Zápisky šílené řidičky I.

Cestování

Díl první – Hledání odvahy a krušné začátky

Den -1, 25. prosinec

Jsem starší jedinec. V době, kdy na razítku mého řidičského oprávnění zasychal inkoust, začala vysílat TV Nova, vzniklo internetové knihkupectví Amazon, Jásir Arafat dostal Nobelovu cenu za mír a Václav Havel si užíval své druhé prezidentské období. Od té doby utekla už spousta času, na řidičák se prášilo v peněžence a světlo světa spatřil jen při změně příjmení.

Se změnou příjmení nastaly i změny v životě. Po letech se podařilo mé drahé polovičce propracovat se k takovému životnímu stylu, že se nejspíš stanu zanedlouho vdovou – ať už s mou dopomocí či bez ní. Nedá se nic dělat, musím oprášit znalosti z vyhlášky a začít trénovat řízení dvoustopého motorového vozidla zvaného Natálka, aby nehnilo na dvorku, zatímco budu shánět jiného schopného řidiče.

Jenže sama si netroufám – auto ještě není splacené a když ho někde rozklepnu, mého muže klepne. Navíc se mi nepodaří sebrat mu klíče tak, aby o tom nevěděl, když v tom autě tráví všechen čas, kdy neleží na gauči. Co s tím? Už vím, zeptám se ségry, jestli by mě nevzala do učení. Ostatně, je mi nějaké to poučování dlužná, jen díky mně prošla základkou na první pokus (ne že by byla tak blbá – jen ji to nebavilo).

Den 0, 26. prosinec

Ségra souhlasí, je to na dobré cestě. Dokonce slíbila sehnat nějaký vergl, kterému nebude mé řidičské neumění škodit víc, než je zdrávo. Uvidíme, řekl slepý hluchému.

Den 1, 27. prosinec

Sranda začíná. Motorové vozidlo láskyplně zvané Feluška je neskutečná popelnice, která drží pohromadě jen proto, že majitel nemá odvahu ji umýt. Je to přibližovadlo pouze pro dva lidi, protože zadní sedadla zmizela pod nánosem různých náhradních kousků, igelitových pytlíků, plechovek od Red Bullu a jiných zajímavostí. Za 10 dní jí končí technická, další už neprojde, takže je jedno, kde a jak ji opřu, odřu, klepnu či jinak poškodím. Jen nesmím prorazit gumu, protože podlaha je tak shnilá, že při pokusu zvednout ji heverem se nejspíš rozlomí. Zkrátka - pro mě ideální vozítko.

Den 1 – dopoledne

Počasí: pod mrakem Úkol: nakrmit Felušku.

Naučila jsem se nakapat do nádrže benzínu za tři stovky. Jako prvotní tréninkový prostor mi bylo vybráno parkoviště zrušené šachty – 150 parkovacích míst, 3 betonové ostrůvky, několik kanálů, z nichž tajemní neviditelní sběrači zcizili kovové dekly, a stanice s detektorem pro únik metanu. Tu bych asi sejmout neměla, protože jinak se krom řízení budu učit také létat. Po hodině kroužení jsem byla schopná rozjet se, zastavit, zařadit jedničku a dvojku a vyhnout se kanálům (skoro).

Poznámka: ségra kecá, když tvrdí, že se do kanálu nedá spadnout pouze zadním kolem – jde to, ověřeno.

Den 1 – večer

Totéž jako dopoledne, jen za romantického svitu potkávacích světel. Půlka palubovky nesvítí a šaltrpáka vydává zvuky, jako by chtěla opustit vozidlo. Těch trefených kanálů bylo při této hodince kroužení podstatně méně, dokonce jsem párkrát řadila trojku. Jelikož tachometr nesvítí a otáčkoměr chybí úplně, učím se řadit podle sluchu.

Hodnotilo 29 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Čekatelka
Extra třída :D 14400 příspěvků 07.01.14 00:04

:mrgreen: krásný styl psaní, zajímavý styl řízení

 
Idril
Závislačka 3045 příspěvků 07.01.14 00:15

Mě připadne, že se autorka snaží být tak mermomocí vtipná, až je trapná. JE to celé takové přeumělkované, nechytlo mě to :think:

 
rusovlaska.e
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 07.01.14 03:48

Těším se na pokračování :twisted:

 
Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 07.01.14 04:14

Divně useklé. Jsem člověk, co nikdy nepochopí výsadní majitelství a užívání auta mužem. Hlavně on je ten první, kdo by Tě měl učit a měl by na tom mít zájem. Bývalý mě tepal za volantem, až jsem ho vysazovala vzteky zelená u cesty, ale díky němu jsem si jistá, že řídím hodně dobře, i když dynamicky. Trvalo to ale, jistota se musí získat. Až prometeš v tom škopku všechny kanály a dost se nasmějete se sestrou, snes se na zem, promluv si s ním doma a nech se naučit pořádně s Vaším normálním autem. Jinak budem coby baby v jednom pytli s důchodcema postrach na silnici ještě dlouho, bohužel.

 
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 07.01.14 06:03

Po ránu jsem se pobavila… škoda jen, že je deníček tak krátký… ony začátky jsou krušné, ale až se chytne grif, půjde to „samo“ ;-)

 
joaska  07.01.14 06:46

Vím, co je strach za volantem, ale dá se prolomit a ty jsi na dobré cestě. jen bych byla proto učit se rovnou ve vašem autě a na manželovy kecy bych hodila bobek

a co se týče slohu, mně se to líbilo, četlo se to pěkně :)

 
PetraPiranha
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 07.01.14 07:51

Já se divím, že vás k tomu manžel nepustí? Já si udělala řidičák hned jak mi bylo 18. a když sem měla možnost, tak jsem řídila, protože jinak to člověk opravdu zapomene. Teď máme s přítelem každý svoje auto, jinak by to ani nešlo a navíc i díky němu jsme si udělala řidičák na motorku :-).

 
sao
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 07.01.14 08:42

Tak já si řidičák teprve dělám, a ze začátku to bylo podobné. Teď už mě autoškola baví, musím sama sebe pochválit jak mi to jde :mrgreen: A nemůžu se dočkat, až ten řidičák budu mít a budu moct jezdit. Manžel mě auto občas půjčoval na polňačce, ale to už je pro mě nuda, už jsem jela v rámci autoškoly i po dálnici 140km/h a dostala jsem zprda, že jsem překročila rychlost, ale to byl teprve fičák! :D Jsem z toho nadšená, myslím, že jakmile obdržím řidičský průkaz, manžela už za volant nepustím :lol: Každej se to naučil, časem se každej vyjezdí a bude to v pohodě ;)

 
Mata26
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 07.01.14 08:55

U nás to bylo přesně naopak, takhle schovaný řidičák měl přítel a začínali jsme na parkovišti u Kaufu :mrgreen: Zkus drahou polovičku navnadit, že ho občas odvezeš z oslavy a třeba tě k řízení sám bude přemlouvat ;)
Každopádně souhlasím s holkama, že by jsi se měla učit na vašem autě nebo si zaplatit jízdy v autoškole, protože vyjet s tímto na silnici v kombinaci s pomalejšími reakcemi (což je normální v začátcích) může mít špatný konec. A neboj řidičky jsou lepší ženy než namyšlení chlapi, což si pravidelně ověřuji na cestách :pankac:

Příspěvek upraven 07.01.14 v 08:57

 
vonbrizon
Ukecaná baba ;) 1533 příspěvků 07.01.14 09:05

Ja nevim, ale ridit stary auta je fakt mnohem tezsi. Neztezujes si to zbytecne? Nebylo by lepsi trenovat s normalnim autem nekde na ne prilis frekventovanych mistech, kde pravdepodobnost kolize je mala a cesta bez der od kanalu :think:?

Příspěvek upraven 07.01.14 v 09:07

 
kerrankin  07.01.14 09:11

@Anjes Co znamená, že řídíš dynamicky? :think:

Deníček mi přijde vtipný, bohužel mě něco podobného čeká, i když neřídila jsem pouze dva roky. Ale useklé je to teda divně.

 
Cattus
Neúnavná pisatelka 17219 příspěvků 07.01.14 09:30

Pobavilo :mrgreen: Zřejmě budeme podobný ročník :lol:

 
iiiv
Echt Kelišová 9848 příspěvků 07.01.14 09:39

Držím palce ať tě to nepřestane bavit :) Každou jízdou to bude lepší a lepší :palec:

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 07.01.14 09:53

@neumisa drz se a drz se toho. Rizeni je hodne o chteni a ty chces :palec: zbytek uz se podda :kytka:
Az skonci technicka vraku normalne nastup na manzela at jde jezdit s Tebou ;)

 
Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 07.01.14 10:17

Haha, dobrý. Docela jsi mi zvedla náladu.

 
Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 07.01.14 10:30

@helenkka Asi se mě ptáš proto, že dynamicky = jako prasátko, ale ne ;). Prostě se chovám vyzpytatelně, jasně dávám najevo, co chci udělat a když se rozhodnu, tak to taky rychle udělám a dávám pozor, zda jsem ostatními řidiči pochopena, i když jedu rychle nebo měním pruh, nikdy nikoho neomezím a už vůbec neohrozím. Neštěstí je váhavý střelec, co 50× vypadá, že předjede a nic, pak to udělá těsně před dvojitou čárou bez blinkru a málem strhne motor na trojku, na rychlostní sice jede 79, ale pak v obci taky, div že ubrzdí u přechodu, atd. Mnohem nebezpečnější chování, co se prostě eliminuje jen praxí. Hodně ve zkratce.

 
Reyne  07.01.14 11:15

Super deníček, hned mi zvedl náladu :mrgreen: :mrgreen: Jako ostatně všechny Tvé deníčky :palec:

Též mě tohle čeká, řidičské oprávnění jsem získala dříve než Češi zlato v Naganu a od té doby jsem autu užívala jen coby spolujezdec.

 
mamartina
Echt Kelišová 7738 příspěvků 07.01.14 11:20

Super deníček, těším se na další páč můj ridičák taky suším v peněžence, jen já se ještě neodhodlala, tak třeba mě to konečně nakopne :D

 
bube
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 07.01.14 13:20

Konečně jsem si vygoogli, v kterém roxce dostal Arafat Nobelkovku :mrgreen:. Takže věk tak něco málo přes 40? Jsem ráda, že přispívají i moje ročníky :lol:.
Moc pěkné!!!

 
K-Black  07.01.14 14:12

Miluju tvé deníčky :potlesk: :potlesk: :potlesk:

S tím učením s mužem, chápu, taky mě můj neučil a když už nějakou takovou touhu měl, asi 3× už jsem tiskla rozvodové papíry, to se prostě nedalo :roll: :mrgreen:

Ze sucharek si nic nedělej ;) a je dobře že se učíš ve starém autě, pak to lepší auto totiž odřídíš jakékoliv a bez stresu, kdežto když se naučíš v nějaké voňavce a pak máš sednout do šrotu tak to je těžší.

Dámy useknuté to je asi proto, že je to na díly, teda usuzuji podle nadpisu, ale možná se pletu :think: :nevim:

 
Kelsey
Hvězda diskuse 41485 příspěvků 07.01.14 14:16

Krásný deníček, taky mi zvedl náladu, díky za něj :palec: :potlesk:

 
donaga  07.01.14 14:37

@Reyne klídek, mě trvalo od získání řidičáku 15 let, než jsem se donutila za volant sednout a jet sama, ale ač začátky byly podobné jak u neumisy, tak nakonec aspoň ty základní potřebné trasy zvládám :D Ale jsem ráda, že v tom nejsem sama :mrgreen:

 
Reyne  07.01.14 15:50

@K-Black mě by taky můj muž neučil :mrgreen: ale mamka mě chce donutit jezdit, jejich auto bude obětní beránek. Chudák Mufík :mrgreen: A na sucharku taky nereaguju :nevim:

 
Reyne  07.01.14 15:51

@donaga jsi dobrá, že jsi to zvládla :palec: momentálně mám pocit, že bych se netrefila ani do otevřeného letištního hangáru ani s motorkou, natož s autem

 
K-Black  07.01.14 16:42

@Reyne nejlepší na učení je kámoška nebo kámoš, žádný manža ani příťa ;) a nejlepší je uplně sama, protože ti není trapně když blbě zařadíš, nebo když ti to řve, nebo když ti to několikrát chcípne :mrgreen: atd. já se nejvíc naučila sama, fakt jo. Pěkně jsem se chválila i jsem si vynadala :lol: ale je fakt že já ráno dostala řidičák a hned si jela pro auto a jezdila. Jediný co mi vadí když sedám do jiného auta je moc čudlíků, že nevím co na co použít tak když spěchám tak potřebuju instruktáž, v tom co mám teď skoro každou jízdu poznávám něco nového :mrgreen:

 
Verda73
Kecalka 340 příspěvků 07.01.14 16:53

Super napsané, už se těším na pokračování:-))Já vlastním řidičák od r.1992-takže taky dááávno :lol:

 
Fedlenka
Ukecaná baba ;) 2479 příspěvků 07.01.14 17:52

@neumisa Miško zdravím :srdce: :*

 
Bauli  07.01.14 18:53
8)

Příspěvek upraven 23.02.14 v 22:14

 
Čajová.panenka
Kecalka 121 příspěvků 07.01.14 19:07

Začátky jsou těžké. Chce to jen odvahu! Starší jedinec rozhodně nejsi, pamatuji si všechny tvoje zážitky z úvodu deníčku a připadám si docela mladě.

 
Cayse
Echt Kelišová 8818 příspěvků 07.01.14 19:12

:mrgreen: :mrgreen: tak pevné nervy a netřesoucí se nohu na plynu :mrgreen: btw to mi připomíná moje „rozjezdy“ po deseti letech…2× chcípnutí na kruháku, 1× na křižovatce, 1× přejetý holub, smrt v očích a při pádu žaludu na čelní sklo jsem zavřela oči :mrgreen: ale uklidním tě - zlepšilo se to :palec:

 
wjerushka
Závislačka 2840 příspěvků 07.01.14 19:16

Neu Ty jsi střelec :-) A to nemyslím Tvoje řízní ale vtipně psané deníčky zacílené na život:-) Jinak souhlas s holkama, vykašlala bych s ena popelnici, proustila ségru amuži nařídila at navalí klíče a vyjed si sama. Já třeba dost nejistoty mám od chlapa, kterej by řadil jindy, brzdil dřív/později., už dávno by vyjel. když jedu sama, je to pohoda. Al emůj starší syn se poslední dobou dost podobá svému otci, t akže řídit a za sebo spolouchat rozumy Krýši… ufff teda

 
Petra2829
Echt Kelišová 7872 příspěvků 07.01.14 19:42

:mrgreen: dobrý dobrý… těším se na další

 
Iffka27
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 07.01.14 20:27

Bombaaaa, já chcu ještěěěě :mrgreen: :potlesk: :palec: :mrgreen: :potlesk: :palec: :mrgreen:

 
Poison Ivy  07.01.14 21:11

Velmi vtipné, super, pobavilo :). Pro suchardy lehce nestravitelné :lol:.

Ta dáma má nejen úroven, ale i talent :).

 
Ariadne
Echt Kelišová 8440 příspěvků 08.01.14 08:50

Pobavila jsem se :lol: ale myslím si, že si to děláš zbytečně těžší. V takovém vraku jdou určitě ztuha pedály, řadící páka a rychlosti tam musíš rvát. Taky zní jinak motor a podle otáčkoměru se začátečníkům dobře orientuje, když neumí rozeznat zvuk motoru, kdy už řve :P

Zkusila bych sehnat jiné auto, trochu lepší, ale ne zas koráb, abys neměla strach :-)

Jinak tetka taky měla řidičák zaprášený, ale řízením osudu jí náhle zemřel manžel a ona získala zachovalou feldu. Táta jí učil řídit, prý to bylo o nervy, ale tetka si teď všude dojede :pankac:

takže to jde a držím pěsti. Jo doufám, že bude nějaké pokračování, ať víme, jestli ses naučila jezdit :mrgreen:

 
iiiv
Echt Kelišová 9848 příspěvků 08.01.14 09:12

@Ariadne nesouhlasím, těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Jestli se naučí ovládat vrak, tak pak bude umět jezdit se vším. Novější auta se rozjíždej skoro sama.

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 08.01.14 09:57

@Ariadne @iiiv presne, cim vetsi plecka, tim lepsi :pankac: ja se ucila se stodvacou :andel:

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 08.01.14 14:28

@iiiv

Příspěvek upraven 04.02.14 v 18:43

 
iiiv
Echt Kelišová 9848 příspěvků 08.01.14 14:30

@Krkael to má ještě řazení pod volantem né :mrgreen:

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 08.01.14 14:31

@iiiv Jasně :lol: A nemá pásy a vpředu jsou místa pro třilidi :palec:

 
iiiv
Echt Kelišová 9848 příspěvků 08.01.14 14:37

@Krkael to by byla extra zajímavá jízda :palec:

 
K-Black  08.01.14 14:47

@Krkael jak jsem se chválila tak jsem si nadávala :lol: teda neřvala jsem na sebe, jen jsem si vytkla :lol:

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 08.01.14 14:57

@iiiv tak to kazdopadne :lol: a ta spotreba s nohou zacatecnika by taky byla sranda :lol: @k.black takze bez telesnych trestu co :think:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 08.01.14 16:34

Mne se denicek moc libi…Taky vim, co je mit strach z rizeni…,ale odhodlala jsem se a jsem za to moc rada. Preji mnoho najetych km bez nehody:kytka:

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 08.01.14 23:22

@Krkael to je dobry :mrgreen: uz jezdim skoro 7let a mam svoji kaaaru 8)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama