Klíště a borelioza

O životě

Není to tak dlouho, co jsem psala deníček o svém 13letém synovi a jeho bojem se životem. To jsem ale ještě netušila, co ho za pár měsíců potká. Tento deníček je o jeho prvním a né moc štastném setkání s klíštětem v životě.

Syn odjel na začátku prázdnin jako každý rok na letní tábor, kam se i s kamarádem moc těšili. Po několika dnech chytil klíště, které mohlo být přisáto cca 4 hodiny než bylo zjištěno a odstraněno. Po návratu domů o dva dny dříve, protože s tím kamarádem odjížděl na chatu, byla v místě přisátí jen malinká nepatrná boulička bez fleku. Po týdenním návratu z chaty už byl okolo bouličky malý flíček, cca 1 cm.

Hned druhý den jsme navštívili doktorku,¨která nám sdělila, že se jedná o boreliozu. Nasadila nám dvoje antibiotika s tím, že na krev můžeme nejdříve za 6.týdnů od přisátí klíštěte. Dříve to nemá cenu, protože by se to stejně v krvi nepoznalo. Máme jen hlídat jakoukoli změnu zdravotního stavu. Během toho čekání na krev mi toto podezření potvrdili i další 3 doktoři nezávisle na sobě. I přes dobrání antibiotik v místě přisátí, zůstala boulička s nepatrným tmavým flíčkem 2 mm. Po 6 týdnech nekonečného čekání a trochu zkažených prázdnin, protože musel být v klidu, jsme se vydali na krev.

Výsledky budou za týden. Když jsem tam tedy volala, bylo mi sděleno, že ještě nejsou a mám zavolat další týden. Prý to může trvat i 3 týdny. Tak jsem po dalším týdnu, to už nervy pracovaly na plné obrátky, volala znovu. Výsledky dopadly dobře s tím, že borelioza byla uspěšně přeléčena a že bychom měli mít vyhráno. Vzhledem k stále se vyskytující bouličce musíme za 2-3 měsíce na kontrolní odběry, teré by ale měly být v pořádku. To jen pro náš klid.

Abych nezapomněla, jeho sen proletět se paraglaidingem se nedávno splnil. Ale o tom až zase příště.

Hodnotilo 4 lidí. Score 1.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
mamina44
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 12.09.11 07:35

Cítím s vámi,já procházím boreliozou právě nyní.Ještě mě čekají dva týdny antibiotik a pak to čekání na výsledky.Přeji synovi a sobecky i sobě ať je vše v pořádku a nemoc nezanechá následky.

 
helenkanai
Závislačka 3239 příspěvků 12.09.11 07:54

Ahoj,já mám boreliozu právě ted.Dokonce to vypadá na neuroboreliozu.Byla jsem léčena Doxybene 100mg 2× denně - což je naprosto nedostatečná léčba, 25dní. Čím syna léčily?doxybene to nevyléčí.Dejte si prosím pozor.Koukněte na www.borelioza.cz
Jinak testy mají smysl až cca 6týdnů od dobrání antibiotik jinak mohou vyjít falešně negativní!!!A musí se dělat Wester Blot a Elisa!

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 12.09.11 08:54

já mám zrovna manžela na přeléčení s borelkou v nemocnici,bohužel jsme to nezjistili tak brzo jako vy a přišlo se na to až po zhoršení stavu a po těch 6 týdnech už měl vysoké hodnoty v krvi…naštěstí zatím nic nezjistil,snad žádné následky nebudou…jsem ted doma sama se synem a ještě s břuchem a nevím zda nám tatka stihne se do porodu vrátit..takže plně vím jak jste se cítila vy…asi kdo to nezažije,tak se tak nikdy bát nebude :-?

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 12.09.11 09:46

:-( přeji brzké uzdravení a už žádné klíště :evil:

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 12.09.11 10:22

:think: já borelku před nějakým rokem měla,na testy jsem šla až za cca 8 týdnů od nálezu klíštěte,měla jsem flek,udělali mi testy,mezitím nasadili antibiotika,z testů borelioza v začátku,takže za 14 dní po dobrání antibiotik znovu testy a bylo po ní .
Myslím,že dřív to vážně nemá cenu hrotit :nevim:

 
snažilka2017
Extra třída :D 10228 příspěvků 12.09.11 11:18

Ahoj, já mela kliste z dovolene, ktere se zakouslo v červnu, taktéz jsem mela cerveny flicek, kliste zakousle cca 4hodiny, doktor mi boreliozu vyloucil s tim ze kliste by muselo byt zakousle 8hodin a vice, minuly tyden me propustily s nemocnice, z niceho nic bolesti svalu a kloubu, horecky a celkova unava, ted je mi lepe, po nejkych praskach, takzez cekam na vysledky z krve maji na to 14dni,pristi tyden se dozvim verdikt snad to bude v poradku, chceme totiz rodinu :cry:

 
helenkanai
Závislačka 3239 příspěvků 12.09.11 15:54

Snazilka:no to byl asi pěkný idiot ten doktor.Podle toho co píšeš už máš tu druhou fázi :-( tady to doktoři moc neumí léčit.Dyštak se dají antibiotika obj.na netu.Léčba musí být min. 4týdny a podle německých norem aby zabrala.www.bo­relioza.cz
a ty antibiotika dyštak tady:
 http://goldpharma.com/…/lang/CZECH/

jinak testy 14dní po dobrání atb nemají žádný význam!

 
kacerka
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 12.09.11 19:46

taky zrovna prodělávám boreliozu. Klíště jsem chytila s největší pravděpodobností na naší zahradě. Nebylo ani přisáté, sloupla jsem ho nehtem dolů, myslela jsem, že je to malý stroupek. Po 4 týdnech se mi tam začal dělat flek, tak jsem vyfasovala na 2 týdny ATB, poté na krev - stopy po borelióze v ní ještě byly a tento týden mě čeká 2. testování. No a aby toho nebylo málo, dnes si ho našel manžel, takže čekáme, co se bude dít . . .

 
helenkanai
Závislačka 3239 příspěvků 13.09.11 16:33

Mě dnes po 25 dnech na doxybene přišli výsledky z krve a borelioza je stále aktivní,takže další antibiotika.Držím vám všem palce aby jste byli ok.Hlavně ty naše děti at jsou zdravý!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama