Noční lov

Ostatní

Jsou 2 hodiny ráno. Jedno dítě je na táboře, druhé spokojeně chrupe ve své postýlce. V ložnici blaženě „nechrápe“ drahápolovička, takže já mám pár hodin čas na psaní. Co bych vám tak popsala dnes? Co třeba noční lov keše, když už je ta noc?

Nejprve mírné uvedení do děje: mám bratra. Vím, nic světoborného, bratra má spousta lidí. Jenže můj bratr celou tuhle záležitost spískal, tak si zaslouží trochu představit. Je o dvanáct let mladší a od malička měl, řekněme, sebedestrukční sklony. Ne úmyslně, ale když se mohl někde praštit, tak se praštil, pokud se dalo odněkud spadnout, tak spadl, pokud se šlo o něco říznout, tak se řízl :roll: Celá rodina se diví, že se vůbec dožil dospělosti. Dodnes si pamatuji noc, kdy se mi opřel o zvonek se žádostí o jehlu a nit, aby si mohl zašít tržnou ránu na žebru a nemusel doma děsit matku :zed:

Nuže tento můj bratr se před dvěma měsíci rozešel se slečnou (ano, přiznávám, byla to slepice a jsem ráda, že je v tahu). Jelikož si potřeboval najít nějakou náhradní zábavu, prohlásil, že zkusí geocaching. Fajn, jako milovaná sestřička jsem ho uvedla do obrazu, pomohla mu vybrat GPS a na první keš jsem ho navedla po telefonu krok za krokem. Chytlo ho to natolik, že další víkend udělal čáru 14 keší 8o A aby mu nebylo smutno, pořídil si k tomu lovení osmitýdenní rotvajlerku jménem Láska (jo, trochu mu hrabe :mrgreen:).

Minulý víkend slavil můj otec narozeniny a vstup do důchodu, takže se sjela celá rodina. Jedlo se, pilo, povídalo – a bratr prohlásil, že jako projev díků mě vezme na noční keš. Posilněna tequilou (několika :oops:) jsem mu to odkývala s tvrzením „no to víš, že jo…“ a přesvědčením, že se z toho nápadu vyspí. Nevyspal. Druhý den před setměním se připomněl a ptal se, jestli mám řádnou obuv, aby mě nemusel tahat z bahna :think:

Jelikož jsem se nechtěla projevit jako srab před celou rodinou, kopla jsem další tequilu a nazula pevné botky, vyštrachala lampu čelovku, rozloučila se všemi příbuznými a vyrazila. Začátek byl sranda. Trasa vedla po polní cestě, Láska pobíhala kolem, s bráchou jsme rozebrali naše noční můry a pár hororů. Mezitím se úplně setmělo a vešli jsme do lesa. Psa vzal brácha do náruče a začali jsme hledat první „bludičku“, která značila začátek trasy.

Ha – bludička znamená fosforeskující kostičku na stromě o hraně cca 1 cm. Fajn, tak tu bychom měli. Co dál? Dle popisu máme najít „pomocníka čarodějnice“, který nám ukáže, kudy dál. Co je to sakra „pomocník čarodějnice“? :?: Co to támhle svítí na tom stromě? Na bludičku je to nějaké velké. Jo, už to mám, pomocník čarodějnice je fosforeskující netopýr přibitý na stromě! Tak hurá k němu.

Au, maliní! A další netopýr… a ještě jeden… a kdo sem dal ty ostružiny? A znovu netopýr… a další… a ještě… a… bahno! Až do půl stehen! Zabiju zakladatele! Zabiju bratra! Zabiju kohokoliv, na koho dosáhnu! :cert: Dobře, bratra si nechám, pomohl mi ven! :hug: Beru si do náruče psa a hledám dalšího netopýra. Jo, tudy by to šlo, tady je tráva, ááááá, pod nohama mi odstartoval bažant, tak tak jsem udržela močák v klidu :dance:

Ještě pár netopýrů… a najednou je jich tu celý roj! Že by finále? No jo, netopýři se slétají k doupěti čarodějnic … ale kde je schovaná krabice? Co třeba nahoře na stromě? Ne ne, bratře, tam si polezeš sám, já hlídám psa! Ale ne, není třeba, krabka je tady dole, pod kořeny. Zapisujeme se, krabici znovu ukrýváme a zkoumáme navigaci, kudy ven z toho marasu. Světe div se, jsme jen pár metrů od místa, kde jsme začínali.

To bychom měli, moje první noční keš. Džíny na odpis (dobrý důvod koupit si nové), boty se louhují v lavoru. Ještě že mě neviděl můj pán a vládce. A bratr „slibuje“, že příště si dáme další noční, ale s tím nejtěžším terénem, jaký existuje. No, snad si najde novou slečnu, protože do té doby jistě Láska povyroste a já už ji pak neunesu! :pankac:

Hodnotilo 18 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
vanuatu
Kecalka 443 příspěvků 28.07.12 09:52

:pankac: Hi hi, ale zvládla jsi to dobře! Hezky napsané

 
Denča.zobanka.  28.07.12 10:00

To je moc krásný deníček není nad to mít mladšího brášku člověk se nikdy nenudí můj je sice jen o dva roky mladší ale tím že já mám už rodinu a děti se mi zdá že snad o víc :D a když něco vymyslí tak to stojí fakt za to :lol: takže ti rozumím a hodně štěstí do další mise :mavam:

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 28.07.12 11:20

Suprove napsany:-)!a brachu zavidim, mam jen starsi sestru ktera se chova jsk tele a podnikat se s ni nic neda:-D.Lovu zdar, taky so brousime zuby na nasi prvni kesku:-)

 
Emilie
Generální žvanilka 20471 příspěvků 28.07.12 13:52

To je jak reklama na kešky!!! Výtečné!!!

 
Evelline
Závislačka 4562 příspěvků 28.07.12 19:22

Super odlov!!! :lol: :lol: :lol: :palec: :palec:

 
wjerushka
Závislačka 2840 příspěvků 28.07.12 20:25

Žeru Tě. :lol: Možná bys mohla na noční lov se strýčkem vypravit jednoho se synů, Ty bys byla v klidu a suchu doma a ještě od jednoho dítěte pokoj :lol:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7889 příspěvků 28.07.12 20:36

:mrgreen: :mrgreen: Jsem se hezky večer zasmála. Děkuji a prosím další a další deníčky. :kytka:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 28.07.12 20:39

Dát hafance jméno Láska!!!To je super…fakt se mi to líbí! Přeju mnoho úspěchů při nočních lovech!!! :mavam:

 
meravigliosa
Závislačka 2739 příspěvků 31.07.12 22:58

@neumisa super :mrgreen:

Mala by si vydať knihu, keby mal niekto nanič náladu, tak Tvoje príbehy ho zaručene dostanú z depky :mrgreen:

 
Arietiska
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 01.08.12 14:45
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :potlesk:
 
Sisulík
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 02.08.12 21:41

Kolik je bratrovi? Ten by se mi líbil…celá já :mrgreen:

 
neumisa
Neúnavná pisatelka 18620 příspěvků 02.08.12 21:52

Zdravím vás všechny, jsem ráda, že jste se pobavily :mrgreen: Knihu fakt vydávat nebudu, psaní na povel mi nejde, takže to máte smůlu. :P

@Sisulík

bráchovi je 23, bereš? :twisted:

 
Sisulík
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 02.08.12 21:56

Kdepak neberu ..to je moc mladej bych si přišla mírně pedofilně že kazím mládež… ale akčností mý gusto ..tak at si najde pohodovou sportovní holčinu že mu přeju :kytka:

 
smallrose
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 03.08.12 08:29

:lol: V dalším deníčku bys mohla popsat příhodu s bratrem a zašíváním toho žebra :lol:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama