Kdy už se dočkáme I.

Snažení

Sedím na záchodě, napnutá jako struna a čekám, jak se vybarví těhotenský test. Jsem šíleně nervozní a napnutá. Přítel má každou chvilku přijít domů, nevím, jak by reagoval, kdyby zjistil, že jsem těhotná, proč jsme si jen nedávali větší pozor.

Z testu na mě svítí sněhobílo. V prvním momentě se mi ulevilo, ale hned poté… Úzkost a pár slz, je mi to vlastně líto. Kdyby mi v ten den někdo řekl, že pár týdnů potom budu kupovat jeden těhotenský test za druhým a v slzách pozorovat jednu čárku, neuvěřila bych mu. Nicméně pokračujeme dál. Přítel dorazil domů a já uměle nahodím úsměv a říkám mu, je to v pořádku, nejsem těhotná. Jaké bylo moje překvapení, když jeho úsměv z tváře zcela zmizel a objevila jsem u něj výraz zklamání. To je škoda, já sem to chtěl a ty bys chtěla? Vydrmolil ze sebe.
Od toho dne jsme si řekli, že se začneme snažit o miminko.

Šla jsme hned druhý den k doktorovi a ten mi oznámil, že pokud se to povede, mám přijít s pozitivním testem a pokud ne, tak za rok na kontrolu. Polilo mě horko, za rok?! To přece není možné, všechny kamarádky v mém okolí otěhotněli hned, i moje máma a všechny ženské v naší rodině. Takže jsem si řekla, že já určitě taky.

Byla jsem šťastná, zamilovaná a za necelého půl roku zasnoubená, ale miminko nikde. Vždycky jsem si myslela, že se o mě chlap otře trenkama a já budu těhotná, o nějakých ovulačních dnech, folikulách a clostilbegytu jsem neměla ani páru.

Přihlásila jsem se na emimino a nestačila se divit. Četla jeden deníček za druhým a začala jsem být víc a víc nervozní. Snažila jsem se upnout na svatební přípravy a doufala jsem, že těhotenství oznámíme právě v ten den, chtěla jsem se vdávat s bříškem, ale nepovedlo se.

Byla jsem přeřazena k specialistovi na neplodnost. Už jen to mě pěkně vyvedlo z míry. To po roce snažení už mám na čele napsané „neplodná“ nebo co? Každý měsíc jsem netrpělivě přecházela po chodbě a čekala na výsledky těhotenského testu, ale stále se opakovala ta stejná písnička : smutek, pláč, utěšování od manžela, naštvání a poté v době ovulace zase natěšení a snažení a to pořád dokola. Clostilbegyt mi byl nasazen jednou a poté Pregnyl, nezabralo. Koupili jsme si Macu, pila jsem kontryhel a jedla listovku, nezabralo…

Verdikt doktora zněl jasně, pokud neotěhotníte do příštího měsíce po píchnutí pregnylu, půjdete na laparoskopii a dál bude na řadě inseminace.

Jsem ráda, že se to konečně někam pohnulo, ale taky mám strach. Strach z toho, co přijde nebo respektive nepřijde. Bojím se, že svého uzlíčku štěstí se nedočkám. Doufám a modlím se, vyhrožuji svému tělu, pokud do příštího měsíce neotěhotní, že půjde pod kudlu. Zabere to? Budu už konečně mámou? Cítím se strašně prázdná, neúplná a moc to bolí…

Ale budu silná a nevzdám se!

Hodnotilo 21 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Ninesen
Stálice 80 příspěvků 04.02.14 00:06

Smutný deníček :/ Určitě buď trpělivá, povede se to jen na to nesmíš tolik myslet. Vím že se to říka snadno a huř udělá, ale určitě se vám to povede. A pak nám dej vědět :andel: :srdce: :srdce:

Příspěvek upraven 04.02.14 v 00:06

 
PitryLudvikova
Závislačka 2656 příspěvků 04.02.14 01:04

Neboj ono to klapne :hug: já jsem po roce snažení šla na laparoskopii a půl roku po laparce jsem dostala clostík a pak injekci pregnylu a ejhle začínám 16 tt :)

 
karkullinka
Závislačka 4020 příspěvků 04.02.14 07:54

Já vím, že to ode mě může znít dost netaktně, ale hlavní je se prostě nestresovat a tolik se na to nesoustředit… :,(
Přeju hodně štěstíčka a ať se to povede :kytka: A neboj, určitě povede ;)

 
Vallyx
Ukecaná baba ;) 1369 příspěvků 04.02.14 08:12

Teruu vydrž, nic jiného ti nemohu poradit. Taky jsem si na své // čárky musela počkat 2 roky. Od doktorů jsem slyšela pořád to samé, jste úplně zdravá a na otázku tak proč teda to nejde akorát krčili rameny. Nakonec jsem po roce snažení šla do sanusu po 3 IUI (inseminacích) jsem podstoupila laparoskopii a následovali další 3 IUI a mezitím genetické a imulologické vyšetření páru. Pak mělo následovat IVF. Když jsem čekala na ms po které bych šla podat žádost o IVF a podstoupila všechny potřebné testy, tak tak očekávaná ms už nedorazila. A víš co nakonec pomohlo? Pořídili jsme si štěně, které nám do slova a do písmene to vytoužené miminko přineslo. Po zpětném vypočtení dne oplodnění jsme zjistili, že ten den jsme si to svoje štěňátko vlastně přivezli a abych se přiznala tak ten měsíc mě nic jiného než to štěně ani nezajímalo nejprve jsem se na něj těšila a pak jsem si užívala ňuchání s malou kuličkou a nějaké snažení šlo úplně stranou. Na co taky se snažit když je to stejně k prdu a stejně nás čeká to IVF, že. Takže teď máme doma 8-mi měsíčníštěňátko a 7-mi měsíční těhuli :lol:

 
petromilam
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 04.02.14 09:00

Urcite ti to taky vyjde.Ja na nas uzlicek stesti cekala pet let a. prosla vsim. moznym. Drzim palce.
@karkullinka nic proti ale to je rada jak vino! Nesoustredit se na to, to je hloupost a nejde to. Tyhle rady jsem nesnasela.

 
HankaRud
Kecalka 466 příspěvků 04.02.14 09:43

Krásnej deníčšk.. zažívám totéž..jsem 3 měsíce po laparoskopii a čekám..Čekám na to až se objeví //.. podle dr. když do roka neotěhotním, půjdu na IVF a když nic, tak další operace, odebrání vejcovodů, moná i s jedním vaječníkem.. ale zatím jsem plná naděje, že vše bude ok.. Držím palce ať se dočkáme.. :hug:

 
Renaku
Ukecaná baba ;) 2101 příspěvků 7 inzerátů 04.02.14 10:18

Pořiďte si pejska, u nás to zabralo. Ale samo nesmíš ho mít jen pro tento účel, ale spíš se soustředit na starost o něj. Já měsíc neřešila nic jiného než dvouměsíční štěně a pak si jen tak mimochodem udělala test, ani na něj pořádně nekoukla, protože jsem zas musela běhat kolem psa a pak jsem se podívala a nechápala ty čárky :lol:
Držím palce ať se brzy dočkáte :kytka:

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 04.02.14 10:35

Držím palce :-)

 
lharka13
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 04.02.14 11:09

Držím moc pěstí, aby se brzy zadařilo. :hug:

 
eli196
Ukecaná baba ;) 2421 příspěvků 04.02.14 11:14

Ani nevíš, jak ti rozumím, jako bych částečně četla o sobě. Když si vzpomenu, jak jsem vyšilovala při zapomenutém prášku a teď bychom dva roky chtěli a nic. Já vím, je to těžké, smířit se stím, že nějaký problém je a je potřeba se obrátit na CAR. Ale my to teď bereme tak, že vůbec dneska jsou i jiné možnosti a vytouženého děďátka se dočkáme :kytka:, stejně jako vy. Tak ať se vám co nejdříve zadaří a třeba to bude ještě překvapení :hug:

 
Anonymní  04.02.14 11:30

Jsme na tm stejně, vím jak se cítíš. A nemyslet na to opravdu nejde.. :,(

 
MegyS
Stálice 70 příspěvků 04.02.14 11:40

My se s manželem o druhé miminko snažíme skoro 2 roky… Nejhorší to bylo ted naposledy, měla jsem zpoždění ms asi 3 dny a to se mi nestává. Udělala jsem si hned test pouze / a o den později už ms přišla. Pláč vztek závist všem okolo, proč oni čekají a já furt ne. Pak jsem se uklidnila a jsem ráda, že máme doma zdravého šikovného syna. Mimochodem ten se nám povedl úplně napoprvé o to větší nepochopení, proč to druhé nejde. Ve čtvrtek už jdu kvůli tomu ke svému doktorovi a začneme to nějak řešit. Na jednu stanu se bojím a na druhou těším. Takže ti rozumím a přeji ti, aby si brzy našla na testu čárky // :mavam:

 
alcar
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 04.02.14 12:02

Jako bych četla o sobě. Akorát já šla nejprve ze všeho na laparku a pak až hormony. A jsem za to ráda, protože si myslím, že bez laparky a drilingu vaječníků by to jen s hormony neklaplo. Takže doporučuji s laparkou neotálet. Jinak já otěhotněla na druhý cyklus s Clostilbegytem. Po prvním neúspěšném cyklu jsme se objednali do Reprofitu (po téměř dvou letech už jsem byla hysterická :lol: ), že už to pak teda budeme řešit nějakou IUI a nakonec jsem jim volala, že už je nebudeme potřebovat. Sestřička v telefonu se smála a gratulovala. :)
Takže nezoufej, je nás spoustu, kterým to vyšlo jen s Clostíkem! :srdce:
A já naopak všem, co se o miminko snaží doporučuju právě na to hodně myslet - vždyť ve fázi braní hormonů už jde o všechno, takže vyzkoušet všechno co jde, každý den si pohladit bříško, před spaním myslet na miminko a říkat si, že to určitě vyjde, po sexu si říkat, jak jste teď udělali krásné miminko. Je to šílené, vím, jak už je v této fázi člověk zoufalý, ale jednou to prostě vyjít musí! Držím pěsti! :hug:

 
sofia3
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 04.02.14 12:09

Držím palce :hug: My se taky snažíme dlouho a je to na palici. Nejvíc mě štvou ty kecy nemysli na to, když na to nebudeš myslet, tak to přijde samo apod. To je blbost, když je tam problém, tak můžeš mysl zaměstnat čímkoliv a stejně se to nepovede.

 
jelizavetka
Kecalka 144 příspěvků 04.02.14 12:26

Ahoj tak si budeme držet palce navzájem. Taky si tím procházíme a vím jak Ti je. Ale neboj jednou se všechny určitě toho uzlíčka dočkáme. Musíme věřit.. :pankac: :palec:

 
jelizavetka
Kecalka 144 příspěvků 04.02.14 12:30

@sofia3 ano souhlasím s Tebou.. :pankac:

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 04.02.14 12:44

Buď silná, snaž se myšlenky na miminko odsunout spíše do pozadí (vypustit z hlavy se to prostě nedá a nemluvit o tom taky ne), ale opravdu zkus na první místo hodit něco jiného než Chci být mámou miminka..třebas pejska, starost o barák, plánování dovči a tak..a věřím, že to vyjde. Hodně štěstí a určitě bojuj, podaří se to!!!

 
KattyK
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 04.02.14 13:50

Je to dlouhá cesta plná nervů a průběžných stresů a smutků. (Vím o čem mluvím, na dítě jsme čekali více než 5 let. Prošla jsem vším možným). Ale dříve či později to vyjde, tomu věř!! Přeji hodně štěstí a ať se zadaří co nejdříve :kytka:

 
Luccy01
Stálice 58 příspěvků 04.02.14 15:24

Taky jsme se snažili 7 měsíců a pořád nic. Vím není to dlouhá doba, ale už jsem toho chtěla nechat a zajít si k dr napsat antikoncepci. Dostali jsme se do blbé situace a řešili problémy s barákem. Takže starosti opravdu uplně někde jinde. A… K doktorovi jsem ani nedošla protože ms nedorazila :). Takže něco na tom je myslet uplně na něco jiného. Jinak držím pěsti :palec:

 
veru26
Kecalka 115 příspěvků 04.02.14 15:36

Věřím, že je to hodně těžké. Sama jsem si tím prošla a nejvíc co proti tomu bojovalo, byla moje psychika a přehnané soustředění na ovulační dny. Vypněte, jeďte někam na dovču, zkuste myslet na jiné věci. Budu držet palce a věřím, že to vysněné miminko bude, stejně tak jako u nás :-)

 
Rakia
Kecalka 299 příspěvků 04.02.14 16:48

Moc ti přeji, aby jsi byla co nejdříve štastná a neboj se, vše bude v pořádku, určitě ano :kytka:
Já čekala na miminko 6let bez jakékoli pomoci doktorů, jen jsem se nechala prohlédnout jestli jsem po zdravotní stránce v pořádku a mohu mít miminko, bylo mě řečeno, že ano a tak jsem se rozhodla nechat to jen na přírodě, bylo to hodně těžké, byla mě doporučena léčba ale já ne, prostě jsem se zařekla, že pokud příroda nechce, má k tomu svůj důvod a až bude chtít a rohodne, že přišel vhodný čas, prostě mě miminko dá, příroda ví nejlépe co dělá a nepřestala jsem doufat, přestala se trápit, hodně jsem se uklidnila, zaměřila se na spoustu věcí kolem a snažila se nemyslet na to, proč to nejde a najednou nastala ta chvíle, že jsem nedostala menstruaci a po 14dnech jsem se odhodlala udělat si těh. test a oni se ukázali :)
Nyní jsem v 17tt, vše probíhá tak jak má a já pevně věřim v to, že příroda je mocná čarodejka a všem jednout to miminko do bříška dá, každá se jednou dočkáme toho svého sladkho vysněného uzlíčku štěstí a lásky, jen to chce čas, spoustu času trpělivosti a spoustu síly :kytka:

 
Teruu
Kelišová 5311 příspěvků 04.02.14 17:43

Všem moc děkuji za příznivá slova :hug: :hug: :hug:

 
Petule 1
Kecalka 444 příspěvků 04.02.14 19:07

Moc ti přeju, aby se všechno dalo do pořádku a uvidíš, že když se na to nebudeš tolik soustředit, tak to příjde po čase samo.. :hug: Mojí sestřence řekli, že nemůže mít děti a ted má dvě hodné holčičky, první měla po roce a půl a druhou po pěti letech..užívala řasu chlorelu a pila nápoje z čistého aloe-pročistila si tělo a miminko potom přišlo. Tělo je složitý mechanismus a stačí, když se nějaká bunka zachová trošku jinak a v té chvíli to třeba nejde..po čase se tělo zotaví a je přístupnější pro tu novou bunku človíčka, neboj se..jenom nespěchej, tím můžeš jenom zpomalit ten proces, protože je to vnitřní stres..do té doby měj usměv pro svoje tělo i duši a uvidíš, že se všecko spraví k lepšímu, držím Ti pěsti :hug:

 
ALENA G
Kecalka 129 příspěvků 04.02.14 20:13

Moc držím palce ať se brzy zadaří :hug: a nestresovat se. :mavam:

 
lucík 1
Extra třída :D 10415 příspěvků 04.02.14 20:46

@Teruu krásný deníček :palec: :hug:

 
alcar
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 04.02.14 21:09

@Rakia Nic ve zlém ;), je to sice všechno krásné, ale v 31 letech čekat dalších x let na zázrak - to fakt nejde. Já už teda po roce začala pátrat, zda-li je něco v nepořádku, i když mi do té doby dr. tvrdil, že všechno ok, nedalo mi to… A ejhle, vyklubalo se z toho zcela nenápadné PCO. Někdy se musí holt přírodě trošku pomoct. :)

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 04.02.14 22:59

Preju, at se brzy zadari :kytka: Hodne stesti :srdce:

 
Rakia
Kecalka 299 příspěvků 05.02.14 11:22

@alcar
Ano naprosto s tebou souhlasím..je to rozhodně jiná situace a jelikož mě je 31 let, tak nedovedu posoudit, jak by jsem se zachovala kdyby jsem se začala snažit o miminko od této chvíle a čekat a čekat…,to je pak každý rok znát, to máš určitě pravdu.
Když já nevím možná by jsem se začala léčit a možná také ne, víš já jsem taková malinko jiná :) po miminku jsem toužila a moc ale nedovedla jsem si představit, že by jsem si nechala,,násilně,,–vím hloupé přirovnání :oops: vpravit embrio do mého těla, nevím, právě to je to o čem jsem psala, že se mě to zdá strašné zasahování proti přírodě ale je to jen můj pocit a hlavně, nemysli si, že jsem nějaká feministka :) rozhodně nikomu nevnucuji zda se má léčit nebo ne, je to na každé ženě a na jejím rozhodnutí, nikoho neodsuzuji, opravdu ne a pokud léčba pro neplodnost opravdu některé mamince pomůže k vytouženému miminku, je to jen dobře :kytka:
Ale jak píšu, sice ted' mluvím takto ale je možné, že pokud by mě bylo 31 let a měla jsem čekat 6let tak by jsem také třeba hodně rychle změnila názor a miminko by jsem si přála tak moc, že by jsem se léčit nechala a ještě hodně ráda :)

 
alcar
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 05.02.14 11:55

@Rakia Nejhorší je, že člověk prostě neví. Přijde to přirozeně, nebo ne? Ale to bychom se načekali a možná ani nedočkali. My se začali snažit, když mi bylo 29let, ne že bychom dříve nechtěli, ale rodinná situace a bydlení nám to nějak zkomplikovaly. No a uběhl rok, pak ještě půl roku, že tomu dáme ještě šanci a ono furt nic, tak jsme to začali řešit. Nijak jsem to nehrotila, vyzkoušela jsem napřed samé přírodno (rehabilitace, cvičení, bylinky, homeopatika apod.) a furt nic a tak začal maraton vyšetření, trvala jsem na laparce dřív, než začnu brát hormony - přijde mi to lepší posloupnost (je zbytečné brát hormony, když bych neměla průchodné vejcovody nebo něco podobného). No a tak se konečně zjistilo, že mám sy PCO, ale naštěstí nebyl nijak extra závažný (hormony i glykémie v pořádku a kromě toho, že folikuly nedorůstaly jsem neměla žádné příznaky). No nicméně v papírech samozřejmě „neplodnost“ - to člověku teprve dojde, že to prostě přirozeně asi nepůjde. Bylo to jako kdyby na mě spadnul těžký balvan… Takže dr. navrhnul Clostilbegyt, že má po té laparce nachystanou živnou půdu a že první tři měsíce je největší šance. Naštěstí se nám na druhý cyklus zadařilo. Takže jsem se vyhla dojíždění do CARu a píchání injekcí a zavádění embryí. Takže když se mě někdo zeptá, tak hrdě hlásím, že se nám to povedlo prostě přirozeně (i když s lehčí pomocí chemie no… :lol: ). Ale kdyby ne, tak bych byla ochotna podstoupit veškeré peripetie s IVF a kdo ví, možná i s žádostí o adopci, kdyby bylo nejhůř. :)

 
Rakia
Kecalka 299 příspěvků 05.02.14 12:03

@alcar
Tak to moc gratuluji a jsem ráda, že to vše dopadlo tak jak mělo a přeji hodně štěstíčka a zdravíčka :kytka:

 
feésM
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 05.02.14 20:52

Moc držím palečky, ať se na Vás štěstí brzy usměje a dočkáš se svých vysněných // a následně zdravého miminka. :) První dcerku máme přes IUI a není to žádná hrůza, hlavně se snaž být co nejvíc v klidu i když chápu, že to moc nejde. Hodně štěstí :hug:

 
Teruu
Kelišová 5311 příspěvků 05.02.14 20:56

Čtu si Vaše povzbuzující příspěvky a moc za ně děkuju, dodávají mi tolik síly! sem za každé slovo od Vás holky vděčná a děkuju za podporu :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Misi-nnka
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 06.02.14 15:45

Ja jsem otěhotněla hned po tom co jsem si řekla ze mimi uz nechci:) neboj budes taky maminkou. Ono se to povede. Psychika dela ale hodne :)

 
Teruu
Kelišová 5311 příspěvků 06.02.14 15:50

@Misi-nnka ale je to těžké, je pravda že na to myslím pořád, vůbec v noci nespím. nejde mi na to nemyslet

Příspěvek upraven 06.02.14 v 15:50

 
Lenka 80  10.02.14 22:04

@Teruu drž se! zázraky se dějí jsem toho důkazem.- s exmanželem snažení 5 let a třikrát neúspěšné IVF. s dalším přítelem snažení třičtvrtě roku a nic. a pak jsem potkala svou osudovou lásku a za půl roku jsem našla // na testu. končím třetí měsíc a ještě teď tomu nevěřím. držím ti pěsti. :hug:

 
Mazlucha
Echt Kelišová 9142 příspěvků 2 inzeráty 12.02.14 16:36

Držím pěsti, uvidíš, že se zadaří :hug:
Taky jsem si tím vším prošla, nakonec máme za sebou neúspěšně 5× IUI a 2× IVF, měli jsme jít do třetího IVF a ejhle po třech letech se příroda umoudřila a já dnes končím 24.tt. Drž se a pevný nervy :hug:

 
Teruu
Kelišová 5311 příspěvků 26.02.14 08:59

@Lenka 80 a @Mazlucha holky děkuju, tento měsíc se zase nezadařilo tak mě čeká laparo… Uvidíme jak dopadnu :hug:

 
Teruu
Kelišová 5311 příspěvků 19.12.14 13:37
těhotná

Ahoj holky chtěla sem Vám všem poděkovat za podporu, jsem ve třetím měsíci a zatím je vše v pořádku :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
veronikaki
Povídálka 30 příspěvků 19.12.14 21:59

Super, velka gratulace a preji, at se vam dari :)

 
Teruu
Kelišová 5311 příspěvků 19.12.14 22:13

@veronikaki moc děkuji :hug:!!! na začátku ledna mě čeká genetika, tak se modlím aby bylo vše v pořádku :srdce:

 
veronikaki
Povídálka 30 příspěvků 20.12.14 09:12

Urcite to bude v poradku :) jina moznost neni. :) ale lehko se mi to ted rika, sama jsem byla vystresovana jako blazen…ale to je asi normalni :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama