Já, autoanalfabet

O životě

Přiznávám dobrovolně, ač vlastník řidičáku, jsem totální autotupec. Vím, že auto má 4 kola, volant a většinou se do něj leje benzín. Zakládám si na tom, že sice neřídím, ale jsem kvalitní spolujezdec. Umím se orientovat v mapě, dokážu udělat svačinu v dostatečné velikosti, nedělá mi potíže krmit za jízdy řidiče (a on mi krásně zobe z ruky, děti jsem vychovala tak, že za jízdy sedí, mlčí a kochají se. Nemám problém vykládat celou noc vtipy, pokud si to řidič přeje. Zvládám obsluhu klimatizace, větráku, rádia a manželova telefonu. Dostatečně dopředu hlásím, kam budeme odbočovat (to, že mě řidič neposlouchá a pak si za to nadává, za to už nemůžu).

Ale proč to píšu. Minulý týden drahápolovička odvezl auto na „preventivní prohlídku“ do autorizovaného servisu (nutnost, neb autíčko máme na leasing a je dobré mít všechna razítka). V pořádku. Jenže můj pán a vládce si inteligentně zapomněl doma telefon. Za hodinu po odjezdu mi volal z práce, že nechal mobil doma a že na něj bude volat technik, aby vysvětlil, co tomu autu vlastně je. Mně, autohňupovi, bude vykládat, co je špatně a co se musí spravit. Mám informace přijmout, poděkovat a volat mu do práce, že se s ním domluví sám. Budiž, to můžu, jen neručím za kvalitu předávaných informací.

Položím telefon a mladší dítko v tu chvíli vrhne snídani na gauč. Vypadá to na bezva ráno. Svlíknu dítě a gauč, všechno letí do vany, tam proběhne letmé třídění pračka/sprcha. Ve chvíli, kdy mydlím synovi hlavu, zvoní telefon. Mou hlavou proběhne několik „slušných“ slov, usadím namydlené dítě, strčím mu kachničku a flašku od šamponu a jdu telefonovat. Volá má láska, že nutně potřebuje číslo leasingové smlouvy, protože auto má propadlou technickou a velký techničák má leasingová společnost. Smůla, nemám čas, myji dítě.

Po dokončení hygieny se vrhám do hromady dokumentů a hledám tu smlouvu. Nenašla jsem, ale aspoň jsem narazila na výpis, kde je ono správné číslo. Volám manželovi do práce – má poradu. No nic, beru dítě a vyrážím do obchodu pro rohlíky a piškoty. Nákup proběhl bez potíží, ve chvíli, kdy na mě došla na kase, volá technik ze servisu. S omluvným pohledem strkám prodavačce peněženku, ať si tam vybere, co potřebuje, beru dítě, nákup, batoh, peněženku a telefon a mizím před prodejnu. Snažím se pochopit, co je porouchané a co to bude stát. Tak prý určitě brzdové destičky a chtělo by to i kotouče. A originál nebo neznačkové levnější? No nevím, nerozumím! Pěkně technikovi poděkuji s tím, že info předám a ať sedí půl hodiny na telefonu, že mu manžel bude volat.

Vyrážím k domovu a snažím se dovolat drahépolovičce do práce. Je jedenáct hodin dopoledne. Zkouším to každých pět minut celou půlhodinu. Pak beru telefon a volám technikovi, že to budu muset vzít na svá bedra a ať vymění všechno, ale za levnější verzi. Položím telefon a vzápětí ho znovu beru, volá drahápolovička. „Byl jsem na obědě, potřebovala jsi něco?“ přísahám, být někde poblíž, tak jsem vdova :cert:. Vysvětlila jsem mu situaci a ať okamžitě volá technikovi, že už s tím nechci nic mít. Fajn. Dojdu domů, volám mu znovu a diktuji číslo smlouvy – technikovi se nedovolal.

Dalších pár hodin probíhá celkem v klidu, jen se dítku snažím vysvětlit, že k jídlu bude mít jen rohlíky, protože druhou ranní akci zažít nepotřebuji.

Kolem třetí hodiny odpolední vyrážím s kamarádkou a dětmi na hřiště. Nesu si na lavičku kafe – a zvoní manželův telefon. Volá technik. Že máme vadnou měrku na olej, kterou ale nemá na skladu a musela by se objednat. A že ještě taková maličkost – nemůže naplnit klimatizaci, protože máme někde v trubce díru a utíkalo by nám chladící médium ven. Má tu trubku vyměnit? Když mi řekl cenu, málem mě šlehlo (5000,– díl, 2000,– práce). Volám manželovi, předávám info. Málem šlehlo i jeho. Shodli jsme se, že klimu opravovat netřeba, prostě nejsou prachy. Manžel volá technikovi. Začínám být mírně hysterická při pohledu na jakýkoliv telefon. Probouzí se ve mně návyky získané při brigádě na centrále jedné velké moravské společnosti. Takže večer se své sestře zahlásím do telefonu jako „uhelné sklady“… :pankac:

Hodnotilo 14 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Chula
Ukecaná baba ;) 2255 příspěvků 16.06.11 09:30

:lol: :palec: velmi jsem se pobavila. Ano, když se daří, tak se daří. Mám podobné zážitky. Ať je takovýchto dní co nejméně.

 
Jitulevrtule
Ukecaná baba ;) 1450 příspěvků 16.06.11 10:17

:potlesk: Super napsáno, mohla by ses tím živit :palec: I já mám podobné zážitky ale ne z domova, nýbrž z práce. Komunikace dvou osob přes nezasvěceného prostředníka je vždycky šílenost :mrgreen: Manželovi bych mobil pověsila na krk a nesundávala :wink:

 
mucinka2
Nadpozemská drbna 26632 příspěvků 16.06.11 10:21

super,krasně jsem se zasmala a dam to přečist manželovi,at vidi,že tak to funguje i v jinych rodinnach.předavani informaci a ihned neco sehnat,udělat,když zrovna ditko potřebuje něco jineho :cert: manželova specialita.plno hezkych dnu :lol:

 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 16.06.11 11:41

:-P :-P :-P na to se nedá nic jiného napsat :mrgreen:

 
Lucky.O
Kecalka 237 příspěvků 16.06.11 14:00

super napsané,pěkně jsem se u toho nasmála.Jinak také jsem se dostala do podobné situace a dělala telefonní ústřednu :lol:

 
JanaJanicka
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 16.06.11 16:03

Krásný deníček, směju se ještě teď… :palec: :palec: :potlesk:

 
doriang
Kelišová 5579 příspěvků 16.06.11 16:51

Uchvatne… jsem sice ridic, ale o aute vim akorat ze ma ty 4 kola a do ktere diry nalit benzin :lol: :lol: v mapach se neorientuji :lol: jednou jsem jela do autoskla prilepit zpetne zrcatko co mi zustalo v ruce (to zevnitr, z predniho skla), vypadala jsem hoooodne bezradne a ten borec co mi ho lepil se po vlezeni do auta tak lekl tri deti vzadu, ze to nalepil ani nic nechtel jenom vykoktal:„Hotovo, jedte“ :lol: :lol:

 
Emi.kk
Ukecaná baba ;) 2210 příspěvků 16.06.11 18:16

Vtipně napsané, úplně se v tom poznávám :lol:
Doriang, taky dobrý :mrgreen:

 
Girly
Kecalka 316 příspěvků 16.06.11 22:04

:potlesk: Díky za vtipný deníček, dobře jsem se pobavila a taky se poznávám :-) Nedávno jsem odřela blatník a pak mě samotnou zaskočilo, kolikrát jsem v opravně opakovala větu „že se musím zeptat manžela“. A to jsem jinak dospělá, inteligentní osoba :-D

 
LucaLuca
Závislačka 4454 příspěvků 16.06.11 22:27

Já byla v pondělí na technické. Myslím, že tato věta na vyvolání avšeho záchvatu smíchu postačí. :lol: :lol: :lol:

 
dagvi
Závislačka 2864 příspěvků 17.06.11 09:06

:palec: super jsem se pobavila

 
Evicka191
Ukecaná baba ;) 1831 příspěvků 17.06.11 10:57

To nema chybu :lol: :potlesk: :pankac: :mrgreen: …skvele napsany :palec: :palec: :pankac:

 
meravigliosa
Závislačka 2739 příspěvků 17.06.11 12:04

konečne denníček, ktorý sa dá čítať… :mrgreen:
termín autohňup si s dovolením požičiam

 
Reyne  17.06.11 12:10

Krásný deníček :palec: :palec:

 
neddo
Závislačka 3398 příspěvků 17.06.11 13:34

super napsaný :mrgreen: :palec:

 
Angua
Hvězda diskuse 50732 příspěvků 18.06.11 12:12

Já jsem nepochopila, proč nedal manžel technikovi číslo na sebe do práce :lol: Ale zas by to byla škoda, nevznikl by tento super příběh :palec:

 
j.citra
Echt Kelišová 8078 příspěvků 18.06.11 21:17

Paradní příběh :-) :-) !
Takových deníčku více ;-) směju se ještě teď!

 
K.Black  26.03.13 23:02
:lol: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
Vložit nový komentář

Reklama


Reklama