Zápisky šílené řidičky V.

Cestování

Aneb není cesty zpět! Srpen: Minulý díl jsem ukončila ještě před samotnou cestou. Nuže – přežila jsem já, ségra, děti, Natálka a dokonce i všichni kolem.

Před odjezdem si sestra mocně přihnula z lahve s lihovinou a prohlásila:

„Tak - a teď musíš, ségra!“ :cert:

A já musela. Z města, na dálnici, na okruh, na dálnici, přes Brno, okolo Olomouce, skrz Ostravu až do branky jen o trošku širší než moje auto a na dvorek o velikosti dobře rozmáznutého plivance. Hurá. Co na tom, že se tu nedokážu otočit, na to mám 3 chlapy v chalupě. Klídek, pohoda, jazz. 8-)

I zpáteční cesta byla celkem bez potíží, až na osádku italského vozu, co měla děsnou zádel z toho, že vytroubila Zetko v pomalém pruhu. Nu což, na mé orgány nikdo nečeká.

Říjen:
Sešel se měsíc s měsícem a já tu trasu musela a chtěla absolvovat znovu. Byl týden volna, děti doma prudily, tak proč je nehodit na krk babičce a dědovi, že? Sestra srabácky odmítla přijet, prý jsem už dospělá a svéprávná, tak mám jet sama. A vono to šlo! Fakt jo! V pohodě, v klídku, bez nervů (děti jsou vychované, sedí a mlčí, maximálně se dožadují čurpauzy). Otočku na dvorku stále nezvládám, nevadí. Hlavně, že jezdím sama a baví mě to.

Listopad:
Mám véééélký problém. Drahý se vrací do práce a bude chtít Natálii zpátky. Já vím, že potřebuje dojíždět do vedlejší vesnice a já si nemusím každý den vozit zadek po městě, ale stejně… Rozmazlila jsem se. Chci jezdit. Ale za chvíli nebudu mít čím. :-(

Prosinec:
Tak jsem si pořídila kabelku. A protože už jsem dáma v letech, mám kabelku na kolečkách. :pankac: Je bílá, zvenku malinká, zevnitř mnohem větší a hlavně – je celá celičká MOJE! :dance: Má jedinou nevýhodu – ač koupená v Čechách, má německý techničák. Čeká mě boj s úřady.

Oproti Natálii je to žihadlo. Sice stejný obsah, ale je o dost mladší, lehčí a kratší, takže reaguje jako zběsilá. Natálie se chová jako rozvážná dáma, tohle je puberťačka. Pracovní název: Sněženka. Oprava: po dojezdu domů překřtěno na Blátěnka. Převozní značka platí 10 dní, takže mám co dělat, abych to auto legalizovala včas.

Dopravní inspektorát jsem navštívila hned druhý den.

„Ale to víte, že to stihneme do Vánoc, žádný strach, paní…“

Haha. Že já blbá těm úřednicím pořád věřím. Po telefonickém hovoru dva dny pře Vánoci mám pocit, že se pokouším přihlásit k provozu na pozemních komunikacích křížence mezi létajícím talířem a ruskou jadernou ponorkou. :zed: Zkrátím to, do Vánoc to dopravka nestihla. Vím, že se ukončovaly depozity, ale to ta úřednice musela vědět už ve chvíli, kdy mi tvrdila, že to určitě stihne…

No nic, na vánoční cestu jsem drahé polovičce zabavila Natálii a jela (opět a zas) hodit své děti na hrb babičce. Uzounkou brankou projíždím jako Fittipaldi a nově si připisuji do svého řidičského deníčku úspěchů otočku na dvorku! To se musí zajet čumákem skoro až do dřevníku, pak zacouvat téměř do sklepa, minout schody dolů, a na plný rejd pěkně po čumáku pod jabloň. Ono to prý jde i z druhé strany, zacouvat mezi jabloň a garáž, ale to mi přijde ještě užší místo, než branka. Tam ani náhodou. Já si budu couvat pěkně do sklepa, tam je místa dost. 8-)

Protože jsem „zkušená řiditelka“, vozím se po výletech. Někdy beru děti, někdy matku, někdy švagra, někdy mix. Švagr mi složil poklonu, prý se se mnou v autě cítí bezpečněji než se svou ženou. Muhehe, tak to si schovám, až bude třeba ségru někdy popíchnout. Hlasitě jsem kvičela jen jednou, když mi protijedoucí madam v tanku odmítla v aleji uhnout přesto, že ona měla kam a já ne.

Dokonce jsem si troufla do zahraničí, celých 40 kilometrů do nitra Polska. A zrovínka tam mi zvoní telefon. Je 28. prosince a volá úřednice z dopravky, celá nadšená, že už to mají a můžu si vyzvednout český techničák a plechové značky! No, tak děkuji pěkně, právě jsem v zahraničí, uvidíme se začátkem ledna. A termín „do Vánoc“ si představuji trochu jinak!

Hodnotilo 26 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 34 inzerátů 05.01.16 10:01

Gratuluji řidičce, můžete být na sebe pyšná, že jste dokázala odhodit strach a začala opět jezdit :palec: :potlesk:. Já to neznám, po autoškole jsem řídila dál, neměla jsem pauzu, i když vy si troufáte daleko víc. Bydlíme na vesnici, kam v okolí potřebuji, dojedu, ale když se jede do velkého města, řídí manžel, potřebovala bych školu min. v krajském městě :). Mamka dlouho neřídila, když po letech začínala, byly to jízdy smrti :lol:, teď už si taky dojede, kam potřebuje, a jezdí, řekla bych, obstojně.

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 05.01.16 10:12

:mrgreen: DOBRYYYYYYY :palec:

 
Uživatel je onlineNetopirek
Závislačka 4855 příspěvků 05.01.16 10:17

Gratuluji, mě to teď čeká. Auto mam, na vesnici a okolí jezdím v klidu. Ale bohužel bydlíme v Praze, tak si musím zocelit nervy na pražskou dopravu. Doufám, že to zvládnu s celými nervy jako ty :mrgreen:

 
zuzka131313
Zasloužilá kecalka 795 příspěvků 05.01.16 10:33

Vás styl se mi moc líbí!! Určitě si prectu i předešlé denicky!! :srdce: :palec: :palec:

 
Regina Hero
Generální žvanilka 24022 příspěvků 2 inzeráty 05.01.16 13:32

;) vidíš, jak jsi dobrá… už i zahraniční výjezd jsi zvládla :dance: :palec: :potlesk:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 05.01.16 20:16

Moc vám fandím, mám řidičák od 19ti, jezdila jsem rok a dala si po čuni, ne moc, ale dala. Znovu jsem si sedla za volant až před 2dvěma lety. Letos mi bude 38 :D. Já a můj černý třídvéřový Zajda Peugeot 206 jsme dokonalý pár. Miluju ho a jsem na něj pyšná, proto mě nikde nenechá a i zdánlivě nemožné spolu prostě dáme. Ze začátku jsem se fakt bála, trpěla samomluvou při každé jízdě. Dnes vozím i své děti a dobrý. Život bez Zajdy si už prostě nedovedu představit. Je to volnost, samostatnost, svoboda…Přeji hodně pohodových kilometrů ve společnosti vaší Sněženko/Blátěnky. :mavam:

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 05.01.16 23:34

Pamatuješ, že jsem Tě spolu s ostatními v nejmenované diskuzi překecala, abys psala deníčky dál? Tak bych řekla, že toho nelituji ;) :mrgreen:

 
Flyingfrog
Extra třída :D 12003 příspěvků 06.01.16 09:20

Super, pobavila jsem se a jdu dohledat deníčky.:-)

Donucena řídit jsem byla někdy před rokem a půl.

 
MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 06.01.16 11:00

Já včera na 200 metrovem useku dostala 3 krat smyk a nemit abs, mam sane… mensi cesty nesypou, nesoli.. objela jsem barak a sla na mhd… :D

 
radúna
Extra třída :D 11339 příspěvků 09.01.16 12:08

Opět skvost, děkuju :kytka:.
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
U Tvých deníčků se vždycky usmívám.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama