Hlavně že má lodičky

Rodičovství
  • joaska
  • 15.10.13

Vypadáš hrozně. S kolika jsi spala?, políbí mě manžel, který už více jak dva roky přespává na samotce v obývacím pokoji a strčí mi do ruky hrnek s kafem. Dvě děti, policajti, hasiči, bagrista s bagrem, šašek, kačenka a osel, vypočítám. Muž se zasměje. Ujistí mě, že jsem šikovná holka a mizí se zapojit do pracovního procesu.


1 komentář

Využívám toho, že se děti rozhodly ráno spát (samozřejmě když jsme dopoledne na určitou hodinu objednaní na očkování) a v klidu se nasnídám a vyfešákuji. Punčochy, sukénka, sáčko, make-up, účes. Hlavně mám v plánu lodičky. S mužem si jich moc neužiju, byla bych asi o fous vyšší a proč mu drásat ego. No a na dětské hřiště se taky moc nešiknou. Ale dnes mám náladu být ta matka, co i když má honičku, stále je upravená a svěží. Prostě dáma. „Maminko, co děláš?,“ ozve se moje batole z postele. „Mažu se, abych byla krásná,“ odpovím a jdu vyzvednout děti, abychom vše stihly.

Čas neúprosně běží. Kubíkovi servíruji kakao se štrúdlem a mrňouse hodlám nakojit. Kuba vyprázdnil hrnek rychlostí blesku a preparuje jablka ze závinu. Zvedám Ádu na odříhnutí a hbitě čtu myšlenky svého staršího potomka. Pohled na mne, na zeď, na jablka, na mne. Vybíhám. Adam mi vlaje v náručí. Vidím záblesk škodolibosti v synových očích a buclatou dlaň plnou rozvařených strouhaných jablek. „Opovaž se to matlat po zdi!,“ zaječím, když mi dojde, že sprinty musím trochu vytrénovat. Malá ručka dokončí pohyb a Kuba si s výrazem nevinného kolouška nacpe hrst jablek do pusinky.

Šplejch. Adámkovi rychlé starty po kojení nedělají zrovna nejlépe. Obří skvrna dětského blinkání na mém sáčku vypadá nevábně. Šoupnu broučka na hrací deku a spěchám se převléknout.

Poslouchám, co se děje v obýváku. Kuba žvatlá: „Na bžíško, na záda, kutulů, na bžíško.“ Adam se řehtá.
Letím zpátky:
„Kubí, co děláš?“.
„Mažu se, abych byl klásná.“
„Čím se mažeš?“
„Adamovým blinkáním.“
Přiletím k dětem a Kuba válí sudy s Adamem po plovoučce přes celý obývák.

Nejvyšší čas vyrazit. Musíme ještě zvládnout poštu a nákup. Oblékám děti a přemýšlím, co je třeba přihodit do kabely. Očkovák, náhradní silonky, mlsku pro Kubu. Sakra, ten Kuba zas vyrostl. Už je mu zase všechno krátké. Fajn, teď Adama. Kubík má nejvíc práce mě sabotovat a běhat s připraveným Ádovým oblečením. Moment, tady něco nehraje. Dochází mi, když Adamovi vlajou punčocháče půl metru pod nohama. Já jim je prohodila! Dvouleté dítě narvané v punčocháčích č. 68. Ale je statečné, ani mu to nevadí.

Cestou k autu, táhnouc jednou rukou Jakuba, aby nevymetal kaluže, a druhou Adama ve vajíčku, si všimnu rozkousané dětské pilky. Jelikož jsem za ta léta mistr v předvídání, snažím se ji nenápadně odkopnout svou naleštěnou lodičkou pod nejbližší stromek. No, asi zas tak nenápadná nejsem, jelikož Kuba vykulí oči, začne natahovat a křičí: „Pilka je rozkousaná!“

Vítr mi fouká do obličeje, v těch pitomejch podpatcích se mi blbě jde (to mám za to, že si hraju na dámu). Mírně ztrácím nervy a na Kubu křiknu: „Máš si to uklízet, říkám ti to pořád.“ Moje reakce spustí nepřekonatelný hysterák. Takový ten, kdy má dítě nudli až na bradě a jen trhaně vzlyká: „Pi pi pilka…“ Jako správná matka učím bratry sounáležitosti. Adam chápe rychle a kdykoli Kuba brečí, spustí taky. Za šíleního řevu dětí vyjíždíme.

Kubík se uklidní a utře nudli za slib, že se stavíme v hračkárně a koupíme novou pilku. Snažím se zaparkovat nejblíže poště. Najít místo, které bude co možná nejbezpečnější pro výstup a nástup s malými dětmi, pro výklad a náklad kočáru a kam dokáži zaparkovat, aniž bych způsobila škody na životech či majetku, je docela fuška. Nakonec to nějak dám a nastává proces vylodění. To komplikují jednak vysoké podpatky a také obří kočár v kombinaci s malým kufrem. Vždy mi to evokuje porod. Jak se cosi velkého snaží dostat malým otvorem ven. Táhnu ho jak ten dědek řepu (s tím rozdílem, že mě nikdo na pomoc nepřispěchá, ač diváků na sousední autobusové zastávce mám požehnaně). Při rozkládání se ozve krchchchc. Super, punčochy v řiti. Absolvuji ještě výměnu silonek v autě. (To už se mé obecenstvo chláme nahlas).

Konečně jsme se vylodili, jsem zpocená až na zadku. Sumíruji si v hlavě, kam potřebuji zajít. Tlačím kočár. Kubu držím za ruku. A co s tím obřím balíkem, co mám poslat? Chvíli se ho snažím bezvýsledně narvat pod kočár. Dát ho na nebohého Adama mi přijde blbý. Zrak mi sklouzne na toho malého trpaslíka. „Kubíčku, dostaneš důležitý úkol.“ Škobrtám v lodičkách přes kočičí hlavy, jednou rukou strkám kočár, druhou Kubu důležitě nesoucí obří krabici.

„Maminko, dívej vyklápěčka a autobus a jé co to je? Maminko vidělas?“ V dálce spatřím kolonu vojenských aut. Je mi jasné, že pokud nepřejdeme teď, tak už nikdy. Strkám Kubu co nejrychleji k přechodu. Moje rychlost v superbotkách je jen o trochu vyšší než-li rychlost dvouletého dítěte nesoucí velký náklad a sledující ruch města. Dávám si záležet, aby krabice byla stále mezi vojenskými auty a synovým obličejem. Neustále mu připomínám, ať si pospíší, aby nám v té hračkárně nezavřeli.

Krabice se elegantně zbavíme na poště a hurá do hračkárny. Prodavače s úsměvem poprosím o dětskou pilku. Maličko zbledne, ponoří se pod pult a hrabe a hrabe. Občas se vynoří, nejistě se usměje a přeleští čelo kapesníkem. Po nějaké době mi zdrceně oznámí, že pilky nemají. Se strachem pohlédnu na syna a připravuji se na scénu, jak z divadla. Kuba se ale projeví jako grand a prodavači zadá nový požadavek: „Nevadí, tak mi dej válec.“ Prodavač zase mizí pod pultem a já se snažím vysvětlit synovi, jaké chyby v etiketě se dopustil. Opět se vynoří vlhké čelo, nejistý úsměv, opět ponor. Nakonec zdrceně vyleze a oznámí nám, že ten poslední válec asi musel zrovinka prodat. To už Kubík nerozdejchá a scéna. Řev, nudle a „Vá vá válec počebuju“. Adam dosud spokojeně žužlající popruh sedačky zbystří a projeví solidaritu.

S jekotem se dostaneme do řeznictví. Najednou je ticho. Adámek usnul a Kubík pochopil, že takhle teda ne. No, hlavně ho zaujala šunka za pultem. Řezník je místní fešák. S rádoby neodolatelným úsměvem ho požádám o hovězí na rajskou. Šteluju se tak, aby mohl ocenit mou garderóbu. Neustále ho ale rozptyluje Kubíček, který nalepil nos na naleštené sklo jeho pultíku a neuvěřitelně rychle opakuje: „Šunka, šunka, šunka.“
„Máte další přání?“
„Šunka, šunka, šunka.“
„Ještě něco na polívku.“
„Šunka, šunka, šunka.“
„Prosím vás, mohu mu dát kolečko šunky?,“ psychicky nevydrží řezník.
Na odchodu mě napadne zajít ještě vedle do pekárny, třeba si to dítě vysomruje i rohlík.

U lékařky je to blaho. Od té doby, co chodí Adámek na očkování, stává se z Kuby v čekárně socha. Nehybná, němá, kam ji postavím, tam ji najdu. Ze strachu, že by si ho někdo všiml a mohl mu dát také injekci, na sebe neupozorňuje. Áda svůj nesouhlas s vakcínou dává najevo poměrně razantně. Pere se na šest měsíců statečně. Mám plné ruce práce trochu ho uklidnit, ustrojit, pobalit, vrátit se pro živou sochu a prchnout do bezpečí domova. Při zavírání dveří místo pozdravu zaslechnu: „No, hlavně že má lodičky – dáma.“ Tak to tedy vyšlo, dnes jsem byla za dámu.

Dřív, než budeš některou kritizovat a soudit její život, obuj si její boty a projdi její cestou. Projdi její minulostí, pociť její slzy, zažij její bolest. Projdi roky, které prošla ona. Zakopni na každém kameni, na kterém zakopla ona. Za každým vstaň a jdi dál, tak jako to udělala ona. A až potom můžeš soudit její chování a tvrdit, že ji znáš. (indiánské přísloví)

Hezký podzim a schopnost stát i na vratkých nohou přeji všem.

Hodnotilo 101 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
ncc1701
Echt Kelišová 7943 příspěvků 15.10.13 00:09

Tak hlavně žes měla lodičky. :cert:
Super! :mrgreen: Koukám, že věkový rozdíl mezi dětmi skoro zanedbatelný… Psychicky se připravuju na podobné situace. :-)

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 15.10.13 00:13

To bylo moc hezky ;))))

 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 15.10.13 00:37

:potlesk: krásný, moc ráda čtu tvé deníčky :*

 
Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 15.10.13 01:43

„Psychicky nevydrží řezník“ nemá chybu :lol:

 
lucivka
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 15.10.13 03:41

:palec: super. To se hned člověku vstává na kojení líp, díky :lol:

 
Tdnka
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 15.10.13 04:34

Úžasný! :palec:
@lucivka přesně! :) kojim a děti mi skáčou po kojicim polštáři. jak se rechtam (buď si rovnou odrihnou anebo to druhé.. :poblion: ).

 
MDK
Extra třída :D 10952 příspěvků 15.10.13 05:23

:palec: :potlesk: :potlesk: Super deníček! Hned mám lepší náladu. :pankac: :mrgreen:

 
barbarossa
Zasloužilá kecalka 619 příspěvků 2 inzeráty 15.10.13 06:40

Takhle jsem se u deníčku už dlouho nesmála. :lol: Až mě bolí břicho a měla jsem strach, abych smíchem nevzbudila své zvířátko spící v ložnici v postýlce nebo aby mi neprasla voda. SUPER!!!

 
Crystalline  15.10.13 07:26

Jsi skvela pisatelka :potlesk: Bloguj :)

 
tanik1912
Neúnavná pisatelka 16563 příspěvků 15.10.13 07:27

Super denicek… omlouvam se, ze jsem se rezala smichy od zacatku az do konce, ale bylo mi te strasne lito a taky jsem uplne videla sebe. Sice s jednim ditetem, ale musime vypadat naprosto stejne, od te doby, co se ve svych 8 mesicich rozhodla naprosto bojkotovat kocar :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Bjedrunka
Závislačka 4262 příspěvků 15.10.13 07:40

Dokonalé! Díky za úžasné ranní probuzení :palec: A inspiraci. Zítra vyrazím na půlroční poradnu v podpatcích ;-)

 
Vlkoška
Závislačka 4133 příspěvků 15.10.13 07:51

Parádní deníček, není nad to se hned po ránu zasmát :)

 
catherine100
Nadpozemská drbna 29146 příspěvků 15.10.13 08:16

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ještě že mám zatím jen jedno
ale co týče podpatků, příště doporučuju klínek, na tom se dá i běhat když se děcko rozhodne, že chce vidět koko :mrgreen:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 15.10.13 08:23

Super denicek :potlesk: :potlesk:

 
Narovnako
Kelišová 5189 příspěvků 15.10.13 08:47

Hezký deníček :lol:

 
monulka frosty
Zasloužilá kecalka 645 příspěvků 15.10.13 08:53

Super deníček :kytka:

 
ilyz
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 15.10.13 09:14

Šunka, šunka, šunka :D :D No bezvadný!! :D :potlesk: :palec:

 
jerseym
Stálice 52 příspěvků 15.10.13 09:24

Super deníček, taklhe jsem se dlouho nepobavila. Připomělo mi to mě samotnou při ranním shonu s dětmi do školky :D :D :D

 
beckie
Závislačka 4132 příspěvků 15.10.13 09:26

„Čím se mažeš?“… :lol: :lol: :lol: :lol:
Super, máš blog, kde? Tohle je krásné čtení. Hned mám před úklidem lepší náladu a zasmála jsem se, to se často nestane ani u knihy. Super. :pankac: :mavam:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26693 příspěvků 15.10.13 09:30

Tak to nema chybu, opravdu jsem se zasmala ;) :D
S tou sunkou to je fakt bomba, alespon se malej naji nez prijde domu :mrgreen:

 
LuMiTa  15.10.13 09:36

Super pobavení po ránu :palec:

 
Ryntyntyna
Neúnavná pisatelka 15883 příspěvků 15.10.13 09:46

Luxusně napsaný deníček :potlesk: :potlesk: Hned po ránu jsi mě pobavila :mrgreen: :pankac:

 
dizinka
Ukecaná baba ;) 1566 příspěvků 15.10.13 10:07

Parádní deníček. Moje myšlenka, že už by teda mohlo být to druhé nepřichází v úvahu. Děkuji za otevření očí a nahlídnutí do reality :lol: :mavam:

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 15.10.13 10:12

Super napsane :lol: :palec:.To mi pripomina, kdyz jsem mela jen prvorozenou a musela ji v pracovni dobe pretahnout z hlidani na hlidani k nasim.Na nohach 10cm, kratsi sukni a kocar, rvouci dite pod pazou a kabelku na krku, kocici hlavy, ja spocena az na prd.eli,nervama uz jsem knourala a telefon rincel znelku,,Milacek je na drate,,Vsichni se otaceli, smali a starsi pani o berli mi rika,,maminko, ja nemit umelej kloub, tak si s vama ty boty prohodim, kdyz vas tak vidim,,. :lol:.Podpatky uz s detmi nenosim, jen bez nich.Nema to cenu :mrgreen:

 
ALENA G
Kecalka 129 příspěvků 15.10.13 10:17

Nemá to chybu, skvěle jsem se pobavila, snad jsem v některých situacích viděla sebe (obří skvrna dětského blinkání na sáčku) :lol:,každopádně když chceme být za dámu tak v našich očích to na 100% nevychází. Jinak :potlesk:

 
Tesička
Ukecaná baba ;) 1614 příspěvků 15.10.13 10:24

No, tak tohle mě částečně pobavilo a částečně vyděsilo. Mimčo teprve za 2 měsíce čekám, ale už ted se úplně vidím v té samé roli za pár let i s druhým prckem… Noooo, jestli to opravdu takhle funguje, mám se nač těšit. Jinak bys mohla psát chytlavé knížky pro matky, hezky se mi četlo :-) Přeji hodně sil! :potlesk: Lenča

 
Micheillle
Kecalka 499 příspěvků 15.10.13 10:32

Ty jo tak to byla parada:-D uplne jsem to zive videla:-D

 
lenkator
Kelišová 7115 příspěvků 15.10.13 10:33

:palec: Moc hezký :)

 
Ilonka007
Kecalka 327 příspěvků 15.10.13 10:36

Šunka, šunka, šunka :-D Super deníček!!! :potlesk:

 
neprhl.kitty  15.10.13 10:46

Moc pěkné :palec: doktorka prostě záviděla že i při dvou dětech nevypadáš jako šmudla :cert: příště jdu k doktorovi také v podpadkách ať všichni čumí že i s dítětem lze vypadat jako dáma :mrgreen:

 
Evaa.j
Závislačka 4400 příspěvků 15.10.13 10:53

Paráda, to jsem se nasmála :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:. Až vydáš knihu, dej vědět. CHCI JI!!!

 
triada
Kelišová 5963 příspěvků 15.10.13 11:01
:lol: :potlesk:
 
barca77
Závislačka 3213 příspěvků 15.10.13 11:16

No jo, život s dětmi, moc hezky napsáno :) s těmi podpatky - mám to stejně, nesnáším, když mě někdo považuje za namyšlenou krávu jen proto, že se chci sem tam hezky vyfiknout

 
Hanka-L
Ukecaná baba ;) 1628 příspěvků 15.10.13 11:28

Skvělý deníček :potlesk: hodně jsem se nasmála :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
subsomi
Kelišová 6556 příspěvků 12 inzerátů 15.10.13 11:29

:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: super deníček

Jako malý průzkum si zkusím vzít podpatky za týden až půjdu na roční prohlídku s dvojčaty

 
joaska  15.10.13 11:41

Děkuju moc za hezké komentáře

žádný blog neexistuje. Většina mých deníčků jsou mejly rodině, když se ptají, co dělají kluci.

Mně to psaní pomáhá uvědomit si, že mám skvělý zdravý děti. Že se kolikrát nervuji a hroutím kvůli úsměvným kravinám, že to co já denně prožívá milion matek a že si ty vzpomínky chci uchovat, jelikož nevím kolik času je mi přáno být se svými dětmi, vím jen že ten čas se po jejich narození nějak zrychlil a toho se bojím.

Rozhodně nebylo úmyslem nikoho děsit nebo odrazovat od dětí. Naopak s nimi je to teprve paráda.

@catherine100 Díky, to je nápad století. Potřebuji boty s klínkem. :) :potlesk:

hezký den, holky :mavam:

 
Run
Generální žvanilka 20201 příspěvků 15.10.13 11:53

Až teď mi došlo, že ty jsi ta kominíková :lol: :lol: :lol: Opět super :jazyk:

 
radúna
Extra třída :D 11343 příspěvků 15.10.13 12:26

Skvělý deníček :palec: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
Ten konec je velmi poučný :P a spousta uživatelek by si jej měla možná přečíst aspoň 3×…

 
janciii
Kecalka 150 příspěvků 2 inzeráty 15.10.13 12:41

Supr! Moc hezký :-)

 
kristy84
Závislačka 3118 příspěvků 15.10.13 13:27

Máš opravdu talent na psaní :palec: Parádní deníček, moc jsem se pobavila :lol: Při čtení mi ten scénář úplně běhal před očima :lol:

 
habina
Kecalka 125 příspěvků 15.10.13 13:28

Moc hezký :palec:

 
Ilwimia
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 15.10.13 14:07

Anóóó! Si hvězda! Děkuju za deníček, právě se chystáme na kolečko po městě zakončené Sokolem (holčička 9měs., chlapeček 2r a 11měs.)
Lodičkám a mateřství zdar :pankac:

 
meringa
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 15.10.13 14:07

Parádní deníček :kytka:
První věta mě teda zazdila :pankac: :mrgreen:

 
zlatouch
Kecalka 452 příspěvků 15.10.13 14:33

Super deníček :lol:

 
gala-dali
Zasloužilá kecalka 930 příspěvků 15.10.13 14:41

Super deníček, máš talent na psaní, jen tak dál! :potlesk: :mavam:

 
udazop
Povídálka 45 příspěvků 15.10.13 14:57

Po přečtení deníčku si druhé miminko s krátkým věkovým rozdílem od prvního asi rozmyslím:). Ba ne, není nám maminky i přes tyto,,peripetie" krásně? Já bych tyto rádoby vtipné dny nevyměnila ani za nic:)

 
Danieli
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 15.10.13 15:01

Skvele napsane, opravdu jsem se zasmala a mas pravdu s tim prislovim. :potlesk:

 
jitka 11
Neúnavná pisatelka 18099 příspěvků 2 inzeráty 15.10.13 15:38

Skvěle napsané, hlavně ty lodičky.
A šunka… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Yamaha
Zasloužilá kecalka 610 příspěvků 15.10.13 15:46

Krásný deníček :-) :kytka:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 15.10.13 16:13

Jsem se zase celou dobu čtení smála… jsi skvělá :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama