Příběh o těhotenství

Těhotenství

Začalo to tak krásně a snad to bude hezké i po porodu. Do svého manžela jsem zamilovaná už pár měsíců, přitom to bude teprve rok, co se známe. Mám farmu a jezdecký klub, takže jsem si nikdy nemyslela, že mé těhotenství bude sranda. Naštěstí mám skvělého manžela, kterého jsem si vzala cca v půlce těhotenství a který obstará snad vše, samozřejmě jako chlap, ale snaží se.

Oba jsme chtěli dítě, bavili jsme se o tom dlouho a bylo nám spolu skvěle. No a tak jsem si říkala, že se budeme tak půl roku snažit a snad to vyjde. No, kontrola mamologie mě přesvědčila o opaku. Stěžovala jsme si, že mě bolí tak nějak hodně prsa, asi jsme to přehnala s ježděním ve špatné podprdě, a doktorka jen tak mimochodem řekla, že když byla s prvním mimčem, taky ji děsně bolela prsa, s druhým zase vůbec, no a tak jsme se zeptala, jestli to myslí vážně, ona na to, že je možné všechno, mě došlo, že ano, ale že by po prvním pokusu?

V lékárně jsem pro jistotu koupila hned dva testy a vydržela jsme doma mlčet jako rybička až do rána, než manžel odjel do práce a já musela na wc. Namočila jsem papírky a 2 proužky! A znovu potvrzeny 2 proužky! Byla jsem tak šťastná! Hned jsem mu volala: „udělala jsme si testy a jsem těhotná!" Oba jsme brečeli jako malí a málem přijel z práce domů, řekla jsme jen, že mu to ukážu, až přijede z práce :-))

Objednala jsem se na gyndu k MUDr. Humlové a hned jsem si to nechala potvrdit. No nakonec z toho vyšlo, že tam máme dvě. Oba máme v rodině dvojčata, tak jsme doufala, že to nebude pravda a to jedno je slabší jak MUDr. říká. Prvních pár dnů mě děsně bolela prsa a hlavně bradavky. Naštěstí to po pár týdnech, cca 2–3, přestalo a dalo se. Na konci druhého měsíce mi začalo být slušně blbě. Bylo mi blbě víceméně pořád, ani ne špatně jako opravdu blbě, furt jsem byla unavená, zvedal se mi žaludek, před jízdou do Olomouce jsem dostávala cestovní horečku. Naštěstí jsem doposud ani jednou nezvracela, ale jídlo mi nejelo. V prvních týdnech jsem dostala super chřipku ještě s angínou a to jsme léčila ATB. Ještě jsme ani netušila, že jsme těhotná. Až mi to na gyndě potvrdili, zašla jsem za obvoďačkou, která mi léky hned upravila. Samozřejmě hned Femibion tablety na růst miminka, čaje a Hajánka místo klasického Raidu.

Další období začalo cca 4. měsíc. Myslím, že rozdělení podle měsíců, jak tu píši, má psychický podtext, protože hodně čtu a myslím na to, že ten a ten týden bude zlom a bude to tak a tak.

Prsa dobrá, chuť na sex byla lepší, začala jsem jíst jako před těhotenstvím, ale vzhledem k mému neukládajícímu se magnésku v těle, které mnou projede po vypití jako nic, se mnou zůstal manžel doma a vozí mě všude a jsme pořád spolu. Omdlévání a snaha mého těla občas se dostat do kómatu mě přesvědčila, že bych to prostě sama nezvládla. Manžel se naučil mi píchat Mg do zadku, přeci jen volat záchranku kvůli jedné injekci mi připadá zbytečné, zvlášť když dojede za 20 minut, a to už můžu být mimo.
Naštěstí začal doma rekonstruovat, takže má práce dost a dost. Nehledě na to, že převzal veškerou péči o prasata, drůbež a prostě všechno. Když mi bylo dobře, šla jsem si i zajezdit.

V půlce těhotenství jsme se brali a já jsem den před svatbou dostala šílenou angínu, kdy jsem ani málem nemohla chodit. Naštěstí mám naprosto skvělou obvoďačku, MUDr. Homolkovou, která nasadila ten správný prášek snad pomalu ze soukromé sbírky a já jsem se už druhý den cítila lépe a víkendovou svatbu jsem přežila s tím, že jsem se šetřila, ale bylo mi fakt jako po týdnu léčení. Po svatbě jsme se poctivě doležela a doléčila. Druhé ATB v těhotenství :-/ Taky musím říci, že klimatizace zachraňovala, co se dalo, je to utrpení, když je vám špatně, manžel je utahaný, venku horko jako svíčka a vy si nemáte kam zalézt, leda do sklepa. Takže klima byl skvělý svatební dar od rodičů ;-)

Aktivně jsem jezdila tak do cca 6 měsíce, pak už jsem se ježdění na jedné mojí divoké kobylce, která když chytne rapla, tak klidně buchne i se mnou, vzdala, takže to jsme neriskovala. Koupili jsme taky novou kobylku A1/1, kterou si zamiloval manžel, ale první jízdu jsem si užila já. Samozřejmě se mnou zdrhla stylem: letí a letí. Když už jsem si myslela, že mě u toho lesa sejme, prostě se otočila a letěla tryskem zpět. Byla jsem tak ráda, že jsem si dotáhla podbřišák na fest! :-) Manžel se mě jen pak zeptal: „musíš tak blbnout, když jsi těhotná?" Dlouho jsem mu vysvětlovala, že se mnou zdrhla a fakt to nebylo schválně :oD

7. a 8. měsíc byl asi nejnáročnější. Ale kecám, je to čím dál horší :-) Probíhaly u nás tábory a vařit pro cca 12 lidí a starat se o chod a organizaci celého tábora byl někdy fakt masakr. Naštěstí jsem tu měla manžela a super pomocníka kamaráda Michala, kteří se starali, a já jsem si mohla v podstatě obden po obědě ulevit. Pro změnu mi začalo být zase blbě obden, začaly ty správné erotické sny (asi jako každé těhuli), začaly mi noční omdlévačky, takže se manžel musí občas zvednout a píchnout mi Mg.

V 9. měsíci mi začaly otékat nožky a nákup zdravotních nazouváků je to nejlepší co těhotná může udělat. Nejjednodušší obouvání a hlavně zdravé chození. Trochu nechápu holky s břichem na podpatcích. Taky si myslím, že na dobu těhotenství mi dvě sukně a jedny kalhoty se dvěma těhotenskými triky stačí. Stejně to pokaždé peru, a že chodím ve stejném? No a? Hlavně že je mi pohodlně a na mimi nic netlačí. Taky mi začaly otékat prsty, takže jsem musela s nechutí odložit snubák :-( Musela jsem se vzdát dojení koz, které převzal manžel. Ve 32. tt začaly hemoroidy, byla jsem z toho vyděšená a hledala doktory po celé ČR, kteří by mě toho hned zbavili. Všichni, až na jednoho, mě přesvědčili, že se to stejně ještě zhorší a mám to řešit po porodu. Jeden by mi sice pomohl, ale vzdala jsem to kvůli 200kilometrové cestě, kterou bych nezvládla, nehledě na to, že takový zákrok by stál cca 6 tisíc.

Vykoupila jsme přes net lékárnu s pohankovým chlebem, brusinkou, čajem, vším, co si máme vzít do porodnice pro sebe i mimi, a Gravimilkem pro růst miminka.

Momentálně jsme ve 36. tt, opět jsem dostala angínu a snažím se to léčit čajem a Nimesilem, který mám ještě od poslední angíny od doktorky. Je to skvělá rozpustná věc, která zbaví té největší bolesti. Magnosolv beru 2× denně, týden zpět jsem dostala i Aktiferin na chudokrevnost, začala jsem opět Femibion, protože v 32. tt bylo mimi podle Dr. malé a snažím se přes sílu jíst víc než obvykle, i když mi to tedy nejde. Přibrala jsem 10 kg. Jsem furt utahaná, zvládnu sotva 2 věci za den oproti 10, které jsme dělala.

Naučila jsme se vzít si i Rennie na pálení žáhy, které mi fakt naštěstí zabere. Gravimilk se snažím pít každý den a snažím se také poctivě si každý den po obědě lehnout. Většinou lehnu, že jen ležím a za chvíli buch a jsem mrtvá na 2–5 hodin a zvednu se jen, abych něco udělala, dala si sprchu, nachystala večeři a mohla jít zase spát. Někdy bych nejraději nevstávala vůbec. Díky manželovi občas nemusím, když jsme hodně unavená, můžu ležet celý den, jen na večer si přijde vyprosit, ať navařím :D

Občas mě pobolívají prsa, hemoroidy léčím dubovým gelem, faktu čípkami, neustálým umýváním, nohama nahoře, postel podloženou špalky, a manžel, když zvládá, masíruje bolavé záda a nohu po úraze, která nechutně tuhne.

Malej mě v bříšku pěkně kope, snad 20 hodin denně, od 20. tt. Naštěstí se ve 32. tt otočil hlavičkou dolů, a tak jsem se vyhnula plánování císaři. Ve 34. tt jsme si zašli na kurz předporodní přípravy, kde nás nejvíc zajímalo, jak to v tom zrekonstruovaném Šternberku vypadá. Porodní místnosti jsou fakt luxus, pěkné, uklidnilo nás to oba. Včera už od rána mi tvrdlo břicho a nebylo mi nejlépe, no předzvěst angíny.

Odpoledne jsme jeli na druhý kurz, kde byly i pro mě sečtělou užitečné informace o kojení a prohlídka šestinedělí, která mě trošku zklamala. Nadstandardy hezké, ale stále pozůstatky starého topení, kachlí na zdech, které mě fakt praštily do očí. Vzhledem k tomu že mám svou dost velkou ložnici a vesměs spíme i s otevřenými dveřmi, jsou tyhle pokojíky na mě malé, nemluvě o těch, kde jsou 2 na pokoji a sprcha a záchod na chodbě :-/ No, doufám, že nadstandard bude volný! Nechci ani vidět, jak to vypadá v Olomouci, rodit tam, asi si vymyslím důvod, proč rodit doma.

Psychicky je to taky mazec, jak si to v té hlavě dělá co chce, některé záchvaty pláče fakt nechápu, strach z toho, co bude, beru jako normální a ty z nás těhotných, které vykládají, jak je jim celé těhotenství super a užívají si to… no, myslím že to jsou ty typy, které nic nemusí, jsou na neschopence, přes den si maximálně zajdou na vinný střik, občas vyperou a uklidí.

Snad tohle psaní některou maminku uklidní, všechno se o těhotenství a porodu prostě nedozvíme, protože každá máme všechno jinak, jak nošení miminka, tak porod samotný, nehledě na to, že doktoři ví to, co my, když si pročteme net :-)))

Prostě nebýt těhotná je fyzicky fakt lepší, ale snad to za to bude stát.

Hodnotilo 10 lidí. Score 2.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lucík 25
Závislačka 4783 příspěvků 21.09.12 07:51

Teda promiň, ale nechápu jak si někdo kdo touží po dítěti může přát aby byl jeden plod ze dvou které nosí pod srdcem slabší a odešel…mám z toho až husinu. A stěžovat si jak máš náročný těhotenství oproti těm co mají neschopenku a zároveň psát jak si do 6.měsíce rajtovala na koni :nevim: No dneska asi nemám moc chápavou náladu!!!

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 21.09.12 08:28

Ahojky… taky sem to nějak moc nepobrala??? Ale každopádně at ti to všechno dobře dopadne :palec:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 21.09.12 09:42

„Oba máme v rodině dvojčata, tak jsme doufala, že to nebude pravda a to jedno je slabší“
Asi nejsem jediná. Nechápu tuhle úvahu. Já měla mít dvojčata a jedno jsem potratila. Pěkně jsem to oplakala :roll: Normálně se k deníčkům nevyjadřuji a nebývám kritická k něčemu co se mi nelíbí, ale tahle tvá věta mě celkem uzemnila hned na začátku tvého psaní :zed:

Příspěvek upraven 21.09.12 v 10:58

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 21.09.12 09:51
:nevim:
 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 21.09.12 09:58

No přišla jsem o jedno z dvojčátek na začátku těhu a jsem z toho špatná ještě dnes a to už mám doma skoro roční holčičku :hug: Takže promiň ale nechápu tě a nelíbí se mi tvůj deníček :(

 
Baruna123456  21.09.12 10:20

Mně se taky nelíbí. Za prvé to s dvojčaty a za druhé „nechápu holky na podpatích“…já zas nechápu holky v těhotenství na koni. Asi je na statku jinej mrav prostě… co my úzkostlivé nepochopíme. Jsi na mě trochu moc herdek baba a hlavně riskuješ asi víc, než poberu.

 
kačenka11
Kecalka 336 příspěvků 21.09.12 10:40

Taky se mi to nelíbí.. Máme Tě obdivovat za to, že jezdíš těhotná na koni?? To mě teda přijdou dalko pochopitlnější a bezpčnější ty podpatky… Jsem taky koňák, bylo mi líto, když jsem byla těhotná, že na koně nemůžu (mohla bych, ale nesem cvok), ale tady přece jde o dítě!!! Kůň může být jakkoliv hodný, ale nikdy člověk neví, co se může vymamlasit :( :(..A PAK SI TO CELÝ ŽIVOT VYČÍTAT?? promiň, ale jsi hloupá husička.. :mavam:

Příspěvek upraven 21.09.12 v 10:41

 
kačenka11
Kecalka 336 příspěvků 21.09.12 10:40

Taky se mi to nelíbí.. Mám Tě obdivovat za to, že jezdíš těhotná na koni?? To mě tda přijdou dalko pochopitlnější a bezpčnější ty podpatky… Jsem taky koňák, bylo mi líto, když jsem byla těhotná, že na koně nemůžu (mohlabych, ale nesem cvok), ale tady přece jde o dítě!!! Kůň může být jakkoliv hodný, ale nikdy člověk neví, co se může vymamlasit :( :(..A PAK SI TO CELÝ ŽIVOT VYČÍTAT?? promiň, ale jsi hloupá husička.. :mavam:

 
vandamara
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 21.09.12 10:51

Tak a ted budu za blbku, ale neva. Mě se deníček líbí. To, že druhé mimi odešlo a tobě to vyhovuje… začne ti to být líto, až po té, co budeš držet mimčo v náruči. Teprve pak pochopíš reakce holek, které ti už komentář napsaly. Jsi těhule poprvé a vše je u tebe v mezích normálu, proto si ani nevážíš toho daru, který v tobě roste. Jízda na koni? Nepochopila bych, kdybych sama v 6 měsíci neměla ještě ani bříško vidět a jela jsem s přáteli na vodu.. stim, že jsem si tenkrát dala jen houbu (víno s kolou) a víc se šetřila. Dokonce mě jednou na konci 6. měsíce vytáhli na diskárnu… prtotože jsem opravdu neměla bříško ani malinký, šla jsem. Malá je zdravá, roste jako z vody, dr. mě chválil. Takže jen dr ti může říct, co si v těhu můžeš dovolit. Né mi tady. Dnes je mi 31 let a snažíme se o 3 mimčo, které stále nepřichází, 2× jsem letos o mimčo přišla a dnes by mě už ani nenapadlo, jet na vodu, jít na disco, jezdit na koni apod… ale k tomuhle jsem dospěla až po velkým trápení… tak snad tohle ani nikdy nepoznáš. At se malému daří a tobě taky. A těhotenství a porod?? Ano stojí to za to. :mavam:

 
melounek00
Kecalka 262 příspěvků 21.09.12 11:20

Nebudu komentovat to co ostatní přede mnou, protože mají svatou pravdu..jen se chci vyjádřit k tomu jak píšeš „a ty z nás těhotných, které vykládají, jak je jim celé těhotenství super a užívají si to… no, myslím že to jsou ty typy, které nic nemusí, jsou na neschopence, přes den si maximálně zajdou na vinný střik, občas vyperou a uklidí“..s tím opravdu nemůžu souhlasit..já jsem třeba normálně chodila do práce a dělala všechny věci okolo domácnosti jako dřív..předělávali jsme byt atd..jo na začátku jsem měla pár nevolností, ale těhotenství jsem si užívala..asi záleží na člověku, ale myslím si, že nás bude víc co normálně fungovali bez neschopenky a užili si to…

 
Baruna123456  21.09.12 11:29

@melounek00 jojo, tak to jsem si ani netroufla komentovat, abych se trochu nevytočila. Kdo nemaká na statku, nerajtuje na kobyle a nevaří pro tábor prostě jen pije vinné střiky a zapíná pračku. Nějak mi to zavání…
No, jinak já jsem taky normálně chodila do práce až do konce, i do školy na zkoušky a dělala všechno, jen 9. měsíc trochu pomaleji :)

 
melounek00
Kecalka 262 příspěvků 21.09.12 11:36

No přesně tak to z deníčku vyznělo..a vůbec se mi to nelíbí..moje známá na neschopence si třeba těhotenství neužívala ani trochu..byla štastná, že mimi donosila…vinnej střik jsem v těhotenství sice neměla ani jednou, ale pro příště mám aspoň představu, jak skutečně vypadá, když si někdo užívá těhotenství…

 
Lucík 25
Závislačka 4783 příspěvků 21.09.12 11:42

@melounek00 jojo taky si dneska asi jeden stříček dám, abych si to těhotenství na tý neschopence pořádně užila :zed:

 
asha
Nadpozemská drbna 29538 příspěvků 21.09.12 12:40

Prvni tehotenstvi a zadny spatny zkusenosti :nevim: Preju ti, at te ani pres tvoje vylomeniny nepotkaji!

Jinak teda mne to taky dostalo do kolen…:
„Aktivně jsem jezdila tak do cca 6 měsíce, pak už jsem se ježdění na jedné mojí divoké kobylce, která když chytne rapla, tak klidně buchne i se mnou, vzdala, takže to jsme neriskovala. Koupili jsme taky novou kobylku A1/1, kterou si zamiloval manžel, ale první jízdu jsem si užila já. Samozřejmě se mnou zdrhla stylem: letí a letí. Když už jsem si myslela, že mě u toho lesa sejme, prostě se otočila a letěla tryskem zpět. Byla jsem tak ráda, že jsem si dotáhla podbřišák na fest!“

Obvykle takhle nereaguju, ale tohle? Ziram 8o Pominu to, ze jsi na raplovi jezdila az do 6tyho mesice…na klidasovi bych se mozna projela, i kdyz…nikdy nevis, co se stane. Ale na plnokrevnikovi, kteryho neznas? 8o Mas sakra kliku. Snad sis to nevybrala.

Příspěvek upraven 21.09.12 v 12:41

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 21.09.12 12:42

Já jsem si těhotenství teda taky užívala, a to jsem chodila až skoro do konce do práce, rekonstruovali jsme dům, takže jsem tu fajnovala omítky a líčila zdi, jen aby se všechno stihlo do zimy… Samozřejmě plus běžný chod domácnosti, to za mě nikdo neudělá, že. Takže nemůžu říct, že bych se jen válela doma. :nevim: Vinný střik jsem teda neměla ani jednou, tak snad příště ;)

 
mamiňadla  21.09.12 14:17

Asi jsem blbka, ale každého svého těhotenství jsem si moc vážila a děkovala že můžu být ta šťastná, která to má bez problémů. Ano jsem ta zdravá která by mohla stěhovat nábytek rajtovat na koni a všelijak blbnout a s největší pravděpodobností by se nic nestalo. S určitostí to však nevím, neriskovala jsem to. Přeji ti zdravé miminko :mavam:

 
Monča S
Ukecaná baba ;) 1218 příspěvků 21.09.12 15:36

Omlouvám se, ale k Tvému deníčku není co dodat.. myslím, že vypovídá přesně o tom, jaká jsi. Určitě dávám přednost podpatkům před rajtováním na koni, a nevidím nic špatného na tom, když je těhotná mamina doma na neschopence a svůj požehnaný stav si užívá! A o názoru na tvé druhé mimi ani nemluvím :poblion: :poblion:

 
lenka4692
Povídálka 15 příspěvků 21.09.12 16:01

Jsem z Tvého deníčku dost otrávená a upřímně: ne!! nelíbí se mi. Já jsem také na neschopence a to z dost vážných důvodů o kterých nemám ani sílu mluvit, ale přesto doma vařím, peru, žehlím, uklízím, starám se o psa a připravuji věci a pokojíček pro malou, takže by mě ani nenapadlo dát si někde sklenku střiku, jak ty říkáš!! to, že některá těhule nosí podpatky je její věc a já jí i docela obdivuji, jelikož já si to ted už nedokožu představit, ale pokud bych byla třeba v 1.trimestru, tak proč ne? určitě tím ublížím mimču daleko méně(troufám si říct, že vůbec) než ježděním na koni, kterého ještě ani pořádně neznám…o Tvé touze, aby jedno z Tvých miminek bylo slabší se vyjadřovat nebudu, jelikož je mi z toho na zvracení…něco takového bys nikdy z pusy nevypustila, kdybys o to dítě fakt přišla…poučení pro příště: radši žádný deníček ani nepiš!!! :cert:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26525 příspěvků 21.09.12 17:10

Docela me to sokovalo a ta veta, ze ty co si to uzivaji asi chodi jen na vinny strik, sorry, ale to je takova kravina 8o
ja si tehotenstvi uzivala a by la jsem stastna, ze ceklame konecne dite, vsechny tyto tebou posane veci jako je palnei zahy, otykani nohou, praci nad hlavu..maji skoro vsichni, ale zalezi na cloveku jak to snasi…ja to brala, ze to k tomu patri, nestezovala sem si…
jezdeni na koni je teda silenost :nevim:
a byt rada, ze vydrzelo jen jedno dite je dost cynicke :nevim:
fakt zajimavy denicek :roll:

 
dandysek
Závislačka 3820 příspěvků 1 inzerát 21.09.12 19:08

Já teda nevím, málokdy píšu komentáře k deníčkům, ale tenhle se mi..jak to říct..nelíbil je slabý slovo asi. Nějak si neumím představit, že bych riskovala tolik, co ty. Ale holky už to v podstatě okomentovaly za mě. Jen bych chtěla dodat, že je tu spousta děníčků o těch, co se snaží o miminko několik let a pořád to nejde a když si pak přečtou tohle.. :nevim:

 
mmuerka
Závislačka 4431 příspěvků 21.09.12 19:43

Tak tenhle denicek je snad hloupy vtip, ne??? Je mi z tebe do breku. Od 6.mesice jsem byla na neschopence, do te doby jsem pracovala. Tehotenstvi si uzivam, protoze otekani nohou, pocity na omdleni a podobne problemy proste tak k tehotenstvi patri. Taky jsem nemela jediny vinny strik a jakmile jsem zjistila, ze jsem tehotna, jdm odlozila i kolo. Nejvetsi adrenalin byl vylet do Adrspasskych skal v 5.mesici. miminko se nam s pritelem sice povedlo na prvni pokus, ale nikde neni psano, ze tim padem se v prubehu tehotenstvi nemuze nic pokazit. Jsi strasne lehkovazna a mas stesti, zes na to nedoplatila…i kdyz, pro vetsinu tehulek by byla ztrata jednoho dvojcatka nestestim. :-(

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 21.09.12 19:50

Jupí jupí já si tak užívám na neschopence :roll: Asi si půjdu otevřít lahvinku vína :dance: :roll:
Kdybych měla celé těhotenství stát na hlavě abych prcka donosila tak to bude dělat

 
janajelinkova9
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 21.09.12 21:12

Ráda čtu zajímavé deníčky, ale tohle zajímavé není ani trochu. Je to výčet problémů, které mají všechny, jedna víc, jedna míň…

 
kami88
Nováček 2 příspěvky 22.09.12 01:18

Souhlasím s předposledním odstavcem, ale jinak se mi deníček vůbec nelíbí.. Doufám, že to z tebe mluví jen splašené hormony, jinak je to docela smutný… Je mi opravdu nesympatický tvůj názor na možná dvojčata :( :evil: Nelíbí se mi, jak se navážíš do těch, co nosí podpatky a vzápětí přidáš, že jsi do 6. měsíce jezdila na koni a ještě na úplně neznámým - to je přeci mnohem větší risk! :zed: Nevím, ale neznám nikoho, kdo by byl na neschopence jen tak, že by chtěl a ještě si mohl popíjet vinný střik :roll: Problémy, co v těhotenství máš, jsou jistě nepříjemné, ale nejspíš jsi věděla, do čeho jdeš :nevim:

 
Eilaan  22.09.12 02:53

Tedy já musím říct, že se mi deníček moc líbil a to, že se tu strhla labina negativ je podle mě davová psychologie. Nechápu, proč by tu autorka nemohla popisovat běžné trable těhotenství, co má každý??? Skoro bych napsala: „Co se vám ostatním komentátorkám nelíbí???“ O tom snad deníčky jsou, píše to tak každá a autorka se rozhodně nelituje… Holky, styďte se za netolerantnost. Fuj, je mi zle spíš z komentářů. A co se týče riskování, co je proboha komu co do toho? Já teď 2. porod přežila jen zázrakem (a tím, že jsem rodila v největší české porodnici kde mají veliké zásoby krve a objednali lék za milion kvůli mé komplikaci) a stejně jsem alergická na komentáře typu: Vy teď určitě nejste příznivkyně domácích porodů, že? Bože jsem! Je to každého právo a lidé riskují dnes a denně a většinou to má i pozitivní stránky. A co jednomu připadá, že dělá 100% pro dobro dítte 2. připadá jako hazard. Život holt není černobílý. To byste holky měly vidět, co všechno dělala v těhu moje sestra veterinářka. To si myslím, že ježdění na koni nic není. Já letěla teď v 2. těhu třeba balónem, předtím jsem o 2 mimi v bříšku přišla, jako risk mi to nepřišlo (samo jsem si předtím o tom zjišťovala info) a toto „balónové“ dítě se teď na mě vesele směje. Holt lidé odsuzují, co sami neznají nejvíc a z tohoto smýšlení a nesnášenlivosti vznikají války… :-( Mimochodem, vy kritičky, šáhněte si do svědomí, kolikrát za těhu jste jely autem a teba i řídily s břichem!!! To je tedy ze statistického hlediska rozhodně 100% nebezpečnější!

A na závěr kritika ohledně dvojčat: Po našem 1. dítěti, které bylo velice problémové jsem si říkala i přes ta zamlklá těhu, že čekat dvojčata, šla bych snad na potrat. Nevím, jestli bych to skutečně udělala, ale každopádně bych to minimáln hooodně obrečela. Viz mateřství s naším 1. - naučilo mě, že pro dítě lepší matka co nemusí být tak 100% a její lepí nálada se na dítěti pozitivně odrazí, než matka na 150%, která padá na pusu, táta, který padá na pusu, vztah rodičů z toho v skoro v čudu - to dítěti v konečném důsledku vážně neprospěje…

Ještě jednou fuj vám!!! Nesnáším netoleranci (i když, bohužel, v rámci snášenlivosti chápu, z čeho pramení…) :-(((

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26525 příspěvků 22.09.12 09:55

Tak to je asi vtip ne???netoleran­tnost??
Tezko a neni to davova opsychologie, protoze je tu i nekolik odlisnych nazoru, jen se asi nikomu nebude libit, hlavne tem co se snazi leta o miminko, ze tu nekdo napise, ze je rad, ze dvojce odeslo, tak to sorry, ale to je dost divny, tak si to alespon necham pro sebe, kdyz uz mam takovy hloupy nazor..jasne ze vic zen riskuje, ale nezlob se na me rajtovat na koni, ktereho neznam, je pekna hloupost.. :roll:
v tele zeny jsou hormony a ty kone to citi, ja nesmela rajtovat treba kvuli menstruaci, nas trener nam to zakazoval, takze asi tak..
preju i tak zakladatelce hodne stesti, jen nektere uryvky jsou dost divne, o tom, ze v tehotenstvi jsou problemy vi kazdy, ale popisovat tu kazdy prd je dost nevyzrale, kazdy vi, do ceho jde..
A nezlob se na me, napsat ja sem jedina co dre, aniz by vedela o ostatnich, je netolerantnost hlavne od ni, kazdy ma to svoje jak se rika.. ;) ;) ;) ;)
I tak hodne stesti v tehu :kytka: :kytka: :kytka:

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 22.09.12 10:07

No srovnávat let balónem a jízdu na koni mi přijde trochu mimo mísu. Minimálně mírou rizika je to naprosto nesrovnatelný :roll: Z dvojčat bych asi prvotně taky úplně nadšená nebyla, ale rovnou přemýšlet o tom, že by bylo fajn, kdyby bylo jedno slabší mi přijde dost silná káva. Podpatky ani komentovat nebudu. Já si těhotenství užívám, chodila jsem až do konce do práce, občas vyrazím s partou někam posedět a dám si třeba malé pivko a prožívám zatím nejšťastnější období život, ale to si asi dost vyskakuju a jsem nenormální :zed: :zed:

 
Jullii
Závislačka 2603 příspěvků 22.09.12 10:13

Na deníček jsem valila oči, ale v podstatě autorka si těhu v klidu a pohodě užívá. Trošku mě 8o udivilo, když se začala navážet do těhulí na neschopence. Psychicky je to taky mazec, jak si to v té hlavě dělá co chce, některé záchvaty pláče fakt nechápu, strach z toho, co bude, beru jako normální a ty z nás těhotných, které vykládají, jak je jim celé těhotenství super a užívají si to… no, myslím že to jsou ty typy, které nic nemusí, jsou na neschopence, přes den si maximálně zajdou na vinný střik, občas vyperou a uklidí. Ale každá máme nějaký názor…ať je dobrý či špatný, že. Ale nejvíc mě snad nadzvedl komentář Eilaan. … a to, že se tu strhla labina negativ je podle mě davová psychologie. Nechápu, proč by tu autorka nemohla popisovat běžné trable těhotenství, co má každý??? Skoro bych napsala: „Co se vám ostatním komentátorkám nelíbí???“ O tom snad deníčky jsou, píše to tak každá a autorka se rozhodně nelituje… Holky, styďte se za netolerantnost. Fuj, je mi zle spíš z komentářů. A co se týče riskování, co je proboha komu co do toho?Eilaan jedním dechem odsuzuje všechny, co napsali svůj názor na deníček a druhým dechem obhajuje deníček, který vyjadřuje názor autorky. Za mě teda holka pro tebe tfuj. Jsem ta, co celé těhotenství řídí za volantem. Ze začátku těhotenství cesty do práce a z práce, nákupy, vyzvedávat děti ze školy…prostě bez auta ani ránu. Pak doma na neschopence :mrgreen: …ale podpatky nenosím a vinný střik nepiju ani netěhotná :mrgreen: ale když bylo třeba jet k lékaři, tak vždy jen autem… já za volantem. Je to stejné riziko jako třeba jít pěšky do vedlejšího města na autobus po silnici. Holka neodsuzuj, nevíš co kdo udělal či neudělal pro to, aby zdárně donosil miminko. Je každý ho věc, jak se chová v těhotenství a každý si nese za své chování následky sám.

Příspěvek upraven 22.09.12 v 10:16

 
ilyz
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 22.09.12 21:46

Deníček se mi vůbec nelíbí.. A nechápu jak může někdo napsat, že ty co měli super těhotenství jsou doma na neschopence!! Já měla skvělý těhotenství, chvilku nevolnosti, ale tak jako nejsem žádná citlivka abych to nepřežila a navíc MÁŠ COS CHTĚLA ;) do práce jsem chodila až do 6. týdnů před porodem, plánovala svatbu, stěhovala se atd atd.. Den před porodem lítala po obchoďákách.. No nic.

HOLKA PROBER SE ;))

 
Brettynka
Kecalka 107 příspěvků 04.10.12 10:52
Děkuji

Napsala jsem jak jsem to cítila, je to deníček, žádné reakce jsem nechtěla.

Je to můj život, teda teď už náš :-)))) Mám krásného zdravého chlapečka, naprosto úžasného manžela, milující rodiče, kteří nám pomáhají naprosto se vším. Momentálně si neůžu na nic stěžovat. Jsme zdraví, zvířata jsou zdravé, mám prá skvělých kamarádů, kteří nám na farmě pomáhají a zaskočí kdykoliv je třeba, a díky nim, mohl být semnou manžel celou dobu v porodnici.

Asi některé nepochopili, že to druhé-plod, odešel už v 6.týdnu, to že se nevyvíjí mi řekla doktorka už při první návštěvě kdy jsem si šla nechat potvrdit že jsem těhotná, takže to nebyla až tak velká ztráta, a ano je pravda, že si také myslím, že věnovat se jednomu dítěti na plno, je lepší než dvoum a padat na hubu…
Jízda na koni je pro nás jako chodit po vlastních, jen lepší…někdo je koňák a farmář, někdo jen,,jezdí" na koni. Jako já nechápu matky u televize v paneláku, mě nemusíte chápat vy…
Ale kdo to po vás chtěl? :mrgreen:

 
asha
Nadpozemská drbna 29538 příspěvků 07.10.12 22:48

@Brettynka Asi nechapes zdejsi formu denicku a komentaru, vid? A taky asi nechapes, ze nejsi jedina, kdo nekdy videl kone ;) Moc jsi to nevylepsila, ale co uz…

 
Verunecka289
Závislačka 2885 příspěvků 29.10.12 10:36

Podpatky ne ale koně jo??? Já jsem na neschopence a rozhodně se neflákám a nepopíjím vinný střik - kvůli tomu že sem těhotná nepiju vůbec co to je proboha za názor že ty co jsou doma nic nemusí??? Nechápu :nevim:

 
dadar
Stálice 71 příspěvků 29.10.12 11:52

Tento deníček mi nedá nenapsat svůj názor…

Milá @Brettynka,
moje první pocity po přečtení tvého deníčku byly podobné jako u některých pisatelek, po malém zamyšlení mi ale došlo, že je to zkrátka tvůj pohled na těhotenství ovlivněný tvým stylem života, ostatně jako to máme každá z nás…
Co se týká dvojčátek… protože jsou u vás v rodině, pravděpodobně víš že péče o ně je náročnější a proto tě snad popadl strach z toho že to nezvládneš, proto ta reakce. Myslím, že během těhotenství nejedna nastávající maminka zažívá podobné pocity, které ji později třeba i mrzí.
Ježdění na koni je dosti riskantní, ale vzhledem k tomu, že si zvyklá být u koní denně, podstoupila si tu určitou míru rizika a jezdila, pokud si se cítila dobře. Tvůj zážitek s novou klisnou tě ale jistě přesvědčil, že takové riskování nestojí za to a jsi i sama šťastná, že vše dopadlo dobře a příště víš, že bys takto už neriskovala. Takto jsem to pochopila.
Nakonec zmíním často komentované maminky na neschopence a podpatky. Je pravdou, že jsou maminky na neschopence, které si o ni prostě řekli a jistě k tomu měli i svůj důvod, ne jen protože by byly líné. Ale nepochybně se i taková, jakou popisuješ, mezi námi najde :) Určitě jich je ale minimum, ty ostatní mají zdravotní problémy, špatné povolání, apod. Ty si ale určitě nemyslela. Averzi k podpatkům v tvém případě chápu. Trápili tě otoky, slabosti z nedostatku Mg - v takovém případě bych je také nenosila. Jsou ale maminky (třeba já :)) které tyto problémy neměli a nízký až střední podpatek je jim zkrátka pohodlnější než přízemní obuv ;)

Přeji Ti bezproblémový zbytek těhotenství a zdravé miminko!

 
Brettynka
Kecalka 107 příspěvků 04.11.12 22:13
Hezká reakce

V podstatě je to tak jak píšeš. Můj pohled, moje první těhotenství. Poučení v některých věcech. Kdo chtěl, můj pohled pochopil, kdo ne, asi má sám problémy a potřebuje si zaútočit…můj druhý deníček POROD se zase kupodivu více líbil a to jsem čekala ty samé negativní reakce…třeba se dostanu i k ŠESTINEDĚLÍ až mi skončí…teď si plně kojím, malý je čím dál větší, já začínám rozumět jeho potřebám, stihla jsem už vyrazit za zvířatama, uklidit dvůr, být s manželem, který mi teď loupe Pomelo, malý žvatlá ze spánku a těšíme se až si vyrazíme na vyjížďku :-))

 
Brettynka
Kecalka 107 příspěvků 06.10.15 07:31
Tomasek

Tomasek je to nejlepsi co nas potkalo :-)) Vedela jsem to ten den, vim to kazdym dnem vic a vic..

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Už máme chlapečka


Reklama