Když se daří, tak se daří

O životě

Aneb přípravy víkendové oslavy 60. narozenin a následného odjezdu syna na lyžařské soustředění. V úterý jdu objednat dort mamce k 60. narozeninám. Jsem štěstím bez sebe, že ač ráda peču, ho nemusím dělat. Kytku nechám na sobotu, aby byla co nejčerstvější. Vyprat zbytek prádla a udělat chlebíčky stihnu v pátek.

Ve středu žehlím synovi prádlo, abych toho potom neměla tolik, a ta mrcha se zrovna teď rozhodla odejít na onen svět. Ve čtvrtek jedu objednat synovi běžky do půjčovny, protože jako snowbordista běžky nemá. Jsem uklidněna, že stačí přijít až v sobotu odpoledne. Ještě dojdu koupit novou žehličku.

Je pátek ráno a já si jdu před víkendovým maratonem odpočinout do práce, jak naivní. Po přestávce přijde šéf, že nám přidá peníze, jaká nádhera. Hned studená sprcha, formou stravenek. Tak jak se člověk snaží ušetřit peníze nákupem výrobků v akci v domě zvaném supermarket, tak začne chodit do drahých obchodů, aby se stravenek zbavil, protože supermarkety u nás stravenky neberou.

Jdu vyzvednout dort, žádný není, zapomněli poslat objednávku. Pro klid duše, že kytka zítra bude, jdu do květinářství a zjišťuji, že z 5 druhů polozvadlých kytek moc nesvedu. Takže jediné, co jsem sehnala, byl dárek. No nezbývá mi nic jiného než navštívit oblíbený supermarket, hurá, sehnala jsem dort, který doma dozdobím, i kytku.

Během toho klusu mi dojde, že v neděli se u nás jedou závody na běžkách, Jizerská 50. No a my si v sobotu máme jít do půjčovny, mám strach, aby nebyli rozpůjčované. Prádlo dle mých instrukcí vypral manžel během dne, protože byl doma, ale neschne podle mých představ. Je večer a já začínám balit věci, které jsou již k dispozici. Pomalu podle seznamu zjištuji, co vše potřebné máme, ale nikdo neví kde. Začíná hledání jehly v kupce sena. Našli jsme vše. Ráno jen dokoupit rukavice a pantofle. Chlebíčky vyčerpáním odkládám na ráno.

Je sobota. Chlebíčky dodělané, dort nazdobený, věci nakoupené, prádlo vyžehlené a zabalené. Zcela unavená jdu dělat oběd. A co dělají ostatní? Manža běhá kolem pc, domů a do prodejny, ani nepočítám kolikrát. Malý si hraje, starší syn po několikátém připomenutí úklidu opět sedí u PC hry. Všichni se nají a manža usne. Běžky ještě nevyzvednuté, protože maminka nestíhá a oni nemají čas. Vstávat, budíček. Jede se pro běžky, naštěstí byli, a k našim. Alespoň ta oslava proběhla v klidu a pohodě.

Zítra ráno syna odvezeme k autobusu a já si konečně udělám klidový kafe a hodím nohy nahoru. Jen doufám, že po synově odjezdu nezjistím, že nechal nějaké věci doma a my nepojedeme za ním, to už tu jednou bylo. Snad bude pěkné počasí, protože pokud autobus nevyjede až k chatě, budou muset děti jít 7 km pěšky v plné polní.

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
hankamisa
Kelišová 7305 příspěvků 11.01.12 06:16

dodatek:nafocené fotky při oslavě,nám nešli stáhnout do pc.v pondělí jsme se dozvěděli,že to není vadný kabel z fotáku do pc ale ,že nám odchází i fotoaparát.po tomto týdnu mě to už ani nepřekvapilo. :nevim:
syn doma nic nezapoměl a pěšky šli jen 3km,které jeli na běžkách,batohy jim vzala rolba. :) :mavam:

 
zane2611
Ukecaná baba ;) 2139 příspěvků 27 inzerátů 11.01.12 08:51

hani :hug: :mrgreen: :potlesk:

 
didafifa
Kelišová 6429 příspěvků 11.01.12 11:14

hani :)

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 12.01.12 00:28

Tak za dort bych je přizabila :cert: A stravenky jdou udat ve spoustě supermarketů, já s nima běžně platím třeba v Tescu :)

 
Haňulda
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 12.01.12 07:53

Tak tomu rikam rachot :-D akorat ja bych manzu nenechala spat a pekne a tvrde bych ho zapojila ;-) a detem bych vypla PC vzdyt te malem klepla pepka =-O hlavne ze to dobre dopadlo ;-)

 
piskle2
Ukecaná baba ;) 1570 příspěvků 12.01.12 17:22

Hani, tak to je hustý :D

 
Janysek61
Stálice 51 příspěvků 15.01.12 20:02

Tyjo tak to my něco připomíná :lol: ale jinak smekám :potlesk:

 
zitorka
Ukecaná baba ;) 2198 příspěvků 15.01.12 21:23

Hani, jsi prostě mazák a máš to v malíčku :mrgreen: :mrgreen: ovšem je pravda, že bych kompl taky vypla a dělat všichni… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: šikule…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama