Trnitá cesta k mateřství aneb Kdo prosí, dostane...

Moje cesta k mateřství. Než jsem mohla říci, že jsem máma, prošla jsem si několika těžkými ztrátami. Tehdy, když jsem přicházela o své děti, mě ani ve snu nenapadlo, že jednou budu maminkou čtyřnásobnou! Jak to všechno bylo?

Trnitá cesta k mateřství aneb Kdo prosí, dostane...

Jsem šťastná máma. Čtyřnásobná!
Cesta mého mateřství ale nebyla jednoduchá. Dnes, při pohledu na všechny naše děti, jsem vděčná, pokorná k životu a každé dítě považuji za velký dar a zázrak.

Náš prvorozený syn se narodil předčasně ve 24. týdnu těhotenství s váhou 705 gramů. Bylo to naše miminko do dlaně, za které jsme byli neskutečně vděční, i když na svět moc spěchal…
Před jeho narozením jsem přišla o celkem čtyři miminka. V jednom případě šlo o porod miminka ve 21. týdnu, maličké bohužel nemělo šanci přežít. Proto to pro nás byl obrovský úspěch fakt, že náš chlapeček dosáhl životaschopnosti, která je v Čechách dána na 24. týden, nebo porodní hmotnost 500 gramů. Byli jsme s manželem nevýslovně rádi, i když syn nevážil při narození ani jedno kilo a musel hodně zabojovat o své místo na světě.

Když náš velký bojovník slavil 3. narozeniny, mezi jeho gratulanty byla i jeho malá sestřička. I když mi každý předpovídal, že se s velkou pravděpodobností narodí předčasně taky, všem ukázala svojí sílu a odhodlání bojovat již v bříšku. Narodila se až ve 41. týdnu. A vážila přes 4 kila…!

Měli jsme dvě děti, ale oba s manželem jsme měli vnitřní pocit jakési neúplnosti. Tak jsme se odhodlali a domluvili jsme se, že zkusíme ještě jedno miminko… Podařilo se a otěhotněla jsem.
Na ultrazvuku nás čekalo milé a dojemné překvapení, když nám paní doktorka řekla, že v bříšku rostou miminka dokonce dvě! I když ze začátku to vypadalo, že jedno z miminek nemá srdeční akci, můj vnitřní pokoj a klid mne neopouštěl.
Další kontrola už dopadla skvěle! Na monitoru jsme viděli dvě krásně bijící srdíčka.
Loňský rok jsem si mohla zažít i požehnané těhotenství s dvojčátky.

Jejich pohlaví jsme si nechali jako překvápko. Okamžik, kdy mi po císařském porodu doktorka na chvilinku ukázala první holčičku a za ní vlastně úplně stejnou druhou holčičku, nikdy nezapomenu. Byla to naprosto úžasná, srdce naplňující a obohacující chvíle!

My jsme to fakt zvládli, říkala jsem si. Já, která jsem prvních 7 let manželství bojovala s pocitem, že nejsem schopná donosit dítě… Já, která měla různé stavy smutku a úzkosti po opakovaných potratech… Já, která jsem vyčítala Bohu, že není milující, ale trestající, když tohle dopustí… Já, já, já… jsem nyní maminka 4 dětí a jsem za ně neskutečně vděčná!!

Kdysi jako mladá, ještě svobodná, jsem měla touhu mít 4 děti…Dnes když počítám, vím, že jsem dostala dvakrát tolik… Máme naše 4 andílky v nebi a další děti, které můžu vidět a objímat je…

Tohle je moje krátké povídání o tom, jak jsem se poprvé stala mámou neskutečného bojovníka. Další poprvé bylo, když jsme porodila donošenou dceru a zažila jsem intenzivní porodní bolesti. A moje třetí „poprvé“, bylo zrození našich dvojčátek…
Dnes jsem neskutečně šťastná, spokojená a poprvé v životě nemám další cíle a plány… Jen žít v klidu a v zdraví celá naše rodina.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
9845
24.7.21 06:50

Teda, gratuluju k velké krásné rodince! Andílci na svoje sourozence dávají pozor, to že ten 1. úspěšný bojovnicek to takhle zvládl, je toho jen důkazem…a je teda úplně zdravý? Zázrak! A tedy 4× přijít o miminko a přesto to nevzdat, to chce už hodně velkou sílu…tak ať se daří a užívej si tu tvoji úžasně vybojovanou smečku! :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
568
24.7.21 14:49

Moc gratuluji a přeji jen zdraví a štěstí. Já po 8 letech jsem vděčná aspoň za syna, ale vždy jsem chtěla 3 děti. Bohužel se toho asi nikdy nedočkáme, i když se už zase snažíme 3 roky. Jako věřící jsem Bohu taky „vyčítala“ teď už jen prosím, ať se smiluje a pošle ještě aspoň jedno, ať syn není sám. :,( :andel:

 • Zmínit
 • Nahlásit
34
24.7.21 16:12

Blahopřeji

 • Zmínit
 • Nahlásit
30
25.7.21 22:45

@Jahudka82 moc dekuji.Ano nas nejstarsi Timi je zdrav.Je mensi a hubeny,,v 7.5 letech vazi 21kg..ale jinak je naprosto v pohode a uspesne zvladnul prvni tridu :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
30
25.7.21 22:47

@xjuliax ano ano Bozi cesty jsou obcas nepochopitelne…ja se ted modlim v duchu, ze snad vidi, ze 4 deti uz nam vazne staci🤭 ♥️😂.Preji hodne zdravi a pohody i vam a take splnene sny.

 • Zmínit
 • Nahlásit
568
25.7.21 22:50
 • Zmínit
 • Nahlásit