Přípravy na velký DEN

O životě

Konečně mi malá usnula a já se můžu vypsat. Bude to delší a spíše to budou jen mé úvahy, takže kdo nechce číst pocity nevěsty, nechť klikne na tlačítko zpět.

Škoda z tyhle bohuzel neprosly :( vypadaji luxusne

Curkovi co ma kazdy druhy. :( PS:chutnalo to moc umele ..

SVATBA! To slovo mě děsilo už od malá. Co to je? Kus papíru? K čemu? Takové myšlenky jsem měla někdy do 18 let.

V té době přišel přítel s tím, že by nebylo špatně se vzít. Dlouho jsem zvažovala co a jak. Je mi čerstvě 18, chci si užívat života, procestovat svět, zařídit si nějakou tu kariéru. Řekla jsem mu, že až přijde čas, dám mu vědět, ale ať na mě netlačí. Přeci jen v našem věku je brzo. Od té doby dál pokoj.

Ale člověk míní a život mění.

Hned po škole jsem nastoupila do práce a jako prvotní plán byl najít si bydlení. To se v únoru 2013 povedlo. Moji rodiče nebyly moc nadšení, hlavně táta to nesl dost špatně - odešla mu milovaná holčička, neměl s kým chodit do hospy a s kým obrážet obchoďáky. :)

V té době nastal babyboom. :D Já začala uvažovat taky o miminku. Všechny pády a následnou euforii můžete číst v předešlých deníčcích. Toť jen abych se dostala k jádru věci.

Po narození Veroniky se každý ptal a kdy bude svatba? A už to máte v plánu? Máte termín? Bavíte se vůbec o svatbě? Snad nechcete druhé dítě, když nejste svoji?… Měla jsem těch řeči dost! Měla jsem přece jiné plány a když už, řeč o svatbě byla jen s tátou. Těšil se, až mě povede, až ukáže, že jeho dceruška něco dokázala a že jde zas o krok dál.

Ten tu už není, tak nechápu, co po mě kdo chce. Nemá mě kdo odvézt k oltáři a sama uličkou nepůjdu a basta! Sice chabá výmluva, ale taky výmluva. Můj budoucí muž viděl, jak jsem nesvá a že bych se nikdy k tomu neodhodlala.

Termín, pokud se někdy budem brát, bude v den našeho začátku tedy 13.6. To bylo naše první rozhodnutí. Teď jen počkáme, až budem připraveni. Nejsem kalendář, a tak nějak termíny neřeším. Jenže Martin ano!

Na Silvestra, když známí odešli a já poklidila a padla unavená na gauč, přišel ten okamžik. Nebyla ani půlnoc a bouchl šampáňo! Proč to udělal, jsem nechápala. Když se mě najednou zeptal, zda bych nechtěla stejně příjmení jako má on a Verunka. Pochopila jsem na první dobu a světě div se, slzy mi tekly, ač jsem si slíbila, že bulet nebudu, až mě požádá. No atmosféra udělala svoje. Co my zbylo než říct ANO! :)

Ten večer byl dokonalý a já se pomalu začínala těšit. Druhý den ráno byla pozvaná rodina na novoroční oběd a tam to můj milej všechno prozradil. Trošku jsem vraždila očima, když jsem si uvědomila, že ani nevíme, zda nás datum vychází na sobotu. Jo, on to měl dobře spočítané. Jeho rodiče a moje máma se v ten den změnily na svatební koordinátory a ač svatba byla v nedohlednu, plány byly veliké.

Hned na konci ledna si domluvili schůzku! Přišlo mi to komické. :D Proboha znaj se tolik let a najednou ofrky. No nechala jsem je při tom, jen každé sezení bylo u nás, což bylo fajn, jen trošku náročné. Když se v obýváku sleze 7 lidí a každý má jiné představy…

Každý z nich si donesl sešitek a já abych teda nebyla pozadu, vytáhla jsem oprýskaný bloček. :D Muž se smál a raději se odploužil do kuchyně vařit. :D Prej nás uslyší a kdyby něco, zavolá. :D Mě tam chuděru nechal s nima.

Komedie začala!

„Tak snoubenci, co si chcete platit sami?“ V ten moment jsem vyvalila oční bulvy a muž doletěl z kuchyně! Mysleli jsme, že si vše platíme sami! No hned nás vyvedly z omylu, že tak to přeci nechodí. Zůstala jsem jen opařené sedět, muž ve dveřích a už to jelo. Měla jsem zhruba seznam hostů, který neměl překročit sedmdesátku. Moji mamce se to zdálo moc, takže pozvat jen rodinu a maximálně 3 kamarády od každého. Pro nás nepochopitelné, když máme kamarádů plnou bandu.

Tchán byl v tomhle ohledu lepší. Oběd rodina a svědci, pár přátel a na večer si pozvete ten zbytek. Což jsem teda brala jako super možnost. :) Tím to ale nekončilo. Nastalo něco jako to období, kdy stojíte před tabulí, nic nevíte a učitel diktuje, co po vás všechno chce. Takže si zařídíte šaty, kytky, výzdobu na auto, prsteny, zámek, kosmetičku a kadeřnici. Vše jsem rychlosti blesku zapisovala!

Tak toť vše. Já byla celkem ráda, že toho není moc a těšila se, co bude dál.

V ten moment málem vypukla třetí světová! Moje máma začala, že si vezme na starost hudbu, restauraci, vyvážky, dort, zákusky. Tchán slívu, ovoce, brambůrky a placení hospody půjde na půl. Nějaký náš návrh byl hned zamítnut. A tak naše nadšení pomalu, ale jistě upadalo do kolonky PROBOHA PROČ JSME NEMLČELI!

Tchánovci chtěli víc věcí na starost, mamka se ničeho nehodlala vzdát, a tak začala debata, která měla trvat dle mého názoru maximálně hodinku, celé odpoledne. Přišlo i na slzy. :(

Byl leden a oni se řešili, kdo nám dá požehnání, kdy a v kolik pro mě přijedou, jak a co a kde a kdy… Viděla jsem, jak muž začíná rudnout, a tak jsem ho poslala zpět do kuchyně. A já začala trošku kordinovat tu jejich debatu.

Bylo mi všechno líto. Má to být přece můj den, ne jejich. Chtěla jsem se angažovat a když už, tak už si vybrat aspoň dort a barvu celé svatby! Díky bohu za schválení bílofialové! To bylo ale asi tak to poslední, co prošlo.

Od kamarádky jsem dostala kontakt na skvělou cukrářku! A tak jsem zajela pro vzorky a dovezla je domů s tím, že ochutnáme. Volala jsem to mamce, že jí pak dáme vědět. Jak jsem byla blbá!! V ten moment zvonek, že to bude ochutnávat s náma. Říkám si fajn, co se může stát?

MOC SE TOHO MŮŽE STÁT! Nic jí nechutnalo a všechno zavrhla. Že má mnohem lepší a že nám donese taky vzorky! Říkám fajn. Když je asi za týden donesla, byly tam kousky vždy po 2 na půl (muž, mamka, já, ségra). Přitom muž chtěl, ať to ochutnal i jeho otec. Mamka byla proti. Proč? Platím to já, tak o co jde. Mamka byla nadšená, že je to vynikají, my dva měly jiný názor… Závěr? Cukroví dort bude od té moji cukrářky, prohlásila mamka a nas**ně odešla.

U nás doma se strhla hádka. :( v tu chvíli jsme měla chuť všechno zrušit. Nakonec jsme se s mužem dohodli, že to bude její ostuda, když to nebude nikomu chutnat. My toho v ten den stejně asi moc nepojíme, budeme mít jiné starosti atd.

Volala jsem o pár dní později mamce, že teda ok, ale že dort si chcem sestavit sami, ne aby nám ho sestavila ona! Chtěla jedno patro takové, druhé takové, třetí takové. Kulatý dort je lepší a jí se líbí ten a tamto. V ten moment jsem to už nevydržela a začala řvát! Že pokud to chce takhle, tak s to raději zaplatíme sami! Milujem čokoládu a chtěli jsem čokoládový. No prej není možné! A tak hádka pokračovala.

O pár dní později nás tchán pozval na ochutnávku přípitku. Měla jsem pozvat i mamku, ale byla jsem na ní tak naštvaná, že jsem ji ani nedala vědět. Tchán je sto a jedno oproti mámině. Je milý a vždy vyhoví. Mrzí ho, že se nemůže víc podílet, ale prej máme volnou ruku, co se jiných věci týče. Aspoň s někým domluva.

Šampaňské bylo vynikající a už se těším na svatbu, až ho zas ochutnám. :)

Tím to ale nehaslo. Zašla jsem do salónu a našla krásné, dokonalé šaty. Padly mi jak ulité a byly na prodej. Hned jsem po nich chňapla a zaplatila zálohu. U mámy bylo haloo, jak to, že jsem se tak rychle rozhodla… ale já prostě jiné nechtěla. Vím, že bych se pak nerozhodla, a tak nějak, když jsem je měla na sobě, cítila jsem vedle sebe otce a já věděla, že to jsou ony.

Postupně jsem zařizovala kosmetičku, kadeřnici a fotografa. Byla jsem ráda, jak nám to jde, ale bohužel záhy bylo vše jinak. Nejdřív nám volala fotografka, že není dobrý nápad, aby nám fotila svatbu. Že se na to necítí (fotí 10 let + vykládá karty), a tak jsem hledala dál. Cena necena, potřebujem fotografa!

Našla jsem úžasnou paní fotografku, která chtěla zálohu a tím pádem už nás nemůže odmítnout. Byla jsem spokojena a jelo se dál.

Za 3 týdny volala kosmetička, že je ji to líto, ale že jede na dovču a nevěděla přesně termín. Paráda, tak zas hledat někoho jiného. Měla jsem toho nad hlavu a vážně uvažovala, že bude lepší to vše zrušit.

Včera při procházce parkem jsem viděla nápis KOSMETICKÉ STUDIO, vletěla jsem tam. Paní měla v našem termínu volno. JUPÍÍÍÍ. Zámek byl zamluvený a já se i přes karamboly, hádky, nadšení a smutek začínám opět těšit.

Ještě bych málem zapomněla, když tak s mužem vybíráme oznámení, píšeme text nějak zapomenem na změnu roku. :D Ano, stalo se a nám tak přišlo cca 70 oznámení s rokem 2014. :D První moment slzy a vztek, o chvíli později smích. :D No co, objednáme druhé. Díky firmě, u které jsem to objednávala, jsem dostala nějakou tu slevu, že splést se může každý a oni se taky mohly zeptat, zda tam není chyba. :D

A názor na svatbu jako takovou jsem od základu změnila. V 18 jsem nevěděla proč, teď to vím a chci to víc než cokoli jiného na světě. :) Vím, že ON tam bude stát vedle mě a držet mě za ruce. :)

Je 3.3. a půlku věcí máme zařízených. Že já bláhová si kdy myslela, že svatba je pro snoubence. Nikdy. Svatba se v našem případě dělá pro rodinu, aby se ukázalo, že na to někdo má. V našem případě rodiče.

Kdo dočetl až sem, moc děkuji Prostě jsem se potřebovala vypovídat. Hezký den :)

Hodnotilo 27 lidí. Score 3.4.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
nikita_cop
Ukecaná baba ;) 1048 příspěvků 12.03.15 01:03

Tak to mi přesně připomíná naší svatbu. Akorát jsme to plánovali jen s našima (tchýně daleko a bez peněz). A nejlepší hláška byla:„takhle ne, aby nás nepomluvili“. :lol: Nakonec všechno klaplo a svatba se povedla. Tak přeji ještě pevné nervy a hodně štěstí.

 
Betynka87
Kelišová 6176 příspěvků 1 inzerát 12.03.15 03:04

Jako u nas :-D Tata mel predstavu, ze to udelame u nas na zahrade (100 lidi) :-D Jsem rada, ze uz to bude rok za nami. Nakonec to bylo krasny :-)

 
Sabinetka
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 12.03.15 07:04

Ahojky :lol: No tééééda :D Přesně proto já velkou svatbu nikdy nechtěla :lol: To plánování dopředu apod. My máme termínek 25.4. (taktéž datum výročí)Momentálně jsem ve 30tt :P Původně jsme chtěli být jen 4 (my+svědci), žádné haló. Ale kvůli rodině, která si to vlastně vydobyla jsme souhlasili s max 20ti osobami. A to je opravdu nejužší rodina. A to ne jako klasická svatba, pouze obřad + oběd a jde se domů. Takže klobouk dolů, že se ti chce tohle absolvovat :mrgreen: A držím palce, ať se svatba vydaří!!! :D

 
vantili
Kecalka 228 příspěvků 12.03.15 07:31

8o Tak to je hrůza. Absolutně nechápu, že si necháte takhle diktovat. Já se vdávala teď v únoru, rodičům jsme dali oznámení jako překvapení pod stromeček a naprosto vše jsme si zařizovali sami. Ano, taky jsme si to sami zaplatili, ale od rodin jsme pak dostali docela dost peněz formou „svatebních darů“ do obálky. A byl to naprosto úžasný den, který si užili všichni, protože byl přesně takový, jaký jsme ho mít chtěli :)

 
Barushe  12.03.15 07:39

Ty jo 8o zkazili by mi vsechno kolem svatby :cert: nejak nechapu, proc si do toho nechate kecat? 8o je to vase svatba a vase prani jak ma vypadat… :nevim: fakt mi to hlava nebere, ze si nechate rozkazovat, co mate mit za zakusky, dort, saty…
My jsme si vsechno zaridili sami asi mesic pred svatbou :lol: a svatba s nejblizsimi (18lidi) byla super :palec:
Nenechte se prevalcovat :hug: at vam to vyjde :hug:

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 12.03.15 07:54

No tak ty zákusky jsou naprosto luxusní. Jsou prostě nádherné.
Přeju ať se svatba vydaří a ať jste šťastní.

 
Busy Bee
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 1 inzerát 12.03.15 07:55

Proto jsme svatbu s nikym neplanovali, vzali jsme se sami se svedky a rodicum a rodine jsme to rekli az potom. :mrgreen: Ja bych na to nervy ani zaludek nemela a skoncilo by to spatne.

 
Betynka87
Kelišová 6176 příspěvků 1 inzerát 12.03.15 07:57

@Sabinetka taky jsme se brali 25.4. :-) letos to je rok.

 
PerlaZP
Stálice 73 příspěvků 318 inzerátů 12.03.15 08:08

Krásné oznámení. :) Přeji hodně štěstí. :)

 
misicka0137
Ukecaná baba ;) 1632 příspěvků 12.03.15 08:17

Jako by někdo psal o mě, u nás to právě bylo naopak, moji rodiče v pohodě, byl na ně ve všem spoleh, pomáhali mi zařizovat ale rodiče od manžela katastrofa. Dva týdny před svatbou neměli třeba ještě domluvené zákusky, a nejhorší bylo že kecali naprosto do všeho a tak jsem několikrát obrečela to, že to vlastně není naše svatba ale jejich. Nakonec to ale všechno dobře dopadlo :) a to i přesto že jsem se vdávala v 26tt :lol:

 
Martina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 12.03.15 09:16

My se brali jen ve 4 a byla to pro mě krásná svatba. To, co zažíváš ty, bych nepřekousla. A mimochodem to cukroví, co vám bylo vybráno, je naprosto odpudivý, je tam určitě smrtící dávka ztuženého tuku. :mrgreen: Tohle cukroví frčelo tak před 30 lety, být tebou, víc bych si dupla. Držím palce, ať nakonec vše dopadne dobře a máš na svatbu jen hezké vzpomínky.

 
zorkaV
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 12.03.15 09:24

:-) Skoro jako naše. Akorát, že u nás se dělalo vše podle tchánovců, protože to byla první svatba v rodině. Buď v klidu a vypni. Popros třeba kamarádku. Řekni jí svojí představu a nech to na ní a ty už se nestresuj nebo si to neužiješ a budeš celou dobu koukat, jestli je vše podle plánu. Je to váš den! Tak si to užijte.

 
zorkaV
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 12.03.15 09:32

A ty vaše zákusky vypadají úchvatně. Ještě jsem takový neviděla. Škoda jich

 
Zuzaja
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 12.03.15 09:47

Možná je to tím, že jste tak mladí, že se vám do toho rodiče montují. Radím, abyste to udělali podle svého, je to vaše svatba, ne rodičů.

Nebo se aspoň domluvit, aby zákusky a další věci byly půl na půl, aby byli spokojení všichni.

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 12.03.15 09:57

Hrůza děs! To by mě kleplo mít takovýhle přípravy. Rodičům bych poděkovala za nabídku financování svatby a zařídila bych si to sama. Aby na mě někdo ječel kvůli šatům na svatbu, kvůli zákuskům atd? Na to jsem už dost velká ;)

 
HanulkaUH
Kecalka 258 příspěvků 12.03.15 10:19

Přesně takové přípravy měli i známí a nakonec nic moc. Ženich furt, jaká to bude pařba, nakonec je asi převálcovali rodiče, takže svatba úplně nudná, nenačali ani jeden ze čtyř dortú (nejsem na sladké, ale docela jsem se těšila na svatební dort) a ve finále nás o půlnoci vykopli domů.

My velkou svatbu nechtěli, oddali nás na zahradě našeho domu, po obědě byla grilovací párty. Hostů do dvaceti a my se v noci přímo ze svatby nechali odvést na letiště a odjeli na 14-ti denní dovolenou. Svatbu jsme si maximálně užili, hosté prý taky a zařizování jednoduché, žádné stresy. Příště bych to udělala stejně.

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21950 příspěvků 2 inzeráty 12.03.15 10:24

Já bych řekla,,jaký si to uděláte, takový to máte,,
Já bych si do svatby kecat nenechala a na druhou stranu bych si jí ani nenechala zaplatit. Jo pokud by chtěli přispět, tak prosím, ale až po svatbě, kterou si my uděláme tak, jak chceme. Na takovýhle jednání bych se zvysoka vykvákla.

 
Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 12.03.15 10:48

Ty kokso, tak to by byla moje smrt…jediné co jsem dovolila u své svatby bylo, že tchyně zařizovala sladké a taky to podle toho dopadlo, bylo to sice vynikající, ale bylo toho moc moc, ve 35 stupňovém vedru to nechtěl nikdo žrať a druhý den se to muselo rozvážet, „přece se to proboha nezkazí“, ale to bylo jediné, ostatní bylo jen a jen podle nás a super. Jinak si to pěkně užijte a přeji hodně štěstí…

 
Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 12.03.15 10:53

@HanulkaUH Přesně, já kdysi zažila dvě svatby svépravných a plnoletých lidí, kde rodiče o půlnoci 8o zaveleli ku konci…nepochopím nidky, na té jedné svatbě jsem to trochu přehnala s rumem :oops: a museli mě vyvést dva statní mládenci, protože jsem prostě nedokázala pochopit, že se jako končí :lol:

 
Chrupka20
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 12.03.15 11:19

Děkuji :) no to doufam ze o pulnoci to koncit nebude :D taky planujem kalit do rana :D… kecat nekecat jde o to ze moje mama je uz holdt takova nedej boze mit jiny nazor :( uvidime jak to dopadne… vcera byla opet hadka a muj to jen konstatoval slovy! Ona tam byt taky nemusi! Coz me dostalo.. I kdyz je pravda nez bude den D budu rada kdyz nevypukne 3 svetova :D

 
Deninina
Závislačka 3805 příspěvků 12.03.15 11:52

Ježiši :mrgreen: :mrgreen: No to bych se na to vykašlala. Moje tchýně bude asi podobného ražení jako tvá mamka. Proto jsme nakonec z klasické svatby vycouvali, vzali jsme se jen se svědky a potom jsme to jen oznámili. No přeji hodně štěstí, já bych na to fakt neměla nervy a poslala bych je všechny tam, kde slunce nesvítí :lol:

 
pajinka256
Kecalka 135 příspěvků 12.03.15 12:00

Krásně popsaný chaoz :D Tak tomuhle jsme unikli, prostě jsme řekli, že na obřad půjdou jen svědci a pak se to pořádně zapije a basta. Sestřičky se sice snažily dělat smutné oči, že je to takhle špatně, ale nepodlehli jsme a jsme rádi! Za dobu příprav jsme se pohádali jen jednou s manželem a to proto, že mi řekl, tak jo, tak si vem ty šaty za tyhle peníze a pak mu to vrtalo hlavou, že jsou zbytečně drahý… Po svatbě se omluvil s tím, že ty šaty za to stály. Nejstarší sestra prohlásila, že takhle to bylo ideální řešení a i kamarádi si vše užili… Jen starší sestra pořád mumlala, že to ani svatba nebyla a když si pak organizovala tu svojí, vysněnou, tak nespočítam kolikrát brečela, na někoho ječela, něco bylo špatně… nakonec se vztekala, že jim fotograf nafotil fotky nahouby a uvažovala o tom, že se znovu nastrojí do šatů a nechá se nafotit někým jiným.

 
Sabinetka
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 12.03.15 12:12

@Betynka87 To joooo :mrgreen: Jak je ten svět malej:)

 
Sinquinita
Ukecaná baba ;) 1710 příspěvků 12.03.15 12:29

Hehe…moc se mi deníček líbil!! Já mám svatbu v září a mám podobnou tchýni jako je tvá maminka :D do všeho se angažuje. Navíc s přítelem žijeme ve velkém městě a ona na vesnici, tak má jiné zvyky a tradice, které my nemůžeme pochopit a na svatbě nechceme! Tak si kopratina dělá některé věci za našimi zády (budu ještě s ní řešit)!

A mám to stejně jako ty, svatbu jsem nikdy nechtěla a teď se neskutečně těším - i když ji dělám, jak říkáš správně, ne pro mě ale pro rodinu (aspoň mám ten pocit) :) :) :) :)

Držím palce, ať všechno klapne!! :kytka:

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 12.03.15 13:04

Nene, zákusky nebudou „její ostuda“, když neudou nikomu chutnat, to bude VAŠE ostuda, protože svatebčani nebudou řešit, kdo co kupoval…ti si budou jen pamatovat, že zákusky nebyly nic moc ;) to mě docela pobavilo tahle teze o „její ostudě“ :nevim: jak si to uděláte, takové to budete mít :nevim: když nejsou rodiče nakloněni hledání kompromisu, tak bych si raději platila a zařizovala vše sama :nevim: než navenek „trpět“ a hádat se, ale vlastně být alibisticky rádi, že nemusíme platit my 8)

Příspěvek upraven 12.03.15 v 13:04

 
kkatuskkaa
Povídálka 44 příspěvků 12.03.15 13:07

Máš tedy pevný nervy, asi bych to s nimi nevydržela a chtěla si to zařídit po svém :kytka:

 
Chrupka20
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 12.03.15 13:38

Díky bohu ze rodina od pritele je skvela a vsichni moc dobre vi jaka moje mama je :D takze to budou brat z rezervou :) jo je to chaos a bude to chaos snad to nakonec dopadne dobre a uzijem si to :) :srdce:

 
Caramelkaa  12.03.15 13:56

Jedním slovem SUPER deníček :palec:

 
Cristyna
Závislačka 3313 příspěvků 1 inzerát 12.03.15 14:40

Uf jeste ze jsem svatbu skoro neresila, nemela jsem cas, nechala jsem to na ostatnich a taky to bylo fajn ;-) take jsem se vdavala v cervnu, ale 7.6 tak drzik palce at se vse vydari!

 
MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 12.03.15 14:43

Lol, brali jsme se 21.7. a ja zacala vyrizovat prvni veci nekdy v pulce cervna a ok, spokojenost:D no stres a musim ti rict, ze by mi klidne stacila i jedna gerbera do ruky misto te nadherne velike kytky za litr, ze saty pujcovne 5k za vikend.. jsem si mohla za 2k nejake koupit.. a dorty jsem si upekla sama a byly moc dobre:D

 
LUCINKA58
Kecalka 333 příspěvků 12.03.15 14:45

Tak naštěstí naši svatbu jsem organizovala já a rozhodně bych si do toho nenechala kecat. Na otázku co chceme zaplatit jsem řekla, že si všechno zaplatíme my a že maximálně přimeme na svatbě peníze jako svatební dar. A díky tomu mi do toho fakt nikdo nekafral. Být na Tvém místě, tak mě klepne pepka a všechny bych poslala do… (nechci být sprostá). Svatba je doopravdy o snoubencích a jejich přáních, ne o přáních a výmyslech všech ostatních. Kdyby mi moje mamka vyváděla to co Tvá mamka, tak bych to rozhodně nesnesla. Každopádně Ti přeju ať i přes tu organizaci jiných lidí je svatební den pro Vás jeden z těch nejkrásnějších a hlavně si nenech nikým pokazit :-)

 
Heidi86
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 22 inzerátů 12.03.15 14:50

Tak to mě mrzí, že to nemůžeš mít podle sebe, to bych se radši nevdávala :-( Snad ten den přežiješ bez větší újmy na zdraví a snad se Ti to tam nestrhne v hádku a nějaký neshody…máš to teda ale prekérní situaci a praštěnou rodinu…

 
Chrupka20
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 12.03.15 14:57

Jo rodina je prastena :( ale na druhou stranu vim ze on je ten pravej a a at to po svatbe dopadne jakkoli myslim ted rodinne vztahy na nej je spolehnuti :)

 
kacka52
Závislačka 3118 příspěvků 12.03.15 15:03

8o Takhle mi někdo organizovat vlastní svatbu, tak se vdávám raději tajně. Také se budeme letos 6. června brát a vše si teda zařizujeme sami. Už máme v podstatě vše zařízené. Nechápu, že někdo svatbu plánuje a organizuje třeba rok dopředu, dyť neni co :nevim: My to měli snad během měsíce a teď už jen čekat :mrgreen: Zhruba za měsíc se vrhnu ještě na nějakou výzdobu a to bude definitivní konec, žádnej stres. Aby nám do toho nikdo nekecal, tak si vše platíme sami a díky bohu za to. Moji rodiče nám chtěli přispět už před svatbou, ať nemusíme tolik šetřit. Poslali nám prostě na náš účet částku, bez našeho vědomí a šmitec. Děkuji jim za to. Ale nedovolili by si kecat nám do věcí okolo. Já bych je tedy hned utnula, tak si ani nedovolí :mrgreen: Přeji ti, ať ty zbývající 3 měsíce přežiješ ve zdraví a hlavně pevné nervy. A nenechte si tolik ‚s. át‘ na hlavu, je to VAŠE svatba :kytka:

 
jezinka86
Závislačka 3376 příspěvků 12.03.15 15:31

To by mě tedy pěkně otrávilo takové handrkování, fakt se chovají, jako by to nebyla vaše svatba, ale jejich :roll:. U nás tchyně měla taky sklony „radit“, pak jsem z toho byla už pěkně otrávená. Např. ji její dobrá kamarádka umělkyně nakreslila obrázek na pozvánky, který se mi vůbec nelíbil. Tchyně se samozřejmě urazila, když jsem řekla, že to není úplně ono. Když jsem řekla, do jakých šatů se pak asi převléknu, ak se mě ptala, jestli jsem si jako jistá, jestli se v nich budu cítit, pak že musím určitě k její kosmetičce, že je úžasná, jakým autem bych měla jet na obřad atd atd.
Nakonec jsme z úplně jiného důvodu termín svatby posouvali. Rozhodla jsem se, že to tak už nechci, že to chci prostě jinak. Změnila jsem místo obřadu, restauraci, šaty, pozvánky a oznámila jsem to rodině jako hotovou věc. Tchyně měla občas poznámku typu, že je tedy zvědavá, na co jsme zapomněli a podobně, ale nakonec se to všem líbilo. Rodičům z každé strany jsme dali jeden úkol, aby taky „něco dělali“, naši zařizovali cukroví a tchánovci květinovou výzdobu s tím, že jsem řekla hrubou představu, vybrala jsem květinu pro sebe a oni to objednali, doladili a vyzvedli. Nakonec tedy ještě zařizovali živou kapelu, která mi předtím přišla zbytečná, ale nakonec to bylo moc fajn.
Nakonec byli všichni spokojení, i tchyně si to užila :mrgreen:

 
jezinka86
Závislačka 3376 příspěvků 12.03.15 15:37

Taky nechápu, co s tím všichni stresují rok dopředu, my jsem se od doby, kdy jsme našli termín, brali za 2 měsíce a z toho jsem měsíc nedělala vůbec nic. Během půl dne bylo rezervováno místo obřadu a oslavy, další den jsem zašla do salónu, vybrala šaty, na stejném místě pozvánky a nakonec i prstýnky. Týden předem jsem si došla na zkoušku účesu a líčení, což mi dělala jedna a tatáž osoba a hotovo. Pořád se mě někdo ptal, co zrovna zařizuji, jestli z toho nejsem ve stresu a já prostě nechápala z čeho a co bych měla pořád dělat :nevim: Ale já jsem prostě neřešila detaily, prkotiny, nechala jsem den plynout a ono se všechno vyvrbilo samo.

 
HankaHK
Závislačka 4283 příspěvků 45 inzerátů 12.03.15 16:21

Ve tvém případě jsi to sama dovolila, aby byla pro rodinu a pro ukazování se. Já měla svatbu o které rozhodovali jen a pouze my snoubenci. Byli jsme dospělí, svéprávní a vše si platili sami, rozhodně lepší než aby mi to někdo platil a rozhodoval proti mé vůli. Vše bylo dle mých představ, ani jedinkrát jsem nezaváhala a nelitovala.

 
Pínečka
Stálice 94 příspěvků 12.03.15 17:01

Je mi asi tolik, co Tobě, svatbu budeme mít v srpnu a jsem neskutečně ráda za svoje rodiče. Těší se, pomůžou, ale rozhodně nám nic nenutí, natož aby se uráželi, že něco chceme jinak :)
Tak snad ten Váš nejkrásňejší den proběhne v klidu :mrgreen:

 
hanak  12.03.15 17:04

Asi už jsem stará… ale nějak nechápu, proč se z těch svateb dělá takový tyátr. Umím si představit ty peníze využité líp. Ale proti gustu… hlavně ať jsou šťastní :)

 
kaja00
Extra třída :D 12585 příspěvků 12.03.15 17:06

Super deníček :kytka:

 
Almatka
Kelišová 6461 příspěvků 12.03.15 18:04

Velmi negativní pocity vůči Tvé mamince jsou v mém případě asi způsobené tím, že takhle se chovala moje babi a kdybych se nechala, tak by se tak chovala i má maminka…je jí ale už kolem 60 a nemá tolik energie.

Co se cukroví týče, nechápu ani jedno - vypadá to jak kupované, humpolácké. Je pravda, že já žila v tom, že se dělají takové ty malinkaté koláčky nebo šátečky, tohle jsem fakt nikde neviděla.

Být Tebou, tak mámě řeknu, že je to Tvá svatba a diplomaticky ji z toho vyšoupnu.

 
rustypipe
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 12.03.15 18:56

Ty brdooo…dekuju za poodhaleni zakulisi svateb. Ja bych asi v sobe nenasla dostatek presvedceni, abych tohle vydrzela. Moc nechapu proc tolik zaezi na tvaru cukrovi nebo liceni. Sestrenka zase resila, ze se obe jejich maminky hadali koik kolacku ma byt ve vysluzce:D Moc drzim palce at to vsechno probehen co nejvice podle vasich predstav.

A jen mala zkusenost za nas. Meli jsme na svatbe cca 100 lidi. Vsecko probehlo, vcetne obradu u nas na zahrade. Oznamovali jsme dva mesice pred a chystali 14 dni predem. A vsichni na to vzpominaji jako na jeden z nejepsich vecirku..pry proto, ze z nas bylo citit jak jsme vpohode. Takze hlavne vpohode!!

 
suvik
Nadpozemská drbna 25227 příspěvků 12.03.15 20:15

Smarja jak jako, ze bude cukrovi jaky chce maminka? To je jak kdyby vybirala aktovku do skoly. Jen zapomnela, ze tobe uz sest neni. Radsi si ji fakt kup sama. Jako chapu, ze si nechces s ni delat zlou krev, ale zas teda ora s tebou slusne. ;)

Chapu taky, ze ma nekdo rozdilnej nazor, ale aby ho takhle nekomu nutil?! :zed:

A neprozivate to prilis? Nasi zrovna cukrovi taky zarizovali, bylo to proste cukrovi. :nevim: Dort byl osklivej, ale stejne jsme na nej zapomneli. Pamatuju si uplne jiny veci. Jak jsme byli dojati, kdyz na nas hazeli okvetni listky ruzi a ryzi, jak jsem si dala do nosu na obede, jak me unesli a jak bylo uzasny mit tam kamarady apod. Saty jsem malem nemela, protoze navrharka byla asi nejnespolehlivejsi clovek na svete, ale klidne bych se vdala v riflich, no co no, meli jsme svatbu na zahrade a fakt jsou horsi veci na svete nez saty, byt krasny. Jela jsem pro ne nakonec dva dny pred svatbou.

Tak se na mamku vyprdni, zvolnete a hlavne si to pak uzijte! :-)

 
Chrupka20
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 12.03.15 20:20

Myslim ze se to práve vyreslo :zed: :pocitac:

 
kacka52
Závislačka 3118 příspěvků 12.03.15 21:34

Když už se řeší cukroví, tak my pro jistotu žádné mít nebudeme :mrgreen: Ani koláčky, žádné výslužky, nebudou ani vývazky, myrta, ranní shromáždění v domě rodičů nevěsty, kolona troubících aut, rozbíjení talíře, knedlíčková polévka, svíčková se šesti, svatební tombola, kvíz pro novomanžele, candy bar, fotokoutek, a asi spousta dalších věcí :mrgreen: Někdo to asi nepochopí, někdo to sotva přežije, spousta nás pomluví, ale bude to podle nás, jak chceme my, protože to bude jen a jen naše svatba :pankac: Nebudu mít na vlastní svatbě přece něco, co nechci a z čeho mám kopřivku, jen proto, že chtějí rodiče nebo ostatní hosté. Jsme dospělí a umíme si prosadit svou, kór v tak důležitý den. 8)

 
rustypipe
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 13.03.15 08:16

Já myslím, že ke každému patří něco jiného, hlavně ať je to autentické a pak se lidi baví. My měli obřad až ve 2, pak grilovačku a párty až do rána. To celé u nás na zahradě, když začalo pršet, přesunuli jsme se do stodoly. Já měla květované šaty ženich košii s kravatou, písně k obřadu den před svatbou nacvičily mé kolegyně a kytarou. Náš dresscode byl…květina, jakákoliv:)
A všichni byli spokojení a nikoho nenapadlo, že by to u nás mělo být jinak. Každému prostě sedí něco jiného. U nás by prostě klasická svatba neseděla, ae třeba moje sestřenice měla teď krásnou svatbu s výsužkami, dortem, pentlemi a myrtou..a byla jako princezna;)

 
rustypipe
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 13.03.15 08:19

Btw Kači…nám nakonec babičky napekly a byly jsem rádi. Kamarádi přichystali svatební kvíz a byla to sranda, připravili i pár dalších vtípků. Ale vkusných, které se k nám a naší svatbě hodili..respek­tovali, že nechceme kouli na noze, chommout a jiné „legrácky“.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 14.03.15 01:00

A myslíš že si už dostatečně zralá na vdávání? :mrgreen:
Nechápu proč takle ze sebou necháte vláčet :roll:
6e sem raději nezmáčkla to tlačítko zpět, proto že ted tady sedím a říkám si jestli je to myšleno vážně, tak chudák tvůj chlap :mrgreen:
Koukej se trochu vzchopit, jsi dospělá

 
Chrupka20
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 14.03.15 09:27

@Kamča.dalmatinka na svatvu clovek musi byt zraly? :D tak to diky za info ale myslim ze po tolika letech a planech na druhe dite by melo byt naprosto normalni ze se lide vezmou! :) chlap chudak urcite neni takovy vztah jaky mame nam kde kdo zavidi.. a bohuzel nebudu se detailne sverovat jake mame rodinne vztahy a proc to tak je jen jsem si posteskla jak to ted citim… Kazdy to ma asi jinak :)

 
babetka333
Echt Kelišová 8933 příspěvků 2 inzeráty 14.03.15 20:42

U nas to tenkrát bylo stejny, jen my se nedali, vsechno si zaplatili sami acsami zařídili. Moji mati nebylo po chuti plno veci, ale tohle byl nas den. Takže jestli muzu radit: NENECHTE SI DO TOHO KECAT A UDĚLEJTE SI VÁS DEN PODLE SEBE. Abyste pak nelitovali…

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama