Reklama

Jaké krvácení je nebezpečné?

Těhotenství
  • 23.03.02

Milá Šárko, možná, že otázka v názvu článku je zbytečná. Našla jsem si u Tebe mnoho článků na téma krvácení v těhotenství ...

…a ve všech je krvácení zmiňováno jako riziková záležitost, žádající zásah nebo alespoň zhodnocení lékaře. Chtěla jsem se jen zeptat, jaká je míra nebezpečného krvácení. Zda je to (více)denní krvácení, nebo i třeba zakrvácení jednorázové a případné následné „špinění“.
To se stalo již podruhé mně, nyní v 7.týdnu těhotenství.
Samozřejmě, že jsem tuto skutečnost poprvé konzultovala s lékařem a ten mi vysvětlil, že v děloze jsou povrchové cévy, které mohou někdy prasknout a tedy zakrvácet. Předepsal mi Utrogestan a v případě krvácení Ascorutin, pro zpevnění oněch cév, který mám užívat jen v době krvácení.
Jak říkám, zakrvácení to bylo jednorázové, tedy záležitost jednoho okamžiku.
V prvním případě slabé bez „špinění“ v druhém trochu silnější se „špiněním“ asi půldenním.
Myslíš, že i v tomto případě je třeba kontaktovat pohotovost?
Obvodního gynekologa mám totiž 100km daleko.
Děkuji Klára

Ahoj Kláro,
někdy může dojít ke špinění nebo krvácení, které možná maminku vyplaší, ale určitě neznamená hrozící potrat. Stává se to zejména po vnitřním vyšetření u gynekologa, někdy i po sexuálním styku.
Já osobně bych ale každé krvácení konzultovala s gynekologem (stačí klidně i telefonicky - raději je lépe pokaždé informovat lékaře (raději otravovat zbytečně, než něco zmeškat).
Pokud Ti lékař předepsal výše uvedené léky, tak je raději užívej. Raději také alespoň do 14.-tého týdne těhotenství udržuj částečný klid na lůžku - často odpočívej, nepřetěžuj se. Raději se také poraď s lékařem na případné neschopence.
Držím palce Šárka


Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama