IUI

Snažení
  • 24.09.05

ahojte holky, já mám takový možná pro vás hloupý dotazíček. Budu se snažit být stručná, abych moc neotravovala.

Jsem po mimoděl. těhotenství, při kterém mi byl odebrát levý vejcovod. O mimi se snažíme 5 let - marně. Stimulují mne 4 měsíce Clomhexalem 50 a tento víkend jsem byla poslána do Fertimedu na IUI. Pan doktor mi ale řekl, že bych musela mít dvojnásobné štěstí, jelikož folikul 22 mm je na levé straně, tam kde nemám vejcovod, Na pravé, že je folikul ale malinký - 14 mm, takže tam asi není vajíčko. Takže dominantní je ten levý a že až mi dají injekci - Pregnyl - by muselo vyjíčko „přeputovat“ na pravou stranu, aby ho tam zachytil pravý vejcovod.
Mě to přijde takové nějaké divné. Jak to vajíčko bude přecházet zleva doprava ? Kudy? Nechápu. Jsem trumpeta, měla jsem se normálně poptat a hotovka. Teď jsem akorát na pochybách. Holky nemáte některá podobnou zkušenost? nebo ještě lépe - neotěhotněla jsem takovým „putovním“ způsobem některá? to by bylo hezké… No budu čekat prý 14 dní a pak dle MS se mám dostavit ke svému gynekologovi. Prosím napiště. Ahojte všechny
 Karla

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
selmina
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 26.09.05 15:16

Ahoj, já taky koukala jako puk, když mi moje Dr. řekla, že vajíčko může putovat, já si vždy myslela, že z jakého vaječníku půjde, tak bude procházet vejcovodem na té straně. Ale vajíčko se prý z vaječníku uvolní do dutiny břišní a tam se k němu přisaje vejcovod. Je prý jedno z jaké strany, záleží na štěstí. Takže otěhotnět tímhle putovním způsobem dle jejího názoru jde. Snad jsem ti aspoň trošku poradila.

 
Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 26.09.05 17:24

Ahoj Karlo,
já mám taky jenom jeden vejcovod, měla jsem dokonce 2× mimoděložní, no naštěstí se to podruhé nějak vstřebalo a druhý mi nevzali.
To, co ti řekl doktor je pravda, ale… Stimulovala jsem 5 cyklů na IUI a jenom 2× mi IUI dělali. Právě proto, že v ostatních případech narostlo vajíčko na té straně, kde není vejcovod. Doktor mi na rovinu řekl, že ze mě nebude tahat peníze, protože to „nasátí vajíčka“ druhým vejcovodem je strašně málo pravděpodobné. Každopádně sex mi doporučil s tím, že zázraky se občas dějí. U mne se bohužel zázrak dosud nekonal. Budu ti držet pěsti a když to teď nedopadne, určitě to dopadne, až bude vájo na správné straně. Ještě poznámka - vaječníky se nestřídají pravidelně levá-pravá. Je to různé, třeba 2× pravá, 3× levá apod. Dřív se mi střídaly pravidelně a spoléhala jsem na to, ale ultrazvuk mě pak vyvedl z omylu :-)). Mně tvrdí doktor, že jediná moje „nemoc“ je ten chybějící vejcovod, ale ani IVF se nezdařilo. Je to ale věc názoru, protože třeba pokud jsou vejcovody v tak špatném stavu, že by mohly přivodit mimoděložní, nebo v nich byl chronický zánět (při něm stále vejcovodem proudí tekutina, která nejenže nedovolí vajíčku spojit se se spermiemi, ale také škodí při zahnízďování v děloze), raději je odstraní a prý je při IVF lepší šance. Někteří doktoři zase tvrdí, že vejcovod má svou funkci i při IVF, protože embryo, vložené do dělohy občas putuje do vejcovodu, tam dostane nějakou informaci a pak se zase vrátí do dělohy, aby se zahnízdilo. Proto i při IVF může dojít k mimoděložnímu těhotenství. Ještě na závěr k tomu nasátí vajíčka druhým vejcovodem: Z prasklého folikulu, který vypustil vajíčko se při otěhotnění stane žluté tělísko. Je při utz viditelné. A někdo má např. mimoděložní v levém vejcovodu, ale žluté tělísko na pravém vaječníku. Tak to je právě ten případ, kdy buď vejcovod nasál vájo z druhé strany, nebo embryo z dělohy ještě jednou vycestovalo do vejcovodu. Doktoři ten děj nevidí a proto se kloní k oběma možnostem. Ty si z toho vezmi pouze to, že to ve vzácných případech JDE :-))).
Pajdule

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama