Jája se učí mluvit

Rodičovství

ahojký, začínáme s prvním deníčkem, a protože jsou Jájovi čerstvé dva roky, tak rovnou s mluvením. Donedávna to byly pouze hesla jako ham, bác, au .... a hlavně Ne.

Teď už s ním začíná být docela zábava, protože jeho reakce na některé situace jsou opravdu - alespoň pro nás - k smichu.

Tak třeba včera, když jsem se ho ptala jestli má bobíka, tak se na mně podíval a potom ukázal prstíkem na mou kamarádku a řekl .." teta, bobo …" bylo to vlastně porvé kdy něco svedl na někoho jiného.
Dnes ráno po koupání jsem mu stříhala nehtíky , Jája se přitom díval na pohádku a jen tak, aniž by se otočil na mně říká .. " mami, to bolí, " Zcela srozumitelně. Měla jsem opravdu radost. Ovšem větička …au, to bolí, anebo … ne, to pálí… patří mezi favority ať už se jedná o cokoli.
Ale rád teď opakuje, sedne si ke mně a řekne .. mami etě, a to znamená, že mu mám říkat slova a on, pokud to umí, je zopakuje.

Denně přibývají nová a nová slovíčka, a já se nestíhám divit jak to jde rychle. Možná by začal už dřív, ale jeho nejoblíbenější pohádkou byl Krteček, a ten kromě - tady a hele, nic jiného neříká a Jája to začal používat na všechno. Takže my jsme krtečka vyměnili za Tarzana a Lvího krále a výsledek se dostavil prakticky okamžitě.

Možná to není nejvhodnější způsob, ale v našem jedna plus jedna, je lepší aby v televizi běžela hezká pohádka, než neustálé rvačky Toma a Jerryho apod.
Začíná s velmi jednoduchými větami složené ze tří a někdy už i čtyř slov, a já jen pozoruji, jak se mi to moje štěstí mění z miminka na batole a z batolete na malýho kluka co mně pozvolna začíná komandovat.

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Všechny deníčky uživatele

Ještě chvíli počkáme...