Komplikace po císařském řezu

Porod

Je to sice už skoro 5 měsíců, co jsem naše milované miminko porodila, ale strach, který jsem zažila při porodu, cítím pořád a vím, že další těhotenství bude provázet také.

Skoro před rokem jsem zjistila, že jsem těhotná. Těhotenství bylo báječné, i když červencová vedra mi dala zabrat :) Prďolka se měl narodit 19. srpna. Všichni lékaři mi tvrdili, že je velký a půjde klidně o 14 dní dříve. Tak jsem čekala a čekala. Ve středu mi na poradně řekli, že do neděle určitě porodím :D jupííí :D, ale když jsem šla za týden znovu do poradny a pořád byla 2 v 1, tak mě paní doktorka rovnou objednala na pondělí sál, že budeme vyvolávat, pro jistotu mi udělala Hamiltona a řekla, ať si hlídám tlak, jakmile bude 140/90 ať jedeme do porodnice, trochu mě vystrašila, ale věděla jsem že každou hodinou můžu rodit.

Ve čtvrtek večer jsem měla 150/100, tak jsme okamžitě upalovali do Motola. Tam jsem měla tlak nižší a pan doktor mě prohlédl a říká, že se diví, že nerodím. Odjela jsem domů, umyla se a šla spát, ale už k ránu jsem cítila první stahy, no spíš stažíky :) V 9 ráno jsem měla kontrakce po 2 minutách, tak jsme opět jeli. Následoval monitor a nepříjemná sestra, která mi říkala, že špatně dýchám atd., atd. Musím podotknout, že nás tam rodilo zrovna 11 :D

V 1 mě už na boxu, kde byl se mnou můj manžel a jsem za to nesmírně vděčná, paní dr. píchla vodu a zase se divila, že mimísek nesestupuje, protože jsem krásně otevřená. No ve 2 už jsem myslela, že polezu po zdi, tak jsem si požádala o epidural, anestezioložky přišli v půl 4. a po oznámení, že to zabere za 20 minut jsem myslela, že to nevydržím, ale vydržela jsem a bylo to báječné. Začala jsem si to užívat, vtipkovali jsme a pak mi napíchli oxytocin. Prcek se začal tlačit dolů, byl to tak silný tlak, že jsem chvílemi nemohla dýchat.

Pak dorazil 3. dr., že jdeme na to, super bylo 5:45, tak mu říkám, do 5 to máme hotové. Tlačila jsem, co to šlo, už byl vidět kousek hlavičky, sestra mi lezla po břiše a pak pan doktor prohlásil, že pošle pro primáře, aby vzal kleště. A začal horor. Pan primář dorazil a ptal se, v kolik praskla voda, když dostal odpověď, tak se zhrozil a zavelel: okamžitě na sál. Upozornili nás, že miminko může být udušené, což byl hrozný pocit. Všichni začali lítat, nasazovat mi punčochy, manžela vyhodili, což pro mě bylo taky těžké a už se jelo, na sále bylo asi 20 lidí, zvýšili mi průtok epiduralu, a to jsem ochrnula úplně. Operace byla rychlá, dr. říkal, že jeho rekord, 24 minut.

Péťa měl 53 cm a 3490g, prý obřík :) Co ale bylo hlavní, byl v pořádku :) Ležela jsem na JIP, zapomněli mě obléknout, ale nějak jsem to neřešila, v noci jsem měla zimnici a nemohla spát, chtěla jsem svého chlapečka. Ráno přišla dost prudérní sestra, zeptala jsem se jí na malého, říkala, že mi ho nedovezou, že za ním musím dojít, což o to, šla bych hned, ale nešlo to, po pár hodinách jsem se přece jen zvedla a dostala se do sprchy. Malého jsem zkoušela kojit na chodbě, protože nebylo místo, dali mi ho až 4. den a druhý den jsme šli domů. To byla úleva, ale už jsme se nerozkojili :(

Druhý den jsem odpočívala a větrala jizvu a najednou cítím, že mi něco teče po boku, z jizvy se doslova valil hnis. Okamžitě jsme jeli zase do Motola a měla jsem zánět, který se mi do rány dostal při operaci. Každý den po dobu 3 týdnů jsem jezdila na výměnu drenu a byla jsem tím dost omezená v pohybu. A na závěr mi můj gynekolog řekl, že kdyby mě v Motole před porodem pořádně prohlédli a malého změřili, tak by zjistili, že mám moc úzkou pánev a žádné miminko jí neproleze, takže 2 roky nesmím mít miminko a až ho budu mít, tak jedině císařským řezem. Co z toho vyplývá? Motol už nikdy :)

Hodnotilo 12 lidí. Score 3.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
sophinka1  14.01.13 07:46

Panev prece meri prave tvuj gynekog.

 
chelsea001
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 14.01.13 07:54

Já teda nevím, nechci dělat chytrou, ale když už byla vidět hlavička tak se císař přece nedělá. Měla jsem to taky tak, malý se zasekl v porodních cestách, řekli, že na císaře je pozdě a šel ven kleštěma :nevim:

 
pavlinka77
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 14.01.13 08:25

@Timinka
souhlasím, pánev má měřit gynekolog a když už byla vidět hlavička, tak mi není jasný jak ti nemohl projít pánví :nevim:

 
marfra
Generální žvanilka 22766 příspěvků 33 inzerátů 14.01.13 08:32

Teda je mi lito co sis musela zazit :hug: na druhou stranu se taky divim, ze kdyz uz byla videt hlavicka, ze ti udelali cisare :think: a s tim merenim panve…ne vzdy to dela gynekolog, nekdy se to dela az pri prohlidce v porodnici, ale je fakt, ze to v Motole zanedbali, jestlize tento udaj nemeli meli te zmerit :cert:

 
Run
Generální žvanilka 20185 příspěvků 14.01.13 08:48

To je mi líto.. Taky jsem rodila v Motole a pánev opravdu má měřit tvůj gynekolog a údaj se zapisuje do průkazky - na dost viditelné místo a moje doktorka mi řekla, že mám pánev ukázkovou, takže věřím tomu, že kdyby se jí zdála malá, tak to určitě zmíní už ona.. A s císařem zkušenost nemám, ale také jsem žila v domnění, že pokud je dítě už moc „daleko“ tak už se udělat nedá :think:

 
ametyst
Extra třída :D 10408 příspěvků 14.01.13 09:29

Při tvém deníčku jsem se rozbrečela. Ten strach jak ti řekli, že může být malej udušený musel být šílený :,(!JInak mě taky můj gynekolog nijak pánev neměřil-anebo o tom nevím :nevim:. Užila sis svý, a ještě teď problémy s jizvou…Hlavně že je malý zdraví a ty se snad taky dáš brzo do kupy. A vidíš to, já si na podruhé právě Motol plánovala :think:

 
helenkanai
Závislačka 3239 příspěvků 14.01.13 09:34

Mě říkaly že jak dítě je moc nízko tj. v porodních cestách tak sekce není možná.
Takže asi ještě v porodních cestách nebylo ne? asi nepostupovalo a proto museli udělat sekci. Jinak mě pánev taky neměřili ani můj mudr. a ani v porodce.

 
Michelle32  14.01.13 10:21

Souhlasím s prvním příspěvkem. Pánev má měřit tvůj gynekolog a údaje zapsat do průkazky, pokud tak neučinil, asi to v porodnici brali tak, že je to ok.

 
Verun83
Kelišová 5581 příspěvků 69 inzerátů 14.01.13 10:26

Hlavně, že je vše v pořádku, ale taky mi to přijde divný. kdyby byla vidět už hlavička, tak by ho vytáhli a nedělali císaře. a 3,5kg není zas takovej obřík. já vážila skoro 4kg a jsou teda i větší děti. :think:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 14.01.13 10:30

Zajímavé… možná si to trošku spletla.. tím jak si byla vynervovanná a zmatenná… každopádněhlavu vzhůru.. ano i já sem po sekci a je pravdou doporučují se 2 roky než začneš podruhé těhotnět… ale že by muselo jít i druhé sekcí není pravidlem… pokud by další mimčo bylo menší nechají tě rodit přirozeně…

 
medvidek  14.01.13 11:12

@Timinka Jak jsi na to přišla, že má pánev měřit gyndr? Mě jí neměřili nikdy a mám ty děti 4.

 
sophinka1  14.01.13 11:18

@medvidek ja jich mam 6 :jazyk: a meri jiz kol 20 tt

 
medvidek  14.01.13 11:20

@Timinka Koukám,že s každou z nás Dr zacházejí jinak :-) ;).

 
Gabika  14.01.13 11:34

Gratulujem k zdravému miminku!

Ale nemôžem sa nepozastaviť nad pár vecami. Vodu ti pretrhla Dr. cca o 13:00 a o 18:00 sa doktor zhrozil? Prečo? Za prvé, čo ti má kto čo prepichovať vodu, ruky by som doktorke za to zlámala (obrazne povedané), a za druhé, 5 hodín po prepichnutí vody že sa nerodí, to je ten doktor pri porode prvýkrát, alebo čo?
Už bola vidieť hlavička, a oni ťa vzali na cisára? Prečo? Keď už bola hlavička prakticky vonku, tak by predsa prešlo dieťa celé, nie? (nech žije bodový systém, za cisára dostane nemocnica viac peňazí, tak asi preto…)
Prečo ti dali malého až na 4. deň!!! :evil:
„Obrík“ so 3490g? No, priemerná váha dieťaťa je snáď 3500g, deti s váhou nad 4kg sa rodia normálne vaginálne, ale asi si tí doktori potrebovali toho zbytočného cisára nejako odôvodniť, že? (Ja som rodila 3700g dieťa normálne a doma…)

A na záver, súhlas, po takomto pôrode Motol už nikdy, to súhlasím…

 
markytka7
Kecalka 147 příspěvků 14.01.13 11:34

Je mi líto, že jsi měla tak těžký porod. Pravděpodobně jsi zažila blbou souhru okolností. Neboj se dalšího miminka a věř, že to bude lepší.
A na závěr: Já přivedla své dítě na svět v Motole a jestli budu někdy znovu těhotná, nezaváhám ani minutu a udělám vše pro to abych mohla znovu rodit v Motole.

Příspěvek upraven 14.01.13 v 11:38

 
quatruska
Ukecaná baba ;) 1709 příspěvků 14.01.13 11:52

Jak to čtu, tak jako bych to psalá já. jenom s tím rozdílem, že jsem do Motola jezdila celé šestinedělí na převaz a dranování jizvy.

 
bivinka
Zasloužilá kecalka 819 příspěvků 14.01.13 12:56
:kytka:

Příspěvek upraven 03.04.13 v 14:21

 
Hanka1
Extra třída :D 10941 příspěvků 14.01.13 13:00

Prumerna vaha novorozence je 3,5 kg tak ze je obrik bych netvrdila. Obrici bych brala nad 4 kg…

 
rajada
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 14.01.13 13:04

Taky jsem zažila císař, ale plánovaný kvůli KP, takže nevím, jak to chodí, když je akutní.. Ale co tady píšou holky, že pokud dítě je v porodních cestách, tak už by jima mělo projít, je pravda, mám několik kamarádek, jejichž děti musely ven zvonem, kleštěma a kdoví čím ještě, protože už prostě nešel udělat císař. Že ti neměřili pánev se ani nedivím, mi ji měřil gynekolog (resp. sestřička) a všechno psala do průkazky. Ale dělají to asi jak kde, též znám případy, kdy pánev nikdo nikomu neměřil a pak se divil, že to „nejde“.

Co se týče těhotnění po císaři, speciálně jsem se na to ptala svojí gynekoložky, protože my se začli o druhé snažit v momentě, kdy dceři bylo 8 měsíců (je pravda, že tak trochu tajně :) ) a doktorka mi řekla, že rok po císaři už se klidně můžeme snažit, že ta dvouletá lhůta není nikde psaná (spíš jak kterej doktor na to má názor). Ale samozřejmě záleží, jak dobře tě doktoři zašili, jak srostlá ta jizva je, jestli není někde ztenčená apod.

Ale teda, že ti dali dítě až po 4! dnech, to mě dostalo! Já dostala malou 5 hodin po porodu na kojení a už tak jsem nadávala, proč mi ji nepřinesli dřív. A chodit, že bych si pro ni jako přišla? Ani prd, nebyla jsem schopná si udělat ani culík, jak mě to břicho bolelo! Poctivě mi ji nosili, dokud jsem se nerozchodila.

Fakt přístup jako prase ve všech bodech, naštěstí už to máš za sebou :potlesk:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 14.01.13 13:17

@chelsea001 Záleží jak moc nízko je. Taky jsem měla CS a hlavička byla vidět.

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 14.01.13 13:36

Je mi moc líto, čím sis musela projít :hug: Snad jste si to špatné vybrali as už bude jen dobře

@Timinka Mně třeba pánev můj dr neměřil, měřili mi ji až v porodnici :nevim:

 
Lemonkas
Závislačka 4067 příspěvků 14.01.13 14:07

@rajada
Taky jsem teď tehu a jsem 14měsíců po cisari a vsichni doktori mi tvrdi, ze nejlepší je rodit ty 2 roky po císaři

Jinak nezávidím trable s jizvou :(

 
Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 14.01.13 14:26

Tak pánev by měli měřit až v poradně v porodnicic. během těhoteszví se pánev ještě trochu povoluje a miminko taky ropste až do porodu.. takže směrodatný poměr velikosti pánve a miminka je zřejmý až před porodem…

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 14.01.13 14:48

Tak pánev mi meřili na gyndě a vše v pořádku, sem hubenour a dlouhán a malej měl 3690 a 50cm.Je mi líto že ti to tahkle dopadlo a musiš jezdit na výměnu drénu. Snad ti to miminko vynahradí :kytka: :kytka:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 14.01.13 14:51

Nerozumim jedné věci a to když byla vidět hlavička bylo dítě v porodních cestách takže císař není možný! musí se pak použít už jiné metody. U mě třeba kleště, ale spoustu dr říká zatlačte už vidím hlavičku i když jí nevidí aby rodičku stimulovali k tlačení :lol:

A s tou pánví mě v obouch porodnicích řekli že rozměry pánve se dnes už neměří proto že to nemuže zaručit ani vyvrátit pruběh porodu ;)

Příspěvek upraven 14.01.13 v 14:52

 
Baruna123456  14.01.13 16:17

Hlavně gratuluji ke zdárnému konci. Mně pánev nikdo neměřil, ani váhový odhad dítěte nikdo nedělal. Ani žádná z mých kamarádek nic takového neměla. Naposledy odhad váhy ve 20 tt a pak už šlus a v průkazce ani ň o pánvi. Nakonec jsem měla taky akutní SC a těším se na další, ty nervy s hrabáním x lidí do mě, snahu nacpat malému sondy na hlavu a do toho stahy a „zkuste být v klidu“, už nikdy víc. Jizva se Ti zahojí, ale muselo to být něco teda :(

 
verukucerka
Nováček 1 příspěvek 14.01.13 16:28

Určo jsem to nespletla, pánev mi měřil můj gynekolog ale vnitřní rozměr je prostě malinkej :) ano už viděli hlavičku, říkal že má málo vlásků po manželovi, je do hola :) tlačila jsem hodně to mi věřte ale prostě se tam nevlezl :)

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 14.01.13 16:35

Moc nerozumím tomu, že bylo vidět hlavičku a přitom malý nemohl projít pánví. Pokud byla vidět hlavička, tak už musel pánví projít, ne?

 
reserved
Nováček 10 příspěvků 14.01.13 18:09
skoro stejný

Zažila jsem si skoro stejný porod… :( zkoušela jsem také tlačit, ale kvůli sníženým ozvám malého se nakonec také jelo na sál. Prcek měl 3900g a 53cm.Ve finále mi řekli že mám úzkou pánev, měla jsem preeklampsii atd.No, když jsme se ptali, proč tohle nikomu nepřišlo divné už před plánovaným vyvolání porodu, nikdo nám nedokázal odpovědět. A to jsem každý týden docházela do rizikovky kvůli cukrovce.
V březnu to bude 2 roky a já pomalinku začínám uvažovat o druhém..ale opravdu velmi pomalu :D tak ať se ti daří a brzo zapomeneš

 
hankamisa
Kelišová 7305 příspěvků 14.01.13 19:48

Tak to na tom jsi podobně ale trochu lépe. mě zjistily, že mám uzkou pánev až při třetím těhotenství, kdy se nový dr. zajímal o předešlé porody. v prvním těhu to dr. neřešil, při druhém těhu dr. spolíhal na toho z prvního těhotenství, že to kontroloval. až ten při třetím těhu chtěl zjistit kde je chyba a co bylo příčinou nezdařených porodů. do té doby to nikdo neřešil. takže jsem měla první dva vyvolávané porody v 41tt ukončené akutní sekcí. dítě větší jak 1kg bych nikdy neporodila.

 
qwenny
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 14.01.13 20:17

Predne gratuluju k miminku… Porod jsi teda mela prisernej :? Ale cas to spravi :-)
Ja jsem rodila v Motole pred dvema roky a nemuzu si absolutne na nic stezovat!!! Pokud se zadari druhy mimi, tak pujdu zase tam :palec:

 
oukidouki  14.01.13 20:20

Mně moje Mudr. měřila, řekla mi, že budu mít super porod, vše probíhalo skvělě a rychle, ale…malá nesestupovala, a když konečně porodní asistentky zavolaly lékaře, tak ten se jen rozčílil, že to není vůbec na normální porod a začal frmol - akutní císař…no byla jsem za to moc vděčná.

 
feésM
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 14.01.13 20:25

Před necelým měsícem jsem zažila podobný porod. 20.12. jsem dostala tabletku na vyvolání a 21.12. se nám malá narodila císařem - také jsem jí nedokázala vytlačit. Měla 3820g a doktor mi řekl, že je sice o něco větší, ale ne zas nějak moc veliká, ale to je jedno. Jen k tomu císaři, když je hlavička v porodních cestách - mě při tlačení povzbuzovali, že vidí černý vlásky, že jich tam sice není nějak moc, ale plešatý miminko to nebude. A i tak jsem rodila nakonec císařem (a s těma vláskama měli pravdu). Ptala jsem se na to potom doktora, protože jsem měla také zafixováno, že jakmile je mimi dole, tak už císař není možný a prý je možný dokud není hlavička třeba už z části venku. Kleště taky prý klidně mohli použít, ale riskuje se tím poškození hlavičky miminka a prý to rodičku i hodně potrhá, tak je lepší přejít k sekci. Jen mám jizvu hodně nízko v kalhotkách.

A autorce moooc gratuluju k miminku :kytka: Ale jak tu už taky zaznělo, mě byla poskytnutá informace, že další mimčo budu moct porodit i normální cestou, ale máme si na to 2 roky počkat (ale upřesňovali, že za 2 roky se může narodit, né že máme tak dlouho čekat na snažení). :hug:

 
handulinda
Echt Kelišová 9378 příspěvků 14.01.13 20:41

Gratuluji k miminku :hug: :potlesk:

Mně to jenom připomíná trochu jeden deníček, který tu byl před nedávnem smazán :mrgreen: netvrdím, že součásná autorka je i ta předchozí, to rozhodně ne!!!

 
Maia22
Závislačka 3089 příspěvků 14.01.13 21:49

No teda :cert:,já jsem taky rodila v Motole císařem dvojky, měla jsem zánět zase před porodem a neléčili mi ho a ani mě nehospitalizovali, porodila jsem ve 30+2,pak léčily prcky i mě taky říkám Motol už NIKDY! Rodit jsem šla s tím že to kluci nemůžou přežít a korunu tomu nasadili když propíchli při klystýru jednomu střevo a musel na revizi, jakej já jsem měla strach to se nedá popsat, ale mají štěstí že to dobře dopadlo :cert:

 
Mobidick
Závislačka 3238 příspěvků 14.01.13 22:23

Gratuluju k miminku, koukam ze se tu do tebe kazda pousti :D verim ze to byl tezky porod a je super ze to beres s nadhledem a optimisticky. Me merili panev scanem, a rodila jsem sekci podle doktoru obrika 3,8 :mrgreen: krasne materstvi :kytka: Jsi statecna

 
Anonymní  14.01.13 23:14

Mě měřili pánev při nástupu do nemocnice, rizikové těhotenství, musela jsem tam poslední měsíc ležet a rovnou mi řekli, že pokud bude mít miminko 3,5 a víc kg tak ho přirozeně neporodím, že tak velkou pánev nemám

 
Alenaxxxx
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 15.01.13 06:42

Rodit v porodnici, kde dítě přinesou za 4 dny bych fakt nechtěla. Císaře umí všude a někde je i lepší přístup.
Pánev mi měřila moje doktorka, obě hodnoty se píšou do průkazky.

 
Mishka85
Ukecaná baba ;) 1442 příspěvků 15.01.13 07:32

Já jsem byla taky na sc (pro hypoxii plodu) a původně to byl vyvolávaný porod - byla jsem na 4.5 prsty a doktorka říkala, že už cítí vlásky, přesto, že ještě nebyla prasklá voda, takže bůhví, jak je to s těma výrokama doktorů. Možná tu tvou hlavičku jen cítili, ne viděli. Po operaci na JIP mi malou donesli po dvou hodinách a pak pokaždé po 3 hodinách na zkoušení kojení (jakože to ještě nešlo, ale aspoň jsme stimulovali). Malou jsem měla pak na normálním pokoji celou dobu, nechápu, jak tě mohli nechat zkoušet kojit někde na chodbě, to je děs teda a už vůbec se mi nelíbí, že ti malou dali tak pozdě, po 4 dnech!.
Pánev mi neměřil buď nikdo nebo o tom ani nevím.

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 15.01.13 15:18

Prosim te tobe nikdo nepomohl rano vstat a do sprchy??? to se tak dela, co kdyby jsi sebou sekla?? ja mela co delat s oporou pak nekam jit. To je desne chovani nekde fakt! :cert:

 
Mamango
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 15.01.13 18:12

Tak to mě celkem vyděsilo, mám tam za pár týdnů rodit císařem… :(

 
sexberi
Závislačka 2955 příspěvků 16.01.13 15:40

Pánev měří gyndař, resp. v mém případě sestřičky a měří se jen jednou pokud máš při dalším těhu stejného dr. Údaj už má u sebe uveden. Výsledek se zapisuje do průkazky.
a já jsem už po dvou císařích a doba než jsem otěhotněla s druhým byl rok…bylo mi to tak dovoleno…rok po předchozím císaři se můžete snažit…vše probíhalo v pohodě…druhého císaře jsem chtěla, ale věděla jsem, že když to půjde normálně tak to taky přežiju. A u prvního jsem taky měla komplikace…porod v jedné poloze a malej ztrácel kyslík…

Hlavní je, že vše dobře dopadlo…gratuluji

 
EllaKouskova
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 26.07.13 20:07

Kamaradka mela cisare a maly mel 2650 mela zzkou panev

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Určitě porodíte dřív


Reklama