Druhý trimestr

Těhotenství

Dlouhá cesta vedla k těhotenství a teď se mi zdá, že čas letí neuvěřitelnou rychlostí. Slíbila jsem pokračovani předešlého deníčku, tak tady je. :) Uvařte si kávičku, milé dámy, tohle bude na dlouho.

První trimestr, jak jsem už psala, proběhl tak, jak proběhl a já vstoupila ve 14.tt do druhého. Plná očekávání jsem doufala, že mi ranní nevolnosti ustoupí a já si to začnu užívat bez problémů. :) Konečně jsem mohla tu radostnou zprávu vykřičet do celého světa a s hlavou zdviženou jsem přijímala gratulace. Teda jen do doby, než jsem se dozvěděla pro mě zdrcující zprávu. Pár lidem jsem prostě ležela, jak se říká, v žaludku a i přesto, že jsme město (ale všichni se známe) se začaly šířit pomluvy a opovržení. Jak jsem si mohla ve svých 21 letech nechat dítě? Co jsem to za člověka? Vždyť sama je ještě dítě a nebude se umět postarat!

Spoustu takových narážek jsem poslouchala čím dál víc, od svého vlastního dědy. Tomu nejvíc vadí, že nejsem vdaná. Po 6 letech vztahu. :( Taky mě to mrzí, ale datum máme stanovené už 2 roky a jen čekáme, kdy padne 13.červen na sobotu, což bude příští rok. :)

Snažila jsem se pomluvy lidí házet za hlavu a nevšímat si jich. Já sama jsem věděla, jak co je. A ano, nechtěla bych dítě, kdybych neměla vlastní bydlení s přítelem, na které jsme si museli půjčit. Díky bohu nám hodně pomohla rodina, takže dluh není tak velký. Mám našetřené penízky a přítele, ve kterém mám obrovskou podporu.

Bohužel se to na mě začalo sypat a i když jsem se cítila líp, na miminko se těšila, přesto stres zapůsobil a já byla v noci převezena do nemocnice kvůli tvrdnutí břicha. Myslela jsem, že dostanu léky a šupem pomažu zpět domů. To jsem se osem šeredně spletla. Verdikt zněl zkrácený čípek a otevřená na dva prsty. „Slečno, buď se to rozjede a bude se jednat o potrat, nebo vám pomůžem a uvidíme, co zmůžem.“

V tu chvíli by se ve mně krve nedořezal. Jaký potrat? Vždyť tohle je moje miminko, moje všechno, můj život. Tehdy jsem si uvědomila, jak moc to dítě chci a jak musím být silná a obrnit se proti všem lidem, kteří nám to štěstí nepřejí.

Dostala jsemm okamžitě kapačky, nohy nahoru. Kupodivu přítel to nesl skoro stejně špatně jako já - a to říkal, že je chlap a on se nebojí. Bojí a moc, teď už to vím. P

Po týdnu, kdy jsem měla propíchané ruce a byla celá otlačená, jsem tak nějak už chtěla domů, ale věděla jsem, že zvládnu všechno, jen aby bylo miminko v pořádku. Všechno tam dole se dalo do pořádku a já začala dokonce cítit pohyby. Jen takové šimrání, ale bylo to úžasné.

Když mě v 18.tt pouštěl pan primář domů, ještě na mě hodil očko, zda bych chtěla vědět, co to bude. Tenkrát jsem byla v takovém rozpoložení, že mi to bylo jedno, ale stále jsem doufala, že to, co vidím, jsou kuličky. :) Hrozně jsem si přála chlapečka, a tak jsem mu řekla, že to stejně vím, že je to chlap, protože už teď si vybojoval hodně. Jaké bylo překvapení, když se na mě podíval, usmál se a řekl „Maminko, tak tohle nejsou kuličky, ale nefalšovaná pipinka.“ :D

Myslela jsem že padnu. Co? Holka? Nebudu tvrdit, že mi to chvíli bylo líto, ale vstřebala jsem to a začala se těšit na naší princeznu.

V den prospustky domů jsem se cítila jako znovuzrozená. Nemám ráda nemocnice, a tak jsem si myslela, že mě nic nerozhodí. Jenže to bych nemohla potkat opět pár nepřejících. Hned se mi vybavilo, co jsem si musela prožít a rázem mi bylo úplně fuk, co kdo říká. Pouhá závist!

Od té doby jsem měla nařízený i klidový režim doma, takže přítel mě obskakoval statečně. :D Výrobci zmrzliny ze mě musely mít radost a nejvíc prodejna Albert, která je nejblíž. :D Snědla jsem jí snad hektolitry. No hlavně že malé chutnalo.

Čekal nás velký ultrazvuk, ovšem kvůli pobytu v nemocnici se nám oddálil až na 22.tt. Ničemu to však nevadilo. Přítel tentokrát už měl přírodní barvu, šel odhodlaně se mnou. Stále totiž nevěděl, kdo ho to v noci kope do ruky, když mě chce obejmout. Paní doktorka byla opět úžasná a všechno nám ukázala. No a když došla řada na spodní část těla, přítel už to neydrzel a jen dodal: „Je to tam, je to holčička.“ :) Doktorka mu pogratulovala, že spoustu tatínku to nepozná. Nevím dodnes, jak to poznal, ale jedno vím jistě - nikdy se vlastně nevyslovil, co by si přál. No jednoznačně holčičku, tak se mu to splnilo. Druhé prej bude chlapeček, aspoň tak to má naplánované.

Po dlouhém domácím klidu jsem začala chystat výbavičku a dokupovat poslední věci. Vím, že se to nemá, ale co má člověk doma pořád dělat. Cítila jsem se dobře, rodina se začala těšit na princeznu a já stále víc a víc cítila pohyby a kopance. Musím říct, občas to zabolí. Už teď je vyčuraná jak mraky. Proč? Přijde na návštěvu kdokoli, ona se hýbe, ale když chci, aby to někdo cítil, přestane se kroutit. Jak naschvál. To ovšem neplatí u přítele, ten dojde domů, začnem si povídat a ta řádí jak černá ruka až do té doby, než si s ní začnem povídat a plně se jí věnujem. :)

Začalo mi růst bříško a já jsem čím dál tím pyšnější a čím víc můžu, tím víc ho dávám na obdiv. Ať si každý říká, co chce, my možná nebudem nejlepší a nejdokonalejší rodiče pod sluncem, ale pokusíme se jí slušně vychovat. Naučíme ji milovat a ctít a rozhodně neskončí v babyboxu, jak si některé chytré hlavy myslely.

Já věděla, že to nebude jendoduché, ale doufala jsem, že když už jsem si prvním trimestrem vytrpěla, tak druhý bude v pohodě. Užívám si každeho dne a neřeším zlé jazyky.

Teď vstupuju do třetího trimestru a už se nemůžeme té naší holčičky dočkat. Neuvěřitelně ji milujem a nikdy ji nikomu nedáme. Tatínek se chystá k porodu, takže jsme objednaní na přeporodní kurz. Uvidíme, jak dopadnem.

Všem, kteří si můj dlouhý, možná trošku zmatený deníček, přečetli moc děkuji. A příště? Příště už snad budem rodina a já budu moct popsat svoji představu a skutečnou tvář porodu. Hezký den. :)

Hodnotilo 29 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Teríís
Kecalka 407 příspěvků 14.03.14 07:02

Krásně napsaný deníček, a máš pravdu, z těch závistivých lidí si nic nedělej :kytka:

 
offi
Závislačka 2973 příspěvků 14.03.14 07:54

Me je taky 21,teda jeste mesic, ale neslysela jsem jedinou hnusnou vetu, za to jsem moc rada. tak se drz a ty kteri ti neprejou ignoruj a nestresuj se, ono se jim to jednou vrati. jinak gratuluji.

 
Chrupka20
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 14.03.14 08:03

Moc děkuji :) ja veřím že jednou je to přejde holt lidé jsou různí…

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 14.03.14 08:17

Kafe jsem nevařila, ale první část přečetla. Trošku nechápu tu nepřejícnost, myslím, že to tak chápeš jen ty. Prostě někdo řekne mladá, má čas na dítě. To ale neznamená že ti to nepřejí. Já jsem taky měla v tomto věku dítě, vím o čem mluvím. No a druhá věta o dědovi. Bože můj, je to starý člověk, za jeho mladí, když někdo někoho zbouchl, tak si ho vzal. No a tak se tě zeptal, co je na tom. Těhotenstvím jsme si tady prošly skoro všechny, takže pocity, stavy, někdy problémy známe. Jinak ti přeji zdravé dítě, užívej si stavu a neřeš prkotiny.

 
Chrupka20
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 14.03.14 08:23

@jenika1 Děkuji za nazor ale kazda to vidíme jinak :)

 
Aeklyn
Kecalka 431 příspěvků 14.03.14 08:26

Ahoj, držim palečky :) Ale nechápu ty nepřejícné :zed: mě bylo 22, když jsem otěhotněla a všichni to brali, že je to akorát, tak fakt nevim. Neřeš, je jsou to debilové :) Ty si užívej těhotentsví a těš se na miminko :) :D

 
Aeklyn
Kecalka 431 příspěvků 14.03.14 08:28

Ještě k tomu věku : Ber to jako já :D Až mi bude 45, budu už mít dospělé děti a přitom bude ještě pořád mladá :D

 
Chrupka20
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 14.03.14 08:29

@Aeklyn :) děkuji, už se to snažím házet za hlavu ale vypsat sem se proste potrebovala navic mi to prijde lepsi nez návštěva psychologa :)

 
mixlevpixle2013
Extra třída :D 11925 příspěvků 14.03.14 08:30

Moc krásně napsané, těším se na pokračování :-)

 
Aeklyn
Kecalka 431 příspěvků 14.03.14 08:31

@Chrupka20 No to urcite jo :)

 
Chrupka20
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 14.03.14 08:31

@Aeklyn přesně tak :) moji mamce je ted 40 a hrozně si to užívá že bude mit v rodine miminko a nebude ho muset rodit :D navic lepsí mlada ktera ma plno energie nez starsi uz zvykla na svuj klid…

 
Chrupka20
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 14.03.14 08:32

@mixlevpixle2013 děkuji… no pokračování to bude ale az zaverečné to už bude malinka na svetě :)

 
Batka
Kecalka 377 příspěvků 14.03.14 08:43

Hlavně si užívej miminko a na ostatní se vykašli :) Důležití jsou ti co z toho mají radost a vy. Ti co se rádoby starají stejně většinou řeší že je to buď moc brzo a nebo už pozdě, takže to hoď za hlavu a nestresuj se :lol: Přeju klidný zbytek porodu a hlavně zdravé miminko :kytka:

 
Ilonka007
Kecalka 327 příspěvků 14.03.14 09:42

Teda, hlavně že tě v tý nemocnici dali dokupy a všechno je OK… Jinak teda ty ignoranty, co ti to nepřejou fakt nechápu… Dřív už v 21 měly ženký druhý dítě a všem to přišlo naprosto normální. Tchýně mi třeba vyprávěla, že kvůli vysoký škole měla první dítě v 25 a byla v porodnici nejstarší… Jako, kdyby ti bylo 17 a bydlela jsi u rodičů, tak neřeknu… Ale takhle… Je to podle mě z jejich strany pouze závist… Z dědečkovi asi ne, ale ten spíš řeší to, že nejste svoji, což chápu. Když on byl mladý, tak to bylo nemyslitelné… Ale dědečka neřeš, až se malá narodí, tak na nějakou svatbu zapomene a bude rád za pravnoučátko… Přeji pohodový a rychlý porod :kytka:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 14.03.14 09:46

Preju klidny treti trim. a zdrave miminko :kytka:

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 35 inzerátů 14.03.14 10:39

Je to hrozný ta závist druhých. Vůbec nic neví a jen soudí a závidí…Vím to z vlastní zkušenosti. Dle jedné paní se zvláštními schopnostmi (nevím přesný název, pracuje s energiemi a je neuvěřitelné, co všechno dokáže vycítit), mám já i manžel lehké zdravotní problémy - vyrážky atd. A to vše kvůli závisti druhých. Přitom nechápu, co nám závidí-dluhy? Oni vidí jen opravdený dům a zrenovovanou zahradu, ale ať se tím užerou sami :cert:…Prostě ať chceme nebo ne, zloba druhých se na nás podepisuje…Přeji hodně sil a hlavně zdravé a šťastné miminko :kytka:

 
misulka113
Nováček 3 příspěvky 14.03.14 10:47

Hezké, já jsem se vdávala v 19 letech.. keco lídí mě byli ukradený, svýho manžela miluju, otěhotněla jsem v 20 letech, těd jsem ve 25 tt. Těhu si užívám, a nechápu proč bychom se neuměly postarat dítě :roll:? Jsme zajištěný. Je to směšný, spíš nejsem zastánce „starších“ matek…

 
maca36  14.03.14 10:59

Hodne stesticka a at to vse krasne zvladnete do stastneho konce :palec:
Z lidi si nic nedelej, ja prvni rodila v 19 a druhe kratce pred 38 :palec: a vsichni co maji debilni poznamky, jsou mi vis asi kde…
Duleziti jste vy jako rodina, ne lidi kolem

 
Reyne  14.03.14 11:03

Pěkný deníček :kytka:

 
snazilka11
Kecalka 178 příspěvků 14.03.14 12:05

Přesně tak jak tady bylo zmíněno, budeš mít 45, děti velké a pořád budeš mladá. Já mám 22 a doma tří měsíční(plánovanou) holčičku. A je to to nejlepší co mě mohlo potkat. Myslím, že věk je ideální, at si každej říká co chce. Přeju hodně zdravíčka vám oběma :hug:..a odpočívej, věř, že oproti tomu co tě čeká je těhotenství jen procházka růžovou zahradou :mavam: :kytka:

 
Chrupka20
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 14.03.14 12:26

Holky moc dekuji za podporu :) hned mam lepsi den když vím že v tom nejsem sama :)

 
Andy27
Závislačka 4538 příspěvků 14.03.14 12:42

Gratuluju, a at vam to hezky utece holky :kytka:

 
bube
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 14.03.14 12:50

@Aeklyn @Chrupka20 Je mi 44, dceru jsem měla v necelých 22, dcera též porodila v necelých 22 letech a já jsem „mladá“ spokojená babička ;). Takže držím palce a přeji všem hodně lásky. :kytka:

 
Aeklyn
Kecalka 431 příspěvků 14.03.14 13:02

@bube Děkujeme :)

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 14.03.14 13:38

Já jsem sice ve věku Tvé maminky, ale první dítě jsem rodila ve věku 22, ještě jsem studovala a poslední dítě jsem porodila ve 41 a zatím mi energie stačí. Všechno je individuální a každý má právo rozhodovat o svém životě sám. Držím palečky ať všechno dobře dopadne :mavam:

 
Janule34
Závislačka 4747 příspěvků 14.03.14 13:51

Tak teď moc nechápu jak je myšleno: lepší než starší, která má svůj klid. Vždyť nevíš co bude za 15,20 let. Já rodila ve 22 letech, teď je mi 37 a čekám taky miminko. a ten klid ty máš taky teďka, a ani nevíš do čeho jdeš :-D ten klid nebudeme mít ani jedna. a druhá věc je ta: že každý dítě je jiný. Já se nikdy při mateřský teda nehonila :-D měla jsem hodný děti. Tak uvidíme co nás čeká teď.
Přeju hodně štěstí

 
Janule34
Závislačka 4747 příspěvků 14.03.14 13:52

@TerezkaaD tak já rodila ve 22, 30 letech. a čekám miminko i teď ve 37 letech. a čím jsem byla starší, tím jsem si přišla trpělivější a víc jsem si to užívala. tak za mě.

 
PetraPiranha
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 14.03.14 14:30

Přesně tak závistivců je všude dost a nepřejících snad ještě víc. Nemyslím, si že se dá hodnotit dobrý rodič podle věku ale podle toho, jak se chová ke svým dětem. Já to vidím u nás na vesnici samý drby a klepy, kdyby mělo být podle keců všech, tak mám doma snad už pět dětí :-D. Pomalu, co půl rok jsem se od někoho dovídala, že čekáme druhého potomka :-D. No aspoň, že se z těch keců ještě nevyvinulo, že jsem byla na potratu. Opravdu někteří lidé si nevidí do huby. Takže to chce klid a nohy v teple :kytka:. Už se těším, až nám sem písneš, že se malá narodila :-). A kdy máš termín? Já už 14.4. a taky se moc těšíme, až budeme mít mimčo v náručí :-).

 
2468
Závislačka 4981 příspěvků 14.03.14 14:53

Vyprdni se na lidi! Je to tvůj život a každý je svého štěstí strůjce. Pokud jseš šťastná, tak si to nenech nikým a ničím pokazit. Je mi 21 a jsem v 18 týdnu. Jsem hrozně šťastná a řečičky mě vůbec nezajímají. Je to můj život a já to tak chtěla. S přítelem jsme dlouho, koupili jsme si dům se zahrádkou, plánujeme svatbu a v srpnu se nám narodí rošťák/rošťanda. Neuvěřitelně se na ní těšíme a když má někdo řečičky, tak se vždycky směju a říkám jim, že až mě bude 35, tak budu ještě mladá a „krásná“ a budu si užívat života a ostatní teprve budou rodit..

Je to každého věc kdy má děti. Důležité je, že se o ně dokáže postarat a miluje je! Hodně štěstí a ať je všechno v pořádku :hug:

 
Janule34
Závislačka 4747 příspěvků 14.03.14 16:55

@Alises no aby jsi ve 35 letech nerodila taky :-D já byla těhotná taky ve 21 letech a život jsem měla hezky naplánovaný. ale člověk míní a život mění. přeju hodně štěstí a zdravá miminka. já zdravé, krásné miminko čekám v červnu

 
vykuk
Kecalka 349 příspěvků 14.03.14 17:04

Moc hezky napsané a lidi to je jen čistá závist ze jste si troufli já to znám na vlastni kuzi

 
2468
Závislačka 4981 příspěvků 14.03.14 17:05

@Janule34 Ahoj :mavam:,
to se může stát. Život naplánován nemám. To jim jen vždy tak odpovídám, aby bylo ticho a většinou naštěstí je. Neříkám, že budu mít dítě teď a pak už nikdy. Je dost možné, že budu mít i ve 40 letech. Na tom není nic špatného. Také přeji zdravé miminko :kytka:

 
Chrupka20
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 14.03.14 18:00

@Janule34 neni to mysleno nijak zle ale znam mamciny kamaradky co maj 35 a jsou bez deti chlap je premlouva ze by chtel dite ale odpoved je ze uz jsou zvykle na svuj klidecek pohodu a ze nehodlaj vstavat co de hodiny k mimcu. Jinak jsem to zle vazne nemyslela :) @PetraPiranha termin mam 16.6 :) jeee ty uz to mas za par to ja si jeste pockam :D
Jinak všem ostatním dekuji za nazory :) a jak rikate vim ze to bude zahul a treba ne a mala bude hodna kdo ví treba si to uziju a pak v 35 letech se mi zaseskne po plenkach, dudlicich a vsem moznem a budu jedna ze starsich :) jo to je na zivote to krasne clovek nikdy nevi co mu zivot pripravi :potlesk:

 
Teruna000
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 14.03.14 18:12

Deníčky normálně nekomentuji, ale teď prostě musím :-) Bylo to moc pěkné počtení a ze zlých jazyků si nic nedělej. Ti lidé neprošli tvoji cestu a je opravdu vidět, že to máš v hlavě dobře srovnané a malá se narodí do rodiny plné lásky. Nejsem o moc starší než ty a pořád slýchám, že s dítětem už nemůžu dělat to, co dělá támhleta od vedle, že už nemůžu nic dokázat. Ale přece už jsem něco dokázala, mám krásné a zdravé miminko s milujícím člověkem. A ty to budeš mít stejně. Moc držím palce, aby už všechno bylo v pořádku a ty si držela v náručí svoji malou. :hug: :hug:

 
Janule34
Závislačka 4747 příspěvků 14.03.14 20:32

Z lidí si nic nedělej. Už dávno jsem se naučila ignorovat co kecaj. Ať se radši stará každý sám o sebe. Jsou lidi co jim je 40 a ještě ani nepřišli na to jak by rodina měla fungovat. Já přeju hodně štěstí

 
8-D
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 14.03.14 21:40

@Chrupka20 Původně jsem nechtěla ani číst celý deníček, ale nakonec jsem jej dočetla.. Moc hezky napsané.. :palec: Zlé jazyky bych chápala, kdybys byla nezajištěná nebo ztřeštěná puberťačka, ale způsob tvého vyjadřování na mě působí velice kladným dojmem.. ;) Držím pěsti ať nenastanou další komplikace a ať je miminko zdravé.. :kytka:

 
lucinka11111
Nováček 1 příspěvek 14.03.14 21:50

Úžasně napsaný deníček, a nic si z nich nedělej a hlavně bud v pohodě. Mě bude v červnu 19 a jsem ve 23 týdnu. A taky čekám holčičku :) ;)

 
Chrupka20
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 15.03.14 08:25

Děkuji vsem za přectení a komentáře :) já věřím že už bude dobře a další deníček bude už jen o tom hezkém…

 
Hadí ocásek
Kelišová 5768 příspěvků 16.03.14 14:33

Tedaa, vy máte hezký velký bříško, já ho nemám tak velký ani v osmym měsíci… :D

 
Hadí ocásek
Kelišová 5768 příspěvků 16.03.14 14:43

A na lidi se vykašlete-ty jsou hrozně chytrý kolikrát. Nevim, proč by 40 letej člověk měl mít víc „rozumu“ na dítě než vy v jedeadvaceti. Kolikrát je to naopak. Já teda za sebe vim, že ve vašem věku jsem byla tele, ale věděla jsem, že na dítě je brzo.

 
Tynk
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 17.03.14 13:04

Moc krásně napsaný deníček :potlesk: po dlouhé době se mi zase nějaký líbil. A z těch řečí lidí si nic nedělej ;) mně je 19 a před měsícem se nám narodil chlapeček a bydlíme na malém městě a lidi taky ze začátku divně koukali a měli řeči. To je asi všude stejný :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama