Bojí se pošta války?

O životě

Opět časosběr, tentokráte na motivy zážitků „pošta a já“. Jen nevím, zda ho zařadit do kategorie detektivka, horor nebo scifi …

Mé zážitky s poštou byly nějakou dobu standardní. Nepočítám případy, kdy můj dopis skončil ve schránce sousedů či naopak, ČP tímto krásně stmelovala domovní kolektiv, neb jsme se všichni znali díky pravidelné roznášce špatně umístěných dopisů. Nu což, uznávám, že některá jména na domovních schránkách zněla mírně exoticky, byť byla psána latinkou.

Trochu mě zarazilo předvolání PČR k podání vysvětlení, kde mi milý pan policista oznámil, že jsem vybrala poukázku na 10 000,– Kč, které nebyly moje. Překvapeně jsem dohledala kontrolní útržek složenky a opravdu – bylo na něm mé jméno, ale jiná adresa. Přesto mi pošta oproti OP peníze vyplatila a pravý majitel by chtěl své peníze zpět. Kajícně jsem doznala, že jsem si opravdu myslela, že je složenka moje, protože jsem v té době podobnou očekávala a nenapadlo mě kontrolovat adresu, když mi byla vhozena do schránky. Uznávám, že jsem díky zkušenostem s dopisy asi měla být obezřetnější. Peníze jsem samozřejmě vrátila a celou věc jsme uzavřeli.

Pak jsem se přestěhovala. A teď teprve zjišťuji, jak dobře mi (co se týče poštovních služeb) bylo v bývalém bydlišti. Začalo to zdravotní dokumentací, kterou si mezi sebou posílali obvodní lékaři. Bývalý lékař odeslal a novému lékaři nebylo doručeno. Oba doktoři od toho dali ruce pryč s tím, že je to přece moje dokumentace. OK, začala jsem pátrat. Od bývalého lékaře jsem vydyndala kopii podacího lístku (poté, co jsem po několika telefonátech a osobních návštěvách podala stížnost na Lékařskou komoru) a přesunula své pinožení na poštu. Tady se bránili ještě víc, než bývalý lékař. Hledáním se začali zabývat až pod pohrůžkou Úřadu pro ochranu osobních údajů a PČR. A ejhle, po roce od začátku hledání byla má lékařská dokumentace na světě! Ležela na nové poště a NĚKDO ji zapomněl doručit.

Záležitost jsem odložila do škatulky „velmi nepříjemné, neopakovat“ a myslela jsem, že už nebudu muset na poštu jinak, než pro vyzvednutí zásilky. No – zatím ano. Ale ani tak to není zrovna košer. Můj zvonek nejspíš poštovním doručovatelům připomíná tlačítko spouštějící III. světovou a tak se mu širokým obloukem vyhýbají. Osobně jsem odpozorovala (v době, kdy jsem seděla na mateřské/rodičovské a k zastižení doma jsem byla běžně), že zatímco dopisová doručovatelka se zvonkem problém nemá, balíkový doručovatel se k němu odmítal byť i jen přiblížit. Následovalo několik telefonátů na balíkovou poštu. My totiž máme pošty 2 – dopisovou a balíkovou (nedoručené balíky jsou večer převáženy na poštu dopisovou, kde jsou na druhý den k vyzvednutí). Po velmi dojemných hovorech se situace mírně zlepšila, doručovatel s tváří odvrácenou od zvonku aspoň začal vhazovat do schránky oznámení o nedoručení (prý „adresát nezastižen“). Opět telefonáty. Mé jméno nejspíš dodnes visí na balíkové poště na „tabuli necti“ a doručovatelé do něj háží šipky. Nevadí, hlavně že mi začali vozit balíky domů přesně podle smluvních podmínek. Hurá, oslavila jsem své malé vítězství a po třetím úspěšně doručeném balíku jsem měla nepřekonatelný pocit vítězství. Už vím, jak se cítí vrcholoví sportovci nebo vysokohorští horolezci. 8)

Uběhlo pár měsíců, možná půl roku a objevila se novinka. Pošta přišla s nabídkou Balík do ruky x Balík na poštu. Při nejbližší možné příležitosti jsem se rozhodla vyzkoušet službu Do ruky. Nebyla o moc dražší a nebyla jsem časově vytížená, tak proč ne. Zpočátku vše fungovalo. Sledování zásilky v pořádku, docela sranda koukat, kde se zrovna balík nachází. A najednou tam přiskočilo „balík nedoručen, adresát nezastižen“. 8o Jak nedoručen a nezastižen, sakra? Vždyť sedím doma a čekám! Ve schránce nic, poštovní auto tu neprojelo, co to zas má být? Balík jsem si vyzvedla na přepážce a opět jsem využila přístroj přítele Bella a opět jsem ječela na vedoucí balíkových doručovatelů. Výmluvy typu „jsou dovolené, máme toho moc, jezdí brigádníci, nestíháme“ mě nechaly naprosto chladnou a dosáhla jsem toho, že mi pošta vyplatila složenkou rozdíl mezi službou Do ruky a Na poštu. Celých 42,– Kč jsem dostala. Kopii složenky mám zarámovanou na čestném místě.

A pak zase klid … až do dneška. Na oznámení o nedoručení rukou připsána poznámka „neoznačený zvonek“. Stále stejný, velký, modrý zvonek s obřím tlačítkem, co vypadá jako odpalovač jaderné bomby …. Už nevím, jak víc ten zvonek zvýraznit. Kupodivu mě to nerozčílilo – ale protože jsem to já a místní balíkové poště nic neodpustím, vytočila jsem číslo na vedoucí balíkových doručovatelů a medovým hlasem jsem jí jedovatě nabídla, že jsem ochotna obětovat svůj volný čas vzděláváním doručovatelů v umění čtení, pokud mi to zaručí, že můj balík skončí v mých rukou včas a bez onoho urážlivého „neoznačený zvonek“. Fakt nevím, proč mi práskla telefonem. A ne, zvonek rozhodně měnit nebudu!

Hodnotilo 38 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
minonci
Kecalka 221 příspěvků 25.03.13 00:23

To je naše pošta :lol: Také jsem čekala na zásilku, a pak byl jen lístek ve schránce:ADRESÁT NEZASTIŽEN :evil: :evil: :evil: :mavam: :mavam: :mavam:

 
Květušík
Ukecaná baba ;) 2187 příspěvků 25.03.13 03:01

Česká pošta - studnice nekonečného nasírání zákazníků.

Nám se takhle jednou přehnala po zahradě vichřice, či co to bylo za živel, a podařilo se jí zlomit 2 stromy tak, že část byla na zemi a část zůstala spojená se stále stojícím kmenem. Vypadalo to opravdu hrůzostrašně, a protože spadly na lavici, jež byla zaražena cca půl metru do země, bylo nám jasné, že sundání zbytku nebude jen tak, neboť bude ohroženo naše zdraví i holé životy.

Strejda, jakožto pravý muž činu, se rozhodl, že koupí motorovou pilu o měsíc dřív než měl v plánu, aby toto boží dopuštění zlikvidoval. Jenže se při objednávání dopustil jedné neodpustitelné chyby - jako doručovatele zvolil ČP.

Čekali jsme, čekali, torzo stromů z uctivé dálky obcházeli, ale pila, jež nás měla spasit, nedorazila během avizovaných 3 dní, ba ani během následujících 3 týdnů. Celou dobu jsme se modlili, aby pod větve náhodou nezaběhl náš či cizí pes a neshodil je na sebe.

Skoro měsíc po vichřici pila stále nikde, strejda mezitím už několikrát volal na firmu, jež měla pilu odeslat, a ti se dušovali, že ji poslali. Volal na poštu, ale ti téměř přísahali, že takový balík nikdy neviděli, a že se hned ozvou, jakmile na nějaký takový narazí. Až se jednoho dne strejda sebral a na poštu došel osobně. Jaké bylo překvapení, když po sdělení jména mu paní vynadala, že je dost, že se uráčil si pro balík přijít, že jí tu už skoro měsíc překáží, 3 výzvy mu hodili do schránky, a že zítra by jej už poslala zpátky!

Ó děkujeme ti, Česká pošto, že díky tvým spolehlivým službám a milým zaměstnancům můžeme my, obyčejní občané, den co den trénovat naše nervy. Bez tebe bychom byli banda nekňubů, co se neumí ozvat o svá práva - díky za toto neustálé a opakované školení, jež je téměř zdarma, jen za cenu poštovného, vždyť kurzy asertivity by nás stály mnohem víc!

P. S. Ale je to vždy jen a jen o lidech. V domě, kde nyní žiji, je i spousta starých lidí, a naše pošťačka nemá problém vyběhnout ta 3 patra místo nich a donést jim poštu až ke dvěřím bytu. Případně zazvonit na mě, že paní ta a ta by měla být zrovna dneska dopoledne u doktora, a tak jestli bych za ni nemohla převzít dopis a dát jí ho až se vrátí, aby nemusela až na poštu. Takový lidský přístup opravdu oceňuji a jsem ráda, že heslo „alespoň jeden dobrý skutek denně“ nemají jen skauti.

Příspěvek upraven 25.03.13 v 03:06

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 25.03.13 06:47

Já mám s Českou poštou zkušenost víc než dobrou - a jen proto, že naše doručovatelka bydlí o ulici dál. A tak, ač jsem v Brně náplava a nechtěný cizinec, tak vždycky pokecáme o počasí, o dětech, o koníčkách, o politice… A dopisy chodí i do neoznačené schránky a zvoní i na neoznačený zvonek. Prostě ví, kdo jí otevře a co od něho má čekat. Ale hlavně, je to člověk se zdravým selským rozumem…
Holt všechno je v lidech a o lidech.
A jinak poštu dopisovou a poštu balíkovou máme taky.

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 9025 příspěvků 25.03.13 07:12

Tak to my máme pošty tři :-) Balíkovou, dopisovou a ukládací.

Ale já si teda nemůžu stěžovat, pošta celkem funguje, i když samozřejmě občas nějaký oznámení zmizí… Nemůžu si stěžovat až na excesy typu že si objednám večerní doručení 16-19 a v půl třetí mě budí zvonek - prý odpolední doručení znamená, že večer udělají jeden pokus, ale můžou i dřív. Moje ofiko žádost o upřesnění informací na webu na centrále pošty skončí u nebohé paní z balíkové pošty, která má v tomhle nulovou pravomoc a je moc milá a vstřícná…

A pan dopisový doručovatel je úžasnej, jednou jsem si mu stěžovala, že mi razantním zvoněním vzbudil dítě, a od té doby jen klepe :-) Až přijde příště, má u mě dýško…

 
Lawrena
Kecalka 251 příspěvků 25.03.13 07:51

Bohužel mám tu samou zkušenost s bývalou poštou, kde jsem bydlela…teď, co jsem se přestěhovala, tak mám zkušenost dobrou, dokonce jsou ochotné, domluva super:-)

 
K.Black  25.03.13 08:03

:lol: :lol: :lol: díky :hug: člověka hned potěší, když ví že není sám :mrgreen: i když od té doby co fungují balíky „do ruky“ se to hodně zlepšilo, funguje to 100%(zatím) ;)

 
nepřihl. Luciak82  25.03.13 08:15

:D. Taky mám takové zkušenosti s poštou. Nejlepší je, když mi příjde sms oznámení, že mi doručí balík do ruky a druhý den čekám doma a nic. Potom mi příjde další sms, že jsem nebyla zastižena a oznámení je ve schránce. Nebo zkouška doručovatele, jestli bych sousedům, kteří bydlí asi 250 m od nás nepředala balík. Ono je pro něj, tím autem hrozně daleko a v zimě pěšky taky. Ale já přece mám čas. Jsem přece jen těhotná a mám dvouroční holčičku, tak tu nechám samotnou, abych mohla za poštu doručit balík. Ani omylem. Jeden z doručovatelů mne pravidelně štve otázkou, jestli mne náhodou nevzbudil. Asi vypadám kolem té 12 hrozně. Když to zase na mne spustil minule, tak jsem mu řekla, že nemám v prd.li vrtuli, abych byla u zvonku hned po jeho zazvonění. Bydlíme v patře a než seběhnu schody a chytím dítko, tak to chvilku trvá. Těch zážitků s poštou je víc, ale to i např. s PPL.

 
fayinka  25.03.13 08:23

Neoznačený zvonek - to je klasika, balíky na špatné poště než si označím, nedoručované balíky, když jsem celý den doma…

Na upozornění mě tedy nejvíc pobavilo: „zasáhla vyšší moc“ :nevim:

Když jsem si objednávala balík obřích rozměrů do ruky, abych pro něj nemusela na poštu, když nemám auto - tak mi přišlo asi 5 SMS jak mi bude balík doručován ten a ten den, v tu a tu hodinu..a NIC. Za dva dny přišla akorát SMS, že ho mám na poště, že jsem nebyla doma. Ani nevím jak, měla jsem rudo před očima a balík mi domů dotáhl pan poštmistr. :cert:

 
tejuho
Ukecaná baba ;) 1787 příspěvků 25.03.13 08:26

To znam :mrgreen: Celej den cekam na balik a nakonec najdu ve schrance papir, ze adresat nezastizen. A to opakovane. :pocitac: POhledy nam zasadne nedorucuji, asi si s nema vyzdobuji nastenky, nebo nevim :cert: Jednou jsem nedostala docela dulezitej dopis, po mem rvani na poste se najednou objevil a byl preskrtlej, ze adresat tam nebydli. Nechapu :zed:

 
Pasithea
Kecalka 151 příspěvků 25.03.13 09:00

Jó pošta. Na dopisovou část si nemůžu stěžovat, ta je naprosto v pohodě, ale balíky mně pravidleně trénují. Po zazvonění mám přesně 5s na to, abych dala najevo, že jsem doma, jinak jsem nezastižený adresát :cert: Občas mi nedají ani 5 vteřin. Jednou zazvonili, já byla dole u dveří takže než napočítali do tří tak jsem byla u vrat, ale oni byli rychlejší. Lístek ve schránce a auto mizelo v zatáčce 8o

 
xpisk03  25.03.13 09:06

Prosimtě, nebydlíš náhodou v Chýni u Prahy?? přijde mi, jako bych tento deníček psala já!!včetně „balíkové a dopisové pošty. teď zrovna mám podanou písemnou stížnost na poštu - balík jsem posílala já, poštovné mělo být 103,– (kalkulátor zásilek na netu + konzultace s chlapem na infolince ČP) a manžel platil 220,– bohužel tam byl manžel a podací lístek mi předal až po 14dech, takže nedohledatelné, nicméně mě to vytočilo a taky jsem jim napsala, že je tam klidně pujdu osobně poučit o tom, jak účtovat poštovné. s doručováním máme stejnou zkušenost, když očekávám balíček, volám na "balíkovou“ poštu, že balíček očekávám a ať se opováží mi ho nedoručit. zatim to takhle funguje. kdyby ne, manžel se chystá tam zajet a udělat tam bordel!!

 
xpisk03  25.03.13 09:10

Jinak já dřív bydlela v Pardubicích, tam jsme nadávali na PPL, že napíše, že přijede mezi 8 a 10, a přijede ve 12. tady PPL, GEIS, DPD a podobné fungují naprosto skvěle - napíšou čas a přijedou a upřímně - i kdyby přijeli o půl dne dýl, pořád jsou úspěšnější než ČP, takže si nechávám posílat přes ně!!!

 
Mišanila  25.03.13 09:15

:mrgreen: pěkný. Jsi dobrá, že se nevzdáváš a bojuješ s větrnými mlýny ;)

Já mám tady na vsi zkušenost dobrou, pošťačky se snaží, vylezou i do 3-ho patra s balíčkem.

 
myšák1187  25.03.13 09:37

Jé a co teprve když jdeš na poštu něco podat či zaplatit, u nás jsou pravidelně v dopoledních hodinách kdy jsou všichni v práci otevřená všechna okýnka, padne 15hod a jsou v provozu z 5 jen 2 okýnka a to ještě vždy se jedno okýnko z nepochopitelných důvodů zasekne a funguje jen jedno :mrgreen: :mrgreen:
No nemluvím o super polední pauze od 11 do 13 hod, ta mě dostala, ale blýská se mi na lepší časy, stěhujeme se do jiné části města a budeme spadat pod hlavní poštu tam tak skvělou pauzu nemají :mrgreen:

 
Anonymní  25.03.13 09:45

Je to o lidech.
Na naši poštu a doručovatele nedám dopustit. Ale našla by se i vyjímka.

Totéž bych mohla napsat o balíkových přepravcích. Pravidelné nekonečné čekání na odeslání balíků, kdy jsem čekala kolikrát celé odpoledne - jezdil mezi 13-19h a já pravidelně nekolikrát za týden trčela doma s malými dětmi, než jsme změnili přepravce.
Pravidelně nedoručování balíkovky v Praze, ač jinde to bylo v pohodě atd.atd.atd.
Změnili jsme provozovatele a jezdí pomalu na minutu přesně.

E.

 
ugluk
Hvězda diskuse 39401 příspěvků 25.03.13 09:49

@neumisa, ty víš, že kdyych se přidala já se svými vybranými spisy, byl by tvůj deníček trojnásobný ;) Díky za něj!

Mé nové záseky z minulého týdne - lístek ve schránce, jdu na poštu, klasicky se hádám, že jsem byla doma a novinka… nevědí, na co si vlastně stěžuji, protože oni vlastně nemají žádnou povinnost mi balíček doručit, měla jsem si připlatit za nějaký lepší! Pominu-li fakt, že v balíčku byla jedna plenka, vážil 150 gramů, hodnotu měl 150 Kč a velikostně byl 15×15×4 cm, takže jsem si ho v klidu strčila do kapsy a každá rozumná pošta by to poslala jako doporučenou zásilku za 37 a ne balík za 59, tak najednou už pošta nemá povinnost?
Tak jsme na sebe chvíli s paní ječely, naivně jsem očekávala aspoň nějakou omluvu, ale místo toho mám vyjádření, že jsem úplně blbá a že od 1. května už nebude pošta domů vozit balíky vůbec? :think:

V kontrastu s tím, že týden předtím - dva balíky tak 50×40×15 cm, v každém deset plen, poslány dohromady a zvoní pošťák, že to vlastně nejsou balíky, ale jen obyčejná psaní a musím si pro ně zajít na poštu sama. Důvod - moc velké. Chlap jak hora posílá na poštu ženskou s miminem, protože je zásilka moc velká. Tak jsem zaskřípala zubama, pro balíky se vypravila na pobočku, kde mi vrazili jeden s tím, že druhý snad dorazí brzy (posílány spolu), ale že jestli bude zas tak velký, mám si pro něj zas přijít sama. Poštovné z Británie v přepočtu asi za pětikilo, to se vyplatí :-)

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 25.03.13 10:50

Tak nevím, jestli se mám smát nebo brečet, asi obojí zároveň, neb mám s poštou v místě bydliště zkušenosti podobné. Obdivuji tedy tvou nezdolnost. Já jsem přesedlala na email, zřídila si datovou schránku (i když to by bylo vyprávění s podobným obsahem jako tvůj deníček) a balíky si nechávám posílat DPDčkem. Pošta jen v nouzi nejvyšší.
Docela mě dostala věta, že mají málo doručovatelů, nestíhaj, blá blá blá - to je jak přes kopírák - nebydlíme náhodou ve stejném městě? :think: :mrgreen: A zase od balíkové služby :pocitac: Listonoška, co má náš rajón je jinak skvělá, už ví kde kdo přebývá, zvoní i na náš neoznačený zvonek a dokonce zná všechnu čokly v okolí. Aby taky ne, když se jí polovina snaží sežrat a druhá polovina aspoň kousnout do rukávu :mrgreen: Ovšem na ty líný čůzy za přepážkou a rozvoz balíků, na ty bych z fleku poslala hejno krokodýlů :twisted:

 
Talitha
Extra třída :D 13271 příspěvků 25.03.13 11:03

Chápu naštvání. Čemu ale nerozumím je fakt, proč na někoho po telefonu ječet, anebo proč někomu říkat, že jsou líný čůzy (viz jeden z komentářů).
POkud člověk tím zaměstnáním neprošel, těžko pochopí, co, kde, proč a jak.
Nejsem zaměstnanec pošty, ale vadí mi ten dnešní trend nesoucí se ve stylu: kdo víc řve, víc si vyřve.

 
Z.jev
Závislačka 2972 příspěvků 25.03.13 11:08

Byla tu celá diskuze na téma pošta. Psala jsem to i tam, manžel u pošty několik let pracoval (ne v provozu), do telefonu měli vymyšlenou hlášku „Dobrý den, Česká pošta, čím vás můžu nasrat?“ Takže asi tak :lol:
Já jsem měla problém jenom jdenou, zásilka ležela na poště, nedovezli, ani nenechali lístek, nic. Tak jsem tam volala a druhý den doručili. Jako chápu, že je to mizerná práce za mizerné peníze, ale proč na to mám doplácet já?

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 25.03.13 11:44

@Virginia Ale mně nezajímá co kde, proč a jak. Já si zaplatím za nějakou službu, tak čekám, že bude dodána v určitém standardu. Nebo je snad v podmínkách ČP někde psáno, že pracovníci pošty mají právo se zákazníkovi vymlouvat na to, že jich je málo a že nestíhají? Co je mi kua do toho? :nevim: Pošta je celkem zastaralej moloch, kterej by si zasloužil už dávno zkrachovat.

 
Elionor
Kecalka 460 příspěvků 25.03.13 11:57

:) na pošte som cez 5 rokov pracovala ( za prepážkou ) až kým som nenastúpila na materskú. Takže by som to mohla posúdiť z oboch strán, ale nič to nezmení na tom, že je to opravdu o ľuďoch a človek nemože hádzať všetkých do jedného vreca ;) Ale taky som minulý týždeň vypenila, čakala som autosedačku, balík cez 9 kg, z domu som sa nehla celé doobedie a v schránke výzva nech si označíme zvonek ( bytovka má 8 bytov a zvoneček nemá označený nikto. Doposiaľ pošťáčky vždy zaklopali a balík mi predali medzi dverami ) )tak som nasraná napochodovala na poštu a nebyť tchýne, tak neviem, ako by som v jednej ruke tlačila kočiar a druhou zvierala balík :cert:

Příspěvek upraven 25.03.13 v 12:00

 
cilly
Generální žvanilka 20471 příspěvků 25.03.13 12:10

I já s poštou už roky bojuji a připadám si jako Don Quijote. Od telefonování na místní poštu jsem přešla k podávání emailových stížností na ústředí ČP. Ale i tak je mi to prd platné. :cert: :cert: I když dřepím doma celý den, stejně mám ve schránce oznámení o nezastižení adresáta (případně ani to ne a dle podacího čísla pak zjišťuji, kde se balík zase válí). :cert:

Za malé zadostiučenění považuji to, že pošťačka, na kterou si stěžuji, mi přijde předat odpověď s omluvou. :mrgreen:

Už jsem byla i svědkem toho, že balíkové auto dorazilo, chvilku počkalo před domem (aniž by se někdo obtěžoval vylézt) a zase odjelo. Možná mají GPS v autech a sichrují se tak proti nařčení z nedostavení se. :think:

Dnes mi má být doručen balík odpolední rozvážkou. Tak co, přijde nebo se opět budu brodit sněhem na poštu a stěžovat si? :think: :nevim:

 
AmyLee  25.03.13 12:12

Neu pobavila jsem se.. :pankac: :pankac:

 
Lenule15
Ukecaná baba ;) 1704 příspěvků 4 inzeráty 25.03.13 12:18

Zrovna dneska, před barákem odklízím sníh, příjde pošťačka a aniž by se jen dotkla zvonku, tak už do naší schránky hází papír s oznámením, že mě nezastihla doma. Papír ze schránky vyndám, jdu za ní, že jsem stála hned vedle ní, když to do schránky házela a ona na mě překvapeně kouká a říká „a vy snad u sebe máte 3000,–??“ (bylo to na dobírku). Nechápu, jak si tohle vůbec mohou dovolit…

 
nikol.ondrášovka  25.03.13 12:20

Mám podobnou zkušenost. Na dopisech už je preventivně předtištěno, adrsát nezastižen, i když se dozvoní. Balíky už naštěstí chodí, ale předtím to bylo taky, zvonek označený, byla jsem doma z miminkem (byly mrazy), čekám a nic. A dokonce ani výzva. Volám na poštu, je to tam. To není možné, že by tam pošťák nebyl. A to se nestalo jednou. Píšu na vrchní vedení stížnost na celou poštu (mimochodem otvírací doba taky na ho… polení pauza je od 12 do 15, a pak otevřeno jen do pěti, o sobotě ani nemluvím - je zavřeno - a to bydlíme v Praze prosím.), 2× jsem tam zůraznila psč i ulici a číslo pošty kde se nachází, na odpověď jsem čekala týden a nakonec jsem se ještě dozvěděla, že když si chci stěžovat, musím uvést na kteou poštu si stěžuji. Jo a jednou jsem měla taky poukázku na víc peněž na jiné poště. :roll: I když jsem si ještě tu částku objednávala. :pocitac: Ted je naštěstí klid a zvoní 2× jako správná pošta a všechny doporučené dopisy i balíčky jsou ve správných rukou a včas.

 
subsomi
Kelišová 6556 příspěvků 12 inzerátů 25.03.13 12:27

Jednou jsem čekala dopis od úřadu. čekám čekám čekám :roll: stále nic, až telefon, pán z úřadu, že se jim dopis vrátil s označením „adresát na uvedené adrese neznámý“ 8o Zvonky jsou popsány strojovým písmem, celkem velkým, na schránce je jmenovka, taky velká.
Jak tedy více si pomoci k tomu, abych svou poštu dostala :?: :?: :?:

 
nikol.ondrášovka  25.03.13 12:30

@Virginia Když dělám nějakou práci dělám ji pořádně. Nestíháte doručovat? Pořiďte víc doručovatelů. Neumíš ujít 30km děnně? Nepracuj jako doručovatel? Jsi líný? Tak to prostě nedělej. Tečka. Všichni by svou práci měli dělat podctivě a ne aby se neřeklo. Jednou jsem čekala na odsávačku hlenů, měla přijít v pátek, večer jsem se dozvěěla že tam doručovatel byl. A já doma čekám abych mohla miminku odsát rýmu. :nevim:

 
Loglady  25.03.13 12:47

U mě jednoznačně vede lístek o neúspěšném doručení s textem Dům neobydlen :-D. Musím říct, že to mi vzalo dech. Samozřejmě zvonek označený, cihlový dům s cca dvaceti byty, já doma na MD, pošta chodila normálně…

 
Talitha
Extra třída :D 13271 příspěvků 25.03.13 12:49

Já ale neobhajuji šlendrián. Já netuším, proč křičet na někoho, kdo za danou situaci vůbec nemůže, proč nadávat do nevímčeho ženským na přepážce, které mají s balíky nic společného.
Přeneseně - proč se mračit na pokladní, když jsem ve frontě 158 minut, když ona nemůže nijak ovlivnit to, kolik těch pokladních tam zrovna je.
Ano - pokud mi nenosí balíky, nejprve jdu po dobrém k nám na poštu, potom to řeším oficiální cestou. Ať ten někdo, kdo to organizuje ví, že jsem nespokojená. Ječení či mračení se na někoho v dané chvíli nijak nepomůže. Aneb i nespokojenost se dá normálně vyjádřit.
Nemyslela jsem, že si nechám srát na hlavu, ale zcela dle toho rčení ty největší sra*ky padnou na hlavu toho nejníže. A ten, kdo to nahoře dává do pohybu je z obliga, na toho se nedostane. Pošta je moloch a chladit si žáhu na těch pěšácích mi nepřijde moc smysluplné.
Snad už je to takhle srozumitelné.

 
HankaHK
Závislačka 4305 příspěvků 43 inzerátů 25.03.13 13:01

Bohužel mám stejnou zkušenost, dopisy chodí v pohodě, dokonce vyjedou výtahem a předají přímo do ruky. Ale balíky mi donesli snad 3 z 10, zbytek vždy adresát nezastižen :roll:, i když zvonek zřetelně označen, funkční a já 100% doma. U nás se teda ani nesnaží s výmluvama :mrgreen: Proto jsem šťastná když si při objednávání z netu mám možnost vybrat PPL místo ČP.

 
Juláva
Stálice 56 příspěvků 25.03.13 13:02

Tak todle se u nás děje celkem běžně, už ani nepamatuju, kdy jsem si pro balík na poštu nemusela dojít.. Vždy je ve schránce jen, že adresát nebyl zastižen a to sedim celej den doma :nevim:
Pak je ještě paráda čekat pul hodiny (i víc) na poště, když z deseti přepážek fungujou dvě.. :|

 
kattkka
Generální žvanilka 24322 příspěvků 25.03.13 13:21

@cilly : vsadim se ze tam pujdes sama :lol: :lol: :mrgreen:

 
Kelsey
Hvězda diskuse 41848 příspěvků 25.03.13 13:26

Na jednu stranu jsem v šoku, co vše si pošta dovolí :twisted:
a na druhou stranu se tu řehtám, jaké máš zážitky ;-).

Moc hezký deníček :potlesk: :potlesk: :kytka: :hug:

 
cilly
Generální žvanilka 20471 příspěvků 25.03.13 13:30

@kattkka Taky myslím. Nasadím sněžnice, dítě posadím na sáně a razím pro balík. Večer očekávám sms o tom, že je balík uložen na poště. :cert: :cert:

 
ugluk
Hvězda diskuse 39401 příspěvků 25.03.13 13:33

@Virginia
Samozřejmě souhlasím s tím, že vlítnout na přepážku a ječet, že balíkář nezvonil, na ženskou, co s balíkářem nemá absolutně nic společného, je blbost a ta ženská si to nezaslouží.
Ovšem v situaci, kdy balík nedoručen, ač já doma, vypravím se s lístkem na poštu a při přebírání podotknu, že jsem byla celou dobu doma. Baba za přepážkou mi s podivem sdělí, že oni mají prioritnější věci na práci a že vlastně nemají vůůůbec žádnou povinnost mi ten balíček doručit až domů (ne, nejednalo se o „balík na poštu“). Takže jo, sice to nebyla zrovna tahle ženská, kdo původně pochybil, ale za takovouhle reakci jsem teda ječela fest. Stejně jako nezabrala třikrát klidná promluva s vedoucí pobočky, ať proboha vysvětlí balíkáři, že je vhodné použít označený zvonek, ale stačilo na ni jednou zvýšit hlas a balíky najednou chodit začaly. Bohužel teda jen do doby, než se změnil balíkář. Ale bohužel instituce je to taková, že klidných a zdvořilých stížností tam mají stovky a ty asi netřeba brát vážně, člověk musí své nas*ání projevit opravdu důrazně a pak to někdy i zabere. Ale jo, je mi to líto, taky ráda řeším věci rozumně :?

 
Shykassssssssss  25.03.13 13:34

Já pracuji jako doručovatelka, a kdybych se chovala tak jak tady popisujete, vím zcela jistě, že za pár dní nemám zaměstnání. Navíc by mě hanba fackovala..

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 25.03.13 13:39

Pěkně napsáno, krásný sloh - díky za pobavení a připomenutí slůvka „pinožení“ :kytka:

 
lakaty
Povídálka 33 příspěvků 25.03.13 14:11

Tak koukám, že je to všude stejné, s námi se berounská pošta ani nehodlá moc bavit, stejné výmluvy, je toho moc, nejsou lidi atd. Neustále na schránkách nacházíme oznámení, které patří do vedlejšího vchodu, nezvonění ani nepřipomínám. Nechápu za co chtějí tolik platit, když nejsou schopni nic udělat tak jak mají v podmínkách.
Chtělo by to nějakou pořádnou konkurenci. :-)

 
Anonymní  25.03.13 14:25

Tak já se dobrovolně vrhnu do jámy lvové. Já jsem totiž doručovatelka a bývalá přepážková pracovnice (před mateřskou). Ač jsem doručovatelka a vidím i tu stinnou stránku (nemyslím fyzickou přáci ale produkty - myslím, že vědšina lidí ví o čem mluvím, ať už jako otravný pošťák nebo jako otravovaný klient). Na balíkové přepážce jsem pracovala a je to opravdu tak jak se to všude píše a ukazuje, špatné zacházení se zásilkami a nedoručování z lenosti. O pletení si schránek a vhazování cizé pošty do cizích schránek bych mohla psát romány, samotné se mi to kolikrát povedlo a určitě povede a proto prosím o toleranci práce doručovatele pěšího není zas taková hračka jak vypadá, jen ty kila letáků. Ono je taky těžké posoudit oprávněnou stížnost a tu neoprávněnou. Na mne si stěžovala paní, že prý jsem jí několikrát vhodila jen výzvu a nezazvonila, že to není pravda ale vím jen já, že jí nezvoní zvonek (jak se později ukázalo) za to už se mi už nikdo neomluvil, ale já se vedoucí musím spovídat. Ona každá věc má svá pro a proti a práce lidí s lidmi je vědšinou ta nej nevděčnější :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:.

 
kattkka
Generální žvanilka 24322 příspěvků 25.03.13 14:34

Ono anonymni je rozdil stat se muze ale kdyz uz to dela po opakovane vyzve tak je to fakt jako :cert:. Dam priklad bydlim na ulici leva a na ulici prava bydli pani PODOBNEHO ne stejneho jmena. A beztak ta postacka z leve strany hodi na pravou a opacne a ze to dela dosti casto. Nezlob se na me ale jestlize mam adresu a jmeno normalne na schrance proc je posta na jine ulici kdyz je nekolikrat vyzvana :cert:.Jakoz to byvale dorucovatelce se mi to taky nelibi.

 
Mandlička
Závislačka 2645 příspěvků 25.03.13 14:51
mám to stejně

Taky takto bojejeme s naší ppoštou jsem doma nikdo nezazvoní nebo nevhodí upozornění, že je balíček na počtě a na poštu zda tam je jsme se během 4 dnů ani jednou nedovolali. Jen vím, že jsem čekala balíček tak jsem se snažila zjisti kde je. jen si neumím představit, že zásilky ze soudu se berou jako doručené i když jsem nic nepřevzala, ale jak když ani nevím, že tam třeba něco přišlo když nevím, že mám něco čekat. Tak je to s naší poštou. ted je tam automat na lístečky jen nevím jaký mám zmáčknout neb tam není pod tím napsáno co se pod daným tlačítkem skrývá v manuálu to také není. takže přemýšlím i o doručování jinam. POřád dokola bojuji také. Vysledek nulový.

 
luluso
Kecalka 141 příspěvků 25.03.13 14:55

S ceskou postou mame asi kazdy svou zkusenost. Rodice na vesnici s ni nemaji sebemensi problem. Vzdy je vsechno jak ma. Dorucovatele ochotni. Neni co vytknout jen chvalit.

Ja mam v Praze zkusenosti spise negativni. Ona je to sranda jen do chvile, kdy cekate na doruceni nejakeho nakupu. O tom, ze dorucovatele nezvoni je to nejmensi. Me nechodily ani vyzvy o dopisech s modrym ani cervenym pruhem. Ve schrance zadne upozorneni, proste nic. Nechodily ani opakovane vyzvy. Nastesti jsem vetsinu zasilek cekala a sama dopisy uhanela. Nicmene jsem si s tim zazila spoutu nervu. Na postu v Praze uz jsem rezignovala. Take jsem si stezovala, psala na retitelstvi CP. Na chvili vse chodilo jak ma, ale zrejme fluktuaci zamestnancu to postupne konci tam, kde to zacina.

 
catherine100
Nadpozemská drbna 29137 příspěvků 25.03.13 15:17

Jo Česká pošta je super, ta mi nadzvedává mandle pravidelně tak 1× za čtvrt roku ne-li častěji…když pominu dnešek, že v tomhle hnusným počasí a na mateřské jsem opravdu byla doma (prý v 13:30 nezastižena :mrgreen: ), tak mě nejvíc dojali na Vánoce, pro autosedačku jsme si musela na poštu zajet, prý se jim nevejde do auta, mají toho na Vánoce moc :cert: :cert: :cert:

 
didinky
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 25.03.13 15:48

Tak u nás mi pošťačka pravidelně na jakkoliv velký nebo těžký balík házela do schránky lísteček kde bylo, že výjimečně nedošlo k doručení balíku, no spíš výjimečně došlo k jeho doručení…

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 25.03.13 15:56
Pošta

Mě rozčilují co týden.
Kupuji si věci jako mnoho z nás přes net…Je to normální, běžné, že zaplatíte předem na účet a pak přijde balíček, který se nemusí platit. Je na něm, ale moje jméno a adresa. TOČÍ MĚ DO BĚLA situace, kdy zazvoní sousedka, kterou poštová mojí poštou obtěžuje a nechává balíčky u ní!!!Pošta to smí!!! Jsou to mé balíčky poštovné řádně zaplacené…papírek do schránky se neobtěžují dát. Situaci, kdy by to mojí sousedku krklo a balík mrskla do kontíku radši nedomýšlím! A tak prosím at si to nebere a důrazně je pošle kamsi, že když nejsem doma at jej dají na poštu, že si to vyzvednu…Ř ekla jsem to i doručovatelce a bylo mi řečeno, že to pak musí ale nosit :cert:!Trpělivosti zdar!

 
marketa612
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 25.03.13 16:04

Možná každému pošta naděluju podle jeho zásluh :mrgreen: :mrgreen:. Já si svoji poštačku hýčkám, vycházím jí vstříc (né z vypočítavosti, ale z lidskosti) a nemůžu si ji vynachválit. Samozdřejmně někdy mi taky přistane oznámení den poté, a balíkáři to je kapitola sama pro sebe, ale kdyby to bylo to nejhorší co se děje, tak jsem spokojená :mrgreen:

 
Ola Ola  25.03.13 16:11
Je to o lidech

Pracuji jako doručovatelka už několik let. To, co mám v popisu práce, dělám opravdu poctivě, jsem víceméně bez stížností. S lidmi si celkem rozumím, a snažím se dělat věci i nad rámec - kupříkladu když vím, že je paní na mateřské a jde jí balíček a zrovna není doma, napadne mě, jestli třeba nekojí - a zkusím se tam stavit ještě jednou, když mám hotovo. Proč ne. Je milá, a chápe když jí nedonesu pětikilový balík, protože můj batoh má všehovšudy 25kg, a dalších pět už nedávám - ani bych neměla kam.
Co mě ovšem vytáčí, jsou pak stížnosti typu - byla jsem doma, nikdo nezvonil. Já zvoním vždycky a řádně, protože prostě nemám chuť na žádné stížnosti a srážky z platu - to snad každý chápe. A když mi pak někdo do očí tvrdí, že jsem určitě nezvonila, že to PROSTĚ VÍ, tak vidím rudě. Zvlášť když dodá něco v tom smyslu - já si sice fénovala vlasy, ale zvonek bych určitě slyšela! A nebo: a mačkáte ten zvonek uprostřed?! Jak mám sakra vědět, že zvonek vám zvoní jen uprostřed nebo víc na levé straně? Nehledě na to když mrzne - zkusili jste někdy zazvonit na zamrzlý zvonek? Bez šance!

A NAKONEC - NESTĚŽUJTE SI NA EMIMINU, ALE NA POŠTĚ! Nevím, jak to funguje na jiných poštách, ale u nás se každá stížnost řádně propere, a pocítíme to i na výplatě. Takže na naší poště není moc lidí, kteří by se odvážili NEZVONIT či něco NEDORUČIT. A naše vedoucí, ta rozhodně na emimino nechodí, takže vaše stížnosti bych opravdu směřovala k poště než na web…pokud chcete opravdu něco vyřešit.

 
noisynka  25.03.13 16:25

Zkušenosti s ČP mám stejné, také jsem několikrát čekala doma na balík a nedorazil a ve schránce jen oznámení…
Ale co mě dorazilo bylo jednání při posílání peněz přes poštu…pokud nemusíte, také to nedělejte…Poslala jsem nemalý obnos (10.000,–) přes poštu, nejenže složenka na peníze ve schránce adresáta nebyla - a bez poukázky na peníze vám je nevydají, ikdyby v počítači měli cokoliv…tak nastal problém i s navrácením peněz…protože se nevyzvedly v uvedené lhůtě, tak se vrací zpět tomu, kdo je poslal. ALE POZOR!!! Ten kdo je poslal si je může vyzvednout až po měsíci, od doby co si je mohl vyzvednout adresát, takže peníze měsíc leží na poště, co s nimi asitak dělají?
Fakt neskutečný.

 
Jirver
Kecalka 197 příspěvků 25.03.13 16:27

Tak já mám problém s ČP v tom, že pan pošťák musí dojít k našim dveřím víc jak 150m a to on nemá v popisu práce. Tak mu vysvětluju, ať mi to tedy nechá na poště, že si to klidně vyzvednu, příští balík zase remcá, že mi to musel nést a tak pořád dokola. Ale jeho záskok v době dovolených to vyřešil frajesky :jazyk: ze strany, kde přijíždíme k domu autem, nemáme zvonek, ale pokud jsme doma, tak víme o tom že někdo přijel, protože máme psa, který v tom případě štěká. A tak poránu kojím malou a pes štěká, že přijel pošťák, no neodtrhnu dítě od prsu, abych valila rychle otevřít. Říkám si, že to nechá na poště, no aspoň se projdeme:-) A najednou buch na terase přistál balíček :twisted: To že v něm bylo naštěstí jen oblečení je jedna věc, ale že za plotem na něj štěkal pes, který se do balíčku mohl pustit, kdyby nebyla doma, to je věc druhá, že:-)
Tak jsem napsala stížnost a dokonce jsem se dočkala i osobní návštěvy z pošty, což je mi pr… platné, ale pan doručovatel prý přišel o odměny. NO kdybych takovým způsobem pracovala v práci já, tak rovnou asi vyletím :jazyk:
Je zajímavé že PPL kteří mají telefon a volají, zda budeme doma v danou dobu s ničím problémy nemají, ani s tím, že nemáme z jedné strany zvonek.

 
kate02
Nadpozemská drbna 26102 příspěvků 25.03.13 19:03

Znám moc dobŕe… Nám takhle ztratili balík s tím, že byl vedenej jako Doručenej a já pochopitelně nic neměla, oni můj podpis mít nemohli taky… :-D (nebo to bylo dokonce myslím psaný na manžela, ten je víc průbojnej, takže balík se nakonec našel… )
Ale naštěstí se to stávalo jen když byli jiní pošťáci než obvykle… Ti „moji“ byli super, jeden mi hned na začátku „vynadal“, že jsem mu měla říct, že mám malý děti a od té doby mi balíky nosil k bytu do 5. patra, dopisová pošťačka taky…

Ale jednou na mě byl pošťák arogantní s tím, že jsem blbě uvedla adresu… 8o Přitom on by ten, kdo si spletl číslo popisný a orientačni… :zed: Takže zvonil na opačným konci ulice… :zed: (která ma asi kilometr nebo kilometr a půl…) :mrgreen: To jsme psali písemnou stížnost… :oops:

Já sama chodila s novinama a párkrát jsem se taky sekla a hodila noviny do blbé schránky… :oops: ten pocit, kdy si člověk uvědomí, že hodil ty noviny blbě (a že jsem si to uvědomila v okamžiku, kdy dopadl do schránky), je hezky na houby… :oops: :mrgreen: ale pak jsem se snažila tam ty noviny během dopoledne po té normální roznášce hodit, no… :nevim: Protože nevim, jak by se na mě koukali sousedi, kdybych v 5 ráno zvonila s tím, že jsem jim omylem hodila do schránky cizí noviny :lol: :mrgreen:

Příspěvek upraven 25.03.13 v 19:09

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama