Letní miminka 2004 - č. 42 - Pripravujeme 1. narodeninovú párty!!!
- Ostatní
- schamka
- 15.06.05
- načítám...
- Sledovat eMimino.cz
Ahoj holky & deťúrence! Tak Daninko spí a ja mám teda 30minút na to, aby som zosmolila tento denníček, na ktorý som sa vlastnoručne prihlásila ;o) Missorka má dejavu, ale aj ja mám dejavu. ;o) Udrelo u nás leto a ja som presne tak ako pred rokom aj dneska vešala vonku prádlo Daninkove vecičky. Zatiaľ čo pred rokom Daninko niečo mudroval v mojom brušku, dnes sa mi tam motal a pekne mi pomáhal (biele bodynká vytiahol na chodník a trávu ;o).
A tak už je tu zas leto a to znamená, že letné miminká majú rok!!! Priznám sa, že mi ten rok šialene ubehol, ale na druhej strane, už si len veľmi ťažko vybavujem tie dni, keď sme Danka nemali. Veľmi veľmi veľmi sa na Dankove prvé narodeniny teším a vlastne sa už tak trochu chystám (ako na svadbu, že? ;o)
Takže:
1. mám napísaný zoznam vhodných darčekov - toto je úplne jasné, že darčekmi som sa začala zaoberať ako prvými. Niekedy mám pocit, že tie hračky robia väčšiu radosť nám s Pavlom ako Dankovi (smetiarske auto k MDD určite ;o)
Máme tam (možno vás inšpirujeme, ale sú to v podstate samé klasické veci):
- samozrejme odrážadlo (musí mať pod sedadlom úložný priestor, aby sa dali voziť kocky po izbe, tak ako sme to robili so sestrou),
- autá alebo hocičo iné, čo má kolesá, pretože tie sú momentálna Dankova veľká láska (prepáč, Anie ;o),
- vkladacie puzzle
- detský telefón (najlepšie, ak by ešte aj nejako svietil alebo blikal, lebo „žiža“ je v rebríčku popularity hneď za kolesami)
- županček (nebude sa predsa ročný chlap sušiť v osuškách pre malé miminá)
- klopkacia doštička - také kolíky na doštičke, do ktorých sa mláti kladivkom, a keď sú všetky zatlčené, tak sa to jednoducho obráti a môže sa búchať ďalej (až kým mi budú nervy vládať)
- loptičky, aké majú v detskom kútiku v IKEA (hehe, teraz to vyzerá, ako keby sa mi zdal ten chaos, čo máme doma, príliš malý)
- nejaké oblečenie (najlepšie niečo pekné a zúradné, v čom by mohol ísť Danko na krst)
2. dumám nad tým, ako to tu vyzdobíme. Keď sa Danko narodil, bolo veľmi horúco a ja si nejako vôbec nepripúšťam, že by na jeho 1.narodeniny mohlo byť škaredo. Takže budeme vonku na našej piadizáhradke a budú tam balóny a vlajočky. Rozložíme plážový stan a napustíme bazénik. Perfektné by boli aj vrtuľky, ale ktovie či si o mne Pavel nepomyslí, že už mi moc preskakuje ;o)
3. Jedlo. Základnom je čo? Samozrejme, narodeninová torta. V denníčku č.40 som písala „kvázi-recept na 1.narodeninovú "tortu"":[https://www.emimino.cz/modules.php?…]. Minule som to skúšala a bolo to fajn - také ľahké a osviežujúce ;o) Okrem toho by som chcela spraviť zeleninovo-syrové špízy, cestovinový šalát (s fetou a olivami - už teraz sa mi zbiehajú slinky!), nejaký jogurtový dip a k nemu slané paličky z LIDLu (minule sme ich s Pavlom doslova zožrali) a nejaké grilované mäsko. Zo sladkého (okrem tej "torty“) samozrejme zmrzka a chcela by som aj vyskúšať túto ovocnú polievku:Polievka z červeného ovocia (dezert pre 4 osoby, príprava 35minút + chladenie)Ďalšia vec, čo ma v tom časopise, z ktorého je polievka, nadchla, sú ľadíky do nápojov. Do formičiek na ľad dáme do každej kocky jahodu, malinu alebo podobné drobné ovocie, zalejeme vodou a dáme zmraziť. Na obrázku to vyzerá fest pekne ;o)400g malín
400g jahôd
4 polievkové lyžice želírovacieho cukru
400g miečaného ovocia (maliny, jahody, ríbezle, černice, čučoriedky/boruvky)
4 kopčeky zmrzliny (napr. vanilkovej)
na ozdobenie lístky mäty alebo 4 tenké plátky citróna400g malín a 400g jahôd umyjeme a spolu so želírovacím cukrom privedieme do varu. Pravidelne miešame.Keď sa cukor rozpustí, hmotu prepasírujeme cez sitko. Pyré prikryjeme fóliou a necháme vychladnúť. Medzitým si očistíme miešané ovocie, jahody prípadne prekrojíme napoly. Ak je pyré príliš husté, prilejeme k nemu trochu studenej vody a zamiešame. Rozdelíme na 4 hlboké taniere, posypeme miešaným ovocím, navrch dáme kopček zmrzliny. Ozdobíme mätou alebo plátkom citróna.
Tip: prekvapivý efekt dosiahneme, ak vrch „polievky“ posypeme trochou čerstvo zomletého čierneho korenia (takto to tam píšu!)
Tak čo, zbiehajú sa aj vám slinky? ;o)
4. Koho pozvať. Máme odeťovaných známych, takže to bude fajn. Máme aj jedných neodeťovaných a nad nimi dumám. Bojím sa, že sa budú nudiť. Navyše sú tak trochu z iného súdka ako tí odeťovaní a nie je to tými deťmi. Ale to sa ešte uvidí - veď 23.júla nie je zajtra ;o)
Tiež by som chcela vyrobiť nejaké pekné pozvánky - asi s fotkou, keď sa Danko narodil a dnes - ale to asi ostane len v rovine snenia, pretože toľko času nemám. No príšerne som namotaná na tie scrapbooky, tak úplne flintu do žita nehádžem…
Tak toto momentálne zamestnáva moju hlavu ;o) Chcem aby to bola krásna oslava a aby v strede pozornosti bol malý oslávenec (aj keď si to nebude v budúcnosti pamätať).
A ešte pár slov o nás. Nastali nejaké dosť veľké zmeny. Danko sa pustil do náramného opakovania. Najprv po tatovi začal opakovať „posúvanie“ vody vo vani. Včera, keď som mu prstom ukazovala auto, začal aj on ukazovať tým svojim malým prstíkom. Keď cmuknem, tak začne cmukať tiež. Ale na líčko mi cmuknúť nechce, potvora! ;o) Tata videl, ako stavia vežu z tých tvarov do vkladačky, a keď sme mu dali kocky, suverénne postavil vežu z dvoch kociek. Občas sa mu podarí aj z troch. Valili sme naňho oči, ale on nás ešte viac prekvapil - niektoré jednoznačné tvary (hviezdička) dokáže už do tej vkladačky vopchať. S inými mu musím pomôcť a ukázať kam to má dať, ale máme dve rôzne vkladačky a machruje s oboma! Je to skrátka náš malý génius. ;o))))))) A to som už mala obavy, lebo zvieratká nenapodobňuje, pá-pá nemáva, nehrá sa „Kde je?“ a podobne.
Včera sme boli nakŕmiť starým chlebom kozy, sliepky a daniele, čo sú tu neďaleko nás v takej ohrádke. Danko konečne nechal kolesá kolesami a kukal na tie zvieratá, smial sa na ne, dokonca jedna koza mu oblizla ruku, ako ju strkal cez plot (záhul na alergie).
Ako som už písala, kolesá sú u nás teraz veľmi v trende a je jedno aké (už sa chniapal aj po kolese na našom smetiaku/popelnici!). Najradšej ale má špinavé kočíkové alebo regulátor hlasitosti na našom stereu (preto je už hádam aj 2 mesiace vytiahnuté z prúdu).
Práčka je tiež obľúbená, dnes do nej strčil hlavu (presne tak, ako mal vo fotogalérii kedysi Delfínek z jarných mimi foto)
Skrátka je s ním teraz strašne veľká sranda! Aj keď niekedy som už úplne vyfľusnutá z toho, ako musím mať stále oči na stopkách a furt robiť „Danko, no-no“ a brať ho od nebezpečných vecí.
Ak ste sa dočitali až sem, tak vám blahoželám! ;o)
Ešte chcem napísať, že Petra, stále na vás myslím a veľmi veľmi držím palce Danečkovi palce!! A ako je na tom Cibulka so Šimonkom? Dúfam, že už je dobre, tiež vám držím prstíky!
Tak sa majte pekne a veľa píšte do denníčka ;o)
Páááá!
schamka a Danko(bez 8 dní 11 mesiacov)
Přečtěte si také
„Zničili jste mi budoucnost.“ Tohle nám syn řekl po přijímačkách
- Anonymní
- 26.06.26
- 2138
Věděla jsem, že nepřijetí na vysokou školu syna zasáhne. Nečekala jsem ale, že místo zklamání přijde vztek. A že za svůj neúspěch začne obviňovat nás.
Muž chtěl třetí dítě, já už ne. Vyřešila to za nás až jeho vážná nemoc
- Anonymní
- 26.06.26
- 1252
O třetím dítěti jsme se začali bavit ve chvíli, kdy jsem měla pocit, že konečně zase začínám dýchat. Děti byly větší, nocí ubývalo, život se pomalu skládal do nějakého rytmu. A právě tehdy přišel...
Vydělávala jsem víc než manžel. Rodičák mě ale srazil na úplné dno reality
- Anonymní
- 26.06.26
- 939
Ještě pár měsíců před porodem jsem měla pocit, že máme s manželem věci nastavené fér. Oba jsme pracovali, já dokonce vydělávala o trochu víc než on. Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela jako nad něčím...
Doma máme klid, děti a účty. S jiným mužem jsem si vzpomněla, že jsem žena
- Anonymní
- 26.06.26
- 738
Doma nemáme hádky, křik ani velké drama. Máme funkční manželství, děti, účty a každodenní provoz, který navenek vypadá úplně normálně. Jenže mezi mnou a manželem už dávno není blízkost, touha ani...
Jsem jeho milenka a chřadnu čekáním. Bojím se, že ženu nikdy neopustí
- Anonymní
- 26.06.26
- 489
Už tři roky miluji ženatého muže. Tvrdí, že jeho manželství je dávno mrtvé, že se mnou zažívá něco, co nikdy předtím nepoznal, a že chce být jednou se mnou. Jenže pořád neodchází. Říká, že ho s...
Snoubenec mi roky tajil, že platí nájem své bývalé partnerce. Asi nechci svatbu
- Anonymní
- 25.06.26
- 1868
Do svatby nám zbývalo jen pár týdnů a já se těšila, že už máme to nejnáročnější za sebou. Místo radosti z blížícího se velkého dne ale přišel šok, po kterém jsem začala přemýšlet, jestli svého...
Našel si jinou. Ale já musela vysvětlit dvouleté dceři, proč už s námi táta není
- Anonymní
- 25.06.26
- 1114
Když mi manžel řekl, že se zamiloval do kolegyně z práce, mojí první reakcí nebyl křik. Ale uzavření se do sebe. Totální zděšení, co bude následovat. Dceři byly pouhé dva roky. Hrála si ve své...
Je mi 38 a chci dítě. Výsledky testů mě ale šokovaly: Jsem prý v přechodu!
- Anonymní
- 25.06.26
- 1123
Celý život jsem žila v přesvědčení, že na všechno je dost času. Nechtěla jsem v pětadvaceti zapadnout do stereotypu plenek, vaření a mateřské dovolené. Chtěla jsem nejdřív něco dokázat. Vybudovala...
Zhubla jsem z velikosti 48 na 38. Manžel mě ale přestal chtít
- Anonymní
- 25.06.26
- 1110
Dřív jsem nosila velikost 48, měla velká prsa, měkké břicho, výrazné boky i stehna. Takovou si mě manžel vzal a taková ho přitahovala. Jenže já jsem změnila životní styl, začala se hýbat, zhubla na...
Jsem matka, která si užívá noční život. Sousedé mě řeší víc než vlastní život
- Anonymní
- 25.06.26
- 904
„A to jako necháš dítě doma a jdeš se bavit?“ řekla mi sousedka přes plot. Neřekla to nějak útočně, spíš zvědavě... A dřív by mě to možná i zranilo, ale teď už ne. Jsem dál. A necítím potřebu se...