly od malého výsledky, které nebyly vyhodnocené a vytisknuté (snad se jim to automaticky zálohuje?), protože když ho vyšetřovali, tak vyhodnocovali zprávu tomu ročnímu klučíkovi před námi, ale po nás to prostě vypli a konec.

Jestli tohle taky někoho čeká a přečetli jste si tenhle deníček, tak aspoň víte, co si všechno máte s sebou vzít, protože tam budete celý den, doporučovala bych skládací křesílko.

Hodnotilo 7 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
petra.lovosice
Extra třída :D 12947 příspěvků 01.07.11 08:10

trixi, takto je mazec,já bych byla bílá vzteky ,držím palce at jsou výsledky v pořádku a už tam nemusíte

 
zmimi
Stálice 55 příspěvků 01.07.11 09:22

mám podobnou zkušenost s Olom. nemocnicí :-( .Přeji vám ať jste zdraví a ať tam už nemusíte :-D

 
Integra
Kelišová 7479 příspěvků 01.07.11 10:09

Tak to je bordel :cert: :cert: Mladá dáma si příjde poslední a vemou jí první :cert: :cert: Takhle zacházet s lidma a dítětem a to chtějí za kde co poplatky, s takovým přístupem???
Trixi jak to tak čtu tak jediné štěstí že ten doktor byl normální a to vyšetření už po směne dodělal 8-o 8-o Být jako ta sestra pošle vás domů :cert: :cert:

 
Anonymní  01.07.11 10:18

Olomouc nikdy! Za prvé je tam tchýně :cert: a za druhé: Manžel tam ležel s ledvinymi. Pořád to odkládali, že čekaj na jednoho lékaře až se vrátí z dovolené, že to budou pak řešit s ním. Když se pan doktor vrátil, tak už nebylo co řešit, nebylo co spravovat a manžel přišel o celou ledvinu. Kdyby ho tam nenechali ležet celej měsíc a odeslali třeba do Prahy, kde by se dříve podrobil operaci, tak o ni nepřišel!!!

 
Ema N.  01.07.11 10:21

Tak to je mazec… Nastesti my chodime do Kladenske nemocnice a nikdy jsme tam takovy horor nezazili. A doufam, ze to tak zustane.

No, drzim moc palce, abyste tam uz nemuseli… A mozna bych si na to stezovala, ale ony stiznosti dneska asi uz nic neresi… :( :( :( :(

 
Weruska
Extra třída :D 12977 příspěvků 01.07.11 11:38

Hrůza hrůzoucí, teda já bych byla rudá vzteky už při určování časů, kdy kdo na vyšetření půjde. Jak si můžou dovolit dát toho nejmladšího až úplně nakonec :zed: Nemám slov, jen přeji, ať už tam nikdy více nemusíte a podobný zážitek se neopakuje :roll: :hug:

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 01.07.11 11:48

desne, bouhuzel tak to v cechach nekdy chodi, opravdu a olomouc neni jedina takova nemocnice.
Preju at vam vse dopadne dobre :kytka:

 
Essexi
Závislačka 3032 příspěvků 01.07.11 12:30

DĚS A HRŮZA :cert:

 
trixinka
Závislačka 4361 příspěvků 01.07.11 12:40

Na ty časy jsem se hned ptala, bylo mi řečeno že ty starší děti tu látku nemusí mít celé ty 3 hodiny, proto byli ti starší před náma. Ale i tak jsme měli napsaný ten lístek na první kontrolu po zavední látky až po skoro 5 hodinách a ještě to protáhli.

 
Jindřiška7
Závislačka 3951 příspěvků 01.07.11 13:45

být vámi, tak pošlu oficiální stížnost, tohle neni normální!

 
mucinka2
Nadpozemská drbna 26640 příspěvků 01.07.11 13:59

naše zdravotnictvi,děs a hruza,ale zase nutno podotknout všude ve světě je to ještě horši.opravdu zaleži na jednotlivci,aspon že ten doktor vam vyšel vstřic.hlavne at je maly zdravy. :hug:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 01.07.11 15:04

to je hrůza já už bych tam po nich řvala jak tygr a nevím proč ta devatenáctiletá slečna která přišla poslední nakonec první odešla to je taky dost divné…ještě že tohle opravdu nemusíme absolvovat…Držte se rodinko a malýmu do budoucích dní a měsíců a let jen a jen zdravíčko.. :kytka: :kytka: :kytka:

 
Lindusa
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 01.07.11 16:38

Mucinko, opravdu to neni vsude ve svete jeste horsi, to fakt ne :) . Takoveto situace se mi stavaji jen a vyhradne v CR. Linda

 
mabis
Kelišová 5086 příspěvků 01.07.11 18:32

chjoooo Olomoucká fakultka :( a její slavné dětské…
s nefrologií tam máme své zkušenosti :( aneb vše pod heslem proč dělat věci jednoduše, když to jde složitě :(
Jinak malému přeju at je v pořádku ;) Nám se dilatace naštěstí upravily samy ;)
Jo a na webovkách FN Olomouc je mail a doporučuju si stěžovat, protože pokud nikdo pusu neotevře tak tam s dětma a dospělýma budou jednat jak hulváti…

 
farska
Nadpozemská drbna 30000 příspěvků 01.07.11 19:57

MY s olomouckym NEFRO mame taky bohate zkusenosti… :think:
Pred 5 roky tam dcerce roztahovali mocove vesty/mela taktez VUR,ale IV.stupne/.Mcug nezapomenutel­na!/kdo to zazil,vi/ a organizace prace?
No komment.
Diky tomu,ze predpokladam,ze se ve FN sdruzuji odbornici na danou problematiku,zus­tavali jsme tam az doted a vydrzeli to tri a vicehodinove cekani kazdeho pulroku,co nas tam zvali do nefroporadny. Pozor-a to jsme meli vzdy CASOVKU!!!!!Na jare jsem uz ale psychicky nevydrzela a prehlasila dceru jinam,do Krnova.Uz zadne akutni problemy nema a /klepklep/ je vylecena,tak jsem to riskla.
A je to 100 a jedna :kytka:

 
Olčík
Kelišová 5368 příspěvků 01.07.11 20:55

Tak to je děsný-zlaté dětská nemocnice v brně,taky jsme se léčili pro VUR 4st na obouch stranách,jsme i po operaci,ale toto jsme teda nikdy díky bohu nezažila…

 
Dana26
Echt Kelišová 9077 příspěvků 01.07.11 21:48

Trixi,děs.Asi bych řvala jak tygr. ?alemu přeju at je vše v pořadku

 
madlenka73
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 01.07.11 23:22

To je tedy fakt síla. No ono to Trixi asi není nikde o nic lepší,co vím od kamarádky o naší plzeňské FN,načekala se tam s malým už taky mnoho hodin a přístup také beze zájmu. Je fakt,že tohle povolání by měli dělat lidé,kteří chtějí pomáhát a ne si přendavat nemocné jako kusy brambor a chovat se jak k nějaké onuci.

 
pipiinka
Extra třída :D 10606 příspěvků 01.07.11 23:40

Na tomto vyšetření jsme byli též.Dcera má reflux vpravo 4stupně a druhá na obou dvou stránách 2stupně,ale musím říct,že v Chomutovské nemocnici na nás byli zlatí:-)Držím palečky

 
kozisek
Hvězda diskuse 35546 příspěvků 02.07.11 14:05

Trixi, máš zlatou trpělivost :hug: :hug: a příště bych tam nejela, vybrala bych si jinou nemocnici :cert: Takhle se chovat k malému dítěti a matce :cert:

 
ankasz
Kelišová 6267 příspěvků 02.07.11 22:57

Tak přístup nemocnice o ničem, snad bude mít malý dobré výsledky, držím palec.
Akorát(možná se mnou nebude nikdo souhlasit) se musím zastat zdrav.sestry- ač povolání poslání, tak má asi taky svoji rodinu a třeba musí vyzvednout děti ze školy nebo družiny a nemá to zrovna za rohem. Jako zdravotník tyhle situace znám, nějakou dobu jsem taky dělala v ambulantní části, a nikdo z pacientů se nestaral o to že mám taky své povinnosti, takže kolikrát jsem vztekle neplánovaně musela překročit pracovní dobu a zůstat déle.
A shánět někoho, ať se mi postará o dítě, protože mi zase ujel autobus…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama