Akce Kulový blesk v malém

Ostatní

Bylo zjištěno, že je třeba udělat cosi s dětským pokojem. Kluci nám rostou a jeden psací stůl jim přestal stačit. Jelikož už mě nebavilo pořád řešit, kdo a jak dlouho seděl, sedí a bude sedět u stolu, rozhodla jsem, že nadešel čas investic a přestavby. A protože to bylo v mé rodině, opět se to jaksi… zvrhlo.

Tak to je moje nová "láska", ještě trochu upalcovaná a páchnoucí novotou ... :D

Původní plán byl koupit stůl a židli. Tuto myšlenku jsme s drahoupolovičkou hbitě přepracovali na dva stoly a dvě židle – vše v identickém provedení (pokud totiž nebudou stejné, budou se nám děti prát i nadále, neboť ten druhý má dozajista lepší výrobek). Během noci drahý vymyslel ještě daleko úžasnější řešení, které zahrnovalo také předělávku obýváku a ložnice – a to vše kvůli 1 chybějícímu stolu a 1 židli :roll:

Dva dny jsme strávili prohlížením internetových katalogů a další den jsme vyrazili do města obhlédnout vybrané kusy na prodejně. Vypadaly dobře a bylo rozhodnuto, že akce se uskuteční v plném rozsahu tak, jak byla naplánována.

Dopadlo to takto:

  1. objednala se prosklená vitrína do obýváku, která nahradí regál, a nastěhují se do ní knihy prozatímně uložené v ložnici v dalším regálu
  2. regál z obýváku se přestěhuje i se všemi věcmi do ložnice
  3. objednaly se dva stejné psací stoly bez úložných prostor
  4. jako úložné prostory budou využity stávající policové skříně, které dosud ukrývaly hračky
  5. regál z ložnice se odstěhuje do dětského pokoje jako úložiště pro hračky

A jak to probíhalo? Hirošima hadr. První den bylo nutno vystěhovat všechny věci z regálů a půlky pokojíčku a regály popřesouvat a znovu naplnit. Hromady věcí a krabic doslova všude, ve vaně, na postelích, pod postelemi, v kuchyni, v předsíni. Zjistila jsem, kolik nerozbalených krabic od stěhování ještě máme a bez čeho všeho se v klidu obejdeme.

Druhý den jsme s drahým skládali a posouvali stoly vážící 40 kilo každý (nekecám, nepřeháním – taková váha je uvedena v papírech od dopravce) a pokoušeli se přijít na to, jak k sobě pasují části židlí. Ten den jsme lezli do postelí jako čuňátka, protože na vyklízení vany jaksi nezbyly síly, základní hygienu jsme spáchali v umyvadle. Spali jsme obloženi horami knih a jen doufali, že se v noci nesesunou a my nezhyneme zavaleni naším milovaným čtivem.

Třetí den drahý uřízl ze staré rozvrzané komody spodní část a zůstala jen vrchní polovina. Tu vyztužil prkýnky a mám tak malou funkční komodičku. Po všechny tyto dny se po bytě variabilně přesouvaly krabice s různými (ne)potřebnostmi. Zjistila jsem, že mých dosavadních šestero stěhování mi dalo docela slušnou průpravu na takovéto akce.

Čtvrtý den dodavatelovi hoši přivezli a smontovali vitrínu. Což znamenalo předem vystěhovat půl předsíně, přesunout tři čtvrtiny obýváku, aby se tam montéři vešli se všemi vitrínovými kousky, a do již plné ložnice a dětského pokoje nacpat hromadu dalších velkých věcí (jako třeba jídelní stůl i se židlemi). Děti jsem pro jistotu strčila kamarádce ven (tímto jí děkuji, nejspíš jim zachránila krky).

Montéři byli dva mladí hoši v montérkách bokovkách, jeden jako tyčka (hned po vstupu nám vyčelil lustr, přežili oba), druhý menší, zavalitější. Neuvěřitelně ve mně evokovali představu Pata a Mata. Naštěstí byli mnohem šikovnější. Rozbalili všechny krabice a začali po obýváku rozkládat pantíky, šroubečky, hřebíčky, kolíčky a další serepetičky takovým stylem, že zabrali veškerou volnou plochu (a že jí bylo). Pak to ještě třikrát přeskupili a vrhli se na samotnou vitrínu. Šlo jim to pěkně od rukou, žádné prostoje, jen si sem tam měnili aku šroubováky (zaboha nevím, jak přišli na to, že nemají v ruce svůj nástroj, protože mě ty dvě věci přišly naprosto stejné :think: ). Zasekli se pouze jedinkrát, to když zjistili, že středový díl mají vzhůru nohama. Takže hbitě rozebrali, co zatím složili, desku otočili a za hodinku a půl měli složeno, postaveno i uklizeno. Dokonce jim ani nezůstaly žádné přebytečné kousky :palec:

Ve výsledku mám novou vitrínu, staronovou komodku a kluci psací stoly s židlemi… a strašlivý bordel všude kolem. Za dva dny nastupuji do práce, měla bych si dávat dohromady věci – ale nemám na to místo, musím nejprve udělat pořádek s těmi hromadami. Ale nic mi nemůže zkazit radost, nový kousek v obýváku se mi totiž děsně líbí! A kluci jsou s novým vybavením taky spokojeni, takže není co řešit. Jen to tu vypadá jak po výbuchu. A kdyby se nás teď někdo pokusil vykrást, nejspíš by to vzdal s tím, že už tu byl kolega před ním :lol: Ale jo, stálo to za to, po třech letech změna, teď si zas dáme pár let pauzu.

Hodnotilo 14 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kissi
Ukecaná baba ;) 2348 příspěvků 01.09.12 11:16

Hezky napsáno, zasmála jsem se před obědem :-) :potlesk:

 
krokodylka
Kelišová 7364 příspěvků 01.09.12 12:37

Kolega pred nim :-D
Vyborne jako vzdy, preju at stare i nove kousky nabytku dlouho dobre slouzi :-)

 
Krabička
Kecalka 155 příspěvků 01.09.12 12:55
:potlesk: :palec:
 
medvidek  01.09.12 16:57

:mrgreen: Díky za pobavení :lol:.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 01.09.12 20:58

Jako vždy krásný deníček.

 
Edík.37  01.09.12 23:26

Příjemné počteníčko :potlesk: :palec: :mavam:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7889 příspěvků 02.09.12 06:45

Za nedlouho mně čeká přestavba pokojíku. Myslím že na tom budu podobně :mrgreen: Deníček mně pobavil. :potlesk: :palec:

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 02.09.12 07:09

Tohle mi připomíá naše stěhování pokojů. Máme byt 4+1 a z původních pokojů je jen obývák a kuchyň. Pokoj s balkonem chtěla Eliška, kluci (když jsme se stěhovali byli doma ještě všichni tři) měli stejně velkýpokoj, ale bez balkonu a my malinkatou ložnici, jenže Eliška měla pokojík, kde se chodilo přes obývák a trousila hračky v obýváku, tak se tedy stěhovala do naši ložnice (celkem malý pokojík, ale je sama, tak jsme mysleli, že ji bude stačit). Když zůstal doma nejml. syn a Eli si pořád stěžovala, že on má větší pokoj a já tedy kývla na přeměnu, netušila jsem, co mě čeká -první svátek vánoční před dvěmi lety, všude klid, pohoda-pohádky, telka a u nás? U nás se stěhovaly pokojíky. Manž. v práci (ty sis to vymyslela, ty si to spáchej), syn si pozval kamaráda, aby mu pomohl. No skoro do konce roku se konaly dodělávky, vrtání apod. Na balkoně už máme mříž (bydlíme v přízemí) a Eli přišla s nápadem, abychom ji nechali zpět pokojík s balkonem (když jsme se stěhovali bylo ji 5 nyní má 10.let, tak hraček ubylo), ale zatím odolávám-bráním se zuby nehty a nechce se mi do toho ani v nejmenším-uvidím, jak dlouho to vydržím.
Co byla nejhorší volba, koupě pokojíku (nábytku), který má do hloubky cca 35cm. Dnes po těchto zkušenostech bych to řešila velkou skříní.

 
Aspera
Neúnavná pisatelka 18001 příspěvků 2 inzeráty 02.09.12 11:16

Krásný deníček. :lol:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama