Zápisky šílené řidičky II.

Cestování

Díl druhý – já jedu!

Den 2, 28. prosinec

Sestra má sice na obličeji zatuhlý úsměv, ale statečně hlásí, že to se mnou nevzdá, jen že nemá večer čas – takže drandit budeme jen za světla.

Den 2 – dopoledne
Počasí: silný vítr, slunečno Úkol: zjistit, jestli je otevřená hala s motokárami. A já tam mám dojet. Haha. Ve snaze vyhnout se provozu daly jsme se po komunikaci, která měla na sobě víc děr než asfaltu. Část děr byla vyplněna řídkým bahnem - Felušce se tak dostalo dalšího zpevňovacího nástřiku. Zvládla jsem odbočit vpravo i vlevo, přejet můstek přes říčku, minout plot a neprojet čumákem až do hospody u haly. Během cesty jsem potkala 2 auta v protisměru, která jsem patřičně včas ohlásila hlasitým kvičením, že na tak úzkou cestu se vedle sebe nevejdeme. No… vešli jsme se. Při jízdě zpět jsem byla nucena objet překážku ve vozovce (zánovní Toyota). Dokonáno beze škod na majetku.

Ségra má pravdu, když tvrdí, že „Nikdo se nechce rozbít“. Zjišťuji, že děti se mnou nebudou moct jezdit, protože by mě jistě zavřeli za mravní ohrožení mládeže.

Den 3, 29. prosinec

Ségra celý den vyspává, asi ji to včera zmohlo. S nástupem tmy však rozrazila dveře pokoje a nemilosrdně mě vyhnala do zimy.

Den 3 – večer

Počasí: tma

Po pár okružních jízdách parkovištěm jsem si troufla i na příjezdovou cestu. Ta končí ve sběrně surovin, na jejímž dvoře jsem se otáčela. Zaměstnanci sběrny byli nejprve v šoku, nejspíš si mysleli, že jim tam vezu vrak ke zpracování. Ale při třetí otáčce už mi jen s úsměvem mávali.

Na další pokus jsme přesunuly na autobusovou točnu, kde zastavuje MHD jen 1× za hodinu. Tedy dost času na uvolnění prostoru. Zkoušela jsem podélné parkování a start s ruční brzdou. Pak 2× kolem parkoviště a ŠOK! Prý jedeme na Karvinou a na kruháči to otočíme zpět.

Úkol: vyjet z příjezdovky na křižovatku, rozjet se s ručkou, odbočit vlevo na čtyřproudovku, neočesat svodidla, nevymáchat se v rybníce, zvládnout kruhový objezd a vrátit se stejnou cestou zpět. No a samozřejmě nebýt brzda v provozu, na té silnici je povoleno 90 km/hod. Dala jsem tu cestu celkem 4×, při posledním pokusu už jsem si to hnala šedesátkou a kruháč zkušeně projela po kruhové dráze místo opisování čtverce. Ba dokonce jsem si troufla dojet až k domu a zaparkovat Felušku na poštovním parkovišti vedle našich vrat.

Poznámka: Parkování na kontakt neznamená přeskočit obrubník a kontaktovat druhé parkovací stání. Také již nekvičím při spatření protijedoucího vozidla – ječím jen, když mám auto v zádech.

Den 4, 30. prosinec

Ségra chytila druhou slinu, asi se jí zalíbilo, že ji vozím a ona se může kochat pohledem z okna. Když tedy zrovna nehuláká, že jsem moc blízko u krajnice.

Den 4 – poledne

Počasí: zataženo

2× kolem parkoviště a hybaj tam, co jsme jezdily včera večer. Prý si dáme takový malý jednoduchý okruh, nic náročného, žádné odbočování, jen kruhové objezdy – a provoz taky nebude, protože horníci pojedou na šichtu až za hodinu. Až na to, že si ty hodiny milá sestra popletla… nebo horníci hromadně vyrazili do práce o hoďku dřív. A zapomněla mi říct, že mám v cestě 2 semafory!

Trasa: parkoviště – Karviná – Orlová – Petřvald – Šenov – Petřvald – Orlová – Karviná – pumpa – pošta

Místy jsem jela i sedmdesát, zkušeně jsem řadila čtyřku, kruháče zvládám levou zadní a na světlech jsem měla zelenou vlnu, uf. Vjezd na pumpu se mi moc nepovedl, příjezd je do konce a překvápko, ruční brzda neručkuje. Tudíž jsem byla nucena rozjíždět se na kombinaci spojka – brzda – ruční brzda pěkně z půlky kopce. No co, i pokladní na pumpě se potřebuje zasmát. Svým efektním příjezdem jsem jí přidala takových 10 let života.

Poznámka: paní poštmistryně má nového Yarise – toho bych asi taky neměla políbit.

Den 4 – večer

Počasí: mrholení

Úkol: vyzvednout novou várku cukroví. Musíme navštívit sestřinu tchyni v hustě obydlené oblasti. Veškerá auta na silnici mě již nechávají chladnou, kvičím, jen když je v dohledu autobus. Abych se vyhnula kruháči se semafory, vzaly jsme to kolem hřbitova, přes nový Šumbark na starý Šumbark. Zvládla jsem retardéry, jednosměrky a zastavení chodcům na přechodu. I slovník se mi ustálil na několika málo vybraných slovech. Cukroví jsem dovezla v pořádku.

Poznámka: ta světla u sexshopu nebyla neonová reklama, ale boreček v audině, který strašně spěchal. Jen jeď, na moje orgány nikdo nečeká.

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kelsey
Hvězda diskuse 41906 příspěvků 11.01.14 00:19

Bezvadne :-) zase si me pobavila :palec: :-)

 
ShadowHunter  11.01.14 06:44

:lol: :lol: :lol: při Jen jeď, na moje orgány nikdo nečeká. jsem si poprskala monitor. Díky @neumisa :pankac:

 
giraffe11
Závislačka 4441 příspěvků 11.01.14 07:24

:mrgreen: Díky za pobavení po ránu. A jen tak dal! :potlesk:

 
K-Black  11.01.14 08:19

:palec: :potlesk: a třetí díl bude „Moje cesta k moři“ :lol:
Jsi dobrá :palec: :mrgreen:

 
Reyne  11.01.14 11:45
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :palec: :palec:
 
mojemaličkost
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 11.01.14 13:46

:potlesk: :palec: :potlesk: paráda :dance:

 
Elessar  11.01.14 16:42
:mrgreen:
 
wjerushka
Závislačka 2840 příspěvků 11.01.14 19:39

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
Jsi borkyně

 
peelsa
Kecalka 398 příspěvků 11.01.14 21:58

Jééé tak tahle nějak jsem taky začínala :) Jako bych viděla sebe. :D

 
Susan23
Kelišová 5969 příspěvků 12.01.14 10:05

Píšeš hezky, jen mě zamrazilo, když jsem začala číst dosti známé města. No jelikož bydlíme v Šenově a jezdím zánovním Getzem, tak si budu dávat pozor pro jistotu na všechny Feliny. Držím ti palce. Naučíš se a nakonec budeš i parkovat, kde budeš potřebovat a couvat a celkově jezdit jako machr…

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 13.01.14 10:15

No tak vidím, že máme podobný styl psaní - aby si nás tady za chvilku nepletli…
Ale v jeden moment jsem se docela zasmál - to když jsem se přistihl, že poránu už neumím číst… „Když tedy nehuláká, že jsem moc blízko Ukrajince“. To tam určitě napsáno nebylo…

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 13.01.14 14:00

:mrgreen: super cteni :!

 
ALENA G
Kecalka 129 příspěvků 13.01.14 18:46
:mrgreen: :mrgreen: :palec:
 
ladyseta
Povídálka 31 příspěvků 13.01.14 18:53

Perfektní deníček, všechno s nadhledem, moc jsem se pobavila a docela se při čtení i zrelaxovala :D

 
Jahudka82
Zasloužilá kecalka 823 příspěvků 08.01.16 10:51

Taky dobrý, co mi to jen připomíná…:-) Zrovna včera se mi nějak nedařilo trefit mezi dvě auta u nás před barákem, podélné parkování natož do mezery tak akorát na našeho obříka zatím není mojí nejsilnější stránkou, ale snažím se - po třech pokusech, kdy to pořád nějak nebylo ono, vytáčím (telefonem) drahého polovičku a jaké štěstí, zrovna šel domů z práce, takže o vzácnou možnost zaparkovat blíž než kilometr od domova jsme nepřišli:-) U nás jsou totiž normální neplacená místa jen asi 4, o víkendu 5 před barákem, plus velké parkoviště opodál co je přes týden placené, takže urvat jeden z těch fleků se rovná pomalu výhře v loterii:-) Ale dostala jsem pochvalu že jsem místo aspoň úspěšně zabrala a uhájila - stála jsem jen půl metru od chodníku:-) Takže milé autorce-řidičce přeji hodně úspěchů, znám to a má můj obdiv, na dálnici si netroufám vůbec! Mám hrůzu z předjíždění a kamionů, jinak dojedu kamkoliv i s prckem, jako občas se kousek po dálnici nebo frekventovanější silnici taky svezu, například cesty od známých z návštěvy prům.50 km kdy moje polovička jaksi nebyla způsobilá řízení jsem brala vždycky jako fajn příležitost se projet i jinde než po městě, ale od té doby kdy mi před vánocema během jedné cesty po městě skočili do silnice na červenou dva potenciální sebevrazi, jsem se nějak zase začala bát a nedá se říct že bych si to nějak extra užívala…ale zpívat v autě jsem si teda nepřestala, asi tím taky trochu zaháním paniku:-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama