Laik a rybičky na Vánoce ll.

O životě

V minulém deníčku jsem psala o tom, jak jsme si chtěli pořídit jen kouli na rybičku a skončili u 60litrového akvárka. Dnes napíšu pokračování o rozmnožování a rychlé ztrátě naší pýchy, rybiček.

Od vánočního velkého prvního rozmnožování, kdy to u nás vypadalo jak v rybárně, uběhlo přes půl roku. Během něj jsme zažili porodů ještě několik. Hodně známých nám chov závidělo a chtěli rady, jak se nám to povedlo, takhle množit. Já sama to nevím. Jelikož jim se to ještě ani po několika letech nepovedlo. No ale nebyli to jen radostné chvilky plné štěstí z nových přírůstků, ale i loučení s těmi, co svůj život prohrály. Spoustu rybiček jsme rozdali a měli radost, jak se jim daří.

Je to asi dva týdny, co jsem se ráno probudila a našla rybičku bez života. Říkala jsem si, to se stává. Jenže od té doby nebylo ráno abych ty rybičky bez života nenacházela pořád. Po několika dnech už jsem měla strach se do toho akvárka jen podívat, co mě zase čeká. No a dnes přišla tvrdá realita, vylila jsem akvárko. Jak moc jsem se snažila si tam ty rybičky domyslet a očima vykouzlit, ale nešlo to. Z 22 rybiček pavích oček nám zbyl jen jeden chlapeček - ten nejstarší. Jelikož nevíme, co bylo příčinou tohoto úhynu, jsem rozhodnutá zatím rybičky nepořizovat - to zklamání je veliké. Jen tomu chlapečkovi, aby mu nebylo smutno, jsme koupili dva kamarády. Takže máme 3 paví očka a 2 závojnatky. Nebojte, nejsou pohromadě, nechali jsme velké akvárko přepažit síťkou. Protože mít dvě akvárka je teď už zbytečné.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 25.07.11 10:58

Jee to mi je líto :-(

 
lys
Kelišová 6155 příspěvků 25.07.11 13:16

paví oka se množí jak myši, nechápu, jak se někomu může „nepodařit“ rozmnožit tuto rybu. Možná by to chtělo je pustit k sobě.
Příčina tak náhlého úhynu je jasná - NĚCO ve vodě bylo špatně. Patrně se otrávili, nebo jich tam bylo moc a ududsili se (máte vzduchování? filtr?)… měnili jste občas vodu?
a nelam si s tím hlavu, pokud začínáte s akvaristikou, mrtvé ryby k tomu prostě patří.

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 25.07.11 14:12

to mě mrzí :cry: však ono se zase zadaří a akvárko bude plné :-)

 
Pipet
Generální žvanilka 23425 příspěvků 25.07.11 16:41

Je mi líto, co se stalo, jen chci podotknout, že při téhle skladbě obyvatel v 60ti litrech se není čemu divit a pravděpodobně brzo uhyne nějaká další ryba…
Závojnatky jsou ryby do jezírka :nevim:

Já mám v jednom malém akvárku krevetky, ty jsou super a taky se docela množí, nejsou náročné, tak jestli někdy bude zas nálada akvarijní, můžu doporučit. Jen je třeba nechat nádržku dostatečně dlouho „zaběhnout“ bez živočichů a pořídit dost živých kytek.
A v druhém si plave sameček bojovnice Karel=)

Tak to ještě nevzdávejte a studujte, jednou se zadaří!

 
mabis
Kelišová 5086 příspěvků 25.07.11 22:19

chce to hlídat teplotu vody ;) jsou na to citliví ;) nebylo náhodou horko??? (já jim musela dolívat každá večer studenou, jak byly vedra ;) ) a když pak jedna uhyne a začne se rozkládat, tak bohužel může zkazit vodu ;) tak se neboj, vyčisti akvárko, obměň vodu, nalej nějaký univerzální léčivo a dokup nový rybky (nám to prostě taky občas všechno vychcípe ;) )

 
hančímiška  26.07.11 11:37

dík za radu :-) .my měli dvě akvárka.zvlášt paví očka a zvlášt závojnatky. sousedka má jednu závojnatku ve velké kouli a jsou už přes rok v pohodě :palec: .ty uhynulý se hned vyndávali.no ted si dám pauzu a vyčkám co uděla ten poslední.pořídili jsme mu dva kámoše a dali do karantény tak uvidím ale ožil.kamarádka měla pohromadě holky i kluky a nezadařilo se rozmnožit paví očka :nevim: .hankamisa

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama