Druhý porod

Na druhý porod jsem se velmi těšila. Věřila jsem, že bude mnohem rychlejší, a chtěla jsem si ho užít, protože jsem věděla, že je to moje poslední šance. Chtěla jsem se vyvarovat komplikacím, které nastaly u prvního porodu.

*

Když se nám narodila dcera Veronika (17. 6. 2014), oba jsme s manželem věděli, že chceme co nejdřív druhé. Tedy až aspoň trošku zapomenu na tu hrůzu, co jsem zažila. Ale nechci se k tomu vracet, tak vám povím, jak to bylo dál.

V letě roku 2015 jsme se s manželem po 7 letech vzali. Tím moje myšlenky na druhé dítko
zesílily. Bohužel se nedařilo, a tak jsem si užila svatební cestu. V září se mi vdávala kamarádka a já hodně pomáhala s přípravami. Svatba se jim vydařila a já asi za 14 dní poté zjistila, že jsem konečně podruhé těhotná.

Večer jsem to oznámila manželovi a radost to byla obrovská. Moc jsme se těšili a Verunce pomalinku začali říkat, co ji čeká. Čas letěl neskutečnou rychlostí. Těhotenství bez
problémů, a tak se najednou v kalendáři objevil květen! Vše jsem měla připravené od malé. Ve 20. týdnu těhotenství nám řekli, že čekáme chlapečka. Nejkrásnější zpráva, jakou jsem
mohla slyšet. Vždycky jsem chtěla páreček.

Termín porodu byl stanoven na 28.5., to byla sobota. Bohužel se nic nedělo a já pomalinku začínala doufat, že to brouček vydrží aspoň do 1. června a já budu mít obě děti červnové. Kdybych věděla, jak se pletu.

V neděli se stále nic extra nedělo, a tak jsme se známými, kteří mají stejně starého chlapečka jako my Verunku, šli na procházku a do zahrádky na pivko a děcka na pohár. Tušila jsem, že do června nevydržím. Neměla jsem na nic chuť a malej se přestal hýbat.

Na večer se pánové dohodli, že půjdou do lesa. Původně měli být v 10 večer doma, ale nějak se to protáhlo a manžel přišel až v půl 1. Já mám spánkovou deformaci a neusnu bez něj, takže jsem na něj čekala. :D No a to už bylo pondělí 30. 5. 2016.

V jednu jsme zalehli. Ještě předtím si udělali hezkou a taky poslední krásnou chvilku. :) Bylo přesně 4:48, když jsem šla na záchod. Bohužel jsem se tam zdržela. Chtělo se mi na velkou. Když jsem v 5:00 přišla zpět do postele, než jsem lehla, přišla první celkem dost bolestivá kontrakce. Prodýchala jsem ji a lehla, že to zaspím.

Bohužel u 3. kontrakce jsem měla slzy v očích. Věděla jsem, že je to tady. Manžel mi pomohl do vany, abych se osprchovala. Kontrakce od samého začátku po 2 minutách, takže říct jsme si toho moc nestihli. Celý květen měla moje sestra pohotovost, kdyby náhodou. Zrovna ten den si ale vypla mobil (měla psát důležitý test ve škole). No, nepsala ho. :D

Naštěstí bydlí jen přes ulici, takže já v bolestech ve vaně a manžel utíkal pro ní. Bylo před 6 hodinou, když už byla u nás, manžel byl po jídle taška v autě (toho jsem si ani
nevšimla, že ji dobalil a odnesl). Bohužel já tvrdohlavá hlava jsem řekla, že nikam nejedu, než se vzbudí Verunka. Vstává okolo 7h. Na to se ale můj moc netvářil.

V tom přišla šílená bolest, kdy jsem si musela zakřičet. Tím jsem ji taky před půl 7 vzbudila. Řekla jsem ji, že jedem pro brášku, dala mi pusinku a konečně jsem mohla s klidným srdcem odjet.

Perličkou bylo, když jsem se na kruháči rozhodla jet do 60 km vzdálené nemocnice. Chodila jsem tam od 38. týdne těhotenství na poslech srdíčka malého a kontroly. Chtěla jsem, aby byly obě dvě děti narozené v FNOL. Kontrakce stále po 2 minutách. Byly silnější, než jsem čekala. Muž chtěl jet do místní nemocnice, ale díky recenzi jsem si netroufla. Před nemocnicí jsem už cítila obrovský tlak.

Manžel zastavil přímo před vchodem, kde když mě viděla sestřička, hned se mě ujala a dovezla mě na vyšetřovnu. Shodou okolností tam byla sestřička, co mě v pátek kontrolovala (v pátek jsem byla zavřená na sto západu a cípek přes 31 mm.) Já, jelikož vím jak dlouho jsem rodila první dceru, jsem byla přesvědčena, že mám ještě fůru času. Chyba! :D

Byla jsem otevřená na 8 cm. Příjezd do nemocnice jsme stihli za 38 minut. Vím, trošku risk. Muž seběhl pro věci a mě dali na pokoj. Stihla jsem si dát sprchu a už jsem ležela zpět na koze.

Bylo půl 9, když jsem se porodní asistentky ptala, zda porodím do oběda. :D Ta se na mě
usmála a říkala: „Klid maminko, já si zajdu odskočit a vrhnem se na to. Do 9 máte syna u sebe.“ Oba jsme se s mužem na sebe podívali a nevěřili.

Bolest byla sice šílená, ale 3× jsem zatlačila a malej byl na světě. :) Hned jsem ho dostala na prsa, byl nadhernej. Tenhle pocit jsem u malé nezažila. Manžel odstřihl pupeční šňůru (u malé nestihl) a pak nám ho vzali. Měl zelenou plodovou vodu, a tak ho musela dr. zkontrolovat.

Při porodu a samotném tlačeni jsem si říkala, proč mě proboha nenastřihla. To nemůžu vytlačit. U malé jsem nástřih měla a obrovskej. Když malého odnesli a muž šel s ním, porodní asistentka volala doktorku, ať se jde podívat. Já už jsem viděla nejhorší scénář - zas to hnusné sítí. Ale omyl, byla jsem bez poranění. Byla jsem šťastná. Když mi pak malého donesli vážil, 3800 g a měřil 52 cm a vykoukl v 8:50. Sestřička měla pravdu.

Byl to macík, ale menší než jeho sestřička. Kojení nám nešlo stejně jako u malé, a tak je na UM.

Seznámení sourozenců šlo hladce a malá si ho hned zamilovala. Celkově druhý porod beru jako zážitek na celý život. V pondělí se narodil a ve středu po 48 hodinách jsem šla domů, kde jsem si užívala ty nejkrásnější chvilky, které trvají dodnes.

Jo, abych nezapomněla. Malý dostal jméno Matyáš. Před pár dny oslavil 5 měsíců a je to to nejhodnější miminko, spinká celou noc. Jsem na něj strašně pyšná. A věřím, že anděl v podobě dědečka ho střeží každou minutu stejně jako Verunku.

Pokud jste dočetli až sem moc děkuji, :) mějte hezký den. M. P. Děti jsou dar.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
11.11.16 00:27

To je krása :srdce: Já mám termín v úterý a takové deníčky čtu moc ráda. I když se mi občas u nějakého slova zatajil dech,, zakricet, bolest šílená " :lol: :lol: Ale i tak, je to moc krásné. Prcek nebyl žádný prcek! :) Přeji spoustu zdravicka :srdce:

Ještě se zeptám, myslíš, že se porod mohl vyvolat vaší krásnou chvilkou?? :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3395
11.11.16 01:47

Gratuluji! :kytka: Taky jsem měla druhý porod lepší než první. :*

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.11.16 05:49

Gratuluji :srdce: me to ceka na vánoce :D 21.12, tak se mam asi na co tesit,, doma uz jednoho raubíře mam a pristi mesic bude druhej :* uz se nemuzem dockat :srdce: hodne zdravíčka všem :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.11.16 06:50

Mé se. narodil 3.11 predcasne syn ve 33tt naštěstí diky doktorům z fnol vše dopadlo dobře a ten jejich úžasný přístup! Děkuji bohu za ně. Užívejte si prcka a more zdravíčka :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2675
11.11.16 07:21

Gratuluji je chlapeckovi :kytka: ja mela prvni porod taky hruzu, nechci ani vzpominat. a druhy. jeste rychlejsi, nez ty.od prvni vetsi kontrakce byl za hodku a pul Vitecek venku, taky na 3 zatlaceni, s malym poranenim bez nastrihu(1.porod 2velke nastrihy). 3800g a 52cm :lol: akorat uz mu je 10m :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3967
11.11.16 08:00

Holky, neděste mě, já měla první porod překotný, jestli je druhý rychlejší, tak fakt nevím :mrgreen: krásný deníček :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.11.16 08:33

@berruuska Ja měla první porod sedmihodinovy, druhy prekotny a jestli prý budu rodit i potřetí, tak si mne tam nastěhují týden předem :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3967
11.11.16 08:40

@Tichošlápek bezva, jsem zvědavá, co mi řeknou v porodnici :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
976
11.11.16 08:44

@berruuska Není to pravidlem, ale asi se na to trošku připrav :) Já první taky překotný (pár hodin na 2cm bez dalšího vývoje, ale potom píchnutí vody + oxytocin a do půl hoďky vyřízeno) a u druhého od chvíle, kdy mě vzbudilo prasknutí vody bylo hotovo do 16min :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
748
11.11.16 09:04

@LadyJahoda No myslim ze jo :D protoze ja uz na konci tehotenstvi na to nemela chut a pak prisla uplna extaze hormonu totalni vybuch vzruseni takze asi jo :D preju rychly a co nejmin bolestivy porod :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
748
11.11.16 09:04

Vsem moc dekuji :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
8056
11.11.16 10:49

U první dcery (3.2014) mě ve 22.50 doslova postavila kontrakce v posteli, od začátku 4 - 1, v 0.26hod. byla na světě (3000g), u druhé (9.2015) se porod rozjížděl pomaleji, 22.00hod 10 - 1,ve 03.00hod. 4 - 1, jsme přijeli do porodnice, 05.12hod se narodila (4000g).
Dvě různé porodnice (krajská byla v rekonstrukci), oba porody jen s porodní asistentkou. U první kosmetický steh u druhé to bylo horší…
První na UM od čtvrtého dne, druhá kojená do deseti měsíců…
Vana ani sprcha mi neulevovala, představa míče byla šílená, já si porody prochodila ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.11.16 11:42

Jezis Malej je fakt sladkej :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2313
11.11.16 13:04

No začínám se těšit :lol:…gratuluju ke kloučkovi :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.11.16 14:29

Gratuluji k chlapečkovi :-) já rodila v letos v červenci poprvé a porod trval od prvních kontrakcí až po vytlačení 18 hodin :D ale stálo to za to :srdce: akorát náš byl prcek, 3000g a 48 cm :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
12.11.16 13:44

Krásné :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
748
13.11.16 13:46

@Niccollett muj mrvni porod trval skoro stejne dloouho :D jeste o neco dyl :D

 • Nahlásit
 • Zmínit