Love daddy

Venku poletuje sníh, děti spí a mně hraje Michael Bublé a jeho vánoční songy. Hlava plná myšlenek, ale jen jedna se tlačí víc a víc dopředu. Je to myšlenka na tebe, tati.

Už to bude 2,5 roku, co jsi odešel. Mně to ovšem přijde jako včera. Není dne, kdy bych si na tebe nevzpomněla. Kdy bych si neřekla, jak bys to asi udělal, co bys řekl, jak by ses tvářil.

Hřbitovu se vyhýbám jak čert kříži. Víš, že to tam nemám ráda. Chodím za tebou sporadicky a děsně mě to mrzí, ale to, co tam cítím je tak silné, že mě to vždy srazí na kolena. U tvojí fotky stále hoří svíčka, která symbolizuje, že jsi tu s námi.

Potřebovala bych se někomu vyplakat na rameni, vypovídat a zasmát se od srdce. To šlo jen s tebou. I přesto, že manžel tě skoro ve všem nahradil, není to můj hrdina na bílém koni. Tím jsi byl a budeš jen ty.

On je bezvadný táta. Řekla bych, že na stejné úrovni jako ty, a proto doufám, že naše děti nikdy nepoznají tu prázdnotu, kterou prožívám já, a pokud, tak až ve starším veku. Byl jsi tak mladý a plný sil.

Cely rok se umím držet a plakat jen sama v soukromí, jakmile ale přijde prosinec, měsíc, který miluju, a chci udělat krásné Vánoce svým dětem, je mi tak nějak až moc smutno.

Večerní procházky s tebou mi tak strašně chybí, že se chodím procházet sama. Chodím uličkama, kde jsme chodili spolu. Cítím, že na mě dohlížíš, ale to nestačí. Mít tak návštěvní hodiny. Mít tak možnost tě obejmout.

Nikdy jsme se neloučili, protože jsme věděli, že se uvidíme. Byla to chyba. Chtěla bych ti dát sbohem, ale nejde to. Opět mi na stůl kape slza. Ta slza, kterou bys nechtěl, abych ronila, ale jinak to nejde.

Blíží se Vánoce, a tak ti tam nahoru přeji krásné Vánoce v kruhu přátel a rodiny, kteří se vydali vstříc hvězdám. Mám tě ráda, tati…

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
Anonymní
9.12.16 00:14

Deníček mi vehnal slzy do očí.. sama mám tatínka už přes dva roky v kómatu a nikdy už se nebrobere :,( Každý den na něj myslím a teď je ten smutek ještě víc intenzivnější když se mi v říjnu narodil syn - vnuk, kterého si tak přál a kterého nikdy nepozná :,( Posílám hodně sil :hug: Navždy nám tatínci zůstanou v :srdce:

 • Nahlásit
9.12.16 03:58

Přečetla jsem tvůj první denicek o tatinkovi a je mi to moc líto. 46 není žádný věk. :( Mému je už 57 a nedokážu si představit, že by zemřel. :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
291
9.12.16 05:58

Tvůj tatínek udělal krásnou věc a ta je že ti byl skvělým otcem. Předal ti tím hrozně velký dar - protože ty teď víš jaká může být láskyplná rodina, jak může být krásný vztah dítěte s rodičem. A ty tak budeš žít a budeš tenhle dar užívat ve své vlastní rodině. Zkus se mezi slzama usmát a poděkovat mu. :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
9.12.16 06:53

Mně táta umřel, když mi bylo 19. Jemu bylo 60. Nevýhoda starých rodičů. Je to už 12,5 roku a pořád mi chybí a asi nikdy nepřestane. Zvykla jsem si, že není, ale je mi po něm smutno. chtěla bych, aby se poznal s mými dětmi. Byl by nejlepší děda.
Nejvíc mě štve, že umřel nečekaně a náš poslední rozhovor byla hádka.

 • Nahlásit
2838
9.12.16 07:09

Anonymní v 6:53 : To zase nebyl tak starý tatínek, měl Vás v 41 letech, spíše zemřel příliš brzy…

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
9.12.16 07:58

Taky mi ukápla slzička… Můj tatínek taky umřel nečekaně a ještě bohužel v době, kdy jsme se nestýkali. Prý se mu udělal nějaký flek na noze, šel na polikliniku, a už se nevrátil. Je to strašně složité… Dozvěděla jsem se to až zpětně od jedné známé. O to je to horší. Měla jsem tenkrát poslat radši do pekel mého tehdejšího partnera, stejně to tak pak dopadlo, a ne se vykašlat na svého tátu. Byla jsem hloupá a teď mě to moc mrzí. Hrozně moc bych chtěla tátovi vše vysvětlit, ale bohužel už to nejde… Často na něj vzpomínám, stejně tak, jako zakladatelka. Obzvlášť teď na vánoce.
Už zase přes slzy nevidím. Tak končím. Omlouvám se za anonymitu, často sem píšu pod svým nickem, ale toto chci nechat v anonymitě.

 • Nahlásit
748
9.12.16 08:15

Děkuji Vám všem :) komentare od vas mi dodali trosku sil ze v tom nejsem sama.Moje deti zazivájí neskutecny nával lásky jak ode me tak od manzela. A presne jak jedna z vás napsala vyhovávam je ve stejnem duchu jako me muj tata.Asi pro kazdou z nás byl tata takovy maly buh ke kteremu holcicky vzhlizi. Říká se že holcícka je tatinkova chlapecek maminky no muzu potvrdit ze u nas to tak funguje. Nase deti nás miluji ale kdyz se zeptam dcery zda pujde semnou do obchodu nebo bude doma s tatou vybere si tatu. Sampozrejmne me to mrzi ale pak si vzpomenu na sebe a hned vim ze to pouto mezi nima je tak silne jako pouto co jsem mela já s se svym tatou :srdce: :srdce: :srdce: Vám všem chci take poprát krásné vánoce plne sil a co nejmin slz a smutku. Urcite tu kazda máte pro koho byt stastna a usmevava. Jeste jednou moc dekuji za komentare :) :srdce: :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
9.12.16 11:26

Mě tatínek taky odešel dneska je to přesně rok :,( denně na něj myslím. Svoji první vnučky už se nedočkal ani nevěděl že to nakonec bude holčička (já jsem chtěla překvapení). Čišila z něj tak upřímná radost když se to dozvěděl tak strašně moc se těšil byla jsem v 5 měsíci když odešel :,( já mám celkově na prosinec hroznou smůlu :,(

 • Nahlásit
Anonymní
9.12.16 11:33

@Chrupka20 je mi velice lito že jste přišla o tatínka, mela jste s ním krásný vztah a mužete vzpomínat, můj táta žije, ale poslední roky se zajímá hlavně o svůj osobní život, jednou až dvakrat do roka si zavoláme aby se neřeklo a jemu to tak stačí, žije si spokojene se svoji přitelkyni a nějak se nestará, ani o me, ani o segru, ani o vnoučata, takže se srdíčko rozklepalo dojetím a přaním, abych tohle co vy se svým tátou prožila, hodně síly, krásny vzpomíny a příjemny Vánoce :srdce: :hug:

 • Nahlásit
748
9.12.16 11:40

Tatinek se taky nedockal zemrel 23.5.a dcera se mi narodila 17.6 na jeho svatek :) byl to osud… :(

 • Nahlásit
 • Zmínit
cathrine025
9.12.16 13:15

@Chrupka20 Teda, deníček mě rozbrečel :( Mě umřel tatínek nečekaně před rokem. Za 14 dní jsem zjistila, že jsem těhotná, bohužel se to nedozvěděl. Těhotenství bylo hodně rizikové, ale Maty to nakonec zvládl, narodil se sice o něco dřív, ale shodou okolností v den, kdy se naši potkali a navíc ve stejném znamení jako taťka, 5 dní před jeho narozeninami. Věřím na osud a na to, že dědeček držel nad Matýskem ochrannou ruku :)

 • Nahlásit
264
9.12.16 13:37

@Chrupka20
I já bohužel patřím k těm, kterým tatínek nečekaně odešel dřív než musel. Bylo mu 48, mně v té době 19 a letos to bylo už 20 let. Hrůza, jak to utíká.
Nedožil se ani jednoho ze svých třech vnoučátek. Bráchovi se narodila dcera ve stejný den, jako se narodil i taťka. Bereme to tak, že ji tam seshora opatruje, ale to určitě všechna vnoučátka. Jsem teď podruhé těhotná a deníček mě zasáhl o to víc. Tatínek mi chybí pořád stejně, ale život musí jít dál, tak to prostě je :,(.
Přeji vám všem krásné Vánoce s vašimi blízkými a se vzpomínkou na ty, kteří už bohužel nejsou s námi :srdce: :hug:.

 • Nahlásit
 • Zmínit
9.12.16 13:40

To je smutný ale krásný deníček..měla jsi velké štěstí na správného tátu a on jistě na správnou dceru :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
9.12.16 17:38

@Chrupka20 jestli to byla reakce na mě tak přesně vím co cítíte taky to tak cítím :srdce: taky jsem měla s tatínkem výrobnej vztah, dýchala bych za něj :srdce: vám chyběl opravdu kousek nám trošku větší, ale nic to nemění na tom, že se těšili na svoje vnoučátka :srdce: občas si říkám že je to nefér lidé kteří mají to možnost, že jejich rodiče vidí jejich děti růst, smát se a prostě všechno si toho neváží a prdí na to a my kteří by jsme o to stali tak tu možnost nemáme :(
Ach jo :(
Anonymní z 11:26

 • Nahlásit
Anonymní
10.12.16 12:20

Smutny pribeh… mo me mrzi ribeh lidi kteri odejtdou takk mladi… Me teda neumrel tatinek ale dcera 14.12. A bude to ted rok smutek je stale obrovsky a presne vas chapu… mam jeste jednu dceru abte davam maximum sve lasky

 • Nahlásit
603
10.12.16 13:30

Je mi hrozně moc líto, co prožíváš. Mně odešla máma, už je to sice hodně dávno, ale teď když mám malou, taky mě strašně moc mrzí, že ji nikdy nepotkala. Tak ráda bych si s ní povídala o mateřství, ukázala ji malou, jak žiju, jen ji objala… Přeju ti, aby sis vánoce hezky užila v kruhu svých nejbližších s vědomím, že táta na tebe seshora kouká a usmívá se. :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.12.16 23:23

Smutný, ale krásně napsaný deníček. Je vidět, že jste měli s tatínkem hezký vztah.

Příspěvek upraven 11.12.16 v 23:24

 • Nahlásit
 • Zmínit