Jak se rodí v Pardubicích

Porod

Jelikož jsem v těhotenství hltala příběhy o porodech, tak bych se s Vámi ráda podělila o ten svůj. Celé těhotenství jsem měla přímo ukázkové a bez komplikací. Nekonaly se žádné ranní nevolnosti, žádné křečové žíly, otoky jen vyjmečně, žádná zácpa a ani hemeroidy. :o)

Termín porodu jsem měla 26.2.2007.

V pátek, kdy jsem byla na poslední kontrole, už jsem začala být dost nervózní, protože jsem si myslela, že snad nikdy neporodím. Už jsem si začínala zjišťovat, jak dlouho nechávají u nás přenášet, než porod vyvolají… :o)

V noci jsem chodila pořád na „malou“. Po jednom takovém nočním výletu, ještě než jsem stihla znovu usnout, jsem najednou cítila na stehnech trochu vlhko. Doběhla jsem znovu na wc a začínala jsem tušit, co se děje. Byla neděle 24.2.08 cca 3:15 ráno. Na wc začalo odtékat trochu víc vody, tak jsem si zjistila, jakou má barvu a chtěla jsem se vrhnout k PC, abych zjistila, jestli je barva v pořádku a za jak dlouho máme být v porodnici. Měla jsem sice vše nastudované, ale v tu chvíli mi to naprosto vypadlo z hlavy.

Jako na potvoru nešel zapnout počítač. Tak jsem si umyla vlasy a šla vzbudit manžela s tím, že nejde počítač a že mi začala odtékat plodová voda. Než počítač zprovoznil, tak jsem si v klidu dobalila tašku do porodnice a snažila se zapisovat slabé kontrakce.
Po té jsme vyrazili do porodnice.

V porodnici mi natočili CTG, kde sledovali srdíčko miminka a děložní činnost. Mezi tím semnou vyplňovali formuláře a strčili mi do ruky nějaké informace, které se týkaly porodu, já si je měla přečíst a podepsat.

Byla jsem otevřená na 2cm a paní doktorka si to pochvalovala, že je to ideální „start“. Dali mi YAL gel a měla jsem chodit po chodbě, že se tím porod uspíší. Mezi tím přijali další paní, která na tom byla podobně jako já, tak jsme po chodbě chodily spolu a vesele konverzovaly. :o) To už kontrakce trochu zesílily a byly po 3minutách. Ještě jsem mrkla na manžela, který byl stále na chodbě. Bylo zhruba 6:30 ráno.

Během chvíle mě znovu vyšetřili a vyslali na porodní sál. Stihla jsem si před tím dát rychlou sprchu a pak mě zase připojili na monitor. Manžela poslali zaplatit poplatek a když se vrátil, tak mu hlásili, že máme půl porodu za sebou.

Na sále byly kontrakce už o dost horší. Zavírala jsem při nich oči a nohama jsem se zapírala o postel. Nesnesla jsem, aby se mě manžel dotýkal, nebo na mě mluvil. Potřebovala jsem klid. Přes to jsem byla moc ráda, že je tam se mnou.

Manžel dostal instukce, aby nahlásil, až budu mít nutkání na tlačení, protože kromě nás tam byly další 3 porody. Když to přišlo, tak zašel pro doktorku. V tu chvíli se změnil i charakter bolestí a já začala úpět nahlas. Vůbec to nešlo ovlivnit ani zastavit. Upravili mi postel, na které jsem ležela a dali na ní třmeny. Prvních pár stahů jsem měla ještě prodýchat, ale pak už jsem mohla začít tlačit. Bylo to docela náročné. Když Vám při kontrakci dojdou síly, tak musíte ještě najít zbytek sil a tlačit dál. Porodní asistentka mi tlačila na hráz a v jednu chvíli to začalo mírně štípat. Myslela jsem si, že kůže trochu popraskala tlakem. Asi na třetí zatlačení byla Anička venku. Bylo 9:03. V rychlosti ji zabalili, ukázali mi ji a odnesli do vyšetřovací místnosti, kde ji na vyhřátém pelíšku ošetřili za přihlížení manžela.
Mezitím jsem porodila placentu. Když mě šli šít, tak jsem se divila, protože jsem vůbec nevěděla, že mě nastřihli. :o)))

Po zašití mi přinesli Aničku a poprvé zkusili přisátí k prsu.

Po bezproblémovém těhotenství následoval i bezproblémový porod, na který budu docela ráda vzpomínat. I bolesti nebyly tak hrozné, jak jsem čekala. :o) Líbilo se mi i v Pardubické porodnici, kde byla vynikající péče, příjemné prostředí a milý a ochotný personál.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Štěpánka.Š
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 05.03.08 20:05

Krásné a pohodové… blahopřeji k průběhu i k výsledku.. I já jsem rodila již třikrát.. dá se říct pohodově.. I když každá z nás ví, že v tu chvíli má pocit, že je to už téměř konec světa… Ale jakmile je naše snažení odměněno křikem toho nádherného uzlíčku štěstí… vše zlé je zapomenuto…:-)

 
Karkule
Kecalka 332 příspěvků 06.03.08 13:39

Ahoj Andreo,gratuluji k bezproblémovému porodu.Jen Ti chci napsat,že si měla asi štěstí .Mé sestřenici se v září narodily v Pardubicích dvojčata,ale ona z toho byla dost dlouho zničená.Rodila plánovaným císařem,ale pak už jí nikdo nepomohl.Jedno z dvojčat bylo v inkubátoru,tak mu musela odstříkávat mléko,nosit mu ho ,kdoví kam.Nikdo jí nic neukázal ,nekojla,protože jí to nešlo.Byla na nadstandartním pokoji,ale nadstandartní péči teda neměla.Spíš naopak,třeba se za celé odpoledne na ni ani nikdo nepřišel podívat.Dokonce zvažovala,že podepíše reverz.Naštěstí víc dětí nechce a mimina jsou v pořádku.

 
Gabika  06.03.08 18:13

No, ja som tiež rodila druhý porod v Pardubiciach. Je to tam naozaj krásne, čisté, nové…

Bohužiaľ som natrafila na nie tak úplne príjemnú porodnú asistentku. Dorazila som s manželom do porodnice pred treťou ráno, ja som mala kontrakcie po 2,5 minútach, asistentka sa ale o pohodlie nenechala pripraviť, hlášky typu: „Poďte z toho auta rýchlejšie, lebo zatvorím dvere.“ „Tak už poďte do výťahu, lebo vám s ním odídem.“… ma sprevádzali až do vyšetrovne. Tam, keď ma konečne vyšetrila (a vyplnila neskutočne dlhý dotazník, na ktorý by po porode určite nebolo dosť času ;-)) a pochopila, že fakt rodím, že to nesimulujem, okamžite volala lekára, hneď ma brali na sál, a tam už to bolo šup-šup. Šitie bolo horšie než celý porod (a to už bolo druhé, tak viem, o čom hovorím), ku prospechu lekára ale slúži, že sa zahojilo skutočne bezproblémovo a pár mesiacov po porode som už o ňom nevedela.

Zbytok pobytu bol v pohode, nemala som žiadne vačšie problémy, akurát ma tam za ten týždeň (bola som tam dlhšie, koli žltačke) pekne vykŕmili… :-D

Gabika

 
Mahony
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 06.03.08 22:29

Andreo gratuluji k holčičce i k pohodovému porodu. Mmch. byly jsme v porodnici spolu, já porodila 22.2. ;-)

 
holandanka
Stálice 89 příspěvků 09.03.08 13:06

Mila Andreo,
gratuluju k uzlicku! Porod si mela dost podobny jako ja,akorat ten gel se nekonal, po praskle vode me jsem uz mela sileny tlacici kontrakce a nastesti jsem mohla tlacit, 9cm otevrena…(viz muj porod v NL, sekce zijeme v cizine). je pekny slyset,ze i personal se choval dobre a napomocne.
Tak hodne zdravi vam obema.Maruska+A­nicka,( 1rok a 1 den)

 
Andrea.b
Nováček 6 příspěvků 11.03.08 10:12

Moc děkuji. Inkubátory jsou bohužel mimo pokoje a jsou u nich stále sestřičky, kvůli stálé péči o miminka. Proto nemůžou být s maminkama na pokoji. Tak to fakt nechápu. Mě s kojením moc pomáhaly sestřičky. Ze začátku, když miminko vozily zamnou, tak kojení kontrolovaly. Pak, když byly problémy, tak jsem nemohla čekat, že budou obcházet pokoje a ptát se každého zvlášť, jestli nemá potíže. Bylo nutné si sestčičky vyhledat a svěřit se jim do péče. Problémy jsem opravdu měla. Malá mi usínala a taky pak chtěla jíst každou hodinu. Bylo mi vysvětleno, že je to špatně, protože bych byla během chvíle totálně zničená a tak nás nechaly v porodnici o den déle, než se to srovnalo.
Jinak - porodnice má jednolůžkové pokoje, za což se platí příplatek jako nadstandart, ale neposkytuje ve zmiňovaných pokojích nadstandartní péči. To jsem se dověděla na předporodních kurzech.
Největší frekvence je na pokojích ráno a dopoledne. Odpoledne pak chodí s teploměry nebo s prášky.
 Andrea

 
Andrea.b
Nováček 6 příspěvků 11.03.08 10:16

Tak o podobné potvoře jsem už taky slyšela, ale osobně jsem se s ní naštěstí nesetkala.
Dotazník byl fakt hrozný. Měla jsem co dělat, abych zvládla odpovídat na otázky a zároveň číst informace o porodu a nechávat se vyšetřit. Na víc bych jim v tu chvíli podepsala asi cokoliv. :o)))
Já jsem naopak děsně zhubla, protože jsem v noci spala jen 4hodiny (přerušovaně) a byla jsem tak přetažená, že jsem neměla na jídlo ani pomyšlení…
 Andrea

 
Andrea.b
Nováček 6 příspěvků 11.03.08 10:18

Ahojky, moc děkuji. Tak to je paráda! A jaké máš zkušenosti Ty?
 Andrea

 
Andrea.b
Nováček 6 příspěvků 11.03.08 10:18

Moc děkujeme.
Andrea

 
Andrea.b
Nováček 6 příspěvků 11.03.08 10:19

Moc děkujeme. :o)
Andrea

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak se rodí v Pardubicích - podruhé


Reklama